Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Exorcizmus, oslobodenie, modlitba, život s Ježišom

+8
Martin Cibulka
OOO
Luboš Kolafa - absolvo
Věra Kolafová - quaero
jona777
Doktorka White
Jirka z P. (queens)
janmat
12 posters

Strana 3 z 3 Previous  1, 2, 3

Goto down

Exorcizmus, oslobodenie, modlitba, život s Ježišom - Stránka 3 Empty Re: Exorcizmus, oslobodenie, modlitba, život s Ježišom

Příspěvek  janmat 13/5/2007, 21:29

Martin a dr.White, som rád, že sme sa celkom zhodli v pohľade na vyháňanie zlých duchov, eventuálne ak aj nezhodli, tak sa aspoň rozumieme.

Asi je to napokon nie práve najľahšia téma na sledovanie. Preto by som si dal teraz pauzu od siahodlhého vysvetľovania a vymieňania si názorov a dovolím si vás vyzvať, aby ste sami navrhli modlitbu, ktorou by sme sa spoločne obrátili k Bohu o oslobodenie od zlého. Najmä za oslobodenie tých, ktorí prispievajú na tieto stránky, alebo ich len čítajú a hľadajú Boha. A samozrejme, za oslobodenie nás samotných.

Zostaňme v Božej láske.
janmat
janmat

Male Poeet p?íspivku : 277
vztah k organizaci : oponent, katolík
Reputace : 0
Body : -10
Registration date : 03. 02. 07

Návrat nahoru Goto down

Exorcizmus, oslobodenie, modlitba, život s Ježišom - Stránka 3 Empty Re: Exorcizmus, oslobodenie, modlitba, život s Ježišom

Příspěvek  Doktorka White 13/5/2007, 22:12

Teda aký je Váš názor? Môže pôsobiť Duch svätý vo Vatikáne, alebo nemôže?

Vždyť to píšu milý Štefko .... pokládám tuto otázku Bohu i bratrům a to přes to, že VÍM :" Duch Svatý jest jako vítr - vane kde chce On ". V těchto otázkách nehledej žádné moje resumé, hledej pouze záměr či podstatu otázky jako takové.
Doktorka White
Doktorka White

Female Poeet p?íspivku : 721
vztah k organizaci : bez vztahu
Reputace : 0
Body : -44
Registration date : 30. 08. 06

Návrat nahoru Goto down

Exorcizmus, oslobodenie, modlitba, život s Ježišom - Stránka 3 Empty Re: Exorcizmus, oslobodenie, modlitba, život s Ježišom

Příspěvek  Martin Cibulka 13/5/2007, 22:14

Doktorka White napsala:
No a to je právě ono. Ono totiž velmi záleží na bratrech-starších, kteří vedou sbor jako takový. A jak nám historie ukazuje " V lidu se však také objevovali lživí proroci, jako i mezi vámi budou lživí učitelé, kteří budou tajně zavádět zhoubná kacířství ..." ( II.list Petrův). Myslím, že mám oprávněné obavy , když říkám: Běda těm sborům, kde stáli či stojí ve vedení tito zlostníci. Ti bratři a sestry v "lavicích" mohou být velmi dlouho pod vlekem falešného učení. Proto tedy pokládám otázku přímého působení DS v těchto sborech.
Obavy sice máš oprávněné, ale mám za to, že řešit skutečné problémy tohoto druhu by měl každý člen sboru především ve svém domovském sboru a ne v jiných sborech. Pokud se problém nedá řešit, je možná čas opustit takové společenství a stát se členem jinde, kde lživí učitelé neovládají většinu.

Janmat navrhuje:
dovolím si vás vyzvať, aby ste sami navrhli modlitbu, ktorou by sme sa spoločne obrátili k Bohu o oslobodenie od zlého. Najmä za oslobodenie tých, ktorí prispievajú na tieto stránky, alebo ich len čítajú a hľadajú Boha. A samozrejme, za oslobodenie nás samotných.
Myslíš, abychom se pokusili sformulovat text modlitby, kterou by se každý z nás mohl modlit? Něco jako v modlitební knize či siduru u židů?
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Exorcizmus, oslobodenie, modlitba, život s Ježišom - Stránka 3 Empty Re: Exorcizmus, oslobodenie, modlitba, život s Ježišom

Příspěvek  stefan 14/5/2007, 14:03

Možno niečo také:
Ďakujem Ti Pane, že mi dávaš všetko čo mám, ďakujem Ti, že ma ochraňuješ, že mi dávaš silu, rozum a rozvahu. Pomôž všetkým ktorí Tvoju pomoc potrebujú, každému kto Ťa prosí a dúfa v teba. Priveď na správnu cestu všetkých, ktorí blúdia, osvieť mysle pochybovačom a daj sa poznať tým, ktorí Ťa ešte nestretli. Buď pri mne v ťažkých chvíľach, daj mi viac sily žiť tak, aby ostatní videli, že to Ty so mnou robíš veľké veci. Ochraňuj ma a moju rodinu a daj nám silu prekonávať všetky ťažkosti nášho každodenného života.
stefan
stefan

Male Poeet p?íspivku : 961
vztah k organizaci : oponent
Reputace : 0
Body : -14
Registration date : 29. 03. 06

http://www.vira.cz

Návrat nahoru Goto down

Exorcizmus, oslobodenie, modlitba, život s Ježišom - Stránka 3 Empty Re: Exorcizmus, oslobodenie, modlitba, život s Ježišom

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 14/5/2007, 14:31

Stefane, říká ti to něco?:
Matouš 6, 5 A podobně je to s modlitbami. Když se modlíš, nebuď jako pokrytci, kteří chtějí okázalou modlitbou dokázat svoji zbožnost. Modlí se pro lidi, a tak nemohou čekat, že je Bůh vyslyší. 6 Když se chceš modlit, jdi domů, zavři za sebou dveře a modli se ke svému Otci, který je tam s tebou. A On, který vidí i to, co je skryto, tě vyslyší. 7 Neopakujte bezmyšlenkovitě modlitbu jako nerozumní lidé, kteří si myslí, že Boha umluví a on je vyslyší. 8 Nenapodobujte je, vždyť váš Otec zná vaše potřeby dříve, než je vyslovíte.

Určitě uznáš, že jsme každý vyjímečná osobnost, proto si nemyslím, že se musíme "opičit". Tím neříkám, že tvoje modlitby nejsou takové jaké jsou tobě vlastní, ale nemusí být vlastní někomu jinému, jestli mi rozumíš? Proto to nechej na každém věřícím a na Duchu svatém. Wink Cool
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Exorcizmus, oslobodenie, modlitba, život s Ježišom - Stránka 3 Empty Re: Exorcizmus, oslobodenie, modlitba, život s Ježišom

Příspěvek  Old.Stloukal 14/5/2007, 20:30

Modlitba je vnitřní potřebou, milostí a naplněním – je však také povinností, námahou a přemáháním. Existuje tedy zážitek modlitby, ale také cvičení modlitby; její živý pramen, ale také její škola.

Setkání, které modlitbu provází, je osvobozující a vede vždy také k hlubšímu setkání s lidmi. Jen ze setkání s Bohem se podaří opravdový život. Neboť SKRZE UPŘÍMNOU MODLIDBU je cesta k stále hlubšímu a láskyplnějšímu setkání s Bohem.

Nikdo a nic se nevyrovná ,vnitřnímu učiteli´, který promlouvá v našem srdci, probouzí touhu po setkání s ním a skrze své slovo a svou milost otevírá oči a uši našeho srdce.

Vlastní modlitba je cesta k objevení vnitřního učitele.

PROTO PROSÍM OTCE,SYNA A JEJICH DUCHA SVATÉHO, BY NÁM SKRZE MODLIDBU POMOHL PŘEKONAT TENTO ČAS ZLA, KDE JE SPRAVEDLNOST MRTVA A PLNĚ V TÉTO SPOLEČNOSTI PŮSOBÍ DUCH SATANA- ĎÁBLA, COŽ JE PATRNO NA KAŽDÉM KROKU V TOMTO VELMI ZKAŽENÉM SVĚTSKÉM SYSTÉMU.

PROTO SE VÍCE MODLETE O MOUDROST A MÉNĚ SE PŘETE O VĚCI KTERÉ SPÍŠE SLOUŽÍ KU PROSPĚCHU DUCHU TOHOTO SVĚTA, NEŽ K OSLAVĚ BOŽÍ SVATÉ TROJICE.

OLDA.
Old.Stloukal
Old.Stloukal
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Male Poeet p?íspivku : 491
Age : 79
vztah k organizaci : BYL JSEM ČLENEM NSSJ
Reputace : 0
Body : -15
Registration date : 11. 02. 06

http://WWW.SEZNAM.CZ

Návrat nahoru Goto down

Exorcizmus, oslobodenie, modlitba, život s Ježišom - Stránka 3 Empty Re: Exorcizmus, oslobodenie, modlitba, život s Ježišom

Příspěvek  janmat 14/5/2007, 22:07

[quote="Pavel"]

Určitě uznáš, že jsme každý vyjímečná osobnost, proto si nemyslím, že se musíme "opičit". Tím neříkám, že tvoje modlitby nejsou takové jaké jsou tobě vlastní, ale nemusí být vlastní někomu jinému, jestli mi rozumíš? Proto to nechej na každém věřícím a na Duchu svatém.

Napriek tomu, že s Pavlom tentokrát súhlasím (po koľký krát už, až mi je to divné Cool ), dovoľte mi nadhodiť, že Pavlom spomínaný Mt 6 5-8 pokračuje: Mt 6,9 takto: VY SA BUDETE MODLIŤ takto:
Otče náš, ktorý si na nebesiach,
posväť sa meno tvoje,
príď kráľovstvo tvoje,
buď vôľa tvoja,
ako v nebi, tak i na zemi,
chlieb náš každodenný daj nám dnes,
a odpusť nám naše viny,
ako i mi odpúšťame svojim vinníkom
a neuveď nás do pokušenia
ale zbav nás zlého

Domnievam sa, že to nie je iba Ježišova prosba, ale príkaz. A koľko krát sa tak budeme modliť - toľkokrát budeme plniť jeho vôľu. Predchádzajúce Mt 6,5-8 nie je o opakovaní, ako Pavol hovoríš, a ako to na tomto fóre v iných linkoch z úst viacerých autorov odznelo, ale Ježiš kritizuje modlitby pohanov, ktoré spočívali (a do dnešného dňa spočívajú - stačí si vypočuť oslavné reči rečníkov na pohreboch pohanov) v oslavných ódach, prekvapivých slovných zvratoch, v rétorike, a v rôznych básnických obrazoch. Tak ja osobne rozumiem Ježišovmu varovaniu o slovách "mnohoraké hovorenie"

Pán Ježiš nám predsa nehovorí, aby sme sa obmedzovali v modlitbe, práve naopak - vyzýva nás na sústavnú modlitbu - bdejte a modlite sa, aby ste neprišli do pokušenia. Mt 26,41

Preto, ale nielen preto, si myslím, že bez modlitby to ďaleko nedotiahneme.

Preto, áno Martin, myslím to tak, že by sme mali nejakú modlitbu, ktorú by sme sa spoločne modlili. Ale ani nie tak nejakú práve vymyslenú modlitbu (hoci som presvedčený, že každý by ste vymysleli niečo pekné a osobné), ale skôr aby sme mali spoločný úmysel - totiž, ak sa budeme jednomyseľne modliť za niečo, Pán nám to dá. Preto navrhujem sa modliť, ako nás naučil náš Pán, Ježiš Kristus a každý z nás si na tejto stránke môže dať svoj úmysel. A to aj opakovane a viac úmyslov - veď Pán je bohatý na milosrdenstvo.Ef 2,4
A potom sa za ne za všetky denne každý z nás pomodlí (ako sám chce, v skrytosti) a pripojí k svojej modlitbe modlitbu Otčenáš. Inými slovami, pomodlí sa na náš spoločný úmysel. A to každý deň a v určenú hodinu, napr. o 21.00.
Keď zabudne, tak sa pomodlí ihneď, ako si na to spomenie - to aby sa niekto nestresoval, že si berie na seba príliš ťažký záväzok. Predbežne počas mesiaca máj 2007.

Tak ako? Je tu niekto, kto sa pridá? cyclops
janmat
janmat

Male Poeet p?íspivku : 277
vztah k organizaci : oponent, katolík
Reputace : 0
Body : -10
Registration date : 03. 02. 07

Návrat nahoru Goto down

Exorcizmus, oslobodenie, modlitba, život s Ježišom - Stránka 3 Empty Re: Exorcizmus, oslobodenie, modlitba, život s Ježišom

Příspěvek  drobeček 14/5/2007, 22:29

[quote="janmat"]
Pavel napsal:

Určitě uznáš, že jsme každý vyjímečná osobnost, proto si nemyslím, že se musíme "opičit". Tím neříkám, že tvoje modlitby nejsou takové jaké jsou tobě vlastní, ale nemusí být vlastní někomu jinému, jestli mi rozumíš? Proto to nechej na každém věřícím a na Duchu svatém.

A potom sa za ne za všetky denne každý z nás pomodlí (ako sám chce, v skrytosti) a pripojí k svojej modlitbe modlitbu Otčenáš. Inými slovami, pomodlí sa na náš spoločný úmysel. A to každý deň a v určenú hodinu, napr. o 21.00.
Keď zabudne, tak sa pomodlí ihneď, ako si na to spomenie - to aby sa niekto nestresoval, že si berie na seba príliš ťažký záväzok. Predbežne počas mesiaca máj 2007.

Tak ako? Je tu niekto, kto sa pridá? cyclops

Tak takhle tedy ne.
drobeček
drobeček

Poeet p?íspivku : 161
vztah k organizaci : žádný
Reputace : 0
Body : 56
Registration date : 12. 05. 06

Návrat nahoru Goto down

Exorcizmus, oslobodenie, modlitba, život s Ježišom - Stránka 3 Empty Re: Exorcizmus, oslobodenie, modlitba, život s Ježišom

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 15/5/2007, 06:58

Ahoj Janmate,
myslím, že je to moc dobrý nápad.
Na druhé straně to může odhalit, jak na tom jsme. Uvidíme, jestli se vůbec můžeme sjednotit v modlitbě. To je docela závažná věc. Jsou lidé i skupiny, které se spolu prostě modlit nemohou (hlavně nechtějí). Přitom společná modlitba je moc důležitá. Aspoň si to myslím.
Tak v 21. hod - souhlasím.
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Exorcizmus, oslobodenie, modlitba, život s Ježišom - Stránka 3 Empty Re: Exorcizmus, oslobodenie, modlitba, život s Ježišom

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 15/5/2007, 07:36

Drobeček, taky se mi to nezdá, leda že by janmat byl Pán, ale to naštěstí není, že? king bounce geek
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Exorcizmus, oslobodenie, modlitba, život s Ježišom - Stránka 3 Empty Re: Exorcizmus, oslobodenie, modlitba, život s Ježišom

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 15/5/2007, 08:57

Pavle,
mám pocit, že už je to zase nějaké nedorozumění.
Je jasný, že se za sebe každý modlíme, tak jak to cítíme, každý sám.
Tady přece nejde o naše soukromé modlitby, ale jde o společnou modlitbu v tomto tématu. A zrovna pro tohle téma je myslím modlitba dost potřebná.
Protože se nemůžeme sejít na jednom místě, tak se můžeme sejít alespoň v jednom čase, a v té jedné chvíli se společně (i když každý na jiném místě) modlit za společnou věc. V tomto případě za ochranu před tím zlým, když jsme tu začali téma, které se ho bezprostředně týká.
Jestli se ti to takhle nelíbí, navrhni něco lepšího. Ty reakce typu - "takhle ne", nám moc nepomůžou. Když teda tohle nevyhovuje, tak co máte lepšího?
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Exorcizmus, oslobodenie, modlitba, život s Ježišom - Stránka 3 Empty Re: Exorcizmus, oslobodenie, modlitba, život s Ježišom

Příspěvek  Martin Cibulka 15/5/2007, 10:21

Pro Janmata, Stefana a Quaero:

Souhlasím s modlitbami "na náš spoločný úmysel" a to v tom duchu, jak navrhoval Stefan. Ostatně tak podobně jsem se již mnohokrát modlil. Souhlasím, aby to v květnu bylo i ve stejnou hodinu, jen nezaručuji, že v tuto hodinu budu i já (pracuji na směny), ale pokusím se alespoň v duchu na ten úmysl myslet a alespoň jednou denně se modlit i za tuto diskuzi.

Ještě pár poznámek: Je třeba si uvědomit, že ne všichni mají a budou mít zájem o to, aby ten Zlý zde neměl žádný prostor pro vyjádřování svých postojů. Kromě toho diskuze se zúčastňují i lidé, kteří skutečně tápou a nerozlišují mezi Božím slovem a tím, co vychází z duchů tmy nebo i jen z ducha člověka. K jednomu úmyslu se tedy nikdy nepřipojí všichni, byď by vycházel přímo z Ducha svatého.

Pokud však společné modlitby mají fungovat i do budoucna, je potřeba, aby se někdo ujal té iniciativy a povzbuzoval k tomu, připomínal a dával podněty - měl v tom zkrátka určité vedení. Možná by měl být v kontaktu s těmi, kdo se takto budou modlit, i mimo tuto diskuzi např. pomocí e-mailu. Pokud onen dotyčný bude v té věci vedený Duchem a nesklouzne k předkládání věcí, které nejsou z Ducha a které by vedly k rozdělení, může taková iniciativa přinášet ovoce. Jiná věc je totiž ta, když v diskuzi předkládám poznání, které mám (to nemusí být shodné s poznáním ostatních), a jiná věc je společný záměr a úsilí v témž poznání.
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Exorcizmus, oslobodenie, modlitba, život s Ježišom - Stránka 3 Empty Re: Exorcizmus, oslobodenie, modlitba, život s Ježišom

Příspěvek  Mysteri 15/5/2007, 11:33

Ráda se připojim Štefanova modlidba je pěkná.Jenže protože věřim tomu že ze stále dokolečka opakovaných modliteb cítí Bůh nedůvěru v to že splní oč žádáme.Tak já se připojim jen jednou takže bych byla pro upřesnění datumu a času na jeden den.
Mysteri
Mysteri

Poeet p?íspivku : 305
Reputace : 0
Body : -25
Registration date : 08. 03. 07

Návrat nahoru Goto down

Exorcizmus, oslobodenie, modlitba, život s Ježišom - Stránka 3 Empty Re: Exorcizmus, oslobodenie, modlitba, život s Ježišom

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 15/5/2007, 13:42

Určitě je biblické, když se učedníci Krista modlí za povzbuzení a pomoc a ochranu, společně, ale proč by mi měl někdo diktovat, jak se mám modlit nebo mi nabízet, že takovou modlitbou se mám modlit? Určitě např. ap. Pavel o takovou věc žádal několikrát, ale rozhodně nikomu nedoporučoval, která hodina nebo v který den se má o jeho podporu nebo o jeho ochranu modlit, ne?
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Exorcizmus, oslobodenie, modlitba, život s Ježišom - Stránka 3 Empty Re: Exorcizmus, oslobodenie, modlitba, život s Ježišom

Příspěvek  Mysteri 15/5/2007, 13:55

Jde vlastně jen o společnou modlidbu když půjdete někam do sboru tak se tam budete taky modlit se všema najednou v jednom čase.A na internetu to jináč provést nejde.A každy si přece může sformulovat modlidbu podle sebe aby mu byla co nejbližší.
Mysteri
Mysteri

Poeet p?íspivku : 305
Reputace : 0
Body : -25
Registration date : 08. 03. 07

Návrat nahoru Goto down

Exorcizmus, oslobodenie, modlitba, život s Ježišom - Stránka 3 Empty Re: Exorcizmus, oslobodenie, modlitba, život s Ježišom

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 15/5/2007, 14:13

sunny
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Exorcizmus, oslobodenie, modlitba, život s Ježišom - Stránka 3 Empty Re: Exorcizmus, oslobodenie, modlitba, život s Ježišom

Příspěvek  Doktorka White 15/5/2007, 15:41

Ano, to je přesné ...
Takže zformulovat by si ji mohl každý z nás individualně, ale obsah by měl být stejný. Pojďmě si tedy upřesnit , "přísný cíl" modlitby. Co je společným znakem toho co postrádáme ? Je to nedostatek tolerance, dávání si malého prostoru ze strachu že jsem v určitém smyslu nedostatečný, stydím se ...atd .
Zkrátka najít to, do čeho je Satan nejvíc zakouslej, aby jsme náhodou nebyli ve stejné jednotě, jako je Otec ze Synem.
Je mi rozumět ?
Very Happy
Doktorka White
Doktorka White

Female Poeet p?íspivku : 721
vztah k organizaci : bez vztahu
Reputace : 0
Body : -44
Registration date : 30. 08. 06

Návrat nahoru Goto down

Exorcizmus, oslobodenie, modlitba, život s Ježišom - Stránka 3 Empty Re: Exorcizmus, oslobodenie, modlitba, život s Ježišom

Příspěvek  janmat 15/5/2007, 19:19

Ďakujem za povzbudivé reakcie. Vidieť, že Pán pôsobí, ešte sa len chceme začať modliť. Čo potom, ak sa naozaj aj začneme...

Kto sa nechce, možno časom zmení názor.

Inak, aby som to trochu dovysvetlil: Nechcem od Vás nič viac, len aby sme sa zjednotili cez nejakú modlitbu na nejaký konkrétny spoločný úmysel.
Zámerne som navrhol modlitbu, ktorú nás naučil náš Pán - Otče náš. Môže mať niekto -kto chce nasledovať Ježiša, a to my všetci hovoríme že chceme - vyhrady voči modlitbe ktorú nám dal sám Pán?
Zámerne Vám nechcem momentálne predkladať nejaké iné modlitby, aby som nerobil prekážky Duchu Svätému, ktorý túži vstúpiť do srdca každého z nás.

Modlime sa teda každý ako chceme, hoci iba 1 minútu, ale pridajme aj Otče náš. Úplne jednoduché. Stačí chcieť.

Inak, skúmajme sa, či zbytočne nestrácame čas"mnohorakým hovorením" namiesto toho, aby se pristúpili od slov o modlitbe - k modlitbe samotnej. Modlime sa a nespime. To je celé.

Preto, s vašim dovolením, si dávam svoj prvý umysel: Aby nás Pán naučil modliť sa. O 21.00 pripojím k tejto jednoduchej prosbe modlitbu Otčenáš. Za všetkých, ktorí zavítajú, na tento link o Exorcizme, oslobodení, modlitbe a živote s Ježišom.

A zajtra sa uvidí, čo a ako ďalej. Zajtrajší deň má dosť svojich starostí...a možno nám Pán ukáže ďalší úmysel, či "presný cieľ".
Nech Vás žehná Pán.
janmat
janmat

Male Poeet p?íspivku : 277
vztah k organizaci : oponent, katolík
Reputace : 0
Body : -10
Registration date : 03. 02. 07

Návrat nahoru Goto down

Exorcizmus, oslobodenie, modlitba, život s Ježišom - Stránka 3 Empty Re: Exorcizmus, oslobodenie, modlitba, život s Ježišom

Příspěvek  Mysteri 18/5/2007, 08:50

Chtěla bych vás poprosit blíží se čas výkendu takže doufám,že všichni budeme mít víc času a klidu.Jestli by jste se se mnou během neděle pomodlily za všechny kteří se nalézají v těžké životní situaci aby jim dal Bůh sílu to překonat.Nemusí to být zrovna neděle prostě kdykoli až budete mít klid se soustředit na tuto myšlenku.
Mysteri
Mysteri

Poeet p?íspivku : 305
Reputace : 0
Body : -25
Registration date : 08. 03. 07

Návrat nahoru Goto down

Exorcizmus, oslobodenie, modlitba, život s Ježišom - Stránka 3 Empty Re: Exorcizmus, oslobodenie, modlitba, život s Ježišom

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 18/5/2007, 11:52

Muirne,
budu se určitě modlit a jestli jde o tebe, tak na tebe ještě současně moc myslet. Přeju ti moc síly od Pána, drž se.....
Quaero
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Exorcizmus, oslobodenie, modlitba, život s Ježišom - Stránka 3 Empty Re: Exorcizmus, oslobodenie, modlitba, život s Ježišom

Příspěvek  Mysteri 19/5/2007, 09:24

Jsem ráda,že se připojíš.O mě nejde.Můj život je už čtyři roky v naprosté harmonii.Ale je spousta lidí kolem nás a ti to tak nemají.A bohužel někdy jim nemůžeme pomoct jinak než modlidbou.
Mysteri
Mysteri

Poeet p?íspivku : 305
Reputace : 0
Body : -25
Registration date : 08. 03. 07

Návrat nahoru Goto down

Exorcizmus, oslobodenie, modlitba, život s Ježišom - Stránka 3 Empty Re: Exorcizmus, oslobodenie, modlitba, život s Ježišom

Příspěvek  Mysteri 20/5/2007, 23:28

Děkuju všem kteří se přidaly.
Mysteri
Mysteri

Poeet p?íspivku : 305
Reputace : 0
Body : -25
Registration date : 08. 03. 07

Návrat nahoru Goto down

Exorcizmus, oslobodenie, modlitba, život s Ježišom - Stránka 3 Empty Re: Exorcizmus, oslobodenie, modlitba, život s Ježišom

Příspěvek  Mysteri 23/5/2007, 22:44

Našla jsem jednu hezkou modlidbu tak jí sem přidám je to jen úryvek protože je strašně dlouhá:
.................
Probuď své světlo,
které jsi daroval našemu lidství.
Otevři nám přítomnost,která je věčností.
Dej nám,abychom se vzájemně poznali,
a milovali se jako Tvoji synové,
neboť Tvoje Slovo uděluje viditelné zamení,podle něhož se v lásce navzájem poznáváme.

Dej nám abychom viděli Tvé světlo i ve všech ostatních lidech,
vždyť všichni jsou Tvoji synové,
- a nám nepřísluší soudit nedokonalost mnohých,
Ale vidět milovat a probouzet všechny.

Dej nám abychom viděly i přátelství všeho ostatního
Tvého Tvorstva,
jak neviditelného,čily Tvých božských sil
a poslů.
tak viditelného, které je tvým šatem.

Probuď v nás světelnou sílu ducha, kterou jsi nám dal
do vínku, abychom obstáli na své cestě.

Naplň v nás pevnost i něhu - a učiň,
abychom rozuměli citem a cítili rozumem.

Učiň, aby tvoje přítomnost dala naší duši pravý život
a mír,
a našemu tělu harmonii zdraví.

Neprosíme však jen za sebe, ale též za všechny bytosti:

Dej přízeň své známosti všem, kteří sledují části Tvého
věčného Slova -
ať už zkoumají svojí myslí,přidržujíce se Řeků,
nebo zvěstují víru a Zákon, následujíce Židy,
nebo milují převážně tělesnou láskou, jako většina
lidí.

Naplň svůj řád v neviditelném světě,
aby nebyl nebezpečím pro myslitele, snící a horlivce,
ale aby dával inspiraci k pravé cestě.

Otče, projev své bytí ve viditelném světě,
aby jeho krása a příjemnost nebyla nikdy svodem,
ale vždy vábností Tvého šatu, jenž je cestou k Tobě.

Dej všem bytostem, aby neulpívaly na částech Tvého
Slova
ani na částech své cesty, ale aby poznaly celou svojí přítomnou věčnost................................Amen
Mysteri
Mysteri

Poeet p?íspivku : 305
Reputace : 0
Body : -25
Registration date : 08. 03. 07

Návrat nahoru Goto down

Exorcizmus, oslobodenie, modlitba, život s Ježišom - Stránka 3 Empty Re: Exorcizmus, oslobodenie, modlitba, život s Ježišom

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 3 z 3 Previous  1, 2, 3

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru