Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Oddělené světy - dánský film

+33
pepakrocan
Alea
daniely
Styvi
Hurvinek
gari
JAREKzRybenu
Mezek
Melissa
lorak
Vierka
sisinka.87
šemdich
Alžběta
Xton
KEROS
Tonda Vlas
Abbaddon
sukilep
petoke
26
zbysek
kovboj
matus.langer
gem123
witness
rals
Milan
Jesen
Černá ovce sboru
Radim
jája
Admin
37 posters

Strana 9 z 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Goto down

Oddělené světy - dánský film - Stránka 9 Empty Oddělené světy

Příspěvek  Jesen 21/7/2012, 00:46

lorak napsal:

Ingrid poradim ti lepsiu stranku, kde je stale nieco nove a aktualne a hlavne to nie je ziadnym zlomyselnym clovekom prekrutene a sfalsovane.

www.jw.org

Milý Loraku, Ingrid tam najde akorát samé "medy". Masírování iluzí "pravdy" se snůškou polopravd. Rozhodně tam nenajde cokoli, co by ukazovalo realitu, která by ukazovala negativně na organizaci SV. Mám na mysli např. falešná proroctví a pedofilii.

Jesen

Male Poeet p?íspivku : 572
vztah k organizaci : odešel od lidské organizace SJ, v duchu ne od jejích obětí
Reputace : 0
Body : 563
Registration date : 06. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Oddělené světy - dánský film - Stránka 9 Empty Oddělené světy

Příspěvek  Jesen 21/7/2012, 00:50

pepakrocan napsal:
Jesen napsal: Závěrem diskuse se tedy shodneme, že film oddělené světy je dobře vypovídajícím svědectvím o dogmatismu učení SV a jeho obětech. Jsem rád, že jsme se na tom shodli.

To tu nikomu nepodsouvej Smile Já si třeba o tom filmu myslím, že v mnohém se výrazně vzdaluje od praxe u SJ, je tedy silně zavádějící jak v základních reáliích tak detailech....

Já s tebou Pepokrocane v detailech souhlasím, ale podsouvám ti, a ty to také víš, že v podstatě se shodneme, že film oddělené světy je dobře vypovídajícím svědectvím o dogmatismu učení SV a jeho obětech. Jsem rád, že jsme se na tom shodli. Smile

Jesen

Male Poeet p?íspivku : 572
vztah k organizaci : odešel od lidské organizace SJ, v duchu ne od jejích obětí
Reputace : 0
Body : 563
Registration date : 06. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Oddělené světy - dánský film - Stránka 9 Empty Re: Oddělené světy - dánský film

Příspěvek  pepakrocan 21/7/2012, 14:32

Jesen napsal:Já s tebou Pepokrocane v detailech souhlasím, ale podsouvám ti, a ty to také víš, že v podstatě se shodneme, že film oddělené světy je dobře vypovídajícím svědectvím o dogmatismu učení SV a jeho obětech. Jsem rád, že jsme se na tom shodli. Smile
Ty jsi zvíře Very Happy Nezbývá mi než ti podsouvat, a ty to také víš že se rozhodně neshodneme na tom, že film oddělené světy je dobře vypovídajícím svědectvím o dogmatismu učení SV a jeho obětech. Respektuj prosím proto, že jsme se na tom neshodli Very Happy

pepakrocan

Male Poeet p?íspivku : 1034
Reputace : 0
Body : 1046
Registration date : 23. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Oddělené světy - dánský film - Stránka 9 Empty Re: Oddělené světy - dánský film

Příspěvek  lorak 22/7/2012, 05:04

Typická vec pre odpadlíkov. Znevažovanie cesty pravdy, ktorú sami opustili. Napodobňujú svojho pána. Ten stále žaluje na tých, čo aj naďalej slúžia jedinému pravému Bohu Jehovovi a posluchajú Ježiša Krista ako svojho Pána. Odpor voči Jehovovi ako aj lživé ohováranie je pre takýchto ľudí bežnou vecou.

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Oddělené světy - dánský film - Stránka 9 Empty Re: Oddělené světy - dánský film

Příspěvek  Jesen 22/7/2012, 16:35

pepakrocan napsal:
Ty jsi zvíře Very Happy Nezbývá mi než ti podsouvat, a ty to také víš že se rozhodně neshodneme na tom, že film oddělené světy je dobře vypovídajícím svědectvím o dogmatismu učení SV a jeho obětech. Respektuj prosím proto, že jsme se na tom neshodli Very Happy

Já myslím, že se neshodneme na tom, že není detailně vybroušený v dogmatismu učení SV a jeho obětech, ale jinak, v jádru věci se shodneme, a Lorak s tím ve skutečnosti souhlasí také, (viď?), že je film Oddělené světy dobře vypovídajícím svědectvím o dogmatismu učení SV a jeho obětech. Cool

Mě je jasné, že zde nemůžete doopravdy deklarovat, co si myslíte. Jste na straně lidské organizace, u vůdců (VRO), co mluví za Boha. Svým souhlasem, ke kterému vás svrbí ruce na klávesnici, byste popírali všechny dosavadní příspěvky na tomto fóru. Ale zkuste si to přiznat. Omluvit se za vaše některé nebiblické názory nebo argumenty a dejte tak příklad VS v Brooklinu, aby vás napodobil v alespoň jednom článku SV, kde by se omluvil za falešná proroctví a jednoznačné výklady Písma, kterými způsobil, svými změnami, tolik utrpení.

Ale vy, ve skrytu své duše, dobře víte, že to v organizaci SV "smrdí". Vyzývám vás tedy, vyjděte z falešného Babylóna pedofilie a falešných proroků, ztotožněte se s filmem Oddělené světy, navíc z Dánska a dejte se na pravou cestu víry. (Chybí mi potlesk) Laughing

Jesen

Male Poeet p?íspivku : 572
vztah k organizaci : odešel od lidské organizace SJ, v duchu ne od jejích obětí
Reputace : 0
Body : 563
Registration date : 06. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Oddělené světy - dánský film - Stránka 9 Empty Re: Oddělené světy - dánský film

Příspěvek  Mezek 22/7/2012, 18:47

Já ti tleskám bratříčku,ale oni žel... Mad
Jak si kdo ustele,tak si ...ahoóóóój
Mezek
Mezek

Male Poeet p?íspivku : 526
Age : 67
vztah k organizaci : vlastním jménem Zdeněk Nygrýn
Reputace : 0
Body : 507
Registration date : 15. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Oddělené světy - dánský film - Stránka 9 Empty Oddělené světy

Příspěvek  Jesen 17/8/2012, 07:44

Děkuji mezku,

je vidět, že mi rozumíš.

Jesen

Male Poeet p?íspivku : 572
vztah k organizaci : odešel od lidské organizace SJ, v duchu ne od jejích obětí
Reputace : 0
Body : 563
Registration date : 06. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Oddělené světy - dánský film - Stránka 9 Empty Re: Oddělené světy - dánský film

Příspěvek  Petr Velechovsky 13/9/2012, 23:37

daniely napsal:
Mezek napsal:
Steve mas inak pravdu. Prave preto ma Jehova poslal na toto miesto, aby som vam oznamil tieto jeho slova.
clown


Mezku, takhle přesně funguje jejich kazatelská služba, vůbec je nezajímá, že lidé už jejich evangelium slyšeli milionkrát, a znovu a znovu je otravují. Lorak je nejspíš nemocný člověk, který nechodí na shromáždění ani do služby, tak svoji službu vykonává tady. Musím uznat, že to vymyslel dobře, ve službě dům od domu by mu lidi zavřeli dveře. Tady může donekonečna opakovat své bludy, nereagovat na otázky, označovat nás za lháře a smilníky a chrlit zkopírované odstavce z literatury SJ. Dokud na něj budeme reagovat, nezbavíme se ho.

Lorak musí mít krásnou zprávu z kazatelské služby Very Happy - ve sboru ho pochválí, sedí doma u PC a nám neznabohům, odpadlíkům, falešným křesťanům a kdovíjak nás ještě nazval tu zvěstuje "pravdu" pomocí watchtower library a ctrl c a ctrl v s občasným vložením myšlenek svého Věrného a rozvážného otroka.

Petr Velechovsky

Male Poeet p?íspivku : 19
Reputace : 0
Body : 21
Registration date : 01. 06. 11

Návrat nahoru Goto down

Oddělené světy - dánský film - Stránka 9 Empty Re: Oddělené světy - dánský film

Příspěvek  Petr Velechovsky 13/9/2012, 23:43

lorak napsal:
Jesen napsal: Závěrem diskuse se tedy shodneme, že film oddělené světy je dobře vypovídajícím svědectvím o dogmatismu učení SV a jeho obětech. Jsem rád, že jsme se na tom shodli.

Jesene s kym si se na tom shodl ?

Ja si o uceni Bible vubec nemyslim, ze je dogmaticke, ale verim, ze vsechno, co je v ni napsano je pro kazdeho cloveka velmi prospesne. Kazdy, kdo se tedy skouma v duchu uceni Boziho slova a kona to, co je v souladu s Bozi vuli nepochybne dela velmi dobre. Prave o takove chovani se uprimne usilujou temer vsichni JS a nas nebesky Otec Jehova je prostrednictvym sveho syna a naseho PANA Jezise Krista v takovem chovani podporuje i kdyz selhavaji a jako slabi lide se i nadale dopousteji hrichu.

Selhani devcete z tohoto filmu, ale uz nebylo jenom o lidske slabosti. Chovani, ktereho se dopustila bylo predevsim projevem vzpurnosti a zatvrdilosti vuci Jehovovi a jeho vuli a nakonec i vedlo k state viry, ktera je cennym darem od Jehovu. Ten, kdo vedome odporuje Bozimu duchu a pravde velmi skodi predevsim sam sobe. Konecny a spravodlivy soud, ale nad kazdym z nas skutecne nakonec vynese Jehova skrze sveho syna Jezise Krista. Ja preji i tomuto devceti, aby ji bylo od Jehovu projeveno milosrdenstvi. Co ale nakonec Jehova v jeji pripade udela a jak ji posoudi nevim.

O tom , jestli učení SJ je, nebo není dogmatické si každý určitě udělal svůj obrázek. O fanatismu ani nemluvím. Ještě teď mi jde mráz po zádech z jedné z milionů pasáží od VRO: : „Nemysli si, že existují různé cesty,
jimiž by ses mohl dostat k životu v Božím novém systému. Je jen jedna. Byla jen jediná
archa, která přečkala potopu, neexistovalo množství nějakých člunů. A bude jen jediná
organizace – Boží viditelná organizace – která přežije rychle se přibližující „velké
soužení“. Prostě není pravda, že všechna náboženství vedou k témuž cíli. Chceš-li získat
požehnání v podobě věčného života, musíš patřit k Jehovově organizaci a činit Boží
vůli.“ Můžeš žít navždy
v pozemském ráji str.255

Petr Velechovsky

Male Poeet p?íspivku : 19
Reputace : 0
Body : 21
Registration date : 01. 06. 11

Návrat nahoru Goto down

Oddělené světy - dánský film - Stránka 9 Empty Re: Oddělené světy - dánský film

Příspěvek  transylvánec 15/9/2012, 20:53

Tento film dávali nedávno na ČT 2. Bylo to zaujaté a zkreslené. Jen někomu bez Božího ducha se to mohlo líbit. Já to ani nedokoukal - bylo to na blití.

transylvánec
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 465
vztah k organizaci : jediná pravá náboženská organizace na světě
Reputace : 0
Body : 465
Registration date : 17. 03. 12

Návrat nahoru Goto down

Oddělené světy - dánský film - Stránka 9 Empty Re: Oddělené světy - dánský film

Příspěvek  Vierka 15/9/2012, 21:33

transylvánec napsal:Tento film dávali nedávno na ČT 2. Bylo to zaujaté a zkreslené. Jen někomu bez Božího ducha se to mohlo líbit. Já to ani nedokoukal - bylo to na blití.

Dle mých zkušeností mohu potvrdit, že principy uvedené ve filmu se v zásadě, bohužel, schodují se skutečností. Exclamation

Vierka

Male Poeet p?íspivku : 61
vztah k organizaci : SJ
Reputace : 1
Body : 64
Registration date : 03. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Oddělené světy - dánský film - Stránka 9 Empty Re: Oddělené světy - dánský film

Příspěvek  transylvánec 15/9/2012, 21:47

Vierka napsal:

Dle mých zkušeností mohu potvrdit, že principy uvedené ve filmu se v zásadě, bohužel, schodují se skutečností. Exclamation

Neshodují se. Organizace SJ tam byla vykreslena úplně jinak. Není divu, Dánové jsou ožralové, neznabozi a ti věřící tolerují homosexualitu, promiskujitu. Viděl jsem více dánských filmů, ve kterých tam útočili na SJ - i když SJ nejmenovali, ale bylo zcela zjevné, že myslí je.
Švédsko, Norsko, Dánsko, Holandsko jsou sice bohaté, kulturní země se sociálními jistotami, ale nábožensky jsou dementi. Mají bohatství světské, nikoliv duchovní.

transylvánec
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 465
vztah k organizaci : jediná pravá náboženská organizace na světě
Reputace : 0
Body : 465
Registration date : 17. 03. 12

Návrat nahoru Goto down

Oddělené světy - dánský film - Stránka 9 Empty Re: Oddělené světy - dánský film

Příspěvek  skeptik 15/2/2014, 19:09

Milý transylvánec, chápem ťa, mne tiež bolo úplne nagrc, ale preto, že som bola súčasťou toho systému SJ. Ako dieťa som počúvala právny výbor s mojou mamou. Za dverami, mali sme prechodnú obývačku a hrozne sa mi chcelo ísť na WC. Pamätám si, ako som čakala kedy to skončí a tak som počúvala. Bola som slušná, takže, keď mamička povedala, že máme čakať v izbe, tak som čakala celé hodiny. Mama mala nevydarené manželstvo, otec agresívny alkoholik a tiež sa potkla. Jednorázová nevera, sama sa šla kajať a tak ju nevylúčili. Takže, kto naráža na reálie filmu, že ženatý a nevylúčia ho za neveru, že to nie je pravda...uvádzam ako príklad, že môže byť. Inak, čo sa týka nadávania na škandinávcov a ich náboženskú kultúru, choď do hája zeleného adminom zablkokovaného Ty aj Tvoji kamaráti, ktorí sú akiste čudáci neprekuknutý akýmkoľvek duchom. Moja bývalá spolužiačka, dnes stále SJ mi zavolala a pýtala sa, či som už začala byť normálna a ja som povedala, že práve že som začala a tak s Vami mať len svätý kľud. Takže radšej viac alkoholu a škandinávskej kultúry ako nedaj Boh tie príšerné články vo Vašich časopisoch. Moja svokra pred rokom umrela, nech jej dá Pán Boh večný odpočinok, ale zato, že bola predtým sfanatizovaná členka SJ, tak mi už takmer rozvrátila manželstvo a deti boli z toho na nervy. Takže babina nevzala krv, urýchlila svoj odchod a ja som si vydýchla. Na pohreb som šla a tam zakrytý Kristus Pán i Panna Mária, no ešte že to nezakryli červeným súknom, to by som myslela, že som na pohrebe v Severnej Kóreii. Mňa ako odídeného člena si všimli len v rámci nevyhnutnej slušnosti, ale môjho synčeka začali volať na ich stretnutia. No, spomenula som si na toho doktora z filmu:"Jáchyme hoď to do stroje" - záverečná scéna, kde psychiater ktorý hlása nenásilie a nebratie úplatkov strieľa po všetkých. AK si spomínate, usmejte sa so mnou, prajem všetkým príjemný sobotný večer. Very Happy Very Happy Very Happy 
skeptik
skeptik

Female Poeet p?íspivku : 75
Age : 47
vztah k organizaci : bývalý člen
Reputace : 0
Body : 2
Registration date : 02. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Oddělené světy - dánský film - Stránka 9 Empty Re: Oddělené světy - dánský film

Příspěvek  pepakrocan 17/2/2014, 11:01

Já mám kamaráda z Dánska, tak jsem se ho jednou ptal jak je to s tím jejich pitím, protože u nás se říká "pije jako Dán". On se smál a říkal, že u nich se říká "pije jako Nor" tak nevím  Very Happy 

pepakrocan

Male Poeet p?íspivku : 1034
Reputace : 0
Body : 1046
Registration date : 23. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Oddělené světy - dánský film - Stránka 9 Empty Re: Oddělené světy - dánský film

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 9 z 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru