Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prosby o Ducha Svatého

Goto down

Prosby o Ducha Svatého Empty Prosby o Ducha Svatého

Příspěvek  Alea 24/2/2013, 18:30

Dostala se mi do ruky nádherná inspirující knížečka, o kterou bych se tu s Vámi před Velikonocemi chtěla podělit. Přála bych si ji uvést a předat tak, jak byla napsána a proto jsem jí vyhradila samostatné téma, které bude uzavřené diskusím a otevřené pouze této úchvatné a inspirující tématice - modlitbám o Ducha Svatého.

Kéž Duch Svatý přijde a osvítí naše srdce a kéž pro každého z nás bude toto malé duchovní cvičení na pokračování osobním přínosem a povzbuzením.


(Knížka pochází z nakladatelství Paulínky, autorem je Anna od Kříže)


Naposledy upravil Alea dne 24/2/2013, 18:53, celkově upraveno 1 krát
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Prosby o Ducha Svatého Empty ÚVOD

Příspěvek  Alea 24/2/2013, 18:41

Po svém vzkříšení se Ježíš po čtyřicet dní zjevoval apoštolům a mluvil s nimi. Jednohodne, když s nimi byl u stolu, jim přikázal, aby "neodcházeli z Jeruzaléma, ale čekali na Otcovo zaslíbení: Vždy jste přece o tom ode mne slyšeli: Jan křtil vodou, ale vy budete pokřtěni Duchem Svatým za několik málo dní." (Skutky 1:4, 5). Proto apoštolové s Ježíšovou matkou Marií setrvávali v modlitbách až do dne Letnic. Tehdy byli všichni naplněni Duchem Svatým.

Podobně jako tehdy Maria a apoštolové se také dnešní věřící před Letnicemi modlí, a to tzv. svatodušní novénu,a prosí, aby Duch Svatý vstoupil do jejich srdcí a oni byli naplněni novým životem.

Tato svatodušní novéna je inspirována sekvencí "Přijď, ó Duchu přesvatý". Úryvek zmiňované sekvence se stává jakýmsi mottem každého dne. Po něm následují vybraná čtení z Písma svatého, podněty k zamyšlení a závěrečná modlitba.

Ovšem ještě dříve, než tuto knížečku otevřeme a necháme se jí inspirovat, měli bychom Ducha Svatého prosit, ať už svou osobní modlitbou či nějakou z uvedených na konci novény, aby....

naše srdce bylo opravdu otevřené a On do něj mohl vstoupit a působit v nás svými dary.
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Prosby o Ducha Svatého Empty 1.DEN

Příspěvek  Alea 24/2/2013, 18:50

Přijď ó Duchu přesvatý, světla svého bohatý, paprsek rač na nás vlít!

Ježíš přišel do Nazareta, kde vyrostl a jak měl ve zvyku, šel v sobotu do synagogy. Povstal, aby předčítal z Písma. Podali mu knihu proroka Izaiáše. Otevřel ji a nalezl místo, kde stálo: "Duch Páně je nade mnou, proto mě pomazal, poslal mne, abych přinesl chudým radostnou zvěst, abych vyhlásil zajatým propuštění a slepým navrácení zraku, abych propustil zdeptané na svobodu a vyhlásil milostivé léto Páně." Pak jim řekl: "Dnes se naplnilo slovo Písma, které jste právě slyšeli." (Lukáš 4:16-21)

K zamyšlení

Duch Svatý posvětil Ježíše, a on začal hlásat radostnou zvěst. Velmi často se obracel k chudým a nemocným, kteří jsou víc než ostatní otevřeni působení Ducha Svatého. Otevřme i my svá srdce a nechejme se vést Božím slovem; Duch Svatý pak bude působit i v nás.


Modleme se

Duchu Svatý, dej nám schopnost uvědomovat si, že jsi přítomen v našem životě a že v nás působíš. Pomoz nám pochopit, že pravá cesta vede JEN skrze TVÉ SVĚTLO.

Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Prosby o Ducha Svatého Empty Chválím Tě, Pane

Příspěvek  Alea 25/2/2013, 23:49

Jako kulturní a hluboce duchovní vložku k tomuto tématu připojuji krásnou modlitbu-píseň v latině - Adoramus Te, Domine z Taizé (společné láskyplné a "Duchaplné" Smile komunity protestantů a katolíků) .

Doporučuji, poslechnout si píseň po či před modlitbami o Ducha Svatého.
Všem Pánu otevřeným lidičkám přeji Pánův Pokoj a Pánovu Lásku v srdci! I love you

https://www.youtube.com/watch?v=R1UOt3kMkF4
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Prosby o Ducha Svatého Empty 2. DEN

Příspěvek  Alea 2/3/2013, 19:19

Přijdiž, Otče nebohých, Dárce darů přemnohých, rač nám srdce osvítit!

"A já budu prosit Otce a dá vám jiného Přímluvce, aby s vámi zůstal navždy; Ducha pravdy. Svět ho nemůže přijmout, protože ho nevidí a nezná. Vy ho znáte, neboť přebývá u vás a bude ve vás." I love you
(Jan 14:16-17)

K zamyšlení

Před tím, než Ježíš odejde ze světa, utěšuje své učedníky a slovy plnými naděje je vybízí, aby vytrvali. Dává jim velký příslib seslání Ducha Svatého, který bude přebývat ve všech, kdo v něho uvěří a jsou OCHOTNI ho přijmout.

Modleme se:

Osviť nás, Pane, abychom pochopili, že Ty SÁM jsi Světlo, Tvůrce i Cesta (našeho života). Dej, ať v našem srdci nepochybuje vědomí, že máme NEUSTÁLE žít z darů Tvé milosti.

Amen.
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Prosby o Ducha Svatého Empty 3. DEN

Příspěvek  Alea 3/3/2013, 16:22

Božský Utěšiteli, něžný duší Příteli, sladký Občerstviteli!

"Kdo mě miluje, bude zachovávat mé slovo a můj Otec ho bude milovat a PŘIJDEME K NĚMU a učiníme si u něho příbytek. I love you
Kdo mě nemiluje, nezachovává moje slova. A přece slovo, které slyšíte, není moje, ale mého Otce, který mě poslal. Ale Přímluvce Duch Svatý, kterého Otec pošle ve jménu mém, ten vás NAUČÍ VŠEMU a připomene vám všechno ostatní, co jsem vám řekl já."
(Jan 14: 23-24, 26)

K zamyšlení

Duch Svatý nám byl poslán, aby nám Ježíšova slova připomínal, a my se tak mohli skrze jejich zachovávání učit Boha milovat. Pokud se naučíme podle nich žít, budeme trvale prodlévat v Boží lásce a Ježíš spolu s Otcem a Duchem Svatým budou přebývat v naší duši.

Modleme se


Duchu Svatý, ty jsi pravý Utěšitel, dej nám jistotu, že jsi s námi v každém okamžiku, a chraň nás před NEDOSTATKEM VÍRY A LÁSKY.
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Prosby o Ducha Svatého Empty 4. DEN

Příspěvek  Alea 9/3/2013, 23:12

V práci milý Pokoji, Smiřiteli v rozbroji, v pláči Povzbuditeli!

"Pojďte ke mně, všichni, kdo se lopotíte a jste obtíženi, a JÁ vás občerstvím. Vezměte na sebe mé jho a učte se ode mne, neboť jsem tichý a POKORNÝ SRDCEM a naleznete pro své duše ODPOČINEK. Vždyť MÉ JHO NETLAČÍ a mé břemeno NETÍŽÍ."
(Matouš 11:28-30)

K zamyšlení

Ježíš neopustí nikoho, kdo má starosti a problémy. On sám bude prvním, kdo nám POMŮŽE NELEHKÁ BŘEMENA NÉST. Nemějme proto strach vzít na sebe jeho jho. Díky Boží lásce se nám stane sladkým a bude pro nás ZDROJEM ÚTĚCHY.

Modleme se

Duchu Svatý, který obnovuješ tvář země, učiň, abychom s odvahou pracovali a mohli plnit Tvou (Boží) vůli.
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Prosby o Ducha Svatého Empty 5. DEN

Příspěvek  Alea 17/3/2013, 16:27

Světlo duši blažící, srdce v Tebe věřící milostí rač naplnit!

"Nastal den letnic a všichni byli společně pohromadě. Najednou se ozval z nebe hukot, jako když se přižene silný vítr, a naplnil celý dům, kde se zdržovali. A ukázaly se jim jazyky jako z ohně, rozdělily se a nad každým z nich se usadil jeden. Všichni byli naplněni Duchem Svatým a začali mluvit cizími jazyky, jak jim Duch vnukal, aby promlouvali."
(Skutky 2:1-4)

K zamyšlení

Letničního rána Duch Svatý sestoupil do srdcí učedníků. Jejich vnitřní proměna se srkze působení Ducha Svatého stala zjevnou: učedníci dostávají odvahu k hlásání velkého díla Božího. Byli naplněni darem mluvit cizími jazyky tak, že jim každý rozuměl. Tím se obnovila jazyková jednota, která předjímá jednotu lásky a víry.

Modleme se

Pane Bože, sešli nám shůry Ducha Svatého a dej, ať v jeho síle a světle dokážeme proměňovat svůj život. Pomoz nám odstraňovat všechno, co naše srdce zahlcuje a ochromuje. Vždyť naše srdce má patřit TOBĚ.
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Prosby o Ducha Svatého Empty 6. DEN

Příspěvek  Alea 28/3/2013, 23:15

Člověk bez Tvé pomoci slábne a je bez moci, vše mu může uškodit.

"´Má milost Ti postačí, protože moje síla se zdokonaluje ve slabosti.´ Velmi rád se tedy budu chlubit spíše svými slabostmi, aby na mě spočinula Kristova moc. Proto s radostí přijímám slabosti, příkoří, nouzi, pronásledování a úzkosti pro Krista. Neboť když jsem slabý, tak jsem silný."
2. Kor. 12: 9, 10

K zamyšlení

Právě v hodině zkoušky nejlépe poznáme, na co skutečně spoléhá naše srdce; zda na pomoc lidskou nebo na moc Boží. Odevzdáme-li se v takové chvíli s důvěrou do Božích rukou, dá se nám Ježíš poznat jako Spasitel. Skrze Ducha Svatého tak začneme chápat, že právě ve chvílích vlastní slabosti, nouze, nemocí a úzkosti se stáváme v Kristově moci skutečně silnými. I love you

Modleme se

Duchu Svatý, který přetváříš srdce člověka, Ty máš moc proměnit naši slabost v sílu; dej nám milost přemoci strach a zvítězit nad protivenstvím ďábla.

Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Prosby o Ducha Svatého Empty 7.DEN

Příspěvek  Alea 29/3/2013, 20:53

Smyj, co skvrna zasáhla, ovlaž srdce vyprahlá, raněné rač zahojit. Srovnej, co je zkřiveno, zahřej, co je studeno, nedej duši zabloudit!

"Všichni, kdo se dávají vést Božím Duchem, jsou Boží synové. Nedostali jste přece ducha otroctví, že byste museli zase znova žít ve strachu. Dostali jste však ducha těch, kdo byli přijati za vlastní, a proto můžeme volat:´Abba, Otče!´Spolu s naším duchem to potvrzuje sám Duch Svatý, že jsme Boží děti."
Řím. 8:14-16

K zamyšlení

Duch Svatý nás učí opravdovému vztahu k Otci a je naší zárukou, že nás Bůh skutečně přijal za své děti. S tímto vědomím již nelze plnit Boží vůli jen ze strachu před trestem. Ztotožnění se s Boží vůlí by pro nás mělo být především důkazem lásky, jakou chováme k našemu nebeskému Otci. Na cestě k plnému pochopení Boží vůle je Duch Svatý naším neocenitelným průvodcem.

Modleme se


Duchu Svatý, jsi prstem Otcovy pravice, spojuj nás s láskou Boha Otce a proměň nás v opravdové Boží děti.
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Prosby o Ducha Svatého Empty 8. DEN

Příspěvek  Alea 31/3/2013, 23:01

Rač nám v tebe věřícím a tě vroucně prosícím sedmerý dar uštědřit!

"Žijte duchovně a nepropadnete žádostem těla. Ovocem Ducha je láska, radost, pokoj, shovívavost, vlídnost, dobrota, věrnost, tichost, zdrženlivost. Proti takovým věcem se nestaví žádný zákon."
(Gal. 5: 16,22-23)

K zamyšlení

Svatý Pavel nás vybízí, abychom žili duchovně, protože pokud náš život povede Duch Svatý, budou v nás uzrávat plody v podobě Božích darů.

Modleme se

Duchu Svatý, dárce všech darů, vlej do našeho srdce dar poznání a moudrosti. Uč nás odpovídat na nenávist láskou, na nepřátelství pokojem, na zranění odpuštěním, abychom kráčeli ve stopách Ježíše, který je Cesta, Pravda a Život.

Amen!
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Prosby o Ducha Svatého Empty 9. DEN

Příspěvek  Alea 31/3/2013, 23:10

Uděl za ctnost odplatu, zjednej spásy jistotu, v nebi rač nás oblažit!

Jestliže jste však s Kristem umřeli, jsme přesvědčeni, že spolu s ním také budeme žít. Nyní jste však osvobozeni od hříchu a dali jste se do služby Bohu. A užitek z toho je vaše posvěcení a nakonec věčný život. Neboť odplata za hřích je smrt, dar Boží však je věčný život v Kristu Ježíši, našem Pánu.
(Řím. 6:8, 22-23)

K zamyšlení

Apoštol Pavel nás těmito slovy chce povzbudit k trvalé naději. Ve křtu jsme byli ponořeni do Kristovy smrti a naším úkolem se stalo neustále umírat hříchu a žít v Duchu Svatém. Vysvobození z otroctví hříchu nás přivádí do společenství s Bohem, které dojde plnosti v životě věčném.

Modleme se


Duchu Svatý, Otče ubohých, nauč nás žít ve stálé přítomnosti Boha a očekávat budoucí štěstí věčné blaženosti.
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Prosby o Ducha Svatého Empty Re: Prosby o Ducha Svatého

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru