Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kazatelská činnost

+7
Jiří Brei
JAREKzRybenu
witness
Melissa
annakonyk
zbysek
דנר
11 posters

Strana 1 z 3 1, 2, 3  Next

Goto down

Kazatelská činnost Empty Kazatelská činnost

Příspěvek  דנר 25/7/2014, 01:07

Můžu se prosím zeptat, jestli existuje nějaké náboženství, které má takto zorganizované kázání po celém světě jako Svědci Jehovovi??(Omlouvám se pokud jsem porušil některé z pravidel nového threadu)
Po marných deseti letech žití, jsem se totiž vrátil ke čtení Bible a viděl jsem v ní věci, kterých jsem si dříve (patrně věkem) vůbec nevšiml a jak do sebe zapadají a jak jsou průzračné na rozdíl od východních, andělských, či konspiračních náboženství. Pravda je i ta, že k některým věcem musí člověk uzrát postupem času a nelze se jakoby přihlásit do nějaké církve a být její součástí, i Ježíš řekl: Neustále hledejte nejprve království....(Mt 6:33)..slovo neustále naznačuje, že je to běh na celý život a i když jsem jako dítě byl vychovávaný jako SJ, nyní jsem musel znovu začínat věřit, ověřovat si na základě důkazů, i těch vědeckých atd...že Bůh existuje, že Bible je ta pravá...jakoby opět od začátku a nyní jsem již ve fázi, že bych se o to chtěl podělit s ostatními, aby též nebyli myšlenkově ve tmě a je mi celkem jedno jestli v té, nebo v té víře, neboť pouze Jehova bude vybírat z různých náboženství ty upřímné Bohabojné lidi, ale zdá se mi že jedinou podporu ke kazatelské činnosti celosvětového rozsahu dávají pouze Svědkové Jehovovi. Nebo ne??


דנר

Male Poeet p?íspivku : 21
Age : 44
vztah k organizaci : vyloučený cca v 18-ti letech, u organizace spolu s rodiči od 7 let
Reputace : 2
Body : 27
Registration date : 25. 07. 14

Návrat nahoru Goto down

Kazatelská činnost Empty Re: Kazatelská činnost

Příspěvek  zbysek 25/7/2014, 11:09

A co má ukazovat to, když se navenek jeví, že SJ mají nejpropracovanější kazatelskou službu? Že jsou Bohu nejblíž nebo že jsou nejlepšími následovníky Krista? Ne.

Jan 13:35  Podle toho všichni poznají, že jste moji učedníci, budete-li mít lásku jedni k druhým.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Kazatelská činnost Empty kazatelská činnost

Příspěvek  annakonyk 25/7/2014, 11:19

Kazatelskou činnost Ježíš zařádil do znamení svého příchodu, neřekl, že to náboženství které bude kázat je to jediné spravedlivé. Takže podle toho nemůžeme se řídit.

Ježíš svým učedníkům ve Skutky 1:8 řekl: "ale dostanete silu Ducha svatého, který na vás sestoupí, a budete mi svědky..." Z těch slov je vidět, že svědky Ježíšovo a ne Jehovovi.

Mat. 24:9 "Tehdy vás budou vydávat v soužení i na smrt a všechny národy vás budou nenávidět pro mé jméno". Budou nenávidět pro Ježíšovo jméno a ne pro Jehovovo.

Stejně i v prvním století, učedníky byli pronásledované kvůli Ježíšovu jménu. Marek 13:9;Lukáš 21:12;2.Tim. 3:12.

SJ jsou zaměření na Jehovu, když to celé evangelium je o Ježíši.

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

Kazatelská činnost Empty Re: Kazatelská činnost

Příspěvek  Melissa 25/7/2014, 12:25

Pokud vím, tak to co šíří SJ, nemá s evangeliem mnoho společného. Jejich brožury a knihy se musí stále přepisovat a staré schovávat, jejich nauky a názory se mění. Zatímco evangelium je stejné už od doby, kdy jej začali kázat učedníci Krista.

Evangelium je toto:
Písmo ale zavřelo všechny pod hřích, aby zaslíbení z víry Ježíše Krista mohlo být dáno těm, kdo věří.
Než však přišla víra, byli jsme střeženi pod Zákonem, zavřeni k té víře, která měla být zjevena,
takže Zákon byl naším vychovatelem ke Kristu, abychom byli ospravedlněni z víry.
Ale když přišla víra, nejsme již pod vychovatelem.
Skrze víru jste všichni Božími syny v Kristu Ježíši.
Všichni, kteří jste pokřtěni do Krista, jste přece oblékli Krista.
Není už Žid ani Řek, není otrok ani svobodný, není muž ani žena, neboť vy všichni jste jedno v Kristu Ježíši.
A jestliže jste Kristovi, pak jste símě Abrahamovo a dědicové podle zaslíbení. Když však přišla plnost času, poslal Bůh svého Syna, narozeného z ženy, narozeného pod Zákonem,
aby vykoupil ty, kteří byli pod Zákonem, abychom přijali právo synovství.
A protože jste synové, Bůh poslal do vašich srdcí Ducha svého Syna, volajícího: "Abba, Otče!"
A tak už nejsi otrok, ale syn, a když syn, pak také Boží dědic skrze Krista.

Tak tohle je evangelium, neboli dobrá zpráva o Kristu. Jestli znáš učení Sj, je ti jasné, že oni evangelium rozhodně nešíří. Matou lidi, sami nevcházejí a jiným brání.

Melissa

Female Poeet p?íspivku : 398
Reputace : 2
Body : 357
Registration date : 04. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Kazatelská činnost Empty Re: Kazatelská činnost

Příspěvek  witness 25/7/2014, 22:34

דנר napsal:
a nyní jsem již ve fázi, že bych se o to chtěl podělit s ostatními, aby též nebyli myšlenkově ve tmě ...
To je dobře, že to tak cítíš. Pak už jen zbývá položit si otázku, co Ti vlastně brání
se ve svém okolí o Bohu a Kristu přirozeně zmiňovat?

ale zdá se mi že jedinou podporu ke kazatelské činnosti celosvětového rozsahu
dávají pouze Svědkové Jehovovi. Nebo ne??
Ano, dávají, ale to nic neznamená.
Celosvětové kazatelské dílo, jak ho vykonávají SJ, nemá žádný podklad v Písmech
a stačilo by málo... a to přestat vyžadovat od SJ zprávu z kazatelské služby a nijak
podíl na službě ve sborech SJ nekontrolovat....a celosvětové dílo SJ, které je vykonáváno
z 95% na základě manipulace s biblickými verši a psychologického nátlaku, by se zhroutilo.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Kazatelská činnost Empty Re: Kazatelská činnost

Příspěvek  JAREKzRybenu 28/7/2014, 22:36

Melisso, přesně jsi vystihla podstatu věci.
JAREKzRybenu
JAREKzRybenu

Male Poeet p?íspivku : 644
vztah k organizaci : "kacíř" - dostižený a odsuzený církevní "spravedlností" organizace dne 7.3.2012 za podřizování svého svědomí Bohu, Kristu a Svatému Písmu spíše, než lidské omylné autoritě Písmu odporující.
Reputace : 0
Body : 646
Registration date : 01. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Kazatelská činnost Empty Re: Kazatelská činnost

Příspěvek  Melissa 28/7/2014, 22:58

JAREKzRybenu napsal:Melisso, přesně jsi vystihla podstatu věci.

Díky  I love you 

Melissa

Female Poeet p?íspivku : 398
Reputace : 2
Body : 357
Registration date : 04. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Kazatelská činnost Empty Re: Kazatelská činnost

Příspěvek  Melissa 26/8/2014, 19:51

Teď rozšiřují SJ traktáty, je tam i toto: Co je tou dobrou zprávou? (dobrá zpráva = evangelium)

Bůh si přeje, abychom se ze života radovali. Zemi a všechno na ní stvořil z lásky k nám. Už brzy zakročí, aby lidem po celém světě zajistil lepší budoucnost a aby je osvobodil od všeho, co jim působí utrpení. (Přečtěte si Jeremjáše 29:11.)

Žádné vládě se nepodařilo odstranit násilí, nemoci ani smrt. Co je tedy tou dobrou zprávou? Je to ujištění, že Bůh zanedlouho všechny lidské vlády nahradí svou vlastní. Lidé pak budou žít v pokojných podmínkách a budou se těšit z dokonalého zdraví. (Přečtěte si Izajáše 25:8; 33:24; Daniela 2:44.)

Tak takhle vypadá evangelium v podání sekty SJ. Takhle nás učili o životě na zemi pod novou vládou.

A tohle píše apoštol Pavel: Milost vám a pokoj od Boha Otce a od našeho Pána Ježíše Krista,který dal sám sebe za naše hříchy, aby nás vysvobodil z nynějšího zlého věku podle vůle našeho Boha a Otce,jemuž buď sláva na věky věků. Amen.
Divím se, že se tak rychle uchylujete od Toho, který vás povolal Kristovou milostí, k jinému evangeliu.
Jiné evangelium není, ale jsou někteří, kteří vás zneklidňují a chtějí převrátit evangelium Kristovo.
Ale i kdybychom vám my anebo anděl z nebe kázali jiné evangelium než to, které jsme vám kázali, ať je proklet!
Jak jsme již řekli, tak to nyní říkám znovu: Jestliže vám někdo káže jiné evangelium než to, které jste přijali, ať je proklet!


Melissa

Female Poeet p?íspivku : 398
Reputace : 2
Body : 357
Registration date : 04. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Kazatelská činnost Empty Re: Kazatelská činnost

Příspěvek  דנר 27/8/2014, 08:39

Též jsem při svém čtení Bible na některé zajímavosti narazil, i jak tu píšete, že se tam nepíše o tom, že kdo bude, kázat bude ten pravý, je tam spíš jen konstatování, že se to bude dít, stejně jako že budou války, atd… nic víc.
Trochu mě zaráží polemika o rozdílnosti mezi Ježíšem a Jehovou, Ježíš přece vždy tvrdil, že vše pochází od otce a mluví tak jak ho otec naučil, vše co má je od otce…..atd.. a vždy když ho někdo chtěl oslavovat, Ježíš ho pokorně nasměroval k Bohu. V tomto bych osobně problém neviděl.
Pravdou zůstává to, že když se svědků zeptáte co je vlastně dobrá zpráva, většina odpoví, že již brzy přijde Armagedon a budeme žít v ráji, toť vše. Přičemž je to hlavně o tom, že je záchrana skrze Krista jak píše Melissa a že se rozšířila i na nežidy, kdy okolní národy krom Izraele neměli předtím, defakto vůbec žádnou naději.
Dále by asi SJ hodně prořídli, kdyby přišlo nové světlo o tom, že možná zemřou, ale stejně se mají chovat hezky, aby jejich jména byla v knize života, fakt je ten, že jejich učení stojí na tom, že zažijí příchod Krista, aniž by museli zemřít. Proto stále ty generace, i když je to nepodstatné.
Přirovnání SJ k Velkému Babylónu je myslím trochu moc, protože ani my neznáme Boží cesty, které jsou nevyzpytatelné, on je může používat jako svůj nástroj, aby se lidé zamysleli nad věcmi o kterých doteď vůbec nepřemýšleli, stejně tak ale může používat katolíky, evangelíky, Gideonity, Adventisty sedmého dne, mormony…a mnoho dalších….já sám jsem shlédl video na youtube kdo ví od koho, které mě přimělo znovu zauvažovat nad Biblí a jejím poselství....... jen toto mějme tedy na paměti, že jsme lidé a co Bůh dělá a jakým způsobem, může jít občas mimo naše chápání

דנר

Male Poeet p?íspivku : 21
Age : 44
vztah k organizaci : vyloučený cca v 18-ti letech, u organizace spolu s rodiči od 7 let
Reputace : 2
Body : 27
Registration date : 25. 07. 14

Návrat nahoru Goto down

Kazatelská činnost Empty Re: Kazatelská činnost

Příspěvek  Jiří Brei 30/8/2014, 13:17

Ahoj Melisso,

co na tom, co jsi citovala (mohla bys, prosím, uvést název tohoto traktátu?), není, podle Tebe, dobrou zprávou? Zaslouží si, podle Tebe, za slova, která jsi citovala, svědkové Jehovovi prokletí?

Děkuji za odpovědi a kéž Tě provází Boží pokoj
Jirka
Jiří Brei
Jiří Brei

Male Poeet p?íspivku : 582
Reputace : 1
Body : 488
Registration date : 09. 08. 07

Návrat nahoru Goto down

Kazatelská činnost Empty Re: Kazatelská činnost

Příspěvek  dajti 30/8/2014, 17:21

Melissa napsal:

Bůh si přeje, abychom se ze života radovali. Zemi a všechno na ní stvořil z lásky k nám. Už brzy zakročí, aby lidem po celém světě zajistil lepší budoucnost a aby je osvobodil od všeho, co jim působí utrpení. (Přečtěte si Jeremjáše 29:11.)

Žádné vládě se nepodařilo odstranit násilí, nemoci ani smrt. Co je tedy tou dobrou zprávou? Je to ujištění, že Bůh zanedlouho všechny lidské vlády nahradí svou vlastní. Lidé pak budou žít v pokojných podmínkách a budou se těšit z dokonalého zdraví. (Přečtěte si Izajáše 25:8; 33:24; Daniela 2:44.)



Souhlasím s Jirkou, co je na tomto podání evangelia SJ špatného ?

dajti

Male Poeet p?íspivku : 137
Reputace : 0
Body : 137
Registration date : 11. 12. 12

Návrat nahoru Goto down

Kazatelská činnost Empty Re: Kazatelská činnost

Příspěvek  Melissa 30/8/2014, 20:25

Jiří Brei napsal:Ahoj Melisso,

co na tom, co jsi citovala (mohla bys, prosím, uvést název tohoto traktátu?), není, podle Tebe, dobrou zprávou? Zaslouží si, podle Tebe, za slova, která jsi citovala, svědkové Jehovovi prokletí?

Děkuji za odpovědi a kéž Tě provází Boží pokoj
Jirka
http://www.jw.org/cs/publikace/knihy/dobra-zprava-od-boha/co-je-tou-dobrou-zpravou/
Evangelium je zpráva o Kristu,životu v něm, spáse, milosti. Kde v tomhle od Sj něco takového najdeš?
Zkrátka evangelium, dobrá zpráva, kterou kázal Pavel a to co šíří SJ - jsou dvě naprosto odlišné věci.

Melissa

Female Poeet p?íspivku : 398
Reputace : 2
Body : 357
Registration date : 04. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Kazatelská činnost Empty Re: Kazatelská činnost

Příspěvek  witness 30/8/2014, 22:26

Z mé strany toto:

Budu li s někým mluvit o tom, že země bude rájem a že tato doba je blízko
a ráj na zemi je připraven pro ty, kdo budou poslouchat Boha, mohu takovou
představou oslovit i člověka, který nějaké zvláštní duchovní potřeby nemá,
ale ráj ho zaujme (i takových lidí je u SJ poměrně dost).

Budu li ale s někým mluvit o tom, že lidstvo žije v hříšném stavu, ale bylo
za něj zaplaceno výkupné a lidstvo se tak opět může těšit z Boží přízně
díky oběti Ježíše Krista, bude reagovat méně lidí, protože nemá li někdo
duchovní potřeby, tak mu vlastně nic z jeho pohledu nenabídnu.

Navíc, je dnes Boží vůlí, aby se lidé přiváděli k Bohu a Kristu
prostřednictvím vyhlídky ráje na zemi?

A také, dobrá zpráva o ráji na zemi u SJ je k tomu spojena s tím,
že tohoto ráje lze dosáhnout jen uvnitř organizace SJ.

Tím samozřejmě nijak neříkám, že SJ nemluví o výkupném a o Kristu, samozřejmě
že mluví, ale u SJ je každá dobrá myšlenka v zásadě utopena v nesprávném konceptu,
takže i takový člověk, který má duchovní potřeby a osloví ho hlavně oběť Krista, tak
nakonec je stejně veden k pokroucené dobré zprávě o ráji na zemi, kam dopluje jen
v arše organizace SJ.

Běžní SJ si samozřejmě prokletí nezaslouží, když kážou to co kážou, jelikož
kážou vesměs v nevědomosti a ve slepé, i když upřímné poslušnosti vůči VRO
a také samozřejmě upřímně věří tomu, co říkají,
ale s Melissou musím souhlasit v tom, že dobrá zpráva o Království, jak ji vnímají SJ
a jak ji v zásadě káží, opravdu není tou dobrou zprávou z Písma.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Kazatelská činnost Empty Re: Kazatelská činnost

Příspěvek  דנר 30/8/2014, 23:10

Navíc, je dnes Boží vůlí, aby se lidé přiváděli k Bohu a Kristu prostřednictvím vyhlídky ráje na zemi? napsal:
To je právě to co si myslím, že nemůžeme z našeho lidského měřítka vůbec posoudit, slovy samotného Boha, že "v každém národu je mu přijatelný ten, kdo se ho bojí a činí jeho vůli"....relevantně a s čistým svědomím nemohu říct, že SJ Boží vůli nečiní, nebo v zásadě nechtějí činit....
I když je to možná zpočátku z nečistých pohnutek, tedy ne z lásky k Bohu a Kristu, ale způsobem podobným světu, jako-by něco za něco ( ráj za oddanost), ve finále se to vytříbí a buď ten člověk odejde zpět do světa nebo zůstane Křesťanem v jakékoliv podobě, ať už u SJ (což je jiná otázka, jestli to lze jen tak) nebo někde jinde.
Co tu nastiňuji já i Melissa, že dobrá zpráva je něco jiného..., je a to uznávám..., jen pře o slova, ve které nechci dále pokračovat, neboť dobrá zpráva je přece i to a hlavně to, že tu bude nový svět prostřednictvím "jakési přeměny" (ať už pozemské, či nebeské-...(kdo chce věřit té, či té....)), je to samozřejmě díky výkupní oběti Ježíše Krista a rozšíření té možnosti i na nežidy, ale to už je v dnešní době detail známý z kazatelské služby už od prvního století n. l..

דנר

Male Poeet p?íspivku : 21
Age : 44
vztah k organizaci : vyloučený cca v 18-ti letech, u organizace spolu s rodiči od 7 let
Reputace : 2
Body : 27
Registration date : 25. 07. 14

Návrat nahoru Goto down

Kazatelská činnost Empty Re: Kazatelská činnost

Příspěvek  witness 31/8/2014, 00:10

דנר napsal:
To je právě to co si myslím, že nemůžeme z našeho lidského měřítka vůbec posoudit, slovy samotného Boha, že "v každém národu je mu přijatelný ten, kdo se ho bojí a činí jeho vůli
Záleží na tom, zda v tom či onom se dá jasně říci, zda to je Boží vůle nebo ne.

"....relevantně  a s čistým svědomím nemohu říct, že SJ Boží vůli nečiní,
Je tedy např. Boží vůlí, aby
se kázalo, že od roku 1914 žijeme v posledních dnech ?
tu byl věrný a rozvážný otrok v podobě vedoucího sboru SJ ?
dnes byla na zemi jediná pravá organizace ?
chléb a víno přijímali jen někteří a ti ostatní to měli v podstatě zakázáno?
atd. atd. atd.
nebo v zásadě nechtějí činit....
Řadoví členové ji jistě mnozí činit chtějí, u VRO o tom silně pochybuji.

I když je to možná zpočátku z nečistých pohnutek, tedy ne z lásky k Bohu a Kristu, ale způsobem podobným světu, jako-by něco za něco ( ráj za oddanost), ve finále se to vytříbí
To je pravda, může se to stát i se to stává, ale tím přece tento proces nemůže být
posvěcen a prohlášen za Boží vůli.

Když někdo někoho znásilní a je z toho dítě, tak také přece akt znásilnění nikdo
neomlouvá tím, že je to vlastně v pořádku, protože to dítě by se jinak nenarodilo.

......je to samozřejmě díky výkupní oběti Ježíše Krista a rozšíření té možnosti i na nežidy, ale to už je v dnešní době detail známý z kazatelské služby už od prvního století n. l..
Detail?

Já vím, že to nemyslíš špatně i chápu jak to vlastně myslíš, ale to je právě to,
že jakmile něco upřednostníme (nový svět, ráj apod.) a díky tomu vyzní samotná
výkupní oběť Ježíše Krista jako nějaký detail, který spíše jakoby jen mimochodem
připomínáme, pak je něco silně v nepořádku, nemyslíš?

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Kazatelská činnost Empty Re: Kazatelská činnost

Příspěvek  דנר 31/8/2014, 08:39

Je tedy např. Boží vůlí, aby se kázalo, že od roku 1914 žijeme v posledních dnech ? tu byl věrný a rozvážný otrok v podobě vedoucího sboru SJ ? dnes byla na zemi jediná pravá organizace ? chléb a víno přijímali jen někteří a ti ostatní to měli v podstatě zakázáno? atd. atd. atd. napsal:
Hezké otázky Smile mám-li odpovědět upřímně, tak nevím, můžu připojit navrch svůj názor, že se mi to též nezdá...ale co jsem já, abych mohl říct Bohu: "Co to děláš?!"
I když je to možná zpočátku z nečistých pohnutek, tedy ne z lásky k Bohu a Kristu, ale způsobem podobným světu, jako-by něco za něco ( ráj za oddanost), ve finále se to vytříbí To je pravda, může se to stát i se to stává, ale tím přece tento proces nemůže být posvěcen a prohlášen za Boží vůli. napsal:
Boží vůlí je, aby bylo zachráněno každé tělo...Nikdo neříká, že SJ jsou jediní pravý(resp. říká to o sobě každé náboženství Very Happy ), kazatelská služba, která je psychologicky zaměřená na aktuální potřeby lidí, co na to říct, a co chceš jiného nabídnout bezvěrcům, které otázky víry vůbec nezajímají, tak se jim nabídne zkrátka, že jednou tu bude dobře, budou odstraněny nemoci, smrt, rozvody v rodině....a jelikož toto potkává úplně každého, to by bylo, aby se někdo na něco nechytl...Very Happy
A jestli je toto správný postoj??...musím odpovědět stejně:
co jsem já, abych mohl říct Bohu: "Co to děláš?!" ....pokud to vede k dobré věci....
Odpovím ti podobnou otázkou..co se týká příkladu o znásilnění, vetknul jsi mi do mysli starozákonní příběh Diny, jež její bratři pomstili "nechutnou" lstí. muži té země za nimi přišli a řekli, ano bylo to špatné co se stalo vaší sestře, ale chceme to uvést dopořádku, jen co to jde, on k ní vzplanul, ale miluje ji a vezme si ji za právoplatnou manželku, my se vám všichni podřídíme, přijmem vašeho Boha, zvyky a všechno. Dali se kvůli tomu i obřezat a oni je pak pobili.
Když se to dozvěděl spravedlivý Jákob, řekl synům co jste to provedli, teď se kvůli vám stanu puchem země, něco jste slíbili a nedodrželi, teď mě budou všichni pronásledovat.
A dále se mu zjevil Bůh a řekl mu pouze ať utečou, že ano, všichni králové země jim kvůli tomu usilují o život, ale nijak nezhodnotil co bratři Diny udělali, ....... bylo tedy Boží vůlí, aby je pobyli???Schvaloval to Bůh takto??
Co se týká slova detail, máš pravdu, je to "detail", bez kterého by nebyla žádná naděje...měl jsem spíše zvýraznit " v dnešní době", abych podtrhl, že když se to evangelim o Kristově výkupní oběti hlásá již 2000 let a je všeobecně známá, může se dobrá zpráva někam posunout, aniž by to nutně muselo být ve smyslu....kázání jiného evangelia, či jiného Krista....
A


דנר

Male Poeet p?íspivku : 21
Age : 44
vztah k organizaci : vyloučený cca v 18-ti letech, u organizace spolu s rodiči od 7 let
Reputace : 2
Body : 27
Registration date : 25. 07. 14

Návrat nahoru Goto down

Kazatelská činnost Empty Re: Kazatelská činnost

Příspěvek  witness 31/8/2014, 09:59

דנר napsal:
Hezké otázky Smile mám-li odpovědět upřímně, tak nevím, můžu připojit navrch svůj názor, že se mi to též nezdá...ale co jsem já, abych mohl říct Bohu: "Co to děláš?!"
Máš pravdu, nelze se stavět do role, kdy posuzujeme nebo vyhodnocujeme Boží jednání
a přitom k tomu nejsme kompetentní.
Na druhou stranu díky Bohu, Bibli a vedení Duchem nejsme v úplné nevědomosti o tom,
co je Boží vůlí, dokonce v mnoha ohledech je Boží vůle jasná.

Proto si já osobně myslím, že když na uvedené otázky odpovím:
,,Ne, to určitě není Boží vůlí´´, tak se nijak nepasuji do role někoho, kdo nevhodně
a nekompetentně posuzuje Boží jednání.

Cítím se u toho stejně, jako kdybych řekl, že hon na čarodějnice a jejich upalování
ve středověku určitě nebylo Boží vůlí.

kazatelská služba, která je psychologicky zaměřená na aktuální potřeby lidí, co na to říct, a co chceš jiného nabídnout bezvěrcům, které otázky víry vůbec nezajímají
A hledá snad Bůh takové lidi, které otázky víry a duchovní věci vůbec nezajímají?
Má snad Bůh potřebu se takovým lidem ,,marketingově´´ podbízet?
Nemá snad Bůh moc vzbudit i v takových lidech, kteří mají duchovní potřeby,
ale dosud si to neuvědomují a proto se o otázky víry nezajímají, zájem o duchovní věci,
aniž by jim za to něco nabízel?

Např. u SJ je mnoho fajn upřímných lidí s duchovními potřebami, ale je tam také mnoho
jen ,,čekatelů na ráj´´, kteří duchovní potřeby nijak neprojevují, Bibli nečtou, duchovně
nijak nerozjímají, jen informativně věří tomu, že s organizací SJ se ,,pluje´´ do ráje
a bylo by pošetilé takovou šanci zahodit.
Jejich ,,víra´´ a účast na shromážděních není o nic méně formální než ,,víra´´ někoho,
kdo ze slušnosti chodí v neděli do kostela, protože se to prostě tak v jeho obci sluší
nebo tak byl naučen.

tak se jim nabídne zkrátka, že jednou tu bude dobře, budou odstraněny nemoci, smrt,
rozvody v rodině....a jelikož toto potkává úplně každého, to by bylo, aby se někdo na něco nechytl...Very Happy
To jistě funguje, ale řeknu znova, potřebuje snad Bůh, aby se někdo na něco takto chytl?
Je snad Bůh v roli nějakého obchodního zástupce závislého na počtu klientů
a provizí z nich plynoucích?

A také, přivádět lidi k Bohu a Kristu nabídkou ráje na zemi přece není ani správné a je to
klamání, jelikož každý, kdo přijme Krista, je přece v Bibli jasně směrován do nebe.

Pokud čtu např. dopisy apoštola Pavla a pasáže, kde mluví o budoucí naději, nečtu tam, že by
Pavel zdůrazňoval:,, A v nebi se konečně budete mít dobře a budete zažívat to a ono.´´
Ne, Pavel v souvislosti s nadějí pro křesťany hovořil spíše ve stylu:
,,Konečně budeme s Pánem...teprve pak jasně pochopíme to, co dnes chápat nemůžeme.....
budeme doma u Pána´´...apod.

Byla tu na jiném vlákně diskuze o Abrahamovi a jeho víře, a ta se přece prokázala
také tím, že Boha poslechl a uvěřil mu, ačkoliv NEVĚDĚL kam jde a co ho čeká.

Křesťan dnes také ani zdaleka neví a netuší, co ho vlastně v nebi čeká, ale chce tam jít,
protože chce být s Kristem a ví, že to bude jen a jen dobré, i když si konkrétní věci
vůbec nemůže ani náznakem představit.

A dále se mu zjevil Bůh a řekl mu pouze ať utečou, že ano, všichni králové země jim kvůli tomu usilují o život, ale nijak nezhodnotil co bratři Diny udělali, ....... bylo tedy Boží vůlí, aby je pobyli???Schvaloval to Bůh takto??
Boží vůlí přece v té době bylo, aby se zachovala Abrahamova, Izákova a Jákobova linie,
v tomto příběhu myslím vůbec nešlo o to, že by Bůh příkazem k útěku vyjádřil též schválení
pro jednání bratrů Diny.
že když se to evangelim o Kristově výkupní oběti hlásá již 2000 let a je všeobecně známá, může se dobrá zpráva někam posunout, aniž by to nutně muselo být ve smyslu....kázání jiného evangelia, či jiného Krista....
Chápu, zní to logicky, ale je to ten správný úhel pohledu?
Já osobně (a opravte mě prosím kdokoliv, jestli se pletu) vůbec z Bible necítím ani potřebu
ani výzvu k tomu, aby se dobrá zpráva nějak někam posouvala.
Já myslím, že její původní verze je dost silná sama o sobě a mám dojem, že apoštol Pavel
před jakýmkoliv posouvání jinam důrazně varoval.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Kazatelská činnost Empty Re: Kazatelská činnost

Příspěvek  Melissa 31/8/2014, 10:39

witness napsal:
דנר napsal:
Hezké otázky Smile mám-li odpovědět upřímně, tak nevím, můžu připojit navrch svůj názor, že se mi to též nezdá...ale co jsem já, abych mohl říct Bohu: "Co to děláš?!"
Na druhou stranu díky Bohu, Bibli a vedení Duchem nejsme v úplné nevědomosti o tom,
co je Boží vůlí, dokonce v mnoha ohledech je Boží vůle jasná.

Pokud čtu např. dopisy apoštola Pavla a pasáže, kde mluví o budoucí naději, nečtu tam, že by
Pavel zdůrazňoval:,, A v nebi se konečně budete mít dobře a budete zažívat to a ono.´´
Ne, Pavel v souvislosti s nadějí pro křesťany hovořil spíše ve stylu:
,,Konečně budeme s Pánem...teprve pak jasně pochopíme to, co dnes chápat nemůžeme.....
budeme doma u Pána´´...apod.

Byla tu na jiném vlákně diskuze o Abrahamovi a jeho víře, a ta se přece prokázala
také tím, že Boha poslechl a uvěřil mu, ačkoliv NEVĚDĚL kam jde a co ho čeká.

Křesťan dnes také ani zdaleka neví a netuší, co ho vlastně v nebi čeká, ale chce tam jít,
protože chce být s Kristem a ví, že to bude jen a jen dobré, i když si konkrétní věci
vůbec nemůže ani náznakem představit.

že když se to evangelim o Kristově výkupní oběti hlásá již 2000 let a je všeobecně známá, může se dobrá zpráva někam posunout, aniž by to nutně muselo být ve smyslu....kázání jiného evangelia, či jiného Krista....
Chápu, zní to logicky, ale je to ten správný úhel pohledu?
Já osobně (a opravte mě prosím kdokoliv, jestli se pletu) vůbec z Bible necítím ani potřebu
ani výzvu k tomu, aby se dobrá zpráva nějak někam posouvala.
Já myslím, že její původní verze je dost silná sama o sobě a mám dojem, že apoštol Pavel
před jakýmkoliv posouvání jinam důrazně varoval.

Vnímám to úplně stejně, witnessi. Evangelium, jak jej kázal Pavel, je z písma jasné. Sám psal, že jediné, co chce znát a kázat je Kristus a to ten ukřižovaný. Varuje věřící před tím, aby se měnilo. Je psáno, že kdyby anděl z nebe přišel a říkal něco jiného, tak...že se nemají nechat ošálit, ale držet se zdravého čistého učení.
Evangelium je o poznání Ježíše, jeho přijetí za Pána,vyznáním hříchů ospravedlnění, omytí, vstup do nového života a to už teď, tady, na zemi a v podmínkách, kdy udržet si víru nebude nic lehkého. Ale dostávají pomocníka, protože jinak, vlastními silami, by se nikam nedostali. A ten pomocník je Duch, a to pro všechny, kteří se Ježíšovými učedníky stanou.
To co nabízí SJ, nemá s touto zprávou opravdu nic společného,

Melissa

Female Poeet p?íspivku : 398
Reputace : 2
Body : 357
Registration date : 04. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Kazatelská činnost Empty Re: Kazatelská činnost

Příspěvek  Jiří Brei 31/8/2014, 10:51

Ještě jednou dobré ráno.

U Mk 1:1-3 se lze dočíst, co je počátek evangelia Ježíše Krista: „Počátek evangelia Ježíše Krista, Syna Božího. Jak je napsáno v proroku Izaiášovi: ‚Hle, já posílám svého posla před tvou tváří, který upraví tvou cestu před tebou.  Hlas volajícího v pustině: Připravte Pánovu cestu, vyrovnávejte jeho stezky.‘“ (Český studijní překlad)

Dále čtu: Procházel celou Galilejí, učil v jejich synagogách, hlásal evangelium království a uzdravoval každou nemoc a každou slabost v lidu. (Mat 4:23 Český studijní překlad)

Co mohlo být obsahem evangelia, které Kristus kázal, je vidět z jeho kázání v synagoze v Nazaretu: „Byl mu podán svitek proroka Izaiáše; rozvinul svitek a našel místo, kde bylo napsáno: ‚Pánův Duch je na mně, protože mne pomazal, abych zvěstoval evangelium chudým; poslal mne vyhlásit zajatcům propuštění a slepým nabytí zraku, propustit zlomené na svobodu, vyhlásit vítaný Pánův rok.‘ (Luk 4:17-19 Český studijní překlad)“

U Lukáše 4:43 lze číst: „On jim však řekl: „Také ostatním městům musím zvěstovat evangelium Božího království, neboť k tomu jsem byl poslán.“ (Český studijní překlad)

Když si člověk v evangeliích najde, co Ježíš učil o Božím království, jak ho lidem znázorňoval a demonstroval, zjistí, že to nebylo pouze o tom, že on je tím, skrze koho máme záchranu. Ukazoval, co sebou příchod Božího království přináší. I to byla dobrá zpráva, kterou kázal. U Dan 7:14.27 se hovoří o vládě Krista a jeho svatých nad světem. Věřím, že úkolem této vlády je i odstranění násilí, nemoci a smrti a vytvoření pokojných podmínek k životu (Iz 11:1-1). Pro mne je to dobrá zpráva a proto mohu k takovému evangeliu říci „amen“. To, co se mi však nelíbí, už tady zmínil Witness – je to snaha dělat si z evangelia reklamu pro nějakou církev a dobré živobytí pro její vůdce.
Přeji hezkou neděli
Jirka
Jiří Brei
Jiří Brei

Male Poeet p?íspivku : 582
Reputace : 1
Body : 488
Registration date : 09. 08. 07

Návrat nahoru Goto down

Kazatelská činnost Empty Re: Kazatelská činnost

Příspěvek  witness 31/8/2014, 12:13

Jiří Brei napsal:
Co mohlo být obsahem evangelia, které Kristus kázal, je vidět z jeho kázání v synagoze v Nazaretu: „Byl mu podán svitek proroka Izaiáše; rozvinul svitek a našel místo, kde bylo napsáno: ‚Pánův Duch je na mně, protože mne pomazal, abych zvěstoval evangelium chudým; poslal mne vyhlásit zajatcům propuštění a slepým nabytí zraku, propustit zlomené na svobodu, vyhlásit vítaný Pánův rok.‘ (Luk 4:17-19 Český studijní překlad)“
Není pochyb o tom (a v tom máš samozřejmě pravdu), že Písma se zmiňují nejen
o oběti Krista jako takové, ale i o požehnáních, která tato oběť přinese.

Problém bývá v tom (alespoň v případě evangelia SJ), že se ona požehnání příliš
konkretizují a dávají do popředí, ačkoliv Bible je v těchto popisech mnohem zdrženlivější
jak co do konkrétního obsahu tak i důrazu, s jakými se o požehnáních zmiňuje.

Myslím, že poučné je už to, co se stalo poté, co Ježíš onen svitek proroka Izaiáše
dočetl a okomentoval. Co se dělo dále v synagoze?
Nestrhla se žádná debata ohledně toho, jak konkrétně proběhnou ona ,,vyhlášení propuštění
a nabývání zraku´´ ani se posluchači dychtivě neptali na další podrobnosti kdy
a jak se to přesně stane, ale strhla se debata ohledně toho, že Ježíš sám sebe ztotožnil
s tím, o kom předpovídal Izajáš.

Z toho je zjevné, jakou myšlenku chtěl Ježíš zdůraznit a také je zjevné,
že posluchači pochopili správně, že to hlavní v Ježíšově proslovu bylo ukázat,
že slova Izajáše se týkají jeho samotného.

Když si člověk v evangeliích najde, co Ježíš učil o Božím království, jak ho lidem
znázorňoval a demonstroval, zjistí, že to nebylo pouze o tom, že on je tím, skrze
koho máme záchranu........
Ukazoval, co sebou příchod Božího království přináší. I to byla dobrá zpráva, kterou kázal.
Zcela souhlasím, jistě to bylo a stále je něco, o čem se má mluvit.
Také je ale třeba vzít v úvahu, že Ježíš svá slova pronášel v době před svým ukřižováním
a položením výkupní oběti a ani svým učedníkům nemohl hned a důkladně vyzdvihnout
svou budoucí obětní smrt, protože by to prostě ani nepochopili ani neunesli.

Kázat tedy o výkupní oběti jako o ústřední části evangelia nebylo před Ježíšovou
smrtí a vzkříšením dost dobře možné, a to i samozřejmě z důvodu, že se ještě
nic takového nestalo.

Pokud se ale dostaneme do období po Kristově smrti a vzkříšení do obsahu dopisů
apoštola Pavla, vidíme tam jednoznačný ,,kurs´´ nekázat nic než Krista, toho ukřižovaného.
To jistě nevylučuje mluvit o požehnáních, ale je třeba těmto věcem dát ten správný poměr
a adekvátní důraz.
Požehnání také nejsou součástí oběti, ale jejím důsledkem, a v tom je stále třeba vidět
rozdíl, i když lze říci, že i ona požehnání svým způsobem do evangelia patří, jen je třeba
jim vymezit to správné místo a správný důraz.
Jakmile požehnání a důraz na ně zastíní samotnou oběť Krista a lidé jsou více přitahováni
k těm požehnáním než ke Kristu (ačkoliv si to sami nemyslí nebo by to nikdy nepřiznali)
a v tomto duchu se káže evangelium (i když upřímně a bez úmyslu Krista upozadit), dostává
evangelium rozměr, kdy už se o pravé evangelium jednat nemůže.

Myslím, že Pavel si nebezpečí ,,upozadění´´ zcela základního a jedinečného bodu evangelia,
čímž byla Ježíšova obětní smrt, uvědomoval a proto ve svých dopisech tuto neporovnatelnou
a s ničím nezaměnitelnou událost vyzdvihoval.

Já osobně si neumím představit apoštola Pavla, jak drží v ruce traktát s rájem na zemi
a říká úvod, který byl kdysi doporučený v Naší službě království (vydávají samozřejmě SJ):
,,Dobrý den, líbilo by se vám žít v ráji jako je na tomto obrázku?´´

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Kazatelská činnost Empty Re: Kazatelská činnost

Příspěvek  Melissa 31/8/2014, 13:03

Jiří Brei napsal:
U Lukáše 4:43 lze číst: „On jim však řekl: „Také ostatním městům musím zvěstovat evangelium Božího království, neboť k tomu jsem byl poslán.“ (Český studijní překlad)

Když si člověk v evangeliích najde, co Ježíš učil o Božím království, jak ho lidem znázorňoval a demonstroval, zjistí, že to nebylo pouze o tom, že on je tím, skrze koho máme záchranu. Ukazoval, co sebou příchod Božího království přináší. I to byla dobrá zpráva, kterou kázal. U Dan 7:14.27 se hovoří o vládě Krista a jeho svatých nad světem. Věřím, že úkolem této vlády je i odstranění násilí, nemoci a smrti a vytvoření pokojných podmínek k životu (Iz 11:1-1). Pro mne je to dobrá zpráva a proto mohu k takovému evangeliu říci „amen“. To, co se mi však nelíbí, už tady zmínil Witness – je to snaha dělat si z evangelia reklamu pro nějakou církev a dobré živobytí pro její vůdce.
[/justify]
Přeji hezkou neděli
Jirka
Pro nás jako křesťany by asi mělo být nejdůležitější to, co učí nás. Slova, která říkal svým učedníkům. Např.
Ježíš mu řekl: "Já jsem ta cesta, pravda i život. Nikdo nepřichází k Otci než skrze mne. Věřte mi, že já jsem v Otci a Otec ve mně;A o cokoli byste poprosili v mém jménu, to udělám, aby byl Otec oslaven v Synu.
A já budu prosit Otce a dá vám jiného Utěšitele, aby s vámi zůstal na věky, toho Ducha pravdy, jehož svět nemůže přijmout, neboť ho nevidí ani ho nezná. Vy ho však znáte, protože přebývá u vás a bude ve vás.
Nenechám vás jako sirotky, přijdu k vám.
On je králem, on je záruka a jistota božího království. On je kámen úhelný, bez něj se celá stavba hroutí. Kdo přemýšlí o požehnáních, zdraví, věčné mladosti, ten může ujet z cesty. Protože pokoj, který dává Ježíš, je jiný než jak ho zná svět. Stačí se podívat na život apoštolů - vězení, mučení, popravy, bída, věčná nejistota, .. tak kde jen ten pokoj?Ve skutcích je psáno, že Pavel tři měsíce učil v synagogach o božím království. Co přesně tam asi kázal, to nevíme. Že by o požehnáních? Možná ano. Ale určitě o Kristu jako králi. Tohle bylo něco, co nikdy nevynechal.


Melissa

Female Poeet p?íspivku : 398
Reputace : 2
Body : 357
Registration date : 04. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Kazatelská činnost Empty Re: Kazatelská činnost

Příspěvek  Melissa 31/8/2014, 13:12

witnessi, tak tohle jsem si zkusila představit:
apoštola Pavla, jak drží v ruce traktát s rájem na zemi
a říká úvod, který byl kdysi doporučený v Naší službě království (vydávají samozřejmě SJ):
,,Dobrý den, líbilo by se vám žít v ráji jako je na tomto obrázku?´

Very Happy Very Happy Very Happy

Melissa

Female Poeet p?íspivku : 398
Reputace : 2
Body : 357
Registration date : 04. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Kazatelská činnost Empty Re: Kazatelská činnost

Příspěvek  Zdeněk Bláha 31/8/2014, 14:02

zdá se mi že jedinou podporu ke kazatelské činnosti celosvětového rozsahu dávají pouze Svědkové Jehovovi. Nebo ne??

To se ti opravdu jen zdá. Už první předpoklad, že ta organizace musí být celosvětová, je chybný. Kristovo tělo se samozřejmě skládá z lidí po celém světě, ale nejsou organizováni pod jedním celosvětovým ústředím. Možná ti něco říká jméno Reinhard Bonke. Je to jeden ze současných evangelistů, jeden z lidských darů, který máme od Boha. Když budeš jen trochu pátrat najedeš mnoho dalších. Kromě těchto evangelistů se kázání evangelia uskutečňuje každý den ústy křesťanů různých sborů. Ale není to pod jedním ústředím a jednotným organizovaným způsobem. Každý místní sbor to dělá po svém, každý jednotlivý křesťan to dělá po svém.

Pak je tu samozřejmě otázka jiného evangelia SJ, jak to tu zastává Melisa a já se k ní připojuji. SJ předloží traktát s hezkým obrázkem ráje, biblickým proroctvím apod. Ale pak ti také řeknou, že nové narození není pro tebe a zavřou ti dveře Božího království. Jan 3:3   Výsledky důsledné indoktrinace naukami SJ na tomto fóru už předvedlo dost lidí, takže se nebudu rozepisovat.

Kdo se skutečně znovu narodil, tak ví o čem to je a ví, že to u SJ nebylo a nemohlo být ono. (A pak jsou tady také ti, kteří o tom hovoří a různě o tom filozofují, ale je na nich vidět, že to není zkušenost, kterou prožívají, ale to už je mimo téma.)

Zdeněk Bláha

Male Poeet p?íspivku : 408
Reputace : 7
Body : 129
Registration date : 29. 05. 07

Návrat nahoru Goto down

Kazatelská činnost Empty Re: Kazatelská činnost

Příspěvek  Anonymní 31/8/2014, 14:55

Melissa napsal:A já budu prosit Otce a dá vám jiného Utěšitele, aby s vámi zůstal na věky, toho Ducha pravdy, jehož svět nemůže přijmout, neboť ho nevidí ani ho nezná. Vy ho však znáte, protože přebývá u vás a bude ve vás.
Nenechám vás jako sirotky, přijdu k vám
Je to sice o kázání, ale i to oznamují SJ, ten utěšitel není pro každého. Ale dovedete si představit, já tedy ne, že by Pán někomu stranil nebo dokonce, že by jeho ovečky, tedy "některé" byly ochuzeny. Jak někdo může tvrdit, že Kristovým učedníkem může být i někdo, komu nebude poslán utěšitel, Duch.

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Kazatelská činnost Empty Re: Kazatelská činnost

Příspěvek  dajti 31/8/2014, 14:58

witness napsal:

Např. u SJ je mnoho fajn upřímných lidí s duchovními potřebami, ale je tam také mnoho
jen ,,čekatelů na ráj´´


To je pravda, avšak i ti , čekatelé na ráj ´museli uznat, že :

1. Bůh existuje
2. a že jen pod Boží vládou bude vybudován ráj

Kromě toho, tito , čekatelé na ráj ´ u SJ nepijí, nekouří, nesmilní, necizoloží, nekradou, nevraždí, nechodí na potrat,mají v úctě manželství atd......a ted to srovnej s těmi, co se Bohu posmívají nebo v něho nevěří, smilní, cizoloží, chlastají, hulejí, kradou, přepadávají, zabíjejí, chodí na potrat, mění partnerky jak na běžícím pásu atd.............

Navíc SJ nechodí do nějakých podrobností ani ohledně pozemského ráje - neříkají jestli tam budou či nebudou letadla, auta, vlaky, fabriky atd..., ale mluví jen o tom, co lze doložit z Bible....bude se stavět, sázet atd.... Izajáš 65:21, ustanou války Žalm 46:9, uspokojí touhu všeho živého Žalm 145:16, na zemi spousta obilí, na vrcholcích hor nadbytek Žalm 72:16 atd.....

Na SJ mi také některé věci vadí, avšak na jejich podání dobré zprávy vůbec nic.

dajti

Male Poeet p?íspivku : 137
Reputace : 0
Body : 137
Registration date : 11. 12. 12

Návrat nahoru Goto down

Kazatelská činnost Empty Re: Kazatelská činnost

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 3 1, 2, 3  Next

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru