Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

děti a SJ

+8
Jane
Robin
Jednamáma
Zdeněk Bláha
Věra Kolafová - quaero
Luboš Kolafa - absolvo
Hvězdlický
pat
12 posters

Goto down

děti a SJ Empty děti a SJ

Příspěvek  pat 30/4/2008, 20:35

Chtěl jsem se zeptat, jak je to s dětmi od SJ ? Tedy chodí do klasické školky ? Ptám se, protože mí sousedé, mladí lidé, jsou SJ. Mají zhruba pětiletého, zdravého syna a slyším přes den (jsem skoro pořád doma kvůli dlouhodobé rekonvalescenci a zdi jsou tenké), že je většinou s sousedkou doma. Nebo mají SJ své školky, školy ?

pat

Male Poeet p?íspivku : 73
Reputace : 0
Body : -3
Registration date : 21. 03. 08

Návrat nahoru Goto down

děti a SJ Empty Re: děti a SJ

Příspěvek  Hvězdlický 30/4/2008, 20:47

Je to jako u jiných rodin. Někde ano, někde ne. Podle možností a okoloností.
Není zákaz.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

děti a SJ Empty děti a SJ

Příspěvek  Luboš Kolafa - absolvo 1/5/2008, 10:13

Malá poznámka: někteří SJ využívají práva domácího vyučování.
(soukromá poznámka
P.s. Jinak, pate, děkuji za občasné upozornění druhých na www.rozcesti.org. Od dnešního dne je tam nová anketa. Luboš Kolafa)
Luboš Kolafa - absolvo
Luboš Kolafa - absolvo

Male Poeet p?íspivku : 78
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 30. 08. 06

http://www.rozcesti.org

Návrat nahoru Goto down

děti a SJ Empty Re: děti a SJ

Příspěvek  pat 2/5/2008, 19:23

Podíval jsem se dneska na video z roku 1986, u nás distribuouváno po listopadu 1989. Jedná se o americký dokument o organizaci "Watchtower", je tam hodně vyprávění exSJ. Jedni manželé tam mluví o tom, jak jejich malá dcerka byla nemocná a nutně potřebovala krevní transfuzi. Tehdy ještě jako SJ nechtěli k tomu dát povolení. Nakonec nemocnice dostala povolení od zástupce šerifa, rodiče byli přemlouváni ostatními SJ, aby dítě z nemocnice unesli, když odmítli (byla by to přece vražda), jeden SJ jím řekl, kéžby jejich dcerka z této krve dostala žloutenku. Tehdy se jim otevřely oči, byla to poslední kapka do poháru...

"SJ nemají vztah s Bohem ale s organizací" (citace z filmu).

pat

Male Poeet p?íspivku : 73
Reputace : 0
Body : -3
Registration date : 21. 03. 08

Návrat nahoru Goto down

děti a SJ Empty Re: děti a SJ

Příspěvek  Hvězdlický 2/5/2008, 20:15

kód:
"SJ nemají vztah s Bohem ale s organizací"

To je příklad horlivého křesťanství. Toho "Pane, Pane".

ALE TO NENÍ PROBLÉM JEN U SJ...

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

děti a SJ Empty Re: děti a SJ

Příspěvek  pat 3/5/2008, 09:28

Jeden 16-ti letý mladík SJ se romanticky zapletl s jednou vdanou SJ ze sboru. Měl pak velké výčitky svědomí, vše řekl rodičům. Jelikož se SJ nemohou radit mimo organizaci Watchtower, hledal pomoc u staršího sboru, chtěl, aby mu řekl, co má dělat, chtěl pomoct, poradit... Místo pomoci dostal odpověď : zítra tě bude řešit právní výbor sboru. Mladík to psychicky neunesl a vypil nějaké chemikálie, za tři dny zemřel v nemocnici. Jeho maminka se zhroutila a chtěla rovněž spáchat sebevraždu, naštěstí se jí to nepodařilo.
Toto je pravdivý příběh.

pat

Male Poeet p?íspivku : 73
Reputace : 0
Body : -3
Registration date : 21. 03. 08

Návrat nahoru Goto down

děti a SJ Empty Re: děti a SJ

Příspěvek  pat 3/5/2008, 10:45

Údajně si děti rodičů SJ nesmí hrát, povídat se spolužáky, kteří nemají nic společného s NSSJ. To musí být pro ty děti dost těžké. Nemají tak asi žádné kamarády Crying or Very sad.

pat

Male Poeet p?íspivku : 73
Reputace : 0
Body : -3
Registration date : 21. 03. 08

Návrat nahoru Goto down

děti a SJ Empty Re: děti a SJ

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 3/5/2008, 12:07

Jelikož se SJ nemohou radit mimo organizaci
Tohle právě vidím dost jako problém.
Oni se i radit mohou, ale protože jsou vedeni k tomu, že jedině SJ jsou ti správní a praví křesťané a ostatní jsou ve falešném náboženství, tak jakékoli rady od jiných věřících pak nejsou pro ně vůbec důvěryhodné.

Tak se v praxi projevuje to, o čem jsi psal, totiž že:
SJ nemají vztah s Bohem ale s organizací
Jinak by se totiž klidně mohli stýkat i s ostatními křesťany a důvěřovat když od nich dostanou rady, jako lidem, kteří mají každý svůj osobní vztah k Bohu.
Když ale poslouchají jenom VRO, jsou úplně osamoceni. Oni tomu říkají, že jsou odděleni od světa, jak chtěl Ježíš. Jenže žel, jsou vlastně odděleni od křesťanství.
Jejich situace je podobná, jakoby byli na ostrově, vzdáleni všem ostatním křesťanům, a když kolem jede nějaká loď, která by je ráda vzala, aby se podívali i na jiné ostrovy nebo pevniny, mají panickou hrůzu, že by se mohli smíchat s falešnými věřícími. A tak dobrovolně zůstávají v izolaci.

To vidím, jako nejhorší.
Už nad sebou nemusí mít ani dozor, oni už hlídají sami sebe, protože jim NSSJ pokroutila svědomí natolik, že jdou pak i proti svému vlastnímu svědomí, které máme každý od Boha. A tomu pokroucenému svědomí pak říkají - biblicky školené svědomí, protože si nevšimli že není školené biblicky, ale tím, jak jim Bibli předkládá NSSJ!
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

děti a SJ Empty Re: děti a SJ

Příspěvek  Zdeněk Bláha 3/5/2008, 12:45

5.Moj 28:4

"Požehnaný plod života tvého"

Jsou děti svědků jehovových požehnané? Pokud je to pravá organizace - jediný sdělovací prostředek živého Boha, pokud děláš to, co ti Bůh prostřednictvím organizace řekne, pak by to tak mělo být.

Proč to tak není?

Byl jsem nucen klást si tuto otázku ještě za dob svého svědkovství. Nenacházel jsem odpověď.

Zdeněk Bláha

Male Poeet p?íspivku : 408
Reputace : 7
Body : 129
Registration date : 29. 05. 07

Návrat nahoru Goto down

děti a SJ Empty Re: děti a SJ

Příspěvek  Jednamáma 3/5/2008, 23:30

pat napsal:Údajně si děti rodičů SJ nesmí hrát, povídat se spolužáky, kteří nemají nic společného s NSSJ. To musí být pro ty děti dost těžké. Nemají tak asi žádné kamarády Crying or Very sad.

No, ono se na shromážděních, ani v publikacích nikdy neřekne, že se ,,nesmí" bavit a kamarádit s dětmi, které nepatří ke svědkům. Spíše se velmi šikovně upozorňuje na to, že kamarádit se s dětmi ze světa, není dobré, protože my, tedy jako svědkové, nemají být částí světa. Připomíná se to velmi často. Sama si velmi dobře vybavuji pocity, když jsem k někomu ,,ze světa", tedy k někomu, kdo není svědkem, cítila sympatie. Bylo to ono překroucené černé svědomí, o kterém mluvila Věrka Kolafová. Všudypřítomný nepříjemný pocit, že něco dělám špatně, ne dost dobře, ne přesně podle nedosažitelných instrukcí VRO. Takže každý, kdo se snaží být věrný svědek, se sám izoluje, aby náhodou neměl hezký vztah k někomu, koho neschválil VRO.

Jednamáma

Female Poeet p?íspivku : 26
vztah k organizaci : Ještě pořád SJ.....
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 25. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

děti a SJ Empty Re: děti a SJ

Příspěvek  Hvězdlický 4/5/2008, 08:33

Těch, kdo do posledního puntíku dodržují pokyny a nařízení organizace, je méně než polovina.
Zbytek se na schromku chová jinak, doma a v zaměstnání také jinak.

Ve vyškovském sboru jsem znal jen tři "domácí pedanty" táty od rodin, kteří vyžadovali od manželek a dědí plnou podřízenost sobě a organizaci.

Ti zbývající mají jen problém, aby něco (neschváleného) z jejich soukromého života se nedostalo ke starším.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

děti a SJ Empty Náboženství na základních školách

Příspěvek  Robin 4/5/2008, 17:19

Zdravím všechny přítomné.

A to jsme tu ještě nemluvili o vyučování náboženství na Základních školách. Je to jedna z věcí, která pomalu upadá do zapomnění, ale pro někoho je to stále živé. Odehrálo se to před nějakými 4-5 lety. Pro neznalé, jednalo se o to, že tak jako jiné církve, např. katolíci, mají po škole vyučování ještě hodinu náboženství, kde přijde farář, tak si někdo vzpoměl, že by i SJ mohli mít svoje vyučování nábožeství. My jsme se proti tomu stavěli, protože si myslíme, že 3 shromáždění týdně stačí. Navíc byla snaha, aby tam chodilo co nejvíc dětí SJ, aby se tím "dalo svědectví" škole a ve sboru vznila atmosféra, že tam musí chodit praticky všechny děti SJ ze školy. Naše dítě tam jeden rok chodilo, protože ho to opravdu bavilo. Jedna sestra tam vybírala zajímavosti z knihy "Hlubší pochopení..". Ale pak to po ní přebrala jiná sestra a s dětmi tam nacvičovala úvody do kazatelské služby. To už jsme dítě stáhli. Pak prý vyšlo nařízení z ministerstva školství, že tento člověk musí být vysokoškolák a najednou nikoho neměli, kdo by toto vyučování vedl. (Tak si v našem sboru vzpomněli na mě, protože tento papír mám, ale řekl jsem jim, že se na to necítím.)
Myslím, že tímto nastal obrat, protože u SJ je velice málo VŠ-vzdělaných lidí, a z odbočky přišlo, že se Náboženství SJ na školách ruší, že prý už splnilo svůj účel. A tak se to zrušilo i tam, kde náhodou takového lektora našli.

Již tehdy jsme cítili, že se jedná o zneužívání dětí pro slávu NSSJ.

A zapomnělo se na to, jako na civilní službu...

Robin

Male Poeet p?íspivku : 40
vztah k organizaci : Formálně stále člen NSSJ (20 let pokřtěný), v současnosti hledající
Reputace : 0
Body : -3
Registration date : 04. 01. 08

Návrat nahoru Goto down

děti a SJ Empty Re: děti a SJ

Příspěvek  Jane 4/5/2008, 19:09

Děkuju Robine, žes tady tu záležitost s náboženstvím SJ vzpomněl. Když s tím začali, velmi se mne to dotklo v tom smyslu, že jsem od začátku cítila, že je to zase snaha organizace o zviditelnění se a že si berou naše děti jako rukojmí. Byla jsem šťastná, že moje děti do školy, na které se toto v našem městě začalo provozovat, nechodí, a byla jsem rozhodnutá, že bych je tam nikdy neposlala...
I když u SJ už skoro rok nejsem a mozaika se mi seskládala, mám radost, že jim tahle akce zkrachovala. Kvůli těm dětem uvnitř. Už tak si zkusí dost.
Zdravím,
Jane
Jane
Jane

Female Poeet p?íspivku : 91
vztah k organizaci : bývalá SJ
Reputace : 1
Body : 14
Registration date : 08. 08. 07

http://www.poslouchamebibli.cz

Návrat nahoru Goto down

děti a SJ Empty Re: děti a SJ

Příspěvek  Robin 13/5/2008, 19:09

Dobrý den,

ještě bych se krátce vrátil ke kauze "děti SJ a vyučování náboženství ve školách". Zde je článek z novin, kde se potvrzuje, že SJ vlastně ve školách dělali nábor. Je to zneužití školy a vůbec dětí, zvláště když si uvědomíme, jak SJ vyučují/nevyučují, zda se může dětem dát transfúze.

http://prerovsky.denik.cz/zpravy_region/nabozenstvi-cirkve-svedci-jehovovi-prerov20080512.html

Robin

Male Poeet p?íspivku : 40
vztah k organizaci : Formálně stále člen NSSJ (20 let pokřtěný), v současnosti hledající
Reputace : 0
Body : -3
Registration date : 04. 01. 08

Návrat nahoru Goto down

děti a SJ Empty Dítě SJ a vodník

Příspěvek  RenPetr 24/6/2008, 16:53

Dobrý den,
syn mi vyprávěl, že k nim do školy přišla matka (SJ) jednoho žáka a učitelce vynadala, že po něm chtěla, aby v hodině výtvarné výchovy maloval vodníka. A ještě jí řekla, že si nepřeje aby syn takové "bytosti" maloval nebo kreslil.

RenPetr

Male Poeet p?íspivku : 5
vztah k organizaci : Nikdy jsem k organizaci nepatřil.
Reputace : 0
Body : 3
Registration date : 21. 06. 08

Návrat nahoru Goto down

děti a SJ Empty Re: děti a SJ

Příspěvek  Pavel Sládeček 24/6/2008, 16:55

A jak vám mám věřit, že mluvíte pravdu, kdo vám co nakukal, proč by nemohlo dítě malovat vodníka?

Pavel Sládeček

Male Poeet p?íspivku : 19
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 23. 06. 08

Návrat nahoru Goto down

děti a SJ Empty Re: děti a SJ

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 24/6/2008, 17:00

A kdo může věřit tobě, když zneužíváš přátelství svého bližního. Dofám, když se Tomáš vrátí, že mu to řekneš protože já se ho na to zeptám a asi by se divil, kdo ho pomlouvá na webu.
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

děti a SJ Empty Dítě SJ a vodník

Příspěvek  RenPetr 24/6/2008, 17:03

Pavel Sládeček napsal:A jak vám mám věřit, že mluvíte pravdu, kdo vám co nakukal, proč by nemohlo dítě malovat vodníka?
Nikdo mi nic nenakukal. Syn s tím jednoduše jednoho dne přišel domů. Nemyslím, že by si to vycucal z prstu. Proč taky.


Naposledy upravil RenPetr dne 24/6/2008, 17:05, celkově upraveno 2 krát

RenPetr

Male Poeet p?íspivku : 5
vztah k organizaci : Nikdy jsem k organizaci nepatřil.
Reputace : 0
Body : 3
Registration date : 21. 06. 08

Návrat nahoru Goto down

děti a SJ Empty Re: děti a SJ

Příspěvek  Pavel Sládeček 24/6/2008, 17:04

Vy jste už zapoměl, že jste byl taky dítě?

Pavel Sládeček

Male Poeet p?íspivku : 19
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 23. 06. 08

Návrat nahoru Goto down

děti a SJ Empty Re: děti a SJ

Příspěvek  dov 25/6/2008, 12:27

Chtěl bych přidat dotaz. Ve většině křesťanských denomicí existuje během shromáždění tzv. nedělní škola, kde si děti čtou něco z Bible, modlí se hrají hry. to vše úměrně jejich věku. Mají něco takového i svědci? Možná je to hloupost, ale neexistuje třeba dětská verze Strážné věže?

Dóv
dov
dov

Male Poeet p?íspivku : 443
Age : 48
Reputace : 0
Body : 50
Registration date : 23. 10. 07

http://www.sweb.cz/asre

Návrat nahoru Goto down

děti a SJ Empty Re: děti a SJ

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 25/6/2008, 12:33

Jak známo, tak podobné snahy byli v počátcích tohoto hnutí, ale soudce nebo kerý už ptesident to byl, jim to zatrhl. Dnes je to stejné a vzhledem k tomu, jaký mají přístup k studiu Písem, tak bych se moc divil, že by něco takového existovalo.
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

děti a SJ Empty Re: děti a SJ

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru