Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Daniel již nemusí být zapečetěný

+10
Mysteri
Jirka z P. (queens)
petra
Hvězdlický
oskar
Martin Cibulka
OOO
Akatombo
Doktorka White
Petr V.
14 posters

Strana 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next

Goto down

Daniel již nemusí být zapečetěný - Stránka 2 Empty Re: Daniel již nemusí být zapečetěný

Příspěvek  Mysteri 17/4/2007, 20:31

Jaktože jsem se všude dočetla,že Tóra je prvních pět knih Mojžíšových a z vaší dizkuze mám pocit, že tóru vnímáte jen jako deset přikázání.Trošku mě to mate.
Mysteri
Mysteri

Poeet p?íspivku : 305
Reputace : 0
Body : -25
Registration date : 08. 03. 07

Návrat nahoru Goto down

Daniel již nemusí být zapečetěný - Stránka 2 Empty Re: Daniel již nemusí být zapečetěný

Příspěvek  Martin Cibulka 18/4/2007, 16:44

Pro Muirne:

Tóra je tradiční židovské označení Pěti knih Mojžíšových neboli první části hebrejské Bible. V širším smyslu však může Tóra rovněž označovat celou starozákonní část Bible nebo dokonce celé židovské učení. Hebrejský výraz TORA totiž neznamená "zákon", jak je to běžně v křesťanských překladech nesprávně tlumočeno, ale přesněji by se měl překládat jako "vodítko, návod, učení". Protože vlastně Tóra je toto troje dohromady, dávám přednost slovu Tóra, a nikdy tím nemám na mysli pouze "deset přikázání".

V Bibli se slovo TORA v základním tvaru nachází na těchto místech: 2.Mojžíšova 12:49; 3.Mojžíšova 7:7; 4.Mojžíšova 15:16 a 15:29; 5.Mojžíšova 33:4; 2.Paralipomenon 15:3 a 19:10; Job 22:22; Přísloví 28:4, 7, 9 a 29:18; Izajáš 2:3, 8:16, 42:21 a 51:4; Jeremjáš 18:18; Nářky 2:9; Micheáš 4:2; Habakuk 1:4; Sefanjáš 3:4; Ageus 2:11.


Naposledy upravil dne 18/4/2007, 22:39, celkově upraveno 1 krát
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Daniel již nemusí být zapečetěný - Stránka 2 Empty Re: Daniel již nemusí být zapečetěný

Příspěvek  Vladislav Kulda 18/4/2007, 16:55

Ahoj Pavle!

Zkus si v takové Číně postavit hlavu, že nenarukuješ, protože ti víra zakazuje zabíjet. To by ses divil, jaký fofr by nastal, jak by ses v dobrém případě dostal do kriminálu, v tom horším je za to kulka. Pokud máš na mysli státy, kde se praktikuje demokracie, tak snad máš pravdu, ale taky to neplatí asi všeobecně. Very Happy
Vladislav Kulda
Vladislav Kulda

Male Poeet p?íspivku : 396
Age : 67
vztah k organizaci : *
Reputace : 0
Body : -9
Registration date : 21. 04. 06

Návrat nahoru Goto down

Daniel již nemusí být zapečetěný - Stránka 2 Empty Re: Daniel již nemusí být zapečetěný

Příspěvek  Mysteri 18/4/2007, 19:26

Já právě vůbec nechápu co tím máte na mysli tak se na to ptám. Tóra v překladu znamená :pokyny.Jenže v bibly máme starý a nový zákon a představuji si pod tím mnohem víc než jen starý a nový zákon.Chápete mě?
Mysteri
Mysteri

Poeet p?íspivku : 305
Reputace : 0
Body : -25
Registration date : 08. 03. 07

Návrat nahoru Goto down

Daniel již nemusí být zapečetěný - Stránka 2 Empty Re: Daniel již nemusí být zapečetěný

Příspěvek  Martin Cibulka 18/4/2007, 22:50

Muirne, to je v pořádku, že si ty věci ujasňuješ a vyjadřuješ slovy, co si myslíš. Od toho ta diskuze přece je.

Ještě k té Tóře bych však rád upřesnil jednu věc. Židé chápou jako "vodítko, návod, učení" v přesném slova smyslu jen těch Pět knih Mojžíšových, kdežto zbytek hebrejské Bible pouze jako komentář a vysvětlení Tóry. Podobně proto mesiánští židé vnímají jako komentář a vysvětlení Tóry celý tzv. Nový zákon, přičemž Pána Ježíše Krista vidí jako vtělenou Tóru. Jinou Tóru totiž Bůh lidem nedal.
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Daniel již nemusí být zapečetěný - Stránka 2 Empty Re: Daniel již nemusí být zapečetěný

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 19/4/2007, 09:30

Zeusku, já jsem si myslel, že žiju v Česku a ne v Číně. A domnívám se, ale mohu se mýlit, že děda taky měl především namysli Česko, než celý svět. bounce king

P.S. Co mě taky štvalo u SJ, jak se chlubí zkušenostmi ze světa a skoro vůbec z domova, ale zřejmě některé věci nevyčichnou tak rychle, že? jocolor
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Daniel již nemusí být zapečetěný - Stránka 2 Empty Re: Daniel již nemusí být zapečetěný

Příspěvek  Vladislav Kulda 19/4/2007, 10:09

Pavle, s tím Českem máš pravdu, jenže nepřipustit problémy druhých v jiné části světa, je útěk od reality. V Číně nebo jinde na světě žijí lidé se stejnými potřebami, jako máme my. U nás zde doma, máme spousta jiných problémů, které z této země opět dělají absurdistán. Vysvětlovat nejvíce ateistickému národu Evropy, co je tóra, nebo jiné věci víry, až na pár vyjímek, je zbytečné.

Pěkný den Pavle!
Vladislav Kulda
Vladislav Kulda

Male Poeet p?íspivku : 396
Age : 67
vztah k organizaci : *
Reputace : 0
Body : -9
Registration date : 21. 04. 06

Návrat nahoru Goto down

Daniel již nemusí být zapečetěný - Stránka 2 Empty Re: Daniel již nemusí být zapečetěný

Příspěvek  Mysteri 19/4/2007, 12:21

Martine to o čem tu mluvíte je tanach(tanak, tenak,atd.)tora je jeho součástí stějně jako proroci a spisy.Takže jestli vás správně chápu máte na mysli všech 24 knih hebrejské bible.(teda jenom přikázání v nich obsažená) Ono je v celku jedno kdo tomu jak říká hlavně když člověk pochopí o čem je řeč.
Mysteri
Mysteri

Poeet p?íspivku : 305
Reputace : 0
Body : -25
Registration date : 08. 03. 07

Návrat nahoru Goto down

Daniel již nemusí být zapečetěný - Stránka 2 Empty Re: Daniel již nemusí být zapečetěný

Příspěvek  Panova Flétna 19/4/2007, 14:54

Pro pana Kuldu,

proč máte fotografii, která znázorňuje, že spíte?
Nebo to má být vyjádření toho, že si uvědomujete svůj stav v očích Boha? Spánek = smrt / omlouvám se za to, ale to není z mé hlavy.

Hodně zdraví přeji.

Panova Flétna

Poeet p?íspivku : 10
Reputace : 0
Body : -3
Registration date : 06. 04. 07

Návrat nahoru Goto down

Daniel již nemusí být zapečetěný - Stránka 2 Empty Re: Daniel již nemusí být zapečetěný

Příspěvek  Hvězdlický 19/4/2007, 16:49

Zkus si v takové Číně postavit hlavu, že nenarukuješ, protože ti víra zakazuje zabíjet. To by ses divil, jaký fofr by nastal, jak by ses v dobrém případě dostal do kriminálu, v tom horším je za to kulka. Pokud máš na mysli státy, kde se praktikuje demokracie, tak snad máš pravdu, ale taky to neplatí asi všeobecně

VRO ale potřebuje mučedníky..pokud v Číně nějací SJ jsou..

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Daniel již nemusí být zapečetěný - Stránka 2 Empty Re: Daniel již nemusí být zapečetěný

Příspěvek  Vladislav Kulda 19/4/2007, 17:54

Pro Panovu Flétnu!

Pokud Vám vadí, rád ji změním, nepotřebuji se schovávat za pseudonymy, jako mnozí zde na diskuzi. Mě nemá kdo persekuovat, Vás asi ano. Fotka je z doby, kdy jsem sloužil jako poštovní řidič, ve dne jsem spal, v noci jezdil. Spánek po nepředstírané práci je potřebný. Co se týče smrti, ta je zatím součástí celého hmotného světa i vesmíru. Nemám obavy, vždy jsem se snažil žít tak, abych se za své žití nemusel stydět. Jako každý člověk, dopustil jsem se v životě několika omylů. O tom jsem zde na diskuzi již psal, nevidím důvod psát o tom znova. Narozdíl od SJ, nikomu nic neslibuji, proto se budu za svůj životaběh zodpovídat pouze svému Bohu, nikoliv lidem.

Přeji Vám pěkný den!
Vladislav Kulda
Vladislav Kulda

Male Poeet p?íspivku : 396
Age : 67
vztah k organizaci : *
Reputace : 0
Body : -9
Registration date : 21. 04. 06

Návrat nahoru Goto down

Daniel již nemusí být zapečetěný - Stránka 2 Empty Re: Daniel již nemusí být zapečetěný

Příspěvek  Panova Flétna 20/4/2007, 09:28

Pro pana Kuldu,

děkuji, toto je opravdu lepší. A klídek, ono to všechno nějak dopadne. S námi, nebo bez nás.

Užívejte si života.

PF

Panova Flétna

Poeet p?íspivku : 10
Reputace : 0
Body : -3
Registration date : 06. 04. 07

Návrat nahoru Goto down

Daniel již nemusí být zapečetěný - Stránka 2 Empty Re: Daniel již nemusí být zapečetěný

Příspěvek  Hvězdlický 20/4/2007, 09:34

Jo, je to tak o hodně lepší. Každý aspoň ví "s kým má tu čest".
A taky, jestli se náhodou neznají a neví o tom..

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Daniel již nemusí být zapečetěný - Stránka 2 Empty Re: Daniel již nemusí být zapečetěný

Příspěvek  Vladislav Kulda 20/4/2007, 10:26

Ahoj Sváťo!

Kdysi jsi mi napsal, že mám odvahu uveřejnit svou podobenku, tak jsem zvolil postavičky, ale jak vidím, tak to některým nebylo po vůli. My dva máme vyhodu v tom, že za námi nedojdou "lovci lebek", aby nám dělali tytyty, jak to podobně dělal král Kazisvět v pohádce "Princezna se zlatou hvězdou na čele". No, myslím, že zvědavé duše budou uspokojeny.
Vladislav Kulda
Vladislav Kulda

Male Poeet p?íspivku : 396
Age : 67
vztah k organizaci : *
Reputace : 0
Body : -9
Registration date : 21. 04. 06

Návrat nahoru Goto down

Daniel již nemusí být zapečetěný - Stránka 2 Empty Re: Daniel již nemusí být zapečetěný

Příspěvek  Hvězdlický 20/4/2007, 18:32

Tak je to ale dobře.

Je přece psáno-

Lukáš 12:4 Nadto vám říkám, moji přátelé: Nebojte se těch, kteří zabíjejí tělo, a potom nejsou schopni udělat nic víc.

Strach z "lovců lebek" je jedna věc a věrnost Kristu, druhá věc. Tento text nedovoluje posed na dvou židlích..

S fotkama je to prostě hřejivější. Není to tak cizí a navíc si ten, kdo tady má svoji fotku (ale skutečnou, ne náhražku) nedovolí schovávat za nějakým "neznámem".

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Daniel již nemusí být zapečetěný - Stránka 2 Empty Re: Daniel již nemusí být zapečetěný

Příspěvek  Mysteri 20/4/2007, 23:16

Hvězdlický napsal:

S fotkama je to prostě hřejivější. Není to tak cizí .

Plně souhlasím.Takže se připojuji.
Mysteri
Mysteri

Poeet p?íspivku : 305
Reputace : 0
Body : -25
Registration date : 08. 03. 07

Návrat nahoru Goto down

Daniel již nemusí být zapečetěný - Stránka 2 Empty Re: Daniel již nemusí být zapečetěný

Příspěvek  Hvězdlický 21/4/2007, 07:41

Fajn.

Podle toho tvého "jména" jsem si tě představoval jinak. Ne docela jako ženskou.

Ale podle skutečnosti jsi docela hezká holka a rád se na tebe budu dívat.
¨Je to příjemnější debata, než s někým tajemným a atd atd.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Daniel již nemusí být zapečetěný - Stránka 2 Empty Re: Daniel již nemusí být zapečetěný

Příspěvek  Foreign girl 22/4/2007, 17:13

NO treba ja tu mam svou fotku uz od zacatku Smile

Ne, vazne, ja si svuj portret vystavim az pozdeji, ted by to jeste neslo... ale je to moc prijemne, videt opravdicke lidi misto obrazku sunny

Jen tak dal...
Foreign girl
Foreign girl

Female Poeet p?íspivku : 50
Age : 43
vztah k organizaci : uz byvala nepokrtena zvestovatelka.....
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 24. 08. 06

Návrat nahoru Goto down

Daniel již nemusí být zapečetěný - Stránka 2 Empty Re: Daniel již nemusí být zapečetěný

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 23/4/2007, 00:33

No nevím jaké je to hrdinství, komu to pomůže? U Ládi mám jistotu, protože ho znám, ale u těch, co neznám tak... . Ale samozřejmě je každého věc, co si tam dá. Myslím si, že rozhodující než nějaká podobizna je něco úplně jiného, ne?
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Daniel již nemusí být zapečetěný - Stránka 2 Empty Re: Daniel již nemusí být zapečetěný

Příspěvek  Hvězdlický 23/4/2007, 17:44

No nevím jaké je to hrdinství, komu to pomůže?

Nikdo nechce po nikom, kdo by z toho měl malér, aby sem dal svou fotku.

Ale jistě Pavle uznáš, že telefonovat si s někým, koho neznám a ani ho nevidět, je jiné, než používat videotelefon (nebo Skype a PC-kameru).

Tak i tady je příjemnější a pro obě strany lepší PRAVÁ fotka.
Kdo tady má svou fotku, je trošku jemnější na slova, než když je schovaný za záclonou neznáma.

To se ale netýká každého. I bez fotky se dá slušně používat jazyk..

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Daniel již nemusí být zapečetěný - Stránka 2 Empty Re: Daniel již nemusí být zapečetěný

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 23/4/2007, 17:57

Co jsi Svatopluku napsal je rozumné a já nic proti tomu nemám, jen jsem reagoval na jakousi vlnu, kterou samozřejmě mohu vnímat jen já sám, ale třeba taky ne, a proto jsem takto reagoval. Jen pro doplnění, přece o nicku tu vůbec nejde, ale jsme snad rozumní a vnímaví lidé, kteří poznají samozřejmě časem ne hned, že ten může být takový a tamten zase makový. Kdybych chtěl vypadat jako chlap, tak tam dám nějakou podobiznu i se nějak podepíšu, ale jak ti ostatní poznají, že to jsem skutečně já??? Proto toho nechme. Využívejme net jako médium tak jak jej doposud využíváme i s tím rizikem, že díky anonymitě zde může přispívat každý. Je jen na nás nebo na administrátorovi, jak se s hulvátstvím a neetickým přístupem vypořádá. Mimochodem jak já ovlivním jako řadový účastník diskuze, když i administrátor může být hulvát? nijak. Vlastně mohu a to tak, že se takové diskuze nebudu účastnit. Tak nedělejme z komára velblouda a naopak. Wink Cool
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Daniel již nemusí být zapečetěný - Stránka 2 Empty Re: Daniel již nemusí být zapečetěný

Příspěvek  Mysteri 23/4/2007, 19:26

p Hvězdlický já bych si od těch fotek tolik neslibovala.Uveřejnění fotky asi nemá moc vliv na změnu charakteru.Jak jste řekl s fotkama je to hřejivější není to tak cizý.
Mysteri
Mysteri

Poeet p?íspivku : 305
Reputace : 0
Body : -25
Registration date : 08. 03. 07

Návrat nahoru Goto down

Daniel již nemusí být zapečetěný - Stránka 2 Empty Re: Daniel již nemusí být zapečetěný

Příspěvek  František 24/4/2007, 07:03

Je to odbočení od tématu, proto jen stručně k těm foto.
Máme zde tři možnosti: dát sem vlastní foto, nedat sem nic, dát sem nějaký obrázek. Všechny tři možnosti o nás vypovídají a psycholog by už z toho načrtl náš (vnitřní) portrét.

František

Male Poeet p?íspivku : 128
Reputace : 0
Body : -8
Registration date : 29. 12. 06

Návrat nahoru Goto down

Daniel již nemusí být zapečetěný - Stránka 2 Empty Re: Daniel již nemusí být zapečetěný

Příspěvek  Vladislav Kulda 24/4/2007, 10:38

Pěkný den!

Františku máš kus pravdy, každý z nás je jinak vnímavý na prostor a čas. Fotograficky jsme různí, jeden má rád slunce na večer, jiný ranní východ slunce, jiný noční oblohu. Faktem je, že to o něčem svědčí, fotka člověka svědčí o přímosti v jednání, o předpokladu určité čestnosti. Taky bych to neřešil, ale je to příjemné někoho vidět na fotce, profil tváře člověka také hodně napoví o charakteru. Jedno máme asi společné, chceme co nejlépe poznat našeho Pána a usilovat o schválení, co se týče naší budoucnosti. Člověk se během života může názorově i fyzicky měnit, když pak ukončí svůj pozemský běh, je možné definitivně říci, jaký byl v úhlu našeho pohledu, tak jak se nám dal poznat.
Vladislav Kulda
Vladislav Kulda

Male Poeet p?íspivku : 396
Age : 67
vztah k organizaci : *
Reputace : 0
Body : -9
Registration date : 21. 04. 06

Návrat nahoru Goto down

Daniel již nemusí být zapečetěný - Stránka 2 Empty Re: Daniel již nemusí být zapečetěný

Příspěvek  Hvězdlický 24/4/2007, 12:23

Jistě, že osobní fotka není podmínka pro účast k diskuzi..

Ale je to docela fajn, vidět co je to vlastně za člověka, ten (třeba) Vlaďa Kulda a zárověň vidět, kde bydlí. Mohu se tak snadněji, až pojedu kolem, stavit na kafe.
Ale ani pro něj nebudu cizincem. Hned mne podle fotky pozná "Aha, to jsi ty, dědku, tož vitaj"..

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Daniel již nemusí být zapečetěný - Stránka 2 Empty Re: Daniel již nemusí být zapečetěný

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru