Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Proč se Překlad Nového Světa liší od jiných překladů Bible ?

+6
vera
Jirka z P. (queens)
skeptik
Věra Kolafová - quaero
Hvězdlický
pat
10 posters

Strana 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next

Goto down

Proč se Překlad Nového Světa liší od jiných překladů Bible ? - Stránka 2 Empty Re: Proč se Překlad Nového Světa liší od jiných překladů Bible ?

Příspěvek  Hvězdlický 14/4/2008, 20:14

MILÝ PATE. ČTI KONEČNĚ JEDNOU POŘÁDNĚ A UVAŽUJ HLAVOU.

kód:
Pane Hvězdlický, prosím Vás, nenazývejte křesťany, kteří věří, že Ježíš je rovný Bohu, lháři. Zkuste se ovládat.

Nikde jsem nepsal, že lidé, kteří se hlásí jako "křesťané" jsou LHÁŘI, ale že DĚLAJÍ Z KRISTA LHÁŘE...

A to je myslím obrovský rozdíl-.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Proč se Překlad Nového Světa liší od jiných překladů Bible ? - Stránka 2 Empty Re: Proč se Překlad Nového Světa liší od jiných překladů Bible ?

Příspěvek  Hvězdlický 14/4/2008, 20:20

kód:
Je to zjevené tajemství pobožnosti!!!
ŽE Bůh je zjeven v TĚLE!!!

Tady můžeš také vidět jiný výklad. (je ale těžké pochopit a přijmout kontext, když církev, které ovečka slouží, tluče do hlavy trojici) třeba"JEHO VŮLE SE USKUTEČNILA V TĚLE JEHO SYNA" a podobně

"Tak Bůh myloval svět, že POSLAL SVÉHO SYNA"... A nikde není psáno, že se sám rozhodl a zhmotnil a přišel osobně na zem a byl popraven a a a a ....

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Proč se Překlad Nového Světa liší od jiných překladů Bible ? - Stránka 2 Empty Re: Proč se Překlad Nového Světa liší od jiných překladů Bible ?

Příspěvek  vera 14/4/2008, 20:34

Kdyby náhodou, zde někdo nevěděl, že Boží Syn JE Bůh, tak by měl prosit o zjevení tajemství! Koloss.2,2.3;
Aby potěšena byla srdce jejich, spojená v lásce a to ke všemu bohatství PŘEJISTÉHO SMYSLU, ku poznání tajemství BOHA i OTCE i KRISTA!!!
V němž jsou skryti všichni POKLADOVÉ MOUDROSTI a ZNÁMOSTI!!!
AMEN!!!


Naposledy upravil vera dne 14/4/2008, 21:01, celkově upraveno 1 krát

vera

Poeet p?íspivku : 137
Reputace : 0
Body : -4
Registration date : 17. 01. 08

Návrat nahoru Goto down

Proč se Překlad Nového Světa liší od jiných překladů Bible ? - Stránka 2 Empty Re: Proč se Překlad Nového Světa liší od jiných překladů Bible ?

Příspěvek  vera 14/4/2008, 20:55

Drahý Hvězdlický,
ono je to v Písmě jasně napsáno mnohokrát, ale Tvůj SJ hřebík, Ti nedovolí to vidět a natož věřit!!!
SJ si přímo zakládají své nauky, že Kristus je stvoření a tedy, žádný Bůh a o malých písmenkách Jan1,1-3 a dalších zneuctění v SJ překladech s malým b se snad my dva nemusíme bavit, že ne???
Trefují se do Božství Krista všude i v tom kůlu to já čtu!!!
Nejraději by ho "ukoulovali" někde z kopce, aby jim nepřekážel v rozletu, pozemských nadějí, že???
Jinak to, že ON smířil svět Sám se SSEBOU je jasná věta, jen "hvězdlický les temnoty", to NEPROPOUŠTÍ, ŽE?!
Věřit se podle Písma smí JEN BOHU a když tam u toho Jana říká, že když neuvěříte, že JÁ JSEM, ZEMŘETE!!!
Tak to, asi omyl nebude, co říkaš???
Já Ti nemohu dovolit v mé přítomnosti, tupit mého PÁNA!!!
Můj PÁN JE Bůh!!! AMEN!!!

vera

Poeet p?íspivku : 137
Reputace : 0
Body : -4
Registration date : 17. 01. 08

Návrat nahoru Goto down

Proč se Překlad Nového Světa liší od jiných překladů Bible ? - Stránka 2 Empty Re: Proč se Překlad Nového Světa liší od jiných překladů Bible ?

Příspěvek  pat 14/4/2008, 21:06

Hvězdlický napsal:

kód:
Nikde jsem nepsal, že lidé, kteří se hlásí jako "křesťané" jsou LHÁŘI, ale že DĚLAJÍ Z KRISTA LHÁŘE...(14.4.2008, 20:14)

Pardon, omlouvám se, že jsem Vám napsal, že nazýváte křesťany, kteří věří, že Ježíš je rovný Bohu, lháře. (14.4.2008, 19:22)

Nepište prosím tedy, že křesťané, kteří věří, že Ježíš je rovný Bohu, dělají z Krista lháře. Děkuji.

pat Cool

pat

Male Poeet p?íspivku : 73
Reputace : 0
Body : -3
Registration date : 21. 03. 08

Návrat nahoru Goto down

Proč se Překlad Nového Světa liší od jiných překladů Bible ? - Stránka 2 Empty Re: Proč se Překlad Nového Světa liší od jiných překladů Bible ?

Příspěvek  Hvězdlický 14/4/2008, 21:31

kód:
Věřit se podle Písma smí JEN BOHU a když tam u toho Jana říká, že když neuvěříte, že JÁ JSEM, ZEMŘETE!!!

Ale, CO, JÁ JSEM???
To, že je Bůh a nebo dokonce JHVH si tam nepřidal on, ale někdo jiný. On jim jen vysvětluje CO JE. Stačí pořádně číst.

Když ale použiješ i tento text a šikovně umázneš jeho poslední část

Jan 14:20 V onen den poznáte, že já jsem ve svém Otci, vy ve mně a já ve vás.

bude to vypadat takto-

Jan 14:20 V onen den poznáte, že já jsem ve svém Otci,

k tomu přidej "JÁ A oTEC JEDNO JSME" a je po starosti..

Bohorovnost jak vyšitá...Stačí vyškrtat KONTEXT..

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Proč se Překlad Nového Světa liší od jiných překladů Bible ? - Stránka 2 Empty Re: Proč se Překlad Nového Světa liší od jiných překladů Bible ?

Příspěvek  vera 14/4/2008, 22:16

Drahý Hvězdlický,
já určitě kontexty mazat nehodlám, ale SJ výklady se mi HNUSÍ!!!
Co ten Sám se SSebou, NIC???
Prostě Ty nemáš zájem věřit, že Pán JE Bůh a to co říká Filipovi, že Já a Otec Jedno JSOU, to je problém, pro Tvojí nevíru v Krista, jako Boha, že?!
To, že Pán MUSEL přijít v těle , aby mohl, tím tělem zemřít, to je pro Tebe taková záhada??? No, kámen urážky, to na Tebe hodně sedí!!!
To jak se pěkně, japně, ptáš, věřit v CO?! Tak věřit v KRISTA a když se smí věřit JEN v BOHA...,tak asi ten Kristus JE BůH, nebo jsi měl ze čtení nedostatečnou?
U Izaiáše9,6 je psáno, v předpovědi proroka, že nám bude dán Syn:"Předivný, Rádce,Bůh Silný,Rek udatný,OTEC VĚČNOSTI, Kníže pokoje"!!!
Tak toho NECH!!! Protože se JEN dál tvrdohlavě ROUHÁŠ!!!
Měl jsi smůlu na ďábly, kteří Ti nakukali dávno tomu, bludy a Ty v nich jedeš a jedeš!!!
Já nejsem žádný ovečkovitý typ a nikdo mi nevelí z lidí,to buď v klidu, jen TEN shůry!!!
Ale, jak je to s TEBOU?!

vera

Poeet p?íspivku : 137
Reputace : 0
Body : -4
Registration date : 17. 01. 08

Návrat nahoru Goto down

Proč se Překlad Nového Světa liší od jiných překladů Bible ? - Stránka 2 Empty Re: Proč se Překlad Nového Světa liší od jiných překladů Bible ?

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 15/4/2008, 08:16

Kým a kdy? Protože pokud by již byl tak proč by byl dán? Jenže on ještě nebyl v tom smyslu o kterém se prorok zmiňuje, a nebo již byl tím vším, co vyjmenoval? A které Bohy máš namysli i Pán Kristus se zmiňoval o Bozích a to tedy všichni byli zrozeni a jsou věční a všemohoucí?
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Proč se Překlad Nového Světa liší od jiných překladů Bible ? - Stránka 2 Empty Re: Proč se Překlad Nového Světa liší od jiných překladů Bible ?

Příspěvek  Zdeněk Bláha 15/4/2008, 09:55

Přečetl jsem si příspěvky v tomto tématu a myslím, že je dobré vyjádřit se k textům, o které se zde pan Hvězdlický opírá. Jsou to výroky Ježíše Krista, které pronesl v době, kdy se jako člověk procházel po této zemi. Pokud chceme tyto výroky správně zařadit a pochopit, pak je k tomu vynikající pomůckou výklad apoštola Pavla v dopise Židům. Ze všeho jsem vybral tento verš.

Židům 2:9 (KMS)
9 Avšak toho, který byl nakrátko postaven níže než andělé, Ježíše, vidíme (pro utrpení smrti) ověnčeného slávou a ctí; tak (z milosti Boží) za každého okusil smrti.


Pro službu zde na zemi byl nakrátko postaven níže než andělé, byl stejně jako člověk. A některé jeho výroky je potřeba uvést do tohoto kontextu.

Pro Krista platí to, co Pavel připomíná dříve. Židům 1:5 Vždyť kterému z andělů Bůh kdy řekl: "Ty jsi můj Syn, já jsem ode dneška tvým Otcem"? A znovu: "Já jemu budu otcem a on mi bude Synem."

Ježíš není anděl, o žádném z andělů neřekl to, co o svém synu. Ježíš je jediný svého druhu. Je synem Božím a proto je Bůh stejně jako jeho Otec.

1 Korintským 15:25 Musí totiž kralovat, než mu Bůh položí všechny nepřátele k nohám.
26 Poslední nepřítel, jenž bude přemožen, je smrt.
27 Vždyť "všechno položil k jeho nohám." (Když ovšem říká, že je mu všechno poddáno, je zřejmé, že je to všechno kromě Toho, který mu to poddal.)
28 Až mu tedy bude všechno poddáno, pak se i sám Syn poddá Tomu, který mu všechno poddal, aby Bůh byl všechno ve všem.


Ježíš není menší ze své podstaty, ale poddá se ze své ochoty. Ikdyž je stejné podstaty, ikdyž je obrazem Boha neviditelného, ikdyž je Bůh, ikdyž v něm přebývá všechna plnost Božství, je syn.
Ale to, že je syn neznamená pro nás to, že by pro nás Otec mohl udělat více než On, protože On a Otec jsou jedno, Otec vše svěřil do jeho pravomoci a proto právě v Něm máme přístup ke všemu, co potřebujeme, i k Otci. Otec a Syn jsou jedno a proto spolu také jednají jako rovný s rovným.


Naposledy upravil Zdeněk Bláha dne 15/4/2008, 11:43, celkově upraveno 1 krát

Zdeněk Bláha

Male Poeet p?íspivku : 408
Reputace : 7
Body : 129
Registration date : 29. 05. 07

Návrat nahoru Goto down

Proč se Překlad Nového Světa liší od jiných překladů Bible ? - Stránka 2 Empty Re: Proč se Překlad Nového Světa liší od jiných překladů Bible ?

Příspěvek  vera 15/4/2008, 10:11

ANO,
podal všechno a stal se tím tělem, přijal to tělo, aby nás mohl zachránit!!!
Jako DUCH, bez lidského těla, NEMOHL zemřít!!!
ON, ale tím DUCHEM zůstal, tak JEMU, smrt-ďábel NIC neudělal, ON prošel smrtí za nás!!! A tu SMRT, TOHO ďábla PORAZIL!!!PROTO JE DOKONÁNO!!!
Jinak stále platí to, co řekl FILIPOVI, že kdo vidí Mně, vidí OTCE!!!
S tím žádní SJ nikdy nehnou a že nejsou samotní v těch invazích na našeho Pána!!!
Z toho všeho je vidět, že číst můžeme, ale bez daru Ducha sv stále nevíme NIC!!! Jako výše jmenovaný bratr H, který DUCHEM sv, žít ani NECHCE!!!
Jinak br Bláho, když se budeme opírat o literu, tak to bude zase velká chyba, my se musíme opírat o Živého, PÁNA JEŽÍŠE KRISTA!!!
Pán vám žehnej,všem!!!

vera

Poeet p?íspivku : 137
Reputace : 0
Body : -4
Registration date : 17. 01. 08

Návrat nahoru Goto down

Proč se Překlad Nového Světa liší od jiných překladů Bible ? - Stránka 2 Empty Re: Proč se Překlad Nového Světa liší od jiných překladů Bible ?

Příspěvek  vera 15/4/2008, 10:21

pro Jirku P,
kým a kdy, nám byl dám SYN?!
Kdo jsi Ty, že se takto ptáš???
Prorok Izaiáš dal zprávu z nebe v předstihu, ale my už MÁME cca 2000 let SKUTEČNOST!!!
Proč jsi neuvěřil evangeliu MILOSTI a DARU a uvěřil jsi ďáblům, že není DOKONÁNO???
Na co čekáš, na DEN SOUDU, že se něco dozvíš???
Né, tam už bude pozdě, DNES je DEN SPÁSY, čti Židům3,7!!!

vera

Poeet p?íspivku : 137
Reputace : 0
Body : -4
Registration date : 17. 01. 08

Návrat nahoru Goto down

Proč se Překlad Nového Světa liší od jiných překladů Bible ? - Stránka 2 Empty Re: Proč se Překlad Nového Světa liší od jiných překladů Bible ?

Příspěvek  Zdeněk Bláha 15/4/2008, 11:39

Jinak br Bláho, když se budeme opírat o literu, tak to bude zase velká chyba, my se musíme opírat o Živého, PÁNA JEŽÍŠE KRISTA!!!
Pán vám žehnej,všem!!!

Kristus je živé SLOVO BOŽÍ. Kdo se opírá o Krista, opírá se také o slovo, o literu. Pokud literu pustíme, vzdáváme se v duchovním boji té nejúčinější zbraně sloužící k výpadům a útokům proti lžím. Slovo je mečem Ducha. Duch svatý nás uvádí do porozumění psaného slova, učí nás, jak s jeho pomocí bojovat, jak s ním útočit, jak se na něj postavit. Proto satan vynaložil takové úsilí, aby změnil překlad nového světa. Je to jeho dílo, protože tam, kde nezazní čisté slovo Boží, tam nepřichází víra. Tomu se ten zlý brání. Víra je taková, jaké je slyšení slova. Kdo zavrhuje slovo, vydává se do rizika, že svou víru postaví na svých představách, ale to bude jenom taková jakovíra - pseudovíra.
Asi by bylo divné, kdyby nám z toho protestantského "sola scriptum", zbylo jenom "sola".
Kdo chce vytrvat až do konce a být chráněn před klamem antikrista, toho ochrání láska k pravdě (2.Tes 2:10). A co je pravda? "Tvé slovo je pravda" (Jan 17:17). Boží slovo je pravda.

Zdeněk Bláha

Male Poeet p?íspivku : 408
Reputace : 7
Body : 129
Registration date : 29. 05. 07

Návrat nahoru Goto down

Proč se Překlad Nového Světa liší od jiných překladů Bible ? - Stránka 2 Empty Re: Proč se Překlad Nového Světa liší od jiných překladů Bible ?

Příspěvek  Hvězdlický 15/4/2008, 12:46

kód:
Jinak stále platí to, co řekl FILIPOVI, že kdo vidí Mně, vidí OTCE!!!

Stále to platí a já připojuji svůj názor, že motlitba OTČE NÁŠ, platí pro tohoto Otce (Krista).
Není to věčný Otec, svrchovaný Bůh a Bůh nejen náš, ale i Ježíšův, je to ale Otec o kterém se Izaiáš zmiňuje, jako o OTCI VĚČNOSTI. Který tímto Otcem nebyl odvždy, ale stal se jím. (je Otcem (zdrojem) v podobě cesty, pravdy, života)

Je tedy sice také Otec, ale v jiném postavení, který je podřízen své hlavě, svému Otci a svému Bohu JHVH.

Není to vero moc složité???

Otec mu, jako svému Synu v postavení OTCE VĚČNOSTI podřídil vše, kromě sám sebe. On je mu STÁLE NADŘAZEN...
tak je psáno.

1Korinťanům 15:27,28 vždyť 'pod nohy jeho podřídil všecko'. Je li řečeno, že je mu podřízeno všecko, je jasné, že s výjimkou toho, kdo mu všecko podřídil.
Až mu bude podřízeno všecko, pak i sám Syn se podřídí tomu, kdo mu všecko podřídil, a tak bude Bůh všecko ve všem.

Pokud je někomu divné, že by měli být DVA OTCOVÉ, tak je tomu ale i u lidí.
Já jsem otec svých dětí a můj zeťák je také otec. Mých vnoučat. Jsme tedy v rodině také DVA OTCOVÉ. KaŽDÝ V JINÉM POSTAVENÍ A ON JE MI PODŘÍZEN (částečně, protože žije jinde a má samostatnou rodinu).

Pro ty, kdo se u SJ ODNAUČILI SAMOSTATNĚ MYSLET a dodnes spoléhají na myšlení jiných (kazatelů, pastorů, farářů a pod) tak pro ty, je to skutečně těžký oříšek.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Proč se Překlad Nového Světa liší od jiných překladů Bible ? - Stránka 2 Empty Re: Proč se Překlad Nového Světa liší od jiných překladů Bible ?

Příspěvek  vera 15/4/2008, 17:25

milý Hvězdlický
o dvou Otcích opravdu NIC nečtu, já mám jen jednoho BOHA, OTCE, PÁNA a nehodlám to měnit, ani na Tvé přání!i když máš moje sympatie!!!
Ten druhý, bude zřejmě rarach, tak nemám zájem!!!
Pochopení ducha a těla a duchovního těla není čajíček, jak jsi si jistě na tomto webu všimnul, ale já s tím problém opravdu nemám!!!
Ty verše,II.Kor.15,27.28; když ON se nakonec po všem poddá Tomu, který mu podal vše, čtu naprosto zřetelně a žádného druhého "otce" tu fakt, nepotřebujeme!
Toho pravého už MÁME!
Já vidím problém v neschopnosti lidského myšlení, které čeká na změnu do myšlení Božího a tam to, co ON dělá a udělal, začne být jasné!
Ono lidsky pochopit, že Bůh se stal tělem a zjevil se v tom těle je nemožné!!!
To se chápe vírou v důvěře Jeho daru a proměna myšlení přijde!
My znovuzrození, máme mysl Kristovu I.Kor.2,16 a tak víme, že ON kraluje z nebe nám a máme to Boží království holt už těch cca 2000let, bez ohledu na to, co se děje okolo a bez ohledu na to, jak si to ti, co sešli z cesty představují!
Až zmizí smrt z našich očí a na to čekáme, tak viditelný život s Kristem stojí za všechny ústrky a ponížení kříže, který neseme, ale hlavně ON ho nese za nás!!!
Já vím, komu jsem uvěřila a proto HO kážu vhod i nevhod!
Tím, že si Bůh z lásky k nám, vzal naše tělo, za to HO chceš persekvovat nevírou a nějakým PONÍŽENÍM!!?? Je to ďábelské, to co povídáš!
Pán s Tebou!

vera

Poeet p?íspivku : 137
Reputace : 0
Body : -4
Registration date : 17. 01. 08

Návrat nahoru Goto down

Proč se Překlad Nového Světa liší od jiných překladů Bible ? - Stránka 2 Empty Re: Proč se Překlad Nového Světa liší od jiných překladů Bible ?

Příspěvek  vera 15/4/2008, 18:00

ještě pro br Bláhu,
literou se obvykle míní SZ, protože novota ducha je pro nás z pohanů nová smlouva!
Živé SLOVO je Kristus a Spasitel i Mesiáš a já se HO určitě nevzdávám a hojně HO používám a vím, jak je strategické "psáno jest"a když vešlo do mého života, tak JE ŽIVÉ

vera

Poeet p?íspivku : 137
Reputace : 0
Body : -4
Registration date : 17. 01. 08

Návrat nahoru Goto down

Proč se Překlad Nového Světa liší od jiných překladů Bible ? - Stránka 2 Empty Re: Proč se Překlad Nového Světa liší od jiných překladů Bible ?

Příspěvek  Hvězdlický 15/4/2008, 18:10

kód:
o dvou Otcích opravdu NIC nečtu, já mám jen jednoho BOHA, OTCE, PÁNA a nehodlám to měnit, ani na Tvé přání!i když máš moje sympatie!!!

!vero! moje přání není, abys něco měnila. Jen chci ukázat, že mám jiný názor. Možná se mýlím.

Je pro mne těžké pochopit, že Bůh na sebe vzal tělo a zemřel. Přijal jméno Ježíš a stal se synem sám sebe. Po smrti je psáno, že nevstal z mrtvých sám od sebe, ale že ho vzkřísil (nějaký další Bůh)

Skutky apoštolů 13:30 Ale Bůh ho vzkřísil z mrtvých

(a k tomu přes dvacet textů podobného znění)

A po svém vzkříšení řekl

Jan 20:17 ...................dosud jsem nevystoupil k Otci. Ale jdi k mým bratřím a pověz jim, že vystupuji k Otci svému i Otci vašemu a k Bohu svému i Bohu vašemu."

To vystupoval sám k sobě a nebo to raději pro jistotu zařadit do "svatých a pro nás nepochopitelných tajemství Božích"??

Chtěl bych číst tvůj zasvěcený názor.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Proč se Překlad Nového Světa liší od jiných překladů Bible ? - Stránka 2 Empty Re: Proč se Překlad Nového Světa liší od jiných překladů Bible ?

Příspěvek  Zdeněk Bláha 16/4/2008, 06:46

ještě pro br Bláhu,
literou se obvykle míní SZ, protože novota ducha je pro nás z pohanů nová smlouva!
Živé SLOVO je Kristus a Spasitel i Mesiáš a já se HO určitě nevzdávám a hojně HO používám a vím, jak je strategické "psáno jest"a když vešlo do mého života, tak JE ŽIVÉ

Pro mě je Božím slovem SZ i NZ. NZ se bez SZ vyprázdní. Duch svatý mi oživuje výroky zapsané v SZ i NZ. Oživené a osvětlené slovo přestává být mrtvou literou a stává se živým slovem. I NZ je pro mnohé lidi jen mrtvou literou. Rozhodující není to, kde se slovo nachází, ale to, jestli k nám skrze něj Bůh mluví.

Zdeněk Bláha

Male Poeet p?íspivku : 408
Reputace : 7
Body : 129
Registration date : 29. 05. 07

Návrat nahoru Goto down

Proč se Překlad Nového Světa liší od jiných překladů Bible ? - Stránka 2 Empty Re: Proč se Překlad Nového Světa liší od jiných překladů Bible ?

Příspěvek  vera 16/4/2008, 09:05

Milý Hvězdlický,
asi se opakuji, ale moje přání je,abys byl spasen a znovuzrozen!
Proč to opakuji?
Podle všech kontextů a mé víry osobní, bez víry ve Spasitele, který je JEDINÝM BOHEM, OTCEM zároveň, tím VŠEMOHOUCÍM to NEJDE!!!
Protože všechny otázky na podkladě veršů co mi píšeš, mají stejný základ a to je nepochpení Ducha!
Je psáno, ale:Písmo je kniha né jako ostatní knihy je to lidmi skrze Božího Ducha vedenými zapsaná zvěst z úst Božích!To je začátek toho čtení!
Dále my se zde bavíme o věcech NEVIDITELNÝCH, tak se také viditelně NEČTOU!!!
To, že nás při četbě vede Duch sv a uvádí nás ve všelikou pravdu, je dostatečný důkaz toho, že je to JINÉ čtení!!!
Proto ten, kdo je tělesný, nechápe, věci duchovní a právě nevím, proč, když evidentně, máš tolik zkušeností s vírou, reaguješ právě a stále tak, jak reaguješ to je, jako NEVĚREC!!!
Prosím pokus se mi to rozebrat, ten rozpor!!!
Kdyby my jsme nebyli odkázaní na víru, tak teprve tak, by se to dalo číst tak, jak to čteš TY, ale my JSME ODKÁZÁNÍ na víru, tak je ten postoj jiný!
Zkrátka my spolu se tu dlouho bavíme o věcech Božích neviditelných a stále jsme ve zdi!!!
Je mi to velmi líto, protože o Tvoje společenství já, stojím!!!
Pán s TEBOU!

vera

Poeet p?íspivku : 137
Reputace : 0
Body : -4
Registration date : 17. 01. 08

Návrat nahoru Goto down

Proč se Překlad Nového Světa liší od jiných překladů Bible ? - Stránka 2 Empty Re: Proč se Překlad Nového Světa liší od jiných překladů Bible ?

Příspěvek  Hvězdlický 16/4/2008, 10:12

kód:
Kdyby my jsme nebyli odkázaní na víru, tak teprve tak, by se to dalo číst tak, jak to čteš TY, ale my JSME ODKÁZÁNÍ na víru, tak je ten postoj jiný!

Z toho jsem pochopil, že Bible je zbytečně obšírná. Stačila by jedna věta. VĚŘTE, CO JE VÁM CÍRKVÍ K VĚŘENÍ PŘEDKLÁDÁNO,

Já beru ale Bibli tak, jak je. CELEK.

A ten celek ukazuje původní plán Stvořitele, nabourání tohoto projektu satanem a hříchem člověka, z toho plynoucí nutná opatření a změny od Otce, poslání Syna k nápravě všeho pokaženého, úloha evangelia a konečný výsledek.

Nerad bych napodoboval snahy lidí si něco vytrhnout a upravit, změnit podle svých představ. Budovat lidské NÁBOŽENSTVÍ.

Proto se zajímám o každý příspěvek na této diskuzi, protože tady se většina NEBOJÍ VEŘEJNĚ svůj druh víry prezentovat.
A tak mám možnost se v tom všem "přehrabovat" VYBÍRAT DOBRÁ ZRNÍČKA A PŘIVLASTŇOVAT SI JE PRO SVŮJ VLASTNÍ, JAKÝSI RŮST.

I od tebe, si vero, beru nějaká dobrá zrníčka. Škoda jen, že tam máš i hromadu jakéhosi bezcenného náboženského nadšení.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Proč se Překlad Nového Světa liší od jiných překladů Bible ? - Stránka 2 Empty Re: Proč se Překlad Nového Světa liší od jiných překladů Bible ?

Příspěvek  vera 16/4/2008, 11:00

Hvězdlický bratře,
nemám v úmyslu Ti vykládat něco jiného, něž věřím a i když z lidského hlediska je každý člověk lhář, tak já podřizuji svojí vůli TOMU, které ho Ty v mém pojetí nazýváš to bezcenné náboženské nadšení! No vidíš, Tvůj, možná, pánský i nábožensky myslící človíček /myslím tím Tvoje já/, to zbytečně považuje za bezcenné, protože , co když je to odrazový můstek???
Nechci Tě chytat za slovo, co my dva chápeme pod slovem "náboženský"já zase říkám "formální"kdo ví co v tom ještě máme!!!
Ale určitě to není NIC, co má víra být , protože ta není náboženská, ani formální! Má být živá a oživená a když je, tak Ty to neslyšíš, asi si myslíš, že je to možná přehnané, možná vymyšlené!!!
Co, když to, ale tak není???
To je stále o stejném!!!
Také Ti ještě chci říct, že mi hodně vadí, když mi píšeš občas, ža jsem trojičář, když to je to hlavní, co OPRAVDU NEJSEM!!!
Nechci se opakovat, ale prosím jestli můžeš, tak si to u mně OPRAV! díky!!!
Jinak jako dost podstatný rozdíl mezi námi , si dovolím vidět, že já nemám čas života na přehrabování, když nikdo z nás neví, bude-li zítra živ!
To je princip a díky Pánu, že jsem ušetřena přehrabování a nesmyslného, promiň, pochybování!!!a jen Jemu děkuji za jistotu víry, kterou mi DAL!!!
Písmo zásadně nevytrhuji a nemám to v úmyslu, ale Sz zákon je psán pro etnikum hlavně a já jako nežid ho chápu, jen duchovně a ustanovení k lidské poslušnosti beru, jako naplněné pro nás a jako přikrytí Kristovo pro ty své!!!
Považuješ za nutné, že také pro Tebe Kristus PÁN zemřel potupnou smrtí???Very Happy

vera

Poeet p?íspivku : 137
Reputace : 0
Body : -4
Registration date : 17. 01. 08

Návrat nahoru Goto down

Proč se Překlad Nového Světa liší od jiných překladů Bible ? - Stránka 2 Empty Re: Proč se Překlad Nového Světa liší od jiných překladů Bible ?

Příspěvek  Hvězdlický 16/4/2008, 12:40

kód:
Považuješ za nutné, že také pro Tebe Kristus PÁN zemřel potupnou smrtí???

NEJSEM TO JEN JÁ SÁM, ALE CELÉ LIDSTVO, KTERÉ VĚŘÍ, JAK JE PSÁNO. (tak Bůh miloval svět, že poslal svého Syna)

Vím ale také, že když Ježíš (jako druhý Adam) napravil chybu toho prvého, nastane po tisíci letech vlády Pána stejná situace na zemi, jaká byla před hříchem člověka.
VĚČNÝ POZEMSKÝ ŽIVOT CELÉHO LIDSTVA, POSLUŠNÉHO BOŽÍMU VEDENÍ.

a TO JE ASI TEN JEDINÝ PODSTATNÝ ROZDÍL MEZI MNOU A TEBOU, TY VIDÍŠ JEN NEBE A JÁ NEBE I ZEMI. A na tom jsou pochopitelně postaveny i všechny ostatní rozdíly.

Tvůj poslední příspěvek se mi ale líbí. Je psán jaksi rozumněji a přátelštěji.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Proč se Překlad Nového Světa liší od jiných překladů Bible ? - Stránka 2 Empty Re: Proč se Překlad Nového Světa liší od jiných překladů Bible ?

Příspěvek  Zdeněk Bláha 17/4/2008, 12:09

Považuješ za nutné, že také pro Tebe Kristus PÁN zemřel potupnou smrtí???


NEJSEM TO JEN JÁ SÁM, ALE CELÉ LIDSTVO, KTERÉ VĚŘÍ, JAK JE PSÁNO. (tak Bůh miloval svět, že poslal svého Syna)

Dovolím si poznamenat ze své zkušenosti, že je naprosto zásadní nezevšeobecňovat, ale brát písmo a víru velice osobně. Odpověď: "nejenom já sám, ale celé lidstvo" se v podstatě vyhýbá tomu zásadnímu. Až tehdy, když uvěříš, že Pán zemřel za tebe osobně a přijmeš to, co z toho vyplývá, tehdy se narodíš znovu.

Zdeněk Bláha

Male Poeet p?íspivku : 408
Reputace : 7
Body : 129
Registration date : 29. 05. 07

Návrat nahoru Goto down

Proč se Překlad Nového Světa liší od jiných překladů Bible ? - Stránka 2 Empty Re: Proč se Překlad Nového Světa liší od jiných překladů Bible ?

Příspěvek  Hvězdlický 17/4/2008, 12:18

Zdeňku, dal bych tam raději větu, tak jak je psáno. "Bůh miloval svět" a tam přidal, ale i tebe JEDNOTLIVČE.

Nikde není zmínka, že miloval jen znovuzrozené. Podle mého názoru, slova "musíte se znovunarodit" jsou určena těm, kdo jsou povoláni do vlády s Kristem. Já osobně o nic takového neusiluji.

Přál bych si žít (podle slibu Pána) věčně na zemi a ne někde v kosmu.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Proč se Překlad Nového Světa liší od jiných překladů Bible ? - Stránka 2 Empty Re: Proč se Překlad Nového Světa liší od jiných překladů Bible ?

Příspěvek  Zdeněk Bláha 17/4/2008, 12:58

Každý se musí narodit znovu, protože v Adamovi všichni umírají. To je dědictví, které si po generace předávají Adamovi potomci. Jenom tak, že získáme Kristovo dědictví, tak získáme život.

Zdeněk Bláha

Male Poeet p?íspivku : 408
Reputace : 7
Body : 129
Registration date : 29. 05. 07

Návrat nahoru Goto down

Proč se Překlad Nového Světa liší od jiných překladů Bible ? - Stránka 2 Empty Re: Proč se Překlad Nového Světa liší od jiných překladů Bible ?

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 17/4/2008, 13:33

Ale to víme, že v Adamovi všichni umíráme, proto tu je výkupné, ne? Nezapomínej na nespravedlivé, ti taky budou přivedeni k životu, teď neřeším kde, ale budou to netvrdím Já, ale Písmo. A teď babo raď.
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Proč se Překlad Nového Světa liší od jiných překladů Bible ? - Stránka 2 Empty Re: Proč se Překlad Nového Světa liší od jiných překladů Bible ?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru