Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Změna v nauce o 144.000

+23
zbysek
Bulhar
alexandracrewe@atlas.cz
26
Martin Cibulka
Aleš
stefan
drobeček
Vladislav Kulda
petra
scotty
Nikola Tyrpak
Lukin
Hvězdlický
Benekhar
Petr V.
Mysteri
Panova Flétna
Věra Kolafová - quaero
Petr Štefek
Jirka z P. (queens)
Foreign girl
Michal
27 posters

Strana 1 z 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Goto down

Změna v nauce o 144.000 Empty Změna v nauce o 144.000

Příspěvek  Michal 10/4/2007, 11:33

Nebe svědků Jehovových má opět otevřeno 24 hodin 7 dní v týdnu

- Světové ústředí organizace svědků Jehovových v Brooklynu vyhlásilo v časopise Strážná věž významnou naukovou změnu. Byla zrušena po desetiletí hlásaná doktrína, že výběr křesťanů, kteří mají naději na život v nebi, byl ukončen v roce 1935.
- pokračování viz zde: http://www.straznavez.cz/Aktuality/144000.htm
Michal
Michal

Male Poeet p?íspivku : 222
vztah k organizaci : Můj vzor je "Ježíš Kristus disident". Dvacetiletá zkušenost, nyní již pár let ex ...
Reputace : 0
Body : 45
Registration date : 30. 01. 06

http://www.straznavez.cz

Návrat nahoru Goto down

Změna v nauce o 144.000 Empty Re: Změna v nauce o 144.000

Příspěvek  Foreign girl 10/4/2007, 11:47

No to jsou mi novinky.... mam ale problem otevrit si tu PDF stranku, jde to vam ostatnim? Hm, asi si budu muset sehnat tu novou Straznou, abych si to precetla... Evil or Very Mad
Jsem zvedava na ohlasy ve sborech.....
Foreign girl
Foreign girl

Female Poeet p?íspivku : 50
Age : 43
vztah k organizaci : uz byvala nepokrtena zvestovatelka.....
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 24. 08. 06

Návrat nahoru Goto down

Změna v nauce o 144.000 Empty Re: Změna v nauce o 144.000

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 10/4/2007, 11:54

sunny


Naposledy upravil dne 20/7/2007, 09:39, celkově upraveno 1 krát
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Změna v nauce o 144.000 Empty Re: Změna v nauce o 144.000

Příspěvek  Michal 10/4/2007, 12:19

Foreign girl napsal:No to jsou mi novinky.... mam ale problem otevrit si tu PDF stranku, jde to vam ostatnim? Hm, asi si budu muset sehnat tu novou Straznou, abych si to precetla... Evil or Very Mad
Jsem zvedava na ohlasy ve sborech.....

Zdravím,
díky za upozornění. Teď, když jsem tam tu PDF nahrál, tak už to jde ... chybička se vloudila.

Ještě aby to nevypadalo, že jsem chtěl zákeřně podnítit váš zájem o toto číslo SV, a tak zvednout počet rozšířených časopisů ... jocolor
M
Michal
Michal

Male Poeet p?íspivku : 222
vztah k organizaci : Můj vzor je "Ježíš Kristus disident". Dvacetiletá zkušenost, nyní již pár let ex ...
Reputace : 0
Body : 45
Registration date : 30. 01. 06

http://www.straznavez.cz

Návrat nahoru Goto down

Změna v nauce o 144.000 Empty Re: Změna v nauce o 144.000

Příspěvek  Petr Štefek 10/4/2007, 12:24

Pavle mám podobný názor. Když byly uváděny různé roky konce, generace apod., vždy se potom vysvětlilo, že Jehova je laskavý a milosrdný, a dává ještě mnoha dalším lidem příležitost se zachránit. Myslím si, že toto bude něco podobného. Vyzvedne se Jehovova láska , milosrdenství a trpělivost, a mnoho dalších tak má příležitost stát se božími syny. Všichni budou šťastní jak Jehova vede organizaci a bude to pro většinu důkaz Božího vedení a požehnání.

Jen si vzpomeňme jak bychom asi jednali, kdybychom neznali to, co víme dnes. Pro většinu to bude spíše důkaz požehnání.


Naposledy upravil dne 10/4/2007, 12:28, celkově upraveno 1 krát
Petr Štefek
Petr Štefek

Poeet p?íspivku : 362
vztah k organizaci : 30 let SJ, poté vyloučen za styk s vyloučenou dcerou (označeno jako nevázané chování)
Reputace : 0
Body : -15
Registration date : 31. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Změna v nauce o 144.000 Empty Re: Změna v nauce o 144.000

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 10/4/2007, 12:25

Pavle,
nemám pocit, že to "časem vyšumí", jako ty. Tohle se netýká jen nějaké chyby v počítání času!! To je změna naděje!

Tím, že teď přiznali, že všichni do nebe ještě vybráni nejsou, dávají přece všem SJ možnost, žádat o seslání sv. Ducha, dávají jim možnost toužit po nebeské naději!
Ale asi máš pravdu, že většina už je tak zdeformovaných, že už ani po nebi toužit nezačnou, protože mají v sobě vsugerováno, že to pro ně není.
Jenže tím přiznáním, že nás tady celá desetiletí balamutili a zakazovali nám v podstatě po nebi toužit, se veřejně přiznávají k manipulaci mysli lidí!
Ale je škoda, že zmanipulovaný člověk to nepochopí....
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Změna v nauce o 144.000 Empty Re: Změna v nauce o 144.000

Příspěvek  Panova Flétna 10/4/2007, 12:55

Ahoj všichni,

tak jsem si myslel, že vás přitáhnu zpět do Organizace, ale vidím, že to budu muset zabalit. Končím a už o mě neuslyšíte. Neustálé změny ve výkladu Bible mě děsí. Končím. Nebudu již přemýšlet o věčném životě na zemi, ale ani v nebi. Založím si firmu a využiji posledních roků, které mám k životu, k vydělávání peněz. Do hrobu si je nevezmu, ale snad nebudu trpět nedostatkem. Kdo ví? S organizovaným náboženstvím končím. Vaše debaty jsou jako všechny církve: pouze vyplňují čas!

Vaše Flétna

Panova Flétna

Poeet p?íspivku : 10
Reputace : 0
Body : -3
Registration date : 06. 04. 07

Návrat nahoru Goto down

Změna v nauce o 144.000 Empty Re: Změna v nauce o 144.000

Příspěvek  Mysteri 10/4/2007, 13:03

Tak to je teda škoda doufala jsem,že vydržíte dýl.Na to, že je zde napsáno současný a bývalí SJ tak těch současných je tu poskrovnu.
Je zvláštní, že katolíci,evangelíci aj. se zde nebojí být a SJ ano. Asi jejich víra není tak silná.

Jinak si nemyslím,že by se tady někdo nechal přesvědčit k návratu k SJ takže s Vámi souhlasim, že by to pro Vás byla ztráta času.Přeji hodně úspěchů v podnikání.Mějte se
Mysteri
Mysteri

Poeet p?íspivku : 305
Reputace : 0
Body : -25
Registration date : 08. 03. 07

Návrat nahoru Goto down

Změna v nauce o 144.000 Empty Re: Změna v nauce o 144.000

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 10/4/2007, 13:41

Pro Panovu flétnu:
Pro SJ jsou neustálé změny ve výkladu Bible přímo typické. Píšeš, že tě ty změny děsí, tak ale nevím, proč bys nás chtěl přitáhnout zpět do Organizace SJ, která je dělá. A věř tomu, že ty změny u SJ nekončí. Jedna změna navazuje plynule na druhou - třeba teď. Jestliže v roce 1935 bylo pomazaných 56.153, tak zanedlouho se zjistí, že už je jich zase víc než 144.000 a budou zas muset něco vymýšlet.
Píšeš, že budeš podnikat. No, každý dělá, co ho baví. Přeju ti úspěch, ale taky ti přeju, abys měl čas přemýšlet o Kristu a jeho lásce k tobě.
Měj se.
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Změna v nauce o 144.000 Empty Změna v nauce o 144000

Příspěvek  Petr V. 10/4/2007, 14:30

Nemohu se pořád vzpamatovat z pozitivního šoku, který mi připravila výše zmíněná zpráva. Já bych nejraději křepčil jako David. Ta věc se dá snad jen srovnat s pádem Berlínské zdi. Myslím si, že VRO nebude mít sílu tohle ustát. Bude muset upustit od centrálního řízení SJ a přenechat aktivitu skutečným Duchem zplozeným SJ. Tak jak se rozpadl komunistický blok, tak se rozpadne centralistické řízení SJ.
Petr V.
Petr V.

Poeet p?íspivku : 363
vztah k organizaci : bývalý SJ
Reputace : 0
Body : 10
Registration date : 08. 02. 07

Návrat nahoru Goto down

Změna v nauce o 144.000 Empty Re: Změna v nauce o 144.000

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 10/4/2007, 14:35

Bohatýre,¨
přesně chápu tvojí euforii. Já jí měla už když tu aktualitu uveřejnil scotty cca před dvěmi dny.
Jen mám zoufalý pocit, že to někteří lidičky nějak nedomýšlejí....že ani netuší, jak je to převratné. Ale na druhou stranu si myslím, že si to Brooklyn pohlídá a vydá instrukce, podle kterých se mají dotyční zkoumat, aby "nepřijímali nehodně". Znáš to, budou se snažit to trochu brzdit. Kdoví, jestli se jim to třeba nepovede. Lidi u SJ jsou děsně zmanipulovaní, a to někdy i když už jsou od SJ dlouho pryč. Je to škoda.
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Změna v nauce o 144.000 Empty Změna v nauce o 144000

Příspěvek  Petr V. 10/4/2007, 14:52

Hlavu vzhůru, quaero, tohle VRO neustojí. A jestli, tak mu zbude pár věrných, kteří touží mít v budoucnu jahody jako melouny, a thymolinový úsměv.
Petr V.
Petr V.

Poeet p?íspivku : 363
vztah k organizaci : bývalý SJ
Reputace : 0
Body : 10
Registration date : 08. 02. 07

Návrat nahoru Goto down

Změna v nauce o 144.000 Empty Re: Změna v nauce o 144.000

Příspěvek  Petr Štefek 10/4/2007, 14:58

Je to skutečně převratné, ale umíte si představit, že by se nyní začali mnozí hlásit veřejně k pomazaným ? Oni se bojí. Jsou velice zmanipulovaní a VRO už je mnohými připomínkami usměrní. Na druhé straně ti, kteří budou cítit vedení S.D. se nedají udržet dlouho a nemohou mlčet, takže uvidíme jak to bude nyní ve sborech probíhat. Je zajímavé a možná to ukazuje jistý směr v tom, jak to budou v začátcích řešit. Odpověď na otázku čtenářů nevyzvedává tu zásadní převratnou změnu, ale spíše se mě zdá, že je vyzvednuto úplně něco jiného. Je to v závěru toho článku.....

Pomazaní křestané i jejich společníci z jiných
ovcí se tedy snaží zůstat duchovně silní,
pěstovat ovoce svatého ducha a přispívat k pokoji
ve sboru.
Všichni křestané, ať pomazaní
nebo jiné ovce, pod vedením vedoucího sboru
usilovně kážou dobrou zprávu a činí učedníky.
.....

Jinými slovy nic až zas tak důležitého se nestalo, musíte udržovat pokoj a jednotu a být poslušni VRO.
Petr Štefek
Petr Štefek

Poeet p?íspivku : 362
vztah k organizaci : 30 let SJ, poté vyloučen za styk s vyloučenou dcerou (označeno jako nevázané chování)
Reputace : 0
Body : -15
Registration date : 31. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Změna v nauce o 144.000 Empty Re: Změna v nauce o 144.000

Příspěvek  Benekhar 10/4/2007, 15:11

Musím souhlasit s quaero a s ostatními, že se tato problematika opravdu dost podcenila, aby byla nenápadně smetena se stolu. Opravdu mě děsí, když se ve sborech hovoří o pomazaných stylem: "Vzdali se pozemské naděje!" "Neuvdidí své blízké..." apod. což neustále vyvolává dojem: "Chudinky, neuvidí dědečka a babičku a budou muset jít do nebe........" Opravdu bych ráda byla taková chudinka, abychom se mohla setkat s Kristem! Very Happy

Je zvláštní, že právě "pomazaní" si hlídají svá teplá místečka, a vzhledem k tomu, jak úžasně se musí cítit, když vnímají přímé spojení s Kristem, přesto zrazují ostatní od toho, aby se mezi ně vloudili, aby snad nezažívali totéž... scratch
Benekhar
Benekhar

Female Poeet p?íspivku : 7
vztah k organizaci : chce to čas rozhodnout se správně...
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 03. 03. 07

Návrat nahoru Goto down

Změna v nauce o 144.000 Empty Re: Změna v nauce o 144.000

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 10/4/2007, 15:19

sunny


Naposledy upravil dne 20/7/2007, 09:39, celkově upraveno 1 krát
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Změna v nauce o 144.000 Empty Re: Změna v nauce o 144.000

Příspěvek  Hvězdlický 10/4/2007, 15:23

hříšný člověk může být silnější než Kristus, a tak mu zabránit aby si vyvolil svoji ovečku?

A nebo s ním plánoval jiný záměr...ne všichni se hrnout do vlády...

(jako na zemi ke korytům)

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Změna v nauce o 144.000 Empty Re: Změna v nauce o 144.000

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 10/4/2007, 15:40

Pavle a dědo,
nemůžu se zbavit dojmu, že pokud nebudu toužit po Duchu sv. aby mě naplnil, vedl, abych byla Boží dítě v tom smyslu, že budu volat Abba Otče, prostě pokud nedám Pánovi najevo, že chci využít jeho nabídku - naději na život v jeho přítomnosti, blízkosti - že jsem z ní šťastná a že se k němu těším, on mě nebude ani přemlouvat a nutit. Prostě si mě proti mé vůli nevybere! Proč by mi cpal dar, který nechci?
A ten příklad Saula z Tarsu - kdo ví, o co Saul na té cestě prosil, co se mu honilo hlavou?

Ještě jsem opravdu neslyšela o tom, že by sv. Duch padl na někoho, kdo o něm neměl tušení a nebo, kdo by si jeho působení ani nepřál!!!

Takže i když si někdo myslí, že to není trestuhodné, když VRO lidem nebeskou naději upíral tím, že je manipuloval tím, že už je pozdě, že už pro ně ta naděje není, tak na tom nic nezmění, že to trestuhodné je!


Naposledy upravil dne 10/4/2007, 15:57, celkově upraveno 3 krát
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Změna v nauce o 144.000 Empty Re: Změna v nauce o 144.000

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 10/4/2007, 15:41

sunny


Naposledy upravil dne 20/7/2007, 09:40, celkově upraveno 1 krát
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Změna v nauce o 144.000 Empty Re: Změna v nauce o 144.000

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 10/4/2007, 15:48

Petře Štefku,
je to jak píšeš.
Je to až neuvěřitelné, že takovouto zásadní naukovou změnu uveřejní jen jako bezvýznamnou Otázkou čtenářů, jakoby šlo jen o malou kosmetickou úpravu. Doufají, že jim to většina zbaští, že o nic nejde.
Asi bude hodně takových - úplně slepých, nebo spíše oslepených - ale jak píše Bohatýr, proti sv. Duchu jít nelze.
Tuhle změnu jsem skoro 15 let čekala, ale myslela jsem si, že bude v hlavním článku uvedena jako Nové světlo. VRO nezklame - vždycky překvapí. Asi už má zkušenost, co udělala ve sborech "generace" takže teď už neriskují a jen tu novou myšlenku lehce podsunou do mysli, jakoby vlastně o nich nešlo.
Hlavně poslouchejte dál a služte!

Pavle,
to jsi klepl hřebík na hlavičku. Asi to bude fakt jeden z prvních kroků k dalším změnám, ke kterým je potřeba, aby byli ovečky poddajné a nebouřili se.
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Změna v nauce o 144.000 Empty Re: Změna v nauce o 144.000

Příspěvek  Petr V. 10/4/2007, 16:02

Benekhar napsal:
Je zvláštní, že právě "pomazaní" si hlídají svá teplá místečka, a vzhledem k tomu, jak úžasně se musí cítit, když vnímají přímé spojení s Kristem, přesto zrazují ostatní od toho, aby se mezi ně vloudili, aby snad nezažívali totéž... scratch

Já nevěřím, že takto jednají skuteční pomazaní. Takto jednají ti, kteří se zmocnily jakési Mojžíšovy stolice uprostřed SJ. Jsem přesvědčen, že jsouli ve vedení SJ pomazaní, tak jsou to pomazaní padlí.
Petr V.
Petr V.

Poeet p?íspivku : 363
vztah k organizaci : bývalý SJ
Reputace : 0
Body : 10
Registration date : 08. 02. 07

Návrat nahoru Goto down

Změna v nauce o 144.000 Empty Re: Změna v nauce o 144.000

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 10/4/2007, 16:10

sunny


Naposledy upravil dne 20/7/2007, 09:40, celkově upraveno 1 krát
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Změna v nauce o 144.000 Empty Změna v nauce o 144000

Příspěvek  Petr V. 10/4/2007, 16:17

Pavel napsal: Proto si myslím, že se chystají u SJ velké změny a to jsou první kroky, kterými připravují poslušné ovečky k ještě většímu zotročení.


Pak budou ale obcházet zemi a moře, aby našli jednoho pravověrného, a až ho najdou učiní z něho syna geheny dvakrát horšího než jsou sami. Přes to nepřestanu věřit, že většina SJ jsou zcela normální a slušní lidé, kterým když Bůh otevře oči, a já věřím, že otevře, tak se nenechají dále zotročovat. Možná jsem naivní, ale takovej jsem holt já.
Petr V.
Petr V.

Poeet p?íspivku : 363
vztah k organizaci : bývalý SJ
Reputace : 0
Body : 10
Registration date : 08. 02. 07

Návrat nahoru Goto down

Změna v nauce o 144.000 Empty Re: Změna v nauce o 144.000

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 10/4/2007, 16:23

Já si, Pavle, rozhodně nemyslím, že bychom my, lidé mohli řídit vesmír nebo Boha.

Bůh ale respektuje svobodnou vůli člověka a tak si myslím, že rozhodně nenutí žádného, kdo nechce, aby přijal dar sv. Ducha.

K tomu, abych něco chtěla, o tom musím ale vědět.
Proto je důležité, aby každý věděl, že Kristus za nás zemřel a tím nám umožnil vejít do věčného života, přijmout dar Ducha svatého a stát se Božími dětmi. Je důležité si uvědomit, že to platí pro všechny lidi. Kristus zemřel za všechny stejně - za někoho netrpěl víc a za někoho míň. Oběť je stejná a naděje je taky stejná. Pro všechny.

A žádný člověk nemá právo druhému člověku určovat velikost nebo druh jeho naděje.


Bohatýre,
taky doufám jako ty, že mnoho lidí u SJ pochopí a udělají patřičné kroky. Moc bych jim to přála. Jsou tam spousty obětavých lidí. Myslím si, kdyby prozřeli, museli by skákat radostí z toho, co pro ně Pán připravil.
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Změna v nauce o 144.000 Empty Re: Změna v nauce o 144.000

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 10/4/2007, 16:55

sunny


Naposledy upravil dne 20/7/2007, 09:40, celkově upraveno 2 krát
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Změna v nauce o 144.000 Empty Re: Změna v nauce o 144.000

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 10/4/2007, 16:59

sunny


Naposledy upravil dne 20/7/2007, 09:41, celkově upraveno 1 krát
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Změna v nauce o 144.000 Empty Re: Změna v nauce o 144.000

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru