Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Co vám přinesl odchod z organizace? Proč jste odešli?

+30
Melissa
rals
Jiří Hrádek - Matýno
skeptik
jsemkteryjsem
stefan
Jirka z P. (queens)
Černá ovce sboru
Dora
Fortuna
Jane
vera
Michal
Luboš Kolafa - absolvo
Arago
Yakura
Ijulka
truhlář David
OOO
Alžběta
Věra Kolafová - quaero
Zbyněk
Sissi
MONIKA
Aleš
Milan
Vladislav Kulda
Petr Štefek
Hvězdlický
admin pavel
34 posters

Strana 4 z 4 Previous  1, 2, 3, 4

Goto down

Co vám přinesl odchod z organizace? Proč jste odešli? - Stránka 4 Empty Re: Co vám přinesl odchod z organizace? Proč jste odešli?

Příspěvek  lachtan 26/12/2011, 08:54

líbila se mi ta myšlenka-proč jste ještě neodešli...je to jen strach postavit se na VLASTNÍ NOHY...? je to jen neupřímnost-když s podobným zaujetím se kritizoval přístup jiných denominací a nauk a najednou si máme přiznat-žijeme ve lži...? je to opravdu strach-kam bychom šli...? chtěl bych podpořit váhající-najdete sílu to všechno překonat a začít znovu...

lachtan

Male Poeet p?íspivku : 61
Reputace : 0
Body : 61
Registration date : 07. 11. 10

Návrat nahoru Goto down

Co vám přinesl odchod z organizace? Proč jste odešli? - Stránka 4 Empty Proč jste odešli?

Příspěvek  Jesen 27/12/2011, 17:53

Není snadné si přiznat, že jsi věřil názoru omylných lidí a myslel si, že děláš to, co si Bůh přeje. Zahodit desítky let, kdy se člověk pro nějakou myšlenku nasazoval. Zpřetrhat stará přátelství, vztahy a narušit příbuzenské vazby. Kdo má takovou sílu si to přiznat? A pokud někdo ten krok udělá a odejde, protože nemůže žít pokrytecký život, čeká ho tvrdých několik měsíců, někdy i let. Musí nalézt nové vztahy, známé a ve svém uvažování se postavit na vlastní nohy. Je to hledání nové půdy pod nohama. Velmi nelehká cesta, úzká cesta, která vede k pravdě o sobě sám a svém postavení ve vesmíru.

Já odešel, protože bych byl odejit. Nedokázal jsem se dál hlásit k iluzi pravdy a proklamovat lži. Dvojí život v obecenství, ve kterém jsem měl důvěru, bych nezvládl.

A proč druzí, kteří prozřeli neodešli? O těch důvodech zde již byla řeč. Nemá cenu je opakovat. Každý má svou cestu. Já té své nelituji. Lituji jen ty, kteří jsou stále obětí indoktrinace nauk SV.

Jesen

Male Poeet p?íspivku : 572
vztah k organizaci : odešel od lidské organizace SJ, v duchu ne od jejích obětí
Reputace : 0
Body : 563
Registration date : 06. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Strana 4 z 4 Previous  1, 2, 3, 4

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru