Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ARCHEOLOGIE A BIBLE

+9
kovboj
Martin Vlasák
Eliška
Old.Stloukal
Mysteri
Vladislav Kulda
Petr Štefek
Hvězdlický
OOO
13 posters

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Goto down

ARCHEOLOGIE A BIBLE Empty ARCHEOLOGIE A BIBLE

Příspěvek  OOO 7/1/2007, 12:49

RÁD BYCH UPOZORNIL NA STRÁNKY WWW.BIBLICKEARCHEOLOGICKENOVINY.CZ/
Je mnoho seriózních prací o archeologických vykopávkách v zemích, které mají něco společného s Biblí.Určitě stojí za přečtení a tak i posílení naší víry ,že vše co nám Bůh slíbil se vyplní..i v posledních dnech. study sunny
OOO
OOO

Male Poeet p?íspivku : 646
vztah k organizaci : HLUBOKÝ OMYL
Reputace : 0
Body : -36
Registration date : 31. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

ARCHEOLOGIE A BIBLE Empty Re: ARCHEOLOGIE A BIBLE

Příspěvek  Hvězdlický 7/1/2007, 13:39

Velice zajímavá stranka.
V případě archy, jsem četl články a viděl fota (ne od SJ) o arše, kde rekonstrukce nevypadala jako loď (s přídí a zádí, k plutí někam) ale jako bedna, k přežití.
Její tvar byl vhodný i vzhledem k možnostem stavitele, který žádnou loď nikdy nestavěl (s přídí a kýlem) ale dům, v podobě bedny, ano.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

ARCHEOLOGIE A BIBLE Empty Re: ARCHEOLOGIE A BIBLE

Příspěvek  Hvězdlický 9/1/2007, 11:25

Pročetl jsem nabídnutou stránku. Je to velice zajímavé. Zvlášť nález Archy úmluvy a objev Kristovi krve na víku slitovnice.
Uvádím úryvek, aby jste přišli na jiné myšlenky, než dohady nad lidskými naukami v rouše Bible..

________________________________________
Neuvěřitelný nález pod Golgotou
Ze všech nálezů Rona Wyatta není asi žádný důležitější než truhla smlouvy
I sama o sobě by truhla byla ohromně důležitým nálezem. Avšak neuvěřitelné spojení mezi místem ukřižování a schránou pod ním dává nálezu nesmírnou důležitost. Toto spojení je tak významné a dalekosáhlé, že je předurčeno ke změnění životů a víry miliónů lidí. Když Ron Wyatt objevil místo ukřižování během vykopávek nedaleko Golgoty, našel velikou trhlinu, způsobenou pravděpodobně zemětřesením, která se táhla od skalní stěny podél prostřední díry dolů. Později, když vstoupil do jeskyně, ve které byla truhla smlouvy uschována, našel velikou trhlinu ve stropě přímo nad truhlou.
Kolem té trhliny a na víku samotné truhly byla tmavá, suchá látka. Ta látka byla analyzována a potvrdila dohad, že se jedná o velmi starou lidskou krev. S pomocí ocelového pásku bylo zjištěno, že trhlina se táhla od místa ukřižování až do jeskyně pod ním, skrze vrstvu asi 6 m skály. Ron objevil, že když Kristus zemřel a římský voják probodl jeho bok, krev a voda které vytryskly z Kristova boku, stekly trhlinou ve skále dolů, kde kapaly na víko truhly smlouvy, schované v komoře pod Kalvárií mnoho let před touto událostí.

Průlezy byly mnohdy úzké
Po staletí Hebrejci vykonávali systém zvířecích obětí, skládajících se z Bohem ustanovených rituálů, které Židům ustavičně připomínaly, že mají s Bohem smlouvu.
Dnes tuto smlouvu označujeme jako Starou smlouvu. Byla zavedena a ratifikována na hoře Sinaj. Rituály této smlouvy měly hluboký význam, protože nastíňovaly skutečné události, které se měly odehrát při zavedení Nové smlouvy skrze Mesiáše. Nová smlouva byla předpovězena prorokem Jeremiášem (Jer. 31,31).
Truhla smlouvy byla středem starého rituálního systému. Jejím prvořadým účelem bylo uskladnění posvátných desek z kamene, na které sám Bůh svým vlastním prstem napsal desatero přikázání. Když Ron objevil truhlu smlouvy, objevil také hmatatelné svědectví o ratifikaci Nové smlouvy.

Golgota v minulosti a tak, jak jsem ji vyfotil na expedici v roce 2005. V současnosti je na místě jedněch z Ronových vykopávek autobusové nádraží v arabské části. Nápadný je výškový rozdíl mezi cestou před nádražím a na něm. To je způsobeno navezením suti na zarovnání úrovně po arch. nálezech Rona Wyatta.

Celkový pohled na podobu Golgoty s aut. nádražím z roku 2002. Golgota se ještě stále nazývá "lebeční pahorek". Ron nikdy neočekával, že najde místo ukřižování, ani netušil o jeho spojení s truhlou smlouvy pod ním. Na snímku vlevo je vidět, jaké podmínky Ron překonával při jejím hledání.
Stejným způsobem jak byla Stará smlouva ratifikována na hoře Sinaj, byla na Kalvárii ratifikována Nová smlouva. Ve Staré smlouvě byla obětní krev a voda nastříkána na "knihu smlouvy". V Nové smlouvě krev a voda z Kristova probodnutého boku vtekla do země a spočinula na schráně smlouvy s desaterem, která při kontaktu s příkrovem praskla.
Většina lidí ví, že Archa úmluvy existuje, ale kde se ukrývá? Nejneuvěřitelnější část tohoto objevu není samotná Archa, ale Ježíšova krev, která stékala z jeho probodeného boku skrze trhlinu u dolní části kříže a skrápěla Archu. Opravdu jeho krev kapala na slitovnici a pokud ano, co to všechno znamená?
Ježíš chtěl ukázat pravou povahu svého poslání a toho, proč přišel. Ukázal to učením, které dával po svém vzkříšení. Aby učedníci byli schopni vysvětlit ostatním, kdo byl a jaké bylo jeho poslání pro svět, používal k vysvětlení a podpoře svého poslání Písma (Starý zákon). Přitom poukazoval na starozákonní proroky. Tím odhalil, jak významný byl Starý zákon.
Studiem Starého zákona člověk dostane jasnější a vyrovnanější pohled, než když se soustředí pouze na Nový zákon. Některá z těchto starozákonních proroctví se naplňují v dnešních dnech, a proto jsou pro tuto generaci velmi důležitá. A jak důležité bylo pro výklad jeho poslání. Začal učedníkům vysvětlovat své poslání z Mojžíšových knih. Vysvětlil jim vše co se týká plánu spásy z těchto starozákonních knih, stejně tak jak dnes křesťané používají Nový zákon. Proto se nedá říct, že by ve Starém zákoně bylo jiné poselství než v Novém.

Podrobnosti a další články (Noemova archa, pochod přes Rudé moře, Hora smlouvy atd) čtěte na

http://www.biblickearcheologickenoviny.cz/truhla_smlouvy3.html

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

ARCHEOLOGIE A BIBLE Empty Re: ARCHEOLOGIE A BIBLE

Příspěvek  OOO 22/2/2007, 09:49

Co říká Bible o dinosaurech? Píše se v Bibli o dinosaurech?
Téma dinosaurů v Bibli je rozsáhlou součástí rozsáhlejší diskuze v rámci křesťanské komunity ohledně věku země, správného výkladu knihy Genesis a jak interpretovat fyzikální jevy, které jsou všude kolem nás. Ti, co věří, že země je starší, mají zato, že Bible nevzpomíná dinosaury, neboť, podle nich, dinosauři vymřeli miliony let předtím, jako první člověk kráčel po zemi. Lidé, kteří sespsali Bibli, neměli možnost vidět živě dinosaury.Snad jen Liviatana..?
Ti, co věří, že země není až tak stará, mají zato, že Bible vzpomíná dinosaury, i když neužívá toto jméno. Místo toho užívá hebrejský výraz tanniyn. Tannyin se do jiných jazyků překládá několikerými způsoby; někdy je to „mořská příšera“, jindy „plaz“. Nejběžněji se překládá jako „drak“. Zdá se, že tannyin byli jakési obrovské druhy plazů. Tyto živočichy jsou vzpomenuty téměř třicet krát ve Starém zákoně a nacházejí se ve vodě i na suši.
Kromě více než třiceti zmínek o těchto obrovitých plazech obecně ve Starém zákonu Bible popisuje několik živočichů tak, že někteří učenci věří, že tím myslí dinosaury. Behemoth je vzpomenut jako nejmocnější ze všech stvořených živočichů, obr, kterého chvost je jako cédrový strom (Jób 40:15 ff). Někteří učenci se snaží ztotožnit Behemotha buď se slonem nebo hrochem. Jiní poukazují na to, že sloni i hroši mají velmi tenké chvosty, které jen ťěžko možno přirovnávat k cédrovému stromu. Dinosauři jako Brachiosaurus nebo Diplodocus měli na druhé straně obrovské chvosty, které bylo snadné přirovnat k cédrům.
Téměř každá pravěká civilizace má nějaký druh umění zobrazujícího obrovského plaza nebo jiného tvora. Petroglyfy, nálezy a dokonce malé hliněné figurky nalezeny v Severní Americe, připomínají moderní kresby dinosaurů. Skalní rytiny v Jižní Americe zobrazují lidi jezdící na zvířeti podobném Doplodoku a ke podivu velmi podobném Traseratopsu, Pterodactylu a Tyranosauru. Římské mozaiky, keramika Mayů a babylonské městské hradby svědčí o fascinaci člověka těmito živočichy ve všech kulturách a na všech geografických lokalitách.V Mongolsku se stále hledá obří červ Orgoj chorchoj.Který svým plivnutím zabije koně. Střízlivé cestopisy jako kupříkladu cestopis Marca Pola I který popisuje cestu z Benátek do Číny. Millione je propleteny fantaskním vyprávěním o obludných příšerách strážících poklady. Moderní výzkumy na těchto místech pořád probíhají, i když jsou obyčejně hodnoceny velmi skepticky.
Navíc k podstatnému množství antropických a historických důkazů o koexistenci člověka a dinosaurů patří jiné fyzické důkazy, jako skaměnělinové otisky člověka a dinosaura, nalezeny na stejném místě v Severní Americe a středozápadní Asii.K tomuto tématu doporučuji návštěvu muzea v Berlíně.Je třeba však dávat pozor na informace.Vedle relevantních nálezu tam najdeme nález Archeopterixe z bývalé NDR a ten se jasně prokázal jako podvrh affraid .Přesto v Berlíně ještě možná je..Já to viděl na vlastní "bulvy" těsně před revolucí..
Jsou tedy v Bibli dinosauři?Proč je Bůh stvořil?Někteří vědci tvrdí ,že to byly biologické stroje na zůrodnění půdy a když už nebyly třeba vymřely. Tato otázka má však ještě daleko k rozuzlení. Závisí to od toho, jak vykládáme dostupné důkazy a jak vnímáme svět kolem sebe. Já, věřím v mladší zemi a přijímám teorii, že člověk a dinosauři existovali souběžně. Věřím, že dinosaři vymřeli někdy po potopě, z důvodu kombinace dramatických klimatických změn a skutečnosti, že byli předmětem lovu člověka až do úplného vyhynutí. sunny


Naposledy upravil dne 23/2/2007, 07:30, celkově upraveno 5 krát
OOO
OOO

Male Poeet p?íspivku : 646
vztah k organizaci : HLUBOKÝ OMYL
Reputace : 0
Body : -36
Registration date : 31. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

ARCHEOLOGIE A BIBLE Empty Re: ARCHEOLOGIE A BIBLE

Příspěvek  Hvězdlický 22/2/2007, 10:29

Datle, zdá se, že jsi narazil na studnici moudrosti v netu. Je tam záplava rozmanitých názorů.

Domnívám se ale, že bude lepší dát sem adresu tvého zdroje a nerozšiřovat již tak rozsáhlé náměty o dalším támata. (dinosauři, desátky atd)

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

ARCHEOLOGIE A BIBLE Empty Re: ARCHEOLOGIE A BIBLE

Příspěvek  OOO 23/2/2007, 07:32

Milej dědo S,seš vedle jako Hvězdlice od Vyškova..srdečně zdravím.. sunny
OOO
OOO

Male Poeet p?íspivku : 646
vztah k organizaci : HLUBOKÝ OMYL
Reputace : 0
Body : -36
Registration date : 31. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

ARCHEOLOGIE A BIBLE Empty Re: ARCHEOLOGIE A BIBLE

Příspěvek  Petr Štefek 23/2/2007, 11:17

Petře/datle asi v zápalu, ale docela nevkusný argument na dědu Slavíka. Potom to srdečně zdravím mě zní nějak jinak.
Petr Štefek
Petr Štefek

Poeet p?íspivku : 362
vztah k organizaci : 30 let SJ, poté vyloučen za styk s vyloučenou dcerou (označeno jako nevázané chování)
Reputace : 0
Body : -15
Registration date : 31. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

ARCHEOLOGIE A BIBLE Empty Re: ARCHEOLOGIE A BIBLE

Příspěvek  Vladislav Kulda 23/2/2007, 11:31

Milí přátelé, přeji pěkný den!

Dnes jsem narazil v netu na jednu zajímavost. Chtěl bych vědět Váš názor na ni. Proč? Hovoříme o archeologii a bibli, ale co astronomie a bible? Je spousta věcí, které jsou otázkami pro budoucnost. To, co jsem našel na netu, je jedna z nich. Možná je mnoho věcí jinak, než si doposud myslíme, protože máme nedostatek informací.

Nyní uvádím net adresu:

http://www.novinky.cz/koktejl/astronomove-objevili-planetu-s-atmosferou--jako-ma-zeme_110095_l3u8c.html
Vladislav Kulda
Vladislav Kulda

Male Poeet p?íspivku : 396
Age : 67
vztah k organizaci : *
Reputace : 0
Body : -9
Registration date : 21. 04. 06

Návrat nahoru Goto down

ARCHEOLOGIE A BIBLE Empty Re: ARCHEOLOGIE A BIBLE

Příspěvek  Hvězdlický 23/2/2007, 11:54

V souladu s tímto článkem jsem kdysi dávno uvažoval takto.

Vesmír je nekonečný. Má nezjistitelné množství galaxiíí, které se sdružují do podobného množství hvězdokup a tyto hvězdokupy (vzhkledem k nekonečnosti prostoru) vytváří další, dnes nepojmenovaná seskupeni.

Co když, každá galaxie, má svého Boha?? Svou planetu s podobným životem (jako důkazem tvůrčích schopností tohoto jejich Boha?) jako v té naší??

Co když každá galaxie má podobné uspořádání, Bůh, andělé, hmotný život, jako má naše galaxie??

Snažil jsem se tuto fantazii opřít i o nějaký text, a tak jsem uvažoval, co když ten náš Bůh, je skutečně nadřazen i těm ostatním Bohům v jiných galaxiích, co když tímto textem (a podobnými) nejsou myšleni jen falešní bohové na zemi???

Žalmy 136:2 Chválu vzdejte Bohu bohů, jeho milosrdenství je věčné.

Dnes již tak dalece nesním..moje sny se týkají, co bude k obědu..

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

ARCHEOLOGIE A BIBLE Empty Re: ARCHEOLOGIE A BIBLE

Příspěvek  Vladislav Kulda 23/2/2007, 14:27

Pěkné odpoledne Sváťo!

Dnes již tak dalece nesním..moje sny se týkají, co bude k obědu..

Skvělá věta, taky často o ní přemýšlím. Mě to, co jsem napsal zaujalo, jako posun bádání v astronomii. Doufám, že jsem tím nikoho nerozhodil!
Vladislav Kulda
Vladislav Kulda

Male Poeet p?íspivku : 396
Age : 67
vztah k organizaci : *
Reputace : 0
Body : -9
Registration date : 21. 04. 06

Návrat nahoru Goto down

ARCHEOLOGIE A BIBLE Empty Re: ARCHEOLOGIE A BIBLE

Příspěvek  Mysteri 17/3/2008, 20:24

Nedávno běžel o víkendu v sobotu pořad mýty a skutečnost.Velmi mě zaujal díl o Jerichu.Kde vlastně zkoumáním hornin a všeho možného došly archeologové k názoru, že Jericho dřív než tam došli Izraelité již bylo zničeno zemětřesenímTakže žádné hradby padat nemohli a žila tam jen hrstka lidí..A že z Egypta vlastně neodcházel celý národ Izraelský do země zaslíbené.Ale jen menší skupinka se vracela zpět odkud pocházela.A že Izraelci a Kananejci vlastně po celá ta léta spolu žily v této zemi.
Mysteri
Mysteri

Poeet p?íspivku : 305
Reputace : 0
Body : -25
Registration date : 08. 03. 07

Návrat nahoru Goto down

ARCHEOLOGIE A BIBLE Empty Re: ARCHEOLOGIE A BIBLE

Příspěvek  Old.Stloukal 17/3/2008, 20:43

Mysteri napsal:Nedávno běžel o víkendu v sobotu pořad mýty a skutečnost.Velmi mě zaujal díl o Jerichu.Kde vlastně zkoumáním hornin a všeho možného došly archeologové k názoru, že Jericho dřív než tam došli Izraelité již bylo zničeno zemětřesenímTakže žádné hradby padat nemohli a žila tam jen hrstka lidí..A že z Egypta vlastně neodcházel celý národ Izraelský do země zaslíbené.Ale jen menší skupinka se vracela zpět odkud pocházela.A že Izraelci a Kananejci vlastně po celá ta léta spolu žily v této zemi.

BOŽÍ SLOVO BYCH NEZPOCHYBŇOVAL.

OLDA
Old.Stloukal
Old.Stloukal
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Male Poeet p?íspivku : 491
Age : 79
vztah k organizaci : BYL JSEM ČLENEM NSSJ
Reputace : 0
Body : -15
Registration date : 11. 02. 06

http://WWW.SEZNAM.CZ

Návrat nahoru Goto down

ARCHEOLOGIE A BIBLE Empty Re: ARCHEOLOGIE A BIBLE

Příspěvek  Old.Stloukal 17/3/2008, 20:44

Mysteri napsal:Nedávno běžel o víkendu v sobotu pořad mýty a skutečnost.Velmi mě zaujal díl o Jerichu.Kde vlastně zkoumáním hornin a všeho možného došly archeologové k názoru, že Jericho dřív než tam došli Izraelité již bylo zničeno zemětřesenímTakže žádné hradby padat nemohli a žila tam jen hrstka lidí..A že z Egypta vlastně neodcházel celý národ Izraelský do země zaslíbené.Ale jen menší skupinka se vracela zpět odkud pocházela.A že Izraelci a Kananejci vlastně po celá ta léta spolu žily v této zemi.

BOŽÍ SLOVO BYCH NEZPOCHYBŇOVAL.

OLDA
Old.Stloukal
Old.Stloukal
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Male Poeet p?íspivku : 491
Age : 79
vztah k organizaci : BYL JSEM ČLENEM NSSJ
Reputace : 0
Body : -15
Registration date : 11. 02. 06

http://WWW.SEZNAM.CZ

Návrat nahoru Goto down

ARCHEOLOGIE A BIBLE Empty Re: ARCHEOLOGIE A BIBLE

Příspěvek  Mysteri 20/3/2008, 23:26

No to je právě ten problém protože pokud jsou závěry vědců a archeologů pravdivé.Potom slovo boží, není slovem božím, ale lidským.
Mysteri
Mysteri

Poeet p?íspivku : 305
Reputace : 0
Body : -25
Registration date : 08. 03. 07

Návrat nahoru Goto down

ARCHEOLOGIE A BIBLE Empty Re: ARCHEOLOGIE A BIBLE

Příspěvek  Eliška 21/3/2008, 06:01

Ahoj všichni!

Můžete někdo uvést pár příkladů z reálného života, kdy vědci museli pod vlivem dalšího poznání úplně změnit to, co předtím tvrdili?

Já mám jen jeden drobný, ale pro lidský život velmi zásadní příklad. Několik desítek let se tvrdilo.že uměle/ vědecky/ vyrobený sunar, feminar ap. je pro miminka podstatně lepší než mléko matky. A že dítě má jíst / pít/ přesně po 2 hod. A také byl stanoven čas, jak dlouho může pít, aby se nepřepilo. Mám kamarádku, dělala to se svými dětmi přesně tak. Dnes je to považováno za nesmysl a za řešení, když to jinak nejde. A téměř všichni uznávají, že mateřské mléko je pro děcko prostě nenahraditelné. Ale byla doba to bylo tzv.vědecky nespávné.

Toť jen má troška do mlýna. Zdraví Eliška flower

Eliška

Poeet p?íspivku : 434
Reputace : 3
Body : 237
Registration date : 12. 01. 08

Návrat nahoru Goto down

ARCHEOLOGIE A BIBLE Empty Re: ARCHEOLOGIE A BIBLE

Příspěvek  Hvězdlický 21/3/2008, 07:28

kód:
Ale byla doba to bylo tzv.vědecky nespávné.

lProtože občas (v hodně případech) je věda kšeft a slouží především tomuto zájmu.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

ARCHEOLOGIE A BIBLE Empty Re: ARCHEOLOGIE A BIBLE

Příspěvek  Martin Vlasák 25/3/2008, 22:33

asi mimo téma

dovolim si nebiblicky citat

situace se mění každým okamžikem
Martin Vlasák
Martin Vlasák
- Výstraha Administrátora: uživatel nezařazuje příspěvky podle jednotlivých témat
- Výstraha Administrátora: uživatel nezařazuje příspěvky podle jednotlivých témat

Male Poeet p?íspivku : 150
Age : 54
vztah k organizaci : 5 let občasný student
Reputace : 1
Body : -22
Registration date : 21. 03. 08

Návrat nahoru Goto down

ARCHEOLOGIE A BIBLE Empty Re: ARCHEOLOGIE A BIBLE

Příspěvek  Eliška 28/3/2008, 17:10

Mysteri napsal:No to je právě ten problém protože pokud jsou závěry vědců a archeologů pravdivé.Potom slovo boží, není slovem božím, ale lidským.

Dostala jsem pozvání na přednášku Stvoření versus evoluce, kterou bude mít v sobotu 29.3.2008 v 18.00 v CB Skalce, Rubensova 2237,1.patro. Mgr.Libor Votoček z Matematicko- fyzikální fakulty, přednáška se koná v Praze v blízkosti metra Skalka

další informace na www.cb.cz/skalka

Eliška

Poeet p?íspivku : 434
Reputace : 3
Body : 237
Registration date : 12. 01. 08

Návrat nahoru Goto down

ARCHEOLOGIE A BIBLE Empty Re: ARCHEOLOGIE A BIBLE

Příspěvek  Hvězdlický 28/3/2008, 17:44

Podle mne, je stvoření a evoluce jeden celek.

Ale evoluce, jako dílo náhody je nesmysl.

Řízená evoluce, to znamená vývoj na základě stanoveného programu a potřebných změn ze strany stvořitele, tak bych to chápal já...

Základ- buňka a vhodným zásahem do genů, postupný vývoj z jedné životní formy do druhé.

Stvořitel je nejvyšší "inženýr genetik".

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

ARCHEOLOGIE A BIBLE Empty Re: ARCHEOLOGIE A BIBLE

Příspěvek  Old.Stloukal 11/4/2008, 17:43

Hvězdlický napsal:Podle mne, je stvoření a evoluce jeden celek.
BŮH je nejvyšší "inženýr genetik".

OLDA
Protože přijetí evoluce v monoteismech je stále velkým problémem, uvěďme si alespoň v náčrtu jak vypadal proces jejího uznání katolickou církví, jako teorie, na které dnes staví vědy. Francouzský jezuita Pierre Teilhard de Chardin ji zapracoval do teologie a Felix Maria Davídek na ní založil základ katolické univerzity a klandestinní teologickou fakultu za totality.

1877: Pro ilustraci, jak obtížně probíhala recepce evoluce v papežských prohlášeních po Darwinově vydání O vývoji člověka (Descent of Man, 1871), je ilustrativní ocitovat z dopisu papeže bl. Pia IX. z roku 1877 kde uvádí, že Darwinova evoluce je:
"celkově odpudivá k dějinám, tradici všech lidí, exaktní vědě, pozorovaným faktům a dokonce i rozumu. (Darwinismus) nepotřebuje ani zamítnutí, vždyť jde o odcizení od Boha a příklon k materialismu skrze zkaženost, která hledá podporu ve světě bájí... A ve skutečnosti,... po odmítnutí Stvořitele všech věcí a vyhlášení nezávislosti chce udělat člověka svým králem, svým knězem a svým Bohem, a toto jde až tak daleko, že ho degraduje na úroveň nerozumného ničitele, snad až na neživou hmotu, a podvědomě tak potvrzuje prohlášení Boží, že tam kde přichází pýcha, přichází i zahanbení. Avšak korupce tohoto věku, perverzní machinace, zjednodušování, žádost po takovýchto libůstkách - všechny vskutku absurdní věci- by měly být, protože si vypůjčují vědeckou masku, pravou vědou odmítnuty ..." (Maureen Fiedlerová, SL a Linda Rabbenová. "Rome has Spoken". Crossroad: New York, 1998, s. 178-80.

1909: Papežská biblická komise ve svém vyhlášení "O historickém charakteru prvních třech kapitol knihy Genesis (1. knihy Mojžíšovy v Bibli) dává odpověď na tuto otázku:
"Je možné brát v pochybnost následující věty v textu, který je základem křesťanského učení, např.":
stvoření všech věcí na počátku Bohem (tj.tak, jak jsou zapsány)
stvoření člověka,
stvoření první ženy z prvního muže,
jednota lidské rasy,
prvotní stav prvních rodičů a jejich stav spravedlnosti, celistvosti a nesmrtelnosti,
příkaz daný člověkovi Bohem, zkoušející jeho poslušnost,
přestoupení tohoto božského zákona člověkem svedeným ďáblem ve formě hada,
pád prvních lidí z tohoto prvotního stavu nevinnosti,
slib budoucího Vykupitele
Odpověď: NE.

To znamená, že ještě v roce 1909 papežská komise nařizuje v tomto dekretu doslovné, fundamentalistické čtení prvních kapitol Bible.


1950: Papež Pius XII. vydává encykliku, Humani Generis - O chybných názorech podkopávajících katolickou nauku. Její vydání ovlivnily dotazy jezuitů papežské kurii, zdali Teilhardovi povolit publikovat alespoň jeho dvě základní práce, Božské prostředí a Fenomén člověk. V dobu vydání encykliky byl 69letý Teilhard už vykázán z Francie do New Yorku. Pius XII. byl nerozhodný člověk (podle Němky, sestry Pasqualíny, která mu vedla domácnost). Pocházel z právnické rodiny, sám byl církevní právník a pro zdravotní potíže nikdy nebyl inkardinován ve farnosti. Jeho kariéra byla jedině v papežské kurii. Pius v této encyklice píše např. toto:

"Někteří nerozumně a indiskrétně věří na evoluci, která nebyla dokázána ani plně prokázána dokonce ani v přírodních vědách, ačkoliv vysvětluje jejich počátek. Tento postoj podporuje monistický a panteistický postoj, že svět je v kontinuální evoluci. ...Učitelský úřad církve nebrání přírodovědcům a teologům, obeznámeným s jejich současným stavem, aby se zabývali ve svém výzkumu a diskusi teorií evoluce pokud se zabývají počátky lidského těla vzniklého z již existující živé hmoty. Pro katolickou víru to znamená, že nás to zavazuje věřit, že lidské duše jsou bezprostředně stvořeny Bohem."
Dále Pius píše, "Prvních 11 kapitol knihy Genesis ...v každém případě přináleží historii v pravém slova smyslu a tyto kapitoly .... uvádí fundamentální pravdy, které jsou základem pro naši spásu a navíc podávají i populární popis vzniku lidské rasy a vyvoleného lidu.
(zvýraznil fm)

22.10.1996: Papež Jan Pavel II. ve své řeči k Papežské akademii věd během konference, Vznik života a evoluce, prohlásil, že jeho předchůdce, Pius XII., "považoval učení o evoluci jako vážnou hypotézu". Papež však dodal, že
"dnes, téměř půl století po této publikaci Pia XII., nové znalosti vedou k uznání, že teorie evoluce je víc než hypotéza. Je pozoruhodné, že tato teorie je postupně akceptována vědci, během objevů v různých oblastech vědy. Jedná se proto o konvergence výsledků práce, která byla nezávisle prováděna a nebyla ani vymyšlena, ani padělána, ale je sama o sobě důležitým argumentem upřednostňujícím tuto teorii..." (přel. fm).

Hlavní faktor, který ovlivnil toto důležité prohlášení papeže je, jak sám nepřímo říká, tlak přírodních věd, respektive to, co v začalo v náboženství latentně narůstat už od 17. století, od doby Galilea. Tak se evoluce stává, po pádu geocentrismu, dalším fenoménem, který opatrně ale jistě prroráží do křesťanství i ve vedení katolické církve. Tak si dnes už můžeme odvodit, že si evoluce - paradoxně - tříbí všechny chyby, i v náboženství, navzdory všemu odmítání, byť by tato trvala i tisíciletí!

Je nutné zde připomenout, že Darwin zůstal po celý život věřícím křesťanem (podle některých ke konci života tíhnul k agnosticismu). Z toohoto vývoje postupné recepce pravdy o našem universu vyplývá, že křesťanské výpovědi se budou nadále učit z těchto historických omylů a nemusí mít strach akceptovat ve svých teologiích přínosy vědy. Jde o vyvarování se chyb minulosti, kdy jsme vědu odmítali a začali ji akceptovat až s příliš velkým zpožděním. Biblicky můžeme význam přírodních věd pro budoucnost křesťanství vyjádřit Ježíšovým podobenstvím z evangelia když hovoří o aktivitě hospodáře, který "vynáší ze své zásoby věci nové a staré" (Matouš 13, 52). Na začátku XXI. stol. nám půjde spíše o vynášení věcí nových, na kterých necháváme spoluúčastnou už i vědu. Věcí starých bylo a už vynešeno dost.

Bohužel, několik dní po papežově prohlášení, které hned uveřejnila média, vyšel ve vatikánském deníku l´Osservatore Romano (30. října 1996) překlad jeho slov o evoluci v pozměněmém smyslu, než v kterém jí papež citoval papež. Protože tato věc zůstává dodnes nedořešena, existují a vyrůstají vedle sebe dva paralelní interpretace papežova textu, který dělí katolíky na dvě skupiny. Na jednu, která se s evoucí v teologii zabývá a druhá, která ji odmítá:

1. Jedna verze je pro vědecký svět, který ji slyšel od papeže ve francoužštině, ihned ji opublikoval, a která evoluci potvrzuje jako teorii a ne pouhou hypotézu.

2. Druhá verze tuto první zamítá a je zapracovávána do programů tradicionalisticky a předkoncilně orientovaných katolíků. Alespoň v jediné americké katolické televizní stanici Eternal World Television Network (ETWN), zakladatelka této TV stanice, Matka Angelika před několika lety podrobila kritice evoluci spolu se známým knězem Mich Pacwou, SJ., který po její mozkové mrtvici tuto TV stanici dnes vede. Matka Angelica tehdy řekla asi 30 milionům katolíků, kteří tuto stanici sledují, mj. toto: "Ó, to muselo být úžasné, když se Adam procházel s Bohem Otcem po ráji, za podvečera, to já bych byla tak ráda, kdybych u toho mohla být...".

TEORIE VELKÉHO TŘESKU EVOLUCE JE BEZ STVOŘITELE DLE MÉHO NÁZORU NESMYSL A NEMÁ S VĚDOU NIC SPOLEČNÉHO!!!
ZDA SE MÝLÍM MUSÍ DOKÁZAT VĚDA, KTERÉ SE TO DO SOUČASNOSTI NEPODAŘILO OBJEKTIVNĚ PROKÁZAT.

OLDA
Old.Stloukal
Old.Stloukal
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Male Poeet p?íspivku : 491
Age : 79
vztah k organizaci : BYL JSEM ČLENEM NSSJ
Reputace : 0
Body : -15
Registration date : 11. 02. 06

http://WWW.SEZNAM.CZ

Návrat nahoru Goto down

ARCHEOLOGIE A BIBLE Empty Re: ARCHEOLOGIE A BIBLE

Příspěvek  Mysteri 16/7/2008, 23:38

Bible je taková obdoba nasí obrozenecké literatury pro židy.Je v ní spousta polopravd jde hlavně o pozvednutí sebevědomí v době zajetí v Babyloně totˇ její počátek.Jsou v ní rozpory atˇtovidíme nebo si před tím zakrýváme oči.Skutečný pramen živé vody se skrývá v každém z nás ve spolupráci se s.d.
Mysteri
Mysteri

Poeet p?íspivku : 305
Reputace : 0
Body : -25
Registration date : 08. 03. 07

Návrat nahoru Goto down

ARCHEOLOGIE A BIBLE Empty bible a archeologie

Příspěvek  kovboj 17/7/2008, 17:53

Olda pěkně citacemi z papežských dokumentů ukázal, že se katolická církev přiklonila k evoluci kupodivu až později, než většina protestantských církví.Mimo společenských událostí na přijímaní evoluce měla i vliv zřejmě tzv.vyšší biblická kritika 19. století.
Ale k věci:objevy Rona Wyatta (viz.biblické arch.noviny) jsou pozoruhodné, dokládá je přesnými biblickými citáty, ale trochu mne zneklidňuje to, že tyto úžasné objevy, po kterých touží generace archeologů, se podařily pouze tomuto jedinému muži. Trochu možná přehlížíme také i velké objevy archeologie v minulosti - vykopání Babylona, Jericha,objevy Ninive, Uru, potvrzení existence Edomitů(skalní město Petra) atd.Dokonce náš rodák Bedřich Hrozný rozluštil klínopis Chetejců, o kterých se zmiňovala původně jen bible a starověcí autoři o nich nevěděli.Biblické zprávy se ukázaly podivuhodně přesné a proto jim můžeme i dnes plně důvěřovat.
kovboj
kovboj

Poeet p?íspivku : 383
Reputace : 0
Body : 284
Registration date : 20. 04. 08

Návrat nahoru Goto down

ARCHEOLOGIE A BIBLE Empty Re: ARCHEOLOGIE A BIBLE

Příspěvek  Hvězdlický 17/7/2008, 18:46

Na přímluvu některých, za kterou děkuji, to vypadá, že zase mohu zde pookřát.

TEORIE VELKÉHO TŘESKU EVOLUCE JE BEZ STVOŘITELE DLE MÉHO NÁZORU NESMYSL A NEMÁ S VĚDOU NIC SPOLEČNÉHO!!!

Oldo, bude to tak, jak píšeš.
Na vojně jsem byl u ženistů. A tak ty "velké třesky" byly zárověň mojí zálibou.

Ve vesmíru, před oním velkým třeskem, bylo prázdno a pusto. Žádný odpor vzduchu, jako na zemi, žádná přitažlivost nějakých těles, protože nebyla.

Nastal výbuch (TŘESK) Z epicentra výbuchu letěla veškerá hmota stále stejnou rychlostí a stejným směrem. Vytvořil se prstenec "rozptýlené hmoty, který s narůstající vzdáleností od místa třesku se stále rozšiřoval a jeho hustota řidla. Uprostřed "věnce" se zvětšovala prázdnota.
ŽÁDNÉ HZVĚZDOKUPY, ŽÁDNÉ GALAGIE, ŽÁDNÝ DOKONALÝ POHYB TĚLES V KOSMU. PROSTĚ NESMYSL.

MÍSTO TOHO VLÁDNE VŠUDE DOKONALÝ ŘÁD. Jediná pravda může být v tom, že se vesmír stále rozpíná.
Je psáno-
¨
Jan 5:17 On však jim odpověděl: "Můj Otec pracuje bez přestání, proto i já pracuji."

Nepracuje na zahrádce ale asi stále vytváří další STVOŘITELSKÁ DÍLA.

To je asi tak můj názor na TŘESK.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

ARCHEOLOGIE A BIBLE Empty Re: ARCHEOLOGIE A BIBLE

Příspěvek  Ctibor Plášek 17/7/2008, 19:16

Já bych jen trochu doplnil teorii velkého třesku, páč mě to kdysi hodně zajímalo.Jo a vítej p.Hvězdlický.
Nebudu vás unavovat všemi nuancemi hadronů,lepronů,hmoty a antihmoty.Takže jen stručně.Ve vesmíru bylo zjištěno tzv.reliktní záření o teplotě cca 10K. Je absolutně homogenní a je v celém vesmíru. Tak se honem muselo vymyslet, co s tím.Kde se tady vzalo? Pozůstatek po velkém třesku. A jelikož je to záření, tak mohlo za ůdajného Velkého třesku vzniknou jen a pouze tzv.anihilací, což je vlastně spojení hmoty a antihmoty, kdy jejich spojením se veškerá hmota a antihmota přemění na záření dle vzorce E=m.c na druhou. No jo, ale jak mohl vzniknout hmotný vesmír?Tak si opět pomůžeme :musíme vzít jako holý fakt, že na (teď už to nevím přesně) 10 miliard atomů antihmoty připadlo 10 miliard a jeden atom hmoty. Kde se tu vzal ten jeden navíc? To vám nikdo neřekne.Prostě,aby to vědcům vyšlo, tak to tak prostě je. Nepřipomíná vám to něco?

Ctibor Plášek

Male Poeet p?íspivku : 31
Reputace : 0
Body : -13
Registration date : 02. 09. 07

Návrat nahoru Goto down

ARCHEOLOGIE A BIBLE Empty Re: ARCHEOLOGIE A BIBLE

Příspěvek  Hvězdlický 17/7/2008, 19:26

Nerad přidávám názor, abych nepřečerpal mou kvótu na příspěvky povolenou žlutou kartou.

Je to již "pár"let, co vydal Souček knihu OMYLY A FALZA VE VĚDECKÉM, SVĚTĚ.

Nejen omyly, ale i podvody motivované ctižádostí a lidskou hloupostí. Není vědec, jako vědec.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

ARCHEOLOGIE A BIBLE Empty Re: ARCHEOLOGIE A BIBLE

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru