Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

+26
gari
popepapez
Ing.Peter
Alea
sazeč
Mezek
Jesen
gem123
rals
Abbaddon
dov
witness
Jiří Hrádek - Matýno
Minehava
Patrobas
kovboj
jája
Šilarová Jana
Melissa
Radim
candy
agamnemnon
stefan
Dora
zbysek
Vojtěch Malleus
30 posters

Strana 6 z 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce - Stránka 6 Empty Re: Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

Příspěvek  Alea 30/12/2012, 01:33

Melissa napsal:
gari napsal:
yxoxs napsal:Bráškové a sestřičky.

Jenže Sazeči, co jsi vyjmenoval jsou záležitosti spojené s Bohem, ale vánoce jsou lidská - pohanská tradice, tedy s Bohem nemají nic společného, proto nevím proč by křesťan měl mít na těchto slavnostech účast!
Ahoj Yxoxsi, ty si vážně myslíš, že Vánoce zavedli pohané, tedy lidé, kteří nevěřili v Ježíše Krista?

Není problém, že neslavíš Vánoce. Pokud to tak cítíš, tak je to v pořádku. Je dobře, že jsi opatrný a dáváš si pozor na to, co děláš a proč to děláš. Problém je ale to, že o křesťanech, svých bratrech říkáš, že když slaví Vánoce, tak sedí u stolu démonů. Jak by se ti líbilo, kdyby to říkali o tobě, protože je neslavíš? Není to vynášení soudu?

Jak se asi cítí tvoji bratři, kteří mají vánoční čas za čas hlubokého rozjímání, modliteb plných díkůvzdání Bohu za to, že nám poslal vykupitele, čas mnohých příležitostí mluvit s lidmi o Bohu, čas nádherných bohoslužeb, kam více jak jindy přicházejí i lidé ze světa, protože i někteří z nich si v tomto čase uvědomují své duchovní potřeby atd. atd. Tomu ty říkáš stůl démonů a nazýváš to pohanskou tradicí? Proč? Pokud máš s tímto svátkem problém, fajn, ale nepodsouvej ho hned na stůl démonů. Nevidíš do mysli a srdce svých bratrů.

Vážím si tvého názoru a toho, že nechceš dělat nic, co se dle tebe Bohu nelíbí.
O to samé usiluji já - jen s tím rozdílem, že ty tento svátek s úcty k Bohu neslavíš, a já ho s úcty k Bohu slavím. I love you
Moc hezky shrnuto a vysvětleno, díky. Souhlasím s tebou. sunny

Přidávám se . Děkujeme Gari! I love you
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce - Stránka 6 Empty Re: Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

Příspěvek  zbysek 30/12/2012, 09:41

yxoxs napsal:Ano Zbyšku, máš pravdu já slavení vánoc považuji jako něco, co je v rozporu s Boží vůlí.
V tom případě by tě ale mělo znepokojovat, že jiní křesťané v tom problém nevidí...

Jaká je Boží vůle? Jednota všech v Kristu. Jak tu někteří svědčí, příležitost Vánoc pomáhá přivádět ke Kristu nevěřící. Je to v rozporu s Boží vůlí? Znáš naopak příklady, kdy kvůli Vánocům lidi od Krista odešli? A obecně, je každá lidská tradice v rozporu s Boží vůlí?

Kde je první doložení slavení vánoc, a účastnil se jich třeba Jan nebo Petr nebo Pavel nebo třeba Marie, Ježíšova matka?
Kde se v Bibli například píše o tom, že první apoštolové létali? Není to rouhání se proti Bohu, létat? Vždyť to přísluší jen andělům, ne? Atp.

Ale píše se tam například toto, Marie o sobě říká:
Lukáš 1:48  Hle, vždyť od této chvíle mě budou blahoslavit všechna pokolení,

Blahoslavíš Marii? Blahoslaví Marii někdo u SJ, nebo je to považováno za odpadlictví? V každém případě je z této situace, ale i z dalších, jasně patrné, že narození Ježíše má velký význam a má smysl si ho připomínat. Marie jasně řekla, že ji budou blahoslavit všechna pokolení právě proto, že se stala matkou Mesiáše.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce - Stránka 6 Empty Re: Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

Příspěvek  Anonymní 30/12/2012, 12:47

Bráškové a sestřičky.

Ano Zbyšku, znepokojuje mě, že jiní bráškové a sestřičky, si myslí, že skrze zemité věci, mohou chválit či velebit Boha a tím i přivádět jiné k Bohu. Ale taky věřím tomu, že platí i dnes to, že slepý vede slepé, ale kam, jaký je konec takového vedení? Právě kvůli tomu konci, jsem ostražitý, možná příliš, ale raději příliš než vůbec nebo nesprávným způsobem.

Ano, o Marii je v Písmu přesně to, co jsi citoval. Ale opět se dostáváme k tomu, že je to velmi dlouhá doba, a lidé, i v Izraeli se to dělo, že kolik si myslelo, že to co dělá je ku prospěchu Izraelitů a k chvále Boha, a jak skončili, například po vyjití z Egypta apod.

Jistě, Marii vnímám jako ženu, kterou si Bůh vybral, jako ostatně mnoho mužů a žen před ní, že díky těmto lidským svědkům či vyvoleným, přijde na zem Mesiáš. Kdyby ale všichni ti před Marií selhali, tak by se možná ani Marie nenarodila, ale to jsme zase u jiné diskuze, že?

Opět, nikomu nebráním v čemkoliv, jen zde zveřejňuji svůj úhel pohledu.

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce - Stránka 6 Empty Re: Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

Příspěvek  zbysek 30/12/2012, 14:44

yxoxs napsal:Ano Zbyšku, znepokojuje mě, že jiní bráškové a sestřičky, si myslí, že skrze zemité věci, mohou chválit či velebit Boha a tím i přivádět jiné k Bohu.
Oni si to nemyslí, oni to vědí z vlastní zkušenosti.

Právě kvůli tomu konci, jsem ostražitý, možná příliš, ale raději příliš než vůbec nebo nesprávným způsobem.
Ty víš, jaký způsob je správný? 2Sa 6:14-16 - Míkal pohrdla Davidem proto, že na veřejnosti tancoval před Bohem. Byl její postoj správný?

Jistě, Marii vnímám jako ženu, kterou si Bůh vybral
A blahořečíš jí?

Opět, nikomu nebráním v čemkoliv, jen zde zveřejňuji svůj úhel pohledu.
V pořádku, já taky. Já znám jeden správný způsob, jak být Bohu milý - mít čisté svědomí před Bohem i lidmi. A také v tom, že jiné lidi nepoměřuju svým svědomím (tedy snažím se o to), protože každému svědomí povolí něco jiného. Jestliže tedy má někdo čisté svědomí při slavení Vánoc a vidí, že ke Kristu přivede při té příležitosti další lidi, pak je to před Bohem v naprostém pořádku. Pokud někomu svědomí nedovoluje Vánoce slavit, ať je neslaví, aby se před Bohem neznečistil. Ale nemohu to nazvat stolem démonů jen proto, že mám proti tomu nějaké výhrady. Jestliže je při nějaké příležitosti oslavován Kristus a není to spojené s nějakým ubližováním bližnímu, pak je to před Bohem čisté.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce - Stránka 6 Empty Re: Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

Příspěvek  Vierka 30/12/2012, 18:33

Ještě moje úvaha - Ježíš na zemi snad žil 30 a půl roku. Zemřel 14.nisana - počítámli přelom března a dubna. Jeho narození mě na konec prosince nepasuje.

Vierka

Male Poeet p?íspivku : 61
vztah k organizaci : SJ
Reputace : 1
Body : 64
Registration date : 03. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce - Stránka 6 Empty Re: Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

Příspěvek  zbysek 30/12/2012, 18:48

Vierka napsal:Ještě moje úvaha - Ježíš na zemi snad žil 30 a půl roku. Zemřel 14.nisana - počítámli přelom března a dubna. Jeho narození mě na konec prosince nepasuje.
Lukáš 3:23  Když Ježíš začínal, bylo mu asi třicet let, byl synem, jak se myslelo, Josefa, ten Heliho,

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce - Stránka 6 Empty Re: Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

Příspěvek  Alea 30/12/2012, 18:53

Vierka napsal:Ještě moje úvaha - Ježíš na zemi snad žil 30 a půl roku. Zemřel 14.nisana - počítám-li přelom března a dubna. Jeho narození mě na konec prosince nepasuje.

To je mi záhadou, jak jsi k tomu přišla, Vierko Smile
Podle mnoha teologů a pramenů z hluboké historie se Ježíš Kristus se narodil přibližně 5-7 let "před Kristem" a zemřel patrně v "kristových letech" - tzn. 33 let.

Dostupné prameny - např. jak psal Zbyšek kdy Zachariáš sloužil v chrámu a jací vládcové uvedení v Bibli žili v určité době a vyhlašovali určité věci, vč. sčítání lidu se dá Ježíšovo nejen narození, ale i početí krásně vypočítat.

Již první křesťané uvádějí informaci, že Ježíšovo početí vychází na březen a jeho narození na 25.prosinec. Myslím, že jeho současníci o tom věděli něco více než my dnes Very Happy
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce - Stránka 6 Empty Re: Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

Příspěvek  Alea 30/12/2012, 18:54

zbysek napsal:
Vierka napsal:Ještě moje úvaha - Ježíš na zemi snad žil 30 a půl roku. Zemřel 14.nisana - počítámli přelom března a dubna. Jeho narození mě na konec prosince nepasuje.
Lukáš 3:23  Když Ježíš začínal, bylo mu asi třicet let, byl synem, jak se myslelo, Josefa, ten Heliho,

Skvělá připomínka z Bible, to by mě nenapadlo, super Zbyšku! sunny
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce - Stránka 6 Empty Re: Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

Příspěvek  Anonymní 30/12/2012, 21:00

Bráškové a sestřičky.

Aleo, nic proti tobě, ale v tom samotném verši je odhad, vůbec ne jasné info o věku Pána!

Zbyšku máš pravdu, že jde o svědomí každého z nás.

1. Ko 10, 30 Jestliže něco přijímám s vděčností, proč mám být odsuzován za to, zač vzdávám díky?
31 Ať tedy jíte či pijete či cokoli jiného děláte, všecko čiňte k slávě Boží.

OK
Je-li toto ona věc, jak ji cítíte, v kontextu předešlého v desáté kapitole, přijměte všichni, kterých se má úvaha nějak dotkla, touto cestou omluvu. I love you

Pokoj v Kristu bráškové a sestřičky

yxoxs

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce - Stránka 6 Empty Re: Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

Příspěvek  Vierka 30/12/2012, 21:08

zbysek napsal:
Vierka napsal:Ještě moje úvaha - Ježíš na zemi snad žil 30 a půl roku. Zemřel 14.nisana - počítámli přelom března a dubna. Jeho narození mě na konec prosince nepasuje.
Lukáš 3:23  Když Ježíš začínal, bylo mu asi třicet let, byl synem, jak se myslelo, Josefa, ten Heliho,

Omlouvám se - bylo myšleno 33 a půl. Spíše řeším těch půl roku. Datum jeho smrti je 14. nisan a tak uvažuji. Když by byl stár 33 let - vycházelo by narození na období Nisana. Když by byl stár 33 a půl roku pak to vychází dříve než závěr prosince. Tolik úvaha k datu narození JK. Tuším, že někde je uvedena myšlenka o délce jeho života po křtu na 3 a půl roku.

Vierka

Male Poeet p?íspivku : 61
vztah k organizaci : SJ
Reputace : 1
Body : 64
Registration date : 03. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce - Stránka 6 Empty Re: Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

Příspěvek  zbysek 30/12/2012, 22:04

Vierka napsal:Omlouvám se - bylo myšleno 33 a půl. Spíše řeším těch půl roku. Datum jeho smrti je 14. nisan a tak uvažuji. Když by byl stár 33 let - vycházelo by narození na období Nisana. Když by byl stár 33 a půl roku pak to vychází dříve než závěr prosince. Tolik úvaha k datu narození JK. Tuším, že někde je uvedena myšlenka o délce jeho života po křtu na 3 a půl roku.
Zkus to najít. Ale i tak - když začínal, bylo mu ASI 30 let. + 3,5 roku je dost vágní určení času. +- nějaký ten měsíc tu skutečně nehraje žádnou roli. Jestli se narodil 25. prosince, nebo třeba měsíc až dva před tím, nejsme dnes prostě schopni jasně určit.

Podstatné je, zda je proti Bohu slavit Ježíšovo narození (jak tvrdí např. SJ), nebo není? Dle mých zkušeností a toho, co mi dal Bůh poznat, je to, co vyučují SJ, ve svém celku proti Bohu. Proto jsem velmi obezřetný ke všemu, co sebejistě zavrhují.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce - Stránka 6 Empty Re: Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

Příspěvek  Alea 31/12/2012, 03:51

yxoxs napsal:Je-li toto ona věc, jak ji cítíte, v kontextu předešlého v desáté kapitole, přijměte všichni, kterých se má úvaha nějak dotkla, touto cestou omluvu. I love you

Děkujeme flower
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce - Stránka 6 Empty Re: Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

Příspěvek  gari 31/12/2012, 09:43

yxoxs napsal:
Zbyšku máš pravdu, že jde o svědomí každého z nás.

1. Ko 10, 30 Jestliže něco přijímám s vděčností, proč mám být odsuzován za to, zač vzdávám díky?
31 Ať tedy jíte či pijete či cokoli jiného děláte, všecko čiňte k slávě Boží.

OK
Je-li toto ona věc, jak ji cítíte, v kontextu předešlého v desáté kapitole, přijměte všichni, kterých se má úvaha nějak dotkla, touto cestou omluvu. I love you

Pokoj v Kristu bráškové a sestřičky
yxoxs

Ahoj Yxoxsi, taky jsem moc rád za tvá výše uvedená slova.
Díky. Very Happy

gari

Male Poeet p?íspivku : 589
vztah k organizaci : mnoho let aktivní SJ, pak velké zklamání a odchod
Reputace : 1
Body : 589
Registration date : 15. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce - Stránka 6 Empty Re: Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

Příspěvek  sazeč 31/12/2012, 10:49

Yxoxsi, ne, mě tvoje úvaha nedotkla. Byla zajímavá. Akorát myslíme na druhé i v době Vánoc jako Ježíš v době sobot. I love you

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce - Stránka 6 Empty Re: Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

Příspěvek  Anonymní 1/1/2013, 14:19

Bráškové a sestřičky.

Děkuji všem a stále se přesvědčuji a jsem rád, že i na těchto stránkách i když to někteří popírají nebo nechtějí vidět, můžeme nacházet podporu i tzv. zpětnou vazbu nebo zábranu, konat unáhlené či špatné rozhodnutí.

Má reakce byla čistě ve světle toho, že s dnešními vánocemi je spojováno jenom osobní zaměření (dárky) a hýření a přejídání a pitky. Ale neuvědomil jsem si ve světle biblických textů, že i toto období může být spojeno se silným duchovním nábojem, který je ve skrytu nebo v kruhu přátel, které i tato forma může obohatit nebo dokonce přivést ke Kristu.

Hezký den v novém roce I love you

yxoxs

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce - Stránka 6 Empty Re: Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

Příspěvek  Matěj Telam 1/1/2013, 18:23

že s dnešními vánocemi je spojováno jenom osobní zaměření (dárky) a hýření a přejídání a pitky. Ale neuvědomil jsem si ve světle biblických textů, že i toto období může být spojeno se silným duchovním nábojem, který je ve skrytu nebo v kruhu přátel, které i tato forma může obohatit nebo dokonce přivést ke Kristu.

Tak, tak. A tomu hýření a přejídání lze udělat duchovní rozměr například takovým způsobem. Very Happy Smile Very Happy

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce - Stránka 6 Vyzivnybetlem2mensi



Mnoho štěstí, zdraví a Božího požehnání v 2013tce přeje Matěj.
Matěj Telam
Matěj Telam

Male Poeet p?íspivku : 216
Age : 57
vztah k organizaci : SJ - nyní: Fide,sed cui fidas,vide
Reputace : 1
Body : 172
Registration date : 07. 04. 08

Návrat nahoru Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce - Stránka 6 Empty Re: Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

Příspěvek  Mezek 1/1/2013, 19:58



flower pro yxoxse Very Happy
Mezek
Mezek

Male Poeet p?íspivku : 526
Age : 67
vztah k organizaci : vlastním jménem Zdeněk Nygrýn
Reputace : 0
Body : 507
Registration date : 15. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce - Stránka 6 Empty Re: Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 6 z 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru