Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ?

+42
rals
transylvánec
Mezek
josef poutník
Pollypus
JAREKzRybenu
Melissa
jája
Styvi
delta.gama
A6zvolen
Bulhar
šemdich
Alea
Jiří Brei
Jozef
jonas
Jesen
Biblicky krestan
Tonda Vlas
Zdeněk Bláha
meleseto
Roman Tovaryš
sazeč
Eliška
vedros
Černá ovce sboru
Jinovatka
144012
stefan
hanala
Petr W.
vera
Dora
Jiří
candy
Martin Cibulka
kovboj
dov
oneironaut
zbysek
witness
46 posters

Strana 29 z 30 Previous  1 ... 16 ... 28, 29, 30  Next

Goto down

Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ? - Stránka 29 Empty Re: Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ?

Příspěvek  zbysek 18/7/2012, 08:29

JAREKzRybenu napsal:To je jako bych se tě já z ničeho nic začal ptát: "Loraku, jestlipak poctivě odvádíš daně? Nebo kradeš jako bezbožní lidé? Tak se připodobňuješ k těm církevním představitelům, kterým šlo hlavně o peníze!" Chápeš jak je nesmyslné, kdybych ti něco takového psal a podezíral tě z něčeho o čem nic nevím?
A abychom zachovali ducha tohoto typu debaty, pokud to popře, můžeme spekulovat dál. Protože sem hodně píše, lze na základě toho generovat další a další obvinění. Píše z práce? Šup, obviníme ho z okrádání zaměstnavatele. Je nemocný nebo nezaměstnaný? Nezneužívá snad sociální dávky? Atp. To by bylo, abychom ho nenachytali na nějakém vážném hříchu.
Sad

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ? - Stránka 29 Empty Re: Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ?

Příspěvek  JAREKzRybenu 22/7/2012, 22:36

Tak tedy k věci, bráško Loraku:

1)

lorak napsal: ep-ee-kal-eh'-om-ahee zaklad tohoto reckeho slova je stejne pouzity v Skutcich 7:59 i v Skutcich 25:11

Ve skutcich 7:59 ve tvaru επικαλουμενον
je prelozen v ruznych prekladech takhle

(GR) και ελιθοβολουν τον στεφανον επικαλουμενον και λεγοντα κυριε ιησου δεξαι το πνευμα μου
(GRM) Και ελιθοβολουν τον Στεφανον, επικαλουμενον και λεγοντα· Κυριε Ιησου, δεξαι το πνευμα μου.
(NSSP) A dále na Štěpána vrhali kameny, když úpěnlivě prosil a řekl: „Pane Ježíši, přijmi mého ducha.“
(ROH) A kameňovali Štefana, ktorý volal na Pána a hovoril: Pane Ježišu, prijmi môjho ducha!
(B21) Zatímco ho kamenovali, Štěpán se modlil: "Pane Ježíši, přijmi mého ducha."
(BKR) I kamenovali Štěpána vzývajícího Boha a řkoucího: Pane Ježíši, přijmi ducha mého.

v Skutcich 25:11 ve tvaru επικαλουμαι
je prelozen v ruznych prekladech takhle

(GR) ... καισαρα επικαλουμαι
(GRM) ... Καισαρα επικαλουμαι.
(NSSP) ... Odvolávám se k césarovi!“
(ROH) ... Na cisára sa odvolávam!
(B21) ... Odvolávám se k císaři!"
(BKR) ...K císaři se odvolávám.

Zdroj prekladov Biblii
(GR) Medziradkovy vyukovy recky preklad
https://net.bible.org/#!bible/Matthew+1

(NSSP - Svaté Písmo — Překlad nového světa)
http://www.watchtower.org/b/bible/index.htm

(GRM - Grécky - Moderný)
(ROH - Roháčkov preklad)
(B21 - Český - Bible 21)
(BKR - Český - Kralický)
http://www.mojabiblia.sk


Solidní výzkum, Loraku, řekl bych nejlepší část Tvého příspěvku Wink

Sloveso ἐπικαλέω - epikaleō, které uvádíš, a které překládá PNS ve Skutcích 7:59 slovy "úpěnlivě prosil" jsem také zkoumal. Je jasné, že ve Skutcích25:11 nemůže znamenat, že se Pavel "modlil k césarovi".

ἐπικαλέω - epikaleō se vyskytuje v řeckém textu NZ 30x:

Matouš 10:25*,
Skutky 1:23*, 2:21, 4:36*, 7:59, 9:14, 9:21, 10:5*, 10:18*, 10:32*, 11:13*, 12:12*, 12:25*, 15:17, 22:16, 25:11*, 25:12*, 25:21*, 25:25*, 26:32*, 28:19*
Římanům 10:12, 10:13, 10:14
1.Korinťanům 1:2
2.Korinťanům 1:23*
2.Timoteovi 2:22
Hebrejcům 11:16
Jakub 2:7*
1.Petra 1:17

http://www.greek-dictionary.net/epikale%C5%8D-0

- hvězdičkou jsem označil ta místa výskytu, kde se evidentně nemůže jednat o uctívání či modlitbu - nicméně ostatní případy tuto možnost nijak nevylučují - spíše naopak, např: Petrova citace Joela2:32 ve Skutcích2:21:

"a každý, kdo vzývá [ἐπικαλέσηται - epikalesētai] jméno Páně [Κυρίου - Kyriou], bude zachráněn" (EP)
"A každý, kdo vzývá [ἐπικαλέσηται - epikalesētai] Jehovovo jméno, bude zachráněn" (PNS)

http://biblos.com/acts/2-21.htm

Stejné sloveso ἐπικαλέω - epikaleō používá i řecká septuaginta přímo u Joela2:32.

Věřím, že v těchto případech by jsi jeho význam ve smyslu "modlit se" nebo "uctívat" nevyvracel.

Řecké sloveso ἐπικαλέω - epikaleō tedy může mít více významů a tudíž samo o sobě nic nedokazuje ani nevylučuje - jeho význam určuje kontext. A jak už jsem psal dříve, v případě Skutků7:59 i PNS připouští, že je lze zde chápat jako "modlil se". Pokud ty tuto možnost překladu vylučuješ -
jak jsi napsal: Pro vyraz modlidba je to pouzit recky zaklad slova "pros-yoo'-khom-ahee"
v tvarech προσευχομενον, προσευχεσθαι, προσευχησθε a muzes to porovnat se zakladem reckeho slova pouziteho u Stepana "ep-ee-kal-eh'-om-ahee" v tvaru επικαλουμενον. Jak vidis jsou to rozdilna slova, kde je u kazdeho slova pouzity jako zaklad jiny recky slovny vyraz.
- pak to tedy znamená, že poznámka pod čarou ve Skutcích7:59 v Překladu nového světa je podle tebe špatně. Je to tak?

Pokud je naopak tato poznámka správně, pak nedává smysl vysvětlování společnosti Strážná Věž i vysvětlování Tvé, že "se nemůže jednat o modlitbu".

Přece nemůže být pravda obojí? Question
JAREKzRybenu
JAREKzRybenu

Male Poeet p?íspivku : 644
vztah k organizaci : "kacíř" - dostižený a odsuzený církevní "spravedlností" organizace dne 7.3.2012 za podřizování svého svědomí Bohu, Kristu a Svatému Písmu spíše, než lidské omylné autoritě Písmu odporující.
Reputace : 0
Body : 646
Registration date : 01. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ? - Stránka 29 Empty Re: Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ?

Příspěvek  JAREKzRybenu 22/7/2012, 23:19

2)
Dále jsi loraku napsal:
Jarku Pavlove slova v 2. Korinťanům 12:8–9 je zbytečné řešit, lebo zde Pavel neoslovuje primo Jezise Krista, jak to jasne vyplyva ve dvou vyse uvedenych pripadech, ale oslovuje samotneho JEHOVU a ten kto tvrdi opak v tyhle veci vede zbytecne spekulace kolem textu, ktery se takto jednoznacne vykladat neda.

Prosím tě, loraku, jak může "vyplývat ze dvou uvedených případů" Štěpána a Jana, že Pavel "oslovuje samotného JEHOVU"? Question Podstatné je přece to, co říká blízký kontext Pavlových slov:

Tedy po lopatě, verš po verši:

2Kor.12.8,9:

2. Korinťanům 12:8
Proto jsem třikrát snažně prosil Pána, aby to ode mne odešlo.

Z tohoto verše se dovídáme, koho Pavel prosil – Pána (v ř. bez určitého členu) - ale ještě na 100% nepoznáme, koho tím myslel. Pavel pokračuje:

začátek 9. verše:
a přece mi skutečně řekl:

Kdo Pavlovi "řekl" neboli odpověděl na prosbu? :Osoba se zde nemění, odpovídá mu tedy onen "neznámý" Pán.

prostřední část 9. verše:
„Má nezasloužená laskavost ti stačí, neboť [má] moc se zdokonaluje ve slabosti.“

Čí moc se zdokonaluje ve slabosti? Slova "má moc" pronáší výše zmíněný Pán, kterého Pavel prosil, tedy je to moc tohoto Pána. Následně Pavel z Pánovy odpovědi vyvozuje tento závěr:

poslední část 9. verše:
Velmi rád se proto budu spíše chlubit svými slabostmi, aby KRISTOVA moc zůstala nade mnou jako stan.

A zde Pavel ukazuje, že výše zmíněná "má moc" (Pánova moc) je moc KRISTOVA. Zde tedy jednoznačně identifikuje kdo je oním Pánem, jehož třikrát prosil = je to KRISTUS.

Lépe už to vysvětlit neumím.

2. Korinťanům 12:8, 9 je tedy další případ, kdy věrný Boží služebník prosí přímo Pána Ježíše Krista.
________________________________________________________________

Za zmínku stojí i tento verš:

1Jana5:13–14:
13 Píši vám to, abyste věděli, že máte věčný život, vy, kdo jste uvěřili ve jméno Božího Syna. 14 A to je důvěra, kterou k němu máme: že nás slyší, ať prosíme o cokoli podle jeho vůle.
(otázka: ke komu „k němu“ máme důvěru, že jej prosíme, co říká kontext?)



JAREKzRybenu
JAREKzRybenu

Male Poeet p?íspivku : 644
vztah k organizaci : "kacíř" - dostižený a odsuzený církevní "spravedlností" organizace dne 7.3.2012 za podřizování svého svědomí Bohu, Kristu a Svatému Písmu spíše, než lidské omylné autoritě Písmu odporující.
Reputace : 0
Body : 646
Registration date : 01. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ? - Stránka 29 Empty Re: Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ?

Příspěvek  JAREKzRybenu 23/7/2012, 00:05

3) Závěrem:

Ke konci jsi loraku napsal:
Kdyz tedy volam na Jezise, aby prijal meho ducha jako na toho jenz od JEHOVU dostal autoritu vzkrisit me z mrtvych je to v poradku a jako prostrednik urceny Jehovem sedici po jeho pravici v tyhle veci to skutecne muze udelat. Kdyz se modlim k Bohu o prekonani tezkosti a spomenu pritom Krista jako toho, kto se za nas u Otce primlouva a dava nam jeho ducha jako silu, kterou nam pomaha je to taky v poradku.Muzes klidne Jezise oslovit vzhledem k jeho autorite pomazaneho KRALE a VELKNEZE i primo a rict podobne slova. Pane Jezisi prosim te pozadej sveho Otce, aby mi pomohl a poslal skrze tebe sveho ducha a pozehnani. Otec vi, ze nase prosba je adresovane k nemu i kdyz pri ni oslovujeme Jezise.

Řekl bych, bráško loraku, že zde jsi opravdu blízko, a těší mě, že to takto svobodně chápeš Smile - ale zkus to říct starším ve sboru SJ - že můžou poprosit Krista o přímluvu u Otce. Nebo řekni při veřejné modlitbě: "Pane Ježíši, přimluv se u Otce za nás...". Ano, máš pravdu, není na tom nic špatného, ale pochybuju, že se setkáš s pochopením. V lepším případě "dostaneš radu", kterou ale když neuposlechneš - přestože nejednáš v rozporu s Písmem - dopadneš jako mnozí jiní = budeš nebiblicky odsouzen a vyloučen. Neutral



JAREKzRybenu
JAREKzRybenu

Male Poeet p?íspivku : 644
vztah k organizaci : "kacíř" - dostižený a odsuzený církevní "spravedlností" organizace dne 7.3.2012 za podřizování svého svědomí Bohu, Kristu a Svatému Písmu spíše, než lidské omylné autoritě Písmu odporující.
Reputace : 0
Body : 646
Registration date : 01. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ? - Stránka 29 Empty Re: Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ?

Příspěvek  lorak 23/7/2012, 15:24

JAREKzRybenu napsal:3) Závěrem:

Ke konci jsi loraku napsal:
Kdyz tedy volam na Jezise, aby prijal meho ducha jako na toho jenz od JEHOVU dostal autoritu vzkrisit me z mrtvych je to v poradku a jako prostrednik urceny Jehovem sedici po jeho pravici v tyhle veci to skutecne muze udelat. Kdyz se modlim k Bohu o prekonani tezkosti a spomenu pritom Krista jako toho, kto se za nas u Otce primlouva a dava nam jeho ducha jako silu, kterou nam pomaha je to taky v poradku.Muzes klidne Jezise oslovit vzhledem k jeho autorite pomazaneho KRALE a VELKNEZE i primo a rict podobne slova. Pane Jezisi prosim te pozadej sveho Otce, aby mi pomohl a poslal skrze tebe sveho ducha a pozehnani. Otec vi, ze nase prosba je adresovane k nemu i kdyz pri ni oslovujeme Jezise.

Řekl bych, bráško loraku, že zde jsi opravdu blízko, a těší mě, že to takto svobodně chápeš Smile - ale zkus to říct starším ve sboru SJ - že můžou poprosit Krista o přímluvu u Otce. Nebo řekni při veřejné modlitbě: "Pane Ježíši, přimluv se u Otce za nás...". Ano, máš pravdu, není na tom nic špatného, ale pochybuju, že se setkáš s pochopením. V lepším případě "dostaneš radu", kterou ale když neuposlechneš - přestože nejednáš v rozporu s Písmem - dopadneš jako mnozí jiní = budeš nebiblicky odsouzen a vyloučen. Neutral




Jarku je nepochybne ze i kdyz Jehovu oslovujeme a prosime skrze Jezise Krista stale musime mit na pameti, ze uctivani a modlitby patri vyhradne Bohu. I kdyz oslovujeme primo Jezise nemeli bychom ho oslovovat ani o neco zadat jako BOHA, ale jako Bohem ustanoveneho Pana a Krale uznavajic tak, ze autorita Vsemohouciho a VECENEHO BOHA patri vyhradne jeho OTCI. Jezis za nas moze poprosit sveho Otce, aby nas pozehnal kdyz jeho i naseho Otce i Boha Jehovu o neco zadame skrze neho.

Jezis nas povzbuzoval, aby sme si k jeho Otci vytvareli blizky osobni vztah.Stale mame jeho Otce Jehovu, svého Boha, milovat celým svým srdcem a celou svou duší a celou svou silou a celou svou myslí. To vsak neni mozne kdyz o nem nemame presne poznani a znevazujeme a zneuctujeme ho falesnym ucenim.


Naposledy upravil lorak dne 23/7/2012, 19:15, celkově upraveno 1 krát

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ? - Stránka 29 Empty Re: Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ?

Příspěvek  Anonymní 23/7/2012, 15:43

Bráškové a sestřičky.

Jistěže, ale taky nesmíme opomíjet BS, kde se dozvídáme, že nyní Pán-JK, koná vůli svého nebeského Otce. Je to tak, jako v lidské rodině, kdy otec je majitel firmy, ale má jinou práci, která se má projevit až v budoucnosti, ale aby vše stále ve firmě klapalo i když on se musí věnovat jiným záležitostem, tak svěřil řízení firmy svému synovi, který z lásky a úcty k otci, spravuje firmu přesně dle vůle svého otce. Je v takovém jednání rozdíl, jestli tu firmu řídí přímo otec nebo syn? Já myslím, že nikoli. Proto i JK dnes vystupuje v úloze Otce, a proto taky v NZ jsou místa kdy například ap. Pavel na něj vztahuje záležitosti, které do té doby byly vždy jen v souvislosti s nebeským Otcem. Blouzní Pavel nebo jen plnil to, co mu přikázal Pán-JK? Ten to zase měl od svého Otce, který je v nebesích. Loraku, začarovaný kruh, co?! Když ve víře oslovujeme JK stejně jako byl oslovován Otec, nevím, ale domnívám se, že je to jen náš problém, tedy že to lidé řeší, viz židé v Pánově době, taky nechápali, když Ježíš o sobě říkal, že je Syn Boží, ne? Proto já nemám problém s tím, že Ježíše oslovuji tak jako bych oslovoval Otce. Ale nikomu to nevnucuji, je to mé chápání věci, mé vnímání skutečnosti. Kdyby se tak chovali všichni, což VRO ze své podstaty popírá, tak skutečně jsme všichni v Kristu pokojní a radostní. Jenže do doby kdy bude do tohoto spojení zasahovat lidská pýcha a touha po moci, tak ten pokoj nikdy nepřijde. Proto jsme mnozí z organizace SJ odešli, už to chápeš!?


Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ? - Stránka 29 Empty Re: Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ?

Příspěvek  JAREKzRybenu 26/7/2012, 02:24

lorak napsal:Jarku je nepochybne ze i kdyz Jehovu oslovujeme a prosime skrze Jezise Krista stale musime mit na pameti, ze uctivani a modlitby patri vyhradne Bohu. I kdyz oslovujeme primo Jezise nemeli bychom ho oslovovat ani o neco zadat jako BOHA, ale jako Bohem ustanoveneho Pana a Krale uznavajic tak, ze autorita Vsemohouciho a VECENEHO BOHA patri vyhradne jeho OTCI. Jezis za nas moze poprosit sveho Otce, aby nas pozehnal kdyz jeho i naseho Otce i Boha Jehovu o neco zadame skrze neho.

Jezis nas povzbuzoval, aby sme si k jeho Otci vytvareli blizky osobni vztah.Stale mame jeho Otce Jehovu, svého Boha, milovat celým svým srdcem a celou svou duší a celou svou silou a celou svou myslí. To vsak neni mozne kdyz o nem nemame presne poznani a znevazujeme a zneuctujeme ho falesnym ucenim.

Loraku, bráško - co to podle Tebe znamená "falešné učení"? Podle mě je to takové učení, které je v rozporu s Písmem - např. když někdo zakazuje/přikazuje něco, co Bible nezakazuje/nepřikazuje. Souhlasíš s tím?

Proto je pro mě falešným učením i zákaz oslovení JK.

Jsem Loraku rád, že vidíš ve své vlastní Bibli, že oslovení přímo Ježíše Krista není nebiblické. Většina SJ se však JK bojí oslovit - jako dříve já. Víš, jednou před lety jsem zatoužil Pánu Ježíši poděkovat za jeho výkupní oběť a za to, jak věrně plní vůli svého Otce - ale bál jsem se, protože SJ mě učili, že oslovovat smíme pouze Otce. Strach jsem překonal a Pánu Ježíši ze srdce poděkoval, ale přesto trvalo ještě několik let, než jsem přímo z biblických příkladů pochopil, že mohu Pána Ježíše poprosit a děkovat mu podobně, jako jsem už léta prosil a děkoval jeho Otci.



Máš pravdu,
jak jsi napsal: autorita Vsemohouciho a VECENEHO BOHA patri vyhradne jeho OTCI
jenže tato autorita byla dána i jeho Synu - jak říká Pán Ježíš u

Mat28:18
"Byla mi dána všechna autorita v nebi a na zemi."

- je jasné, že mu byla dána od Otce - jak je to vidět i v

1Kor15:27
[Bůh] totiž „mu všechno podřídil pod nohy“. Ale když říká, že ‚všechno bylo podřízeno‘, je zřejmé, že s výjimkou toho, kdo mu všechno podřídil.

a rovněž v

Hebrejcům 2:8
Všechny věci jsi mu podřídil pod nohy.“ Tím totiž, že mu [Bůh] podřídil všechny věci, neponechal nic, co mu není podřízeno.

Pán Ježíš za nás tedy nemusí prosit svého Otce, ale může sám na základě svěřené autority samostatně jednat:

John 14:13 (CSP) 
13  A oč byste požádali v mém jménu, to učiním, aby byl Otec oslaven v Synu.
14  Požádáte-li mne o něco v mém jménu, já to učiním.“
.

Kristus tedy vyslýchá a reaguje na modlitby stejně jako Otec - nebo společně s ním (Jan16:23 CSP Jestliže o něco požádáte Otce v mém jménu, dá vám to.)

Za zmínku také stojí (jak jsem podtrhl): "aby byl Otec oslaven v Synu" - tak je to i v řeckých rukopisech - tedy rozumím tomu tak: je-li oslavován Syn, je tím oslavován i Otec, který jej poslal.

Samozřejmě, pokud by se někdo obracel pouze na Syna a vědomě vynechával Otce, byl by to extrém. Stejně tak ale považuju za extrém záměrně vynechávat Syna, jemuž Otec dal všechnu autoritu. Ovšem náš Otec i Pán Ježíš jsou milosrdní I love you
JAREKzRybenu
JAREKzRybenu

Male Poeet p?íspivku : 644
vztah k organizaci : "kacíř" - dostižený a odsuzený církevní "spravedlností" organizace dne 7.3.2012 za podřizování svého svědomí Bohu, Kristu a Svatému Písmu spíše, než lidské omylné autoritě Písmu odporující.
Reputace : 0
Body : 646
Registration date : 01. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ? - Stránka 29 Empty Re: Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ?

Příspěvek  lorak 26/7/2012, 17:30

JAREKzRybenu napsal:
lorak napsal:Jarku je nepochybne ze i kdyz Jehovu oslovujeme a prosime skrze Jezise Krista stale musime mit na pameti, ze uctivani a modlitby patri vyhradne Bohu. I kdyz oslovujeme primo Jezise nemeli bychom ho oslovovat ani o neco zadat jako BOHA, ale jako Bohem ustanoveneho Pana a Krale uznavajic tak, ze autorita Vsemohouciho a VECENEHO BOHA patri vyhradne jeho OTCI. Jezis za nas moze poprosit sveho Otce, aby nas pozehnal kdyz jeho i naseho Otce i Boha Jehovu o neco zadame skrze neho.

Jezis nas povzbuzoval, aby sme si k jeho Otci vytvareli blizky osobni vztah.Stale mame jeho Otce Jehovu, svého Boha, milovat celým svým srdcem a celou svou duší a celou svou silou a celou svou myslí. To vsak neni mozne kdyz o nem nemame presne poznani a znevazujeme a zneuctujeme ho falesnym ucenim.

Loraku, bráško - co to podle Tebe znamená "falešné učení"? Podle mě je to takové učení, které je v rozporu s Písmem - např. když někdo zakazuje/přikazuje něco, co Bible nezakazuje/nepřikazuje. Souhlasíš s tím?

Proto je pro mě falešným učením i zákaz oslovení JK.

Jsem Loraku rád, že vidíš ve své vlastní Bibli, že oslovení přímo Ježíše Krista není nebiblické. Většina SJ se však JK bojí oslovit - jako dříve já. Víš, jednou před lety jsem zatoužil Pánu Ježíši poděkovat za jeho výkupní oběť a za to, jak věrně plní vůli svého Otce - ale bál jsem se, protože SJ mě učili, že oslovovat smíme pouze Otce. Strach jsem překonal a Pánu Ježíši ze srdce poděkoval, ale přesto trvalo ještě několik let, než jsem přímo z biblických příkladů pochopil, že mohu Pána Ježíše poprosit a děkovat mu podobně, jako jsem už léta prosil a děkoval jeho Otci.



Máš pravdu,
jak jsi napsal: autorita Vsemohouciho a VECENEHO BOHA patri vyhradne jeho OTCI
jenže tato autorita byla dána i jeho Synu - jak říká Pán Ježíš u

Mat28:18
"Byla mi dána všechna autorita v nebi a na zemi."

- je jasné, že mu byla dána od Otce - jak je to vidět i v

1Kor15:27
[Bůh] totiž „mu všechno podřídil pod nohy“. Ale když říká, že ‚všechno bylo podřízeno‘, je zřejmé, že s výjimkou toho, kdo mu všechno podřídil.

a rovněž v

Hebrejcům 2:8
Všechny věci jsi mu podřídil pod nohy.“ Tím totiž, že mu [Bůh] podřídil všechny věci, neponechal nic, co mu není podřízeno.

Pán Ježíš za nás tedy nemusí prosit svého Otce, ale může sám na základě svěřené autority samostatně jednat:

John 14:13 (CSP) 
13  A oč byste požádali v mém jménu, to učiním, aby byl Otec oslaven v Synu.
14  Požádáte-li mne o něco v mém jménu, já to učiním.“
.

Kristus tedy vyslýchá a reaguje na modlitby stejně jako Otec - nebo společně s ním (Jan16:23 CSP Jestliže o něco požádáte Otce v mém jménu, dá vám to.)

Za zmínku také stojí (jak jsem podtrhl): "aby byl Otec oslaven v Synu" - tak je to i v řeckých rukopisech - tedy rozumím tomu tak: je-li oslavován Syn, je tím oslavován i Otec, který jej poslal.

Samozřejmě, pokud by se někdo obracel pouze na Syna a vědomě vynechával Otce, byl by to extrém. Stejně tak ale považuju za extrém záměrně vynechávat Syna, jemuž Otec dal všechnu autoritu. Ovšem náš Otec i Pán Ježíš jsou milosrdní I love you

Jarku prime osloveni Jezise Krista je v poradku, ale na tom, co jsi napsal ohledne uctivani se urcite nikdy neshodneme. Jezisovi uctivani nepatri a nikdy ho ani neprijimal. Vse co dostal ma od sveho OTCE. Je stvorenou bytosti. Ja uctivam pouze Stvoritele.

Jezis je prostrednikem medzi Bohem a lidmi.Muzeme ho prosit, aby se za nas primluvil u sveho Otce, ale musime si byt vedomi toho, ze on sam nemuze konat nic v rozporu s Bozi vuli. Jeho postaveni, ktere dostal je jen docasnou zalezitosti, ale nekteri z vas na zaklade toho delaji z Jezise BOHA hodneho uctivani. To je velmi zle a Jehovovo schvaleni za takove chovani urcite nikdo z vas neziska. Je zarlivym Bohem co vyzaduje vernou oddanost a sam Jezis mu ji projevuje. Jezis je sam Bozim sluzebnikem pro nas uzitek.

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ? - Stránka 29 Empty Re: Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ?

Příspěvek  lorak 26/7/2012, 17:33

Asi pomalu prichazi cas, kdy opustim tohle forum.

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ? - Stránka 29 Empty Re: Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ?

Příspěvek  Anonymní 26/7/2012, 18:16

Bráškové a sestřičky.

Loraku, když Štěpánem Pánovi bylo řečeno: můj Pane, můj Bože. Reagoval snad Pán, jak ty si myslíš, že kdyby to nebyla pravda, že by si to nenechal líbit?!

Reakce k tomuto:

Jezisovi uctivani nepatri a nikdy ho ani neprijimal.


Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ? - Stránka 29 Empty Re: Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ?

Příspěvek  Martin Cibulka 27/7/2012, 16:27

Pro Loraka, který napsal:
Jezisovi uctivani nepatri a nikdy ho ani neprijimal. Vse co dostal ma od sveho OTCE. Je stvorenou bytosti. Ja uctivam pouze Stvoritele.
Kdybys opravdu uctíval „Stvoritele“, věděl bys, že jím je nejen Otec, ale i Syn. Jenže Ty v podstatě popíráš slova apoštola Pavle, který napsal o Synu, že „jeho prostřednictvím byly stvořeny všechny věci v nebesích a na zemi, věci viditelné a věci neviditelné“ (Kolosanům 1:16). Ta slova však nepopíráš jen Ty, ale i autoři Překladu nového světa Svatých písem, kteří doplnili do tohoto verše slovo „jiné“, a to ve smyslu, že „prostřednictvím Syna byly stvořeny všechny [jiné] věci“, jako by snad Syn byl onou stvořenou věcí. To je však jedna z falešných nauk, které svědkové Jehovovi šíří o Synu, Ješuovi ha-Mašiach. V Písmu totiž není nikde napsáno, že Syn je stvořená bytost.
Jeho postaveni, ktere dostal je jen docasnou zalezitosti, ale nekteri z vas na zaklade toho delaji z Jezise BOHA hodneho uctivani.
Pravdu máš pouze v tom, že jeho současná pozice „je jen docasnou zalezitosti“, není však pravda, že na základě toho někteří „delaji z Jezise BOHA hodneho uctivani“. Ješu‘a je totiž BŮH hodný uctívání na základě svého původu, neboť předchází společně se svým Otce a Duchem svatým veškeré stvoření. Až to přestaneš překrucovat, možná konečně pochopíš, kdo je Ješu‘a ha-Mašiach, a nebudeš muset na svou osobu nikoho teatrálně upozorňovat těmito slovy:
Asi pomalu prichazi cas, kdy opustim tohle forum.
Vyklízíš pole jen proto, že se ukazuje, že trváš na hlásání nauk, pro které nemáš žádné důkazy z Písma.
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ? - Stránka 29 Empty Re: Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ?

Příspěvek  JAREKzRybenu 28/7/2012, 01:48

lorak napsal:Muzeme ho prosit, aby se za nas primluvil u sveho Otce, ale musime si byt vedomi toho, ze on sam nemuze konat nic v rozporu s Bozi vuli.

Jasně, že "nemůže konat nic v rozporu s Boží vůlí", ale ne proto, že to "má zakázáno", ale proto, že se dokonale ztotožnil s Otcovou vůlí - pochopil ji a přijal za vlastní.

A - prosímtě, Loraku, kde je v napsáno, že se má Pán Ježíš přimlouvat za nás u svého Otce?

Já čtu v Bibli toto:

John 16:26,27
V onen den budete prosit v mém jménu a neříkám vám, že já budu prosit Otce za vás;
27 vždyť Otec sám vás miluje, protože vy milujete mne a uvěřili jste, že jsem vyšel od Boha.


Také jsme spolu několikrát četli o co prosil Krista Štěpán: "přijmi mého ducha", nikoli: "přimluv se za mne u Otce, aby přijal mého ducha"

I jako člověk měl Pán Ježíš autoritu odpouštět hříchy:

Matouš 9:2–7
Když Ježíš viděl jejich víru, řekl ochrnutému: „Seber odvahu, dítě; tvé hříchy jsou odpuštěny.“ 3 A pohleďme, jistí znalci Zákona si řekli: „Ten člověk se rouhá.“ 4 A Ježíš, který znal jejich myšlenky, řekl: „Proč si v srdci myslíte ničemné věci? 5 Co je například snadnější, říci: Jsou ti odpuštěny hříchy, nebo říci: Vstaň a choď? 6 Abyste však věděli, že Syn člověka má na zemi autoritu odpouštět hříchy —“ řekl potom ochrnutému: „Vstaň, zvedni své lůžko a jdi domů.“ 7 A on vstal a odešel domů.


JAREKzRybenu
JAREKzRybenu

Male Poeet p?íspivku : 644
vztah k organizaci : "kacíř" - dostižený a odsuzený církevní "spravedlností" organizace dne 7.3.2012 za podřizování svého svědomí Bohu, Kristu a Svatému Písmu spíše, než lidské omylné autoritě Písmu odporující.
Reputace : 0
Body : 646
Registration date : 01. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ? - Stránka 29 Empty Re: Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ?

Příspěvek  JAREKzRybenu 28/7/2012, 03:28

Loraku, bráško, co se týká "uctívání JK":

Víš, že stejné řecké sloveso προσκυνέω - proskyneó je v Překladu nového světa přelkládáno v případě nebeského Otce slovem "uctívat", ale v případě Pána Ježíše to samé řecké sloveso "vzdát poctu"?

Zatímco jiné české překlady většinou používají univerzální "klanět se"?

Můžeš to sám porovnat:

προσκυνέω - proskyneó se vyskytuje se v řeckém textu NZ 60x:

Matouš 02:02 Matouš 02:08 Matouš 2:11 Matouš 04:09 Matouš 4:10 Matouš 08:02 Matouš 9:18 Matouš 14:33 Matouš 15:25 Matouš 18:26 Matouš 20:20 Matouš 28:9 Matouš 28:17 Marek 05:06 Marek 15:19 Lukáš 4:07 Lukáš 4:08 Lukáš 24:52 John 4:20 John 4:21 John 4:22 John 4:23 John 4:24 John 9:38 John 12:20 Skutky 7:43 Skutky 8:27 Skutky 10:25 Skutky 24:11 1 Korintským 14:25 Židům 1:06 Židům 11:21 Zjevení 3:09 Zjevení 4:10 Zjevení 5:14 Zjevení 7:11 Zjevení 9:20 Zjevení 11:01 Zjevení 11:16 Zjevení 13:4 Zjevení 13:8 Zjevení 13:12 Zjevení 13:15 Zjevení 14:7 Zjevení 14:9 Zjevení 14:11 Zjevení 15,4 Zjevení 16:2 Zjevení 19:4 Zjevení 19:10 Zjevení 19:20 Zjevení 20:4 Zjevení 22:8 Zjevení 22:9

Zdroj: http://www.greek-dictionary.net/proskyne%C5%8D

Zjevení 22:8 popisuje situaci, kdy se chtěl ap. Jan poklonit andělovi, ale anděl to důrazně odmítl. Právě tam je použité zmíněné řecké proskyneó. A právě toto proskyneó odmítl i Petr, když jej chtěl "proskyneó" Kornélius - (Skutky apoštolů 10:25–26) Když Petr vstoupil, Kornélius mu vyšel vstříc, padl mu k nohám a vzdal mu poctu [proskyneó]. 26 Ale Petr ho pozvedl a řekl: „Vstaň; já jsem také člověk.“.

Ale to samé proskyneó Ježíš nikdy během své pozemské služby neodmítl.

Např.: Matouš 14:33 33 Potom mu ti ve člunu vzdali poctu [proskyneó] a řekli: „Ty jsi skutečně Boží Syn.“ Pokud porovnáš všechny verše s proskyneó, zjistíš, že podobná situace nastala během Ježíšova života mnohokrát - a Ježíš - Boží Syn "proskyneó" nikdy neodmítl.

Proč bych měl rozdělovat překlad tohoto slovesa zčásti na „uctívat“ a zčásti na „vzdát poctu“, když v praxi se to projevilo v podstatě stejným úkonem? Svou víru a pochopení musím přizpůsobit textu Písma, nikoli přizpůsobovat text Písma svému pochopení. Pokud bych chtěl proskyneó přeložit nějakým jednotným výrazem, pak „klanět se“ mi přijde jako vcelku ideální překlad.

Tedy jestliže Kristus klanění se – proskyneó – neodmítal, proč by dnes měl být nějaký křesťan souzen jako "odpadlík" za "proskyneó" Krista? Písmo mi ukazuje, že zatímco proskyneó nepřísluší andělům, ani lidem, ani ďáblu, draku, šelmě, obrazu šelmy, démonům, ani falešným bohům, stejné proskyneó přísluší jak Otci, tak ale i Božímu Synu Ježíši (je pravda, že v SZ jsou příklady, kdy se někdo uklonil jinému člověku, a že tento úkon překládá řecká Septuaginta "proskyneó", ale v NZ už toto proskyneó lidem není oprávněně prokazováno).

(Zjevení 5:8,13–14) 8 A když vzal svitek, čtyři živí tvorové a čtyřiadvacet starších padlo před Beránkem, každý z nich měl harfu a zlaté misky plné kadidla, a [kadidlo] znamená modlitby svatých.
13 A každého tvora, který je v nebi i na zemi a pod zemí a na moři, a všechno v nich, jsem slyšel říkat: „Tomu, který sedí na trůnu, a Beránkovi buď požehnání a čest a sláva a moc po celou věčnost.“ 14 A čtyři živí tvorové dále říkali: „Amen!“ A starší padli a uctívali [proskyneó].


Vím, Loraku, že jsi schopen uvést verše, které to zdánlivě popírají, pokud ale chceš věřit - jak už jsi několikrát správně napsal - "v souladu s ucenim PISMA jako celku", musíš brát v úvahu všechny verše, které mají co k dané stránce víry co říct.

Jde o to, že na prvním místě je vždy to, co říká Písmo, a teprve z toho vyplývá nějaké pochopení, nějaká nauka, nikdy ne naopak - že vytvořím nauku, a pak té nauce přizpůsobím ta místa v Písmu, která nauce nevyhovují.
JAREKzRybenu
JAREKzRybenu

Male Poeet p?íspivku : 644
vztah k organizaci : "kacíř" - dostižený a odsuzený církevní "spravedlností" organizace dne 7.3.2012 za podřizování svého svědomí Bohu, Kristu a Svatému Písmu spíše, než lidské omylné autoritě Písmu odporující.
Reputace : 0
Body : 646
Registration date : 01. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ? - Stránka 29 Empty Re: Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ?

Příspěvek  pepakrocan 28/7/2012, 12:56

JAREKzRybenu napsal:kde je v napsáno, že se má Pán Ježíš přimlouvat za nás u svého Otce?
Židům 7:25 - "Proto (Ježíš - viz kontext) také může dokonalet zachránit ty, kteří skrze něho přistupují k Bohu, neboť je stále živ, aby se za ně přimlouval."

pepakrocan

Male Poeet p?íspivku : 1034
Reputace : 0
Body : 1046
Registration date : 23. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ? - Stránka 29 Empty Re: Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ?

Příspěvek  lorak 28/7/2012, 21:31

JAREKzRybenu napsal:Loraku, bráško, co se týká "uctívání JK":

Víš, že stejné řecké sloveso προσκυνέω - proskyneó je v Překladu nového světa přelkládáno v případě nebeského Otce slovem "uctívat", ale v případě Pána Ježíše to samé řecké sloveso "vzdát poctu"?

Zatímco jiné české překlady většinou používají univerzální "klanět se"?

Můžeš to sám porovnat:

προσκυνέω - proskyneó se vyskytuje se v řeckém textu NZ 60x:

Matouš 02:02 Matouš 02:08 Matouš 2:11 Matouš 04:09 Matouš 4:10 Matouš 08:02 Matouš 9:18 Matouš 14:33 Matouš 15:25 Matouš 18:26 Matouš 20:20 Matouš 28:9 Matouš 28:17 Marek 05:06 Marek 15:19 Lukáš 4:07 Lukáš 4:08 Lukáš 24:52 John 4:20 John 4:21 John 4:22 John 4:23 John 4:24 John 9:38 John 12:20 Skutky 7:43 Skutky 8:27 Skutky 10:25 Skutky 24:11 1 Korintským 14:25 Židům 1:06 Židům 11:21 Zjevení 3:09 Zjevení 4:10 Zjevení 5:14 Zjevení 7:11 Zjevení 9:20 Zjevení 11:01 Zjevení 11:16 Zjevení 13:4 Zjevení 13:8 Zjevení 13:12 Zjevení 13:15 Zjevení 14:7 Zjevení 14:9 Zjevení 14:11 Zjevení 15,4 Zjevení 16:2 Zjevení 19:4 Zjevení 19:10 Zjevení 19:20 Zjevení 20:4 Zjevení 22:8 Zjevení 22:9

Zdroj: http://www.greek-dictionary.net/proskyne%C5%8D

Zjevení 22:8 popisuje situaci, kdy se chtěl ap. Jan poklonit andělovi, ale anděl to důrazně odmítl. Právě tam je použité zmíněné řecké proskyneó. A právě toto proskyneó odmítl i Petr, když jej chtěl "proskyneó" Kornélius - (Skutky apoštolů 10:25–26) Když Petr vstoupil, Kornélius mu vyšel vstříc, padl mu k nohám a vzdal mu poctu [proskyneó]. 26 Ale Petr ho pozvedl a řekl: „Vstaň; já jsem také člověk.“.

Ale to samé proskyneó Ježíš nikdy během své pozemské služby neodmítl.

Např.: Matouš 14:33 33 Potom mu ti ve člunu vzdali poctu [proskyneó] a řekli: „Ty jsi skutečně Boží Syn.“ Pokud porovnáš všechny verše s proskyneó, zjistíš, že podobná situace nastala během Ježíšova života mnohokrát - a Ježíš - Boží Syn "proskyneó" nikdy neodmítl.

Proč bych měl rozdělovat překlad tohoto slovesa zčásti na „uctívat“ a zčásti na „vzdát poctu“, když v praxi se to projevilo v podstatě stejným úkonem? Svou víru a pochopení musím přizpůsobit textu Písma, nikoli přizpůsobovat text Písma svému pochopení. Pokud bych chtěl proskyneó přeložit nějakým jednotným výrazem, pak „klanět se“ mi přijde jako vcelku ideální překlad.

Tedy jestliže Kristus klanění se – proskyneó – neodmítal, proč by dnes měl být nějaký křesťan souzen jako "odpadlík" za "proskyneó" Krista? Písmo mi ukazuje, že zatímco proskyneó nepřísluší andělům, ani lidem, ani ďáblu, draku, šelmě, obrazu šelmy, démonům, ani falešným bohům, stejné proskyneó přísluší jak Otci, tak ale i Božímu Synu Ježíši (je pravda, že v SZ jsou příklady, kdy se někdo uklonil jinému člověku, a že tento úkon překládá řecká Septuaginta "proskyneó", ale v NZ už toto proskyneó lidem není oprávněně prokazováno).

(Zjevení 5:8,13–14) 8 A když vzal svitek, čtyři živí tvorové a čtyřiadvacet starších padlo před Beránkem, každý z nich měl harfu a zlaté misky plné kadidla, a [kadidlo] znamená modlitby svatých.
13 A každého tvora, který je v nebi i na zemi a pod zemí a na moři, a všechno v nich, jsem slyšel říkat: „Tomu, který sedí na trůnu, a Beránkovi buď požehnání a čest a sláva a moc po celou věčnost.“ 14 A čtyři živí tvorové dále říkali: „Amen!“ A starší padli a uctívali [proskyneó].


Vím, Loraku, že jsi schopen uvést verše, které to zdánlivě popírají, pokud ale chceš věřit - jak už jsi několikrát správně napsal - "v souladu s ucenim PISMA jako celku", musíš brát v úvahu všechny verše, které mají co k dané stránce víry co říct.

Jde o to, že na prvním místě je vždy to, co říká Písmo, a teprve z toho vyplývá nějaké pochopení, nějaká nauka, nikdy ne naopak - že vytvořím nauku, a pak té nauce přizpůsobím ta místa v Písmu, která nauce nevyhovují.

Jarku uz jsem na to odpovidal drive.

Jezisovi se muzes klanet jako pomazanemu krali od Jehovu - ne jako Bohu !

Tohle skutecne neni v rozporu s ucenim PISMA a lide se v minulosti stejne klaneli i pomazanym Izraelskym kralum co byli jen lide a Jehova za to nikoho nepokaral, ale to schvaloval.

Jezis je nasim Panem pro oslavu sveho Otce jedineho praveho Boha (Fil 2:9-11;Jan 17:3). Uctivani patri vyhradne Bohu Jehovovi od ktereho je vsechno skrze Jezise Krista (1 Kor 8:6; Mat 4:10).

Az teda skutecne uznavas to, ze si PISMO nemuze odporovat, tak v nem hledej to, co z jeho uceni skutecne vyplyva a nesnaz se v nem hledat to, co tam neni a odporuje si to.

"Boží zloba se totiž zjevuje z nebe proti každé bezbožnosti a nespravedlnosti lidí, kteří nespravedlivě potlačují pravdu...Ačkoli tvrdili, že jsou moudří, stali se pošetilými a slávu neporušitelného Boha proměnili v něco podobného obrazu porušitelného člověka ..." (Rim 1:18,22) Tohle skutecne dela hodne lidi, co zacali uctivat Jezise jako Boha. Dopousteji se modlosluzebnictvi.

Vis dobre koho sam uctival Jezis Kristus a takhle vedl i sve uceniky. Drz se toho Jarku a najdes u Boha schvaleni a pozehnani.

"Přichází však hodina, a je [již] nyní, kdy praví ctitelé budou uctívat Otce duchem a pravdou, neboť Otec skutečně hledá takové [lidi], aby ho uctívali. Bůh je Duch a ti, kdo ho uctívají, musí uctívat duchem a pravdou.“" (Jan 4:23,24 )

Je ti doufam jasne, ze az je Jezis prostrednikem medzi Bohem a lidmi nemuze byt soucasne BOHEM hodnym uctivanim tak jak nebyl uctivan ani Veleknez v Chramu, ktery prinasel Bohu obete. Sedi po pravici sveho Otce BOHA JEHOVU.

Drz se tedy toho, co je v PISMU a neprekrucuj jeho jasne uceni jak to delaji jiny na svou vlastni skodu.

"Potom mu Ježíš řekl: „Odejdi, Satane! Je totiž napsáno: ‚Jehovu, svého Boha, budeš uctívat a jemu samotnému budeš prokazovat posvátnou službu.‘“" (Matous 4:10)

Uctivej BOHA a ne jeho stvoreni ! Delej to skrze Jezise Krista.

"Kéž dá BŮH, který poskytuje vytrvalost a útěchu, abyste mezi sebou měli stejný myšlenkový postoj, jako měl Kristus Ježíš, abyste jednomyslně, jedněmi ústy oslavovali BOHA a Otce našeho Pána Ježíše Krista.
Vítejte se proto navzájem, právě jako i KRISTUS uvítal nás, aby to Bohu [přineslo] slávu. Říkám totiž, že se Kristus ve prospěch Boží pravdivosti skutečně stal služebníkem...aby národy oslavovaly Boha pro jeho milosrdenství. " (Rim 15:5-9)

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ? - Stránka 29 Empty Re: Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ?

Příspěvek  JAREKzRybenu 28/7/2012, 23:17

pepakrocan napsal:
JAREKzRybenu napsal:kde je v napsáno, že se má Pán Ježíš přimlouvat za nás u svého Otce?
Židům 7:25 - "Proto (Ježíš - viz kontext) také může dokonalet zachránit ty, kteří skrze něho přistupují k Bohu, neboť je stále živ, aby se za ně přimlouval."

Díky, Pepo, hledal jsem to v Bibli na jiném místě, a nenašel. Platí to samozřejmě v kontextu s Janem 16:26,27.
JAREKzRybenu
JAREKzRybenu

Male Poeet p?íspivku : 644
vztah k organizaci : "kacíř" - dostižený a odsuzený církevní "spravedlností" organizace dne 7.3.2012 za podřizování svého svědomí Bohu, Kristu a Svatému Písmu spíše, než lidské omylné autoritě Písmu odporující.
Reputace : 0
Body : 646
Registration date : 01. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ? - Stránka 29 Empty Re: Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ?

Příspěvek  JAREKzRybenu 29/7/2012, 00:01

lorak napsal:
Jarku uz jsem na to odpovidal drive.

Jezisovi se muzes klanet jako pomazanemu krali od Jehovu - ne jako Bohu !

Tohle skutecne neni v rozporu s ucenim PISMA a lide se v minulosti stejne klaneli i pomazanym Izraelskym kralum co byli jen lide a Jehova za to nikoho nepokaral, ale to schvaloval.

Jezis je nasim Panem pro oslavu sveho Otce jedineho praveho Boha (Fil 2:9-11;Jan 17:3).

Jsem rád, loraku, že to v Bibli vídíš také Smile

Otázkou zůstává proč to svědkové Jehovovi, členové "jediné pravé Boží organizace" nedělají Question když říkají, že vše dělají podle Bible, a že jejich náboženství je jako jediné v souladu s Písmem? Nebo jsi někde mezi SJ viděl a slyšel někoho říkat: "děkuji ti Pane Ježíši, Boží Synu a králi Božího království že jsi v souladu s Otcovou vůlí za nás zemřel, a prosím tě..." nebo tak nějak podobně? Nebo že by někdo vyprávěl, jak děkoval či prosil Pána Ježíše? Pokud vím, každý SJ, o kterém by to vyšlo najevo, by měl ve sboruvážný problém. A to přes to, že - jak sám vidíš - je to v souladu s Písmem.

Také bych se rád zeptal i Tebe, bráško loraku - jestli můžu - jaké je to pro Tebe osobně, klanět se a prosit Krále, Pána a Božího Syna Ježíše? I love you
JAREKzRybenu
JAREKzRybenu

Male Poeet p?íspivku : 644
vztah k organizaci : "kacíř" - dostižený a odsuzený církevní "spravedlností" organizace dne 7.3.2012 za podřizování svého svědomí Bohu, Kristu a Svatému Písmu spíše, než lidské omylné autoritě Písmu odporující.
Reputace : 0
Body : 646
Registration date : 01. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ? - Stránka 29 Empty Re: Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ?

Příspěvek  JAREKzRybenu 29/7/2012, 00:23

lorak napsal:Uctivani patri vyhradne Bohu Jehovovi od ktereho je vsechno skrze Jezise Krista (1 Kor 8:6; Mat 4:10).

Teď si zkus bráško představit, že nejsme čech a slovák, ale oba řekové, že neznáme slova "uctívat", "vzdát poctu", "klanět se", ale pouze řecké προσκυνέω - proskyneó. A že ve svých řeckých Biblích vidíme, že προσκυνέω - proskyneó patří jak Bohu Otci, tak Božímu Synu Ježíši Kristu. O čem by pak byla řeč? V 1.stl. by něco takového vůbec neřešili. Prostě "proskyneó" pro Otce i Syna.

Rozumíš mi, proč rozdělování "proskyneó" na "uctívat" a "vzdát poctu" považuju za zbytečně rozdělující a zavádějící slovíčkaření?

Když někdo řekne: "klaním se Kristu", je to vpořádku. Ale když místo "klaním se" použije "uctívám" - tedy "uctívám Krista", tak je to kvůli jedinému slovu hřích? A přitom jde v praxi o stále stejnou situaci = někdo poklekne a poděkuje Kristu.

lorak napsal:Vis dobre koho sam uctival Jezis Kristus a takhle vedl i sve uceniky. Drz se toho Jarku a najdes u Boha schvaleni a pozehnani.

To je přece jasné, že neuctíval (proskyneó) sám sebe, ale svého Otce. Ani Otec neuctívá sám sebe. Wink

JAREKzRybenu
JAREKzRybenu

Male Poeet p?íspivku : 644
vztah k organizaci : "kacíř" - dostižený a odsuzený církevní "spravedlností" organizace dne 7.3.2012 za podřizování svého svědomí Bohu, Kristu a Svatému Písmu spíše, než lidské omylné autoritě Písmu odporující.
Reputace : 0
Body : 646
Registration date : 01. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ? - Stránka 29 Empty Re: Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ?

Příspěvek  lorak 29/7/2012, 01:42

JAREKzRybenu napsal:
lorak napsal:Uctivani patri vyhradne Bohu Jehovovi od ktereho je vsechno skrze Jezise Krista (1 Kor 8:6; Mat 4:10).

Teď si zkus bráško představit, že nejsme čech a slovák, ale oba řekové, že neznáme slova "uctívat", "vzdát poctu", "klanět se", ale pouze řecké προσκυνέω - proskyneó. A že ve svých řeckých Biblích vidíme, že προσκυνέω - proskyneó patří jak Bohu Otci, tak Božímu Synu Ježíši Kristu. O čem by pak byla řeč? V 1.stl. by něco takového vůbec neřešili. Prostě "proskyneó" pro Otce i Syna.

Rozumíš mi, proč rozdělování "proskyneó" na "uctívat" a "vzdát poctu" považuju za zbytečně rozdělující a zavádějící slovíčkaření?

Když někdo řekne: "klaním se Kristu", je to vpořádku. Ale když místo "klaním se" použije "uctívám" - tedy "uctívám Krista", tak je to kvůli jedinému slovu hřích? A přitom jde v praxi o stále stejnou situaci = někdo poklekne a poděkuje Kristu.

lorak napsal:Vis dobre koho sam uctival Jezis Kristus a takhle vedl i sve uceniky. Drz se toho Jarku a najdes u Boha schvaleni a pozehnani.

To je přece jasné, že neuctíval (proskyneó) sám sebe, ale svého Otce. Ani Otec neuctívá sám sebe. Wink


Jarku jdes nad to, co je napsano. Poklekni pred Kristem na slavu Boha Jehovu. Pak je to v poradku. Pomazanym kralum v Izraeli se nikdo neklanel jako Bohu ani je jako BOHY neuctival ! Veleknez rovnez nebyl lidmi uctivan, ale prednasel modlitby a obete Bohu proto, aby pomohl ocistit ty jenz predstupovali pred Boha Jehovu.

Je teda velmi spravne, ze vsichni SJ plne v souladu s PISMEM uctivaji jen JEHOVU (Mat 4:10) a sve modlitby Bohu predkladaji skrze JEZISE KRISTA. Tohle je spravny postup, jak uctivat BOHA a nikoho jineho nez jeho.

Jehova je Bůh vyžadující výlučnou oddanost a Jehovu sveho Boha mas milovat celým svým srdcem a celou svou duší a celou svou silou a celou svou myslí. To nemuzes delat pokud by si chtel zaroven uctivat i Jezise Krista. Jezis ale od tebe ani uctivani neprijme. Prisel jako Jehovuv predstavitel, aby nas smiril se svim Otcem a bude kazdeho z nas posuzovat podle toho ci koname to, co je v souladu s vuli jeho OTCE.

"Můj Bůh zase plně uspokojí všechny vaše potřeby tou měrou, jak je bohatý ve slávě prostřednictvím Krista Ježíše. Našemu Bohu a Otci buď sláva po celou věčnost. Amen." (Filipanum 4:19,20)

"Bohu, jedinému moudrému, buď sláva skrze Ježíše Krista navždy. Amen." (Římanům 16:27)

Jezis uctiva a klani se svemu Otci jako jedinemu pravemu Bohu. Opacne nic takove v PISMU nenajdes. Jarku uvedom si to uctivame Boha STVORITELE vsech veci ne jeho stvoreni ani Jezise (stvoreneho primo Jehovem) skrze, ktereho vsechno Stvoril. Cilem je v budoucnu dosahnou primy pristup k OTCI - Bohu JEHOVI.

Uvedomujes si to ? (1 Kor 15:24-28)


Naposledy upravil lorak dne 29/7/2012, 01:51, celkově upraveno 1 krát

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ? - Stránka 29 Empty Re: Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ?

Příspěvek  JAREKzRybenu 29/7/2012, 01:50

lorak napsal:Jezisovi se muzes klanet jako pomazanemu krali od Jehovu - ne jako Bohu !

Je ti doufam jasne, ze az je Jezis prostrednikem medzi Bohem a lidmi nemuze byt soucasne BOHEM hodnym uctivanim...

Tedy máme otázku, zda můžeme Pána Ježíše nazývat BOHEM Question (záměrně se vyhýbám malému či velkému "b"-"B", protože v řečtině 1.stl. žádné rozdělení na malá a velká písmena nebylo).

Správně jsi uvedl Jana17:3:

A toto je život věčný: Aby poznávali tebe, jediného pravého BOHA, a toho, kterého jsi poslal, Ježíše Krista.

Tedy, Otec je "jediný pravý BŮH".

Ovšem Jan1:1 říká:
Na počátku bylo Slovo a to Slovo bylo u BOHA a to Slovo bylo BŮH.

Tedy Slovo - Logos - je BŮH.

Také Izajáš 9:6 nazývá Krista BOHEM:
Vždyť se nám narodilo dítě, byl nám dán syn; a na rameni bude mít knížecí panství. A jeho jméno bude nazváno Podivuhodný rádce, Silný BŮH [hebrejsky ʼEl Gib·bór′],...

Jenže, jestliže je podle Jana17:3 Otec "jediným pravým BOHEM", znamená to snad, že Ježíš je "nepravým" BOHEM? Už z celého kontextu Bible je jasné, že takové tvrzení je nemyslitelné.

Otázka tedy zní: jaký BŮH je tedy podle Písma Ježíš?

Já vidím odpověď u Jana1:18
Žádný člověk nikdy neviděl BOHA; jediný zplozený BŮH, který je na [místě u] Otcovy náruče, ten jej vysvětlil.

Logos - Ježíš Kristus je tedy "jediný zplozený BŮH" - řecky μονογενὴς θεὸς - monogenés theos

Bible tedy i Pána Ježíše nazývá BOHEM - a to i přes to, že Otce nazývá "jediným pravým BOHEM". Má to logiku? Podle mě má:

Pes zplodí psa.
Žirafa zplodí žirafu.
Člověk zplodí člověka.
A BŮH? ............ Question Proto je Syn "monogenés theos" - "jednorozený BŮH"

Jestliže tedy Písmo nazývá Krista Ježíše BOHEM, co je špatného na tom, když jej tak nazve nějaký křesťan?

Samozřejmě, pokud chci jednoduše a výstižně vyjádřit kým je Ježíš Kristus, použiju já osobně "Boží Syn".

(jen připomínám: já osobně nenazývám Boha "Trojice" nebo "Trojjediný", protože mi tento výklad přijde zavádějící, ale neodsuzuji křesťany, kteří jej tak nazývají - protože kdybych měl soudit každého, kdo nějakou věc nevyjádří nebo nepochopí naprosto přesně, musel bych odsoudit všechny, včetně sebe)
JAREKzRybenu
JAREKzRybenu

Male Poeet p?íspivku : 644
vztah k organizaci : "kacíř" - dostižený a odsuzený církevní "spravedlností" organizace dne 7.3.2012 za podřizování svého svědomí Bohu, Kristu a Svatému Písmu spíše, než lidské omylné autoritě Písmu odporující.
Reputace : 0
Body : 646
Registration date : 01. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ? - Stránka 29 Empty Re: Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ?

Příspěvek  lorak 29/7/2012, 02:09

JAREKzRybenu napsal:
lorak napsal:Jezisovi se muzes klanet jako pomazanemu krali od Jehovu - ne jako Bohu !

Je ti doufam jasne, ze az je Jezis prostrednikem medzi Bohem a lidmi nemuze byt soucasne BOHEM hodnym uctivanim...

Tedy máme otázku, zda můžeme Pána Ježíše nazývat BOHEM Question (záměrně se vyhýbám malému či velkému "b"-"B", protože v řečtině 1.stl. žádné rozdělení na malá a velká písmena nebylo).

Správně jsi uvedl Jana17:3:

A toto je život věčný: Aby poznávali tebe, jediného pravého BOHA, a toho, kterého jsi poslal, Ježíše Krista.

Tedy, Otec je "jediný pravý BŮH".

Ovšem Jan1:1 říká:
Na počátku bylo Slovo a to Slovo bylo u BOHA a to Slovo bylo BŮH.

Tedy Slovo - Logos - je BŮH.

Také Izajáš 9:6 nazývá Krista BOHEM:
Vždyť se nám narodilo dítě, byl nám dán syn; a na rameni bude mít knížecí panství. A jeho jméno bude nazváno Podivuhodný rádce, Silný BŮH [hebrejsky ʼEl Gib·bór′],...

Jenže, jestliže je podle Jana17:3 Otec "jediným pravým BOHEM", znamená to snad, že Ježíš je "nepravým" BOHEM? Už z celého kontextu Bible je jasné, že takové tvrzení je nemyslitelné.

Otázka tedy zní: jaký BŮH je tedy podle Písma Ježíš?

Já vidím odpověď u Jana1:18
Žádný člověk nikdy neviděl BOHA; jediný zplozený BŮH, který je na [místě u] Otcovy náruče, ten jej vysvětlil.

Logos - Ježíš Kristus je tedy "jediný zplozený BŮH" - řecky μονογενὴς θεὸς - monogenés theos

Bible tedy i Pána Ježíše nazývá BOHEM - a to i přes to, že Otce nazývá "jediným pravým BOHEM". Má to logiku? Podle mě má:

Pes zplodí psa.
Žirafa zplodí žirafu.
Člověk zplodí člověka.
A BŮH? ............ Question Proto je Syn "monogenés theos" - "jednorozený BŮH"

Jestliže tedy Písmo nazývá Krista Ježíše BOHEM, co je špatného na tom, když jej tak nazve nějaký křesťan?

Samozřejmě, pokud chci jednoduše a výstižně vyjádřit kým je Ježíš Kristus, použiju já osobně "Boží Syn".

(jen připomínám: já osobně nenazývám Boha "Trojice" nebo "Trojjediný", protože mi tento výklad přijde zavádějící, ale neodsuzuji křesťany, kteří jej tak nazývají - protože kdybych měl soudit každého, kdo nějakou věc nevyjádří nebo nepochopí naprosto přesně, musel bych odsoudit všechny, včetně sebe)

Jarku uz zase filozofujes a jdes nad to, co je napsano Exclamation

I kdyz ma Jezis postaveni BOHA jako mocna bytost neni BOHEM, ktery ma byt uctivan a prave proto i sveho Otce nazyva jedinym pravym BOHEM (Jan 17:3) Exclamation

Tohle jinak vysvetlit nemuzes nez tak, ze zde Jezis jednoznacne urcil postaveni sveho Otce jako jedineho praveho Boha hodneho uctivani.

Presne takhle to i Jezisovi ucenici pod vedenim Boziho ducha spravne pochopili.

"...modla není ve světě nic a že není žádný Bůh kromě jednoho. Ačkoli jsou totiž ti, kdo jsou nazýváni „bohy“, ať v nebi, nebo na zemi, právě jako je mnoho „bohů“ a mnoho „pánů“, pro nás je skutečně jeden Bůh, Otec, z něhož je všechno, a my pro něho; a je jeden Pán, Ježíš Kristus, skrze něhož je všechno, a my skrze něho.Ne všichni ovšem mají toto poznání; ale někteří, protože jsou až dosud zvyklí na modlu..." (1 Kor 8:4-7)

Jarku drz se toho co je napsano a nefilozofuj. Tve lidke prirovnani psa a zirafy a dokonce i cloveka jsou zesmesnovanim Boha Jehovu i jeho syna JEZISE KRISTA. (Kol 2:8 ) BUH JEHOVA NENI CLOVEK ani nebyl stvoren, ale je Stvoritelem a od neho je VSE i sam Jezis Kristus ma svoji existenci prave od sveho OTCE JEDINEHO PRAVEHO BOHA JEHOVU - SVEHO BOHA (Jan 20:17).

"O těchto věcech také mluvíme, ne slovy, jež vyučuje lidská moudrost, ale těmi, jež vyučuje duch, když spojujeme duchovní [záležitosti] s duchovními [slovy].
Ale hmotný člověk nepřijímá věci Božího ducha, neboť jsou pro něj pošetilostí; a nemůže [je] poznat, protože jsou zkoumány duchovně. Duchovní člověk však zkoumá skutečně všechno, ale sám není zkoumán žádným člověkem. Vždyť „kdo poznal Jehovovu mysl, aby ho poučoval“? Ale my máme Kristovu mysl." (1 Kor 2:13-16)

"Kéž dá BŮH, který poskytuje vytrvalost a útěchu, abyste mezi sebou měli stejný myšlenkový postoj, jako měl Kristus Ježíš, abyste jednomyslně, jedněmi ústy oslavovali BOHA a Otce našeho Pána Ježíše Krista."(Římanům 15:5,6)

"Zachovejte si takový myšlenkový postoj, jaký měl i Kristus Ježíš,který, ačkoli existoval v Boží podobě, neuvažoval o tom, že by něco uchvátil, totiž aby byl roven Bohu. Ne, ale zřekl se sám sebe, přijal podobu otroka a stal se podobným lidem...Právě proto ho také Bůh vyvýšil do nadřazeného postavení...aby každý jazyk otevřeně uznával, že Ježíš Kristus je Pánem ke slávě Boha, Otce."(Filipanům 2:5-7 )

Jarku uceni Boziho slova je jasne a to co ti tu uvadim se jinak vysvetlit neda nez tak, jak je to napsane. Svym filozofovanim jenom obelhavas sam sebe a presne to dela kazdy, kdo nemilujuje Jehovu celym srdcem.

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ? - Stránka 29 Empty Re: Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ?

Příspěvek  JAREKzRybenu 29/7/2012, 02:44

lorak napsal:
JAREKzRybenu napsal:
lorak napsal:Uctivani patri vyhradne Bohu Jehovovi od ktereho je vsechno skrze Jezise Krista (1 Kor 8:6; Mat 4:10).

Teď si zkus bráško představit, že nejsme čech a slovák, ale oba řekové, že neznáme slova "uctívat", "vzdát poctu", "klanět se", ale pouze řecké προσκυνέω - proskyneó. A že ve svých řeckých Biblích vidíme, že προσκυνέω - proskyneó patří jak Bohu Otci, tak Božímu Synu Ježíši Kristu. O čem by pak byla řeč? V 1.stl. by něco takového vůbec neřešili. Prostě "proskyneó" pro Otce i Syna.

Rozumíš mi, proč rozdělování "proskyneó" na "uctívat" a "vzdát poctu" považuju za zbytečně rozdělující a zavádějící slovíčkaření?

Když někdo řekne: "klaním se Kristu", je to vpořádku. Ale když místo "klaním se" použije "uctívám" - tedy "uctívám Krista", tak je to kvůli jedinému slovu hřích? A přitom jde v praxi o stále stejnou situaci = někdo poklekne a poděkuje Kristu.

lorak napsal:Vis dobre koho sam uctival Jezis Kristus a takhle vedl i sve uceniky. Drz se toho Jarku a najdes u Boha schvaleni a pozehnani.

To je přece jasné, že neuctíval (proskyneó) sám sebe, ale svého Otce. Ani Otec neuctívá sám sebe. Wink


Jarku jdes nad to, co je napsano. Poklekni pred Kristem na slavu Boha Jehovu. Pak je to v poradku. Pomazanym kralum v Izraeli se nikdo neklanel jako Bohu ani je jako BOHY neuctival ! Veleknez rovnez nebyl lidmi uctivan, ale prednasel modlitby a obete Bohu proto, aby pomohl ocistit ty jenz predstupovali pred Boha Jehovu.

Jehova je Bůh vyžadující výlučnou oddanost a Jehovu sveho Boha mas milovat celým svým srdcem a celou svou duší a celou svou silou a celou svou myslí. To nemuzes delat pokud by si chtel zaroven uctivat i Jezise Krista. Jezis ale od tebe ani uctivani neprijme. Prisel jako Jehovuv predstavitel, aby nas smiril se svim Otcem a bude kazdeho z nas posuzovat podle toho ci koname to, co je v souladu s vuli jeho OTCE.

Ale prdlačku, bráško, ty jdeš nad to, co je psáno. Právě se Ti snažim ukázat co je psáno přímo v řečtině: jedno slovo - προσκυνέω - proskyneó - pro Otce i Syna, a ty pitváš slova, kterými se to překládá - a tak mi vlastně tvrdíš, že Ježíš "proskyneó" nepřijme, když v Bibli je pravý opak - Ježíš "proskyneó" nikdy neodmítnul, ale naopak vždy přijmul (na rozdíl od Petra a anděla ve Zjevení22:8 ). Filozofování je to vaše dělení na "uctívat" a "vzdát poctu". A lidské krále a velekněze přece nemůžeš srovnávat s Božím Synem, který se svým Otcem tvořil svět (Žalm102:25-27).

lorak napsal:Je teda velmi spravne, ze vsichni SJ plne v souladu s PISMEM uctivaji jen JEHOVU (Mat 4:10) a sve modlitby Bohu predkladaji skrze JEZISE KRISTA. Tohle je spravny postup, jak uctivat BOHA a nikoho jineho nez jeho.

A klanějí se [proskyneó] tedy SJ v souladu s Písmem před Kristem a prosí jej jako svého Pána a Krále nebo se oslovení Pána Ježíše úzkostlivě vyhýbají a ty, kteří to udělají, nespravedlivě vylučují? A Ty sám, klaníš se [proskyneó] před Pánem Ježíšem, nebo se ho bojíš oslovit - stejně jako ostatní SJ?

Přitom to máte napsáno i ve vlastní literatuře:

*** Hlubší pochopení - it-2 str. 269 Pocta (poslední odstavec) ***
Je sice pravda, že v 97. žalmu, z něhož apoštol zjevně cituje v Hebrejcům 1:6, patří ‚klanění‘ Jehovovi Bohu, ale tento text byl přesto uplatněn na Ježíše Krista. (Ža 97:1, 7) Apoštol ovšem předtím ukázal, že vzkříšený Kristus je „odleskem [Boží] slávy a přesným znázorněním samotné jeho bytosti“. (Heb 1:1–3) Pokud tedy to, co andělé zjevně prokazovali Synovi, chápeme jako „uctívání“, je toto uctívání vlastně Ježíšovým prostřednictvím prokazováno Svrchovanému Panovníku Jehovovi Bohu, ...

lorak napsal:Jezis uctiva a klani se svemu Otci jako jedinemu pravemu Bohu. Opacne nic takove v PISMU nenajdes.

To je samo sebou, že Syn se klaní [proskyneó] Otci a ne naopak - když Otec zplodil Syna a je tím pádem "větší". Psal jsem snad něco jiného?
JAREKzRybenu
JAREKzRybenu

Male Poeet p?íspivku : 644
vztah k organizaci : "kacíř" - dostižený a odsuzený církevní "spravedlností" organizace dne 7.3.2012 za podřizování svého svědomí Bohu, Kristu a Svatému Písmu spíše, než lidské omylné autoritě Písmu odporující.
Reputace : 0
Body : 646
Registration date : 01. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ? - Stránka 29 Empty Re: Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ?

Příspěvek  JAREKzRybenu 29/7/2012, 03:32

lorak napsal: I kdyz ma Jezis postaveni BOHA jako mocna bytost neni BOHEM, ktery ma byt uctivan a prave proto i sveho Otce nazyva jedinym pravym BOHEM (Jan 17:3) Exclamation

Jsem rád, bráško loraku, že to chápeš: že Ježíš má postavení BOHA, a že mu náleží "proskyneó". Wink

lorak napsal:
... i sveho Otce nazyva jedinym pravym BOHEM (Jan 17:3) Exclamation

Tohle jinak vysvetlit nemuzes nez tak, ze zde Jezis jednoznacne urcil postaveni sveho Otce jako jedineho praveho Boha hodneho uctivani.

Nebo tak, že Otec je absolutně nejvyšší existující autoritou, a že je Bohem i pro Syna.
A když Jana17:3 vysvětluješ, musíš brát v úvahu, že Pán Ježíš proskyneó nikdy neodmítnul.
___________________________________________________________________

Problém většiny SJ je v tom, že si myslí, že jejich záchrana závisí především na přesném dodržování a pitvání Božího zákona (ale přitom se v řadě věcí odchylují). Jenže kristus učil něco jiného:

(Matouš 12:2–4, 6,7) 2 Když to viděli farizeové, řekli mu: „Pohleď, tvoji učedníci dělají, co není zákonné dělat v sabatu.“ 3 Řekl jim: „Nečetli jste, co udělal David, když on a muži, kteří byli s ním, dostali hlad? 4 Jak vstoupil do Božího domu, a jedli chleby předložení, ačkoli jejich jezení nebylo zákonné pro něj ani pro ty, kdo byli s ním, ale pouze pro kněze? ... 6 Ale povídám vám, že zde je něco většího než chrám. 7 Kdybyste však byli rozuměli, co to znamená: ‚Chci milosrdenství, a ne oběť‘, nebyli byste odsoudili nevinné.

_________________________________________________________________

Mám na Tebe, bráško, ještě jeden dotaz, ale hodina pokročila, tak ho napíšu až zítra.

PS: Přestože se tady názorově "strkáme", po tom, co jsi zestručnil své odpovědi a vynechal koncily, si vážím Tvého studia a tvých argumentů - přestože s některými nesouhlasím - se schopným oponentem se hned lépe rozjímá a studuje. Kéž by starší místního sboru SJ, kteří mě soudili, byli schopni uvést alespoň 5% z toho, co jsi mi napsal. Jejich jediný argument byl: "VRO říká..." nebo "SJ věří...".
JAREKzRybenu
JAREKzRybenu

Male Poeet p?íspivku : 644
vztah k organizaci : "kacíř" - dostižený a odsuzený církevní "spravedlností" organizace dne 7.3.2012 za podřizování svého svědomí Bohu, Kristu a Svatému Písmu spíše, než lidské omylné autoritě Písmu odporující.
Reputace : 0
Body : 646
Registration date : 01. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ? - Stránka 29 Empty Re: Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ?

Příspěvek  lorak 29/7/2012, 09:38

Martin Cibulka napsal:Pro Loraka, který napsal:
Jezisovi uctivani nepatri a nikdy ho ani neprijimal. Vse co dostal ma od sveho OTCE. Je stvorenou bytosti. Ja uctivam pouze Stvoritele.
Kdybys opravdu uctíval „Stvoritele“, věděl bys, že jím je nejen Otec, ale i Syn. Jenže Ty v podstatě popíráš slova apoštola Pavle, který napsal o Synu, že „jeho prostřednictvím byly stvořeny všechny věci v nebesích a na zemi, věci viditelné a věci neviditelné“ (Kolosanům 1:16). Ta slova však nepopíráš jen Ty, ale i autoři Překladu nového světa Svatých písem, kteří doplnili do tohoto verše slovo „jiné“, a to ve smyslu, že „prostřednictvím Syna byly stvořeny všechny [jiné] věci“, jako by snad Syn byl onou stvořenou věcí. To je však jedna z falešných nauk, které svědkové Jehovovi šíří o Synu, Ješuovi ha-Mašiach. V Písmu totiž není nikde napsáno, že Syn je stvořená bytost.
Jeho postaveni, ktere dostal je jen docasnou zalezitosti, ale nekteri z vas na zaklade toho delaji z Jezise BOHA hodneho uctivani.
Pravdu máš pouze v tom, že jeho současná pozice „je jen docasnou zalezitosti“, není však pravda, že na základě toho někteří „delaji z Jezise BOHA hodneho uctivani“. Ješu‘a je totiž BŮH hodný uctívání na základě svého původu, neboť předchází společně se svým Otce a Duchem svatým veškeré stvoření. Až to přestaneš překrucovat, možná konečně pochopíš, kdo je Ješu‘a ha-Mašiach, a nebudeš muset na svou osobu nikoho teatrálně upozorňovat těmito slovy:
Asi pomalu prichazi cas, kdy opustim tohle forum.
Vyklízíš pole jen proto, že se ukazuje, že trváš na hlásání nauk, pro které nemáš žádné důkazy z Písma.

Martine kdyz udelam nejakou vec - priklad stavbu domu - prostrednictvim nekoho s tim, ze dana osoba odo mne dostane k vykonani dane ulohy moc i vsechny prostredky na uskutecneni takoveto stavby. Je to co delam moji zasluhou a jsem autorem dane veci, nebo je to snad zasluha mnou poverene osoby, ktera by bez mojich planu prostredku a moci k vykonani dane veci niceho schopna nebyla ?

"Ježíš proto přikročil k tomu, aby jim v odpověď řekl: „Vpravdě, vpravdě vám říkám: Syn nemůže dělat ani jedinou věc ze své vlastní iniciativy, ale jenom to, co vidí dělat Otce. Vždyť cokoli On dělá, to dělá podobně i Syn. Otec má totiž náklonnost k Synovi a ukazuje mu všechno, co sám dělá, a ukáže mu skutky větší než tyto, abyste se divili...Nemohu dělat ani jedinou věc ze své vlastní iniciativy; právě jak slyším, soudím; a soud, který vykonávám, je spravedlivý, protože nehledám svou vlastní vůli, ale vůli toho, který mě poslal" (Jan 5:19,20,30 )

Uvedom si, ze ten prostrednictvim koho danou vec delam je pouze mojim zastupcem v realizaci daneho planu, ktereho autorem jsem ja sam a sem rovnez i dodavatelem materialu a davam mu veskere prostredky a moc k jeho uskutecneni.

Uvedom si, ze Jezisova existence i moc kterou dostal je od jeho OTCE - BOHA JEHOVU.

"Sám Jehova mne vytvořil jako počátek své cesty, [jako] nejranější ze svých dávných počinů." (Prislovi 8:22 )

"On je obrazem neviditelného Boha, prvorozeným všeho stvoření" (Kolosanum 1:15 )

"...Nyní poznali, že všechno, co jsi mi dal, je od tebe...určitě poznali, že jsem vyšel jako tvůj představitel..." (Jan 17:7,8 )

Az to pochopis tak porozumis i tomu, ze STVORITELEM je sam JEHOVA i kdyz danou praci - stvoreni vsech veci - uskutecnil prostrednictvim jine osoby sveho SYNA JEZISE KRISTA, ktereho vytvoril jako pocatek sve cesty a prvorozeneho vseho stvoreni.Neco podobne jako kdyz si ja nejdriv zestrojim nastroj pomoci, ktereho pak vykonam danou praci.Mnou stvoreny nastroj urcite muze byt vynimecny, ale cest a chvala patri zase pouze jeho Stvoriteli.

"...uctívají Toho, který žije po celou věčnost, a metají své koruny před trůn a říkají: „Hoden jsi, Jehovo, ano náš Bože, přijmout slávu a čest a moc, protože jsi stvořil všechny věci a z tvé vůle existovaly a byly stvořeny.“" (Zjeveni 4:10,11 )

"...pro nás je skutečně jeden Bůh, Otec, z něhož je všechno, a my pro něho; a je jeden Pán, Ježíš Kristus, skrze něhož je všechno..." (1 Korintanum 8:6 )

"...uvažujte o apoštolovi a veleknězi, jehož vyznáváme — o Ježíšovi. Byl věrný Tomu, který ho učinil takovým , jako byl v celém Jeho domě i Mojžíš. Ten druhý je proto uznán za hodna větší slávy než Mojžíš, jelikož větší čest než dům má ten, kdo jej staví. Každý dům je ovšem někým postaven, ale ten, kdo postavil všechno, je Bůh. (porovnej s 1 Kor 8:6)" (Heb 3:1-4

I kdyz je Jezis oznacen za stavitele stale plati, ze ten kdo postavil vsechno je BUH JEHOVA jeho OTEC ktery ucinil to aby existoval i sam Jezis Kristus jeho SYN. Vsimni si oznaceni Jezise jako apostola a velekneze.Komu byl Jezis apostolem a veleknezem ? Sam sobe ?

Ujasni si konecne jake je postaveni JEZISE KRISTA.

"Potom konec, až předá království svému Bohu a Otci, když [předtím] přivede vniveč všechnu vládu a všechnu autoritu a moc. Musí totiž kralovat, dokud mu [Bůh] nepoloží všechny nepřátele pod nohy. Jako poslední nepřítel má být přivedena vniveč smrt. [Bůh] totiž „mu všechno podřídil pod nohy“. Ale když říká, že ‚všechno bylo podřízeno‘, je zřejmé, že s výjimkou toho, kdo mu všechno podřídil. Ale až mu bude podřízeno všechno, potom se také sám Syn podřídí Tomu, kdo mu podřídil všechno, aby Bůh byl každému vším. (1 Kor 15:24-28)

Martine k temto poslednym slovum ? Vidis jake postaveni i vzhledem k stvoreni tam ma sam Jezis Kristus BOZI SYN ?

Jeho uloha PROSTREDNIKA uz v budoucnu nebude potrebna a Jezisuv OTEC a BUH JEHOVA se stane KAZDEMU VSIM !

Jezisove jedine poslani je smirit lidi s jeho OTCEM BOHEM. Nasim cilem je tedy stale OTEC a SYN je pouze docasnou cestou k nemu. Pozdeji vsak bude pristup kazdeho ziveho tvora k BOHU primy bez prostrednika !

Na zaver se jeste jednou zamysli nad tim proc ohledne osoby Jezise Krista prijimas zavery a nazory zmanipulovaneho RIMSKEHO Nicejskeho koncilu z roku 325 n.l. ?

Hodne krestanu v teto dobe nazory Nicejskeho ani nasledne Konstantinopolskeho koncilu neprijala i kdyz to bylo mocenske svetske rozhodnuti a prani pohanskych Rimskych cisaru. Verni krestane byli i nadale svetskou moci pronasledovani (2 Tim 3:12,13).

Ariánství
http://goo.gl/30UYY

"...„Bůh nebyl vždy Otcem, ale bylo, kdy Bůh Otcem nebyl. Boží Slovo nebylo vždy, ale vzniklo z ničeho. Jsoucí Bůh učinil z nejsoucího toho, který nebyl. Proto také bylo, kdy Syn nebyl. Byl totiž stvořen a učiněn.“

„<Slovo> není Otci co do své podstaty (úsia) podobno, není skutečným Slovem a skutečnou Moudrostí, neboť nesdílí tutéž přirozenost s Otcem; náleží ke stvořeným věcem a jen v přeneseném smyslu se nazývá ‚slovem‘ a ‚moudrostí‘, protože i ono vzniklo ve vlastním Božím Slově a v Boží Moudrosti, v níž Bůh učinil veškerenstvo i jeho...“

I dalsi lide, co svedomite skoumali uceni Pisma dospeli ke stejnemu poznani a vire jakou meli i Jezisovi ucenici v 1 stoleti a jak vidis hodne z Jezisovych uceniku melo stejnou viru i v 4 stoleti kdyz uz se zacalo naplno projevovat sektarstvi a odpadlictvi do krestanstva zanesene ucenim demonu ovlyvnene lidskou moci a filozofii.

William Whiston – odpadlík, učenec
http://makrosvet.sk/?p=3020

"Zjavnou pohnútkou toho, čo Whiston robil, bola láska k Biblii...Odmietal náuku o trojici...„Do hĺbky som preštudoval tieto veci,“ povedal, „a som úplne presvedčený, že kresťanská cirkev bola v nich dlho a hrubo klamaná; a ak to bude v mojej moci, s Božím požehnaním už viac klamaná nebude"... napriek právnemu konaniu, ktoré bolo proti nemu vedené ďalších päť rokov, Whiston nebol nikdy usvedčený z kacírstva...Hoci sa Newtonove názory zamerané proti trojici podobali názorom Whistona, Newton sa neozval v prospech svojho priateľa a nakoniec sa mu začal vyhýbať. V roku 1754 bolo Newtonovo biblické bádanie odhaľujúce trojicu napokon publikované – 27 rokov po jeho smrti....A Religious Encyclopedia o Whistonovi hovorí: „Človek musí obdivovať mužnú otvorenosť a opravdivosť jeho charakteru, zásadovosť v jeho živote a priamosť v jeho správaní.“

Pre Williama Whistona bolo nemožné robiť vo veci pravdy ústupky a jeho vlastné presvedčenie bolo preňho cennejšie ako potlesk a vyznamenanie od ľudí. Hoci bol Whiston kontroverzným človekom, bol čestným učencom, ktorý sa nebojácne zastával Biblie ako Božieho Slova. – 2. Timotejovi 3:16, 17.“"

O Williamovi Whistonovi aj Isacovi Newtonovi, co dokladne skumali ucenie PISMA je zname, ze sa priklanali k nazorom, ktore su skutocne v uceni PISMA jednoznacne a odmietali filozoficke uvahy prijate do krestanstva v neskorsej dobe. ARIANCOV - krestanov, co odmietali zavery Nicejskeho koncilu oznacili za vernych Jezisovych ucenikov, co sa pridrzali ucenia PISMA a boli ovela blizsie k uceniu PRAVDY Bozieho slova ako ti, co zosmilnili s pohanskym Rimskym cisarom, ked sa podriadili jeho rozhodnutiu v otazkach krestanskej viery aj v rozpore s jasnym ucenim PISMA.


Naposledy upravil lorak dne 29/7/2012, 14:38, celkově upraveno 10 krát

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ? - Stránka 29 Empty Re: Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ?

Příspěvek  zbysek 29/7/2012, 09:56

lorak napsal:Martine kdyz udelam nejakou vec - priklad stavbu domu - prostrednictvim nekoho s tim, ze dana osoba odo mne dostane k vykonani dane ulohy moc i vsechny prostredky na uskutecneni takoveto stavby. Je to co delam moji zasluhou a jsem autorem dane veci, nebo je to snad zasluha mnou poverene osoby, ktera by bez mojich planu prostredku a moci k vykonani dane veci niceho schopna nebyla ?
Záleží na konkrétní konstelaci. Pokud najmu architekta, aby mi dům namaloval, pak najmu firmu Stavby domů, aby dům postavila, pak se říká, že firma Stavby domů dům postavila a Zbyšek ho nechal postavit (tedy zadal stavbu a postaral se o její financování).

Pokud však budu sám vlastnit firmu Zbyškovy stavby domů, pak ať se řekne, že dům postavila firma Zbyškovy stavby domů, nebo Zbyšek, bude to jedno a totéž, protože firma je moje, dochází zde ke ztotožnění (konkrétní příklad: firma Baťa).

Bůh tvořil Slovem. Slovo je součástí Boha, je tedy také Bůh. Takže je jedno, zda řekneme, že tvořil Bůh, nebo tvořilo Slovo, je to jedno a totéž. Kdo však Slovo odděluje od Boha, hlásá jiné evangelium, než první apoštolové.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ? - Stránka 29 Empty Re: Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 29 z 30 Previous  1 ... 16 ... 28, 29, 30  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru