Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Duše - co to je podle Bible?

+18
Vavřín
Old.Stloukal
Mysteri
petra
oskar
Aleš
haid
Petr W.
Vladislav Kulda
Doktorka White
Arago
Martin Cibulka
Petr Štefek
stefan
Jirka z P. (queens)
Hvězdlický
OOO
Věra Kolafová - quaero
22 posters

Strana 11 z 19 Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 15 ... 19  Next

Goto down

Duše - co to je podle Bible? - Stránka 11 Empty Re: Duše - co to je podle Bible?

Příspěvek  Aleš 8/3/2007, 11:20

Arago napsal:
Po cestě šli katolík, evangelík a svědek Jehovův. Rozprávěli .........
sunny
Aleš
Aleš

Male Poeet p?íspivku : 343
vztah k organizaci : po 20ti letech horlivosti opustil společenství napsáním dopisu
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 28. 05. 06

Návrat nahoru Goto down

Duše - co to je podle Bible? - Stránka 11 Empty Re: Duše - co to je podle Bible?

Příspěvek  Martin Cibulka 8/3/2007, 11:59

Pro Hvězdlického:

Stále jsi mi neodpověděl na otázku: V jakých pramenech sis teda ověřil tento svůj závěr (Yesterday at 17:52)?
Proto i slova "podle svého obrazu" si představuji méně "učeně" než ty.

Pro mne je to něco jako- podle své představy, podle své vůle, podle svého projektu, podle svého nákresu, nebo plánu, atp.

Protože "obraz" může být jak představa, tak projekt, nákres, myšlenka, vůle, rozhodnutí, slovo, atd...
Místo toho zase říkáš:
Možná, že u těch ostatních stvoření, počítal s tím, že bude muset, podle pozdějších okolností, dělat změny. Mamuta nahradil slonem, dinosaura, jinou potvorou.
Jen člověk odpovídá plně jeho představě (obrazu) a tato změna nemusí být..
Opět vycházíš jen ze svých domněnek, navíc velice pochybných. Kde je napsáno, že Bůh nahradil mamuta slonem? Vždyť ještě dnes lidé nacházejí živé druhy živočichů, o kterých si mysleli, že již dávno vyhynuli. Proč by Bůh takové nahrazování musel dělat? A jak víš, že se člověk po potopě vůbec nezměnil? Co třeba věk nebo barva kůže nebo jazyk? A i kdyby to pro Tebe nebyly zásadní změny a stále bys tedy chtěl trvat na tom, že Bůh u člověka měl v plánu nečinit změny, proč potom apoštol Pavel říká: „Zaseto je hmotné tělo, vzbuzeno je duchovní tělo“ (1.Korinťanům 15:44)? Kdyby vše u člověka mělo zůstat po starém, proč by Bůh, když už nevěříš, že se jedná o všechny, dělal tuto změnu u některých? Proč by smrtelné mělo a ba dokonce muselo „obléci nesmrtelnost“ (1.Korinťanům 15:53)?
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Duše - co to je podle Bible? - Stránka 11 Empty Re: Duše - co to je podle Bible?

Příspěvek  Hvězdlický 8/3/2007, 12:12

Opět vycházíš jen ze svých domněnek, navíc velice pochybných. Kde je napsáno, že Bůh nahradil mamuta slonem? Vždyť ještě dnes lidé nacházejí živé druhy živočichů, o kterých si mysleli, že již dávno vyhynuli. Proč by Bůh takové nahrazování musel dělat? A jak víš, že se člověk po potopě vůbec nezměnil? Co třeba věk nebo barva kůže nebo jazyk? A i kdyby to pro Tebe nebyly zásadní změny a stále bys tedy chtěl trvat na tom, že Bůh u člověka měl v plánu nečinit změny, proč potom apoštol Pavel říká: „Zaseto je hmotné tělo, vzbuzeno je duchovní tělo“

Velice správně. Konečně to Martine chápeš,

Vycházím skutečně ze svých doměnek a úvah. Nepotřebuji nikoho kopírovat a opisovat. Dostal jsem svůj vlastní mozek a proto jej používám. Je to snad špatně?? I mě je jedno (jako jsi již psal i ty) co s tím ten druhý udělá..
Jestli to, co bylo, bylo tak či onak, není podstatné. Ale mě se to tak jeví..

Co se týká Pavlových slov o "duchovním těle" má také pravdu. Mluvil o sobě a těch, s kterými Ježíš uzavřel smlouvu o Království.
Budou tedy s ním v nebi kralovat..V duchovnách tělech.
Já ale v této vládě nebudu, tak mi to nenuť..

2. Timoteovi 2:12 Jestliže s ním vytrváme, budeme s ním i vládnout. Zapřeme li ho, i on nás zapře.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Duše - co to je podle Bible? - Stránka 11 Empty Re: Duše - co to je podle Bible?

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 8/3/2007, 12:56

Milá dr. White,
Martine, myslíš zde společenství tří ?
Nechtěla jsem reagovat, když to byla otázka na Martina, ale když to Stefan už nakousnul, tak se připojuju.
Mě tahle myšlenka moc nadchla, protože mně díky ní doklapla trojice. A řekla bych, že nejen to. Nějak ta myšlenka propojuje fyzický a duchovní svět, vztahy tam i tam. Souvislosti s tím, že jsme k Božímu obrazu.
Zdá se mi, že tahle myšlenka spouští přímo vodopád dalších duchovních myšlenek a pocitů.
Tak mi udělalo radost, že jsi o tom začala taky psát. sunny
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Duše - co to je podle Bible? - Stránka 11 Empty Re: Duše - co to je podle Bible?

Příspěvek  Martin Cibulka 8/3/2007, 12:59

Hvězdlický napsal:
Vycházím skutečně ze svých doměnek a úvah. Nepotřebuji nikoho kopírovat a opisovat. Dostal jsem svůj vlastní mozek a proto jej používám. Je to snad špatně??
Není špatné používat vlastní mozek, ale je špatné spoléhat pouze na něj. Pán Ježíš totiž "dal některé jako apoštoly, některá jako proroky, některé jako evangelisty, některé jako pastýře a učitele, s ohledem na usměrňování svatých, pro služební dílo, pro budování Kristova těla, dokud všichni nedosáhneme jednoty ve víře a v přesném poznání Božího Syna, k dospělému muži, k míře vzrůstu, který patří ke Kristově plnosti" (Efezanům 4:11-13).

Ty stále zdůrazňuješ, že s Tebou Ježíš neuzavřel smlouvu o Království a že by ses bál někoho vyučovat. Proč se tedy nechceš nechat poučit těmi, kteří jsou ve smlouvě s Kristem a jsou povolaní vyučovat? Není to právě ten Tvůj důraz na vlastní rozum, který Ti brání vidět Ty, kdo Ti chtějí pomoct? Místo toho sebevědomě prohlašuješ, že nepotřebuješ nikoho kopírovat a opisovat. Jenže v Písmu je jiná rada: "Pamatujte na ty, kteří se mezi vámi ujímají vedení, kteří k vám mluvili Boží slovo, a když pozorně sledujete, k čemu vede [jejich] chování, napodobujte [jejich] víru." (Hebrejcům 13:7)
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Duše - co to je podle Bible? - Stránka 11 Empty Re: Duše - co to je podle Bible?

Příspěvek  stefan 8/3/2007, 13:08

Hvězdlický
Já ale v této vládě nebudu, tak mi to nenuť..
Jestliže s ním vytrváme, budeme s ním i vládnout. Zapřeme li ho, i on nás zapře.
Pán Hvězdlický, Vy vytrvávate s Kristom, alebo ho zapierate, lebo ako s ním vytrvávate, tak s ním budete aj vládnuť. Ak s ním nechcete vládnuť, tak ho musíte zaprieť.
stefan
stefan

Male Poeet p?íspivku : 961
vztah k organizaci : oponent
Reputace : 0
Body : -14
Registration date : 29. 03. 06

http://www.vira.cz

Návrat nahoru Goto down

Duše - co to je podle Bible? - Stránka 11 Empty Re: Duše - co to je podle Bible?

Příspěvek  Hvězdlický 8/3/2007, 13:55

Pán Hvězdlický, Vy vytrvávate s Kristom, alebo ho zapierate, lebo ako s ním vytrvávate, tak s ním budete aj vládnuť. Ak s ním nechcete vládnuť, tak ho musíte zaprieť.

Pavel byl jedním z vyvolených pro nebeskou vládu. Proto takto mluví.
Nebudu rozebírat dál. Bylo to dost podrobně rozebráno.

Zbývá snad otázka, budou-li všichni vládnout (a ti ostatní zničeni, protože nepřijali Krista) KOMU BUDOU VLÁDNOUT???

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Duše - co to je podle Bible? - Stránka 11 Empty Re: Duše - co to je podle Bible?

Příspěvek  Martin Cibulka 8/3/2007, 15:09

Na Tvou otázku, Sváťo, již bylo v jiných diskusních tématech mnohokrát a podle Písma odpovězeno.
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Duše - co to je podle Bible? - Stránka 11 Empty Re: Duše - co to je podle Bible?

Příspěvek  Hvězdlický 8/3/2007, 15:20

Já se také neptám tebe, nebo jiného v diskuzi. Odpověď znám.

Ptám se jen Štefana, na základě jeho názoru, že všichni, kdo uznávají Krista za Pána, budou s ním vládnout...

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Duše - co to je podle Bible? - Stránka 11 Empty Re: Duše - co to je podle Bible?

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 8/3/2007, 16:56

Učitelé a žáci, kde je láska, pokora, porozumění a milosrdenství???

Písmo hovoří o ledasčems, taky o tom, že vlci přichází a mnozí vyšli z nás a prokázali se, že nejsou z nás...
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Duše - co to je podle Bible? - Stránka 11 Empty Re: Duše - co to je podle Bible?

Příspěvek  Martin Cibulka 9/3/2007, 21:51

Pro Pavla:

A kde ses díval, že jsi lásku, pokoru, porozumění a milosrdenství ještě neviděl? Opravdu vidíš všude jen samé vlky?
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Duše - co to je podle Bible? - Stránka 11 Empty Re: Duše - co to je podle Bible?

Příspěvek  stefan 9/3/2007, 22:33

Hvězdlický
KOMU BUDOU VLÁDNOUT???
Dobrá otázka. Židia sa na tento problém dívali podobne ako Vy. Čakali politickú vládu Božiu nad svetom. Lenže prišiel Ježiš a ukázal, že Božie kráľovstvo, nebeské kráľovstvo nebude politický systém. Znalcovia jazykov hovoria, že termín "Božie kráľovstvo" má znamenať "Božiu prítomnosť". Politika odpadá. Iné preklady Vami citovaného textu hovoria, že "budeme s ním žiť" namiesto "vládnuť". Netušíme ako to bude po tom dni "D". Mne sa však predstava hierarchie a úkolov, či povinností pod nejakým vedení nezdá príliš vhodná.
stefan
stefan

Male Poeet p?íspivku : 961
vztah k organizaci : oponent
Reputace : 0
Body : -14
Registration date : 29. 03. 06

http://www.vira.cz

Návrat nahoru Goto down

Duše - co to je podle Bible? - Stránka 11 Empty Re: Duše - co to je podle Bible?

Příspěvek  Arago 9/3/2007, 23:03

To je Stefane zajímavá myšlenka, dáme li tam místo vládnout - žít, dostává obsah úplně jiný rozměr. Jinak souhlasím, že asi Ježíš nemá pro vzkříšené soubor pravidel a zákazů. No, uvidíme...
Arago
Arago

Male Poeet p?íspivku : 505
vztah k organizaci : bývalý SJ
Reputace : 0
Body : 35
Registration date : 08. 02. 06

Návrat nahoru Goto down

Duše - co to je podle Bible? - Stránka 11 Empty Re: Duše - co to je podle Bible?

Příspěvek  Martin Cibulka 10/3/2007, 17:34

Stefan napsal na adresu Hvězdlického:
Dobrá otázka. Židia sa na tento problém dívali podobne ako Vy. Čakali politickú vládu Božiu nad svetom. Lenže prišiel Ježiš a ukázal, že Božie kráľovstvo, nebeské kráľovstvo nebude politický systém.
No, stejně tak, jak Židé něco od Mesiáše očekávali nebo neočekávali, podobně tak dnes křesťané od Krista něco očekávají nebo neočekávají. Někteří křesťané např. dnes nevěří, že Boží království bude politický systém, a přesto nakonec tím politickým systémem bude. Židé se prostě jen zmýlili v čase a způsobu, jak k tomu dojde, a mnozí křesťané těm omylům nasadili korunu. Myslím, že byste, Stefane, přece jen měl věnovat větší pozornost tématu "milénia".
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Duše - co to je podle Bible? - Stránka 11 Empty Re: Duše - co to je podle Bible?

Příspěvek  stefan 10/3/2007, 17:53

Neviem presne čo myslíte, asi tisícročnú vládu, ktorá má byť (zrejme) na zemi. Momentálne mám rozrobené niečo iné, ale možno sa dostanem aj k Zjaveniu. Uvidíme. Každopádne Vaše slová Někteří křesťané např. dnes nevěří, že Boží království bude politický systém, a přesto nakonec tím politickým systémem bude. vyznievajú dosť presvedčivo. Neviem či by som si bol taký istý. Hlavne keď tí kresťania ktorí tomu veria sú členmi len jednej cirkvi a je ich asi len šesť miliónov.
stefan
stefan

Male Poeet p?íspivku : 961
vztah k organizaci : oponent
Reputace : 0
Body : -14
Registration date : 29. 03. 06

http://www.vira.cz

Návrat nahoru Goto down

Duše - co to je podle Bible? - Stránka 11 Empty Re: Duše - co to je podle Bible?

Příspěvek  Arago 10/3/2007, 18:17

Pro odlehčení, zkusili jste si někdy představit, jak by to vypadalo, kdyby SJ měli vládnout? Ono to souvisí s tím, co napsal Martin. To by byl mazec! Kdyby se začaly všechny věci uplatňovat i v životě mezi sebou. Vzhledem k tomu, že drtivá většina firem SJ skončila debaklem, dovoluji si tvrdit, že tudy cesta nevede. Spíš si myslím, že to asi bude jinak. Nepokládám za podstatné pro můj život to vědět, ale když už o tom píšeme, tak mi to nedá se k tomu vyjádřit. A že by Ježíš vedl politický systém? To se mi také nezdá. Ale třeba jsi to Martine myslel ještě trochu jinak. Smile
Arago
Arago

Male Poeet p?íspivku : 505
vztah k organizaci : bývalý SJ
Reputace : 0
Body : 35
Registration date : 08. 02. 06

Návrat nahoru Goto down

Duše - co to je podle Bible? - Stránka 11 Empty Re: Duše - co to je podle Bible?

Příspěvek  Hvězdlický 10/3/2007, 19:24

Je psáno, že bude vládnou nebeská vláda Krista a jeho spoluvládců.
Je dán slib nové země, kde bude vládnout spravedlnost (2 Petr 3/13)

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Duše - co to je podle Bible? - Stránka 11 Empty Re: Duše - co to je podle Bible?

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 10/3/2007, 20:20

Arago, to je zajímavá představa, spustila mi fantazii.
Nejdřív to bylo hezký, ale pak...
Pod vládou SJ by nebyly války, lidé by nekouřili, nebrali drogy.
Asi by se dělaly statistiky, kolik vzkříšených jsme už oslovili, kolik jsme s nimi zavedli DBS, kolik hektarů země jsme už obdělali a upravili na rajskou zahradu, konali by se sjezdy, na kterých by se určitě hodně tleskalo....Jen nevím, jestli by se taky hodnotilo, kdo je vlažný a málo slouží, jestli by se mohla dělat společenství, jen taková obyčejná u ohýnku, jestli by nás povzbuzovali do průkopnické služby krajští dozorci, to nevím....tak nějak vůbec nevím a snad už ani nechci vědět.....
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Duše - co to je podle Bible? - Stránka 11 Empty Re: Duše - co to je podle Bible?

Příspěvek  Martin Cibulka 11/3/2007, 11:41

Stefan napsal:
Neviem presne čo myslíte, asi tisícročnú vládu, ktorá má byť (zrejme) na zemi. Momentálne mám rozrobené niečo iné, ale možno sa dostanem aj k Zjaveniu. Uvidíme. Každopádne Vaše slová Někteří křesťané např. dnes nevěří, že Boží království bude politický systém, a přesto nakonec tím politickým systémem bude. vyznievajú dosť presvedčivo. Neviem či by som si bol taký istý. Hlavne keď tí kresťania ktorí tomu veria sú členmi len jednej cirkvi a je ich asi len šesť miliónov.
No vidíte, Stefane, že víte. Sám jste se totiž před časem přiznal, že jste se knihou Zjevení ještě příliš nezabýval, a já si myslím, že je to škoda, protože byste mohl dát jasnou odpověď Hvězdlickému. Nyní si tedy jistý opravdu být nemůžete, zvlášť když si myslíte, že Kristova tisíciletá vláda je téma, kterým se zabývají pouze svědkové Jehovovi.

Oni sice věří, že Kristova tisíciletá vláda bude politický systém, který „rozdrtí a ukončí“ současné politické systémy „a samo bude stát na neurčité časy“ (Daniel 2:44), jenže oni si zároveň myslí, že zde jejich náboženská organizace bude hrát nějakou zásadní roli, jak je vidět z příspěvku Araga. Oni prostě nechápou, že zde jejich náboženské organizace se všemi jejich náčelníky nebude zapotřebí, protože vládou budou pověřeni ti, kdo budou mít „podíl na prvním vzkříšení“ (Zjevení 20:6).
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Duše - co to je podle Bible? - Stránka 11 Empty Re: Duše - co to je podle Bible?

Příspěvek  Hvězdlický 11/3/2007, 14:19

Oni prostě nechápou, že zde jejich náboženské organizace se všemi jejich náčelníky nebude zapotřebí, protože vládou budou pověřeni ti, kdo budou mít „podíl na prvním vzkříšení

Martine, konečně máš pochvalu i ode mne.
Jsem rád, že připouštíš i další vzkříšení. A to nespravedlivfých na zemi..

A nejen vzkříšení, ale i skutečný věčný život na zemi, jak je psáno..-

˛Zjevení 20:5 Ostatní mrtví však nepovstanou k životu, dokud se těch tisíc let nedovrší. -

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Duše - co to je podle Bible? - Stránka 11 Empty Re: Duše - co to je podle Bible?

Příspěvek  stefan 11/3/2007, 21:14

Nuž, Martin problém je, že ja o tom Zjavení čo to viem, ale nechcem o tom veľmi písať. Lebo zatiaľ sa snažím presadzovať kresťanský pohľad, taký aby ani protestant ktorý to číta sa nemusel hanbiť (samozrejme sú niektoré témy /panenstvo Márie/ kde by protestanti asi protestovali). Ale o Zjavení by som musel písať z prísne katolíckeho hľadiska a navyše by sa jednalo o hlbokú teológiu, a to by sa tu u nikoho nestretlo s pochopením, dokonca by to asi nikoho ani neobohatilo. Príliš veľa ľudí tu Písmo chápe strašne fundamentalisticky, a teda keď sa hovorí, že sa jedná o tisíc rokov, tak to je tisíc rokov, a keď sa jedná o prvé vzkriesenie, tak to je vzkriesenie do ducha a druhé je do tela... pre mňa sú tieto termíny veľmi abstraktné. Proste by som popísal veci, ktoré by nikto nezniesol a nakoniec by ste ma vyhostili z týchto stránok alebo by ste ma mali za blázna (čo už niektorí aj majúVery Happy ) a to by som nerád.
A okrem toho sa neviem veľmi apologeticky vyjadriť proti názoru Strážnej veže, lebo materiály ktoré mám takmer vôbec tento názor nerešpektujú, akoby neexistoval. Jediná malá brožúrka, asi šesťdesiat stranová Eschatológia od Mariána Chovanca iba na jednom mieste spomína slovné spojenie "Jehovistická eschatológia" a pri tom je popis:
a, neochota k dialógu
b, presvedčenie o samospasiteľnosti
Potom nasleduje asi na pätnástich riadkoch krátky výklad učenia a koniec.
Viac pochopenia by sme dosiahli, keby sme preštudovali spisy prívržencov sekty chiliazmu, ktorí sa objavili v cirkvi v prvých storočiach. Ale na to nemám čas. Možno neskôr.
stefan
stefan

Male Poeet p?íspivku : 961
vztah k organizaci : oponent
Reputace : 0
Body : -14
Registration date : 29. 03. 06

http://www.vira.cz

Návrat nahoru Goto down

Duše - co to je podle Bible? - Stránka 11 Empty Re: Duše - co to je podle Bible?

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 12/3/2007, 00:04

Jsem rád Stefane, že jste mě opět nezklamal, i když to je protichůdné tvrzení, spíše bych měl být nerad než rád, protože se obracíte nebo odvoláváte na tezi nebo směr, kterému bychom nerozuměli, ale ta teze pokud se nemýlím nemá ani původ v křesťanství, že? Takže jste si i správně odpověděl, protože proč by měl křesťan rozumět něčemu, co s křesťanstvím nemá nic společného? Takže děda Slavík má pravdu, když vás a ne jen on, obviňuje z toho, že zde zavádíte lidské nauky, nemám-li pravdu, co?
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Duše - co to je podle Bible? - Stránka 11 Empty Re: Duše - co to je podle Bible?

Příspěvek  stefan 12/3/2007, 11:06

Pavel
ale ta teze pokud se nemýlím nemá ani původ v křesťanství, že?
Veľmi sa mýlite Pavel. Práve že má pôvod v kresťanstve, lebo je kresťanstvom. Ale nemá nič spoločné s názorom Strážnej veže.
Takže jste si i správně odpověděl, protože proč by měl křesťan rozumět něčemu, co s křesťanstvím nemá nic společného?
Skôr by som to povedal naopak, ako by ste mohli rozumieť kresťanskému učeniu, keď nie ste kresťanom? Lebo čo z toho čo Vy uznávate je kresťanské? Málo čo.
Takže děda Slavík má pravdu, když vás a ne jen on, obviňuje z toho, že zde zavádíte lidské nauky, nemám-li pravdu, co?
Má pravdu. Lebo ako som hovoril a zatiaľ ste mi to presvedčivo nevyvrátili, všetky náuky sú ľudské. Jedná sa len o rozdiel Božej podpory jednotlivých náuk.
stefan
stefan

Male Poeet p?íspivku : 961
vztah k organizaci : oponent
Reputace : 0
Body : -14
Registration date : 29. 03. 06

http://www.vira.cz

Návrat nahoru Goto down

Duše - co to je podle Bible? - Stránka 11 Empty Re: Duše - co to je podle Bible?

Příspěvek  Martin Cibulka 12/3/2007, 11:11

Sváťo, nejprve mi vzkazuješ, že mou odpověď znáš (viz Thu 8 Mar ŕ 15:20) a pak, nehledě, že to je úplně mimo téma „duše“, dokazuješ, že jsi nic z toho, co jsem doposud napsal, nepochopil. Píšeš totiž (Yesterday at 14:19):
Martine, konečně máš pochvalu i ode mne.
Jsem rád, že připouštíš i další vzkříšení. A to nespravedlivfých na zemi..

A nejen vzkříšení, ale i skutečný věčný život na zemi, jak je psáno..-

˛Zjevení 20:5 Ostatní mrtví však nepovstanou k životu, dokud se těch tisíc let nedovrší.
Já jsem sice vzkříšení nespravedlivých vždycky připouštěl, ale v diskuzi jsem vždy upozorňoval na to, že Písmo nikde netvrdí, že k takovému vzkříšení dojde na této zemi, natož v tělech z masa a krve. Z Písma je totiž jasné pouze to, že na zemi někteří lidé přežijí Armagedon a právě ti budou během Kristova tisíciletého království žít na této zemi a budou rodit děti (viz Zecharjáš 14:16-19; Izajáš 65:20-24). Tedy přežijící a jejich děti, ne ti vzkříšení. Ti přežijící a jejich děti jsou tedy těmi poddanými, protože ti se budou muset podřídit politické vládě Mesiáše a těch, kteří budou „přeměněni“ (1.Korinťanům 15:51-52), neboť právě ti „budou kněží Boží a Kristovi a budou s ním kralovat těch tisíc let“ (Zjevení 20:6).

Podle Písma ke vzkříšení nespravedlivých dojde až po tisíciletém království. To je vyjádřeno větou: „Ostatní mrtví neožili, dokud neskončilo těch tisíc let.“ (Zjevení 20:5) Sama ta věta zahrnuje, jak ty mrtvé nespravedlivé, kteří zemřeli před Kristovým tisíciletým královstvím a jsou tedy v hádu, tak ty, kteří na zemi přežili Armagedon a jejich děti, které se jim narodily zde na zemi během tisíciletého království. Ti první během Kristova tisíciletého království neožili, protože je hádes ještě nevydal k soudu (viz Zjevení 20:13), ti druzí neožili, protože ještě neprokázali, že obstojí, když „Satan bude uvolněn ze svého vězení a vyjde, aby“ je „zaváděl na zcestí“ (Zjevení 20:7-8).
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Duše - co to je podle Bible? - Stránka 11 Empty Re: Duše - co to je podle Bible?

Příspěvek  Hvězdlický 12/3/2007, 11:27

Já jsem sice vzkříšení nespravedlivých vždycky připouštěl, ale v diskuzi jsem vždy upozorňoval na to, že Písmo nikde netvrdí, že k takovému vzkříšení dojde na této zemi, natož v tělech z masa a krve.

Podle Písma ke vzkříšení nespravedlivých dojde až po tisíciletém království. To je vyjádřeno větou: „Ostatní mrtví neožili, dokud neskončilo těch tisíc let.“ (Zjevení 20:5) Sama ta věta zahrnuje, jak ty mrtvé nespravedlivé, kteří zemřeli před Kristovým tisíciletým královstvím a jsou tedy v hádu, tak ty, kteří na zemi přežili Armagedon a jejich děti, které se jim narodily zde na zemi během tisíciletého království.

K prvnímu odstavci.
Tam Písmo tvrdí, že "tělo a krev nezdědí nebeské království" (a o nespravedlivých je řečeno totéž) musí tedy být tato těla vzkříšena jinak, a sice podle tvého druhého odstavce.

V druhém odstavci je psáno "neožili" a ne "nebyli vzkříšeni"
Zdá se že to spíše znamená, že se jedná o "právo na věčný život".

Protože před tím píše Jan o prvním vzkříšení, nad kterým nemá druhá (věčná) smrt moci, jedná se tedy i v případě "ožití" o totéž. Nemá nad nimi druhá smrt moci. (smrt v ohnivém jezeře)
A to, jak správně uvažuješ, bude až po zničení satana a dstranění nepřítele, smrti, po tisíci letech...

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Duše - co to je podle Bible? - Stránka 11 Empty Re: Duše - co to je podle Bible?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 11 z 19 Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 15 ... 19  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru