Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Změna v nauce o 144.000

+23
zbysek
Bulhar
alexandracrewe@atlas.cz
26
Martin Cibulka
Aleš
stefan
drobeček
Vladislav Kulda
petra
scotty
Nikola Tyrpak
Lukin
Hvězdlický
Benekhar
Petr V.
Mysteri
Panova Flétna
Věra Kolafová - quaero
Petr Štefek
Jirka z P. (queens)
Foreign girl
Michal
27 posters

Strana 5 z 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Goto down

Změna v nauce o 144.000 - Stránka 5 Empty Re: Změna v nauce o 144.000

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 2/5/2007, 09:19

sunny
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Změna v nauce o 144.000 - Stránka 5 Empty 144.000

Příspěvek  alexandracrewe@atlas.cz 23/5/2007, 15:12

Přiznávám pokorně, že dění v organizaci a změny v naukách již jaksi nesleduji, byť ještě mnozí z mých příbuzných v této organizaci prodlévají. Sám jsem tedy byl překvapen touto (kolikátou??) změnou, lépe řečeno "novým světlem" o počtu pomazaných. Jen si vzpomínám, jak jsme kdysi sledovali zprávy z ročenek, radovavše se z nepřímé úměry v počtu nových zvěstovatelů a těch, kteří přijímají symboly. Myslím, že to bylo nějak tak, že až ti přijímající "vymřou", přijde již konečně osvobozující Armageddon a Boží království. Najednou se ale ten počet nějak pozastavil (navzdory stáří oněch pomazaných), ba dokonce se zase začal zvyšovat, což bylo vysvětlováno nedokonalostí některých, kteří nesprávně pochopili své povolání a tudíž nesprávně přijímali. Avšak pravdu nejspíš odhalil pan Franz v knize "Krize svědomí", když poukázal na to, že tento stav už je déle neudržitelný a VRO bude muset přijít s nějakým "novým světlem" ohledně pomazaných a s tím souvisejícím koncem světa, který už je přece (několik desetiletí) za dveřmi.

alexandracrewe@atlas.cz

Male Poeet p?íspivku : 3
vztah k organizaci : 17 let pokřtěným svědkem, dnes mimo
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 18. 05. 07

Návrat nahoru Goto down

Změna v nauce o 144.000 - Stránka 5 Empty Re: Změna v nauce o 144.000

Příspěvek  Panova Flétna 25/5/2007, 15:02

Pro Pavla

Pavle, proč ještě zůstáváš v církvi, která je pro tebe břemenem?
Proč se trápíš? Proč nejednáš jako svobodný? Samozřejmě s vědomím odpovědnosti za své rozhodnutí.
Nebo máš v ´duši´ zmatek?
Potom ti nezbývá nic jiného než snaha a úsilí o pochopení svého vztahu k Bohu. Tvoje komentáře svědčí o tom, že máš zmatenou mysl. To nemyslím jako kárání, ale pouze jako fakt. Nejsi na tomto netu sám. Oprosti se od ´blábolení´a začni přemýšlet. Bůh lidi skutečně miluje.

P.F.

Panova Flétna

Poeet p?íspivku : 10
Reputace : 0
Body : -3
Registration date : 06. 04. 07

Návrat nahoru Goto down

Změna v nauce o 144.000 - Stránka 5 Empty Re: Změna v nauce o 144.000

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 25/5/2007, 15:13

sunny


Naposledy upravil dne 20/7/2007, 09:47, celkově upraveno 1 krát
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Změna v nauce o 144.000 - Stránka 5 Empty Re: Změna v nauce o 144.000

Příspěvek  Panova Flétna 25/5/2007, 15:24

Pavle !!!

Very Happy

Panova Flétna

Poeet p?íspivku : 10
Reputace : 0
Body : -3
Registration date : 06. 04. 07

Návrat nahoru Goto down

Změna v nauce o 144.000 - Stránka 5 Empty Re: Změna v nauce o 144.000

Příspěvek  Bulhar 13/6/2011, 20:49

Jsem SJ,přesto očekávám,že přijde nové světlo ohledně počtu 144 000,já sám se začínám přiklánět k tomu,že jde o symbolické číslo.Avšak i kdyby se to nové světlo vyhlásilo,chod ve sborech to nijak neovlivní,jako neovlivnily nová světla ohledně generace,přestože se např.z generace ničemných udělala generace pomazaná,nebo nové světlo ohledně toho,že výběr pomazaných stále trvá.
Prostě se začne věřit tomu,že 144 000 je symbolické číslo s vědomím,jak nás otrok dobře vede,a jak světlo svítí stále více.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Změna v nauce o 144.000 - Stránka 5 Empty Re: Změna v nauce o 144.000

Příspěvek  Anonymní 14/6/2011, 10:50

Přátelé.

O to jde, že vlastně takové nové světlo poukáže, že celou dobu buď nevěděli-žádné vedení DS, nebo přiznají lež-prorok který nemluví to, co mu nařídil Bůh, bude odstraněn, ale pak vlastně to bude přiznání skutečnosti, že pomazaní mohou být všichni (což NZ nepopírá ba naopak) a tím pádem padá nauka o velkém zástupu-jedna naděje=nebe, že? Tudíž dost změn, kdyby přišlo nové světlo o symbolickém významu 144000, ne? :-)

yxoxs

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Změna v nauce o 144.000 - Stránka 5 Empty Re: Změna v nauce o 144.000

Příspěvek  Bulhar 14/6/2011, 12:01

Velký zástup může zůstat,pokud bude nové světlo,že 144 000 je symbolické číslo,bude to znamenat,že do nebe půjde daleko větší počet než těch 144 000,avšak stále bude platit,že to nebudou všichni křestané.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Změna v nauce o 144.000 - Stránka 5 Empty Re: Změna v nauce o 144.000

Příspěvek  Anonymní 14/6/2011, 12:23

Přátelé.

to Bulhar
Že to nebudou všichni křesťané, to vycházíš z čeho z NZ? :-)

Pavel i Jan ve Zjevení popisuje křesťany jako ty, kteří patří Kristu a těm patří první vzkříšení nebo pro žijící viz Pavel 15k 1K, přeměnění, ne? :-) Nebo máš zprávu ještě o jiných křesťanech?

yxoxs

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Změna v nauce o 144.000 - Stránka 5 Empty Re: Změna v nauce o 144.000

Příspěvek  Bulhar 14/6/2011, 12:37

A kdo je tedy velký zástup,když ne ti s pozemskou nadějí?Rád se nechám poučit.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Změna v nauce o 144.000 - Stránka 5 Empty Re: Změna v nauce o 144.000

Příspěvek  Anonymní 14/6/2011, 12:45

Přátelé.

to Bulhar
Kde stojí velký zástup?
Když probíhá první vzkříšení a přeměnění těch, kteří patří Kristu, tak ostatní mrtví neožili viz tuším Zj 20k, ne?

Pokud velký zástup netvoří ti ostatní mrtví, tak museli být s těmi, na které bylo uplatněno první vzkříšení, přeměněni, aby živí nepředběhli mrtvé, ne?

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Změna v nauce o 144.000 - Stránka 5 Empty Re: Změna v nauce o 144.000

Příspěvek  zbysek 14/6/2011, 13:04

Bulhar napsal:A kdo je tedy velký zástup,když ne ti s pozemskou nadějí?Rád se nechám poučit.
Zj 7:9 "Potom jsem viděl, hle, tak veliký zástup, že by ho nikdo nedokázal sečíst, ze všech ras, kmenů, národů a jazyků, jak stojí před trůnem a před tváří Beránkovou, oblečeni v bílé roucho, palmové ratolesti v rukou."

Kde je ten trůn? Kromě toho, pokud se někdo hlásí ke 144 000 a není Žid, pak je někde něco špatně. Wink

Ef 4:4-6 "4 Jedno tělo a jeden Duch, k jedné naději jste byli povoláni;
5 jeden je Pán, jedna víra, jeden křest,
6 jeden Bůh a Otec všech, který je nade všemi, skrze všechny působí a je ve všech."

Kolik je těch nadějí? Jedna, nebo snad pro každého jiná? Kolik je pak Pánů, kolik je křtů, kolik je vlastně Bohů?

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Změna v nauce o 144.000 - Stránka 5 Empty Re: Změna v nauce o 144.000

Příspěvek  Bulhar 14/6/2011, 14:02

Yxoxsi,to co píšeš,tak může být,pokud by ti ostatní mrtví doslova ožili až po tisíci letech.Anebo ožití znamená až naprosté schválení věrných od Boha a Krista po závěrečné zkoušce na konci tisíciletí,což o sobě(že je schválen) nikdo během života na zemi během tisíciletí neboli soudného dne nebude moci říci.Pak by velký zástup mohl být ten,co přežije Boží zásah a vstoupí do očištěné země.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Změna v nauce o 144.000 - Stránka 5 Empty Re: Změna v nauce o 144.000

Příspěvek  sazeč 15/6/2011, 00:14

Bulhar napsal:A kdo je tedy velký zástup,když ne ti s pozemskou nadějí?Rád se nechám poučit.
Velký zástup není nikdo jiný než k těm 144000 křestanům (k jednomu stádu jiné ovce, které také uslyší hlas Pastýře), poněvadž ten kdo věří v Ježíše jako Božího syna a Pána Mesiáše (1.J 1:5), se z Boha narodil a je tedy jeho jméno zapsáno v Knize života.
Věříš v Ježíše jako Pána? Jako všichni SJ věříte, a to je dobře. Jinak nebudete zapsáni v Knize života. Nebo kláníte před šelmou a věříte bezpodmínenčně naukám VRO? VRO jak víš, vyloučí ty, kteří vzývají jméno Pána Ježíše.
Zj.13:7Bylo jí (šelmě) dáno, aby svedla boj se svatými a přemohla je. Dostala moc nad každým kmenem, lidem, jazykem i národem: 8Budou se jí klanět všichni obyvatelé země, každý, jehož jméno není od stvoření světa zapsáno v knize života zabitého Beránka.
Vy, SJ, nemáte své jméno zapsáno v Knize života, že se šelmě nekláníte? Nerozumím. Vy následujete Beránka? Proto jste vy první z lidstva vykoupeni Bohu a Beránkovi jako ostatní křestané.

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Změna v nauce o 144.000 - Stránka 5 Empty Re: Změna v nauce o 144.000

Příspěvek  zbysek 15/6/2011, 08:25

Bulhar napsal:očekávám,že přijde nové světlo ohledně počtu 144 000
...
Prostě se začne věřit tomu,že 144 000 je symbolické číslo s vědomím,jak nás otrok dobře vede,a jak světlo svítí stále více.
I na takovém příladu bude krásně vidět, odkud to světlo svítí. Ze samotného kontextu je dostatečně zřejmé, že se jedná o symbolický počet, a to i bez vedení Duchem. Pokud se nauka změní z doslovného chápání čísla na symbolické, VRO tak předloží jen další důkaz, že světlo nepochází od Boha, ale od lidí. A máš poslouchat Boha, nebo lidi?

VRO není veden Duchem Svatým, důkazů pro toto tvrzení lze najít dostatek.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Změna v nauce o 144.000 - Stránka 5 Empty Re: Změna v nauce o 144.000

Příspěvek  Bulhar 18/6/2011, 14:34

Jak už jsem napsal,zase taková změna by to nebyla,byla i protichůdnější nová světla,ale kromě toho,že VRO chyboval,udělal i mnoho dobrého,jako každý z nás dělá jak špatné,tak i dobré věci.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Změna v nauce o 144.000 - Stránka 5 Empty Re: Změna v nauce o 144.000

Příspěvek  sazeč 18/6/2011, 18:42

Fajn, Bulhare, ovšem slyšel jsi někdy, že by VRo se někdy přiznal? To je to právě, co mu chybí. Inu, je sestaven z karet, z pravých kamenů ke stavbě církve nikoli. Kdyby se VRO přiznal, kdoví jestli se jeho stavba nehroutí...

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Změna v nauce o 144.000 - Stránka 5 Empty Re: Změna v nauce o 144.000

Příspěvek  Bulhar 18/6/2011, 18:59

Sazeči,Ježíše jako pána vyznávám,no a co se týká VRO,je pravda,že by měl více přiznat své chyby,když je udělá,na druhou stranu,já jsem opravdu VRO za hodně vděčný.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Změna v nauce o 144.000 - Stránka 5 Empty Re: Změna v nauce o 144.000

Příspěvek  zbysek 18/6/2011, 21:02

Bulhar napsal:ale kromě toho,že VRO chyboval,udělal i mnoho dobrého,jako každý z nás dělá jak špatné,tak i dobré věci.
To lze klidně říct i o vrahovi, tedy kromě toho, že brutálně zavraždil řadu lidí, přece udělal tohle a onohle dobrého. Smile

Přirovnání jsem nezvolil náhodně, dokonce ani pro zvýraznění podstaty. VRO je skutečně vrahem, protože vlivem jeho učení zemřela řada lidí kvůli odmítnutí transfůze (Bůh nic takového nevyžaduje), řada lidí spáchala sebevraždu proto, že už nemohli být v NSSJ, ale zároveň se nedokázali psychicky srovnat s tím, že opuštěním NSSJ se vzdávají věčného života (jak učí SV) a jsou Bohem zatraceni. Z publikací SJ se sice dozvíš, jak se lidi ve světě sebevraždí, ale už se tam nedozvíš, že totéž se děje i u SJ.

Situace je o to horší, že lidi z VS od toho dávají ruce pryč, namísto, aby se za své omyly omluvili a poškozeným poskytli nějaké zadostiučinění, naprosto drze to svalují na Boha, že on to tak chtěl.

Já osobně nemohu dopustit, aby takováto organizace jakkoliv mluvila do mého vztahu s Bohem a ještě mi určovala, jaký ten vztah má být. Nemá na to ani morální právo. Protože jsem poučen od SJ, umím rozpoznat a vyhnout se dalším podobným skupinám, a že jich po světě je dost.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Změna v nauce o 144.000 - Stránka 5 Empty Re: Změna v nauce o 144.000

Příspěvek  sazeč 18/6/2011, 21:51

Bulhar napsal:Sazeči,Ježíše jako pána vyznávám,no a co se týká VRO,je pravda,že by měl více přiznat své chyby,když je udělá,na druhou stranu,já jsem opravdu VRO za hodně vděčný.
Zbyšek ti odpověděl. Ještě k tomu, navštěvuji církev baptistů hned jak mi ukázal Pán tu cestu, mne překvapuje jejich znalosti a to přímo z Bible, nepoužívají pomocné literatury, kdepak! Čteme nějakou kapitolu popořádku odstavec a po každém přečteném odstavci si každý může vyložit po svém. SJ si myslím nedokáže, jsou závislí na VRO, jejich publikacích. Tomu se říká vděčnost? Naopak musím se těch falešných nauk zbavovat. Kdo to neprožil, nepochopí, jak může být to zákeřné hlodání jedovatého myšlení míti v sobě a míchat s nimi Boží slovo.
3x týdně navštěvovat, zbylé dny chodit do služby s domněním Božích požadavků je holý nesmysl. Ne, Bůh má rád radostného dárce, dává každému dary podle jeho schopnosti a vědomosti, a ne to co nařizuje VRO, aby každý chodil do služby, když jiný třeba nemocný s těžkým dýcháním, různými nemocemi, únavami atd. musí trpět. Moje tchýně dostala mozkovou mrtvici pár minut právě po návštěvě pastýře, který jí naléhal aby alespoň někomu psala dopisy či telefonovala. Těžce nesla a upadla... a tomu říkáš vděk a po roce zemřela asi zanevřelá Bohu od VRO, pravému doufám ne.

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Změna v nauce o 144.000 - Stránka 5 Empty Re: Změna v nauce o 144.000

Příspěvek  Admin 19/6/2011, 09:50

Bulhar napsal:...zase taková změna by to nebyla,byla i protichůdnější nová světla,....

Shocked

Ahoj,
podle mě, je to změna zcela zásadní, zvláště pro ty SJ, kteří po léta žili s tím, že nikdy nezemřou ...
viz např: http://www.straznavez.cz/Aktuality/generace2010.htm

Zdravím
M

Admin
Admin

Poeet p?íspivku : 218
Reputace : 0
Body : 190
Registration date : 30. 01. 06

https://straznavez.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Změna v nauce o 144.000 - Stránka 5 Empty Re: Změna v nauce o 144.000

Příspěvek  Bulhar 19/6/2011, 14:39

Ano,je možné,že pro někoho by to byla zásadní změna,nemohu mluvit za všechny SJ.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Změna v nauce o 144.000 - Stránka 5 Empty Re: Změna v nauce o 144.000

Příspěvek  Bulhar 19/6/2011, 14:47

Sazeči,mrzí mě,že máš takovéto zkušenosti,nechci je vůbec snižovat.Já také vím,co to je,když je člověk úplně vyčerpaný ze sborových povinností s neustálým pocitem viny,co všechno nedělá správně.Na druhou stranu bylo a je ve sboru mnoho krásných zážitků,pravých přátel,a mnoho biblického poznání.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Změna v nauce o 144.000 - Stránka 5 Empty Re: Změna v nauce o 144.000

Příspěvek  sazeč 19/6/2011, 16:23

Bulhar napsal:Sazeči,mrzí mě,že máš takovéto zkušenosti,nechci je vůbec snižovat.Já také vím,co to je,když je člověk úplně vyčerpaný ze sborových povinností s neustálým pocitem viny,co všechno nedělá správně.Na druhou stranu bylo a je ve sboru mnoho krásných zážitků,pravých přátel,a mnoho biblického poznání.
Bulhare, nemusíš mne litovat, ne, Bůh mne osvobodil od učení VRO. Nové přátele jsem našel a buduji vztah ke Kristu, který je mi vším. Už mi nic nechybí. On mne vede na pastvu...

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Změna v nauce o 144.000 - Stránka 5 Empty Re: Změna v nauce o 144.000

Příspěvek  Bulhar 22/6/2011, 15:22

Sazeči,spíš jsem chtěl vyjádřit,že tě chápu,ne že tě lituju,pokud jsi ted spokojený,moc ti to přeji a hlavně at ti to vydrží.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Změna v nauce o 144.000 - Stránka 5 Empty Re: Změna v nauce o 144.000

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 5 z 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru