Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Homosexualita a bible...

+27
transylvánec
Mezek
hihihi
Michal
Zdeněk Bláha
myšák
Andrea P.
Alžběta
Petr Sláma
Christian´s gayangel
Petr V.
Old.Stloukal
sestra White
petra
stefan
Věra Kolafová - quaero
Martin Cibulka
Jirka z P. (queens)
Vladislav Kulda
Aleš
Petr W.
Arago
haid
oskar
Doktorka White
Hvězdlický
OOO
31 posters

Strana 15 z 16 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16  Next

Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 15 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 12/9/2007, 18:00

Aniž bych tím chtěl něco naznačit, i když to některým "obětem obětí" nevyvrátím, přesto to risknu. Tak jako operuješ Zdeňku s tím, co jsi mimojiné napsal i teď by mohl každý, ne? Tak v čem je rozdíl? Proto jsem se o tom zmiňoval ne proto, že bych chtěl míchat hrušky a jabkama dohromady. Když použiji tvůj příměr nebo hypotézu:
Pokud jste si přečetl, alespoň ten vypsaný text, tak se jedná ne o vstup do náboženské organizace, ale o vstup do obecenství s Pánem. Pokud učiníte tento krok, potom již můžete požádat Pána o vedení v tom smyslu do jakého místního sboru jeho církve se začlenit.
Tak v tomto vidím spíše míchání hrušek s jabkama. Proč?
Určití lidé zde stále řeší zejména otázku členství a vztah k Bohu jaksi vymizel.
Právě proto, že mi jde o vztah a postoj k Bohu a jeho Beránkovi, tak nechápu proč mě stále dáváš do spojitosti s jehovismem? Ale ty tady pěkně uvedeš, že ti vlastně jde o "vstup do obecenství s Pánem", ale vzápětí uvádíš, že když uskutečníš tento akt, tak ti pak Pán přes Ducha naznačí, ve kterém sboru či církvi je jeho pravá církev. Tak ti skutečně nejde o organizaci? Protože jinak by mohl stejné tvrdit kdokoliv např. SJ, KC, ČB, atd. A ty by jsi měl tu odvahu jim naznačit, že se mýlí? Tak to jsi frajer.


Naposledy upravil dne 13/9/2007, 07:40, celkově upraveno 1 krát
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 15 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Hvězdlický 12/9/2007, 18:04

Ano chápu to tak, že Nový život je částečkou Kristovy církve. A neříkám, že je jedinou pravou podle chápání SJ. Ani neznám ty ostatní částečky.

Souhlasím s tímto názorem jen potud, pokud se změní formulace na "někteří členové Nového života mohou být částečkou Kristovi církve, stejně, jako i někteří členové ostatních církví. Tedy i SJ. Nejsme soudci, abychom měli právo, někoho odepsat.."

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 15 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 12/9/2007, 18:07

Aha, king tak už to je jen částečka. Potom je můj předchozí příspěvěk asi zbytečný, viď? king Tak tedy nevím kdo se víc podobá v chování SJ, jestli ty a nebo já? king Protože oni, když je někdo zatlačí do úzkých, tak začínají mlžit, tak jako např. i ty:
Ano chápu to tak, že Nový život je částečkou Kristovy církve. A neříkám, že je jedinou pravou podle chápání SJ. Ani neznám ty ostatní částečky.
Takže připouštíš, že tou částečkou mohou být i SJ? Protože když usuzuješ, že ostatní částečky neznáš, tak proč ne třeba i SJ? Nepíšu to proto, že bych si to myslel, ale píšu to jako paradox k tvým tvrzením.


Naposledy upravil dne 13/9/2007, 07:43, celkově upraveno 1 krát
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 15 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 12/9/2007, 18:08

Děda to taky výstižně popsal.
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 15 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 12/9/2007, 18:14

Dědo S. všímáš si, že Martin, Bláha, Quaero... , jsou ovlivněni nebo z nich vyzařuje učení té či oné skupiny, ve které se právě nacházejí? Tak nevím jak to je s tou jejich svobodou, o které nás tolik chtějí přesvědčit, ó pardon, ke které nás dobře myšlenými radami, chtějí přivést? Já vím, že mně mohou vytknout, že já jsem zase ovlivněn stále SJ, ale nevím jak se to nečinnému, který nechodí na programy a nečte jejich literaturu, může stát? Leda by na mně působili nějak telepaticky. king
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 15 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Zdeněk Bláha 12/9/2007, 18:24

Jehovista zůstává Jehovistou dokud myslí jako Jehovista.

Zdeněk Bláha

Male Poeet p?íspivku : 408
Reputace : 7
Body : 129
Registration date : 29. 05. 07

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 15 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 12/9/2007, 18:29

Paranoia je špatná vlastnost.

Jak to vypadá, tak i kdybychom s dědou řekli cokoliv, ale vy byste s tím nesouhlasili, tak skutečně nejjednodušší je reagovat:
Jehovista zůstává Jehovistou dokud myslí jako Jehovista.
To ti taky poradil nebo navedl Pán, abys tak reagoval? Myslím si, že On má jiný styl. sunny
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 15 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Hvězdlický 12/9/2007, 18:30

Jsou bývalí i současní SJ, kteří vůbec nic neznají z toho, co jim učení toho jejich VRO nabízí.
Pasivně si barevně zaškrtávají (a zaškrtávali) otázky a odpovědi a ničemu nerozumí. Je jedno, jestli řadoví členové, služební pomocníci, starší, krajští atd. Bojí se a nejsou schopni samostatně hledat a uvažovat.

Nejsou toho schopni ani zde. A tak opičkují jen to, co jim jejich nová církev k věření předkládá..

Když odejdou od SJ, zůstane jim ve vlastnictví právě jen to, že ničemu nerozumí.
Protože neznají ani to dobré, ani to mylné, naháží vše do jedné stoky a popadnou to nové, kterému také nerozumí.
Potom tady jeden obhajuje trojici, jiný vášnivě debatí o platnosti zákona, jiný velebí Marii a další specialitky.

"V rozmanitosti je krása". Někdy k zlosti, jindy k zasmání, jindy k politování.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 15 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Old.Stloukal 12/9/2007, 20:02

Hvězdlický napsal:Jsou bývalí i současní SJ, kteří vůbec nic neznají z toho, co jim učení toho jejich VRO nabízí.
Pasivně si barevně zaškrtávají (a zaškrtávali) otázky a odpovědi a ničemu nerozumí. Je jedno, jestli řadoví členové, služební pomocníci, starší, krajští atd. Bojí se a nejsou schopni samostatně hledat a uvažovat.

Nejsou toho schopni ani zde. A tak opičkují jen to, co jim jejich nová církev k věření předkládá..

Když odejdou od SJ, zůstane jim ve vlastnictví právě jen to, že ničemu nerozumí.
Protože neznají ani to dobré, ani to mylné, naháží vše do jedné stoky a popadnou to nové, kterému také nerozumí.
Potom tady jeden obhajuje trojici, jiný vášnivě debatí o platnosti zákona, jiný velebí Marii a další specialitky.

"V rozmanitosti je krása". Někdy k zlosti, jindy k zasmání, jindy k politování.

JE VIDNO SLAVÍKU, ŽE JSI DUŠÍ STÁLE VNNSSJ. POKORY V TOBĚ NENÍ A NECHCEŠ PŘIZNAT, ŽE TROJICE NENÍ TAKOVÝ NESMYSL JAK TĚ VNNSSJ NAUČILI. PROTO DOKAZUJEŠ JAK JSOU NEROZUMNÍ TEDY, ŽE NIČEMU NEROZUMÍ! TY VŠEMU ROZUMÍŠ A JE TI VŠE PRŮZRAČNĚ JASNÉ? POKUD NE , TAK NEBUĎ TAK VELKOÚSTÝ NEBO PŘIZNEJ, ŽE JSI SRDCEM A DUŠÍ STÁLE "SVĚDEK JEHOVŮV "A ÚČINNÉ SÍLY JEHO. PAK TO ZCELA POCHOPÍM A DÁLE TI ODPOVÍDATI NEBUDU.

OLDA
Old.Stloukal
Old.Stloukal
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Male Poeet p?íspivku : 491
Age : 79
vztah k organizaci : BYL JSEM ČLENEM NSSJ
Reputace : 0
Body : -15
Registration date : 11. 02. 06

http://WWW.SEZNAM.CZ

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 15 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Hvězdlický 12/9/2007, 20:36

Omyl, Oldřichu. Není mi vše průzračně jasné. Je ypousta věcí, o kterých jsem zde přijal poučení.

Během svého života jsem ale poznal nesmyslnost a protibiblické myšlení řady nauk a to nejen u SJ.

¨Mám ale dojem, že cokoliv je součástí víry SJ, i kdyby to bylo perfekt v SOULADU S PÍSMEM, JE PODLE NĚKTERÝCH NESMYSL, A KDEJAKÁ PITOMOST, JEN PROTO, ŽE JI NEUZNÁVAJÍ SJ, JE PRO NĚ SVATÁ..

NENÍ TO OLDO, I TVŮJ PROBLÉM??
NECHCI SE TĚ DOTKNOUT, ALE ZAVRTAL JSI DO MNE, TAK SE OZÝVÁM..

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 15 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  oskar 12/9/2007, 21:41

SLAVÍKU, ... POKORY V TOBĚ NENÍ A NECHCEŠ PŘIZNAT, ŽE TROJICE NENÍ TAKOVÝ NESMYSL JAK TĚ VNNSSJ NAUČILI.

Panejo, zas ta trojice. Jako jedni z mála se SJ dokázali slušně vypořádat s nesmyslným trojičním učením. Divím se bývalým SJ, kteří od tohoto střízlivého pohledu utíkají zpět k již dávno překonaným modlářským představám.

oskar

Male Poeet p?íspivku : 275
Age : 51
vztah k organizaci : nepřímý
Reputace : 0
Body : -1
Registration date : 28. 02. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 15 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Hvězdlický 12/9/2007, 22:39

Přidávám své divení k tvému divení....

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 15 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 12/9/2007, 22:57

Jako jedni z mála se SJ dokázali slušně vypořádat s nesmyslným trojičním učením.
Píšeš jedni z mála - to je teda fakt. Nevím o nikom jiném, kdo stále tak vehementně proti trojiční Boží podstatě bojuje.
Nicméně nevidím to jako ušlechtilý boj, ale spíš jako vzpouru proti Bohu, která může mít velký ohlas hlavně u materialisticky smýšlejících lidí, u těch, kteří chtějí všechno spočítat a sáhnout si na to. O tom ale víra přece není.
Příklad rozdílu mezi hmotným světem a duchovnem je třeba tohle:
Mám-li korunu a ty taky a vyměníme-li si je, já ti dám svou a ty mě taky tu svojí, máme každý zas jenom jednu korunu.
Mám-li myšlenku a ty taky a vyměníme-li si je - máme pak každý myšlenky dvě!
Takže v duchovní říši naše pozemské počty neplatí, tam je to o sdílení, o vztahu a tak.
Kdo se snaží mluvit o těch, kdo trojici uznávají, jako o těch, kdo nejsou schopni samostatně uvažovat, často vlastně mluví sám o sobě, protože sám není schopen opustit učení, které se mu z nějakých důvodů zalíbilo.
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 15 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Hvězdlický 12/9/2007, 23:35

Mám-li myšlenku a ty taky a vyměníme-li si je - máme pak každý myšlenky dvě!
Takže v duchovní říši naše pozemské počty neplatí, tam je to o sdílení, o vztahu a tak.

Máš jistě kus pravdy. Přijmeme tedy královnu nebes, převtělování, a další duchovní nauky, které v bohatém výběru nabízejí různá náboženství.
Co na tom, že to v Bibli není. Je to přece duchovní rozměr. a tam naše pozemské počty neplatí...

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 15 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 13/9/2007, 07:50

¨Mám ale dojem, že cokoliv je součástí víry SJ, i kdyby to bylo perfekt v SOULADU S PÍSMEM, JE PODLE NĚKTERÝCH NESMYSL, A KDEJAKÁ PITOMOST, JEN PROTO, ŽE JI NEUZNÁVAJÍ SJ, JE PRO NĚ SVATÁ..
Přesně tak, přece obhajoba někoho nebo něčeho ještě neznamená, že je ovlivňován, ne? Jen to je normální přístup, a když si uvědomíte, tak vlastně takové uvžování je rozumné. Měli bychom ke všem takto, než něco plácneme, přistupovat, nemyslíte?
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 15 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 13/9/2007, 07:56

Kdo se snaží mluvit o těch, kdo trojici uznávají, jako o těch, kdo nejsou schopni samostatně uvažovat, často vlastně mluví sám o sobě, protože sám není schopen opustit učení, které se mu z nějakých důvodů zalíbilo.
Quaero, připusť, že byses měla do toho, co jsi napsala zahrnout i ty, ne? Je to dobrá myšlenka, ale pokud je opět uplatňována jen jednostraně, tak ztráci na účinku.
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 15 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 13/9/2007, 07:57

Žel bohu i toto:
Máš jistě kus pravdy. Přijmeme tedy královnu nebes, převtělování, a další duchovní nauky, které v bohatém výběru nabízejí různá náboženství.
Co na tom, že to v Bibli není. Je to přece duchovní rozměr. a tam naše pozemské počty neplatí...
je dobrá myšlenka.
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 15 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Zdeněk Bláha 13/9/2007, 08:36

Jen se divím, že jako bývalý služební pomocník u SJ nevíš, že tvrzení o tvém volání "Aba Otče" mají v ústech i všichni "pomazaní" z řad SJ.

jasně, že to vím. A k čemu mi to asi je, že pár lidí, které neznám, o sobě vykládá, že jsou vyvolení a pomazaní? Jaký to má vztah k odpuštění hříchů, k získání osobního vztahu k Bohu? Jejich tvrzení má pro milióny lidí jedině ten význam, že jim přibouchly dveře Božího království před nosem a řekli „už je plno, nás si Pán vyvolil, vy ostatní musíte zůstat venku, jestli si to někdo z nás nerozmyslí, abyste ho mohli nahradit, čekejte přede dveřmi“.
Až jednou budou tito tzv. pomazaní před Pánem a budou říkat: "Pane, Pane, naplnili jsem stadiony desetiticíci, ne, statisíci lidí, všichni nás poslouchali, podívej takovou velkou organizaci jsme vybudovali, tolik lidi jsme získali, tolik hodin se odsloužilo v kazatelské službě, a těch knih a brožur, co jsme vytiskly, což to nejsou velké skutky? A Pán jim odvětí, kde jsou Ti, kteří se znovu narodili díky Božímu slovu, které vyšlo z vašich úst, brožur a časopisů? Zabraňovali jste lidem jít ke mně. Zmněnily jste moje evangelium. Kdo chtěl ke mně, ten musel z té vaší organizace odejít. Nikdy jsem Vás neznal, jděte ode mě činitelé bezzákonosti."

Jestli jsem Já řekl "abba otče", ne proto, abych zavřel dveře Božího království jiným, ale proto, abych řekl "pojďte sem, kde jsem já." A myslím tím postavení před Pánem, do kterého se všichni můžete dostat. Jenže vy to někteří nechcete. Raději budete sloužit myšlenkám těch veleapoštolů náboženské organizace, nebo vlastní pýše a neochotě k pokání.

Zdeněk Bláha

Male Poeet p?íspivku : 408
Reputace : 7
Body : 129
Registration date : 29. 05. 07

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 15 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 13/9/2007, 09:13

Víš Zdeňku, pro SJ a exSJ je nebo byla tato zkušenost dobrá v tom, že na podobné žvásty je citlivý. Proto ti můžu k tvému příspěvku říci toto, a ty jsi Pán, že víš jak by reagoval na tu či onu skupinu nebo jednotlivce?
A Pán jim odvětí, kde jsou Ti, kteří se znovu narodili díky Božímu slovu, které vyšlo z vašich úst, brožur a časopisů? Zabraňovali jste lidem jít ke mně. Zmněnily jste moje evangelium. Kdo chtěl ke mně, ten musel z té vaší organizace odejít. Nikdy jsem Vás neznal, jděte ode mě činitelé bezzákonosti."
Rozhodně máš nebo můžeš mít pravdu, ale i když by to bylo tak jak si myslíš, nezapomeň, že dělení ovcí a kozlů předčasně a nebo, co by Pán odpověděl atd. je nám lidem sice vlastní, ale je to nezodpovědné vůči Pánu a Bohu, ne?
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 15 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Doktorka White 13/9/2007, 19:25

Panejo, zas ta trojice. Jako jedni z mála se SJ dokázali slušně vypořádat s nesmyslným trojičním učením. Divím se bývalým SJ, kteří od tohoto střízlivého pohledu utíkají zpět k již dávno překonaným modlářským představám.

Ty brďo, Oskare kdes sebral jistotu modlářské představy Boha ve třech osobách ???
Otec, Syn a Duch nejsou podle Tebe stejné Boží Podstaty ?
Doktorka White
Doktorka White

Female Poeet p?íspivku : 721
vztah k organizaci : bez vztahu
Reputace : 0
Body : -44
Registration date : 30. 08. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 15 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  oskar 13/9/2007, 21:32

Doktorka White napsal:Otec, Syn a Duch nejsou podle Tebe stejné Boží Podstaty ?

Nejen podle mne.

oskar

Male Poeet p?íspivku : 275
Age : 51
vztah k organizaci : nepřímý
Reputace : 0
Body : -1
Registration date : 28. 02. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 15 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Doktorka White 13/9/2007, 22:14

Aha ... a Ti kdo v to věří, tak jsou modláři.
BOMBA. bom
Doktorka White
Doktorka White

Female Poeet p?íspivku : 721
vztah k organizaci : bez vztahu
Reputace : 0
Body : -44
Registration date : 30. 08. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 15 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Hvězdlický 13/9/2007, 22:29

Aha ... a Ti kdo v to věří, tak jsou modláři.

Máš pravdu, "doktorko", souhlasím s tebou v tomto směru i já...

Marně totiž hledám v Písmu, pro Božího Ducha označení BŮH,
v případě Krista je to lepší. Je označen alespoň za Božího Syna...A Izaiáš říká, že "bude nazván "mocným Bohem". Ale sám o sobě tvrdí, že není Otci roven...


Ale to je zbytečná debata, mnohokrát protřepaná...Každý má pro své přesvědčení nějaký důvod..

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 15 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Petr V. 14/9/2007, 09:39

Ahoj,

Celé křesťanství můžeme najít v jedné jediné větě: „Vyznáš-li svými ústy Ježíše jako Pána a uvěříš-li ve svém srdci, že ho Bůh vzkřísil z mrtvých, budeš spasen“.

Všichni, kdo sem přispíváme mluvíme o Ježíši Kristu jako o svém Pánu. To je jasně a zřetelně vidět.

Co však vidět není je naše víra v Kristovo zmrtvýchvstání.

Někdo mi může říci, že tu víru můžeme vidět na darech Ducha svatého. Tomu odpovím, že jsem už četl o tom jak se hýbou stolky, jak létají talíře, jak jsou lidé uzdravováni na dálku i tisíce kilometrů a to všechno působením lidí, kteří se k Ježíši Kristu nehlásí. A věřím tomu, protože krom Ducha svatého působí také Duch nesvatý.

Když Ježíš Kristus vzkázal Janovi, že slepí vidí, hluší slyší, chromí chodí a chudým je zvěstováno evangelium, tak člověk rozumný okamžitě pochopí o čem je řeč. Ne o příchodu lékaře lidských těl, ale o příchodu lékaře lidských srdcí. Proč by jinak slepý chodil k rybníku Siloe, když by se mohl umýt kdekoli.

A tak já tvrdím, že víru můžeme vidět jen na skutcích jako jsou: láska, radost, pokoj, trpělivost, laskavost, dobrota, věrnost, tichost a sebeovládání. To je naplnění zákona.

Když jsme uvěřili, že Ježíš vstal z mrtvých, ucítili jsme ve svých srdcích rozlévající se milost. To ale není jednorázová záležitost. To je začátek cesty, po kterou tu milost budeme chránit ve svých srdcích, abychom o ni nepřišli. To je ta milost, která nám dává smělost stát před Bohem bez jakýchkoli ceremonií. A prosit o cokoli co potřebujeme k životu my a naši bližní. Víme že tělo půjde do hrobu, tak co s ním. Především prosíme o uzdravení našeho srdce. A to nám Bůh dá s radostí, protože prosíme v souladu s Jeho záměrem.

Chraňme si tedy milost, která se rozlévá v našich srdcích a usilujme o její plné rozdmýchání, abychom nesli náležité ovoce.

Tu milost nám v srdcích rozlévá svatý Duch. Jestli se projevuje také jinak nevím a zatím vědět nepotřebuji, protože vím co mám dělat nyní. Zcela se změnit jak ten Duch chce.

Tak se v minulosti mohl stát křesťanem každý člověk učený i neučený, protože mu stačilo jednoduché učení, které spočívá v té jedné větě:" Srdcem věříme k spravedlnosti a ústy vyznáváme k spasení.“.
Petr V.
Petr V.

Poeet p?íspivku : 363
vztah k organizaci : bývalý SJ
Reputace : 0
Body : 10
Registration date : 08. 02. 07

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 15 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Hvězdlický 14/9/2007, 10:21

Co však vidět není je naše víra v Kristovo zmrtvýchvstání.

tisíce kilometrů a to všechno působením lidí, kteří se k Ježíši Kristu nehlásí. A věřím tomu, protože krom Ducha svatého působí také Duch nesvatý.

A tak já tvrdím, že víru můžeme vidět jen na skutcích jako jsou: láska, radost, pokoj, trpělivost, laskavost, dobrota, věrnost, tichost a sebeovládání. To je naplnění zákona.

Když jsme uvěřili, že Ježíš vstal z mrtvých,

Tu milost nám v srdcích rozlévá svatý Duch. Jestli se projevuje také jinak nevím a zatím vědět nepotřebuji, protože vím co mám dělat nyní. Zcela se změnit jak ten Duch chce.

Tak se v minulosti mohl stát křesťanem každý člověk učený i neučený, protože mu stačilo jednoduché učení, které spočívá v té jedné větě:" Srdcem věříme k spravedlnosti a ústy vyznáváme k spasení.“.

Souhlasím a pro mne podstatné podtrhuji.

Jen bych uvažoval trošku jinak, na příklad při vzkříšení Ježíše. Ježíš byl člověk. Musel obětovat získaný dokonalý (vybojovaný) věčný život pro uskutečnění věčného záměru Otce s člověkem, to je věčný život na zemi (k tomu směřují všechna opatření evangelia). Nemohlo tedy toto tělo být vzkříšeno v žádné podobě.
Je proto vše dáno na pravou míru slovy "byl vzkříšen, jako Duch oživující".
Navíc má jiné jméno, než měl jako člověk na zemi. Dostal jméno nade všechna jména. Proto možná, když se představil jako Otec věčnosti, neříká v "otčenáši" modlete se ke Kristu, neříká k Jehovovi, ale jen k Otci, ve jménu (které neznáme) toho vzkříšeného Krista v podobě vládce nadem vším atd.

Co se týká tvé poznámky "jestli se Duch projevuje i jinak", tam bych viděl odpověď v tvé další poznámce "působý také duch nesvatý".
A tam, mocí tohoto nesvatého ducha, budou asi ty "mocné zázraky z ruky toho zlého" které mnozí považují jako dary Ducha.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Strana 15 z 16 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru