Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dva typy vydání časopisu Strážná věž

+14
Jindřich Šafář
Ctibor Plášek
Alžběta
Černá ovce sboru
Jane
Jirka z P. (queens)
OOO
scotty
Věra Kolafová - quaero
Hvězdlický
Arago
Vladislav Kulda
Aleš
Michal
18 posters

Strana 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next

Goto down

Dva typy vydání časopisu Strážná věž - Stránka 2 Empty Re: Dva typy vydání časopisu Strážná věž

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 5/3/2007, 16:25

Dědo,
cituješ Ekumen
Izajáš 32:14 Neboť palác zchátrá, hluk města ustane. Návrší se strážnou věží budou navěky jeskyněmi, budou obveselením divokých oslů a pastvinou stád.

Napíšu ti totéž v NS:Izajáš 32:14

Obytná věž byla totiž opuštěna i městský ruch byl zanechán; z Ofelu i ze strážní věže se stala holá pole, jásot zeber na neurčitý čas, pastvina stád;

Naši bratři umí česky! Takže to nebude podle Ekumenu.
Je to tak, jak to píše Pavel Q. Už to ve zvyk přišlo a hlavně - jsme tím tudíž originelní!
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Dva typy vydání časopisu Strážná věž - Stránka 2 Empty Re: Dva typy vydání časopisu Strážná věž

Příspěvek  Hvězdlický 5/3/2007, 17:03

Naši bratři umí česky! Takže to nebude podle Ekumenu.
Je to tak, jak to píše Pavel Q. Už to ve zvyk přišlo a hlavně - jsme tím tudíž originelní!

Ano, umí česky, ale jsou to vesměs mladí kluci (překladatelský výbor) a dělají hlouposti.
Proč myslíš, že musel být brzy po vydání Bible NS udělán nový, revidovaný překlad?? Protože byl tak dobrý??

Příklad. Ježíš řekl "lišky mají svá doupata a ptáci svá hnízda a Syn člověka nemá kam hlavu složit" Co tím chtěl říct?
Asi že nemá domov, rodinu, zázemí, jako jiný člověk, nebo i ptáci.

Revidovaný překlad NS zvolil na místě "ptáci májí svá hnízda"; vyraz "ptáci mají svá hřadoviště"

Víš co je hřad? Klacek v kurníku na kterém spí slepice. Nebo větve v křoví, kam se občas shromáždí ptáci. Je to obydlí pro bezdomovce. Ti spí také jako na hřadě. To jistě nemyslel Ježíš. Ale měl na mysli teplo domova.

Ale to jen k těm překladům. Nebo jinde "Abrahám ji vložil syna na ramena" Klukovi bylo asi 15 let. Mělo tam být slovo "na bedra" ve "smyslu "na starost "atp..

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Dva typy vydání časopisu Strážná věž - Stránka 2 Empty Re: Dva typy vydání časopisu Strážná věž

Příspěvek  Aleš 5/3/2007, 17:39

Taky mě tahá za uši, když v PNS uvádějí "dveřní stěžeje" namísto slova veřeje. Ale to se stane. Jsou to mladí chlapci, jak píšete (vedle Sobičky teď už i Kadlec je v překladatelském).


Ale mě moc potěšil prorocký význam vámi uváděných textů o strážné věži. Oni mají tak rádi ta větší splnění ...
Aleš
Aleš

Male Poeet p?íspivku : 343
vztah k organizaci : po 20ti letech horlivosti opustil společenství napsáním dopisu
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 28. 05. 06

Návrat nahoru Goto down

Dva typy vydání časopisu Strážná věž - Stránka 2 Empty Re: Dva typy vydání časopisu Strážná věž

Příspěvek  Arago 5/3/2007, 18:29

Vidíš Quaero, to mě nanapadlo, že to je dle češtiny špatně. Máš asi pravdu, že by to měla být Strážní věž. No a jak jsi správně napsala, bylo to v oné době, kdy se Lában s Jákobem rozkmotřili a zase dávali dohromady. Ta věž byla určitou úmluvou. Jinak, když jsem si četl právě ten úsek před tím, kdy Jákob utíká od Lábana, napadla mě analogie s naším odchodem od našich bratří. Je to zajímavé porovnat. No a dědův postřeh s tím, že se může jednat o věž, která stráží vězně je naprosto příznačný. I když, donedávna bych tam býval viděl ta slova Izajášova o tom, že má strážný na strážní věži varovat před nepřítelem. Teď ale spíše hlídá ty uvnitř.
Arago
Arago

Male Poeet p?íspivku : 505
vztah k organizaci : bývalý SJ
Reputace : 0
Body : 35
Registration date : 08. 02. 06

Návrat nahoru Goto down

Dva typy vydání časopisu Strážná věž - Stránka 2 Empty Re: Dva typy vydání časopisu Strážná věž

Příspěvek  Vladislav Kulda 6/3/2007, 09:54

Pěkný den!

U nás na jižní Moravě máme ve vinicích spousta věží na hlídkování, zda někdo nekrade révečku, když už je "zarážána horéčka". Jinak dobře slouží na zahánění špačků. Skvělé zařízení, "dědáčci tam spávajů , když sů vínečken zanavení, a to proto, aby jich babka nenašli, že sů tak zrychtovaní. Tož to tak na okraj, abyste věďáli, že sů tady mezi vámi Horňáce. Tož u nás té, co k nám chodívajů s tů "věžů, rychtujeme z dědiny rychlo ven, tož proto, aby sa vínečko nepolekálo, jinak by sa zkalilo, bylo by z toho kyseláčé".
Vladislav Kulda
Vladislav Kulda

Male Poeet p?íspivku : 396
Age : 67
vztah k organizaci : *
Reputace : 0
Body : -9
Registration date : 21. 04. 06

Návrat nahoru Goto down

Dva typy vydání časopisu Strážná věž - Stránka 2 Empty Re: Dva typy vydání časopisu Strážná věž

Příspěvek  Jane 16/1/2008, 18:48

Ahoj všichni!
Chci se jen zeptat (možná jsem to přehlédla), ale vycházejí tedy od letoška ty dva typy Strážné věže? Viděl je někdo?
Dík.
Jane
Jane
Jane

Female Poeet p?íspivku : 91
vztah k organizaci : bývalá SJ
Reputace : 1
Body : 14
Registration date : 08. 08. 07

http://www.poslouchamebibli.cz

Návrat nahoru Goto down

Dva typy vydání časopisu Strážná věž - Stránka 2 Empty Re: Dva typy vydání časopisu Strážná věž

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 16/1/2008, 19:27

Ahoj Jane,
vycházejí, už jsem jednu skoro viděla, protože mi jeden bratr slíbil, že mi tu převratnou z 15. února (s tím "novým světlem" o generaci) donese, ale nějak asi zapomenul. On mi jí chtěl jenom půjčit, protože to je ta studijní, takže tu mají jen jednu na osobu, zatímco těch pro veřejnost mají víc. Možná se bál, že mu jí nevrátím a nebude se moct připravit.....
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Dva typy vydání časopisu Strážná věž - Stránka 2 Empty Re: Dva typy vydání časopisu Strážná věž

Příspěvek  Jane 16/1/2008, 21:44

quaero napsal:Ahoj Jane,
vycházejí, už jsem jednu skoro viděla, protože mi jeden bratr slíbil, že mi tu převratnou z 15. února (s tím "novým světlem" o generaci) donese, ale nějak asi zapomenul. On mi jí chtěl jenom půjčit, protože to je ta studijní, takže tu mají jen jednu na osobu, zatímco těch pro veřejnost mají víc. Možná se bál, že mu jí nevrátím a nebude se moct připravit.....

Dík... Tak třeba někdy nějaká ukázka dorazí i sem... study
Zdravím,
Jane sunny
Jane
Jane

Female Poeet p?íspivku : 91
vztah k organizaci : bývalá SJ
Reputace : 1
Body : 14
Registration date : 08. 08. 07

http://www.poslouchamebibli.cz

Návrat nahoru Goto down

Dva typy vydání časopisu Strážná věž - Stránka 2 Empty Re: Dva typy vydání časopisu Strážná věž

Příspěvek  Černá ovce sboru 16/1/2008, 23:16

Mam tu SV doma.Skoro celá je jen o tom,jak se víc a víc a víc pachtit ve službě.Podle této SV nám stačí pracovat na poloviční úvazek.A jaký já jsem kozel.do práce půjdu i v sobotu a tu minulou jsem byl taky.Ze mě by si bratři příklad nevzali.
Černá ovce sboru
Černá ovce sboru

Male Poeet p?íspivku : 280
vztah k organizaci : Dříve SJ dnes KOZEL,stoupenc GEHENY a věčného zatracení
Reputace : 0
Body : 87
Registration date : 15. 05. 07

Návrat nahoru Goto down

Dva typy vydání časopisu Strážná věž - Stránka 2 Empty Re: Dva typy vydání časopisu Strážná věž

Příspěvek  Alžběta 17/1/2008, 10:39

Já je doma mám taky. Jako papírový svědek časopisy stále pravidelně odebírám. Je to o tom jak píše Černá ovce.
jak se víc a víc a víc pachtit ve službě.Podle této SV nám stačí pracovat na poloviční úvazek

A navíc ta SV pro veřejnost teď vypadá taková "lidštější". Protože již v ní není to co pro ty skalní. A nejsou tam ty studijní články s otázkami k papouškování.
Alžběta
Alžběta

Female Poeet p?íspivku : 82
vztah k organizaci : dříve aktivní SJ, nyní formální
Reputace : 0
Body : 6
Registration date : 08. 09. 06

Návrat nahoru Goto down

Dva typy vydání časopisu Strážná věž - Stránka 2 Empty Re: Dva typy vydání časopisu Strážná věž

Příspěvek  Vladislav Kulda 17/1/2008, 18:37

Pěkný den!

Tak mě tak napadlo, jak by dělali lidé na poloviční úvazek u nás na Horňácku! Zdejší čistý příjem je asi kolem 10 000,- Kč. Za byt se platí 6500,- Kč. Hm, chtěl bych vidět ty "hrdiny", kteří by z toho zde žili a přitom jezdili po obvodech za své korunky, myslím, že by z nich za chvíli byli popelnicoví lidé. Fakt je, že v Praze a na západ od Prahy jsou platy mnohonásobně vyšší, tak z toho si "šéfové" vzali asi příklad. No, z USA je to k nám daleko a asi se jim nedostává dostatek informací, tak to asi berou podle Německého vzoru, nebo snad Amerického? Nebo si snad myslí, každý zde je tak bohatý, jako Thonát! Chtěl bych vidět peruánského indiána, jak pracuje na poloviční úvazek, když jeho denní příjem je asi jeden dolar. Alois Jirásek, kdyby žil, asi by znova napsal knihu Temno o dvacátém a jednadvacátém století, historie se stále opakuje a prostí jdouce dále na to vše opět doplatí.
Vladislav Kulda
Vladislav Kulda

Male Poeet p?íspivku : 396
Age : 67
vztah k organizaci : *
Reputace : 0
Body : -9
Registration date : 21. 04. 06

Návrat nahoru Goto down

Dva typy vydání časopisu Strážná věž - Stránka 2 Empty Re: Dva typy vydání časopisu Strážná věž

Příspěvek  Hvězdlický 18/1/2008, 09:26

No, a navíc, průkopník plným časem, dostává (podobně jako KD a všichni pracovníci Betelu) slušné kapesné od organizace na dopravu, stravné, ubytování a oblečení.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Dva typy vydání časopisu Strážná věž - Stránka 2 Empty Re: Dva typy vydání časopisu Strážná věž

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 18/1/2008, 11:56

Rozděloval Pán poselství na to, které je jen pro jeho učedníky a které je jen pro ty druhé? Když k tomu přišlo jen poukázal, že se může zdát, že je to jiné, ale vždy to vysvětloval proč se to tak může zdát, jenže i jeho učedníci kolikrát nechápali tomu, co bylo jakoby pro ně a ne pro ty posluchače. Tak si myslím, že jakékoliv dělení, které nedělá Bůh, tak člověk nemá právo přidávat něco k tomu, co Pán dělal.
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Dva typy vydání časopisu Strážná věž - Stránka 2 Empty Re: Dva typy vydání časopisu Strážná věž

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 18/1/2008, 11:56

No, a navíc, průkopník plným časem, dostává (podobně jako KD a všichni pracovníci Betelu) slušné kapesné od organizace na dopravu, stravné, ubytování a oblečení.
To máš asi na mysli zvláštního průkopníka, ten dostával příspěvek, ale můžu tě ujistit, že byl tak malý, že neměl na to, aby si zaplatil sociální pojištění a někdy neměl ani na dopravu, pokud měl vzdálený obvod opravdu vzdálený.
A průkopník plným časem nedostal nikdy ani korunu.
Normální zaměstnání se k tomu teda dělat nedalo, někteří to zkoušeli, ale špatně dopadli. (fyzicky a psychicky na dně) leda nějaký malý úklid. A to byl docela záhul, když k tomu přičteš rodinu, výchovu dětí, programy, no nemusím ti to psát, teda pokud jsi to neflákal, pochopitelně. Ono se to nezdá, když to neděláš. Ale měli jsme toho dost, žádná Havaj.
Když to děláš dvacet let v jednom kuse, máš toho dost, to mi věř.
V Betelu je to lepší, tam jim uvaří, vyperou, čistírny, holič, doktor a jiné služby k dispozici. To chudák průkopník se musí postarat o své živobytí a ještě odchodit kvótu. Většinou odchodit nebo odstát na rohu, těch dbs zas tolik nebylo....
A když skončíš, nemáš praxi, odpracované roky do důchodu....
Tím si nechci stěžovat, dělala jsem to ráda, protože jsem to fakt dělala pro Boha a pro lidi, jen si teď myslím, že jsem Bohu mohla "sloužit" smysluplněji. Možná jsem to ale potřebovala k výchově.....Boží cesty jsou nevyzpytatelné....
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Dva typy vydání časopisu Strážná věž - Stránka 2 Empty Re: Dva typy vydání časopisu Strážná věž

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 18/1/2008, 12:10

Proč potřebuje člověk víry, který je podporován Duchem velké komplexy budov a tiskáren? No někdo je postavil a aby se uživili tak musí produkovat. Samozřejmě, že ty velké komplexy musí být obhospodařovávány, tak tam musí být lidé, ale aby to nebylo příliš drahé pro akcionáře a investory, tak za minimum. Ale když se podívám například na ap. Pavla, ten když mu došly prostředky, tak co udělal? Zajistil aby byl prací druhých zabespečen a mohl bezstarostně konat dílo, pro které byl Pánem vybrán? Rozhodně ne, postaral se tak, že nebyl na obtíž jiným. Proč se to neděje i u SJ? No z jednoho prostého důvodu, kdyby to bylo založené na službě Bohu, tak by to zřejmě vypadalo jinak, ale ono je to vytvořeno a uzpůsobeno pro potřeby lidí, ale ne pro ty ovečky, ale pro ty akcionáře a investory, kteří mají profit. Tak už konečně pochopte, že je to o něčem jiném, ale v žádném případě ne o Bohu.
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Dva typy vydání časopisu Strážná věž - Stránka 2 Empty Re: Dva typy vydání časopisu Strážná věž

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 18/1/2008, 12:25

To máš pravdu, ale já to nevěděla a neví to spousta dalších SJ....
Tak si myslím, že je dobře, že můžou číst, pokud mají odvahu, třeba tyhle diskuze...
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Dva typy vydání časopisu Strážná věž - Stránka 2 Empty Re: Dva typy vydání časopisu Strážná věž

Příspěvek  Černá ovce sboru 18/1/2008, 12:41

Je to podle přísloví: "Když ptáčka chytají,pěkně mu zpívají".Pro veřejnost je určena SV bez buzerujících článků a ta druhá dohání to co v první chybělo.V našem sboru byla rodina zájemců a pravidelných očtenářů.Nejvíc zlanařili jejich 14-ti letou dceru.blízko bydleli 2 průkopnice ve společném bytě.Té dívce nedali pokoj ani jediný den,a jak přišla ze školy,hned jí táhli do služby.Už jako nepokřtěná zvěstovatelka měla hodin jako pravidelný průkopník.Takhle to šlo asi 1 rok.Pak si našla kamaráda a sklidila za to velkou kritiku a peskování.Náhle s tím praštila a už nechce o SJ ani slyšet.
Černá ovce sboru
Černá ovce sboru

Male Poeet p?íspivku : 280
vztah k organizaci : Dříve SJ dnes KOZEL,stoupenc GEHENY a věčného zatracení
Reputace : 0
Body : 87
Registration date : 15. 05. 07

Návrat nahoru Goto down

Dva typy vydání časopisu Strážná věž - Stránka 2 Empty Re: Dva typy vydání časopisu Strážná věž

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 18/1/2008, 12:47

Náhle s tím praštila a už nechce o SJ ani slyšet.
To je dobře, jen se bojím, aby neztratila vůbec víru. Někdy se to tak stane, že se člověk odejde (to už je jedno proč), ale zůstane mu v podvědomí, že všechno ostatní je falešné a tak může zanevřít nakonec i na Boha a to je pak moc velká škoda a problém možná na dlouho. Kéž by jí někdo ukázal, že k Bohu vede jiná cesta...
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Dva typy vydání časopisu Strážná věž - Stránka 2 Empty Re: Dva typy vydání časopisu Strážná věž

Příspěvek  Hvězdlický 18/1/2008, 13:01

kód:
To máš asi na mysli zvláštního průkopníka, ten dostával příspěvek, ale můžu tě ujistit, že byl tak malý, že neměl na to, aby si zaplatil sociální pojištění a někdy neměl ani na dopravu, pokud měl vzdálený obvod opravdu vzdálený.

Tak tohle jsem myslel. Dělala to naše Jitka. Někde dole na Moravě. dostávala něco přes tři a půl tisíce a pětistovku měla od nás. Pochopitelně do práce nechodila. Vystačila s tím. Jako svobodná holka to šlo dělat. Jednou za týden přijela domů, nafasovala další potraviny a odjezd.

Lepší to mají beteláci. Byl jsem tam jeden celý den, pozoroval jejich pracovní "fofr", vyptával se mladých bratrů (byli ochotni se pochlubit, jak se mají ve službě Jehovovi dobře) Ti zkušenější se na podobné tema odmítli bavit.
Podle jejich informací, vše zdarma, ubytování, praní a žehlení prádla, uklízečky, strava a ještě kapesné z kterého se dalo ušetřit, až se půjde zpět do "civilu"...

A ještě lepší se mají cestující dozorci. Štědrost sborů je někdy veliká...

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Dva typy vydání časopisu Strážná věž - Stránka 2 Empty Re: Dva typy vydání časopisu Strážná věž

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 18/1/2008, 14:35

Jo, to máš pravdu, v bohatých oblastech země to tak je. V malých sborečkách v horských oblastech a vůbec tam, kde lidi nemají obživu, tam se člověk učí důvěřovat a spoléhat se, že se snad nakonec někdo najde a bude na benzín.
Ale to je normální praxe lidí, co dělají nějakou dobročinnost.
Všeobecně nejhorší je, že ať betelita, nebo průkopník nebo zvěstovatel - pokud to berou vážně a dělají co mohou, nakonec je to všechny tak oddělí od obyčejného života, že už pak skoro neumí normálně žít.
A psychicky to většinou trvá déle než fyzicky..


Naposledy upravil dne 18/1/2008, 15:00, celkově upraveno 1 krát
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Dva typy vydání časopisu Strážná věž - Stránka 2 Empty Re: Dva typy vydání časopisu Strážná věž

Příspěvek  Alžběta 18/1/2008, 14:37

quaero
... mysli zvláštního průkopníka, ten dostával příspěvek, ale můžu tě ujistit, že byl tak malý, že neměl na to, aby si zaplatil sociální pojištění a někdy neměl ani na dopravu, pokud měl vzdálený obvod opravdu vzdálený.

No nevím... přesnou cifru jsem se od našeho zvláštního průkopníka nedozvěděla. Ale ještě v době, když jsem byla hodně aktivní, mi sdělili - ti zvláštní průkopnící - že jsou v podstatě zaměstnanci bételu. Bétel jim platí zdravotní pojištění. Sociální a důchové pochopitelně nee. Takže číslo jsem od nich nevypáčila. Na mé dotazy jestli je to v podstatě minimální mzda, když jsou ti zaměstnanci, tak mi nedporoval. Tato debata je stará asi 3roky. Z doby, kdy min. mzda byla asi 6500. No... jelikož ti 2 měli společně pronajatý byt, dejme tomu, že kadý z nich dal na bydlení 2000Kč, tak každému zbyly 4000Kč. Z toho si platili benzín do obvodů a svačiny, sem tam nějakou polívku, protože moc si nevařili. Velmi často byli zvaní do rodin, kde pochopitelně dostávali výslužku. Oblečení a ošacení měli buď od spolusvědků, nebo od svých rodičů co byli nesvědky. Píši to tak zeširoka proto, že si myslím, že ti, co jsou dotovaní od společnosti NSSJ na tom opravdu finančně nejsou zle. Horší to opravdu mají pravidelní průkopníci. Ti nedostanou peníze žádné, maximálně nějaké to pozvání na jídlo. Jak psala Quaero, "normální" průkopník se musí opravdu hóóódně snažit. Proto mě tak maximálně rozčilovalo, když mi ten zvláštní průkopník "kafral" do života, a radil mi, co mám a nemám dělat, jak zvládat zaměstnání, rodinu, sbor atd. On byl zabezpečený, my se s manželem musíme dost snažit. Podotýkám, že "zvláště průkopničí" doposud již skoro 10 let. Nikdy pořádně nepracoval, jen jeden jediný rok po vyučení. Pak "poznal pravdu" a už to jelo v režii NSSJ.
Alžběta
Alžběta

Female Poeet p?íspivku : 82
vztah k organizaci : dříve aktivní SJ, nyní formální
Reputace : 0
Body : 6
Registration date : 08. 09. 06

Návrat nahoru Goto down

Dva typy vydání časopisu Strážná věž - Stránka 2 Empty Re: Dva typy vydání časopisu Strážná věž

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 18/1/2008, 14:55

Alžběto píšeš
když mi ten zvláštní průkopník "kafral" do života, a radil mi, co mám a nemám dělat, jak zvládat zaměstnání, rodinu, sbor atd. On byl zabezpečený, my se s manželem musíme dost snažit. Podotýkám, že "zvláště průkopničí" doposud již skoro 10 let. Nikdy pořádně nepracoval, jen jeden jediný rok po vyučení
A to je přesně ta odtrženost od života - na první pohled to vypadá pěkně, pohodlně, ale po delší době to udělá z člověka jedince, který už vůbec nechápe normální život, takže dost těžko může někomu radit. Jenže on si myslí, že může.
Myslím si, že nejhorší je právě tohle "kafrání do života", jak píšeš. Mluví se do věcí, do kterých nikomu nic není (a to i oficielně v časopisech) a lidé pak ztrácejí úplně svobodnou vůli a následně pocit zodpovědnosti, jsou z nich loutky. To je typické právě pro sekty. V jiných křesťanských církvích to teda není. Můžou se tam objevit nějací jednotlivci, "radilové", ale oficielní trend to není.
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Dva typy vydání časopisu Strážná věž - Stránka 2 Empty Re: Dva typy vydání časopisu Strážná věž

Příspěvek  Černá ovce sboru 18/1/2008, 22:55

V r.1993-4 byl příspěvek pravidelného průkopníka cca 3.700,-. Bylo to o 200 víc než byl můj plat bez přesčasů v 3-směnném provozu.
Černá ovce sboru
Černá ovce sboru

Male Poeet p?íspivku : 280
vztah k organizaci : Dříve SJ dnes KOZEL,stoupenc GEHENY a věčného zatracení
Reputace : 0
Body : 87
Registration date : 15. 05. 07

Návrat nahoru Goto down

Dva typy vydání časopisu Strážná věž - Stránka 2 Empty Re: Dva typy vydání časopisu Strážná věž

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 18/1/2008, 23:41

V r.1993-4 byl příspěvek pravidelného průkopníka cca 3.700
Jen pro přesnost - to byl příspěvek zvláštního průkopníka. Pravidelný (ani pomocný) průkopník nedostával nikdy nic.
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Dva typy vydání časopisu Strážná věž - Stránka 2 Empty zvlastni prukopnik -- civilkar

Příspěvek  26+ 19/1/2008, 22:29

Znam teke jednoho bratra co delal zvlastniho prukopnika na civilni sluzbe v betelu a tenkrat dostaval ten minimalni plat jako kazdy jiny civilkar. Byt misto vojny na civilni sluzbe jako zvlastni prukopnik bylo mozne od zaregistrovani SJ mezi oficialni cirkve. Jo a pokud vas napadlo jestli nahodou v te dobe(myslim registraci SJ) nezmenila spolecnost pohled na nahradni vojenskou sluzbu (ktera do te doby byla zakazana pro bratry a tak museli jit do vezeni resp. jim to skomplikovalo docela dost zivot) "tak jste uhodili hrebicek primo na hlavicku" jsem 100% presvedcen, ze to byl ten duvod zmeny postoje k civilni sluzbe a ne zadne "nove svetlo"

26+
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Dva typy vydání časopisu Strážná věž - Stránka 2 Empty Re: Dva typy vydání časopisu Strážná věž

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru