Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SJ tvrdia že nemám dušu! Prečo mi nevedia vysvetlít niektoré

+4
Melissa
kovboj
Martin Cibulka
miro
8 posters

Strana 3 z 3 Previous  1, 2, 3

Goto down

SJ tvrdia že nemám dušu! Prečo mi nevedia vysvetlít niektoré - Stránka 3 Empty Re: SJ tvrdia že nemám dušu! Prečo mi nevedia vysvetlít niektoré

Příspěvek  candy 26/3/2009, 20:06

Zase nejsi tak "ztracenej", Martine, protože jsem čekal, že ten kdo čte a chápe písmo, pozná který důvod je nejdůležitější. Wink

candy

Male Poeet p?íspivku : 600
Reputace : 0
Body : 485
Registration date : 04. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

SJ tvrdia že nemám dušu! Prečo mi nevedia vysvetlít niektoré - Stránka 3 Empty Muž zahalený pláštěm

Příspěvek  kovboj 26/3/2009, 20:47

Či sa žene zjavil duch Samuela alebo démon, na tom nezáleží, ale povedal Šaulovi: Ty a Tvoji synovia budete zajtra so mnou /to znamená na onom svete/ a ako čítame ďalej na druhý deň boli zabití.
Pro odpověď k vysvětlení pozadí tohoto temného příběhu můžeme jít do Písma.
Král Saul se snažil ze země vymýtit vyvolávače duchů zemřelých(1.Sam 28:3).Jasný příklad zákazu těchto praktik nám zaznamenává např. Lev 19:31.
Klíčovým slovem v pasáži o návštěvě u věštkyně v En-dor je podle mne verš 6. Hospodin neodpovídal...Saul volí zkratkovité řešení, které je přímo proti Božím nařízením Lev 20:6 ...kdo se obrátí k duchům zemřelých, vyobcuji jej z Božího lidu.
Je tedy zajímavé, že se (domnělý) zesnulý prorok Samuel zjevuje ženě, která jedná přímo proti Božímu slovu!
Poselství "Samuela" o údělu Saula a jeho synů je také zavádějící -
že by nevěrný Saul sdílel stejný osud jako Jonata? můžeme si i povšimnout rouhavou přísahu krále ve verši 10.
Samuel je jmenován mezi hrdiny víry(Žid 11:32), kteří věřili ve vzkříšení(v.35 a 40).
Věřím, že "muž v plášti", kterého viděla žena-médium v En-doru nebyl Samuel.
kovboj
kovboj

Poeet p?íspivku : 383
Reputace : 0
Body : 284
Registration date : 20. 04. 08

Návrat nahoru Goto down

SJ tvrdia že nemám dušu! Prečo mi nevedia vysvetlít niektoré - Stránka 3 Empty Re: SJ tvrdia že nemám dušu! Prečo mi nevedia vysvetlít niektoré

Příspěvek  hanala 27/3/2009, 08:36

No v 1. Paralipomenon 10:13 je zmínka o tom, že Saul se dotazuje věštího ducha.
Taky mě zaráží, že "Samuel" říká Saulovi, že zemře kvůli neodsouzení Amáleka a že Saul i jeho synové budou zítra se „Samuelem“.

Písmo sice uvádí, že neodsouzení Amáleka byl hřích, avšak trestem za něho bylo, že byl Saul zavržen „jako král nad Izraelem“ (1 S 15,23-26),

nikoliv to, že by propadl časné, či dokonce věčné smrti.

Písmo naopak říká, že trest smrti byl udělen až v souvislosti s hříchem spiritismu (1Pa 10,13).

hanala

Poeet p?íspivku : 120
Reputace : 0
Body : 30
Registration date : 01. 03. 08

Návrat nahoru Goto down

SJ tvrdia že nemám dušu! Prečo mi nevedia vysvetlít niektoré - Stránka 3 Empty Re: SJ tvrdia že nemám dušu! Prečo mi nevedia vysvetlít niektoré

Příspěvek  kovboj 27/3/2009, 15:21

Dobré postřehy Hanalo.
kovboj
kovboj

Poeet p?íspivku : 383
Reputace : 0
Body : 284
Registration date : 20. 04. 08

Návrat nahoru Goto down

SJ tvrdia že nemám dušu! Prečo mi nevedia vysvetlít niektoré - Stránka 3 Empty Re: SJ tvrdia že nemám dušu! Prečo mi nevedia vysvetlít niektoré

Příspěvek  Jiří 1/4/2009, 11:42

Líbil se mi výrok někoho, který vysvětloval proč vlastně vznikla dnešní ekonomická krize: "někdo se zeptal kde jsou peníze"? Kdyby se nezeptal nebyla by krize. Proto vidím podobnost ve všech debatách a filozofováních o všem možném, například v tomto fóru o duši. Kdyby se někdo nezeptal jestli je duše smrtelná nebo nesmrtelná, tak by se o tom nikdo nebavil a žil by dál v klidu a spokojený, že mu Pán dává vše potřebné pro jeho život. Ale pak se někdo objeví a začne šťourat a je důvod pro založení náboženských skupin, které se pak liší podle svých naukových základů jejich seskupení což vyvolává nespokojenost a na světě je konflikt. Proč? Protože jsme nikdo neposlouchali radu o tom abychom nebyli živočišní, ale duchovní.

Jiří

Male Poeet p?íspivku : 81
Reputace : 0
Body : 6
Registration date : 21. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

SJ tvrdia že nemám dušu! Prečo mi nevedia vysvetlít niektoré - Stránka 3 Empty Re: SJ tvrdia že nemám dušu! Prečo mi nevedia vysvetlít niektoré

Příspěvek  kovboj 1/4/2009, 18:13

"
někdo se zeptal kde jsou peníze"? Kdyby se nezeptal nebyla by krize.
Je vidět, že autor tohoto výroku měl smysl pro humor a taky jsem se tomu musel pěkně zasmát. Ale dávat otázky je legitimní, zvláště ve věcech, které se týkají naši časnosti a především věčnosti.
Před půl tisíciletím si jeden augustiniánský mnich četl bibli(běžný návštěvník kostela to nedělal) a najednou zjistil, že mnoho věcí, které se vydávají za křesťanské a biblické, je trochu jinak. Jmenoval se Martin Luther a reformace začala jen proto, že si někdo začal klást otázky.Podobně bychom mohli mluvit o každém, kdo objevil a objevuje skutečné poklady bible, často zapadané prachem lidských tradic a výkladů.
Kdyby se někdo nezeptal jestli je duše smrtelná nebo nesmrtelná, tak by se o tom nikdo nebavil a žil by dál v klidu a spokojený, že mu Pán dává vše potřebné pro jeho život. Ale pak se někdo objeví a začne šťourat a je důvod pro založení náboženských skupin, které se pak liší podle svých naukových základů jejich seskupení což vyvolává nespokojenost a na světě je konflikt.
I k tomu, že je člověk vděčný Pánu Bohu za to, co mu k životu dává, což je jistě správné,se podle mne dojde tak, že si člověk klade otázky a odpovídá si na ně. Pán nás dokonce k otázkám vyzývá(např.Iz 45:11;Jer 6:16...).
Písmo chválí Židy v Beroji, že zkoumali v Písmu, zda-li jim slavný apoštol Pavel zvěstuje pravdu(Sk 17:11),kladli si tedy otázky, nepadli před Pavlem "na hubu" jen proto, že je to velký evangelista.
Patří ke svobodě, kterou nám Pán dal, že ne každý si na otázky odpoví správně, někdo si otázky ani klást nechce nebo i při odpovědích zabloudíme.Konflikt vzniká tam, kde není ochota akceptovat názor druhého a kde je snaha o uniformitu na úkor jednoty a kde není na prvním místě odpověď na otázky:" co o tom říká Písmo?"
Protože jsme nikdo neposlouchali radu o tom abychom nebyli živočišní, ale duchovní.
Je to pravda, jistě všichni s naší "živočišností" máme problém.Tělesné projevy do života patří, stejně jako duchovní. Ale nechtěl bych se pouštět do rozboru, co do toho patří a co ne, je to totiž velmi "tenký led".
kovboj
kovboj

Poeet p?íspivku : 383
Reputace : 0
Body : 284
Registration date : 20. 04. 08

Návrat nahoru Goto down

SJ tvrdia že nemám dušu! Prečo mi nevedia vysvetlít niektoré - Stránka 3 Empty Re: SJ tvrdia že nemám dušu! Prečo mi nevedia vysvetlít niektoré

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 3 z 3 Previous  1, 2, 3

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru