Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zvláštní zážitky

+4
JAREKzRybenu
Styvi
Mezek
zbysek
8 posters

Goto down

Zvláštní zážitky Empty Zvláštní zážitky

Příspěvek  zbysek 2/10/2012, 18:21

Před pár týdny se mi stala taková neobvyklá věc. Měl k nám (do církve) přijet jeden bratr z Ameriky i s rodinou na návštěvu. Hledal ubytování a pomoc s orientací, jak se dostane na bohoslužbu. Nakonec přes nějaké sourozence dostal číslo na mě a žádal mě, zda bych mu mohl v tomto směru pomoct. Já byl z toho poněkud vykolejený, protože mi zavolal bez předchozího upozornění, takže jsem se z toho snažil spíše vyvléci.

V noci se mi pak zdál sen, ve kterém byl (nikdy v životě jsem ho před tím neviděl) a já věděl, že je to on. V tom snu mě napadlo, že by bylo dobré si zapamatovat co nejvíce detailů a pak to porovnat se skutečností. To už jsem se začínal budit a detaily se postupně vytrácely. Nakonec mi v paměti zůstaly jen jeho bradka a způsob účesu (ve stylu z doby francouzských mušketýrů, tedy nijak běžný zjev, v dnešní době). Z toho snu mi také došlo, že holt to bude na mně se o něj postarat. Takže jsem mu ještě ráno zavolal, když byl na cestě do Prahy, zda je vše v pořádku a jestli stále potřebuje pomoct. Potřeboval.

Řekl mi, že ho poznám podle počtu osob - manželka, švagrová a tři děti. Šel jsem tedy na nádraží, kde jsem je poznal hned - a bradka a účes seděly podle snu.


Naposledy upravil zbysek dne 3/10/2012, 11:22, celkově upraveno 1 krát

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Zvláštní zážitky Empty Re: Zvláštní zážitky

Příspěvek  Mezek 2/10/2012, 19:46

amen...... Very Happy
Věřím,že jsi z Toho nakonec měl radost a oni pomoc v"nouzi".Hezké a poučné.
Mezek
Mezek

Male Poeet p?íspivku : 526
Age : 67
vztah k organizaci : vlastním jménem Zdeněk Nygrýn
Reputace : 0
Body : 507
Registration date : 15. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Zvláštní zážitky Empty Re: Zvláštní zážitky

Příspěvek  Styvi 3/10/2012, 11:20

Přeji všem hodně zdraví.
Docela zajímavý příběh. No stávají se různé věci a zážitky.
Děkuji za hezký křesťanský příběh.

Krásný a nerušený den.
Styvi
Styvi

Male Poeet p?íspivku : 450
Age : 64
vztah k organizaci : Už žádný
Reputace : 2
Body : 451
Registration date : 30. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Zvláštní zážitky Empty Re: Zvláštní zážitky

Příspěvek  JAREKzRybenu 4/10/2012, 23:22

Hezká zkušenost, Zbyšku, díky, že ses podělil. Smile





Co lepšího může člověk zažít, než to, že s ním Bůh osobně s láskou jedná? I love you
JAREKzRybenu
JAREKzRybenu

Male Poeet p?íspivku : 644
vztah k organizaci : "kacíř" - dostižený a odsuzený církevní "spravedlností" organizace dne 7.3.2012 za podřizování svého svědomí Bohu, Kristu a Svatému Písmu spíše, než lidské omylné autoritě Písmu odporující.
Reputace : 0
Body : 646
Registration date : 01. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Zvláštní zážitky Empty Re: Zvláštní zážitky

Příspěvek  Styvi 9/10/2012, 11:09

witness napsal:
To Zbyšek

Raději se starej o tu svou konkubínu (souložnici), co k tobě pravidelně dochází
na sexuální návštěvy, a nepleť se mezi poctivé a upřímné křesťany, tam Tvé místo není.
Čím dříve to tu co nejvíce lidí pochopí, tím lépe pro toto fórum.

!!!!!!!!!!!!! A už neunavuj, pokrytecká a nedovzdělaná špíno !!!!!!!!!!!

Buď zdráv Witness.
Já chápu ,že někdy je třeba člověk podrážděny a nebo nemá zrovna svůj den.
Dokážu i pochopit ,že člověk nemá zrovna náladu a tak napíše něco co by jinak
nenapsal. Je to lidské chybovat a chybujeme všichni co jsme tady.
Přesto bych tě chtěl poprosit aby jsi nepsal takhle ošklivé a hrubé příspěvky.
Věřím ,že máš zcela určitě na víc - nežli psát takové vyjádření.
Chci věřit tomu ,že jsi skvělí člověk a křesťan.

Držím palce a přeji ti krásný den.
Styvi
Styvi

Male Poeet p?íspivku : 450
Age : 64
vztah k organizaci : Už žádný
Reputace : 2
Body : 451
Registration date : 30. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Zvláštní zážitky Empty Re: Zvláštní zážitky

Příspěvek  jája 9/10/2012, 13:51

witnessi, promiň, ale mám pocit, že už to ani chvílema nemůžeš psát ty. Kolikrát čtu s otevřenou pusou, kam to směřuješ.
Normálně tu proudily emoce, souhlasy, nesouhlasy, ale všechno ve vší slušnosti. Těch pár jednoduchých ubožáků, co tu z toho dělalo bulvár, je už pryč, ale s hrůzou čtu tvoje poslední příspěvky.
Ne pro to, co píšeš, s lecčím souhlasím, ale jak to píšeš.

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Zvláštní zážitky Empty Re: Zvláštní zážitky

Příspěvek  Mezek 9/10/2012, 17:10

Ne pro to, co píšeš, s lecčím souhlasím, ale jak to píšeš.

Witnessi musím se připojit k Jajovi i k Styvimu.

ps:Kup si novou klávesnici,třeba ta co ji používáš,je zakletá. Evil or Very Mad Mezek
Mezek
Mezek

Male Poeet p?íspivku : 526
Age : 67
vztah k organizaci : vlastním jménem Zdeněk Nygrýn
Reputace : 0
Body : 507
Registration date : 15. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Zvláštní zážitky Empty Re: Zvláštní zážitky

Příspěvek  witness 9/10/2012, 22:38

TO
STYVI + JÁJA + MEZEK


Ahoj kluci,
Vás tři jsem vždycky považoval za fajn lidi a názorů Vás tří jsem si vždy vážil, vážím a budu vážit, ať mi napíšete pozitivní nebo negativní ohlasy na mé příspěvky.

Takže díky, že jste se na mou adresu vyjádřili, cením si toho.

Musím si dát chvíli od fóra pauzu
a nechat si události posledních dnů uležet a zanalyzovat je s nadhledem.
Tak zatím, snad zase někdy později..... Very Happy





witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Zvláštní zážitky Empty Re: Zvláštní zážitky

Příspěvek  sazeč 9/10/2012, 23:15

Witnessi, jedno tě prosím, popros Pána o odpuštění a čiň pokání! Nic jiného pro tebe neumím psát. Tohle byla moje nejlepší zkušenost, jak jsem poté získal nové srdce a nového ducha.
Ovšem neočekávej, že je dostaneš, nýbrž se soustřeď na sebe jakej seš ubohej a padlej.

Bůh v tom ti pomož!

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Zvláštní zážitky Empty Re: Zvláštní zážitky

Příspěvek  Anonymní 10/10/2012, 01:14

Bráškové a sestřičky.

Drahý Witnessi, možná to bude znít divně, ale já to tak aspoň vnímám, rozumím ti. Jen odhaduji, ale už o tom psal sám ap. Pavel, že vedl boj mezi těmi zákony v sobě, určitě všichni známe, co měl Pavel a co mám i já namysli. Píšu, že ti rozumím proto, protože i já mám chvíle, kdy bych zuřil a zase kdy jsem až rozjemnělej. :-) Ale již delší dobu poznávám sám na sobě, že mi tyto stavy škodili, nyní se snažím, ne vždy se mi to ještě stále daří, potlačovat to negativní v nás. Proto se připojuji k ostatním, ať je tvá odmlka a čas v ní strávený, pozitivní a určitě s Pánem.

To ti přeje tvůj bráška

yxoxs

P.S.
A na brzkou shledanou zde na fóru. :-) Cool

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Zvláštní zážitky Empty Re: Zvláštní zážitky

Příspěvek  Mezek 10/10/2012, 17:00

witness napsal:
TO
STYVI + JÁJA + MEZEK


Ahoj kluci,
Vás tři jsem vždycky považoval za fajn lidi a názorů Vás tří jsem si vždy vážil, vážím a budu vážit, ať mi napíšete pozitivní nebo negativní ohlasy na mé příspěvky.

Takže díky, že jste se na mou adresu vyjádřili, cením si toho.

Musím si dát chvíli od fóra pauzu
a nechat si události posledních dnů uležet a zanalyzovat je s nadhledem.
Tak zatím, snad zase někdy později..... Very Happy





Ty kluku sakramentská/jak by pravil Švejk/vždyť já tě mám taky rád.Mezek
Mezek
Mezek

Male Poeet p?íspivku : 526
Age : 67
vztah k organizaci : vlastním jménem Zdeněk Nygrýn
Reputace : 0
Body : 507
Registration date : 15. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Zvláštní zážitky Empty Re: Zvláštní zážitky

Příspěvek  witness 10/10/2012, 23:20

sazeč napsal:Witnessi, jedno tě prosím, popros Pána o odpuštění a čiň pokání! Nic jiného pro tebe neumím psát.
Sazeči, mohu Tě ujistit, že jsem se včera i dnes k Bohu hodně modlil.
Možná Ti to vyzní jako nadutost, ale jsem přesvědčen, že mé názory, které jsem psal, jsou vesměs správné a stojím si za nimi, ovšem samozřejmě vím, že někdy cupuji druhé a kopu do nich za hranicí křesťanské normálnosti a v tomto smyslu se k Bohu modlím velmi často, to mi věř... Very Happy

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Zvláštní zážitky Empty Re: Zvláštní zážitky

Příspěvek  witness 10/10/2012, 23:28

yxoxs napsal: ať je tvá odmlka a čas v ní strávený, pozitivní a určitě s Pánem.
Vidíš, má odmlka trvala jen od večera do večera, ačkoliv jsem ji původně plánoval na delší dobu.
Dnes jsem ale na nic jiného než na to, co se děje na fóru i na to, jaká byla a je má role zde,
nemyslel...(také tomu odpovídaly mé dnešní slabší nekoncentrované pracovní výkony)..
A tak jsem se prostě dnes zase MUSEL zalogovat.

Mezek napsal:
Ty kluku sakramentská/jak by pravil Švejk/vždyť já tě mám taky rád.Mezek
To mě těší, Mezku, neboť já Tě mám rád také, i když někdy můžu působit, že nemám rád nikoho (ale není to tak) Very Happy

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Zvláštní zážitky Empty Re: Zvláštní zážitky

Příspěvek  sazeč 10/10/2012, 23:37

Nikdo přesně neví jak to bylo se stvořením, jak vypadá Bůh. Můžeme jen usoudit, mozaiky poskládat. To chce Boží pomoci skrze Ducha. Jestli trváš na svém, že tvoje názory jsou správné, pak nemůžeš mít Božího ducha, který by ti pomohl tyto mozaiky poskládat a rozpoznat Boha a Jeho vůli. Chce to nechat na Bohu jako malej kluk, bezmocnej a otevřít ruce dokořány vzhůru čili požádat o Jeho pomoc. Nestačí číst Písmo sám, ale nechat se vést Duchem. Slovo tobě dýchá, je živé...
Pak Bůh vyslyší tuto modlitbu a On ti dá dle své vůle.

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Zvláštní zážitky Empty Re: Zvláštní zážitky

Příspěvek  pepakrocan 10/10/2012, 23:46

sazeč napsal:Jestli trváš na svém, že tvoje názory jsou správné, pak nemůžeš mít Božího ducha, který by ti pomohl tyto mozaiky poskládat a rozpoznat Boha a Jeho vůli.
Sazeči, každý kdo tu píše, obvykle předkládá své názory tak jakože z jeho úhlu pohledu či z jeho poznání a zkušenosti jsou ty správné. Byť pro něj. Je to asi tak jako když se dva dívají na barevnou zeď a jeden tvrdí, že je modrá a druhý, že je zelená. Každý může mít jiné vnímání, jinou představu jak definuje zelenou a jak modrou apod. Není nic špatného na tom když dva stojí vedle sebe a jeden řekne: podle mě je to modrá, proto a proto. A druhý, že podle něj modrá, protože k tomu má takové a takové podklady. Ale vždy bude špatně když jeden napadne druhého a řekne, že ty máš zkalený zrak, protože chodíš tam kde spíš uznáváte modrou a vůbec ty pomatenče, ty vůbec neznáš barvy a pro vás je typické, že vždy předkládáte zelenou za modrou. Rovněž je ale špatně když někdo přijde a tvrdí, že ta zeď je křiklavě červená, prostě proto, že to říká. Jistě, tvrdit to může, ale obecně vzato lze takový závěr vyloučit. Zeď může být modrozelená a záleží na mnoha faktorech. Ale červená nemůže být ani náhodou.

Stejně tak si lze vyměňovat názory na to s tou či onou naukou a chápáním toho či onoho. Ale pokud všichni uznáváme jako základní etalon Bibli (jako jakousi vzorkovnici barev), není možné tvrdit blud a vydávat ho za jedinou pravdu a napadat všechny ostatní a podpírat svůj závěr jen svým pocitem, snem apod.

pepakrocan

Male Poeet p?íspivku : 1034
Reputace : 0
Body : 1046
Registration date : 23. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Zvláštní zážitky Empty Re: Zvláštní zážitky

Příspěvek  sazeč 10/10/2012, 23:57

Pepo, proč pocitem, snem, když se mi to několikrát stalo? Copak se zázraky nedějí, když nejsme dokonalí a ještě nespatříme Pána tváří v tvář?
My věříme ve sny, Boží vnuknutí, uzdravování. Chce to víra a nenechat se vést svou moudrostí a svým poznáním. To je Boží moudrost, která se příčí s lidskou, která tvrdí na základě Bible. Tak to není.
Pepo, čtu Bibli jinak než jsem četl jako SJ právě díky působení Boží lásky do mého srdce. Na druhý den jsem četl hltavě jako kdyby se týkalo mě, jakoby mě Boží ruce hladily a Bůh dal dobrou chuť. Prostě jiné.
Vzpomínám jako SJ, kdy přišlo nějaké nové světlo a my hltali s údivem, jaké moudrosti se dostalo VROemu od Boha.
Jenže já když čtu, hned světlo ve mně, ano každou chvíli objevuji a Boha poznávám.

Proto vždy nabádám SJ, aby prosili Pána o odpuštění a ponížil se. Nic jiného pro vás neumím, jen cítím, že mám pravdu tu jedinou...

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Zvláštní zážitky Empty Re: Zvláštní zážitky

Příspěvek  pepakrocan 11/10/2012, 00:05

Proto vždy nabádám SJ, aby prosili Pána o odpuštění a ponížil se. Nic jiného pro vás neumím, jen cítím, že mám pravdu tu jedinou...
Vidíš sazeči, to je prostě ono. Místo toho, abys dal prostor jiným pro své vnímání a svůj úhel pohledu, dáváš jasně najevo jak ti co to vnímají jinak, se pletou a ty je dokážeš jen nabádat k tomu, aby to viděli stejně jako ty. Přesně to jsem měl na mysli. Snad ti bude jednou dáno to pochopit...

pepakrocan

Male Poeet p?íspivku : 1034
Reputace : 0
Body : 1046
Registration date : 23. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Zvláštní zážitky Empty Re: Zvláštní zážitky

Příspěvek  witness 11/10/2012, 00:06

sazeč napsal:Nikdo přesně neví jak to bylo se stvořením, jak vypadá Bůh.
Já také nikde nepopisuji, jak Bůh vypadá. Very Happy
Jestli trváš na svém, že tvoje názory jsou správné, pak nemůžeš mít Božího ducha,
Takže Božího ducha má ten, kdo si myslí, že jeho názory jsou nesprávné?
Nestačí číst Písmo sám, ale nechat se vést Duchem.
Nemyslíš si snad, že před čtením Písma prosím Boha, aby na mě v žádném případě
nepůsobil svým duchem, že ne?... Very Happy

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Zvláštní zážitky Empty Re: Zvláštní zážitky

Příspěvek  pepakrocan 11/10/2012, 00:17

sazeč napsal:Nestačí číst Písmo sám, ale nechat se vést Duchem.
Jeden by řekl, že při čtení Písma může očekávat vedení Duchem v souladu s Písmem, jiný si klidně vyloží své niterné dojmy byť jsou v rozporu s Písmem jako vedení Duchem, které je přeci vždy nad Písmem

pepakrocan

Male Poeet p?íspivku : 1034
Reputace : 0
Body : 1046
Registration date : 23. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Zvláštní zážitky Empty Re: Zvláštní zážitky

Příspěvek  zbysek 11/10/2012, 09:17

pepakrocan napsal:Stejně tak si lze vyměňovat názory na to s tou či onou naukou a chápáním toho či onoho. Ale pokud všichni uznáváme jako základní etalon Bibli (jako jakousi vzorkovnici barev), není možné tvrdit blud a vydávat ho za jedinou pravdu a napadat všechny ostatní a podpírat svůj závěr jen svým pocitem, snem apod.
Tvé tvrzení je v rozporu s realitou, protože co církev, to výklad. Přinejlepším. Proč je tolik různých výkladů téhož, někdy i zcela protichůdných?

Některé lidské znalosti nelze předat jen textem, je třeba je předvést, ukázat, vyložit. Totéž platí i pro Bibli - můžeš jí studovat jak chceš, analyzovat jak chceš, ale dokud si neprožiješ s Bohem přímou zkušenost, stejně ti něco podstatného unikne a budeš mít tendenci soustředit se na podružnosti. Člověk potřebuje přímé a bezprostřední vedení Duchem, aby pochopil, co a proč psali ti, kteří jím byli vedeni před námi.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Zvláštní zážitky Empty Re: Zvláštní zážitky

Příspěvek  sazeč 11/10/2012, 09:32

pepakrocan napsal:
Proto vždy nabádám SJ, aby prosili Pána o odpuštění a ponížil se. Nic jiného pro vás neumím, jen cítím, že mám pravdu tu jedinou...
Vidíš sazeči, to je prostě ono. Místo toho, abys dal prostor jiným pro své vnímání a svůj úhel pohledu, dáváš jasně najevo jak ti co to vnímají jinak, se pletou a ty je dokážeš jen nabádat k tomu, aby to viděli stejně jako ty. Přesně to jsem měl na mysli. Snad ti bude jednou dáno to pochopit...

Pepo, měl jsem na mysli: Člověk nemůže bez Boha Písmo číst a pochopit. Prostě se nechat vést Duchem a uvidí Boží dílo, plán, vůli, takovou, že mě vede takového, kterého mě potřebuje k budování církve. Tak to je pravda. Pravda je milovat Boha a ostatní bratry v Pánu. Milovat ovšem můžeme jen v Duchu, zkoumáním a svým přesvědčováním nikoli jak to dělají SJ. Láska Boží není láska lidská, pomíjívá... To je pravda.

...Duch o tom (Ježíši Kristu) vydává svědectví, neboť Duch jest pravda.

Milovaní, milujme se navzájem, neboť láska je z Boha, a každý, kdo miluje, z Boha se narodil a Boha zná. Kdo nemiluje nepoznal Boha, protože Bůh je láska.



sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Zvláštní zážitky Empty Re: Zvláštní zážitky

Příspěvek  sazeč 11/10/2012, 09:49

witness napsal:
Jestli trváš na svém, že tvoje názory jsou správné, pak nemůžeš mít Božího ducha,
Takže Božího ducha má ten, kdo si myslí, že jeho názory jsou nesprávné?
Zbytečně se namáháš. Víš, co jsem měl na mysli.



sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Zvláštní zážitky Empty Re: Zvláštní zážitky

Příspěvek  witness 11/10/2012, 21:39

sazeč napsal:
Zbytečně se namáháš.
Nenamáhal jsem se, napsal jsem jen jednu větu. Very Happy

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Zvláštní zážitky Empty Re: Zvláštní zážitky

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru