Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Skrytá moc za SJ

+12
Jesen
schwanenburg
witness
kovboj
jája
zbysek
Robert Lukáš
Melissa
Patrobas
Černá ovce sboru
Pasach
Václav
16 posters

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Goto down

Skrytá moc za SJ - Stránka 2 Empty Re: Skrytá moc za SJ

Příspěvek  kovboj 17/4/2010, 22:32

Toho kterého tolik miluji jste tu neviděli?" Potom jen co jsem od nich odešla, hned jsem nalezla toho, kterého tolik miluji. Řehoř Veliký vykládá ty verše zhruba následovně. Biskupové a presbyteři jsou v církvi nutní, duše však naváže vztah s Kristem, teprve, když od nich odejde.
A opravdu je v těchto verších smysl, které jim Řehoř přisoudil? Přece jen se později poznalo, že alegorii nelze použít vždy a všude...
katolická církev nezašla nikdy tak daleko, aby se jako vro stavěla mezi člověka a Boha.
A co třeba pasáž z katechismu: "mimo církev katolickou není spásy" ?
kovboj
kovboj

Poeet p?íspivku : 383
Reputace : 0
Body : 284
Registration date : 20. 04. 08

Návrat nahoru Goto down

Skrytá moc za SJ - Stránka 2 Empty VRO a papež se liší

Příspěvek  Alea 19/4/2010, 12:54

Jesen napsal:Vidím jedinou paraelu s VRO a katolicismem, a to je VRO=papež. V tom si myslím,že to je totéž. VRO zastupují svými pravidly a pokyny a výklady JK na zemi a papež je titulován Náměstek JK. Jen s tou okázalostí je papežství ještě daleko v předu.

Řekla bych, že VRO a papež se liší. Sice mi není ona okázalost katolíků sympatická, ale na druhou stranu si myslím, že uctívají Boha a Krista dle svého nejlepšího svědomí a biblických pokynů - pouze si k tomu přidali ještě další lidské názory, dogmata a slavnosti - které Bible nekáže, ale ani nezakazuje. Ví se ale, že mezi nimi žilo mnoho skutečně čistých lidí, kteří žili životem podobným životu Krista a které pak oni označili za svaté - (za skutečně čisté lidi - sama za sebe - pokládám např. Františka z Assissi, Kláru a Terezii z Lisieux).
Možná by bylo dobré se o katolících nejdříve něco dozvědět, než je bryskně odsuzovat. To dělají SJ. Berou katolíky a ostatní jako "bandu božích nepřátel" a jednotlivce jaksi opomíjejí. Na našem Pánu Ježíši se mi líbilo vždy to, že bral lidi jako jednotlivce, i když to byli lidé z různých skupin. Kdyby bral prostitutku jen jako "členku" všech prostitutek, musel by ji odsoudit. Kdyby bral Nikodéma nebo Pavla jako jedny z mnoha falešných farizeů, nemohl by se jimi tak laskavě zabývat.

Jako SJ jsme jistě všichni odsuzovali vše, o čem nám VRO sdělil, že máme odsuzovat, já jsem např. dokonce psala básničky o konci Velkého Babylónu a ráji, ale poté, co jsem odešla, jsem se začala zajímat bez předsudků o všechna ostatní náboženství. O to, co skutečně hlásají, jak skutečně žijí jednotlivci těchto vír.
Jde nám přece o objektivní fakta, ne? Smile Když jsem se do toho pustila, byla jsem překvapená, jak moc se liší pravda od smyšlenek. Takže: V první řadě (pokud vím) papež narozdíl od VRO nikoho nemanipuluje. V rádiu jsem si párkrát pustila jeho přímé přenosy přednášek a hodně mne překvapilo, jak laskavě, moudře a citlivě oslovuje lidi, jak často cituje písmo a jak jej vykládá. Manipulaci jsem nepostřehla.
Za druhé: Již Jan Pavel se vyjádřil k tomu, co je psáno v katolických výkladech a tezích a zrušil prohlášení, které je zde uvedeno, totiž to, že mimo katolickou církev není spásy. Dnes to již nikdo mezi katolíky nehlásá a ani tomu nevěří. Jan Pavel také odmítal jakékoli tituly a poukazoval na jedinečnost Ježíše Krista. Titul "zástupce Boha na zemi" papežovi katolíci nedávají, tento titul pochází z mylného pochopení SJ, z jejich SV a z "druhé ruky". Sami papežové (ten minulý i ten dnešní), právě kvůli těmto tlachům zdůrazňují, že jsou pouze služebníci Boží, kterým bylo dovoleno vést ostatní k Bohu.
Apoštolové také vedli ostatní lidi k Bohu a já si myslím, že tato úloha dokonce náleží každému křesťanovi, který Krista poznal. Všichni co tu jsme, bychom měli pomáhat těm daším, kteří jej ještě nenalezli. Hlásat o Kristu, dělit se o to s druhými - to je přece evangelium! Ty, co se o to upřímně snaží, bych nekritizovala - i když je to nedokonalé snažení. A pokud se to nedá říci ani o nás, že jsme našli Krista, pak pomáhejme i sobě skrze víru a čisté slovo Boží. Jak bychom obstáli my?
Zjistila jsem, že mě samé hodně pomohlo i pátrání po objektivních pravdách a jejich srovnávání - ať už se to týká Bible, různých náboženství nebo skutečnostech o činech jednotlivých lidí. Ale pravdou je, že každý má svou subjektivní pravdu a tu objektivní nám skutečně může ukázat jen veliký Bůh a my po ní musíme sami pátrat. To za nás neudělá ani VRO, ani papež, ani nikdo jiný.
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Skrytá moc za SJ - Stránka 2 Empty Re: Skrytá moc za SJ

Příspěvek  Tonda Vlas 19/4/2010, 20:52

Aleo, díky, promluvila jsi mi ze srdce.

Tonda Vlas

Male Poeet p?íspivku : 875
Reputace : 0
Body : 873
Registration date : 15. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

Skrytá moc za SJ - Stránka 2 Empty Re: Skrytá moc za SJ

Příspěvek  Tonda Vlas 19/4/2010, 22:07

Problém je asi v tom, že katolickou církev neznáš a chápeš ji jako jakýsi myšlenkový monolit. Přitom je to myšlenkově velice nesourodý kolos. Vem si starý spor mezi molinismem (dílna SJ) a tomismem(OP) , první obviňovali druhé z kalvinismu, opačně s pelagianismu.

Tonda Vlas

Male Poeet p?íspivku : 875
Reputace : 0
Body : 873
Registration date : 15. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

Skrytá moc za SJ - Stránka 2 Empty Skrytá moc za SJ

Příspěvek  Jesen 20/4/2010, 23:21

Vážím si všech upřímně věřících lidí, kteří se snaží konat dobro ve svém životě vůči druhým lidem. Nemohu si pomoci, ale mezi katolickou vírou vidím podobné prvky jako v organizaci SJ. Každá ta organizace má svou hlavu. VS a papeže. Když se dotknu manipulace a vlivu na prosté věřící. Znám vesnice v Čechách, kde si věřící katolík nedovolí porušit zvyklosti církve, aby ho ostatní na vesnici nepomluvili. To je již psychologický tlak. Podobně jako neúčast na shromážděních SJ.
Možná neznám do detailů přesně liturgii a všechny nauky KC, ale znám poměrně dobře historii KC, účinky inkvizice, války, které organizovala a znám i papeže, kteří si nárok na titul náměstek JK na zemi jistě nezasloužili. Zároveň si ale vážím například Jana Pavla II. nebo matku Terezu. A samozřejmě moře bezejmených katolíků - upřímných a tolerantních křesťanů.

Jesen

Male Poeet p?íspivku : 572
vztah k organizaci : odešel od lidské organizace SJ, v duchu ne od jejích obětí
Reputace : 0
Body : 563
Registration date : 06. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Skrytá moc za SJ - Stránka 2 Empty Re: Skrytá moc za SJ

Příspěvek  Tonda Vlas 20/4/2010, 23:39

Ono je těch styčných bodů skutečně hodně, podle mě záleží na jednotlivci a ne na organizaci.

Tonda Vlas

Male Poeet p?íspivku : 875
Reputace : 0
Body : 873
Registration date : 15. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

Skrytá moc za SJ - Stránka 2 Empty Skrytá moc za SJ

Příspěvek  Jesen 21/4/2010, 18:25

Souhlasím. Vždy je to o jednotlivcích a jejich chování.

Jesen

Male Poeet p?íspivku : 572
vztah k organizaci : odešel od lidské organizace SJ, v duchu ne od jejích obětí
Reputace : 0
Body : 563
Registration date : 06. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Skrytá moc za SJ - Stránka 2 Empty Re: Skrytá moc za SJ

Příspěvek  Feiri 30/4/2010, 17:07

Všem

Ahoj, prosím, kdo by mi mohl objasnit pojem Ilumináti - hlavně pro černou ovci sboru

Děkuji Smile

Feiri

Male Poeet p?íspivku : 90
Reputace : 0
Body : 98
Registration date : 23. 03. 10

Návrat nahoru Goto down

Skrytá moc za SJ - Stránka 2 Empty Re: Skrytá moc za SJ

Příspěvek  Matěj Telam 1/5/2010, 18:15

Mimo jiné - pojednání o Iluminátech a Luminátech:







Like a Star @ heaven
Matěj Telam
Matěj Telam

Male Poeet p?íspivku : 216
Age : 57
vztah k organizaci : SJ - nyní: Fide,sed cui fidas,vide
Reputace : 1
Body : 172
Registration date : 07. 04. 08

Návrat nahoru Goto down

Skrytá moc za SJ - Stránka 2 Empty Re: Skrytá moc za SJ

Příspěvek  Feiri 2/5/2010, 18:51

Martin Telam

Tak to je teda síla Very Happy To je na mě už moc a to jsem toho už přečetl Smile

Feiri

Male Poeet p?íspivku : 90
Reputace : 0
Body : 98
Registration date : 23. 03. 10

Návrat nahoru Goto down

Skrytá moc za SJ - Stránka 2 Empty Re: Skrytá moc za SJ

Příspěvek  Feiri 3/5/2010, 20:08

Teda nakonec mě nepřekvapí, až sem přilítnou ufoni, řeknou že jsou lumináti s dokonalým tělem, kteří budou řídit vzkříšení. A to opomíjím Replikány a Plejádany Very Happy. Nakonec, když to zahustím se zednáři, bilderberg group, rokafelerem, rotchildem, NWO, černým drakem Very Happy tak to z toho vylízá strašná slátanina... co si o tom myslíš Martine? Ty tomu věříš? Jo a zapoměl jsem na dutou zemi a atlantidu Smile Já teda už nevím co je skutečnost a co je výmysl... to se ale dozvíme až za pár desetiletí Smile Samozřejmě až po změně fyzikálních vlastností hmoty, výměně magnetických polí země a tak podobně Smile

Feiri

Male Poeet p?íspivku : 90
Reputace : 0
Body : 98
Registration date : 23. 03. 10

Návrat nahoru Goto down

Skrytá moc za SJ - Stránka 2 Empty Re: Skrytá moc za SJ

Příspěvek  Matěj Telam 3/5/2010, 21:33

Zdravím, ptal ses Feiri na Ilumináty. Fyzik Tarziski ti na to v podstatě odpověděl. A to je jen část informací na tuto tématiku. Stále přibývají další a nové skutečnosti. Je toho na celou knihu a ne na příspěvek. Samozřejmě toto video dělali lidé od svého úhlu pohledu a zdrojů informací, určité pohledy jsou na debatu a já jsem jej měl shodou okolností po ruce, tak jsem zde dal odkaz. Já vycházím z biblických pohledů na události dnešní doby a události budoucnosti. Ale o cílech Iluminátů a jejím pozadí je tam o tom řečeno správně. Nepodceňuji žádné smysluplné informace. Že se zatajují informace veřejnosti, to je známý fakt. A že existují mimozemské civilizace to před nedávnem připustila i KC.

http://www.novinky.cz/koktejl/161769-mimozemstane-existuji-pripustil-hlavni-astronom-vatikanu.html

Určitou změnu pohledu jsem zaznamenal i u NSSJ. V 90tých letech NSSJ v Probuďte se! odmítala existenci mimozemských civilizací.

V Pr! 1990.04.08 - s.9 - odmítá hmotný život na jiných planetách.

Pr!1990.11.08 - připisovala to okultnímu vlivu;
/ Má otázka? Je možné všechny situace klasifikovat jen jako okultní vliv?/

A v Pr!2009.12-s.10 NSSJ opatrně připouští, že mnoho věcí dosud nevíme.
Like a Star @ heaven
Matěj Telam
Matěj Telam

Male Poeet p?íspivku : 216
Age : 57
vztah k organizaci : SJ - nyní: Fide,sed cui fidas,vide
Reputace : 1
Body : 172
Registration date : 07. 04. 08

Návrat nahoru Goto down

Skrytá moc za SJ - Stránka 2 Empty Re: Skrytá moc za SJ

Příspěvek  Feiri 6/5/2010, 23:10

Matěj Telam

Dobře, takže ilumináti = satan a démoni, lumináti = andělé a bůh?

To, že KC nebo NSSJ připustili další mimozemské bytosti, to je mi uplně jedno. Na jejich názory už nedávám. Pokud se na to díváš z biblického hlediska, tak je to tak, jak jsem to napsal v úvodu - čili, že mimozemštané jsou duchovní osoby. (?)

Jinak tvá otázka - myslím si, že všechny věci nelze přisoudit okultním vlivům, ale obvzlášť lidské psychice. Člověk si prostě vsugeruje setkání s nějakou bytostí - jako mají halucinace např. blázni.

Samozřejmě - možné je ledasco, a za tu dobu, co pozoruju konspirační teorie a všelijaké dohady, si říkám, že je opravdu už možné vše. Příjde mi, že se pomalu dostáváme do věku parapsychologie, kdy si každý myslí něco svého, vládám se už nemůže věřit, i kdyby byly opravdu korektní, protože se ted už vždy najdou konspirativní teoretici a ti lidé, co si pravidelně konspirace čtou tomu věří. Neříkám, že to není pravda, protože tomu taky věřím, ale jak říkám, ted už je všechno konspirace a nové náboženské směry, které lidstvo před desítkami let neznalo.

Ostatním


Omlouvám se, že asi trošku vybočuji z tématu, ale tohle je docela pro mě aktuální téma a myslím si, že to sem částečně patří - k zednářům - to se všechno točí kolem iluminátů, nebo se v souvislosti s nimi o iluminátech často zminuje.

Feiri

Male Poeet p?íspivku : 90
Reputace : 0
Body : 98
Registration date : 23. 03. 10

Návrat nahoru Goto down

Skrytá moc za SJ - Stránka 2 Empty Skrytá moc za SJ

Příspěvek  Jesen 9/5/2010, 08:56

Jako skrytou moc za SJ vidím jedině moc manipulační, moc která si přisuzuje právo jako jediná na světě ve jménu pravého náboženství soudit své ovečky podle svého výkladu Písem.
Je to moc, která zcela nebo z velké části ochromuje samostatné myšlení lidí - SJ, kteří si vůbec nepčipouštějí, že jsou manipulováni a ovládáni. Jejich myšlení je zcela na stejné koleji jako výklad VRO. Je to již více než 100 letý vybroušený systém nauk a výkladů s právem jakékoli změny v jakémkoli čase ve jménu postupujícího světla.
V tom vidím skrytou moc za SJ.

Jesen

Male Poeet p?íspivku : 572
vztah k organizaci : odešel od lidské organizace SJ, v duchu ne od jejích obětí
Reputace : 0
Body : 563
Registration date : 06. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Skrytá moc za SJ - Stránka 2 Empty Re: Skrytá moc za SJ

Příspěvek  Tonda Vlas 9/5/2010, 11:05

Feiri napsal:Matěj Telam

Dobře, takže ilumináti = satan a démoni, lumináti = andělé a bůh?

To, že KC nebo NSSJ připustili další mimozemské bytosti, to je mi uplně jedno. Na jejich názory už nedávám. Pokud se na to díváš z biblického hlediska, tak je to tak, jak jsem to napsal v úvodu - čili, že mimozemštané jsou duchovní osoby. (?)

Jinak tvá otázka - myslím si, že všechny věci nelze přisoudit okultním vlivům, ale obvzlášť lidské psychice. Člověk si prostě vsugeruje setkání s nějakou bytostí - jako mají halucinace např. blázni.

Samozřejmě - možné je ledasco, a za tu dobu, co pozoruju konspirační teorie a všelijaké dohady, si říkám, že je opravdu už možné vše. Příjde mi, že se pomalu dostáváme do věku parapsychologie, kdy si každý myslí něco svého, vládám se už nemůže věřit, i kdyby byly opravdu korektní, protože se ted už vždy najdou konspirativní teoretici a ti lidé, co si pravidelně konspirace čtou tomu věří. Neříkám, že to není pravda, protože tomu taky věřím, ale jak říkám, ted už je všechno konspirace a nové náboženské směry, které lidstvo před desítkami let neznalo.

Ostatním


Omlouvám se, že asi trošku vybočuji z tématu, ale tohle je docela pro mě aktuální téma a myslím si, že to sem částečně patří - k zednářům - to se všechno točí kolem iluminátů, nebo se v souvislosti s nimi o iluminátech často zminuje.
Částečně to vysvětlení může být pravdivé. Má to však jednu chybu, přesvědčil jsem se, že ničemní démoni skutečně " fungují."

Tonda Vlas

Male Poeet p?íspivku : 875
Reputace : 0
Body : 873
Registration date : 15. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

Skrytá moc za SJ - Stránka 2 Empty Re: Skrytá moc za SJ

Příspěvek  Feiri 9/5/2010, 18:35

Tonda Vlas

Jak to myslíš? Já jsem žádnou takovou zkušenost neměl, taky by mě dost zajímalo co je na tom pravdy.

Feiri

Male Poeet p?íspivku : 90
Reputace : 0
Body : 98
Registration date : 23. 03. 10

Návrat nahoru Goto down

Skrytá moc za SJ - Stránka 2 Empty Re: Skrytá moc za SJ

Příspěvek  Matěj Telam 9/5/2010, 19:07

Zdar Feiri,
zatím se vyjádřím jen co může smysly člověka ovlivňovat (uvedl jsi okultní a halucinaci):

1- Boží působení
2 - okultní působení
3 - halucinace (vzniklé na základě nějakého defektu nebo vady v člověku - mozku ), jinak jsou to zase body buď 1 nebo 2
4 - normální smyslové vnímání prostředí. ( zmáčknu vypínač - svítí žárovka, tlesknu rukou - zazní tlesknutí, vezmu foťák nebo kameru - filmuji okolí - přehrávám záznam v PC.
Jsou všechny záznamy jenom podvod? Cílem přece je odhalit co je a co není skutečnost. Nebo, když jeden záznam je fake mohu tvrdit , že všechny záznamy jsou fake? Ne, jenom mám oslabenou důvěru k záznamům.


Bible a duchovní osoby, mé vyjádření zde (ať se stále neopakuji):

https://straznavez.forumczech.com/bible-a-koesanstvi-f4/jsem-ktery-jsem-je-to-jmeno-jezise-t100-555.htm#28565

What a Face
Matěj Telam
Matěj Telam

Male Poeet p?íspivku : 216
Age : 57
vztah k organizaci : SJ - nyní: Fide,sed cui fidas,vide
Reputace : 1
Body : 172
Registration date : 07. 04. 08

Návrat nahoru Goto down

Skrytá moc za SJ - Stránka 2 Empty Re: Skrytá moc za SJ

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru