Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ježíš Kristus = Bůh, anděl, člověk nebo šílenec?

+35
Roman
zbysek
Eliška
jacky89
Luboš Kolafa - absolvo
Černá ovce sboru
Zdeněk Bláha
vera
dov
Doktorka White
Mysteri
Biblicky krestan
František
Arago
tojsemja
Věra Kolafová - quaero
Master
Old.Stloukal
Milan
Vladislav Kulda
Jan
Kobyl
Aleš
davar
stefan
truhlář David
oskar
Admin
admin pavel
Jirka z P. (queens)
Martin Cibulka
Petr Štefek
Hvězdlický
OOO
Karel
39 posters

Strana 23 z 24 Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24  Next

Goto down

Ježíš Kristus = Bůh, anděl, člověk nebo šílenec? - Stránka 23 Empty Re: Ježíš Kristus = Bůh, anděl, člověk nebo šílenec?

Příspěvek  Hvězdlický 24/3/2008, 10:48

Theoph... je strašně velký balík na stažení. Podle mne je dostupnější a bez vysvětlivek (ovlivňujících myšlení hledače) Theokomb.
Je to překlad Ekumen, Kralická, Král Jakub, Meziřádkový překlad řecko-anglický a překlad bible SJ. I ten poslední překlad je potřeba pro porovnání jejich kladů a chyb.

Má jen 16 MB (zazip v RAR) Mohu poslad jako přílohu mejlem (dedaslavik@centrum.cz)

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Ježíš Kristus = Bůh, anděl, člověk nebo šílenec? - Stránka 23 Empty Re: Ježíš Kristus = Bůh, anděl, člověk nebo šílenec?

Příspěvek  Zdeněk Bláha 24/3/2008, 10:54

1.Kor 1:2

2 Církvi Boží, kteráž jest v Korintu, posvěceným v Kristu Ježíši, povolaným svatým, spolu se všemi, kteříž vzývají jméno Pána našeho Jezukrista na všelikém místě, i jejich i našem:

Pro doplnění:

v článku "vlak do stanice naděje" uveřejněném http://www.straznavez.cz/Zkusenosti/blaha.htm jsem se v poslední části článku pokusil odpovědět otázku, co to znamená vzývat.

Pro úplné pochopení se zde zastavme u slovního spojení „vzývat jméno našeho Pána Ježíše Krista“. Slovo vzývat je překladem řeckého slova epikaleomai. Toto slovo má několik významů: nazvat nebo být nazván něčím jménem ; volat k někomu jménem ; volat něčím jménem ; použít nad něčím jméno .
Příklad:

Žalm 91:15
„Bude mě vzývat , a já mu odpovím. Budu s ním v tísni. Vyprostím ho a oslavím ho.“


Nebo jinak:
Bude mě volat jménem , a já mu odpovím......
Pokud řecký výraz „epikaloumai“ nebo jeho variantu „epikaleistai“ používá Septuaginta (překlad hebrejských písem do řečtiny), potom se jedná o překlad hebrejského slova „qara“, které má význam modlit se, a které se také někdy překládá jako „volat či doslova křičet k někomu“.
Takto to poněkud kostrbatě a heslovitě definuje Theologický slovník Nového zákona (ThWT):

e. Skutečnost, že se v LXX používá "epikaleisthai" = "volat/vzývat v modlitbě" a "epikaleisthai to onoma (potažmo jiné větné konstrukce) kyriou" = "volat/vzývat jméno Pána v modlitbě", jako je i předtím doloženo v masoretském textu "qara" a "qara be-sem jehovah", tak toto zjištění, rovněž staví odpovídající NZ místa do zvláštního světla, co se týče důvěry vzhledem ke "kyrios" (viz "kyrios"). Co je v SZ vyřčeno o "kyrios" "Jehovah", to je v NZ řečeno o "kyrios Jesus Christos" .

Zdeněk Bláha

Male Poeet p?íspivku : 408
Reputace : 7
Body : 129
Registration date : 29. 05. 07

Návrat nahoru Goto down

Ježíš Kristus = Bůh, anděl, člověk nebo šílenec? - Stránka 23 Empty Re: Ježíš Kristus = Bůh, anděl, člověk nebo šílenec?

Příspěvek  Martin Vlasák 25/3/2008, 22:22

jak už jsem uvedl jmeno pana je slyšet na kazdem rohu

nebo jste neslyseli ještě ježíši ?
Martin Vlasák
Martin Vlasák
- Výstraha Administrátora: uživatel nezařazuje příspěvky podle jednotlivých témat
- Výstraha Administrátora: uživatel nezařazuje příspěvky podle jednotlivých témat

Male Poeet p?íspivku : 150
Age : 54
vztah k organizaci : 5 let občasný student
Reputace : 1
Body : -22
Registration date : 21. 03. 08

Návrat nahoru Goto down

Ježíš Kristus = Bůh, anděl, člověk nebo šílenec? - Stránka 23 Empty Re: Ježíš Kristus = Bůh, anděl, člověk nebo šílenec?

Příspěvek  Hvězdlický 26/3/2008, 10:50

kód:
jak už jsem uvedl jmeno pana je slyšet na kazdem rohu

To máš pravdu .

Ježíš, Mariááá, Jóóóózefe, a podobne formulace vyjadřuje kde kdo (a hlavně z řad KC) ale i nevěrci.

ALE TO NENÍ VZÝVÁNÍ, KTERÉ JE OD NÁS OČEKÁVÁNO.

Zdeněk to ale rozebral dostatečně.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Ježíš Kristus = Bůh, anděl, člověk nebo šílenec? - Stránka 23 Empty Re: Ježíš Kristus = Bůh, anděl, člověk nebo šílenec?

Příspěvek  Martin Vlasák 26/3/2008, 22:53

vyjmenovat celou rodinu je vzácnost

slyšel jsem to jen jednou pokud mne pamet neklame

Josef je jaksi opominan//tatka
Martin Vlasák
Martin Vlasák
- Výstraha Administrátora: uživatel nezařazuje příspěvky podle jednotlivých témat
- Výstraha Administrátora: uživatel nezařazuje příspěvky podle jednotlivých témat

Male Poeet p?íspivku : 150
Age : 54
vztah k organizaci : 5 let občasný student
Reputace : 1
Body : -22
Registration date : 21. 03. 08

Návrat nahoru Goto down

Ježíš Kristus = Bůh, anděl, člověk nebo šílenec? - Stránka 23 Empty Re: Ježíš Kristus = Bůh, anděl, člověk nebo šílenec?

Příspěvek  Vojtěch Malleus 27/3/2008, 08:36

šmarjájozef....dá se to slyšet někdy na vesnicích.
Vojtěch Malleus
Vojtěch Malleus

Male Poeet p?íspivku : 59
Age : 43
vztah k organizaci : list hnaný větrem
Reputace : 0
Body : -8
Registration date : 23. 03. 08

Návrat nahoru Goto down

Ježíš Kristus = Bůh, anděl, člověk nebo šílenec? - Stránka 23 Empty Re: Ježíš Kristus = Bůh, anděl, člověk nebo šílenec?

Příspěvek  Hvězdlický 27/3/2008, 10:58

kód:
šmarjájozef....dá se to slyšet někdy na vesnicích.

Je to tak. Ve městech se většinou používá vytříbenější slovník a ne lidový způsob vyjadřování. Smysl to ale má stejný.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Ježíš Kristus = Bůh, anděl, člověk nebo šílenec? - Stránka 23 Empty Re: Ježíš Kristus = Bůh, anděl, člověk nebo šílenec?

Příspěvek  Eliška 29/3/2008, 04:40

pro dědu Hvězdlického

Jan 20:17 Ježíš jí řekl: "Nedotýkej se mne, dosud jsem nevystoupil k Otci. Ale jdi k mým bratřím a pověz jim, že vystupuji k Otci svému i Otci vašemu a k Bohu svému i Bohu vašemu."

1 Korintským 8:6  my přece víme, že je jediný Bůh Otec, od něhož je všecko, a my jsme tu pro něho, a jediný Pán Ježíš Kristus, skrze něhož je všecko, i my jsme skrze něho.

Dědo, a toto vyjádření pro Tebe také není důkazem, že Ježíš má stejného Otce jako jeho učedníci?

Eliška

Poeet p?íspivku : 434
Reputace : 3
Body : 237
Registration date : 12. 01. 08

Návrat nahoru Goto down

Ježíš Kristus = Bůh, anděl, člověk nebo šílenec? - Stránka 23 Empty Re: Ježíš Kristus = Bůh, anděl, člověk nebo šílenec?

Příspěvek  Eliška 29/3/2008, 09:30

Ještě pro dědu Slavíka:

Obracet se k Otci dnes, mohlo by znamenat obcházet a vynechávat AUTORITU KRISTA, JAKO OTCEM DOSAZENÉHO VLÁDCE NADE VŠÍM
.

Našla jsem pár veršů, které jasně ukazují, že se apštol Pavel obracel v motlitbách i k Bohu Otci a že tomu učil i ostatní, ne jenom židy. Vybrala jsem ty, kde je zmínka i o Pánu ježíšovi, aby nemohl vzniknout dojem, že tím Otcem myslí Pána Ježíše Krista.

Koloským 1:3 Stále za vás v modlitbách děkujeme Bohu, Otci našeho Pána Ježíše Krista,

Koloským 3:17 Všechno, cokoli mluvíte nebo děláte, čiňte ve jménu Pána Ježíše a skrze něho děkujte Bohu Otci.

Efezským 5:20 a vždycky za všecko vzdávejte díky Bohu a Otci ve jménu našeho Pána Ježíše Krista.

Efezským 1:17 Prosím, aby vám Bůh našeho Pána Ježíše Krista, Otec slávy, dal ducha moudrosti a zjevení, abyste ho poznali

A kdyby někdo chtěl namítnout, že to platí jen pro Židy připojuji:

Efezským 2:18 A tak v něm smíme obojí, židé i pohané, v jednotě Ducha stanout před Otcem.
19 Nejste již tedy cizinci a přistěhovalci, máte právo Božího lidu a patříte k Boží rodině.20 Jste stavbou, jejímž základem jsou apoštolové a proroci a úhelným kamenem sám Kristus Ježíš.
21 V něm je celá stavba pevně spojena a roste v chrám, posvěcený v Pánu;
22 v něm jste i vy společně budováni v duchovní příbytek Boží.


Následující verše ukazují, že i když Pánu Ježíši Kristu byla dána veškerá moc na nebi i na zemi dále spolupracuje se svým Otcem společném díle. A apoš. Jan dokonce říká, že mají společenství s Otcem a jeho Synem.

1 Tesalonickým 3:11 Sám náš Bůh a Otec i Ježíš, náš Pán, kéž připraví naši cestu k vám!
1 Janův 1:3 Co jsme viděli a slyšeli, zvěstujeme i vám, abyste se spolu s námi podíleli na společenství, které máme s Otcem a s jeho Synem Ježíšem Kristem.

K našemu Bohu Otci vede jediná cesta a tou je Pán Ježíš Kristus. On je cestou k Otci. Pokud se někdo obrací v motlitbě výhradně a jenom k Pánu Ježíši Kristu ignoruje možnost, kterou nám Pán Ježíš již otevřel. A také nechápe, že Bůh Otec také touží být chválen a uctíván. Tím ovšem netvrdím, že se nemůžeme obracet přímo k Pánu Ježíšovi. Ale pokud to někdo dělá výhradně ignoruje i vzor, který nám zanechali apoštolé.

Tak to zatím vidím já.

Eliška

Poeet p?íspivku : 434
Reputace : 3
Body : 237
Registration date : 12. 01. 08

Návrat nahoru Goto down

Ježíš Kristus = Bůh, anděl, člověk nebo šílenec? - Stránka 23 Empty Re: Ježíš Kristus = Bůh, anděl, člověk nebo šílenec?

Příspěvek  Hvězdlický 29/3/2008, 11:29

kód:
Dědo, a toto vyjádření pro Tebe také není důkazem, že Ježíš má stejného Otce jako jeho učedníci?

Eliško, zatím umím číst a ten "němec, co schovává lidem věci, tady ještě není".

Jako není pro mne problém, aby bylo několik Bohů (Bůh je Otec a Bůh je i Syn)
tak pro mne není problém, aby bylo několik Otců. Bůh Otec a Otec věčnosti Kristus.

Odlišuji se od většiny ostatních jen v tom, že Otec JHVH předal svou moc nad zemí i nebem Synovi a tudíž úlohu Otce i našeho Boha předal DOČASNĚ JEMU.

Nejsem Žid pod zákonem a proto pro mne je Bohem a Otcem Kristus a ne JHVH.

Pro mne bude Otec JHVH opět dostupný až po 1000 letech Kristovi vlády, až bude opět "každému vším".

To, jak se učedníci i Ježíš dívali na JHVH, bylo ještě v době platnosti Staré smlouvy, kdy ještě nedostal Syn od Otce veškerou moc.

Setrvačností a pomalým postupem poznání, učedníci ještě nějakou dobu po změně, (vzkříšení Krista v podobě Otce a Boha) dodržovali řadu návyků ze Starého zákona,

Ta "židovská starozákonní železná košile" byla pevně přinýtovaná na jejich kůži.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Ježíš Kristus = Bůh, anděl, člověk nebo šílenec? - Stránka 23 Empty Re: Ježíš Kristus = Bůh, anděl, člověk nebo šílenec?

Příspěvek  Old.Stloukal 11/4/2008, 18:07

Kristus - šílenec x Bůh?
Byl snad Kristus totální schizofrenik? Právník a novinář L. Strobel v knize „Kauza Kristus“ uvádí rozhovor se zkušeným psychologem: „…ústav pro duševně choré. Kdybychom se tam podívali, určitě bychom tam našli pár lidí, kteří se prohlašují za boha a samozřejmě bychom je označili za nemocné. Ježíš o sobě tvrdil totéž. Byl snad i on blázen? … nikoli…Psychologové nehledí jenom na to, co dotyčný člověk říká. Podívají se mnohem hlouběji na jeho emoce, protože psychicky nemocní prožívají nepřiměřené deprese, zuřivý hněv nebo třeba smrtelnou úzkost. Ovšem podívejte se na Ježíše: žádné neadekvátní emoce. Například plakal, když zemřel jeho přítel Lazar. (měl soucit s nemocnými a chudými a bylo mu jich líto, pozn. autora) Určitě se i rozhněval. Ano ale když šlo o utlačování a vykořisťování lidí. Jiní duševně nevyrovnaní jedinci trpí mylnými představami. Žijí mimo realitu. Domnívají se, že je někdo sleduje atd. Nic takového u Ježíše nenajdeme. Jiný problém, jímž mohou lidé s psychickými poruchami trpět, jsou těžkosti v myšlenkových pochodech. Nedokáží vést logický rozhovor, docházejí k falešným závěrům, jednají iracionálně. Ježíš však mluvil jasně, mocně a výmluvně. Měl neuvěřitelný vhled do lidí. Dalším znakem duševní choroby je neschopnost sociálního kontaktu s ostatními lidmi. On však žil v hlubokých vztazích… Miloval, nebyl egocentrický.“ Doktor na něm nenašel žádné známky duševní choroby. Následně připomíná, že Ježíš svá slova podepřel zázraky. Je zřejmé, že kdyby na něm jeho životopisci Matouš, Marek, Lukáš a Jan, nebo apoštolové našli něco pochybného, určitě by ho nevykreslovali jako Boha. Klamali by sami sebe. Lékař Lukáš na začátku evangelia píše: „I když se mnozí pokusili sepsat vypravování o událostech, které se mezi námi naplnili… rozhodl jsem se i já, když jsem vše znovu důkladně prošel, že ti to v pravém sledu vypíši, vznešený Theofile, abys poznal hodnověrnost toho, v čem si byl vyučován.“ (Luk 1:1-4) Jiný učedník ukončuje Ježíšův životopis psaný Janem Zebedeem slovy: „Ještě mnoho jiných znamení učinil Ježíš, ty nejsou zapsána. Tato však zapsána jsou, abyste věřili, že Ježíš je Kristus, Syn Boží“ (Jan 20:30-31) A dále píše: „To je ten učedník, který vydává svědectví o těchto věcech… a my víme, že jeho svědectví je pravdivé.“ (Jan 21:24)

6.5 Zázrak nad zázraky
Nebýt toho největšího zázraku, vzkříšení Ježíše Krista, a toho jak za tuto skutečnost, kterou křesťané vyznávali, byli ochotni položit životy a vidět tak na Kristově zmrtvýchvstání své budoucí vzkříšení, nemá pro nás větší význam zabývat se tolik jeho životem a slovy, které nás vybízí k pokání a navrácení k Bohu.

TAKTO HO ZKOUMAJÍ LIDÉ, S MALOU VÍROU V BOŽÍ SLOVO.

OLDA
Old.Stloukal
Old.Stloukal
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Male Poeet p?íspivku : 491
Age : 79
vztah k organizaci : BYL JSEM ČLENEM NSSJ
Reputace : 0
Body : -15
Registration date : 11. 02. 06

http://WWW.SEZNAM.CZ

Návrat nahoru Goto down

Ježíš Kristus = Bůh, anděl, člověk nebo šílenec? - Stránka 23 Empty Re: Ježíš Kristus = Bůh, anděl, člověk nebo šílenec?

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 27/4/2008, 22:52

Jan 7,16, jak to myslel Pán? Protože když by byl Bůh, tak by nepotřeboval aby ho někdo učil a pokud ano tak ten kdo jej učil byl v tom případě větší než on, což i sám Pán říkal, ale taky by to ukazovalo, že není stejného poznání protože to by automaticky ukazovalo na nepotřebu poučování mezi Bohy, co ví Otec ví i Syn a opačně. Jenže kdyby to tak bylo neřekl by Pán, co čteme v Janově evangeliu. A pokud budete chtít začít s tím, že když byl Pán na zemi tak byl člověkem a ne Bohem, nebo tak nějak podobně, tak fakt nevím? Nebo si skutečně myslíte, že Bůh Všemohoucí může přestat být Bohem Všemohoucím? Už to, když se chtěl zjevit nebo přejít kolem Mojžíše tak jen odlesk jeho slávy mohl Mojžíšovi ublížit proto jej přikryl aby Mojžíše ochránil když kolem něj přecházel. A najednou by se objevil jako člověk a ejhle žádné ohrožení a po jeho síle, moci, slávě žádné stopy a tudíž žádné nebezpečí pro lidi, ale proč něco takového nepoužil už dříve a nemusel by se nechat zastupovat anděli? Nevím a proto něchť ten kdo je v tom znalý mě případně opraví když budu psát úplné hovadiny. Ale domnívám se, že ta sláva, moc a síla je přenostná nebo-li nedá se jen tak skrýt nebo odstranit. Tudíž kdyby skutečně Kristus byl Bohem JHVH tak by nikdo z lidí, tak jako v případě Mojžíše nemohl vedle něj přežít, protože přes jeho slávu by to nebylo možné. Ale u Ježíše to možné bylo protože on nebyl tou slávou, ale jen odleskem. Na nebi vidíme něco podobného jakoby dva zdroje světla, ale jen jeden je zdrojem a druhý zdroj odráží nebo-li je odleskem. Ale neberte mě vážně jako bych to nenapsal. lol!
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Ježíš Kristus = Bůh, anděl, člověk nebo šílenec? - Stránka 23 Empty Matouš 5.8

Příspěvek  Martin Vlasák 9/5/2008, 15:15

Blaze těm, kdo mají čisté srdce,
neboť oni uzří Boha.
Martin Vlasák
Martin Vlasák
- Výstraha Administrátora: uživatel nezařazuje příspěvky podle jednotlivých témat
- Výstraha Administrátora: uživatel nezařazuje příspěvky podle jednotlivých témat

Male Poeet p?íspivku : 150
Age : 54
vztah k organizaci : 5 let občasný student
Reputace : 1
Body : -22
Registration date : 21. 03. 08

Návrat nahoru Goto down

Ježíš Kristus = Bůh, anděl, člověk nebo šílenec? - Stránka 23 Empty Re: Ježíš Kristus = Bůh, anděl, člověk nebo šílenec?

Příspěvek  Hvězdlický 9/5/2008, 19:13

kód:
Tudíž kdyby skutečně Kristus byl Bohem JHVH

Jako může být stovka králů, prezidentů, náčelníků atp a každý má svoje jméno a místo vlády, tak je hromada bohů.

Mezi nim i je i Kristus, Pán a Bůh.

Ale je samostatnou osobností, podřízenou nejvyššímu Bohu, svému Otci.
Má i svoje poslání. Je druhý po Otci a svěřena mu byla (dočasně, na 1000 let )Otcem veškerá moc na nebi i na zemi.

NEBO TO TAK NENÍ??. PŘES VŠECHNA FAKTA JE TADY TA SLAVNÁ TROJICE??

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Ježíš Kristus = Bůh, anděl, člověk nebo šílenec? - Stránka 23 Empty Re: Ježíš Kristus = Bůh, anděl, člověk nebo šílenec?

Příspěvek  zbysek 9/5/2008, 20:05

Hvězdlický napsal:Ale je samostatnou osobností, podřízenou nejvyššímu Bohu, svému Otci.

NEBO TO TAK NENÍ??. PŘES VŠECHNA FAKTA JE TADY TA SLAVNÁ TROJICE??
Hm, nečetl jsem sáhodlouhé debaty o trojici, tak nevím, zda se tam níže uvedený názor objevil.

Postupně dospívám k poznání, že svědkovské pojetí je mimo a ariánci byli označeni za heretiky podle všeho právem. Ale na druhé straně katolické pojetí je také divné, jen na opačnou stranu (je zvláštní, jak se SJ a KC vzájemně podobají v tolika oblastech, byť ve velké části z nich s opačným znaménkem)...

Při čtení SZ můžeme dojít k názoru, že JHVH Bůh je skupina, nikoliv jedna bytost. Zdá se dokonce, že součástí této skupiny mohl být i Satan (hodně výrazný je příběh o Bileámovi ve 4Mo 22, kde Bůh nejprve zakázal, pak povolil a nakonec Bileáma sprdnul, že neposlechl zákaz). Některé části Zákona jsou podivné a nedivil bych se, kdyby pocházely právě od Satana. Cosi by napovídal i Ježíšův odsudek farizeů v Janovi 8. Mohl bych to považovat i za důvod, proč byla nakonec slíbena smlouva nová (a ne obnovená, jak tu někteří stále protlačují) a lidé osvobozeni od celé řady bodů Tóry. Ježíš byl nejspíš součástí této skupiny od začátku (nebo bez začátku?).

Jak to tedy vlastně v nebi vypadá? No nevím, a po popravdě řečeno je mi to nyní fuk. Už jsem se zbavil svědkovské mánie se stále s někým dohadovat, jak vlastně vypadá Bůh. Je celkem zřejmé, že minimálně v současnosti má Ježíš postavení Boha (od svého vzkříšení po konec milénia), zbytek časů neřeším, protože o tom vlastně nic nevím. Nicméně některé analogie mohou k něčemu napomoct. Nejlepší by bylo, kdyby napomohly k tomu, že nemá smysl se o tom hádat. Wink

Takže jedna z mých soukromých analogií, podle současné podoby moci v našem státě. Otec je jako vláda, Ježíš předseda vlády, Duch Svatý - hm - třeba vyslanec, mluvčí, vládní nařízení, asi jak v které situaci. Vláda jako celek je výš než předseda (Otec je větší než já a plně respektuji rozhodnutí vlády), ale předseda má určité výsadní postavení (král). Ke všemu dostal na dobu určitou ještě vyšší pravomoce z důvodu vyřešení problémů s lidstvem, které ale po ukončení úkolu zas odevzdá zpět.

Nebo je to všechno úplně jinak a já tu jen tak fantazíruju. geek

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Ježíš Kristus = Bůh, anděl, člověk nebo šílenec? - Stránka 23 Empty Re: Ježíš Kristus = Bůh, anděl, člověk nebo šílenec?

Příspěvek  Hvězdlický 9/5/2008, 20:12

kód:
Takže jedna z mých soukromých analogií, podle současné podoby moci v našem státě. Otec je jako vláda, Ježíš předseda vlády, Duch Svatý - hm - třeba vyslanec, mluvčí, vládní nařízení, asi jak v které situaci. Vláda jako celek je výš než předseda (Otec je větší než já a plně respektuji rozhodnutí vlády), ale předseda má určité výsadní postavení (král). Ke všemu dostal na dobu určitou ještě vyšší pravomoce z důvodu vyřešení problémů s lidstvem, které ale po ukončení úkolu zas odevzdá zpět.

To vypadá jako rozumný názor. Chápu to podobně. A při tom to nejde nad to, co je psáno. Neodporuje to Bibli, není to FANTASMAGORIE.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Ježíš Kristus = Bůh, anděl, člověk nebo šílenec? - Stránka 23 Empty Re: Ježíš Kristus = Bůh, anděl, člověk nebo šílenec?

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 11/5/2008, 12:48

V čem je Písmo vcelku konkrétní je to, že je mnoho Bohů a snad jediná triáda je v tom, že Ďábel je Bohem tohoto světa, Kristus je taky Bohem v tom pojetí o kterém psal např. Zbyšek a do třetice "všeho dobrého" Bůh Všemohoucí dle vyjádření ne starozákoního, ale Kristova "Otec na nebesích". flower
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Ježíš Kristus = Bůh, anděl, člověk nebo šílenec? - Stránka 23 Empty Re: Ježíš Kristus = Bůh, anděl, člověk nebo šílenec?

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 13/5/2008, 14:18

Mám takový pocit, když bych se pletl tak mě opravte, že když se zde zmíním o věcech, které nejsou zrovna k nekonečnému dohadování, tak nikdo nereaguje. No co, tak jsem egoista a kdo není? king sunny
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Ježíš Kristus = Bůh, anděl, člověk nebo šílenec? - Stránka 23 Empty Re: Ježíš Kristus = Bůh, anděl, člověk nebo šílenec?

Příspěvek  Martin Vlasák 13/5/2008, 15:06

lol!
Martin Vlasák
Martin Vlasák
- Výstraha Administrátora: uživatel nezařazuje příspěvky podle jednotlivých témat
- Výstraha Administrátora: uživatel nezařazuje příspěvky podle jednotlivých témat

Male Poeet p?íspivku : 150
Age : 54
vztah k organizaci : 5 let občasný student
Reputace : 1
Body : -22
Registration date : 21. 03. 08

Návrat nahoru Goto down

Ježíš Kristus = Bůh, anděl, člověk nebo šílenec? - Stránka 23 Empty Re: Ježíš Kristus = Bůh, anděl, člověk nebo šílenec?

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 13/5/2008, 16:42

lol! king
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Ježíš Kristus = Bůh, anděl, člověk nebo šílenec? - Stránka 23 Empty Re: Ježíš Kristus = Bůh, anděl, člověk nebo šílenec?

Příspěvek  dov 13/5/2008, 22:57

Jirko,

aby ti nebylo líto, žes neměl žádnou reakci. Toho ďábla bych nenazval bohem s velkým b. Tolik cti si nezaslouží.

Navíc celé Písmo vyznává, že je jen jeden Bůh jemuž přísluší to velké B. Tento se zjevuje jako Trojjediný. Ti ostatní jsou jen bůžci pirat

Jen pro pořádek Wink

Dóv
dov
dov

Male Poeet p?íspivku : 443
Age : 48
Reputace : 0
Body : 50
Registration date : 23. 10. 07

http://www.sweb.cz/asre

Návrat nahoru Goto down

Ježíš Kristus = Bůh, anděl, člověk nebo šílenec? - Stránka 23 Empty Re: Ježíš Kristus = Bůh, anděl, člověk nebo šílenec?

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 14/5/2008, 00:32

Jen pro pořádek, zajímá Boha nebo boha, jakým písmenem začínáme když píšeme titul stvořitele? Co je důležitěší? No rozhodně písmenka to nejsou, že? sunny
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Ježíš Kristus = Bůh, anděl, člověk nebo šílenec? - Stránka 23 Empty Re: Ježíš Kristus = Bůh, anděl, člověk nebo šílenec?

Příspěvek  dov 14/5/2008, 06:32

Nechci se dohadovat o písmenka jak to činíme na některých tématech, i když věřím, že jsou důležitá já jen aby ti nebylo líto, že nikdo nereagoval:geek:

Dóv
dov
dov

Male Poeet p?íspivku : 443
Age : 48
Reputace : 0
Body : 50
Registration date : 23. 10. 07

http://www.sweb.cz/asre

Návrat nahoru Goto down

Ježíš Kristus = Bůh, anděl, člověk nebo šílenec? - Stránka 23 Empty Re: Ježíš Kristus = Bůh, anděl, člověk nebo šílenec?

Příspěvek  Hvězdlický 14/5/2008, 07:42

kód:
Tento se zjevuje jako Trojjediný.

Strašně by mne zajímalo, kde v Písmu najít, že BŮH SE ZJEVUJE JAKO TROJJEDINÝ.

To znamená, že Otec, Syn i duch svatý jsou si rovni co do VĚČNOSTI, MOCI, POSTAVENÍ, VZTAHŮ MEZI SEBOU NAVZÁJEM, ATD.

Když to, tvrdíž, podej fakta. Z Bible, Ale ne v podobě dětských povídaček o vodě, ledu a páře a podobně. Takovými povídačkami se dá okecat všechno.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Ježíš Kristus = Bůh, anděl, člověk nebo šílenec? - Stránka 23 Empty Re: Ježíš Kristus = Bůh, anděl, člověk nebo šílenec?

Příspěvek  zbysek 14/5/2008, 09:53

Hvězdlický napsal:Když to, tvrdíž, podej fakta. Z Bible
Víš, na co jsem přišel? Že nemá smysl se o tomto tématu s nikým hádat. Z jednoduchého důvodu: nemáme pro to dostačující fakta, ani v Bibli. Jen pár náznaků, které mají velkou šíři možných vysvětlění.

Pokud potřebuješ nutně ke svému životu nějakou představu o uspořádání Boha, vytvoř si ji (jednu velmi netradiční jsem ti nabídl), ale nikomu ji nevnucuj, s nikým se o ní nehádej. Pouze se braň, kdyby tobě chtěl někdo vnucovat tu svou představu.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Ježíš Kristus = Bůh, anděl, člověk nebo šílenec? - Stránka 23 Empty Re: Ježíš Kristus = Bůh, anděl, člověk nebo šílenec?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 23 z 24 Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru