Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sekta je jak Polepšovna

+7
Alea
Tonda Vlas
Jesen
Styvi
jája
PETRONELLA87
Villon
11 posters

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Goto down

Sekta je jak Polepšovna Empty Sekta je jak Polepšovna

Příspěvek  Villon 21/10/2009, 18:21

Dovolte mi hned v úvodu vysvětlení, proč zrovna Polepšovna a jak se na ni dívám já.
Polepšovna nebo také lidově Pasťák je v podstatě nápravné zařízení pro mladé delikventy, kde jsem téměř deset let učil na škole fungující v rámci ústavu. Proto také, moc prosím, nevnímejte moje označení Polepšovna pejorativně. Pro mne, kdy se jednalo o denní chlebíček, je toto zařízení realitou, o jejichž důsledcích se můžeme bavit, můžeme hledat možná zlepšení současné situace – ovšem pouhým povídáním nezměníme tu skutečnost, že určité procento dětí je obecně řečeno nepřizpůsobivé a vždy budou vznikat problémy s jejich socializací – zkrátka s jejich sžitím se s okolím.
Z vlastní praxe taktéž vím, že určité procento těchto „zlobivých dětí pod zámkem“ dostane časem rozum a tak se jejich chvilková izolace od majoritní společnosti prokáže nakonec jako veliké požehnání, protože za relativními mřížemi nemohou tolik škodit okolí (i když připouštím, že určité negativum je v tom, že se v této koncentraci lumpů naučí, co možná ještě neuměly) a čas hraje v jejich prospěch – přicházející rozum totiž přináší i moudřejší postoje a názory. Viděl jsem třeba na vlastní oči případy dětí, které skončily na střední škole a studovaly s vynikajícím prospěchem. Zkrátka – v jednom okamžiku překročily svůj stín a vrátily se do běžného života obohacení silnou zkušeností.
Na druhou stranu znám samozřejmě i jiné případy - a upřímně řečeno je jich procentuelně více, kdy ani Polepšovna dítěti nepomohla se polepšit a při krátkodobém návratu mezi „normální“ lidi páchaly další trestnou a jinak nepřijatelnou a často i sebezničující činnost. Nakonec tedy šly z ústavu do ústavu a konečnou cestou je kriminál…
Nyní vzniká určitě otázka – proč to tu celé tak zdlouhavě i když zajímavě (jak praví Cimrmani) vyprávím? Mno – 17 let jsem byl Svědkem Jehovovým (z toho minimálně 12 let jsem byl nějak jmenovaný – pomocný průkopník, služební pomocník, pravidelný průkopník, starší, předsedající dozorce – tedy pastor = pro nezasvěcené) a život v sektě mi přijde právě přesně jako život v Polepšovně. Dovolte mi, prosím, vysvětlit proč to tak vidím.
Nejprve ale pár slov k onomu hanlivému označení sekta. Samozřejmě, že jsem ho i já mnoho let odmítal a používal onu naučenou argumentaci (založenou převážně na Rozmluvách z Písma – publikace Svědků – co říct, když někdo řekne), že sekta je odštěpek od něčeho či následovníci jednoho člověka – a to Svědkové nic z toho nejsou. Je pravda, že i o tom by se dalo s úspěchem pochybovat, ale pro mne je důležitější mnohem víc ještě jiný aspekt = tato pseudodefinice je vytvořena SVĚDKY pro SVĚDKY. V odborné literatuře (a nemluvím teď o nějaké údajně „odpadlické“ – ke které mají svědkové hluboké a také pochopitelné předsudky) se používají různé definice, ale v zásadě jde o to, zdali je určitá organizovaná náboženská skupina vedena ke svému názoru, či zdali je dán jeden univerzální vzor, který MUSÍ ostatní napodobovat a to i přes odpor vlastního ega a jehož překročení či nedodržení je také penalizováno – trestáno. V nejhorším případě se jedná o jakési ústní učení či tradiční názory stařešinů, které jdou často nad to, co je kdesi psáno v jejich „svatých“ knihách, ke kterým se odvolávají. Dle mého názoru toto přesně sedí právě na Náboženskou společnost Svědkové Jehovovi (nejen) v České republice. A mimochodem – Polepšovna je uzavřený svět za zdmi, kde se na realitu jen hraje – i to (podle mého) přesně sedí na život v sektě. Mně stačí třeba hned první argument – pokud by šlo skutečně o napodobení „vědeckého“ přístupu ke studiu bible, pak kde je onen základní kámen, totiž porovnávání různých hypotéz na dané téma? Kolik svědků si přečetlo byť i jen jednu skutečnou studii, která je PROTI? Vše je filtrováno a schváleno ústředím a co je mnohem horší – alespoň u mne to vyvolávalo dlouhodobé zdání objektivního přístupu = v publikacích společnosti jsou přeci citovány i jiné zdroje. Jistě, ale jak korektně jsou citáty použity a co ostatní argumenty z oněch publikací, které se „nehodí do krámu“? A co třeba to, že někdo může číst často katolické výkladové slovníky a přitom za tutéž činnost by řadový svědek měl vážný problém?!
Nechci zabíhat příliš do osobní roviny popisující vlastní zkušenost – rád bych udržel „literární útvar“ připodobnění. Nemohu ale alespoň krátce nenaznačit – i já jsem v sedmnácti letech potřeboval trochu polepšit ze svých postpubertálních představ o světě (zejména tedy po rozvodu svých rodičů) a také jsem potřeboval alespoň slyšet (když už ne moc vidět), že mne má někdo rád a že na mne někomu záleží. Pro vstup do sekty jsem byl tedy (nevědomky) ideálně připraven – nakonec lepší, než brát drogy, ne? (i když se jedná v podstatě o hodně podobnou závislost s podobným průběhem i odvykacími příznaky). A když se ještě objeví někdo z kamarádů, kteří vše ideálně popisují (sám teprve začínal a měl růžové brýle) – nebylo zbytí (mimochodem – právě tato skutečnost jasně ukazuje o pomýlenosti teorie o úspěšnosti služby dům od domu, což pozdější praxe jasně ukázala).
Pro všechno jsem se s mladickou silou nadchnul a (dnes již hodnoceno – bohužel) postupoval po sektářské hierarchii (kterou také mimo jiné svědkové odmítají uznat, že mají) až na úroveň „pastora“. Touto optikou nahlíženo jsem se jen obtížně prokousával negativy v učení i chování sekty. Není mi to omluvou, já vím, ale ne, že jsem spousty věcí neviděl, to ano (i když tzv. „starší“ mají velice zkreslenou představu a realitě sboru – málo co, se k nim totiž dostane), ale já to bral tak, že to ze své pozice změním a napravím – proto jsem vydržel tak dlouho… A pak samozřejmě rodina a přátelé – vše se strašně komplikovaně řeší hlavně psychologicky – o tom ale až v závěru…
Jedna malá poznámky pod čarou – nejlépe to vystihuje typicky svědkovský vtip = jak bratr chytí zlatou rybku a ta mu chce splnit tři přání. On chce znát víc o sboru – pink – a je starším. Po čase mu to přijde málo – chtěl by vědět víc i o kraji – pink – je starším dozorcem. Po čase mu i to přijde málo – rád by věděl i pikantní detaily ze života bratrů – pink – a je z něho sestra!
Zkrátka – mnoho let jsem mohl pozorovat, jak určité procento v populaci (podobně, jako u zlobivých dětí) přichází do sekty a prožívá podobné stavy, jako tehdy já. Samozřejmě, že i tady platí onen efekt „zmoudření“ časem, vždyť obecně řečeno = každá parta lidí, kteří se pro něco nadchnou (a lhostejno, je-li to cosi náboženského) dokáže hodně dobrého v osobní rovině. Zbytečně se totiž svědkové vytahují počtem lidí, odvyknuvších si na drogy – tohle funguje snad i u filatelistů, když dokážou dát člověku smysl a taky řád. Otázkou je, jak dlouho jim to vydrží a tady naopak svědkové zaostávají mnohem víc za všemi podobnými skupinami, protože pokud má někdo tendenci k recidivě, ihned ho vyloučí ze svých řad – přesně v duchu „nejme jako my“ a jsou zase čistí! Samozřejmě, že ne všichni příchozí jsou nutně feťáci. Co ale platí 100% - jsou to lidé s narušeným sebehodnocením, v obtížné životní situaci anebo lidé bez vzdělání, kterým je brzy nabídnuta vysoká „šarže“ – vždyť kde jinde může člověk s pár třídami základky vyučovat na velkém kongresu tisíce posluchačů = lze to tady a u komunistů – v obojím případě je to za „zásluhy o výstavbu“.
Přirovnání k Polepšovně, opět podle mého, sedí i v tom, jak časem mnozí získávají nadhled a jsou schopni stát na svých nohách – bez potřeby delegovat odpovědnost za sebe rozhodovat na jiné (v tomto případě konkrétně až do Brooklynu). Odcházejí s vynikající zkušeností do života. Tyto lidi totiž už málokdo dokáže zmanipulovat do podobného brainwashingu (vymývání hlav) – vědí až příliš trpce, co to obnáší. Proto vstup do sekty nevidím tak tragicky, jak bylo v médiích dříve rádo prezentováno… Člověk zkrátka v životě udělá hodně konin – to už se tak stává = chybovati jest lidské. Horší je, když někdo v bludu zůstává, ale to už je nakonec jejich věc a kromě toho – naštěstí není všem dnům konec (navzdory tomu, co svědkové tvrdí)… A podobně právě i zde zůstává velké procento těch, co neodejdou nikdy a díky nimž sekta zůstává, funguje dál a je zřejmě i nesmrtelná. Pohodlí nalajnované cesty a klid bez nutnosti se rozhodovat sám za sebe jim vyhovuje natolik, že nikdy nepřekročí svůj stín…škoda… Proto jsem ale dalek odsuzování těchto lidí – je mi jich upřímně líto. Až moc dobře totiž vím, jak vypadá realita na shromáždění a jednotlivá prožívání v srdcích jednotlivců. Jak velice znám tento stálý vnitřní rozpor mezi tím, co je psáno, že by mělo fungovat a přinášet štěstí a tím, co člověk prožívá… A když se k tomu ještě přidá neustálé vyvolávání pocitu viny = shromáždění, literatura, bratři atd. – divím se, že je procento sebevražd mezi svědky až tak nízké (vyšší ovšem ve srovnání s jinými náboženskými skupinami je)!
Stručně řečeno – děkuji, mně už to stačilo, já dál půjdu po svých. A dokonce vím, jak bych mohl být užitečný. Je mi moc dobře známo, jak velký počet psychických poruch mezi svědky je a stejně tak vím, jak obtížné je přijmout odbornou péči u lidí „ze světa“ anebo minimálně odborníkům bez osobní zkušenosti. „Pravověrným“ moc nepomůžu = pro ně jsem odpadlík, ovšem je mnoho lidí „na okraji“, kteří řeší, jak a kdy odejít – či jak vše řešit. Věřte, že já jsem právě z tohoto důvodu odcházel dva roky – a právě praxe ukázala, že jsem se rozhodl správně a vše probíhá v relativním klidu a s co možná nejmenšími bolestmi na všech stranách. No, a když si k tomu přidáte ještě moje psychologické i pedagogické vzdělání (jsem etoped – speciální pedagog pro mravně narušenou mládež) – jsem plně k dispozici na emailu přes webové rozhraní zde: http://www.folktime.cz/index.php?option=com_chronocontact&chronoformname=tiraz_vejsada
k pomoci a podpoře potřebným. Někdy totiž není řešením ihned rychlý odchod, ale dá se „pobyt“ v sektě zpříjemnit a mírně i zlepšit – podobně jako v onom Pasťáku. Věřte mi…
Váš Ondřej Vejsada, Ph.D.

Villon

Male Poeet p?íspivku : 16
Age : 50
vztah k organizaci : odpadlík
Reputace : 0
Body : -14
Registration date : 22. 08. 07

http://www.smutnokraj.cz

Návrat nahoru Goto down

Sekta je jak Polepšovna Empty Re: Sekta je jak Polepšovna

Příspěvek  PETRONELLA87 31/8/2011, 13:25

jocolor


Naposledy upravil PETRONELLA87 dne 7/12/2011, 16:43, celkově upraveno 1 krát

PETRONELLA87

Female Poeet p?íspivku : 97
Reputace : 0
Body : 109
Registration date : 16. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

Sekta je jak Polepšovna Empty Re: Sekta je jak Polepšovna

Příspěvek  Villon 31/8/2011, 13:54

PETRONELLA87 napsal:Není jako polepšovna v žádném případě, je pravda, že sice máš zakázáno spoustu věcí, ale pořádku v životě tě to nenaučí, spíš jakési nesmysle...

Obávám se, že naprosto netušíš, o čem je řeč = v jednom jsem byl 10let a v druhém 17let - tak prosím o trochu respektu a odpuštění si vyjádření typu "v žádném případě" = 100% ví všechno jenom blbec a obecně platí, že nic neplatí obecně...

Nic ve zlém, ale tahle dogmatická vyjádření mne vážně popuzují!

Villon

Male Poeet p?íspivku : 16
Age : 50
vztah k organizaci : odpadlík
Reputace : 0
Body : -14
Registration date : 22. 08. 07

http://www.smutnokraj.cz

Návrat nahoru Goto down

Sekta je jak Polepšovna Empty Re: Sekta je jak Polepšovna

Příspěvek  PETRONELLA87 31/8/2011, 19:45

geek


Naposledy upravil PETRONELLA87 dne 7/12/2011, 16:41, celkově upraveno 1 krát

PETRONELLA87

Female Poeet p?íspivku : 97
Reputace : 0
Body : 109
Registration date : 16. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

Sekta je jak Polepšovna Empty Milá Petro!

Příspěvek  Villon 31/8/2011, 20:06

Já mluvil o Polepšovně - tedy DVÚ = dětský výchovný ústav = a o tom zjevně nic nevíš a proto příště nepiš, že se jí sekta nepodobá - to jsem chtěl svým komentářem říci...
Oki - nechme toho!

Přeji hezké dny,
Ondra

Villon

Male Poeet p?íspivku : 16
Age : 50
vztah k organizaci : odpadlík
Reputace : 0
Body : -14
Registration date : 22. 08. 07

http://www.smutnokraj.cz

Návrat nahoru Goto down

Sekta je jak Polepšovna Empty Re: Sekta je jak Polepšovna

Příspěvek  jája 1/9/2011, 08:42

Petronello, už jsem ti psal jinde: urovnej si to v hlavě. Napadáš svědky a zároveň píšeš, že tchýně-SVĚDEK je na tom podobně, jako Monyová, od manžela-NESVĚDKA. Nějak ti nerozumím a nejsem si jistej, jestli si rozumíš sama. Píšeš tu trošku zmateně. Jako dítě, který se chce tvářit dospěle. Bez urážky.

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Sekta je jak Polepšovna Empty Re: Sekta je jak Polepšovna

Příspěvek  PETRONELLA87 1/9/2011, 09:58

Twisted Evil


Naposledy upravil PETRONELLA87 dne 7/12/2011, 16:42, celkově upraveno 1 krát

PETRONELLA87

Female Poeet p?íspivku : 97
Reputace : 0
Body : 109
Registration date : 16. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

Sekta je jak Polepšovna Empty Re: Sekta je jak Polepšovna

Příspěvek  jája 1/9/2011, 13:01

Musím tě opravit, sám jsem byl deset let starší. Víš toho o svědcích poměrně málo. A pláčeš na nesprávnym hrobě. Jednak debatuješ s bejvalýma nebo nečinnýma SJ, takže se nám nepokoušej vysvětlovat, co jsme směli nebo ne. Víme to a vcelku nám to je asi dneska jedno. A pak tu shazuješ ne SJ, ale rodinu svýho přítele. Z tvýho podání to jsou špinavý psychopati. Pak nechápu, proč se do takový rodiny dereš a ještě to zveřejňuješ.

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Sekta je jak Polepšovna Empty Re: Sekta je jak Polepšovna

Příspěvek  Styvi 1/9/2011, 13:03

PETRONELLA87 napsal:To zase nechápeš ty...Díky tomu, že tato víra učí ba přímo nakazuje a diktuje ženám, že mají být na svých mužích závislé, je tak na tom, jak je...Může se k ní chovat jak se mu momentálně zlíbí...Bez urážky, jak chce...Momentálně, ona jej přesto díky tomuto náboženství musí milovat a nesmí se rozvést, protože za rozvod hrozí asi tak vyloučení a když je psychicky závislá na této sektě, nebo to nevíš, zeptej se starších, co se s tebou stane, když se rozvedeš...???? To vám asi neřekli, melou totiž jenom o pozlátku, ale tu druhou stranu, tu vám obyčejným pěšákům zatují a zamlčují...A zkuste si přečíst něco, co ukazuje Svědky v pravém světle, kárné řízení Vás nemine...Když na to dojde starší sboru....
Přeji ti hezký den Petro.
Rád bych tě upozornil ,že nemáš tak docela pravdu.
Co se týče rozvodu – pokud je důvod k rozvodu – třeba nevěra ,tak je rozvod povolen.
Jinak – taky je možná rozluka – ta se dá aplikovat pokud je třeba manžel nějaký tyran.
Ty možnosti opravdu jsou.

Jinak rád bych tě upozornil ,že i v nevěřících rodinách je hodně násilí a tyranie.
Já myslím ,že problém špatného chování je v lidech a ne ve víře.

Krásný den.
Styvi
Styvi

Male Poeet p?íspivku : 450
Age : 64
vztah k organizaci : Už žádný
Reputace : 2
Body : 451
Registration date : 30. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Sekta je jak Polepšovna Empty Re: Sekta je jak Polepšovna

Příspěvek  Jesen 2/9/2011, 22:50

Villon napsal: Co ale platí 100% - jsou to lidé s narušeným sebehodnocením, v obtížné životní situaci anebo lidé bez vzdělání, kterým je brzy nabídnuta vysoká „šarže“

Milý Vilone, tvůj příspěvek jsem si přečetl se zájmem a musím s ním souhlasit. Líbí se mi i tvá nabídka pomoci. S čím však plně nesouhlasím je tvé 100% vyjádření k tomu, kdo se stává členem sekty. Na jednu skupinu jsi určitě zapomněl, protože ani ta se do přirovnání k polepšovně nehodí. Jde o děti, které se v rodinách SJ narodily. Pokud vím, děti narozené v polepšovně chovancům v polepšovně dále od narození nežijí... Píši o tom proto, že jsem takovým případem. Pokud je člověk od mala vychováván, indoktrinován a manipulován milujícím rodičem, který prošel týmž systémem, jako dítě cítí a vidí lásku mezi lidmi v komunitě, pak nepatří do tebou vyjmenovaných skupin lidí.

Jesen

Male Poeet p?íspivku : 572
vztah k organizaci : odešel od lidské organizace SJ, v duchu ne od jejích obětí
Reputace : 0
Body : 563
Registration date : 06. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Sekta je jak Polepšovna Empty Re: Sekta je jak Polepšovna

Příspěvek  Villon 6/9/2011, 16:35

Jesen napsal: Milý Vilone, tvůj příspěvek jsem si přečetl se zájmem a musím s ním souhlasit.
Děkuji.
Jesen napsal:S čím však plně nesouhlasím je tvé 100% vyjádření k tomu, kdo se stává členem sekty.
Odpusť - ale nejedná se o vyčerpávající studii - tedy NIC stoprocentního - tedy není příliš s čím nesouhlasit. Pokud to tedy chápu správně, tak doplňuješ to, co jsem napsal. Pokud tomu tak je, pak souhlasím a v tomto případě výjimečně 100% ;-)
Jesen napsal:
Na jednu skupinu jsi určitě zapomněl, protože ani ta se do přirovnání k polepšovně nehodí. Jde o děti, které se v rodinách SJ narodily.

P.S.: I já byl dlouhou dobu starší a dokonce předsedající dozorce - a souhlasím s hodnocením Petry = ona si totiž myslí, že se tady scházejí SJ a proto nám to chce nandat...je to celkem legrace...i smutné zároveň...

Villon

Male Poeet p?íspivku : 16
Age : 50
vztah k organizaci : odpadlík
Reputace : 0
Body : -14
Registration date : 22. 08. 07

http://www.smutnokraj.cz

Návrat nahoru Goto down

Sekta je jak Polepšovna Empty Re: Sekta je jak Polepšovna

Příspěvek  Tonda Vlas 6/9/2011, 23:24

Villon napsal:

P.S.: I já byl dlouhou dobu starší a dokonce předsedající dozorce - a souhlasím s hodnocením Petry = ona si totiž myslí, že se tady scházejí SJ a proto nám to chce nandat...je to celkem legrace...i smutné zároveň...

Jseš tu pouze krátce, takže vím, že PETRONELLA si to nemyslí, píše sem už hodně dlouho, takže dobře ví, kdo píše na tuto diskusi. Přesto jsem za její poslední příspěvky vděčný, poněvadž až teď po dlouhé době jsem pochopil, o co go v té rodině.

Tonda Vlas

Male Poeet p?íspivku : 875
Reputace : 0
Body : 873
Registration date : 15. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

Sekta je jak Polepšovna Empty Re: Sekta je jak Polepšovna

Příspěvek  Alea 8/9/2011, 18:32

Villon napsal: Mně stačí třeba hned první argument – pokud by šlo skutečně o napodobení „vědeckého“ přístupu ke studiu bible, pak kde je onen základní kámen, totiž porovnávání různých hypotéz na dané téma? Kolik svědků si přečetlo byť i jen jednu skutečnou studii, která je PROTI? Vše je filtrováno a schváleno ústředím a co je mnohem horší – alespoň u mne to vyvolávalo dlouhodobé zdání objektivního přístupu = v publikacích společnosti jsou přeci citovány i jiné zdroje. Jistě, ale jak korektně jsou citáty použity a co ostatní argumenty z oněch publikací, které se „nehodí do krámu“? A co třeba to, že někdo může číst často katolické výkladové slovníky a přitom za tutéž činnost by řadový svědek měl vážný problém?!

Mluvíš mi z duše!!! O to všem jsem uvažovala už jako dítě!

Villon napsal:Co ale platí 100% - jsou to lidé s narušeným sebehodnocením, v obtížné životní situaci anebo lidé bez vzdělání, kterým je brzy nabídnuta vysoká „šarže“ – vždyť kde jinde může člověk s pár třídami základky vyučovat na velkém kongresu tisíce posluchačů = lze to tady a u komunistů – v obojím případě je to za „zásluhy o výstavbu“.

Znám to z praxe - moji rodiče jsou živým příkladem Tvého hodnocení. Maminka se neustále podceňuje, sama se bojí cokoli posoudit a rozhodnout a lpí na otci a otec zase křečovitě lpí jako pijavice na všem, co napsala společnost a je předsedajícím.....tedy naprosto ukázkový příklad Tvých hypotéz... Very Happy

Villon napsal:A podobně právě i zde zůstává velké procento těch, co neodejdou nikdy a díky nimž sekta zůstává, funguje dál a je zřejmě i nesmrtelná. Pohodlí nalajnované cesty a klid bez nutnosti se rozhodovat sám za sebe jim vyhovuje natolik, že nikdy nepřekročí svůj stín…škoda…

Obávám se, že to tak bude....
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Sekta je jak Polepšovna Empty Re: Sekta je jak Polepšovna

Příspěvek  Bulhar 14/9/2011, 17:45

Pohodlí nalajnované cesty-jestli je život SJ pohodlný,to si snad nemůže myslet ani ten nejzaritější odpůrce.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Sekta je jak Polepšovna Empty Re: Sekta je jak Polepšovna

Příspěvek  zbysek 14/9/2011, 18:21

Bulhar napsal:Pohodlí nalajnované cesty-jestli je život SJ pohodlný,to si snad nemůže myslet ani ten nejzaritější odpůrce.
Je pohodlný v tom, že tě nenutí ke složitému a často bolestivému rozhodování. Také v tom, že SJ nenese za sebe celé břímě osobní zodpovědnosti před Bohem, protože tu podstanou část za něj přebral VRO.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Sekta je jak Polepšovna Empty Re: Sekta je jak Polepšovna

Příspěvek  Bulhar 14/9/2011, 18:39

Vidíš,a já jako SJ jsem se složitě a bolestivě rozhodl číst a chápat tvé komentáře i
tvoji osobnost,a víš kdo mi v tom nevědomky pomohl? Nebyl to VRO,ale Styvi a Sazeč.Zatím mi chápání tebe vůbec nejde,avšak může se to změnit,tak uvidíme.
Bůh je mocný.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Sekta je jak Polepšovna Empty Re: Sekta je jak Polepšovna

Příspěvek  Alea 14/9/2011, 18:50

Jsem ráda, Bulhare, že jsi sem znovu přišel a že jsi se tak rozhodl. Jen v duchu lásky a otevřenosti se lidé mohou opravdu pochopit.

Chvála Pánu! I love you
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Sekta je jak Polepšovna Empty Re: Sekta je jak Polepšovna

Příspěvek  Bulhar 14/9/2011, 18:55

Děkuji.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Sekta je jak Polepšovna Empty Re: Sekta je jak Polepšovna

Příspěvek  zbysek 14/9/2011, 19:16

Bulhar napsal:Vidíš,a já jako SJ jsem se složitě a bolestivě rozhodl číst a chápat tvé komentáře i tvoji osobnost,a víš kdo mi v tom nevědomky pomohl? Nebyl to VRO,ale Styvi a Sazeč.
VRO ti v tom zcela pochopitelně pomoct nemůže, protože dle něj se se mnou nemáš vůbec bavit. A pokud tak i přes důrazné varování činíš, máš problém a můžeš za to skončit před právním výborem. Ale to jistě víš taky. Smile

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Sekta je jak Polepšovna Empty Re: Sekta je jak Polepšovna

Příspěvek  Bulhar 14/9/2011, 19:37

Konečně souhlasím s tvým komentářem,byl i vtipný,v tomto by mi VRO opravdu nepomohl,nebylo to však první složité a bolestivé rozhodnutí,co jsem SJ,a to zažívají všichni SJ v různých oblastech života s plnou odpovědností před Bohem,ani VRO ani organizace tuto odpovědnost nenahrazují,takže si opět troufám tvrdit,že SJ nemají v žádném případě pohodlnou cestičku.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Sekta je jak Polepšovna Empty Re: Sekta je jak Polepšovna

Příspěvek  zbysek 14/9/2011, 19:54

Bulhar napsal:... s plnou odpovědností před Bohem,ani VRO ani organizace tuto odpovědnost nenahrazují,takže si opět troufám tvrdit,že SJ nemají v žádném případě pohodlnou cestičku.
Sjednoceni, str. 120, odst. 7:
"Abychom se líbili Jehovovi, musíme přijímat poučení, které on opatřuje tímto sdělovacím prostředkem, a jednat v plném souladu s ním."

Jinými slovy, ty se nejenže nemusíš, ale správně ani nemáš samostatně dotazovat Boha, zda toto či ono učení je správné či nikoliv. Nemáš samostatně zkoumat duchy (1Ja 4:1), protože to někdo jiný dělá za tebe. Tím však předáváš část zodpovědnosti za svou víru na někoho jiného. Už to není mezi tebou a Kristem, ale je do toho pevně zapleten VRO, kterého nesmíš nijak obejít. V tomto smyslu to máte pohodlné. Avšak nikoliv pravdivé.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Sekta je jak Polepšovna Empty Re: Sekta je jak Polepšovna

Příspěvek  Bulhar 14/9/2011, 20:00

Před Bohem máš odpovědnost však také za chování,a to každý SJ stojí před Bohem sám.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Sekta je jak Polepšovna Empty Re: Sekta je jak Polepšovna

Příspěvek  zbysek 14/9/2011, 20:20

Bulhar napsal:Před Bohem máš odpovědnost však také za chování,a to každý SJ stojí před Bohem sám.
Psal jsem o části(!!!) zodpovědnosti. V otázce pochopení Boha a osobního vztahu s Kristem však jdete po pohodlné a vyšlapané cestě.

L 13:24 "Snažte se vejít úzkými dveřmi, neboť mnozí, pravím vám, se budou snažit vejít, ale nebudou schopni."

J 10:9 "Já jsem dveře. Kdo vejde skrze mne, bude zachráněn, bude vcházet i vycházet a nalezne pastvu."

Tedy právě to nejdůležitější, a to bezprostřední a přímý vztah s Kristem, je to, co vám VRO odpírá, schovává to před váma, a nahrazuje to svou širokou a pohodlnou cestou. Slušně se chová kdekdo, jenže to není ta úzká a namáhavá cesta.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Sekta je jak Polepšovna Empty Re: Sekta je jak Polepšovna

Příspěvek  Bulhar 14/9/2011, 21:14

Nemohu souhlasit,mnoho SJ má vztah jak k Jehovovi,tak ke Kristu a křestanský život SJ není vyšlapaná cestička.Na své názory máš právo,nechci je snižovat,jen s nimi nesouhlasím.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Sekta je jak Polepšovna Empty Re: Sekta je jak Polepšovna

Příspěvek  Alea 14/9/2011, 21:29

Myslím, že si nerozumíte...mám dojem, že Zbyšek nesnižuje nasazování sil ve službě a poměrně opravdu těžký život SJ, mám z toho pocit, že Zbyšek mluví o snadné cestě v "duchovním" ohledu. Je totiž rozdíl, když pátráme sami "mezi kameny" anebo když nás někdo vede za ruku a my na něj spoléháme....
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Sekta je jak Polepšovna Empty Re: Sekta je jak Polepšovna

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru