Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sekta je jak Polepšovna

+7
Alea
Tonda Vlas
Jesen
Styvi
jája
PETRONELLA87
Villon
11 posters

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Goto down

Sekta je jak Polepšovna - Stránka 2 Empty Re: Sekta je jak Polepšovna

Příspěvek  zbysek 14/9/2011, 21:38

Přesně tak, Aleo.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Sekta je jak Polepšovna - Stránka 2 Empty Re: Sekta je jak Polepšovna

Příspěvek  Anonymní 15/9/2011, 10:55

Přátelé.

Bulhare, Zbyšek má například na mysli, že u SJ nemůžeš, díky VRO, veřejně třeba na studiu SV se přiznat, že díky tvé svobodné volbě, kterou jsme všichni dostali od našeho stvořitele, že diskutuješ na internetu s odpadlíky (což je taky úžasné, jak vědí, že to jsou odpadlíci, oni se jich ptali proč nejsou SJ, a oni mohou sledovat takové diskuze aniž by se někomu odpovídali, jestli ne, tak jak mohou vědět, že takové stránky existují a kdo na nich je???). Omlouvám se, můžeš, ale asi by něco proběhlo, co taky Zbyšek ti naznačuje (např. právní výbor), když bys na svém trval, tedy že budeš nadále číst a případně přispívat do takových diskuzí. Toto je třeba takový příklad toho, že místo abys nesl "plnou" odpovědnost za své chování, tak ti do toho vstupuje třetí element VRO. Jistě můžeš argumentovat, přeci na takových diskuzích je spousta podvodníků a lhářů a těch, co to s druhými vůbec nemyslí dobře, a budeš mít pravdu, jenže jedna věc je varovat před takovým jednáním, ale nechat rozhodnutí na tobě i s následky, nebo tě varují, ale zároveň když bys jejich varování neakceptoval, tak činí kroky, na které právě Zbyšek poukazuje!

Nebo transfúze krve. Je jedno, že doktoři, protože vědí, že to není jen tekutina, ale že je to tkáň a proto, když ji přijmeš tak jako bys ji měl transplantovanou a nesl riziko následků a reakcí tvého těla. Ale opět se dostáváme k bodu tvé "odpovědnosti", se svobodně rozhodnout jestli v případě záchrany života partnerky nebo dítěte, se rozhodneš tak či onak, to zase posuzují na příkaz VRO, stařešinové. Proč? Chápal bych, kdybys své rozhodnutí, jakékoliv, šířil dál, tedy nutil ostatní, kteří by se třeba s tvým rozhodnutím neztotožnili, aby tak učinili, pak bych chápal, že stařešinové nějak zakročí. Ale když to zůstane v rovině tvého "osobního" rozhodnutí, nevidím lidský ani biblický důvod, aby tvé rozhodnutí řešil někdo jiný než Bůh, co?

A mohli bychom pokračovat v mnoha případech, kdy VRO přebírá část odpovědnosti, kterou má každý mít před Bohem on sám jako individuum, ne?

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Sekta je jak Polepšovna - Stránka 2 Empty Re: Sekta je jak Polepšovna

Příspěvek  Bulhar 15/9/2011, 11:53

Yxoxsi,s tím cos napsal,se dá souhlasit,avšak pokud já píšu na toto forum,tak sám a dobrovolně a z vlastního rozhodnutí a na vlastní odpovědnost se vystavuji riziku
právního jednání v případě odhalení.Jestli NSSJ pod vedením VRO je oprávněná k
právnímu jednání nebo ne ted nechci řešit,jen chci říct,že na diskuzi jsem na vlastní
odpovědnost,dobrovolně,sám za sebe,a tudíž i na sebe já sám beru riziko postihu.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Sekta je jak Polepšovna - Stránka 2 Empty Re: Sekta je jak Polepšovna

Příspěvek  Anonymní 15/9/2011, 12:07

Přátelé.

Bulhare, to ti tu taky Zbyšek už psal, že nejde vůbec o to, jako co tu jsi nebo z jakého rozhodnutí, ale o princip, že něco takového, aniž by to bylo možné rozumě doložit biblicky, mají právo požadovat, ne?

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Sekta je jak Polepšovna - Stránka 2 Empty Re: Sekta je jak Polepšovna

Příspěvek  Bulhar 15/9/2011, 12:32

Jo chápu,jen jsem chtěl poukázat,že jako SJ jsme také individuality s vlastním rozhodováním a nesením následků.Asi jsem to nevystihl přesně.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Sekta je jak Polepšovna - Stránka 2 Empty Re: Sekta je jak Polepšovna

Příspěvek  Anonymní 15/9/2011, 12:34

Přátelé.

Bulhare, a tak by to taky snad mělo být, ne? Nejsme roboti, uniformovaní "blbečci", ale individuality a na takové se taky Pán tak dívá, ne ve skupině, ale na jednotlivce. Tak se nemůžeme na nikoho případně vymlouvat!

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Sekta je jak Polepšovna - Stránka 2 Empty Re: Sekta je jak Polepšovna

Příspěvek  witness 15/9/2011, 23:08

Bulhar napsal:Jo chápu,jen jsem chtěl poukázat,že jako SJ jsme také individuality s vlastním rozhodováním a nesením následků.Asi jsem to nevystihl přesně.
Jenže takovou individualitu vedoucí sbor ale vůbec neschvaluje, pokud ses tedy rozhodl, že budeš zde na diskuzi, pak tím dáváš jasně najevo, že zákaz diskutovat s odpadlíky, který jednoznačně vedení SJ dává, nepovažuješ pro sebe za závazný.
Jinými slovy tu individualitu si dopřáváš sám za sebe zcela v rozporu s tím, jaký je v této věci oficiální postoj SJ.
Kde je tedy chyba?
V Tobě, když projevuješ neposlušnost VRO
nebo ve VRO, který Ti přikazuje nediskutovat s odpadlíky, i když Ty jsi individualita se zcela opačným názorem?

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Sekta je jak Polepšovna - Stránka 2 Empty kdo se také stává členem sekty

Příspěvek  Minehava 16/9/2011, 09:57

Děkuji, Villone, za velmi trefné přirovnání a úvahu.

A je skvělé, když někdo "vyštrachá" starší příspěvek a rozjede na něm diskusi.

Nedá mi to nicméně, přece jen aspoň malinko zpochybnit, Villone, to Tvé:

Co ale platí 100% - jsou to lidé s narušeným sebehodnocením, v obtížné životní situaci anebo lidé bez vzdělání, kterým je brzy nabídnuta vysoká „šarže“

Nemohu si vybavit pramen, ale v nějaké publikaci o sektách jsem četla, že do sekty nevstupují jen Tebou popsaní. Někdy jsou to naopak, velmi inteligentní mladí lidé, kteří ale mají velké ideály.

Teď už jen moje úvaha: možná si takoví lidé uvědomují svou omezenou možnost s tím světem pohnout, takže vidina pozemského ráje se spravedlností, klidem a zdravím pro všechny, může být pro ně velmi přitažlivá. Nemusí v tom nutně vidět jen řešení svých osobních problémů, přejí si to řešení i pro ty trpící jinde ve světe.

Jinak samozřejmě souhlasím, že Tebou popsané kategorie lidí v sektách jsou obvyklejší.
Jen jsem taky alergická na to "všichni, vždycky, nikdy, každému je jasné... Very Happy

Minehava

Poeet p?íspivku : 75
Reputace : 0
Body : 30
Registration date : 27. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Sekta je jak Polepšovna - Stránka 2 Empty Re: Sekta je jak Polepšovna

Příspěvek  Jesen 17/9/2011, 19:38

Bulhar napsal:Vidíš,a já jako SJ jsem se složitě a bolestivě rozhodl číst a chápat tvé komentáře.

Milý Bulhare. Pochopit a snažit se chápat druhé je základ. Podívat se pravdě do očí je také těžké a souhlasím i bolestivé. Ale každý z nás si tím musel projít, pokud bral "pravdu" v podání SV vážně. Tak jen vytrvej v poznávání skutečností a buď ke svým zjištěným závěrům poctivý. Nakonec je to však osvobozující poznání. Jsem rád, že se snažíš poznávat a držím ti palce.

Jesen

Male Poeet p?íspivku : 572
vztah k organizaci : odešel od lidské organizace SJ, v duchu ne od jejích obětí
Reputace : 0
Body : 563
Registration date : 06. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Sekta je jak Polepšovna - Stránka 2 Empty Re: Sekta je jak Polepšovna

Příspěvek  Bulhar 17/9/2011, 20:04

Wittnesi,problém bude asi ve mě,bud budu SJ se vším všady,tedy i bez těchto diskuzí,anebo bych měl dobrovolně přestat být SJ.A víš co je zvláštní,mě je
dobře mezi SJ,a je mi dobře i tu,na tomto foru.Není to divné?Není to pokrytecké?

Jesene,díky,že mi držíš palce,některé příspěvky jsou tu opravdu podnětné,na zamyšlení,některé nemohu přijmout,tak doufám,že se je i ty pisatele naučím aspon chápat.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Sekta je jak Polepšovna - Stránka 2 Empty Re: Sekta je jak Polepšovna

Příspěvek  witness 18/9/2011, 15:35

Bulhar napsal:Wittnesi,problém bude asi ve mě,bud budu SJ se vším všady,tedy i bez těchto diskuzí,anebo bych měl dobrovolně přestat být SJ.A víš co je zvláštní,mě je
dobře mezi SJ,a je mi dobře i tu,na tomto foru.Není to divné?Není to pokrytecké?
Pokud máš mezi SJ přátele a rád se s nimi stýkáš a stejně tak jsi našel přátele i zde (byť jen internetové), pak na tom přece nic divného není.
Přátele, se kterými se cítíme dobře, můžeme mít kdekoliv a je jen naše volba, koho si k sobě více pustíme a s kým chceme trávit čas.

Problém bych viděl jen v tom případě, kdybys stále považoval SJ zcela bez pochybností za jedinou a pravou organizaci a vedení SJ jako jediného Božího mluvčího, jehož výklady jsou zcela závazné a jejichž nedodržování nebo nevíra v ně je totéž jako neúcta k Bohu a jeho opatření.

Pokud bys to vnímal takto, pak bych se Tě zeptal, co tady na fóru tedy hledáš.

Pokud však si kladeš nové, organizací SJ nepovolené otázky a Tvá víra ve ,,věrného a rozvážného otroka´´začíná mít trhliny a Ty se v tom snažíš
nějak zorientovat, pak buď klidně nejen s SJ nebo zde na diskuzi, ale klidně se přátel s kým chceš i jinde, je to Tvé nezpochybnitelné právo.
A cítit pocit viny proto, že jsi zjistil, že i mimo SJ jsou mnozí upřímní křesťané, se kterými Ti může být i dobře, je jen důsledek psychologické masáže vedoucího sboru SJ, který Ti léta vštěpoval pocit, že cokoliv mimo jejich publikace nemá s křesťanstvím nic společeného.




witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Sekta je jak Polepšovna - Stránka 2 Empty Re: Sekta je jak Polepšovna

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru