Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Staň se Jehovovým přítelem

+2
Matěj Telam
Michal
6 posters

Goto down

Staň se Jehovovým přítelem   Empty Staň se Jehovovým přítelem

Příspěvek  Michal 7/4/2013, 12:02

Staň se Jehovovým přítelem

viz: http://www.jw.org/cs/publikace/videa/
Film z produkce WTBS: "Staň se Jehovovým přítelem - kapitola pk002 - Poslouchej Jehovu".
Maminka zde donutí chlapečka vyhodit hračku do odpadkového koše, protože za ní může být Satan ...

Přímý download:
http://download.jw.org/files/media_video/97/pk_B_002_r240P.mp4
Michal
Michal

Male Poeet p?íspivku : 222
vztah k organizaci : Můj vzor je "Ježíš Kristus disident". Dvacetiletá zkušenost, nyní již pár let ex ...
Reputace : 0
Body : 45
Registration date : 30. 01. 06

http://www.straznavez.cz

Návrat nahoru Goto down

Staň se Jehovovým přítelem   Empty Re: Staň se Jehovovým přítelem

Příspěvek  Matěj Telam 8/4/2013, 10:11

Moje kritika (pohled) po shlédnutí videa pro děti:

Za 1.vé - než napíši co se mi nelíbí, tak níže napsaným vyjádřením není mým záměrem shazovat poslušnost dětí vůči rodičům i Stvořiteli (Božímu slovu).

Koloským 3:20 Děti, poslouchejte ve všem své rodiče, protože se to líbí Pánu.

Za 2.hé - jde o formu, jakou tyto videa byly udělány. Po shlédnutí tyto filmy u mne vyvolaly traumatický pocit, pro dítě to může být zárodek nějaké psychické poruchy v dalším vývoji.

Přehnané emociální vize předkládané malému dítěti následků neposlušnosti v podivných šedých představách. Úvod video klipu s hudbou je jako okopírovaný z Hollywoodského velkofilmu „Konec světa 2012“, či nějaké „Apokalypsy“ . Dále dost nepřirozené se mi jeví poučování otce svého malého potomka, kdy otec završuje svůj rozhovor „propagačními“ slovy – o čem jsme hovořili na našem rodinném uctívání. Vůbec je otázkou, zda takové malé dítě pochopí takové intelektuálně náboženské rozbory? Lepší prostředek by byl - „pár plácanců na zadek“ a bez dalších psychických traumat. Dítě se má vést, aby s láskou poslouchalo rodiče a Boha, ne se strachem. A to se těm klipům, vnést strach do malé hlavičky dítěte povedlo.

M.T.
Matěj Telam
Matěj Telam

Male Poeet p?íspivku : 216
Age : 57
vztah k organizaci : SJ - nyní: Fide,sed cui fidas,vide
Reputace : 1
Body : 172
Registration date : 07. 04. 08

Návrat nahoru Goto down

Staň se Jehovovým přítelem   Empty Vynucování poslušnosti strachem

Příspěvek  26 14/4/2013, 19:05

Zrovna včera běžel v TV nějaký pořad a tam rozebírali jakými prostředky si mafie udržovala věrnost a poslušnost bylo to jedniným nástrojem, vyvolávaním strachu, čím větší strach tím věrnější ovečky...prostě klasické buď nás budeš poslouchat nebo koukej co se ti stane...

26

Poeet p?íspivku : 32
Reputace : 0
Body : 14
Registration date : 03. 02. 06

Návrat nahoru Goto down

Staň se Jehovovým přítelem   Empty Fantasie se rozvijet NESMI je to nebezpecne...

Příspěvek  26 14/4/2013, 20:50

A kdyby si Kubik hral s postavickou Mojzise tak by mohl vycarovat hejno kobilek? A mohl by jako zacarovat mraky, aby z nich prseli zaby? A co reku mohl by zacarovat jako Nil ze se voda zmeni v krev? No a co postavicku Jezise ta by zase mohla ozivovat ostatni postavicky kterych by se dotkla... Takhle by si snad mohl hrat nebo NE? Very Happy

A jakpak se Jehova diva na takove carovani?

Myslim ze takto nejak by to mel Kubik mamince vysvetlit a doporucit ji nejakou literarturu treba o tom jak se chovaji rodice kterym nekdo provede brainwashing...(skoda ze se deti nemuzou branit, ale on jednou Kubik vyroste a pak mu to dojde)

Jako fakt nechapu co je spatneho na tom si hrat s fantasy postavickou, vsak nedelal zadne voodoo s demonickou panenkou!!!! affraid

26

Poeet p?íspivku : 32
Reputace : 0
Body : 14
Registration date : 03. 02. 06

Návrat nahoru Goto down

Staň se Jehovovým přítelem   Empty Re: Staň se Jehovovým přítelem

Příspěvek  TULIPAN 21/4/2013, 18:17

Matěj Telam napsal:Moje kritika (pohled) po shlédnutí videa pro děti:

Za 1.vé - než napíši co se mi nelíbí, tak níže napsaným vyjádřením není mým záměrem shazovat poslušnost dětí vůči rodičům i Stvořiteli (Božímu slovu).

Koloským 3:20 Děti, poslouchejte ve všem své rodiče, protože se to líbí Pánu.

Za 2.hé - jde o formu, jakou tyto videa byly udělány. Po shlédnutí tyto filmy u mne vyvolaly traumatický pocit, pro dítě to může být zárodek nějaké psychické poruchy v dalším vývoji.

Přehnané emociální vize předkládané malému dítěti následků neposlušnosti v podivných šedých představách. Úvod video klipu s hudbou je jako okopírovaný z Hollywoodského velkofilmu „Konec světa 2012“, či nějaké „Apokalypsy“ . Dále dost nepřirozené se mi jeví poučování otce svého malého potomka, kdy otec završuje svůj rozhovor „propagačními“ slovy – o čem jsme hovořili na našem rodinném uctívání. Vůbec je otázkou, zda takové malé dítě pochopí takové intelektuálně náboženské rozbory? Lepší prostředek by byl - „pár plácanců na zadek“ a bez dalších psychických traumat. Dítě se má vést, aby s láskou poslouchalo rodiče a Boha, ne se strachem. A to se těm klipům, vnést strach do malé hlavičky dítěte povedlo.

M.T.

Mě se to jeví nepřirozené od začátku do konce. Měla jsem při sledování toho filmu pocit trapnosti... Taky mi připadá kruté hodit do koše dárek od kamaráda, neměl by Kubík dárek radši vrátit? Jinak postřehy 26 jsou fakt trefné Very Happy Celý film je takový smutný, zase je to všechno o tom: musíš, nesmíš - nebo ...

TULIPAN

Female Poeet p?íspivku : 27
Reputace : 0
Body : 29
Registration date : 28. 02. 13

Návrat nahoru Goto down

Staň se Jehovovým přítelem   Empty Re: Staň se Jehovovým přítelem

Příspěvek  TULIPAN 21/4/2013, 18:20

Psychické vydírání, to je termín, který to podle mě vystihuje. Kouknout se na ten film asi dítěti neublíží, horší to je, když tohle doma sám zažívá dnes a denně...

TULIPAN

Female Poeet p?íspivku : 27
Reputace : 0
Body : 29
Registration date : 28. 02. 13

Návrat nahoru Goto down

Staň se Jehovovým přítelem   Empty Re: Staň se Jehovovým přítelem

Příspěvek  Matthias 15/5/2013, 18:22

Tak tento diel bol pekne udereny...normalne som sa citil ako ked vam obleju v horucom lete vedro studenej vody na hlavu.toto som zazil v detstve x krat a to nasi neboli az tak chori v tomto ohlade.fuj.

Matthias

Male Poeet p?íspivku : 7
vztah k organizaci : od plienok vychovavany ako SJ, v dospelosti pokrsteny,teraz uz len registrovany
Reputace : 0
Body : 5
Registration date : 18. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Staň se Jehovovým přítelem   Empty Re: Staň se Jehovovým přítelem

Příspěvek  Matěj Telam 19/5/2013, 19:00

Přidávám odkaz rozboru filmu z polského prostředí:

http://www.piotrandryszczak.pl/zostan-przyjacielem-jehowy-film-animowany-dla-dzieci.html


Překladač:

http://translate.google.cz/translate?sl=pl&tl=cs&js=n&prev=_t&hl=cs&ie=UTF-8&eotf=1&u=http%3A%2F%2Fwww.piotrandryszczak.pl%2Fzostan-przyjacielem-jehowy-film-animowany-dla-dzieci.html&act=url

Je tam řečeno a hlouběji rozvinuto co jsem napsal ve svém příspěvku dříve.
Vyzdvihuji z polského rozboru například toto:

1) depresivní zobrazování scén - viz. fotky sekvencí z filmu.

2) vyvolání pocitu viny u dítěte:

mama mówi do synka:

- Piotrusiu, jestem z ciebie taka dumna. Cieszę się, że tak zrobiłeś. I wiesz kto jeszcze się cieszy?
- Jehowa.
- Oczywiście! Posłuchałeś Jehowy i on cię za to bardzo kocha.

"Posłuchałeś Jehowy i on cię za to bardzo kocha" - czy Bóg nas kocha za coś? To jest fałszywy obraz Boga. Najpierw tworzy się poczucie winy, by potem pokazać, że Bóg dopiero nas kocha, gdy zrobimy dobry uczynek. A tak nie jest. Bóg nas kocha BEZWARUNKOWO! Zawsze! Czy my musimy sobie czymś zasłużyć, by nas Bóg pokochał? Nie! Jezus mówi o miłości Boga do nas:

Překlad:
Matka říká synovi:
Petře, jsem na tebe velice pyšná. Jsem ráda, že jsi to udělal. A víš, kdo se ještě raduje?
Jehova.
- Samozřejmě, poslouchals Jehovu a on tě za to má velmi rád.

"Jistě, poslouchals Jehovu a on tě za to má velmi rád" - copak Bůh nás miluje za něco? Je to falešný obraz Boha. Nejprve se vytváří pocit viny, aby se pak ukázalo, že Bůh nás miluje tehdy, když uděláme dobrý skutek. Ale tak to není. Bůh nás miluje BEZPODMÍNEČNĚ. Vždy! Copak my musíme si něčím zasloužit Boží lásku? Ne! Ježíš mluví o Boží lásce k nám:

Jan 3:16-17

16 Bůh totiž tak velice miloval svět, že dal svého jediného zplozeného Syna, aby žádný, kdo v něj projevuje víru, nebyl zahuben, ale měl věčný život. 17 Vždyť Bůh neposlal svého Syna na svět, aby soudil svět, ale aby byl svět skrze něho zachráněn.
-----PNS---


Matěj Telam
Matěj Telam

Male Poeet p?íspivku : 216
Age : 57
vztah k organizaci : SJ - nyní: Fide,sed cui fidas,vide
Reputace : 1
Body : 172
Registration date : 07. 04. 08

Návrat nahoru Goto down

Staň se Jehovovým přítelem   Empty Re: Staň se Jehovovým přítelem

Příspěvek  JAREKzRybenu 1/6/2013, 04:22

Ano, Matěji, to je přesně ono!

Podmíněná láska - taková Boží láska nikdy nebyla, není a nebude.

Je to přesný obraz zákonického uvažování sekty: "Splníš to, to a to, a Bůh tě za to bude mít rád." Satanova sprostá lež! Její destrukční následky se dostavují nejen ve zdeformovaném vztahu k Bohu a Kristu, ale i v rodinách, mezi členy takto uvažujícího splečenství a vůbec v životě - prostě "lásku si musíš zasloužit". Takto podvedení a zranění lidé (nejen SJ) se pak snaží svými výkony si lásku okolí "zasloužit" - a když se to nedaří, vede to k depresím a "vzdání se" - sebevraždám, alkoholismu, apod. - nebo ještě hůře - k odvrácení se od Boha. "Zasloužená láska" být skutečnou láskou ani nemůže, protože to je pak platba, mzda, produkt obchodu či práce. Takto by ani rodiče nemohli milovat své právě narozené děti - vždyť si lásku ničím nemohly zasloužit.

Prostě hnus, démonská nauka.

Dále pak ta forma poučování - kladení otázek jak při násilném marketingovém dealerství - aby "zákazník" neměl jinou volbu. S použitím již zmíněného vyvolávání pocitu viny.


Ještě k té samotné hračce - postavičce kouzelníka:

1) Děti se hrou učí. Co se naučí hrou s postavičkou kouzelníka (nebo třeba čerta(=démona), čarodějnice, draka)? Nu přece to, že "kouzelník (čert(=démon), čarodějnice, drak) je hodný a může být tvůj dobrý kamarád".

2) Je kouzelník "fantasy postavička"? Existují kouzelníci, čarodějnice, "čerti"(=démoni)? V jakém vztahu jsou k Bohu a Kristu?

Zjevení21:8Avšak bázliví, nevěřící, ti, kdo propadli modlářské ohavnosti, vrahové, smilníci, kouzelníci, modloslužebníci a všichni lháři mají svůj díl v jezeře, které hoří ohněm a sírou, což je smrt druhá.“ (samozřejmně, Bůh miluje i kouzelníky a volá je k pokání)

Nebo si zadejte do vyhledávače heslo "čarodějnictví" - a uvidíte, co vám vyjede (ale na odkazy nedoporučuju bez modlitby a pádného důvodu klikat - mám s démony své zkušenosti).

Na závěr stručně zkušenost rodiny jedné sestřičky z místního KS (Křesťanské společenství):

Jejich malý synek měl před časem problém s hroznými nočními můrami - budil se s křikem, vyděšený. Tedy se modlili a DS je upozornil na synkova oblíbeného hrdinu - Spidermana. Měl doma hračky, plakáty, olečení - prostě Spidermana "zbožňoval". S klučinou to probrali (ne po svědkovsku), mluvili mj. o tom, že jediným skutečným vzorem a Pánem je pro křesťana Ježíš Kristus. Klučina se rozhodl všechno vyházet a najednou bylo po nočních můrách.

(k Spidermanovi - pokud mají dnes nějací lidé nadpřirozené schopnosti - kdopak jim to umožňuje?)

Tedy - jsou takové hračky opravdu neškodné?


Řada křesťanů si žel existenci duchovního světa pořádně neuvědomí (jako třeba Russel s pyramidou), dokud se s ním přímo nestřetne. Což ovšem neznamená, že na něj ten svět nepůsobí. Takže já bych před takovými hračkami varoval (samozřejmně ne způsobem, jako v tom videu) - podobně jako před okultismem, léčitelstvím, modlářstvím. Lepší prevence, než pak vyhánět "nezvané (ale vlastně nevědomky pozvané) hosty" Wink


JAREKzRybenu
JAREKzRybenu

Male Poeet p?íspivku : 644
vztah k organizaci : "kacíř" - dostižený a odsuzený církevní "spravedlností" organizace dne 7.3.2012 za podřizování svého svědomí Bohu, Kristu a Svatému Písmu spíše, než lidské omylné autoritě Písmu odporující.
Reputace : 0
Body : 646
Registration date : 01. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Staň se Jehovovým přítelem   Empty Re: Staň se Jehovovým přítelem

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru