Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dva svědci

+8
Černá ovce sboru
Jirka z P. (queens)
Doktorka White
Robin Hronek
František
Hvězdlický
Amalka
Martin Vlasák
12 posters

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Goto down

Dva svědci - Stránka 2 Empty Re: Dva svědci

Příspěvek  Hvězdlický 28/6/2008, 09:43

Martine, každý počet nelze pokládat za symbolické číslo. Matka měla dva syny. To není symbol, ale skutečnost.

Symbol ale není jen nějaké číslo. Symbolem se může stát i člověk. Domnívám se, že i ELIÁŠ se stal pro žida symbolem PROROKA.

Když dám dohromady úvahu AMALKY, kde píše že dva svědci jsou ELIÁŠ A DUCH, potom by Eliáš mohl být symbolem lidí, kteří (bez rozdílu příslušnosti k církvi) oznamují evangelium.
A ten druhý svědek může být klidně Duch svatý, který je vede a podněcuje.

Doslovné výsledky a důsledky jejich činnosti - neznám, nevím, nemám názor.

To netvrdím. Nedostávám vidění a jen uvádím svůj názor.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Dva svědci - Stránka 2 Empty Re: Dva svědci

Příspěvek  Martin Vlasák 28/6/2008, 11:49

zachariáš
4,11 Nato jsem mu řekl: "Co znamenají ty dvě olivy po pravé i po levé straně svícnu?"
4,12 A dále jsem se ho otázal: "Co znamenají ty dva trsy oliv, které jsou nad dvěma zlatými žlábky, jimiž vytéká zlato?"

olivy jsou stromy a na nich rostou "trsy"
trsy by ukazovali na větší množství osob
Martin Vlasák
Martin Vlasák
- Výstraha Administrátora: uživatel nezařazuje příspěvky podle jednotlivých témat
- Výstraha Administrátora: uživatel nezařazuje příspěvky podle jednotlivých témat

Male Poeet p?íspivku : 150
Age : 54
vztah k organizaci : 5 let občasný student
Reputace : 1
Body : -22
Registration date : 21. 03. 08

Návrat nahoru Goto down

Dva svědci - Stránka 2 Empty Re: Dva svědci

Příspěvek  Hvězdlický 28/6/2008, 12:41

Tady tedy je jak číslovka, tak oliva i trs, symbolem.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Dva svědci - Stránka 2 Empty Re: Dva svědci

Příspěvek  Biblicky krestan 28/6/2008, 23:02

[quote="Hvězdlický"]Já si představuji, že ti dva svědkové znázorňují celosvětové svědectví, vydávané jednotlivci z různých církví.

To snáď nemyslíte vážne, to by Boh bol Bohom neporiadku. Cirkvi sú tak názorovo roztrieštené, že sa nedajú nikdy dokopy a vás je škoda že ste odišiel od svedkov do tohoto názorového chaosu.
Biblicky krestan
Biblicky krestan

Male Poeet p?íspivku : 85
vztah k organizaci : oponent v nebiblických veciach
Reputace : 0
Body : 32
Registration date : 20. 05. 07

Návrat nahoru Goto down

Dva svědci - Stránka 2 Empty Re: Dva svědci

Příspěvek  zbysek 29/6/2008, 09:08

Biblicky krestan napsal:To snáď nemyslíte vážne, to by Boh bol Bohom neporiadku.
Přesně tak. Proto také takový Bůh nemění neustále výklady toho, co znamená to a ono v Bibli. Například, takový Bůh nemůže nejprve zakazovat civilní službu a pak ji povolit (obrat o 180 stupňů), nemění každou chvíli (nějakých 15 až 20 let je chvilka) výklady, co znamená "tato generace" a by se kruhem vrátil ke staršímu výkladu, který před tím označil za neplatný.

Bůh pořádku také nepřekrucuje výklady (natož překlady!) tam, kde jsou jsou zcela zřejmé. Například, citace textu ze SZ v Ří 10:13 je přímo použita na Ježíše (že se nejedná o odchylku ale pravidlo, dokazují Sk 9:14, 22:16, 1Ko 1:2), takže biblický křesťan ví, koho má vlastně vzývat a nenechá se manipulovat falešným evangeliem. Atp.

Milující Bůh si také nevynucuje názorovou jednotu s košatými a stále se měnícími naukami hrozbou vyloučení ze své jediné organizace.

Biblický křesťan také ví, že kdo nejí Kristovo tělo a nepije jeho krev (tedy chléb a víno), ten nemá v sobě věčný život ale jen ten, kdo jí a pije (Jan 6:53,54). Tedy ten, kdo chce být vzkříšen, jí chléb a pije víno při Pánově večeři.

Takže k názoru, že VRO je hlásnou troubou Jehovy Boha mám alternativní, mnohem pravděpodobnější vysvětlení: VRO je hlásnou troubou svých vlastních názorů (v tom lepším případě). S názory lidí však nemusím nutně souhlasit, takže mi názorová roztříštěnost mezi křesťany nijak nevadí.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Dva svědci - Stránka 2 Empty Re: Dva svědci

Příspěvek  Hvězdlický 29/6/2008, 09:49

To snáď nemyslíte vážne, to by Boh bol Bohom neporiadku. Cirkvi sú tak názorovo roztrieštené, že sa nedajú nikdy dokopy a vás je škoda že ste odišiel od svedkov do tohoto názorového chaosu.

Tím, že píšeš "nedajú sa nikdy do kopy" jsi mne trošku potěšil, protože na příklad Věra-quaero, uvidí, že nejsem to jen já, kdo nepřipouští možnost ekumenizace pod vládou Krista. A pokud se jim to podaří, bude to mít jiné pozadí,

S tím názorem o "svědectví" to myslím vážně, ale nepřipisuji je církvím, ale JEDNOTLIVCŮM V TĚCHTO RŮZNÝCH CÍRKVÍCH".

[quote="Hvězdlický"]Já si představuji, že ti dva svědkové znázorňují celosvětové svědectví, vydávané jednotlivci z různých církví.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Dva svědci - Stránka 2 Empty Re: Dva svědci

Příspěvek  stefan 29/6/2008, 10:24

Hvězdlický
Tím, že píšeš "nedajú sa nikdy do kopy" jsi mne trošku potěšil, protože na příklad Věra-quaero, uvidí, že nejsem to jen já, kdo nepřipouští možnost ekumenizace pod vládou Krista. A pokud se jim to podaří, bude to mít jiné pozadí,
Len taký malý postreh. Pekne na tomto príklade vidieť celý charakter Vášho postoja k veci, ktorý by sme určite nemohli nazvať nezaujatým. Vy už teraz viete, že sa niečo nemôže stať, pričom si nechávate malú rezervu, že aj keby sa to stalo, tak už viete /neviem odkiaľ/, že pod vládou Krista to nebude... ale, že to bude mať iné pozadie - pričom ste prefíkane nedopísali, že to bude pod vládou boha tohto sveta, čo my, ktorí Vás poznáme, vieme, že ste mali na jazyku.
Vaše životné utrpenie sa na Vás veľmi podpísalo, ale verte, že Boh dá každému silu prekonať všetky veci. Len mu nesmiete brániť, ale musíte sám chcieť.
stefan
stefan

Male Poeet p?íspivku : 961
vztah k organizaci : oponent
Reputace : 0
Body : -14
Registration date : 29. 03. 06

http://www.vira.cz

Návrat nahoru Goto down

Dva svědci - Stránka 2 Empty Re: Dva svědci

Příspěvek  Hvězdlický 29/6/2008, 10:39

Tak jsem Štefane zvědavý, jestli dostaneš žlutou kartu pro napadání mé víry. Já kartu již mám.
Navíc jsem nepsal JSEM SI JISTÝ, ale zdůraznil jsem závěrem, že je to jen můj názor. Doměnka.

Já, pokud s něčím nesouhlasím, mluvím všeobecně o problému. Nikoho osobně nenapadám, ani nezlehčuji.

Štefane, sledoval jsem ekumenické shromáždění v Bratislavě. Námětem byla LÁSKA.

Byli tam zástupci celé řady církví a národů. Jak by ta láska vypadala, kdyby vypukla světová válka? Řekli by všichni členové všech těchto církví VÁLKU NE, Ať si bojuji mezi sebou nevěrci?
A nebo by s klidem prali kulometem katolík do katolíka a protestant do protestanta??
Kam by se poděly ty krásné proslovy z Bratislavy??

Kazatel píše "není nic nového pod sluncem". To všechno tady již bylo a je dějinami prověřené.
Divadélko se stále opakuje, jen se mění herci a kulisy.
TO JE MŮJ NÁZOR.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Dva svědci - Stránka 2 Empty Re: Dva svědci

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 30/6/2008, 09:38

Zbyšku a Sváťo, když už se to nedočkáme od jiných tak si to musíme zpříjemnit sami, máte u mně Like a Star @ heaven . Cool
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Dva svědci - Stránka 2 Empty Re: Dva svědci

Příspěvek  Martin Vlasák 1/7/2008, 11:55

pro Amalku
zbysek napsal:
Já měl také sen, který se splnil. Takže vím, že je to možné. Tím ale nevysvětluješ, podle jakého klíče jsi poznala, že ti dva svědkové jsou Eliáš a Přímluvce a že se jedná o fyzické osoby, které jsou již na světě.

jaké jsi měla vidění ohledně přímo těch dvou svědků ? co tě navedlo na "stopu"
Martin Vlasák
Martin Vlasák
- Výstraha Administrátora: uživatel nezařazuje příspěvky podle jednotlivých témat
- Výstraha Administrátora: uživatel nezařazuje příspěvky podle jednotlivých témat

Male Poeet p?íspivku : 150
Age : 54
vztah k organizaci : 5 let občasný student
Reputace : 1
Body : -22
Registration date : 21. 03. 08

Návrat nahoru Goto down

Dva svědci - Stránka 2 Empty Re: Dva svědci

Příspěvek  Amalka 1/7/2008, 15:46

Martin Vlasák napsal:pro Amalku
zbysek napsal:
Já měl také sen, který se splnil. Takže vím, že je to možné. Tím ale nevysvětluješ, podle jakého klíče jsi poznala, že ti dva svědkové jsou Eliáš a Přímluvce a že se jedná o fyzické osoby, které jsou již na světě.

jaké jsi měla vidění ohledně přímo těch dvou svědků ? co tě navedlo na "stopu"

Bylo to jednoduché. Bůh mi je ukázal ve vidění. To vidění bylo důkazem pro mne, ne pro lidi. Jak by taky mohlo být něčí vidění důkazem pro někoho, kdo nic z toho neviděl, že? Smile
Dukazem pro lidi, že mám pravdu, je objevení druhé důležité biblické osoby, o které jsem dostala informace také od Boha.
Že nikoho nenapadlo, jak bych mohla sama od sebe objevit něco, co se nepodařilo žádnému z teologů a učenců? Efraim je můj důkaz. Je to ten největší a nejdůležitější důkaz pro lidstvo.
Efraim - Duch pravdy - Melchizedek - Duch Svatý - kněz nejvyššího Boha - ten, který má Boha po pravici. Ten je můj důkaz, že se mnou Bůh mluvil a že mi označil svého služebníka zvaného Výhonek.

Amalka

Poeet p?íspivku : 53
Reputace : 0
Body : 2
Registration date : 18. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Dva svědci - Stránka 2 Empty Re: Dva svědci

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 1/7/2008, 15:48

Úžasné.Shocked
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Dva svědci - Stránka 2 Empty Re: Dva svědci

Příspěvek  Hvězdlický 1/7/2008, 16:52

Bůh mluvil a že mi označil svého služebníka zvaného Výhonek.

K podobnému závěru (o výhonku) jsem nepotřeboval vidění, ale stačilo jen to, co je psáno v Bibli.

SJ možná nestačí ani Bible, ani vidění. Je psáno, že

˛Matouš 25:29 Neboť každému, kdo má, bude dáno a přidáno; kdo nemá, tomu bude odňato i to, co má.

Zase jsem ale uletěl od tématu "dva svědci" To bude malér. (ale až po dovolených)

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Dva svědci - Stránka 2 Empty Re: Dva svědci

Příspěvek  Martin Vlasák 2/7/2008, 04:32

Hvězdlický napsal:
Bůh mluvil a že mi označil svého služebníka zvaného Výhonek.

K podobnému závěru (o výhonku) jsem nepotřeboval vidění, ale stačilo jen to, co je psáno v Bibli.

˛Matouš 25:29 Neboť každému, kdo má, bude dáno a přidáno; kdo nemá, tomu bude odňato i to, co má.

to Hvězdlický Pokud si dobře pamatuji , tvrdil jste, že nejste majitelem žádné hřivny, tak jak to je ?

Amálko máš na mysli http://mujweb.cz/www/efraim/efraim1.htm ?
mám dotaz je Efraim genetickým potomkem jako byl Ježíš,
nebo duchovním ? že nebude mít "rodokmen" ?
Martin Vlasák
Martin Vlasák
- Výstraha Administrátora: uživatel nezařazuje příspěvky podle jednotlivých témat
- Výstraha Administrátora: uživatel nezařazuje příspěvky podle jednotlivých témat

Male Poeet p?íspivku : 150
Age : 54
vztah k organizaci : 5 let občasný student
Reputace : 1
Body : -22
Registration date : 21. 03. 08

Návrat nahoru Goto down

Dva svědci - Stránka 2 Empty Re: Dva svědci

Příspěvek  Hvězdlický 2/7/2008, 08:44

Ten text jsem použil na SJ. "Kdo má, bude přidáno, kdo nemá.....atd."

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Dva svědci - Stránka 2 Empty Re: Dva svědci

Příspěvek  Amalka 18/7/2008, 09:31

Martin Vlasák napsal:
Hvězdlický napsal:
Bůh mluvil a že mi označil svého služebníka zvaného Výhonek.

K podobnému závěru (o výhonku) jsem nepotřeboval vidění, ale stačilo jen to, co je psáno v Bibli.

˛Matouš 25:29 Neboť každému, kdo má, bude dáno a přidáno; kdo nemá, tomu bude odňato i to, co má.

to Hvězdlický Pokud si dobře pamatuji , tvrdil jste, že nejste majitelem žádné hřivny, tak jak to je ?

Amálko máš na mysli http://mujweb.cz/www/efraim/efraim1.htm ?
mám dotaz je Efraim genetickým potomkem jako byl Ježíš,
nebo duchovním ? že nebude mít "rodokmen" ?

Martine, Bůh mi ve vidění ukázal před x-lety ženu pocházející z ČSSR, která porodila dítě. Bylo to ve velkém kruhovém sále, který měl několik dvojkřídlých dveří. Uprostřed toho sálu stál muž, který to, právě narozené dítě, držel nad hlavou a říkal: "Pohleďte, toto je dítě nejvyšších Bohů a potomek králů." Pohlédla jsem na to dítě a nad jeho hlavičkou byla neskutečná záře v podobě vějíře, jež se rozprostírala po celé místnosti. V té chvíli byla místnost kolem dokola plná lékařů a za nimi stáli vojenští důstojníci a za nimi dav lidí. Ty dvojkřídlé dveře byly dokořán a za nimi stáli taky lidé. Bylo vidět, že jsou tam další dvojkřídlé dveře a za nimi taky lidé - velký zástup lidí. A všichni volali sláva, sláva ... Ta žena, která porodila to dítě v údivu na to vše hleděla. Všimla jsem si, že nad ní je také záře. Byl to kruh z hvězd. Ta žena byla Češka.

Nevěděla jsem hned, co to znamená a po mnoho let jsem to uchovávala v srdci, dokud mě Bůh nepřivedl ke stromu poznání a neukázal mi, kdo je to dítě. Tím dítětem je Efraim - král pro spravedlnost. Tělesně z rodu Josefova a duchovně potomek nejvyšších Bohů - tedy jeden ze tří - Duch pravdy neboli Svatý Duch.

Proto vím, že Žena ze Zjevení není žádná organizace, nýbrž Žena, která rodí Efraima - Krále spravedlnosti, kterému je předána Ježíšem jeho velitelská hůl i jitřní hvězda.

Je toho ještě hodně, co bych mohla napsat, ale teď by to zřejmě ještě nikdo nepochopil. Ale až vystoupí Eliáš, tak všechno obnoví a Duch pravdy vydá svědectví o Ježíši, i o Satanovi, i o hříchu.

Amalka

Poeet p?íspivku : 53
Reputace : 0
Body : 2
Registration date : 18. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Dva svědci - Stránka 2 Empty Re: Dva svědci

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru