Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nová kniha: Život je svatý. Svědkové Jehovovi a otázka krve.

+9
Vladislav Kulda
OOO
Petr Štefek
truhlář David
drobeček
Petr Sláma
Hvězdlický
Věra Kolafová - quaero
Michal
13 posters

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Goto down

Nová kniha: Život je svatý. Svědkové Jehovovi a otázka krve. - Stránka 2 Empty Re: Nová kniha: Život je svatý. Svědkové Jehovovi a otázka krve.

Příspěvek  OOO 17/3/2007, 20:14

Co skutky 15:29 ?
OOO
OOO

Male Poeet p?íspivku : 646
vztah k organizaci : HLUBOKÝ OMYL
Reputace : 0
Body : -36
Registration date : 31. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Nová kniha: Život je svatý. Svědkové Jehovovi a otázka krve. - Stránka 2 Empty Re: Nová kniha: Život je svatý. Svědkové Jehovovi a otázka krve.

Příspěvek  Hvězdlický 17/3/2007, 20:23

Dobře. tam je přidána ještě modloslužba. Ale důležitý je závěr. "budete-li tak jednat, budete jednat správně . Nikde není dodatek "a jestli ne, tak zemřete" jako to bylo ve starém zákoně.

Prostě, jen dobře míněná a praktická rada
Navíc ve všech případech se jedná o něco cizího.
Smilstvo =cizí žena, modloslužba= cizí bůh, krev= cizí krev...
Vlastní krev si klidně olízneš z rány a vycucneš ze zubu a nic se neděje ani jehovistům.
A takové řeči "krev opustila a nebo neopustila tělo" to už je to cezení komára..

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Nová kniha: Život je svatý. Svědkové Jehovovi a otázka krve. - Stránka 2 Empty Re: Nová kniha: Život je svatý. Svědkové Jehovovi a otázka krve.

Příspěvek  OOO 18/3/2007, 08:13

Dědo S, s tvým pochopením nemohu souhlasit.Připomíná mi to argumenty obhajoby "homosexuality",které používají někteří "osvícení" křesťané...dnešních dní.Pohled Židů na krev byl vždy stejný a stejný je i dnes.Vycházel z Tóry.Myslím ,že je v principu závazný i pro křesťana.Jelita ani prdelačku jísti nebudu.Neřeším však %krve v tataráku a jiných potravinách to pro křesťany závazné není.. sunny
OOO
OOO

Male Poeet p?íspivku : 646
vztah k organizaci : HLUBOKÝ OMYL
Reputace : 0
Body : -36
Registration date : 31. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Nová kniha: Život je svatý. Svědkové Jehovovi a otázka krve. - Stránka 2 Empty Re: Nová kniha: Život je svatý. Svědkové Jehovovi a otázka krve.

Příspěvek  Hvězdlický 18/3/2007, 08:53

Pohled Židů na krev byl vždy stejný a stejný je i dnes.Vycházel z Tóry.

Máš pravdu, dodnes čekají na nějakého mesíáše a Krista nepřijali.

Ta jelita klidně nejez, já je nejím taky. Ale ne proto, že se někdo domnívá, že je závazný starý zákon i pro křesťana...

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Nová kniha: Život je svatý. Svědkové Jehovovi a otázka krve. - Stránka 2 Empty Re: Nová kniha: Život je svatý. Svědkové Jehovovi a otázka krve.

Příspěvek  OOO 18/3/2007, 09:10

Ne-baštit jelita je běžné i u jiných křesťanů jež u SJ..Najdeš to v AC u adventistů i jinde..Je to věc pochopení..nevím jestli se dá říci ,že je to podobné jako "nechlastat a nekouřit"?Biblický důraz je silnější.Najdi si argumenty zda křesťané v prvním a dalších stoletích po JK "baštili"krev.Pak uvidíš ,že to chápali jako Židé.To je fakt.
PS:Židé a Izrael budou centrem vyvrcholení biblických dějin a proroctví.To ,že to přezíráš je asi chybou..já tě přesvědčovat nebudu. bounce
OOO
OOO

Male Poeet p?íspivku : 646
vztah k organizaci : HLUBOKÝ OMYL
Reputace : 0
Body : -36
Registration date : 31. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Nová kniha: Život je svatý. Svědkové Jehovovi a otázka krve. - Stránka 2 Empty Re: Nová kniha: Život je svatý. Svědkové Jehovovi a otázka krve.

Příspěvek  Hvězdlický 18/3/2007, 09:19

Ten "nový Jeruzalém" centrum vlády, není ten starý pozemský Jeruzalém, ale centrum vlády z nebes.

Zdá se, že po skončení tisícileté obnovy, se vrátí spoluvládci s Kristem, i on sám na zem a ujmoui se vlády tady.
Převážnou část budou zastupovat původní židé. Ale po duchovní stráce je řečeno, že "v Kristu není ani řek, ani žid, ale všichni jsou jedno".

Skutky apoštolů 3:21 On zůstane v nebi až do chvíle, kdy bude všechno nové, jak o tom Bůh od věků mluvil ústy svých svatých proroků.

A potom se vrátí na zem, i se svou vládou, v podobě Nového Jeruzalému...

Tak to chápu já, nemusí to být pravda, tak nehulákej...

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Nová kniha: Život je svatý. Svědkové Jehovovi a otázka krve. - Stránka 2 Empty Život je svatý,SJ a otázka krve.

Příspěvek  Petr V. 18/3/2007, 10:36

Já nejím jelita, ačkoli věřím, že to může být dobrota. Prostě je nejím, protože tím nic nezkazím. Nechci být někomu kamenem úrazu. Když jsem pracoval jako mistr na jatkách, tak abych nemusel s kolegy např. jelita svačit, vymluvil jsem se, že ke krvi mám vrozený odpor, a nikdo se mne už nikdy na nic neptal. Jestli si někdo ve svědomí obhájí jedení krve, tak ať si dá. Ale ať pamatuje na ty, kteří si to ve svém svědomí obhájit nedovedou, protože co není z víry je hřích.
Petr V.
Petr V.

Poeet p?íspivku : 363
vztah k organizaci : bývalý SJ
Reputace : 0
Body : 10
Registration date : 08. 02. 07

Návrat nahoru Goto down

Nová kniha: Život je svatý. Svědkové Jehovovi a otázka krve. - Stránka 2 Empty Re: Nová kniha: Život je svatý. Svědkové Jehovovi a otázka krve.

Příspěvek  Hvězdlický 18/3/2007, 11:02

Ale ať pamatuje na ty, kteří si to ve svém svědomí obhájit nedovedou, protože co není z víry je hřích.

Adventisty počítám mezi křesťany. Takže svědomí má svou úlohu i vzhledem k nim. Oni nebaští vepřové, salámy, nepijí kávu atd.

Někdy je to výhodné. V kriminálu jsem byl s jedním adventistou a tak on, dával mě, svému jehovistickému křesťanskému bratru, svoje maso od oběda. A pokud byl někdy salám, i ten byl můj..

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Nová kniha: Život je svatý. Svědkové Jehovovi a otázka krve. - Stránka 2 Empty Re: Nová kniha: Život je svatý. Svědkové Jehovovi a otázka krve.

Příspěvek  OOO 18/3/2007, 11:13

Cituji Bohatýra: Jestli si někdo ve svědomí obhájí jedení krve, tak ať si dá. Ale ať pamatuje na ty, kteří si to ve svém svědomí obhájit nedovedou, protože co není z víry je hřích.S tímto principem mohu v mnoha ohledech souhlasit.Lze ho velmi dobře aplikovat i na jiné problematické otázky.Nevím, však zda u pojídání "krve" tato volba je..?Historické prameny z dob raného křesťanství to "moc"nepřipouští..Tak nevím?Možná je to i tím ,že v nich byli ještě nějací Židé.. sunny
OOO
OOO

Male Poeet p?íspivku : 646
vztah k organizaci : HLUBOKÝ OMYL
Reputace : 0
Body : -36
Registration date : 31. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Nová kniha: Život je svatý. Svědkové Jehovovi a otázka krve. - Stránka 2 Empty Re: Nová kniha: Život je svatý. Svědkové Jehovovi a otázka krve.

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru