Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Co je špatně?

+17
Jinovatka
stefan
Černá ovce sboru
tvaroh
Melissa
attila333
Matěj Telam
Jiří Brei
Patrobas
Karmen
Minehava
zbysek
Alžběta
hanala
Dora
Vladislav Kulda
kostka20
21 posters

Strana 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next

Goto down

Co je špatně? - Stránka 2 Empty Re: Co je špatně?

Příspěvek  Dora 22/2/2009, 13:00

Jako v čem?
Dora
Dora

Female Poeet p?íspivku : 470
Reputace : 0
Body : -12
Registration date : 29. 09. 07

Návrat nahoru Goto down

Co je špatně? - Stránka 2 Empty Re: Co je špatně?

Příspěvek  tvaroh 22/2/2009, 14:24

v pretvarke aby sa stal SJ

tvaroh

Male Poeet p?íspivku : 10
Reputace : 0
Body : 3
Registration date : 10. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

Co je špatně? - Stránka 2 Empty Re: Co je špatně?

Příspěvek  Dora 22/2/2009, 14:53

Myslím, že je to všechno velice teoretická úvaha. Neznáme ani jednoho z nich, neznáme okolnosti, nevíme, jak to mezi nima je...
Vycházejme tedy z toho, co jsi psal na začátku:
tvaroh napsal:...najprv boli dobry priatelia,potom sa do nej zalubil, naklonnost citil aj z jej strany a tak jej vyznal svoje city, ale ona sa mu zacala vyhybat,on zacal studovat s Jehovistami,aby sa o nich dozvedel viac. Po case s nim zacala ako-tak komunikovat
Černá ovce Ti vnukl myšlenku, že ta holka se přetvařuje, aby ho získala pro SJ. Třeba to tak ale vůbec není.

Říkáš, že náklonnost cítil i z její strany. Jako ženská bych to viděla tak - že ona se s ním kamarádila. Byli dobří přátelé... Jenže ono to nefunguje. Když jsou muž a žena dobří přátelé, vždycky to má tendenci směřovat někam dál. Což ona si možná neuvědomila, nebo nedomyslela důsledky. Určitě bych si nemyslela, že ho "sváděla", aby ho dostala k SJ. On jí vyznal svoje city, ona k němu taky něco cítila, ale uvědomila si, že je v průšvihu - že by zradila svou víru, kdyby si začala něco s nevěřícím. No, takže nezbývalo než z toho vycouvat - s tím, že chce-li se o ni ucházet, musí být SJ. Do té doby má kluk smůlu. Když viděla, že kvůli ní začal se SJ studovat, začala s ním nějak znovu komunikovat v naději, že to možná bude fungovat. Že on se stane SJ, nechá se pokřtít, a budou oba šťastný SJ pár. Jenže takhle jednoduše to funguje jen v pohádkách a nejspíš to fungovat nebude. Když jeden dělá něco jen kvůli druhému, a ne z vlastního přesvědčení, tak to nefunguje. Ty vztahy nefungují. Přichází zklamání, možná oboustranné, a jakási slepá ulička...

Tvarohu, je to jen úvaha, jak by to mohlo být... Je skoro zbytečné o tom teoretizovat, pokud nevíme, jak se věci ve skutečnosti mají.
V každém případě, obracet se na nějakou víru kvůli tomu, aby si mě někdo vzal, a ne z vlastního přesvědčení, je asi nejhorší případný začátek a taková manželství pak končí krachem. Sad
Dora
Dora

Female Poeet p?íspivku : 470
Reputace : 0
Body : -12
Registration date : 29. 09. 07

Návrat nahoru Goto down

Co je špatně? - Stránka 2 Empty Re: Co je špatně?

Příspěvek  tvaroh 22/2/2009, 15:07

aj ja som si to tak nejak vysvetloval,mozno sa im podari najst spolocnu rec,a budu spolu stastny,ja by som im to prial,ale az cas ukaze ako to vlastne je....

tvaroh

Male Poeet p?íspivku : 10
Reputace : 0
Body : 3
Registration date : 10. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

Co je špatně? - Stránka 2 Empty Re: Co je špatně?

Příspěvek  stefan 22/2/2009, 15:38

Tu je myslím nezanedbateľná aj tá otázka, že či ten dotyčný je aktívny kresťan, teda či chodí do nejakého spoločenstva. Ak áno, tak by mohol pomaly pracovať na tom, aby jej ponúkol možnú alternatívu vzťahu k Bohu. V prvom rade by sa však mal oboznámiť so všetkými úskaliami života v komunite svedkov ešte skôr, ako sa k nim duchovne pričlení. Nasmerujte ho na tieto stránky, a potom aj na iné, kde hovoria o svedkoch bývalí svedkovia a nezávislí pozorovatelia.
stefan
stefan

Male Poeet p?íspivku : 961
vztah k organizaci : oponent
Reputace : 0
Body : -14
Registration date : 29. 03. 06

http://www.vira.cz

Návrat nahoru Goto down

Co je špatně? - Stránka 2 Empty Re: Co je špatně?

Příspěvek  tvaroh 22/2/2009, 15:56

stefan napsal:Tu je myslím nezanedbateľná aj tá otázka, že či ten dotyčný je aktívny kresťan, teda či chodí do nejakého spoločenstva. Ak áno, tak by mohol pomaly pracovať na tom, aby jej ponúkol možnú alternatívu vzťahu k Bohu. V prvom rade by sa však mal oboznámiť so všetkými úskaliami života v komunite svedkov ešte skôr, ako sa k nim duchovne pričlení. Nasmerujte ho na tieto stránky, a potom aj na iné, kde hovoria o svedkoch bývalí svedkovia a nezávislí pozorovatelia.
je ateista,a obcas sem chodi,ktore dalsie stranky?

tvaroh

Male Poeet p?íspivku : 10
Reputace : 0
Body : 3
Registration date : 10. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

Co je špatně? - Stránka 2 Empty Re: Co je špatně?

Příspěvek  stefan 22/2/2009, 17:51

http://www.straznavez.cz/

http://www.krev.info/

- tam sú svedectvá a postrehy, ako aj niektoré ukážky zmeny učenia, na základe ktorých si dokáže vytvoriť vyvážený obraz o tejto spoločnosti /NSSJ/.

Teraz by možno mohla znieť otázka, že čo je lepšie, byť ateistom, alebo svedkom Jehovovým. No, určite by tu zazneli odpovede aj pre jednu možnosť, ale aj pre druhú.
stefan
stefan

Male Poeet p?íspivku : 961
vztah k organizaci : oponent
Reputace : 0
Body : -14
Registration date : 29. 03. 06

http://www.vira.cz

Návrat nahoru Goto down

Co je špatně? - Stránka 2 Empty Re: Co je špatně?

Příspěvek  attila333 26/2/2009, 16:08

tvaroh napsal:Dobry den.
Potreboval by som poradit,moj priatel sa zalubil do jehovistky,najprv boli dobry priatelia,potom sa do nej zalubil,naklonnost citil aj z jej strany a tak jej vyznal svoje city,ale ona sa mu zacala vyhybat,on zacal studovat s Jehovistami,aby sa o nich dozvedel viac.Po case s nim zacala ako-tak komunikovat,ale on sa dost zmenil,je smutny,predtym to bol vesely clovek,ked sa s nim teraz rozpravam vidim,ze je na tom velmi zle,bojim sa,ze to s nim skonci tragicky,ako by som mu vedel pomoct?prosim poradte mi,je to(bol to velmi dobry clovek
nemusel si to tu pisat,ale co uz s tebou...,skusal si sa mi pomoct,dakujem,ale teraz to uz neries,nevladzem uz dalej takto zit,som z toho uz unaveny,ako to dopadne neviem,ale najlepsie by bolo navzdy skoncit...

attila333

Male Poeet p?íspivku : 4
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 01. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Co je špatně? - Stránka 2 Empty Re: Co je špatně?

Příspěvek  Jinovatka 26/2/2009, 16:49

Atillo, dost dobře chápu tvoje rozpoložení. Lidský životmá ale tak obrovskou cenu, že má význam znovu a znovu to zkoušet. I přes to přese všechno, že nám naše náboženské okolí neposkytuje oporu a že milovaná bytost pro nás nemá dost citu, přes to přese všechno jsi natolik cenný, že Ti chci říci, nevzdávej to.
Nejprve si ale uvědom svou hodnotu. Každý člověk má hodnotu a to takovou, že má právo nebýt přehlížen, týrán a ponižován. I když se člověku stanou zlé věci nebo není správně pochopen nebo přijmut, pak ještě stále zbývá víra. Myslím, že jsi SJ nekontaktoval jen kvůli té dívce, ale dost možná také proto, že ve svém nitru cítíš, že život má i vyšší rozměr než je ten osobně lidský. Možná hledáš právě jistotu ve víře.

Stává se, že v takových obdobích života člověk potká církev nebo společenství, které ho mezi sebe přijme a on tam zůstane, protože prvotní euforie a nadšení případně jiné důvody jej tam udrží. Ale právě to může být nakonec úskalí v dobách, kdy člověk potřebuje opravdu pomoc a ta nepřichází od těch, od koho ji čeká a jsou mu nabídnuty jen zaběhnuté standardní postupy typu: jsi nešťastný, máš málo víry- modli se. Nebo... jsi zamilovaný a ona Tě nechce?...lidská láska je pomíjivá a není smyslem života křesťana...

A přitom ten člověk potřebuje přátelskou oporu, někdy i lékařskou pomoc, když jej deprese ovládne natolik, že už prostě nemůže dál.
Myslím, že potřebuješ pomoc a pokud máš pocity na nežití, pak je to pomoc odborná.

Jinovatka

Female Poeet p?íspivku : 31
Reputace : 0
Body : 6
Registration date : 03. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Co je špatně? - Stránka 2 Empty Re: Co je špatně?

Příspěvek  attila333 26/2/2009, 17:16

Jinovatka napsal:Atillo, dost dobře chápu tvoje rozpoložení. Lidský životmá ale tak obrovskou cenu, že má význam znovu a znovu to zkoušet. I přes to přese všechno, že nám naše náboženské okolí neposkytuje oporu a že milovaná bytost pro nás nemá dost citu, přes to přese všechno jsi natolik cenný, že Ti chci říci, nevzdávej to.
Nejprve si ale uvědom svou hodnotu. Každý člověk má hodnotu a to takovou, že má právo nebýt přehlížen, týrán a ponižován. I když se člověku stanou zlé věci nebo není správně pochopen nebo přijmut, pak ještě stále zbývá víra. Myslím, že jsi SJ nekontaktoval jen kvůli té dívce, ale dost možná také proto, že ve svém nitru cítíš, že život má i vyšší rozměr než je ten osobně lidský. Možná hledáš právě jistotu ve víře.

Stává se, že v takových obdobích života člověk potká církev nebo společenství, které ho mezi sebe přijme a on tam zůstane, protože prvotní euforie a nadšení případně jiné důvody jej tam udrží. Ale právě to může být nakonec úskalí v dobách, kdy člověk potřebuje opravdu pomoc a ta nepřichází od těch, od koho ji čeká a jsou mu nabídnuty jen zaběhnuté standardní postupy typu: jsi nešťastný, máš málo víry- modli se. Nebo... jsi zamilovaný a ona Tě nechce?...lidská láska je pomíjivá a není smyslem života křesťana...

A přitom ten člověk potřebuje přátelskou oporu, někdy i lékařskou pomoc, když jej deprese ovládne natolik, že už prostě nemůže dál.
Myslím, že potřebuješ pomoc a pokud máš pocity na nežití, pak je to pomoc odborná.
vies moj zivot je ako jeden velky omyl,navonok som vyzeral stastny,ale vo vnutru to nebolo dobre,kazdy cakal odomna,ze sa budem smiat a rozdavat dobru naladu,hoci mne sa chcelo plakat...,uz nie som ten,co ma vzdy dobru naladu,z neho zostal uz len tien...,a to nie su depresie,to je beznadej co vo mne prevlada....

attila333

Male Poeet p?íspivku : 4
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 01. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Co je špatně? - Stránka 2 Empty Re: Co je špatně?

Příspěvek  Jinovatka 26/2/2009, 17:48

Celkem mi to není neznámé, to co tu píšeš. Ono dlouhodobě se rozdávat, být stále milý, i když člověku není zrovna do smíchu, to dost vyčerpá.

Jen bych chtěla vědět, jestli ten pocit beznadějnosti se týká toho nevydařeného vztahu nebo je to věc celková, týkající se smyslu života...

Jinovatka

Female Poeet p?íspivku : 31
Reputace : 0
Body : 6
Registration date : 03. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Co je špatně? - Stránka 2 Empty Re: Co je špatně?

Příspěvek  tvaroh 26/2/2009, 17:53

attila333 napsal:
tvaroh napsal:Dobry den.
Potreboval by som poradit,moj priatel sa zalubil do jehovistky,najprv boli dobry priatelia,potom sa do nej zalubil,naklonnost citil aj z jej strany a tak jej vyznal svoje city,ale ona sa mu zacala vyhybat,on zacal studovat s Jehovistami,aby sa o nich dozvedel viac.Po case s nim zacala ako-tak komunikovat,ale on sa dost zmenil,je smutny,predtym to bol vesely clovek,ked sa s nim teraz rozpravam vidim,ze je na tom velmi zle,bojim sa,ze to s nim skonci tragicky,ako by som mu vedel pomoct?prosim poradte mi,je to(bol to velmi dobry clovek
nemusel si to tu pisat,ale co uz s tebou...,skusal si sa mi pomoct,dakujem,ale teraz to uz neries,nevladzem uz dalej takto zit,som z toho uz unaveny,ako to dopadne neviem,ale najlepsie by bolo navzdy skoncit...
prosim ta,len neurob ziadnu blbost!

tvaroh

Male Poeet p?íspivku : 10
Reputace : 0
Body : 3
Registration date : 10. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

Co je špatně? - Stránka 2 Empty Re: Co je špatně?

Příspěvek  tvaroh 26/2/2009, 18:04

Jinovatka napsal:Celkem mi to není neznámé, to co tu píšeš. Ono dlouhodobě se rozdávat, být stále milý, i když člověku není zrovna do smíchu, to dost vyčerpá.

Jen bych chtěla vědět, jestli ten pocit beznadějnosti se týká toho nevydařeného vztahu nebo je to věc celková, týkající se smyslu života...
On bol taka "vesela kopa",vedel rozosmiat kazdeho,jeho dobra nalada nakazila aj toho najmrzutejsieho kamosa,nikdy neodmietol,ked niekto chcel pomoct,ale problemy dolahli aj na neho,pribudla aj ta nestastna laska, ide to snim dole kopcom,zacal sa schadzat so SJ a dost priatelov ho opustilo,zavrhlo.

tvaroh

Male Poeet p?íspivku : 10
Reputace : 0
Body : 3
Registration date : 10. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

Co je špatně? - Stránka 2 Empty Re: Co je špatně?

Příspěvek  Jinovatka 26/2/2009, 19:08

.


Naposledy upravil Jinovatka dne 27/2/2009, 10:49, celkově upraveno 1 krát

Jinovatka

Female Poeet p?íspivku : 31
Reputace : 0
Body : 6
Registration date : 03. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Co je špatně? - Stránka 2 Empty Re: Co je špatně?

Příspěvek  Jinovatka 27/2/2009, 09:34

.

Jinovatka

Female Poeet p?íspivku : 31
Reputace : 0
Body : 6
Registration date : 03. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Co je špatně? - Stránka 2 Empty Re: Co je špatně?

Příspěvek  Petr W. 27/2/2009, 11:02

..
Petr W.
Petr W.

Male Poeet p?íspivku : 489
Reputace : 1
Body : 12
Registration date : 12. 02. 06

Návrat nahoru Goto down

Co je špatně? - Stránka 2 Empty Re: Co je špatně?

Příspěvek  Pasach 24/5/2009, 23:51

Jiří Brei napsal:... Začínám studovat řečtinu a hebrejštinu, abych mu dokázal, že nemá pravdu, ale zjišťuji, že dogmatiku Svědků Jehovových lze biblicky obhájit jen stěží...

Mě jen velmi mrzí, že tady pořád čtu prázdná slova o jakési "nebiblické dogmatice SJ", ale za celou tu dobu, co na toto fórum chodím (a je to přes rok), mi dosud nikdy nikdo neřekl konkrétně, která že ta špatná nebiblická dogmata vlastně jsou.
Jiří, mohl bys to prosím učinit alespoň teď? Co konkrétně považuješ na víře SJ za nebiblické? Je snad Bůh trojice? Je snad Ježíš totožný s JHWH? Či smaží se snad duše neznabohů navěky v pekelných plamenech? Nebo snad má být Ráj jen v Nebi a ne na Zemi? Nebo co? Napiš mi to, prosím, opravdu mě to velmi zajímá a dosud jsem se to nikde nedozvěděl. Děkuji.
Pasach
Pasach

Male Poeet p?íspivku : 204
Age : 52
vztah k organizaci : Žádný.
Reputace : 0
Body : 71
Registration date : 26. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Co je špatně? - Stránka 2 Empty Re: Co je špatně?

Příspěvek  zbysek 25/5/2009, 13:46

Pasach napsal:Mě jen velmi mrzí, že tady pořád čtu prázdná slova o jakési "nebiblické dogmatice SJ", ale za celou tu dobu, co na toto fórum chodím (a je to přes rok), mi dosud nikdy nikdo neřekl konkrétně, která že ta špatná nebiblická dogmata vlastně jsou.
To jsi špatný čtenář, takových ukázek je tu hromada. Takže velmi stručně, ty zcela nejhorší: rok 1914, "tato generace", VRO, vyvolenost organizace SJ Bohem, doslovných 144 000 pomazaných, postavení Ježíše, pyramidální organizace křesťanů od samého začátku.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Co je špatně? - Stránka 2 Empty Re: Co je špatně?

Příspěvek  Pasach 25/5/2009, 13:59

zbysek napsal:doslovných 144 000 pomazaných

Zrovna tohle mi přijde jako odůvodněné. Mám k tomu jednoduchý důvod - Bible vysvětluje matematickým výpočtem, jak k tomuto číslu dochází: 120 tisíc z každého z 12 kmenů.

Nevidím důvod, proč zrovna tohle tolik lidí pobuřuje.

zbysek napsal:
Takže velmi stručně, ty zcela nejhorší: rok 1914, "tato generace", VRO, vyvolenost organizace SJ Bohem, postavení Ježíše, pyramidální organizace křesťanů od samého začátku.

Mě zatím Svědkové k Ježíši spíš nahánějí Smile Obrovsky zdůrazňují Ježíšovu důležitost a vyvíjejí značné úsilí, aby můj zdrženlivý postoj k Ježíši vylepšili. Nikdy jsem neměl problém s postojem a láskou k Bohu, ale můj vztah k Ježíši byl vždy velice zdrženlivý (řečeno korektně) a v tom se mi Svědkové snaží pomoct.

zbysek napsal:
Takže velmi stručně, ty zcela nejhorší: rok 1914, "tato generace", VRO, vyvolenost organizace SJ Bohem, pyramidální organizace křesťanů od samého začátku.

Jo, tak tohle jsou věci, kterým nevěřím ani já. A zatím je mi tak nějak fuk, že je SJ vyučují.
Pasach
Pasach

Male Poeet p?íspivku : 204
Age : 52
vztah k organizaci : Žádný.
Reputace : 0
Body : 71
Registration date : 26. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Co je špatně? - Stránka 2 Empty Re: Co je špatně?

Příspěvek  zbysek 25/5/2009, 14:40

Pasach napsal:Zrovna tohle mi přijde jako odůvodněné. Mám k tomu jednoduchý důvod - Bible vysvětluje matematickým výpočtem, jak k tomuto číslu dochází: 120 tisíc z každého z 12 kmenů.
Kolik z těch 12 kmenů existovalo v době psaní Zjevení?

Mě zatím Svědkové k Ježíši spíš nahánějí Smile Obrovsky zdůrazňují Ježíšovu důležitost a vyvíjejí značné úsilí, aby můj zdrženlivý postoj k Ježíši vylepšili. Nikdy jsem neměl problém s postojem a láskou k Bohu, ale můj vztah k Ježíši byl vždy velice zdrženlivý (řečeno korektně) a v tom se mi Svědkové snaží pomoct.
To nemění nic na tom, že přisuzují Ježíšovi nižší postavení, než dle Bible má.

Jo, tak tohle jsou věci, kterým nevěřím ani já. A zatím je mi tak nějak fuk, že je SJ vyučují.
To ti bude fuk do doby, než se dostaneš do konfliktu kvůli tomu před křtem nebo potom s právním výborem. Ale přeju ti to, jen si to hezky užij a pouč se. Smile

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Co je špatně? - Stránka 2 Empty Re: Co je špatně?

Příspěvek  candy 25/5/2009, 16:00

U Pasacha bych si dovolil k pozměnění jednoho přísloví.

"Kdo chce kam, pomoz si Pasachu tam sám."

Originál: "Kdo chce kam, pomozme mu tam."

Asi je zřejmé proč jsem jej trošku změnil, protože jak to už i Zbyšek naznačil, je to na Pasachovi samotném, co udělá s informacemi odkudkoliv. Není mi do toho nic, ale na to jak nás stále informuje o tom, že není a nikdy nebyl u SJ, tak nechápu proč se tak zlobí, že do nich v oprávněných místech "rýpeme"?

candy

Male Poeet p?íspivku : 600
Reputace : 0
Body : 485
Registration date : 04. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Co je špatně? - Stránka 2 Empty Re: Co je špatně?

Příspěvek  Pasach 25/5/2009, 16:12

zbysek napsal:
Kolik z těch 12 kmenů existovalo v době psaní Zjevení?

Asi 12, ne? Smile Jen prostě není známo lidem, kteří z nás to konkrétně jsou, protože rodokmeny byly v písemné podobě zničeny. Ale Bohu to známo je.

zbysek napsal:
To nemění nic na tom, že přisuzují Ježíšovi nižší postavení, než dle Bible má.

To je možné. Na druhé straně mi možná mohou právě proto pomoct, protože na mě s Ježíšem půjdou možná trochu více pozvolna a pro mě tudíž přijatelněji, když mám se vztahem k Ježíši takové problémy.

zbysek napsal:
To ti bude fuk do doby, než se dostaneš do konfliktu kvůli tomu před křtem nebo potom s právním výborem. Ale přeju ti to, jen si to hezky užij a pouč se. Smile

Já se ale u Svědků nehodlám nechat pokřtít. Jen se od nich něco dozvědět. Opravdu nevím, proč si myslíš, že mám v úmyslu stát se SJ.

candy napsal:U Pasacha bych si dovolil k pozměnění jednoho přísloví.

"Kdo chce kam, pomoz si Pasachu tam sám."

A kam chci já?? Pokud vím, tak se nikam nehrnu. Nemám v úmyslu stát se členem nějaké organizace.
candy napsal:na to jak nás [Pasach] stále informuje o tom, že není a nikdy nebyl u SJ, tak nechápu proč se tak zlobí, že do nich v oprávněných místech "rýpeme"?

Nevadí mi kritika čehokoliv, když je slušná. Nikde jsem nepsal, že by mi vadil kritický postoj k SJ, pokud je veden kultivovaně. Nelíbí se mi ale, že někteří (zdaleka ne všichni!) zdejší diskutující na SJ plivou tak nějak plošně, jako kdyby na nich bylo všechno jen špatné.
Pasach
Pasach

Male Poeet p?íspivku : 204
Age : 52
vztah k organizaci : Žádný.
Reputace : 0
Body : 71
Registration date : 26. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Co je špatně? - Stránka 2 Empty Re: Co je špatně?

Příspěvek  zbysek 25/5/2009, 16:42

Pasach napsal:
zbysek napsal:
Kolik z těch 12 kmenů existovalo v době psaní Zjevení?

Asi 12, ne? Smile Jen prostě není známo lidem, kteří z nás to konkrétně jsou, protože rodokmeny byly v písemné podobě zničeny.
A kde? Pokud vím, tak kmeny někdejšího severního království před tím zmizly (rozptýlily se a smísily).

zbysek napsal:
To nemění nic na tom, že přisuzují Ježíšovi nižší postavení, než dle Bible má.

To je možné. Na druhé straně mi možná mohou právě proto pomoct, protože na mě s Ježíšem půjdou možná trochu více pozvolna a pro mě tudíž přijatelněji, když mám se vztahem k Ježíši takové problémy.
Pokud přijmeš, že Ježíš je Bůh, který přišel v lidském těle na zem (nebo projekce Boha, nebo si to představ po svém), pak tvé problémy možná pominou. Přijemš-li však výklady SJ, nejspíš se naopak prohloubí.

Já se ale u Svědků nehodlám nechat pokřtít. Jen se od nich něco dozvědět. Opravdu nevím, proč si myslíš, že mám v úmyslu stát se SJ.
OK. Klidně si to zkus. Osobně předpovídám, že ti nadělají v hlavě ještě větší zmatek.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Co je špatně? - Stránka 2 Empty Re: Co je špatně?

Příspěvek  candy 25/5/2009, 16:47

To změněné nebo pozměněné přísloví ber jako přátelský pokus, kterým ti chci naznačit, že je to jen a jen na tobě jak se rozhodneš. Proč jsem ho zde umístil, protože mám ten pocit, že nemáš svůj názor a hledáš u jiných jejich názory, které pak přijmeš za vlastní, což o to na tom by nebylo nic zvláštního, do jisté míry to každý děláme ve svém životě mnohokrát, ale tvůj přístup nebo "nátlak" mě vedl k tomu přísloví, tak to jen na vysvětlenou.

Dříve snad, ale teď v poslední době nepozoruji, že by někdo apriori, měl něco proti SJ, dokonce mám pocit, že některá témata jsou vedena v duchu chápání biblických nauk a nebo myšlenek, které až tak moc nemají nic společného s doktrínou SJ.

<blockquote>zbysek napsal:
Kolik z těch 12 kmenů existovalo v době psaní Zjevení?
</blockquote>

Asi 12, ne? Co je špatně? - Stránka 2 Icon_smile
Jen prostě není známo lidem, kteří z nás to konkrétně jsou, protože
rodokmeny byly v písemné podobě zničeny. Ale Bohu to známo je.

Kontext jasně ukazuje, že tvůj argument o zničení rodokmenů, neobstojí. Ale mohu se mýlit, proto doufám, že buď Zbyšek nebo například Martin C. aj. mě případně poopraví.


Naposledy upravil candy dne 26/5/2009, 00:46, celkově upraveno 1 krát

candy

Male Poeet p?íspivku : 600
Reputace : 0
Body : 485
Registration date : 04. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Co je špatně? - Stránka 2 Empty 12 kmenů v době Zj.Jana

Příspěvek  Černá ovce sboru 25/5/2009, 23:43

Je-li pravda,že Zj.Jana bylo napsáno kolem r.98 n.l. tak dle mého mínění již žádný kmen neexistoval.Kmenové uspořádání definitivně zaniklo r.70n.l.Dokonce už půl tisíciletí předtím navždy zaniklo judské kralovství (587 př.n.l.).Z babylonského zajetí se vůbec nevrátili 2 kmeny.Není mi známo,že by byla obnovena truhla smlovy.Dle některých zdrojů z netu tvořil každý kmen původně samostatný rod,později národ.Starý zákon byl údajně napsán 600-1000 let po údajném Mojžíšovi,z důvodu sjednocení izraelitů do jedné mocné říše.Izraelité,namísto aby zvěstovali národům příchod mesiáše,dštili rasovou a nacionální nenávistí a jejich cílem bylo vyvraždit všechny ostatní národy na zemi.Je tady ješte další zajímavost,že o tak důležité věci,jak se dostali židé do pozice otroků v Egyptě není ve SZ ani Ň.Beze stopy zmizela truhla smlouvy.Pokud by Izraelští vůdsi nenapsali do SZ,že Mojžíšovo tělo odstranil bůh,zajisté by se další generace pídily po místě jeho hrobu.Když k tomu všemu zjistíme,že mýty o stvoření,prvním člověku,potopě mají starší verze pocházející z ještě starších národů a kultur,lze důvodné pochybovat o pravdivosti SZ.Ambice tehdejších židů o absolutní světovládu vystihuje falešné proroctví (Iz 19 kap. celá).Izaiáš zde prorokuje,že Izrael porazí Egypt a Asírii a tyto národy budou s izraelita společně vzívat boha izraerle.Egypt byl sice napadnut,ale dobyt nebyl a oba národy uctívaly vždy svá božstva.Dle mého názoru jsou dějiny tak jak je podává SZ značně zfalšované.
Černá ovce sboru
Černá ovce sboru

Male Poeet p?íspivku : 280
vztah k organizaci : Dříve SJ dnes KOZEL,stoupenc GEHENY a věčného zatracení
Reputace : 0
Body : 87
Registration date : 15. 05. 07

Návrat nahoru Goto down

Co je špatně? - Stránka 2 Empty Re: Co je špatně?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru