Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pribeh Jana Subrta a Zkusenost Ivany K.

+4
Petr Štefek
Jirka z P. (queens)
Hvězdlický
Michal
8 posters

Goto down

Pribeh Jana Subrta a Zkusenost Ivany K. Empty Pribeh Jana Subrta a Zkusenost Ivany K.

Příspěvek  Michal 23/9/2006, 22:42

Oznameni - Aktuality 23.9.2006

Dovolujeme si upozornit, ze na www.straznavez.cz byly pridany nove stranky.

Co je noveho:

- Pribeh Jana Subrta - http://www.straznavez.cz/Zkusenosti/subrt.htm

- Zkusenost Ivany K.- http://www.straznavez.cz/Zkusenosti/ivanaK.htm
Michal
Michal

Male Poeet p?íspivku : 222
vztah k organizaci : Můj vzor je "Ježíš Kristus disident". Dvacetiletá zkušenost, nyní již pár let ex ...
Reputace : 0
Body : 45
Registration date : 30. 01. 06

http://www.straznavez.cz

Návrat nahoru Goto down

Pribeh Jana Subrta a Zkusenost Ivany K. Empty Poděkování

Příspěvek  haid 2/10/2006, 22:29

Děkuji Vám za Vaše svědectví. Jan (3:16)

haid
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Pribeh Jana Subrta a Zkusenost Ivany K. Empty poděkování

Příspěvek  p. pw 19/10/2006, 20:51

Po delší době jsem nahlédl na stránky straznavez.cz, a vida, zkušenosti. Příběh Jana Šubrta se mně hluboce dotkl.

Jako SJ jsem si vždy myslel, že funguji normálně. Dnes už to netvrdím. Svůj několikaměsíční vývoj po odchodu z organizace beru jako zotavování se z nemoci. S odstupem času člověk poznává a přiznává si své postoje a skutečnost, ve které žil.

I jako SJ si tak nějak vždy člověk stojí za tím, že jeho oddanost patří pouze Bohu. To, že to tak není, vyjde najevo, když se má rozhodnout mezi Božím hlasem a organizací. Přicházejí téměř mučivé stavy. Najednou je stále patrnější svázanost s organizací, jako s prostředkem záchrany.

Nikdy nechci zapomenout na to, že jediným prostředkem záchrany je Kristus. Nemusím si to zasluhovat, nedostanu to jako výslužku za poslušný život v organizaci, je to zadarmo, je to nezasloužená laskavost, je to milost.

Jsem rád, že jsem odešel. Ulevilo se mi. Je mi mnohem lépe. Mám mnohem lepší vztah s Bohem.

p. pw
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Pribeh Jana Subrta a Zkusenost Ivany K. Empty Re: Pribeh Jana Subrta a Zkusenost Ivany K.

Příspěvek  Hvězdlický 19/10/2006, 21:18

Rádi bychom tě mezi sebe přivítali, ne jako anonyma, ale jako "třetího" do diskuze.
Je psáno, "kde se dva, nebo tři, sejdou ve jménu mém JÁ jsem uprostřed nich...

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Pribeh Jana Subrta a Zkusenost Ivany K. Empty Re: Pribeh Jana Subrta a Zkusenost Ivany K.

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 20/10/2006, 08:54

sunny


Naposledy upravil dne 20/7/2007, 10:08, celkově upraveno 1 krát
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Pribeh Jana Subrta a Zkusenost Ivany K. Empty Re: Pribeh Jana Subrta a Zkusenost Ivany K.

Příspěvek  Petr Štefek 20/10/2006, 13:03

Pro p.pw: díky že si se zase jednou ozval a pro mne jsou tvá slova po dlouhé době něco, co buduje. Díky.
Petr Štefek
Petr Štefek

Poeet p?íspivku : 362
vztah k organizaci : 30 let SJ, poté vyloučen za styk s vyloučenou dcerou (označeno jako nevázané chování)
Reputace : 0
Body : -15
Registration date : 31. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Pribeh Jana Subrta a Zkusenost Ivany K. Empty Re: Pribeh Jana Subrta a Zkusenost Ivany K.

Příspěvek  Aleš 20/10/2006, 23:31

p. pw napsal:
Jako SJ jsem si vždy myslel, že funguji normálně. Dnes už to netvrdím. Svůj několikaměsíční vývoj po odchodu z organizace beru jako zotavování se z nemoci. S odstupem času člověk poznává a přiznává si své postoje a skutečnost, ve které žil.

.........

Jsem rád, že jsem odešel. Ulevilo se mi. Je mi mnohem lépe. Mám mnohem lepší vztah s Bohem.
Cítím to přesně stejně, ale jak sám píšeš, až s časovým odstupem. Dnes už mi to, že mě někteří fanatici po mém odchodu nezdraví, nevadí. Mám okolo sebe už víc lidí než Marťanů. Taky já se pomalu učím chodit po zemi s Bohem a nalézám v tom radost a osvobození ze zajetí lidmi.
Aleš
Aleš

Male Poeet p?íspivku : 343
vztah k organizaci : po 20ti letech horlivosti opustil společenství napsáním dopisu
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 28. 05. 06

Návrat nahoru Goto down

Pribeh Jana Subrta a Zkusenost Ivany K. Empty Re: Pribeh Jana Subrta a Zkusenost Ivany K.

Příspěvek  OOO 23/10/2006, 19:01

Člověk po odchodu od SJ nežije na "Marsu" a tak musí občas narazit na býválé "bratry"Někteří más přehlížejí i když jdeme vedle nich.Vážím 150Kg. což je "úžasný" výkon mne nevidět.Jsou i tací co nám dají nějaký "náznak" ,že nás vidí ale drží se pokynů NSSJ.Pak jsou takoví co jim je to jedno a naše přítomnost jim nevadí.Zvláštní kategorie je "třída"bratru ,které potkáváme v "obchodním"styku.Zde jsem se setkal s těmi pro které je "česká "korunka více než pokyn VRO..Na druhou stranu i s těmi co mne ani jako "obchodního"partnera nechtějí vidět Sad ..Je to pěknej "guláš".Celkem jim nezávidím.. V tomto to máme snad jednodušší.Né?.sunny
OOO
OOO

Male Poeet p?íspivku : 646
vztah k organizaci : HLUBOKÝ OMYL
Reputace : 0
Body : -36
Registration date : 31. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Pribeh Jana Subrta a Zkusenost Ivany K. Empty Re: Pribeh Jana Subrta a Zkusenost Ivany K.

Příspěvek  Vladislav Kulda 23/10/2006, 20:05

Pro ANONYMA!
Vím jak se cítíš, byl jsem a nejsem SJ. Pokud jsi hledal mé příspěvky, tak taky asi pochopíš, že i já jsem nyní šťastný, že nejsem otrok jezuisticko-zednářského mocenského spolku. Také se cítím být svázán více s Bohem, než dříve, neboť to byly perfektně vymyšlené nauky. Byly tak zkloubeny, že obyčejný poslušný člověk, SJ, neměl možnost si ověřit, zda předkládané je skutečně pravda. Vždy mu byla natočena tvář NSSJ v růžových brýlích. Byli jsme všichni kvalitně podvedeni. Nyní je před námi cesta hledání opravdové pravdy, která nás učiní svobodnými. Přeji Ti hodně pokoje od Pána a doufám, že Tě tady uvidíme v Tvých příspěvcích.
Pokoj s Tebou.
Vladislav Kulda
Vladislav Kulda

Male Poeet p?íspivku : 396
Age : 67
vztah k organizaci : *
Reputace : 0
Body : -9
Registration date : 21. 04. 06

Návrat nahoru Goto down

Pribeh Jana Subrta a Zkusenost Ivany K. Empty názor

Příspěvek  Zbyněk R 20/11/2006, 01:27

příběh Jendy Šubrta je velmi silný.Má velkou výpovědní hodnotu a do jisté míry vypovídá i o NSSJ.Osobně si myslím, že tato společnost víru v Boha spíše ničí,tlumí.. vykořeňuje.. Mám pocit a také osobní zkušenost v tom , že NSSJ víru v Boha lidem bere a cílevědomě a manipulativně ji krade ve svůj osobní prospěch.Je to svým způsobem svatokádež v tom nejzásadnějším smysluslova!Znám velmi upřímé,věříci lidi, kteří do Organizace vstoupili a po několika letech z ní vyšli.. nebo byli vyloučeni s pocitem znechucení a bez víry.Osobně si myslím, že NSSJ je spíše velmi ziskovou organizací a k duchovním hodnotám má asi tak daleko, jako každá jiná totalitní,sebestředná společnost ppolitického charakteru. To je můj názor!

Zbyněk R
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Pribeh Jana Subrta a Zkusenost Ivany K. Empty Názor

Příspěvek  Zbyněk 20/11/2006, 20:44

Honzu Šubrta dobře znám, dokonce jsem měl tu čest s ním vést DBS/domácí bibl,.studium/ a již v té době jsem si plně uvědomoval, že on jako "zájemce" byl mnohem duchovnější člověk, než já.Tím chci říci, že Honzův příklad je velmi silný a to co píše má velkou výpovědní hodnotu o krizi,kterou NSSJ v současné době prožívá. S.J. jsou v krizi a sebeumější a klopotnější vysvětlování to nedokáže zaretušovat. Problém je v tom, že asi nikdo neví co s tím. Organizasce S.J. přešlapuje na místě a "vyhnívá." Je to smutný pohled.. jsem jen rád, že již nejsem součástí tohoto smutného rozkladu a moc přeji Honzovi aby našel v životě radost, potěšení a sílu... zaslouží si to, věřte mi. Zbyněk R.

Zbyněk

Male Poeet p?íspivku : 13
Age : 61
vztah k organizaci : bývalý předsedající
Reputace : 0
Body : -3
Registration date : 19. 11. 06

Návrat nahoru Goto down

Pribeh Jana Subrta a Zkusenost Ivany K. Empty Re: Pribeh Jana Subrta a Zkusenost Ivany K.

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru