Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

+36
Melissa
lorak
frodobagin
drobeček
JAREKzRybenu
josef poutník
Styvi
sazeč
Bulhar
kolíček08
Mezek
oneironaut
Alea
bubu
Milan Duhaj
Martin Cibulka
Tonda Vlas
witness
kovboj
Jan Vitko
Alžběta
jája
PETRONELLA87
Černá ovce sboru
Jesen
gayangel
Eliška
Old.Stloukal
Karmen
Hvězdlický
Jirka z P. (queens)
Matěj Telam
Radim
hanala
zbysek
Pasach
40 posters

Strana 18 z 18 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18

Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 18 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  Anonymní 1/11/2011, 08:42

Přátelé.

Zbyšek napsal:
Nebo je tu ještě varianta, že nekřtíte pro Krista, ale pro organizaci. To by pak bylo o něčem jiném a byl by to důkaz, že NSSJ nemá s Bohem pranic společného.
Ony dvě otázky před křtem, jsou celkem výmluvné, pro koho u NSSJ se křtí, že? :-)

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 18 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  Anonymní 1/11/2011, 08:50

Přátelé.

Bulhar napsal:
Já jsem byl coby SJ ve dvou sborech,setkal jsem se s mnohými co např.nepodávali zprávu,tukali si skleničkama i před očima jiných SJ,dávali dárky nevěřícím příbuzným k narozeninám,vstávali při hymně.Tito lidé nebyli za tyto věci perzekuováni v tom smyslu,že by za to měli právní výbor,popř.vyloučení,avšak je pravdou,že neměli šanci na jakoukoliv výsadu a práci ve sboru,ani tu nejmenší - např.být pořadateli nebo nosit mikrofony.
Ale o tom to je, pepa sice má pravdu, že mnozí, které jsi zde Bulhare popsal, se tak skutečně chovají, ale jak se k nim sbor nebo stařešinové postaví, se de facto rovná vyloučení nebo sice oficiálně jsou stále SJ, ale jak jsou na tom v očích většiny svých bratrů ve sboru? A to je to mlžení pepy, on jako ten "had", jak tu někdo naznačil, předkládá pravdivé argumenty, ale když bychom se podívali na realitu, tak se najednou jeho pravda změní na polopravdu a mnohdy v lež. Pepo, buď chlap a přiznej si to! :-)

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 18 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  Alea 1/11/2011, 12:57

zbysek napsal:
Bulhar napsal:tukali si skleničkama i před očima jiných SJ
A hele, to je taky špatně???

To je právě to, nejhorší je strach, který organizace v jednotlivcích vyvolává z hříchu proti nim a proti Bohu - a to i strach z takových kravin jako ťukání si. Já jsem dřív brala učení SJ hrozně vážně a pamatuju si, že když mi moje "světská" babička ťukla do sklenky aby si se mnou připila, lekla jsem se, že "pohanský rituál tímto aktem přivolá zlo" a odmítala jsem to vypít. Byla jsem tehdy skutečně dost "ovládnutá" strachem a org. Shocked
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 18 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  witness 1/11/2011, 18:17

sazeč napsal:
Bulhar napsal:Taky máme ve sboru jednu Danu,díky za pochvalu,mám však i úžasně chyb.

Přeji ti také jen to nejlepší.
Tu Danu z Plané?
Sazeči, psals to 2 minuty po půlnoci, kdy začal 1. listopad, den odchodu Bulhara z fóra.
Ale snad Ti ještě odpoví, až se sem vrátí poté, co prozkoumá jasné doklady,
že VRO je samozvanec.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 18 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  sazeč 1/11/2011, 20:09

witness napsal:
Sazeči, psals to 2 minuty po půlnoci, kdy začal 1. listopad, den odchodu Bulhara z fóra.
Ale snad Ti ještě odpoví, až se sem vrátí poté, co prozkoumá jasné doklady,
že VRO je samozvanec.
Witnessi, asi mám málo zkušenosti, že vůbec nechápu, jak je to možné např. u Bulhara jako čestného člověka, který díky zde mnohým upřímným informacím a dokladům z Písem svědčící proti VRO jako vynechání se vzývání Pána atd. se spíš přiklání na stranu vedenou VROem. Proto věřím, pokud je upřímný a čestný (jen Bůh ví), cestu Páně najde. Jinak by bylo kdyby leckterý upřímný SJ neměl možnost poznat pravdu z jiné strany.
Nechme se překvapit. Boží cesty jsou nevyzpytatelné...

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 18 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  frodobagin 2/11/2011, 05:27

sazeč napsal:
witness napsal:
Sazeči, psals to 2 minuty po půlnoci, kdy začal 1. listopad, den odchodu Bulhara z fóra.
Ale snad Ti ještě odpoví, až se sem vrátí poté, co prozkoumá jasné doklady,
že VRO je samozvanec.
Witnessi, asi mám málo zkušenosti, že vůbec nechápu, jak je to možné např. u Bulhara jako čestného člověka, který díky zde mnohým upřímným informacím a dokladům z Písem svědčící proti VRO jako vynechání se vzývání Pána atd. se spíš přiklání na stranu vedenou VROem. Proto věřím, pokud je upřímný a čestný (jen Bůh ví), cestu Páně najde. Jinak by bylo kdyby leckterý upřímný SJ neměl možnost poznat pravdu z jiné strany.
Nechme se překvapit. Boží cesty jsou nevyzpytatelné...
Zdarec.
Myslím si že každý SJ má možnost porovnávat co je dobré a co není. V Bibli k tomu má mnohé vybídky aby tak činil. Že se dočasně dobrovolně vzdá této možnosti je na každém jednotlivém SJ. Ale to ještě neznamená, že je SJ takový nebo makový. Každý se nacházíme v jiné fázi svého života, poznávání okolních věcí, nabývání zkušeností apod. Posuzovat čím jsme my, čím jsem já osobně, každý člověk samostatně, bude Ježíš Kristus, protože mu Jehova vše podřídil mimo sebe samotného. To samozřejmě platí pro všechny náboženské skupiny, náboženské směry, myšlenková uvažování týkající se existence boha apod. Myslím si, že pro každého, kdo chce rozhodovat sám za sebe a chce se stávat dobrým člověkem je to těžká volba tak učinit. Na druhé straně je mnohem jednodušší se vést na vlně kolektivního poznání pravdy a přijímat tyto zdánlivě ověřené pravdy.
Takže přeji všem Ježíšovu mysl a otevřené srdce.
frodobagin
frodobagin

Male Poeet p?íspivku : 421
vztah k organizaci : SJ - pevně a neotřesitelně
Reputace : 0
Body : 434
Registration date : 21. 02. 11

http://www.osel.cz

Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 18 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  witness 3/11/2011, 01:12

sazeč napsal:
Witnessi, asi mám málo zkušenosti, že vůbec nechápu, jak je to možné např. u Bulhara jako čestného člověka, který díky zde mnohým upřímným informacím a dokladům z Písem svědčící proti VRO jako vynechání se vzývání Pána atd. se spíš přiklání na stranu vedenou VROem. Proto věřím, pokud je upřímný a čestný (jen Bůh ví), cestu Páně najde. ..
Sazeči, věřím v totéž.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 18 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  JAREKzRybenu 3/11/2011, 20:29

Alea napsal:
To je právě to, nejhorší je strach, který organizace v jednotlivcích vyvolává z hříchu proti nim a proti Bohu - a to i strach z takových kravin jako ťukání si. Já jsem dřív brala učení SJ hrozně vážně a pamatuju si, že když mi moje "světská" babička ťukla do sklenky aby si se mnou připila, lekla jsem se, že "pohanský rituál tímto aktem přivolá zlo" a odmítala jsem to vypít. Byla jsem tehdy skutečně dost "ovládnutá" strachem a org. Shocked

Myslím, že jsi to Aleo skvěle vyjádřila. Učení SJ vlastně ve svých členech pověrčivost ne potlačuje, ale naopak vyvolává. Pověrčivý je přece ten, kdo se bojí šlápnout na kanál nebo pokračovat v cestě, když přes ní přeběhne černá kočka. To na jedné straně SJ odsuzují, ale na straně druhé vyvolávají pověrčivost mnohem více svazující - viz různé společensky nepříjemné až netaktní situace - třeba právě ťukání skleničkami, blahopřání apod.

SJ se pak v praxi bojí všeho možného - třeba i přečíst nebo vyslechnout si jiný než svědkovský náboženský názor (pokud to není přímo ve službě), nemluvě o názorech "odpadlíků", zkoumají kdejaký zvyk, zda náhodou nemá "pohanské kořeny". Za vším vidí Satana a démony a jimi také straší, podobně jako ztrátou Boží přízně.

Také jsem se kolikrát bál podat někomu ruku (když jsem neměl na jazyku něaký komentář uvádějící "můj postoj" na pravou míru), ťuknout si skleničkou, apod.

Svobodný člověk to neřeší Smile
JAREKzRybenu
JAREKzRybenu

Male Poeet p?íspivku : 644
vztah k organizaci : "kacíř" - dostižený a odsuzený církevní "spravedlností" organizace dne 7.3.2012 za podřizování svého svědomí Bohu, Kristu a Svatému Písmu spíše, než lidské omylné autoritě Písmu odporující.
Reputace : 0
Body : 646
Registration date : 01. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 18 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  Anonymní 4/11/2011, 08:49

Přátelé.

Ano, svobodný to neřeší, asi není svoboda, když se to stále řeší, ne? :-)

Jak to tam je nějak v tom smyslu, že když za cokoliv děkujeme Bohu, jak to může poskvrňovat? Jen nesmíme zapomínat na svědomí, ale to je na každém z nás jak vnímáme odpovědnost.

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 18 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 18 z 18 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru