Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Už jste našli?

+6
Alžběta
Michal Brenek
Luboš Kolafa - absolvo
Věra Kolafová - quaero
Hvězdlický
Arago
10 posters

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Goto down

Už jste našli? - Stránka 2 Empty Re: Už jste našli?

Příspěvek  Hvězdlický 17/1/2007, 10:56

Jaksi se naše "psaní" potkalo v luftě. Tak odpověď je v minulém přízpěvku, který jsi i pár vteřin předběhla. Píšeš rychleji než já.

Nebo ho uznáváš jako druhého Boha, pak bys byl ale polygamista, což ale taky není křesťanské.

Slova "nebudeš mít jiného Boha mimo mne" platila pouze pro židy. Tam nebyla trojice ani ten dualizmus, o kterém se zmiňuješ.

Proroctví Izai se zmiňuje otom že, "se nám narodí dítě a to bude nazváno (mimo jiné) mocný Bůh, Otec věčnosti" atd

Tato změna "nového, druhého Boha" je platná pro křesťany. Pokud Písmo seškrtáme tak ne, a pokud tam nacpeme něco nad to, v podobě trojice.....

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Už jste našli? - Stránka 2 Empty Re: Už jste našli?

Příspěvek  OOO 17/1/2007, 11:12

Už jsi našel?Na tuto otázku moho odpovědět ano.Našel. bounce Trvalo mi to dva roky od odchodu z NSSJ.Jako SJ jsem poznal mnoho křesťanů z různých církví ,ale nikdy jsem nikam na shromáždění nešel.Na pozvání spolužačky ženy jsme opatrně po odchodu od SJ začali i s dětma chodit do AC /apoštolská církev/.Tam jsem se setkal s jiným"evangeliem"než u SJ a potřebou mého osobního znovuzrození.V AC je velká vnitřní svoboda i možnost se někam zapojit a být platný pro církev.Myslím ,že jinde bych jako bývalej SJ nebyl schopen začít "nový život" s JK.
Dále jsem poznal"NOVÝ ŽIVOT"křesťanskou organizaci. www.novyzivot.cz Tato mne hned přímo uchvátila svým obsahem a silou učení.To jejich poznání ducha Písem je úžasné Shocked Nastoupit tam však odvykací kůru od učení NSSJ je však velice "náročné"někdy i k nevydržení.Tam jsem si poprvé uvědomil jak hluboko může být v našem já "zažráno"učení SJ.Takže jsem se toho lekl a utekl.
Díky mé zkušennosti z AC i NŽ.. dnes vidím své bratry né vždy jen v určité církvi ,ale hlavně u jednotlivců.Co tam jsou nebo i u těch co jsou mimo jakoukoli církev.Tam kde působí Duch s. je poznávám a v tom "důležitém" jsme sjednoceni.Nemyslím ,že bych dnes viděl problém příjmout jako svého "bratra" třeba Stefana..Na počátku mého působení na této diskuzi by to bylo "určitě"nemožné.Na druhou stranu jsou to "názory"lidí,které bych dnes za"bratrské" nedokázal přijmout. To je to co jsem našel.. sunny


Naposledy upravil dne 19/1/2007, 08:12, celkově upraveno 1 krát
OOO
OOO

Male Poeet p?íspivku : 646
vztah k organizaci : HLUBOKÝ OMYL
Reputace : 0
Body : -36
Registration date : 31. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Už jste našli? - Stránka 2 Empty Re: Už jste našli?

Příspěvek  Hvězdlický 17/1/2007, 17:51

Tam kde působí Duch s. je poznávám a v tom "důležitém" jsme sjednoceni.Nemyslím ,že bych dnes viděl problém příjmout jako svého "bratra" třeba Stefana..

Chvilku jsem hledal, ale nenašel, je to moje chyba, co Písmo říká, že je důležité a co mohu vynechat..


Co se týká těch bratrů, Ježíš stanovil poznávací znak. Kdo nejen slyší, ale jedná v souladu s Písmem, ten je naším bratrem.

Jinak jistě může být také, Písmo mluví o marnotratném synovi, který se navrátil. Takže odsoudit někoho nemáme právo. Ale přijmout jej do rodiny, bych se odvážil, teprve po jeho návratu atd.

Lukáš 8:21 On jim odpověděl: "Má matka a moji bratři jsou ti, kdo slyší slovo Boží a podle toho jednají."

Musím ale zdůzaznit, že to je můj názor a postoj a nikomu jej nevnucuji.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Už jste našli? - Stránka 2 Empty Re: Už jste našli?

Příspěvek  Arago 18/1/2007, 11:06

Já jsem se setkal s lidmi z Jednoty Bratrské, bylo to zajímavé, z toho člověka čišelo nadšení pro víru. Osobně mám trochu strach ze skupin, které mají různé dary, nejsem si jist náhledem na tu skutečnost, která dnešním lidem umožňuje tyto schopnosti.
Setkal jsem se i s moonisty, to mě nezaujalo, navíc další kniha, která se dovolává toho, že je božského původu mi nepřipadá pravděpodobná.
Arago
Arago

Male Poeet p?íspivku : 505
vztah k organizaci : bývalý SJ
Reputace : 0
Body : 35
Registration date : 08. 02. 06

Návrat nahoru Goto down

Už jste našli? - Stránka 2 Empty Už jste se našli?

Příspěvek  Jesen 15/5/2010, 18:09

Navštívil jsem 1x také České bratry. Zaujala me jejich neokázalost, starost o přijatelné poučení malých dětí, pohostinnost - doslova a také kázání založené na příbězích chování JK k lidem. Musím přiznat, že mě to dojalo. Smysl příběhů jsem dříve nevnímal tak do hloubky jako v tomto kázání. Myslím si ale, že pokud bych odešel od SJ nebo byl vyloučen, společenství duchovních lidí najdu.

Velmi si cením starých diskusí, mají nám co říci i nyní.

Jesen

Male Poeet p?íspivku : 572
vztah k organizaci : odešel od lidské organizace SJ, v duchu ne od jejích obětí
Reputace : 0
Body : 563
Registration date : 06. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Už jste našli? - Stránka 2 Empty Re: Už jste našli?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru