Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Opravdu mimobiblické spisy otvírají oči?

+7
Pollypus
Amalka
jonas
sazeč
A6zvolen
Styvi
Martin Cibulka
11 posters

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Goto down

Opravdu mimobiblické spisy otvírají oči? - Stránka 2 Empty Re: Opravdu mimobiblické spisy otvírají oči?

Příspěvek  A6zvolen 30/6/2010, 23:24

Martine,

to je podružné, bavme se o MERITU VĚCI. Neuskakujme do kopřiv ... kopřivy pálí


yxoxs

neznám,
1. nejsem Říman , kterým je to napsané a adresované (římanům)

a za

2. o relevantnosti mytologického Boha, o účelu nového zákona a přístupu k němu si to memyslím a už nevěřím, že Bůh nám dal toto nastavení které popisuješ - jsem služebník / jsem otrok - to jen dali lidi. Lidi a lidi. Žádnej Bůh, jen mytologické BOŽSKÉ postavy vyžadovali oddanost, otroctví. Bible dává jednomu mytologickému Bohu nálepku stvořitelský STEJNĚ JAKO KAŽDÁ JINÁ MYTOLOGIE.

Právě na toto nastavení, že jsem jeho služebník, beru jako otevřené dveře k otroctví masy lidí k lidem, kteří tuto manipulaci dokázali otočit ve svůj prospěch, kde si jako důkaz beru historii a prostý ukazatel QUI BONO kde mi Bůh CHYBÍ, ale vidím prospěch těch manipulátorů.

3. manipulace je skryté ovládání lidí, je to tma - není to světlo a otevřená mysl nezotročená násilným nastavením. Já tedy otvírám a tím nemanipuluji. Vy pro mě nejste hlupáci na hraní, já z vás nemám nadusanou prokenci a okopanou zahrádku, protože Vám do dopručil Duch svatý.


Sazečku:

Kdo je Duch svatý, Bůh, Ježíš, atd. najdeš v Bibli, kde jinde?

I když budu číst bibli, pro mě ten Bůh v Bibli je ten jediný duch. Ten jediný popisovaný duch, nikoli Bohočlověci, kteří někam chodí, nevidí, lítají na mraku.

Pochopíš mě, už jen čtením Bible přicházím na zjištění, že jediný kdo se neplete, nemýlí a opravdu vypadá popsán jako Bůh je ten Duch svatý...

Bohöčlověci byli ti otrokáři, ti kterým musíš sloužit. Ale ti už dávno umřeli a v egyptských vykopávkách si je můžeš prohlídnout, mají ty obrovské hlavy, však i Papež má ten kloubouk který je náramně připomíná. Toto je realita. Bible je nástroj, abys sloužil jako služebník jiným lidem. Což to nevidíš?

Já si nic necucám z prstu, a když po Vás chci: hoši nohama na zem, co když je to jinak tak vy už stavíte hranici a hledáte zapalovač.

Dejme to Bohu, ať je to kdokoli. Nabídl jsem.... I já za sebe chápu, že jisté chování, jistý styl, u mě vyvolává žhavé uhlí. Já jsem byl stejný jako Vy ... úplně. Nic jsem nepřijmal jen toto toto toto toto toto, aco bylo mimo Bibli, to bylo fuj.

Mimo mísu podívejte se na Maléry pana účetního, scéna megaprezident je vůl. Dívejte se na tu scénku tolikrát až ji pochopíte. Toto je ono, i s tím komparzem (radou nepřítomných) to dává dokonalý obraz.

Podle Bible je psáno o cokoli budete prosit nebeského otce. To tam je, to nejde zpochybnit, to nejde si nalhat, to jde jen odmítnout. Spojí li se dva nebo tři v mém jmému ... to samé. Jednou to tam takto stojí - a já nestojím o to, - aby někdo tomu co nefunguje poskytoval alibi, že to funguje, jen někdy, možná, musím si myslet, nesmím se dívat, radši to nečíst. ... toto je otroctví vymyté hlavy. Ale to není Bůh

Já Ježíše nepopírám ... Sazeči ... to, že tobě někdo "vysvětlil" kdo podnítil Davida, mě jen utvrzuje, že si člověk, který si bude Bibli vykládat stůj co stůj, ale to pro mě nejsou ty tvoje BRÝLE ...

Mějte se hezky, možná ještě hezčeji než hezky...

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Opravdu mimobiblické spisy otvírají oči? - Stránka 2 Empty Re: Opravdu mimobiblické spisy otvírají oči?

Příspěvek  Anonymní 1/7/2010, 09:54

Zdravím všechny.

Martine,

to je podružné, bavme se o MERITU VĚCI. Neuskakujme do kopřiv ... kopřivy pálí


yxoxs

neznám,
1. nejsem Říman , kterým je to napsané a adresované (římanům)
Nevím kdo tady uskakuje, ale to je jedno. Nevím proč stále nechceš přijmout, že každý se díváme na stejnou věc jinak, ale to tu záležitost přeci nedělá automaticky nepravdivou, ne? Římanům, to je jako by to bylo pro nás všechny, co nejsme židé, tak necukej! Jsme všichni pohané jako polena, ale Bůh prostřednictvím svého Syna nám nabízí spolupráci, život. Jestli to pro tebe je málo, OK, ale proč plísníš ty, kteří takovou nabídku přijali nebo se ji chystatí přijmout?

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Opravdu mimobiblické spisy otvírají oči? - Stránka 2 Empty Re: Opravdu mimobiblické spisy otvírají oči?

Příspěvek  Martin Cibulka 1/7/2010, 10:49

Pro A6zvolena, který napsal:
Martine,

to je podružné, bavme se o MERITU VĚCI. Neuskakujme do kopřiv ... kopřivy pálí
K meritu věci patří i to, proč o druhých na tomto fóru šíříš pomluvy a sám tyto kopřivy trháš proto, abys jimi kolem sebe šlehal.
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Opravdu mimobiblické spisy otvírají oči? - Stránka 2 Empty Otevírání očí

Příspěvek  jonas 9/7/2010, 14:52

Ahoj po čase, ze zkušenosti mohu pouze souhlasit s názorem, že jakékoliv spisy - tedy i nebibilické - mohou pomoci otevřít oči. Jsou-li mysl a srdce připraveny, může nás oslovit třeba i filozofický spis, báseň, nebo novinový sloupek.

Rozhodně se po zkušenosti u SJ stavím proti uzavírání se něčemu co někdo považuje za nevhodné z náboženských důvodů.

Nedávno jsem si pročítal Tomášovo evangelium, a bylo to opravdu velice osvěžující. Vystupuje v něm Ježíš, který nestraší koncem světa a soudem, Ježíš který se neobětoval, Ježíš který nepožaduje víru, ale moudrost a laskavost.

A spousta drobných nových postřehů...., vyšlo to loni vč koptského textu, tu a tam to ještě v knihkupectvích mají.

Zdravím!

J.

jonas

Male Poeet p?íspivku : 193
Reputace : 1
Body : -4
Registration date : 27. 09. 06

Návrat nahoru Goto down

Opravdu mimobiblické spisy otvírají oči? - Stránka 2 Empty Re: Opravdu mimobiblické spisy otvírají oči?

Příspěvek  Anonymní 9/7/2010, 15:20

Zdravím všechny.

Přidal bych se k tomu, že to nemusí být vždy vyloženě spisy, také i knihy v tak zvané škatulce beletrie.

Proč to píši. Na vedlejší diskuzi http://bibleforum-net.forumotion.com se někdo zmínil o knize "Chatrč" tak jsem ji také oprášil a vskutku, lepší pohlazení než prodloužený víkend na sjezdu SJ. :-)

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Opravdu mimobiblické spisy otvírají oči? - Stránka 2 Empty Re: Opravdu mimobiblické spisy otvírají oči?

Příspěvek  Martin Cibulka 12/7/2010, 13:52

Co se týče knihy „Chatrč“, tak tu bych zařadil mezi mimobiblické spisy mystického charakteru. Neříkám, že někomu nemůže něco podstatného osvětlit, ale v předmluvě této knihy stojí toto varování: „Mack chtěl, abych vám, pokud náhodou dostanete tenhle příběh do rukou a budete jím znechuceni, vyřídil: „Omlouvám se …, ale především nebyl určen vám.“ Anebo zrovna byl.“ (str. 13 / YOUNG, W.P. Chatrč. Praha: Knižní klub, 2009. ISBN 978-80-242-2551-7.) Jinými slovy, kniha může otevřít oči jedině tomu, kdo patří k těm, jímž je obsah určen. Z knihy je rovněž patrné, že její obsah nemůže otevřít oči někomu, kdo odmítne přijímat Bibli za Boží slovo. Jen pro informaci, Mack je ten, jehož příběh je v knize zachycen.
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Opravdu mimobiblické spisy otvírají oči? - Stránka 2 Empty Re: Opravdu mimobiblické spisy otvírají oči?

Příspěvek  Amalka 14/7/2010, 07:22

Nikdy není na škodu si přečíst i jinou literaturu, než se zarputile držet jedné knihy. V tomto případě Bible. Člověk získává jiné náhledy a mohou se mu doplnit i znalosti i nejrůznější souvislosti. Dokonce jiná literatura může a je schopna doplnit a podpořit onu zmiňovanou Bibli. Tedy to, co je pravdivé. Ne to, co tam bylo přidáno nebo jinak pozměněno, upraveno.

Amalka

Poeet p?íspivku : 53
Reputace : 0
Body : 2
Registration date : 18. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Opravdu mimobiblické spisy otvírají oči? - Stránka 2 Empty Opravdu mimobiblické spisy otvírají oči?

Příspěvek  Pollypus 8/4/2011, 08:21

Dobrý den......
Tak p. Cibulko proč se tak dlouze rozepisujete a nemá to ani hlavu ani pat
u.Udivujete mě čím dál víc,jste opravdu tak sečtělí nebo to jen děláte abyste nevypadal hlopě.Co myslíte?

Pollypus

Male Poeet p?íspivku : 74
Reputace : 0
Body : 92
Registration date : 14. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

Opravdu mimobiblické spisy otvírají oči? - Stránka 2 Empty Re: Opravdu mimobiblické spisy otvírají oči?

Příspěvek  drobeček 8/4/2011, 08:55

Pollypus napsal:Dobrý den......
Tak p. Cibulko proč se tak dlouze rozepisujete a nemá to ani hlavu ani pat
u.Udivujete mě čím dál víc,jste opravdu tak sečtělí nebo to jen děláte abyste nevypadal hlopě.Co myslíte?

Martin prostě chce být v roli "guru", podobně jako před časem děda Slavík alias Hvězdlický.
drobeček
drobeček

Poeet p?íspivku : 161
vztah k organizaci : žádný
Reputace : 0
Body : 56
Registration date : 12. 05. 06

Návrat nahoru Goto down

Opravdu mimobiblické spisy otvírají oči? - Stránka 2 Empty Re: Opravdu mimobiblické spisy otvírají oči?

Příspěvek  Martin Cibulka 10/4/2011, 18:32

Pollypus napsal:Dobrý den......
Tak p. Cibulko proč se tak dlouze rozepisujete a nemá to ani hlavu ani pat
u.Udivujete mě čím dál víc,jste opravdu tak sečtělí nebo to jen děláte abyste nevypadal hlopě.Co myslíte?

A že jsem tak smělý, co konkrétně nemá hlavu a patu? A v kterém příspěvku jsem se tak dlouze rozepsal, že Tě to přinutilo takto reagovat?
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Opravdu mimobiblické spisy otvírají oči? - Stránka 2 Empty Re: Opravdu mimobiblické spisy otvírají oči?

Příspěvek  oneironaut 13/4/2011, 10:25

V první řadě je třeba si uvědomit, že to, co dnes považujeme za tzv. novozákonní biblické knihy, tedy kánon, je jenom výběr, který se uskutečnil někdy ve čtvrtém století. Vybíralo se z velkého množství spisů, které si činily nárok na to být "svaté písmo". A tady opravdu záleželo jenom na té či oné obci, jestli ji uzná. Veliké diskuse se vedly především o Zjevení sv.Jana, některých pochybných pavlových epištolách, Didaché, Klementových listech, pastýři atd. Dnes záleží, ke které církvi kdo patří a podle toho má svůj kánon. O tom, co dnes někteří považují za "Slovo boží" se normálně lidsky hlasovalo! Jestliže dnes do kánonu nepatří např. Tomášovo evangelium, neznamená, že není na úrovni evangelia Matoušova. Prostě a jednoduše se jenom nehodilo do krámu. Amen.

oneironaut

Male Poeet p?íspivku : 67
Reputace : 0
Body : 73
Registration date : 05. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Opravdu mimobiblické spisy otvírají oči? - Stránka 2 Empty Re: Opravdu mimobiblické spisy otvírají oči?

Příspěvek  delta.gama 13/4/2011, 12:13

amen kámen

doporučuji si přečíst podobenství u marka 4 o rozsévači

a zkusit se zamyslet které evangelium je určeno pro koho

tímto nezpochybňuji ev Tomášovo, ale kdo není "ukotven"
v kánonu neměl by jej radši číst, oči mu určitě neotevře
delta.gama
delta.gama

Male Poeet p?íspivku : 81
Reputace : 0
Body : 94
Registration date : 04. 12. 08

Návrat nahoru Goto down

Opravdu mimobiblické spisy otvírají oči? - Stránka 2 Empty Opravdu mimobiblické spisy otevírají oči?

Příspěvek  Jesen 13/4/2011, 20:24

oneironaut napsal:V první řadě je třeba si uvědomit, že to, co dnes považujeme za tzv. novozákonní biblické knihy, tedy kánon, je jenom výběr, který se uskutečnil někdy ve čtvrtém století. ....... Tomášovo evangelium, neznamená, že není na úrovni evangelia Matoušova. Prostě a jednoduše se jenom nehodilo do krámu. Amen.

Souhlasím. Například 1. kniha Enochova objasňuje daleo více chápání pojmu Mesiáše pro Židy 1.stol. Díky této knize a jiným mimo biblickým knihám, které nybyly lidmi vybrány do dnešního kánonu jak SZ tak NZ, máme jasnější představu chování Ježíšových učedníků a jejich očekávání.

Je třeba se pravdě podívat do očí. Je to někdy těžké, ale když jsme si to dokázali u "pravdy" učení SV, pak bychom ani tady neměli uhýbat.

Jesen

Male Poeet p?íspivku : 572
vztah k organizaci : odešel od lidské organizace SJ, v duchu ne od jejích obětí
Reputace : 0
Body : 563
Registration date : 06. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Opravdu mimobiblické spisy otvírají oči? - Stránka 2 Empty Opravdu mimobiblické spisy otvírají oči?

Příspěvek  Pollypus 15/8/2011, 21:40

Dobrý den panové
je to velmi zajímavé slušně řečeno dopisování mezi znalci bible.Pravda je u Boha nikoli u člověka,bible byla a bude překrucovaná.
Martin Cibulka napsal:Pro A6zvolena, který napsal:
… já narozdíl od tebe, z toho živnost nemám … (Today at 1:04) … Kdo tuto hru chce hrát, prosím. Prostě sypejte do cizích kapes peníze, protože nesmíte Boha okrádat … (Today at 14:14)
Kolik jsi mi nasypal do kapes peněz a kolik mi nasypali ostatní, že si dovoluješ opakovat stále stejná obvinění? Ty si opravdu myslíš, že můžeš beztrestně ze sebe třepat o někom takové nehorázné lži a že Bůh bude na Tvé straně?
To že někdo jen tak od stolu prohlásí že to četl, a že mi to nic nedá, na to nejsme v roce 2010 přece tak naivní.
Pravda je i bolestivá to se nedá nic dělat.Možná byste měl otevřít oči ne jenom kritizovat a napadat.Obyčejný člověk nemusí vašemu članku vůbec rozumět.Kdyby BUH chtěl aby všichni lidi byli stejní tak si udělá roboty pane hallo probuť te se Tha´ts all
Nikdy jsem netvrdil, že čtení mimobiblických spisů Tobě a ostatním nic nemůže dát. Je to však zbytečné vysvětlovat někomu, kdo zásadně nenaslouchá. A Ty nenasloucháš jednoduše proto, že ses té zakázané čokolády přejedl tak, že máš od samé nevolnosti nutkání vyvrhovat nestrávené části ze sebe ven. Jak nechutné!

Pollypus

Male Poeet p?íspivku : 74
Reputace : 0
Body : 92
Registration date : 14. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

Opravdu mimobiblické spisy otvírají oči? - Stránka 2 Empty Opravdu mimobiblické spisy otvírají oči?

Příspěvek  Pollypus 15/8/2011, 21:44

A6zvolen napsal:Když jsem zde byl opřen tak s tímto :
Přečetl jsem již několik mimobiblických spisů a dospěl jsem k názoru, že tyto spisy, místo, aby otevíraly oči a vedly k pochopení skutečnosti, mnohdy oči spíše zcela oslepují.

prostě souhlasit nemohu, protože to je fabulace - podvod a manipulace.

Já jsem zde jasně uvedl, které knihy jsem měl na mysli, je to dohledatelné, ale napsat od pasu že si taky četl ale nic neuvést?


Ano i časopis ABC byl nebiblickým spisem ... i Rudé Právo je nebiblickým spisem. Tady máte jsný důkaz, jak se dá manipulovat s Vašim vědomím a klamat Vás do potřebné indoktrinace.

Ten člověk jen SHODIL aniž by na cokoli poukázal. To umím taky. To je ale průhledné dělání z lidí blbce.

Je to asi takto:

https://www.youtube.com/watch?v=MLV5CTTBgTo

dodívejte se do konce - poučné - toto se s Vámi děje, když Vám píší takoví manipulátoři, kteří Vás uvádí v omyl

Pěkný den
Super ukázka děkuji

Pollypus

Male Poeet p?íspivku : 74
Reputace : 0
Body : 92
Registration date : 14. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

Opravdu mimobiblické spisy otvírají oči? - Stránka 2 Empty Opravdu mimobiblické spisy otvírají oči?

Příspěvek  Pollypus 15/8/2011, 22:05

[quote="Styvi"]Přeji krásný den.
Já osobně se vyjádřím k tématu.
Osobně je třeba si nejdřív uvědomit co od kterých spisu očekáváme ?
Mám zato ,že pokud někdo myslí ,že v nebiblických spisech najde nějaké
velké ukryté tajemství ,které odhalí nedostatečnost Bible – tak si myslím ,že bude
zklamaný. Pak je třeba taky posoudit – jaké to vlastně spisy studujeme ? Je i spousta
spisu – které vlastně nemají žádnou valnou hodnotu.

Dobrý den pane,mám takový dojem,že pokrok byl zbytečný podle Vás.Mohl byste mi laskavě tedy napsat v jakém jazyce byste četl bibli.Nebýt těchto lidí co psali spisy uplně zbytečný tak dneska ještě v č.r lezou postromech.Hlavně dneska jsou lidi uplně někde jinde a informatika je dosažitelná.Podle mě je časopis probuť te se mimo mísu.Už to nečtu je to o ničem.Podle mě se dají využít prostředky i jinak než tímto výtiskem nemožným.BL

Pollypus

Male Poeet p?íspivku : 74
Reputace : 0
Body : 92
Registration date : 14. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

Opravdu mimobiblické spisy otvírají oči? - Stránka 2 Empty Re: Opravdu mimobiblické spisy otvírají oči?

Příspěvek  Styvi 16/8/2011, 10:51

[quote="Pollypus"]
Styvi napsal:Přeji krásný den.
Já osobně se vyjádřím k tématu.
Osobně je třeba si nejdřív uvědomit co od kterých spisu očekáváme ?
Mám zato ,že pokud někdo myslí ,že v nebiblických spisech najde nějaké
velké ukryté tajemství ,které odhalí nedostatečnost Bible – tak si myslím ,že bude
zklamaný. Pak je třeba taky posoudit – jaké to vlastně spisy studujeme ? Je i spousta
spisu – které vlastně nemají žádnou valnou hodnotu.

Dobrý den pane,mám takový dojem,že pokrok byl zbytečný podle Vás.Mohl byste mi laskavě tedy napsat v jakém jazyce byste četl bibli.Nebýt těchto lidí co psali spisy uplně zbytečný tak dneska ještě v č.r lezou postromech.Hlavně dneska jsou lidi uplně někde jinde a informatika je dosažitelná.Podle mě je časopis probuť te se mimo mísu.Už to nečtu je to o ničem.Podle mě se dají využít prostředky i jinak než tímto výtiskem nemožným.BL
Přeji hezký den.
Po pravdě – nějak nechápu váš příspěvek.
Možná jste špatně pochopil můj příspěvek – nevím ?
Váš příspěvek na mou osobu mi nedává žádný smysl – je mi líto.
Styvi
Styvi

Male Poeet p?íspivku : 450
Age : 64
vztah k organizaci : Už žádný
Reputace : 2
Body : 451
Registration date : 30. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Opravdu mimobiblické spisy otvírají oči? - Stránka 2 Empty Re: Opravdu mimobiblické spisy otvírají oči?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru