Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Co nás čeká po smrti.Je tam něco?

+14
petra
Mysteri
janmat
Petr V.
Martin Cibulka
stefan
Věra Kolafová - quaero
Arago
Aleš
Doktorka White
Petr Štefek
Jirka z P. (queens)
Hvězdlický
OOO
18 posters

Strana 8 z 15 Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 11 ... 15  Next

Goto down

Co nás čeká po smrti.Je tam něco? - Stránka 8 Empty Re: Co nás čeká po smrti.Je tam něco?

Příspěvek  Hvězdlický 20/3/2007, 17:32

Jsi na mě nějaký přísný...

Jsi o hodně mladší, tak je to potřeba, abys nezdivočela...

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Co nás čeká po smrti.Je tam něco? - Stránka 8 Empty Re: Co nás čeká po smrti.Je tam něco?

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 20/3/2007, 17:36

Laughing bounce Laughing
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Co nás čeká po smrti.Je tam něco? - Stránka 8 Empty Re: Co nás čeká po smrti.Je tam něco?

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 20/3/2007, 17:36

Ty se divíš Quaero, protože někdy píšeš jako by si se chtěla spíš někomu zavděčit, než že je to tvoje přesvědčení, můžu se mýlit, ale tak to na mně působí. Jak tě pozoruji od chvíle, co jsi se tu objevila, tak tvé uvažování se nějak zvláštně pozměnilo. Ale můžu se mýlit, jen to tak cítím. Smile
Wink

A k těm vánocům, ty si skutečně myslíš, že dárky nosí Ježíš, když jsi reagovala jak jsi reagovala???
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Co nás čeká po smrti.Je tam něco? - Stránka 8 Empty Re: Co nás čeká po smrti.Je tam něco?

Příspěvek  OOO 20/3/2007, 17:38

Existují mesiánské komunity žido-křesťanů v Izraeli,kteří slaví "večeři"jen jednou za rok...Tito to jasně pojí s Pesahem.Ve své většině se "večeře" u žido-křesťanů v Izraeli i jinde ve světě ,slaví i vícekrát do roka...Pokud si vezmeme prameny,které opisují prvotní církev a realitu v nich ,tak otázka kdy a kolikrát do roka je nám jasnější.. sunny
OOO
OOO

Male Poeet p?íspivku : 646
vztah k organizaci : HLUBOKÝ OMYL
Reputace : 0
Body : -36
Registration date : 31. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Co nás čeká po smrti.Je tam něco? - Stránka 8 Empty Re: Co nás čeká po smrti.Je tam něco?

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 20/3/2007, 17:50

Datle, asi jsi si spletl fórum, ne? Wink
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Co nás čeká po smrti.Je tam něco? - Stránka 8 Empty Re: Co nás čeká po smrti.Je tam něco?

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 20/3/2007, 19:04

Pavel napsal:Ty se divíš Quaero, protože někdy píšeš jako by si se chtěla spíš někomu zavděčit, než že je to tvoje přesvědčení, můžu se mýlit, ale tak to na mně působí. Jak tě pozoruji od chvíle, co jsi se tu objevila, tak tvé uvažování se nějak zvláštně pozměnilo. Ale můžu se mýlit, jen to tak cítím. Smile
Wink

A k těm vánocům, ty si skutečně myslíš, že dárky nosí Ježíš, když jsi reagovala jak jsi reagovala???

Pavle, určitě se nechci někomu zavděčit, to nevím, k čemu by mohlo být dobré.
Ale máš pravdu, že jsem opravdu hodně změnila uvažování a jsem vděčná rozhovorům tady na fóru, že mi mimo jiné dost pomohly. Taky jsem hodně četla, chodím na různé bohoslužby a dávám si dohromady různé informace. Došlo mi, že hodně věcí se zdá být nesmyslných jen díky manipulaci ideologie SJ, tak se snažím se jí zbavit.
K čemu by mi bylo, odejít od SJ fyzicky a myšlenkově zůstat pořád otrokem SV?

A k těm vánocům - to byla opravdu roztomilá otázka. Pavle, už delší dobu nevěřím, že dárky nosí Ježíšek. Ale psala jsem výše, že to nevidím jako "lež" ale jako pohádku pro děti, jako iluzi. Pohádky ani iluze většinou nejsou k věření, ale k atmosféře. Nemůžu říct o pohádce - třeba o Karkulce, že jí nebudu dětem číst, že je to lež. To je přece samozřejmé, že pohádky jsou vymyšlené, ne? Od toho to jsou pohádky.
Tak jsem zase nepochopila, proč se mě ptáš, jestli věřím na Ježíška.
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Co nás čeká po smrti.Je tam něco? - Stránka 8 Empty Re: Co nás čeká po smrti.Je tam něco?

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 20/3/2007, 19:17

No když to tak vidíš, že vlastně jsou jako pohádka, tak nakonec můžeš dojít i k tomu, že i Ježíš Kristus a jeho život je pohádka, proto si myslím, že tuto lež zlehčovat tak, že je to jako pohádka, no fakt dobrý??? A nikdo ti neříká abys u SJ zůstávala myšlenkově??? Jen pozor aby jsi své myšlenky nenakrmila dálšími nesmysly. Wink Cool


Naposledy upravil dne 21/3/2007, 08:55, celkově upraveno 1 krát
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Co nás čeká po smrti.Je tam něco? - Stránka 8 Empty Re: Co nás čeká po smrti.Je tam něco?

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 20/3/2007, 19:53

Pavle,
tahle diskuze vznikla z toho, že jsi psal o lži v souvislosti s vánocemi, že rodiče dětem lžou. To byl oblíbený argument u SJ k zošklivení těchto svátků, Já si jen myslím, že se to dá těžko nazvat lží v pravém slova smyslu. To by se děti nikdy nesměli setkat v pohádkách s hastrmanem, bludičkama, bubákama, strašidlama, trpaslíkama atd. Takže bych to ukončila tím, že si myslím, že je rozdíl mezi lží a fantazií event. pohádkou.
No a to tvoje srovnání s Kristem, není úplně k věci. To i děti pochopí, že je rozdíl mezi pohádkou a skutečností.
Jinak jsme už úplně od tématu, tak zase zpátky -
Co nás čeká po smrti?
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Co nás čeká po smrti.Je tam něco? - Stránka 8 Empty Re: Co nás čeká po smrti.Je tam něco?

Příspěvek  Mysteri 20/3/2007, 19:54

Very Happy


Naposledy upravil dne 24/3/2007, 23:41, celkově upraveno 1 krát
Mysteri
Mysteri

Poeet p?íspivku : 305
Reputace : 0
Body : -25
Registration date : 08. 03. 07

Návrat nahoru Goto down

Co nás čeká po smrti.Je tam něco? - Stránka 8 Empty Re: Co nás čeká po smrti.Je tam něco?

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 20/3/2007, 20:02

Jak je vidět tak když vám nevadí lži o Kristu vzhledem k falešným svátkům, tak mě ani nepřekvapuje, že nemůžete rozeznat lež o tom, jak je to se smrtí???

Muirne Very Happy Very Happy Very Happy
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Co nás čeká po smrti.Je tam něco? - Stránka 8 Empty Re: Co nás čeká po smrti.Je tam něco?

Příspěvek  Mysteri 20/3/2007, 20:07

Very Happy


Naposledy upravil dne 24/3/2007, 23:42, celkově upraveno 1 krát
Mysteri
Mysteri

Poeet p?íspivku : 305
Reputace : 0
Body : -25
Registration date : 08. 03. 07

Návrat nahoru Goto down

Co nás čeká po smrti.Je tam něco? - Stránka 8 Empty Re: Co nás čeká po smrti.Je tam něco?

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 20/3/2007, 20:40

Díky Muirne, jsem ráda, že chápeš, že to myslím jinak. Nevím jak to napsat, aby mě Pavel pochopil.
Pokusím se znovu vrátit k tématu:

Pavle, napsal jsi:
... Rozhodně je lepší říci rodičům, že jejich dítě teď odpočívá, nemusí se nikdo zmiňovat o jeho neexistenci, stejně to milosrdně dělal Ježíš, neříkal vždy, že někdo umřel a tudíž neexistuje, ale mnohokrát říkal, že usnuli, spí apod. ...

Otázka je, proč to Ježíš tak říkal?
Máš pravdu, že se nikdy nezmiňoval o smrti jako o neexistenci, takže otázka je, jestli smrt neexistence vůbec je?
Když Kristus mluvil o někom mrtvém, mluvil o tom, že spí, nebo, že si šel odpočinout. Takže když vycházíme z toho, že Kristus nepoužíval lež (ani milosrdnou), tak smrt není neexistence, ale spíš spánek.
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Co nás čeká po smrti.Je tam něco? - Stránka 8 Empty Re: Co nás čeká po smrti.Je tam něco?

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 20/3/2007, 21:56

No jak bych mohl čekat něco jiného, než že všechno se dá vlastně otočit a obrátit proti všemu, super???
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Co nás čeká po smrti.Je tam něco? - Stránka 8 Empty Re: Co nás čeká po smrti.Je tam něco?

Příspěvek  petra 21/3/2007, 07:57

Když Ježíš šel do domu představeného synagogy, jemuž zemřela dcera, řekl: "Ona nezemřela, ale spí." Jinde, myslím, že to řekl o Lazarovi, zase říká :"Lazar zemřel." Jde o kontext. Židé se mu posmívali, protože nechápali, co tím chtěl básník říci.
Můj názor je, že když dodnes někdo zemře, tak spí v prachu země. Rozloží se, "přikryjí ho červi"- ohledávala jsem několik mrtvol, takže jsem to viděla na vlastní oči. confused
Ale Bůh má prostředky, jak si pamatovat každého jednotlivce, kterého kdy zeměkoule nosila a podle jeho činů (rozuměj, podle stavu jeho srdce, jestli je zkamenělé zlem, nebo ne) ho v poslední den bude soudit. Naději na vzkříšení mají tedy všichni, když se nestanou semenem satanovým nebo po poznání Boha neodpadnou. PO smrti tedy spí. Je však i druhá smrt a z té už návratu není- Gehena. Spousta lidí si představuje něco jako Dantovo peklo. Ale já myslím, že jde pouze o prostou neexistenci navěky. To že jejich červ nikdy neumírá je možná ( a to je spíš můj dohad) obraz z Kidronského úvalu. Tam se házely odpadky a červi lezli nahoru. A byli připomínkou, že je to nějaké nečisté místo. V paměti všech vzkříšených na zemi zůstane věčná připomínka toho, jak dopadnou lidi, kteří i když Boha poznali, vzepřeli se mu.
Musím říct, že pro mě vždycky byla nejstrašlivější představa, že po smrti nic není, je to totiž něco nepředstavitelného.
petra
petra

Poeet p?íspivku : 295
vztah k organizaci : kdysi zájemce
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 28. 02. 06

Návrat nahoru Goto down

Co nás čeká po smrti.Je tam něco? - Stránka 8 Empty Re: Co nás čeká po smrti.Je tam něco?

Příspěvek  petra 21/3/2007, 08:04

Co se týče svátků:
Chodila jsem na gymplu do třídy s dívkou, která na rozdíl od mě do organizace SJ zapadla a i když věděla, že jsem jejich učení nepřijala, kamarádila se se mnoua hodně jsem spolu o Bohu mluvily. Byla jsem svědkem toho, jak se díky netoleranci SJ a nesmyslnému zakazování Vánoc a slavení narozenin postupně rozpadají vztahy v její rodině. Andrejka byla tak smutná a aby vyhověla oběma stranám, tak dávala dárky den dopředu. Netroufám si vůbec odhadnout, co na to říkalo její svědomí. Na VRO se zrovna v tomhle tak krásně hodí slova k farizeům, že naložili na lidi břemena, kterých se sami ani prstem nedotkli.
Ona pak utekla z domova. její máma chodila k nám domů brečet a snažila se ze mě vyrazit, kde je její dcera. Já jsem to nevěděla...
petra
petra

Poeet p?íspivku : 295
vztah k organizaci : kdysi zájemce
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 28. 02. 06

Návrat nahoru Goto down

Co nás čeká po smrti.Je tam něco? - Stránka 8 Empty Re: Co nás čeká po smrti.Je tam něco?

Příspěvek  Hvězdlický 21/3/2007, 08:09

Když Ježíš šel do domu představeného synagogy, jemuž zemřela dcera, řekl: "Ona nezemřela, ale spí."


Trest za hřích je smrt. A ne spánek.

Situace v uvedeném textu, měla jiný účel, než ukázat podobu vzkříšení spravedlivých a nespravedlivých.

Slova "ona spí" byla použita i v případě Lazara. V obou případech bylo vzkříšeno stejné tělo, jako zemřelo. Byla to tedy krátkodobá smrt, bez rozpadu těla a proto vhodně označena jako spánek..
Důvod tohoto vzkříšení byl asi v hmotném důkazu, že Ježiš je očekávaný Mesiáš...
¨
Nelze tedy tyto siítuace přirovnávat k smrti, kde se tělo "rozpadne v prach" a bude vzkříšeno jiné tělo. Oslavené, dokonalé..
Ať již v hmotné a nebo duchovní podobě, ale jiné. Jen duch, bude původní..

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Co nás čeká po smrti.Je tam něco? - Stránka 8 Empty Re: Co nás čeká po smrti.Je tam něco?

Příspěvek  petra 21/3/2007, 08:19

Dědo, nic proti tomu, co jsi napsal. Ale kdysi jsem četla úvahu na téma, jak to Myslel David ve svých žalmech, když psal o klidném spánku. A ten interpret s jistým despektem řekl, jestli si myslíme, že prorok psal o tom, jak se dobře vyspal....
petra
petra

Poeet p?íspivku : 295
vztah k organizaci : kdysi zájemce
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 28. 02. 06

Návrat nahoru Goto down

Co nás čeká po smrti.Je tam něco? - Stránka 8 Empty Re: Co nás čeká po smrti.Je tam něco?

Příspěvek  Hvězdlický 21/3/2007, 08:24

Jistě víš, že Žalmy nejsou "návodem k obsluze" ale mají jiný účel..

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Co nás čeká po smrti.Je tam něco? - Stránka 8 Empty Re: Co nás čeká po smrti.Je tam něco?

Příspěvek  petra 21/3/2007, 08:35

Teď ti nerozumím. Jak to myslíš s tím návodem k obsluze?
petra
petra

Poeet p?íspivku : 295
vztah k organizaci : kdysi zájemce
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 28. 02. 06

Návrat nahoru Goto down

Co nás čeká po smrti.Je tam něco? - Stránka 8 Empty Re: Co nás čeká po smrti.Je tam něco?

Příspěvek  Hvězdlický 21/3/2007, 08:43

Jsi normální žena. Nesetkal jsem se s ženou, která když dostane novou myčku, tak nejprve prostuduje návod k obsluze.
Protože to žádná nedělá, tak neví co to je.

Návod k obsluze je přesný popis, a návod, krok za krokem, jak s čím zacházet. Je to "fotografie" stroje s odborným popisem.

Žalmy jsou básnické výtvory a mnohdy píší o něčem jiném.
Brát vážně každé slovo v Žalmech, znamená, prokázat očistec, reinkarnaci a kdejakou pitominu, která v církvích se zrodila...

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Co nás čeká po smrti.Je tam něco? - Stránka 8 Empty Re: Co nás čeká po smrti.Je tam něco?

Příspěvek  petra 21/3/2007, 08:49

Teď jsem z toho jelen, nebo spíš jelenka. Každé slovo v Písmu beru vážně. Ale ne doslovně otrocky. Uznávám, že jsem teprve v zácviku duchovního chápání Písem. Žalmy mám za obraz vnitřního světa pomazaných. David je v mnoha ohledech předobrazem pomazaných. Mnoho z toho co v Žalmech se taky splnilo na Ježíši Kristu, takže taky mají prorocký náboj. Proto jsem se o tom zmínila.
petra
petra

Poeet p?íspivku : 295
vztah k organizaci : kdysi zájemce
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 28. 02. 06

Návrat nahoru Goto down

Co nás čeká po smrti.Je tam něco? - Stránka 8 Empty Re: Co nás čeká po smrti.Je tam něco?

Příspěvek  Hvězdlický 21/3/2007, 08:55

To je v pořádku.
Být jelenem, není ostuda. Každý jelen roste. Nejdřív špičák, potom vidlák a nakonec třeba šestnácterák a šéf stáda.

Jen s tím slovem "předobraz, dvojí splnění "atp bych byl opatrnější.

Občas je to zneužito pro nasměrování jinam. SJ jsou v tom směru odborníci..

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Co nás čeká po smrti.Je tam něco? - Stránka 8 Empty Re: Co nás čeká po smrti.Je tam něco?

Příspěvek  petra 21/3/2007, 09:02

Všimla jsem si, že Ti to není příjemné. Nadělalo se tím u SJ hodně zlého, to je mi jasné.
petra
petra

Poeet p?íspivku : 295
vztah k organizaci : kdysi zájemce
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 28. 02. 06

Návrat nahoru Goto down

Co nás čeká po smrti.Je tam něco? - Stránka 8 Empty Re: Co nás čeká po smrti.Je tam něco?

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 21/3/2007, 09:06

Já tady vůbec neobhajuji názor SJ na vánoce atd. A už se o tom víc psát nebudu. Jen jsem psal, že je lež když se říká dětem, že dárky nosí Ježíš. Pokud by bylo jasně doložitelné z Písma kdy se narodil Ježíš, tak proti jeho připomínání nic nemám, protože já se SJ nesdílím postoj k narozeninám viz Jobovi děti, tam je náznak, že by mohlo jít o oslavy jejich narozenin, ale to taky není možné jasně označit ano jde o narozeniny nebo nejde o narozeniny. Tak jen malinko k mému postoji k narozeninám. Wink Cool
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Co nás čeká po smrti.Je tam něco? - Stránka 8 Empty Re: Co nás čeká po smrti.Je tam něco?

Příspěvek  petra 21/3/2007, 11:37

Je mi jasné, Pavle, že nehájíš postoj SJ. Ani já nejsem pro to, aby žily naše děti v báchorkách. Synovi jsem vysvětlila, že dárky nenosí Ježíšek, když mu bylo 5. Byla to pro něj rána, ale dostalo se z toho. Dneska mu říkám, že když se budou Bohu líbit naše cesty, bude nám žehnat a tím pádem mu budemem moci kupovat dárky, jako je na Vánoce dostávají jiné děti.
petra
petra

Poeet p?íspivku : 295
vztah k organizaci : kdysi zájemce
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 28. 02. 06

Návrat nahoru Goto down

Co nás čeká po smrti.Je tam něco? - Stránka 8 Empty Re: Co nás čeká po smrti.Je tam něco?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 8 z 15 Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 11 ... 15  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru