Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

+22
Jakub Jouda
rals
Zdeněk Bláha
ingrid
gari
Alea
TULIPAN
Mezek
Tonda Vlas
zbysek
frodobagin
Bulhar
drobeček
Jan Vitko
Jesen
Albert Einstein
A6zvolen
Minehava
Černá ovce sboru
Melissa
Matěj Telam
Admin
26 posters

Strana 1 z 10 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? Empty Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  Admin 19/1/2010, 09:32

Proč jsi se stal svědkem Jehovovým?
Proč jsi jím byl?
Byla to životní chyba?

Admin
Admin

Poeet p?íspivku : 218
Reputace : 0
Body : 190
Registration date : 30. 01. 06

https://straznavez.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  Matěj Telam 19/1/2010, 22:35

Jenom stručně. Proč jsem se stal SJ?
V té době žádný internet nebyl a já se začal zamýšlet o věcech kolem sebe i nade mnou. Mé rozhodování vycházelo z informací dostupných té době. Nebylo mým cílem být nějakým duchovním či členem nějákého řádu. Chtěl jsem vést obyčejný život s duchovním rozměrem. A tím odpovídám, že mé rozhodování nevidím jako chybu. Protože jsem přistupoval s čistými úmysly k novým informacím. Chybný krok by byl ten, kdybych věděl o těch věcech v té době pro mne skrytých nebo politickou situací zadržovaných, a vědomně se pak pro tuto životní cestu rozhodl. V té době jasnost a srozumitelnost biblických černobílých časopisů na mne pozitivně působila.Bylo to určitě i díky síle citátů z Božího slova a jeho zaslíbením, v protikladu, že jsem Bibli znal nebo o příbězích z ní slyšel jen z kázání kněze v kostele. Jenomže dnes je jiná doba. Rychlost informovanosti neskutečně vzrostla a člověk má možnost si utvářet svůj názor na svět za pomocí "celého světa". A tato doba, informační smršť, jako vichr začala pro mne odkrývat slabé místa a prověřovat jestli stavba je odolná. Můj názor je, že toto je součást splňování dávných biblických proroctví a tento vývoj byl Bohem předvídán.
Matěj Telam
Matěj Telam

Male Poeet p?íspivku : 216
Age : 57
vztah k organizaci : SJ - nyní: Fide,sed cui fidas,vide
Reputace : 1
Body : 172
Registration date : 07. 04. 08

Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  Melissa 22/1/2010, 11:13

Protože: O spoustě věcí, které vím dnes, jsem tenkrát neměla tušení.
Byla to chyba?
Tehdy se to tak nejevilo- dnes už by to byla chyba, kdybych si nechala mluvit do života touto organizací.

Melissa

Female Poeet p?íspivku : 398
Reputace : 2
Body : 357
Registration date : 04. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? Empty Byl jsem v sektě

Příspěvek  Černá ovce sboru 23/1/2010, 06:54

Důvod mého bývalého členství v sektě
1- Působili dojmem,že mají kvalitní informace o budoucnosti lidstva,že jsou v souladu s písmem od stvořitele a že mají logiku.
2- Neznal jsem totalitní systém vedení organizace
3- Nevěděl nic o skryté moci okultistů,kteří stojí za vedením této organizace.O propojení VRO se zednáři a ilumináty.
4- Nepoznal jsem včas,že NSSJ stojí jen na kritice všeho kolem sebe,zejména kritice jiných náboženství.
5- Nevěděl jsem,že VRO je stejný pokrytci jako vůdci všech ostatních náboženství.
DŮVOD ODCHODU ZE SEKTY
Lhaní,pokrytectví,chamtivost,příkazy,zákazy,manipulace s lidmi,neustálé zasahování do soukromých věcí ve všech oblastech lidského života.
Podpora globalizace pod vedení zednářské okultistické organizace
Falešná proroctví a lhaní o historických datech
Totalitní vedení bez možnosti kontroly zdola
Zákazy očkování,transplantací a transfúzí,tj.vraždy a sebevraždy.
Záměrné vyhrocení sporů s Hitlerem jež vedlo ke zbytečnému utrpení a smrti mnoha spolukřesťanů.
Mnohá vyloučení těch,co se zastávali pravdy oproti zavedeným lžím.
Propojení s OSN
Vtíravozt,vlezlost,udavačství uvnitř sborů a všeobecný vlezdoprdelizmus.
Černá ovce sboru
Černá ovce sboru

Male Poeet p?íspivku : 280
vztah k organizaci : Dříve SJ dnes KOZEL,stoupenc GEHENY a věčného zatracení
Reputace : 0
Body : 87
Registration date : 15. 05. 07

Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? Empty proč mě upoutalo poselství o pozemském ráji?

Příspěvek  Minehava 25/1/2010, 22:23

vzpomínáte si na úryvek písně od Jarka Nohavici, kde se zpívá:"rozcuchaná, holčičko z Bangladéše, už tě nikdo nikdy neučeše"?Už když mi bylo asi deset, tak jsem si plánovala, že budu doktorka v nemocnici Alberta Schweitzera v Lambaréné. A trápilo mě, že je na světe tolik násilí, nemocí a vůbec neštěstí. A v době mého dospívání mě oslovili lidé, kteří dokázali poutavě vyprávět o tom, že Bůh to tak nenechá, že brzy přijde ráj, kde nebude bolest, pláč ani smrt.Nikdo jiný mě v té citlivé době neoslovil....Tak proto jsem byla SJ.A doteď se občas vyrovnávám s myšlenkou, že ten pozemský ráj hned tak nebude. A nejde mi ani tak o to, že stárnu a že časem umřu. Vadí mi, že svět je pořád stejně hnusný a že místo Bangladéše se mluví (a často ani nemluví) o Srí Lance, Dárfúru, Pákistánu....A proč jsem byla SJ tak dlouho?Protože nejsem tak statečná a schopná jako Aragorn nebo Vinnetou a nedokážu žít bez přátel a kromě toho mám odpovědnost za své blízké, takže jsem sbírala  řadu let odvahu a jistotu a také pevnou půdu pod nohama, když se mi ta svědkovská  začala podezřele propadat.

Minehava

Poeet p?íspivku : 75
Reputace : 0
Body : 30
Registration date : 27. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? Empty Odpovím na 3tí otázku

Příspěvek  A6zvolen 20/2/2010, 20:15

Byla to životní chyba?

Ano a ne.

-Když bych měl říct Ano, byla to chyba, že jsem pochopil Boha jiného než je
-Když se podívám na peníze, tak musím říct, že to chyba nebyla. Měl jsem možnost mnoho věcí vidět, potkat lidi, naučit se, pochopit... změnilo mě to. Kdyby nebylo nic, s nastavením které jsem měl před, bych krizi zcela jistě
neustál.

Takže: nevím

/i krize mě hodně naučila/

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? Empty Já a SJ - byla to chyba?

Příspěvek  Albert Einstein 26/4/2010, 22:37

Ano byla to chyba.

Byl jsem v pubertě a naletěl jsem na líbivé řečičky nadháněčů sekty SJ.

Můj cíl a odpovědnost dnes: Pomoci co nejvíce lidem, aby stejnou chybu neudělali.

Albert

Albert Einstein

Male Poeet p?íspivku : 4
Reputace : 0
Body : 6
Registration date : 06. 08. 09

Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? Empty Proč jsi byl SJ?

Příspěvek  Jesen 28/7/2010, 01:54

Důvod mého bývalého členství:

Měl jsem silnou důvěru v to, že SJ jako jediní na celém světě vykládají Bibli jako celek správně, že se jejich proroctví o neviditelném příchodu JK v roce 1914 splnila, jak popisuje Bible. Věřil jsem, že důkaz pro jejich pravost je v tom, že jako jediní jsou neutrální v politice a válkách, ostranili rasizmus, jediní káží celosvětově dobrou zprávu o božím království. Viděl jsem lásku mezi obyčejnými SJ. Důvěřoval jsem čistotě informací v literatuře SJ. Bratři se nemýlí a hlídají čistotu díla a povzbuzují nás ve víře v Boha.

DŮVOD ODCHODU:

Prozkoumal jsem historii nauky o krvi, fakta o registraci, pokyn k chování k bratrům vyloučeným za civilní službu, historii v literatuře SJ nebo badatelů Bible, pročetl knihy RF. Zjistil jsem lži, polopravdy, zatajování a z toho pramenící nelásku, autoritářství. Poslední kapkou bylo pochopení manipulace a ovlivňování mysli křesťana na shromážděních.

Jesen

Male Poeet p?íspivku : 572
vztah k organizaci : odešel od lidské organizace SJ, v duchu ne od jejích obětí
Reputace : 0
Body : 563
Registration date : 06. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? Empty Proč se NSSJ mýlí?

Příspěvek  Anonymní 29/7/2010, 11:56

Nebo je to jinak? Není naopak soustředění se stále na Jehovu a okrajově na Ježíše v rozporu s tímto veršem?

Jan 15, 21. Ale toto všecko učiní vám pro jméno mé; nebo neznají toho, kterýž mne poslal.

Jestli SJ jsou pronásledováni pro jméno Jehova, protože jako jeho svědkové, tak ani jinak nemohou, nepoukazuje to na jedinou možnou skutečnost a výsledek, že se v něčem pletou?
I poslední oblastní sjezd, který měli, pro nezaujatého mohlo připadat, že není na sjezdu křesťanů, ale židů, co?

Jestli máte jiné názory na tento verš, jsem připraven diskutovat.

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? Empty Byla to největší chyba mého života

Příspěvek  Jan Vitko 29/7/2010, 16:29

Byla to největší chyba mého života, zkazil jsem si ho tím velmi mnoho. Na odejití od jehovistů bych aplikoval postup, který vyšel u mně. Udělat si chvilku pauzu a začít přemýšlet, začít studovat jehovistické dějiny a zjistíte, že je to obyčejná /v minulosti a i v současnosti/ velmi prolhaná sekta.

Jan Vitko

Poeet p?íspivku : 27
vztah k organizaci : bývalý SJ
Reputace : 0
Body : 30
Registration date : 16. 06. 06

Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  drobeček 16/12/2011, 13:29

Jan Vitko napsal:Byla to největší chyba mého života, zkazil jsem si ho tím velmi mnoho. Na odejití od jehovistů bych aplikoval postup, který vyšel u mně. Udělat si chvilku pauzu a začít přemýšlet, začít studovat jehovistické dějiny a zjistíte, že je to obyčejná /v minulosti a i v současnosti/ velmi prolhaná sekta.

A to jsem zjistil i já, ačkoliv "nesvědek", že jsem začal studiem historie SJ. A to se nestačíte divit, co dokázali např za Hitlera v Magdeburgu. A to nemluvím o střídání prezidentů společnosti a okolnostech za kterých k tomu došlo. No prostě je to nebiblická, nekřesťanská sekta, která svoje nové "ptáčky" chytá na nebiblické sliby.
drobeček
drobeček

Poeet p?íspivku : 161
vztah k organizaci : žádný
Reputace : 0
Body : 56
Registration date : 12. 05. 06

Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  Bulhar 16/12/2011, 13:48

Určitě vše nebylo dobré, a řadoví SJ o tom třeba ani neví, ale také SJ projevili
právě za Hitlera obrovskou ryzost, a vytrvali v koncentrákách a jiných těžkých situacích, o čemž světští historikové asi moc nenapíší.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  drobeček 16/12/2011, 14:39

Bulhar napsal:Určitě vše nebylo dobré, a řadoví SJ o tom třeba ani neví, ale také SJ projevili
právě za Hitlera obrovskou ryzost, a vytrvali v koncentrákách a jiných těžkých situacích, o čemž světští historikové asi moc nenapíší.

Je nepochybné, že konkrétně v Magdeburgu. za druhé světové války, kolaborovalo vedení SJ s nacisty. Tím samozřejmě nemyslím ty SJ, kteří mysleli jen na Boží věci ale na vedení organizace. Je to nakonec vidět i na spolupráci /a to nezpochybnitelnou/ s OSN. Je potřeba zkoumat a ne sedat "na lep".
drobeček
drobeček

Poeet p?íspivku : 161
vztah k organizaci : žádný
Reputace : 0
Body : 56
Registration date : 12. 05. 06

Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  Bulhar 16/12/2011, 17:12

Pokud vím, tak odbočka v Magdeburku byla za války zavřená a literatura zkonfiskována, takže o nějakou kolaboraci asi jít nemohlo.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  frodobagin 17/12/2011, 15:13

Admin napsal:Proč jsi se stal svědkem Jehovovým?
Na tuto otázku jsem nedávno odpovídal v dotazníku studentky religionistiky v rámci její Magisterské diplomové práce, takže to mám nacvičené. Duchovní záležitosti mne zajímaly spíše méně, tedy i před studiem nauk předkládaných Svědky Jehovovými. Vzpomínám si jak jsem s kámošem běhali po místnostech s virgulí a hledali geopatogenní zóny a myslely jsme si, že nám pomáhají andělé. To že jsem se seznamoval s mou nynější manželkou v době přijímání nauk Svědků Jehovových sehrálo také svou roli. Má manželka byla v té době svědek jehovův.

Admin napsal:Proč jsi jím byl?
Velmi zajímaví otázka. Jde o to, proč když nyní kritizuji NSSJ a její postupy, proč jsem tam tak dlouho? Musím říci, že vše, co jsem napsal na vrub NSSJ, VRO, VS co se týká pohnutek se vztahovalo také bez vyjímky na mně samotného. Byl jsem spokojený s tím co mám. Nezkoumal jsem. Nepřijímal jsem do mysli věci správným způsobem, tedy kritický pohledem. Vezl jsem se na vlně lehce nabytého pocitu úlevy z nadcházejících dnů soužení, protože JHVH zachrání všechny pravé a poctivé SJ. Předal jsem odpovědnost za své rozhodnutí do rukou VRO.

Admin napsal:Byla to životní chyba?
Jako chybu to nemohu klasifikovat, protože bych lhal. Zkušenost získaná u SJ mi pomohla si uvědomit, že není dobré se vzdát své odpovědnosti za svá rozhodnutí. Také nevím, zda bych vůbec někdy přemýšlel o existenci skutečného inteligentního stvořitele, JHVH, který po mně něco vyžaduje.
frodobagin
frodobagin

Male Poeet p?íspivku : 421
vztah k organizaci : SJ - pevně a neotřesitelně
Reputace : 0
Body : 434
Registration date : 21. 02. 11

http://www.osel.cz

Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  Melissa 17/12/2011, 21:42

Toto jsou údaje ze sčítání lidu 2011, porovnání růst- úbytek církví ve sčítání v roce 2001. Svědkové mají mínus 43,45% Jakpak asi vysvětlí bratři údaj, když růst organizace je jedním ze znaků pravého nábožentví v čase konce?
Údaje jsou okopírované z křesťanské diskuze. Tam nehodnotí jen SJ. Růst počtu mají asi jen tři církve, jinak všechny v mínusu.

Církev / 2001 / 2011 /

Bez náboženské víry / 6 039 991 / 3 612 804 / -40,19%
Apoštolská církev / 4 565 / 4 934 / 8,08%
Bratrská jednota baptistů / 3 622 / 3 208 / -11,43%
Církev adventistů sedmého dne / 9 757 / 7 394 / -24,22%
Církev bratrská / 9 931 / 10 872 / 9,48%
Církev československá husitská / 99 103 / 39 276 / -60,37%
Církev Ježíše Krista Svatých posledních dnů v České republice / 1 366 / 926 / -32,21%
Církev řeckokatolická / 7 675 / 9 927 / 29,34%
Církev římskokatolická / 2 740 780 / 1 083 899 / -60,45%
Českobratrská církev evangelická / 117 212 / 51 936 / -55,69%
Evangelická církev augsburského vyznání v České republice / 14 885 / 6 645 / -55,36%
Evangelická církev metodistická / 2 694 / 1 952 / -27,54%
Federace židovských obcí v České republice / 1 515 / 1 132 / -25,28%
Jednota bratrská / 3 426 / 2 156 / -37,07%
Křesťanské sbory / 6 927 / 3 458 / -50,08%
Luterská evangelická církev a. v. v České republice / 5 412 / 2 591 / -52,12%
Náboženská společnost českých unitářů / 302 / 155 / -48,68%
Náboženská společnost Svědkové Jehovovi / 23 162 / 13 097 / -43,45%
Novoapoštolská církev v ČR / 449 / 98 / -78,17%
Pravoslavná církev v českých zemích / 22 968 / 20 628 / -10,19%
Slezská církev evangelická augsburského vyznání / 14 020 / 8 162 / -41,78%
Starokatolická církev v ČR / 1 605 / 1 736 / 8,16%
Neuvedeno / 901 981 / 4 774 323 / 429,32%

Melissa

Female Poeet p?íspivku : 398
Reputace : 2
Body : 357
Registration date : 04. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  zbysek 17/12/2011, 22:18

Melissa napsal:Toto jsou údaje ze sčítání lidu 2011, porovnání růst- úbytek církví ve sčítání v roce 2001.
O sčítání bych se vůbec neopíral. Lidi prostě jen ve větším množství odmítají sdělovat stádu osobní informace. Já tu kolonku nevyplnil vůbec - prostě státu do hoho vůbec nic není. Přičemž se se svou vírou normálně netajím, narozdíl od doby, kdy jsem byl u SJ.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  Tonda Vlas 18/12/2011, 01:43

zbysek napsal:
Melissa napsal:Toto jsou údaje ze sčítání lidu 2011, porovnání růst- úbytek církví ve sčítání v roce 2001.
O sčítání bych se vůbec neopíral. Lidi prostě jen ve větším množství odmítají sdělovat stádu osobní informace. Já tu kolonku nevyplnil vůbec - prostě státu do hoho vůbec nic není. Přičemž se se svou vírou normálně netajím, narozdíl od doby, kdy jsem byl u SJ.

Toto sčítání lidu jsem ostendativně odmítl neuveda jakého vyznání jsem s tím, že to odporuje mému náboženskému svědomí. Místo formulářů jsem tam vložil jednovětné vyjádření s úředně ověřeným podpisem. Žádná pokutová sankce, kterou mi vyhrožovali mi doposavad za odpíračtsví nepřišla.

Tonda Vlas

Male Poeet p?íspivku : 875
Reputace : 0
Body : 873
Registration date : 15. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? Empty Strach im leží na duši

Příspěvek  Mezek 6/3/2013, 17:07

Příběh jednoho z nás....

http://www.sekty.sk/sk/articles/show/128
Mezek
Mezek

Male Poeet p?íspivku : 526
Age : 67
vztah k organizaci : vlastním jménem Zdeněk Nygrýn
Reputace : 0
Body : 507
Registration date : 15. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? Empty Proč jsem se stala Svědkem Jehovovým

Příspěvek  TULIPAN 6/3/2013, 18:37

Tato diskuze je zřejmě stará, ale já se potřebuju trochu vypovídat... SJ jsem se stala, protože jsem byla hloupá a zbabělá. Byla jsem ve víře vychovávaná a nedokázala jsem si najít v životě jiný směr. Co si pamatuju měla jsem stále tytéž pochybnosti, které mám až dosud - krev, narozeniny, chování k odpadlíkům. Nikdy jsem postoje k těmto věcem nepochopila a nesouhlasila s nimi a přesto jsem se SJ stala. Vždycky jsem byla nesmělá a neuměla si najít přátele. U SJ mám veškerou rodinu a příbuzenstvo. SJ jsem se stala až ve 24 letech, kdy už jsem nevěděla jak dál. Ve sboru mě nikdo moc nebral, byla jsem jim podezřelá, že tak dlouho váhám se křtem, mezi lidi "ve světě" jsem se neuměla zařadit. No tak jsem se nechala pokřtít.

Lituju toho? Nemůžu toho litovat, protože jsem získala svého nynějšího manžela a své úžasné děti, které bych jinak neměla, protože by si mě manžel jako nepokřtěnou nevzal.

Teď jsem takzvaně na rozcestí. Starší dítě se začíná zařazovat do dětského kolektivu a už to začíná: vánoce, narozeniny, velikonoce... Trhá mi to srdce a zároveň se za sebe stydím, když musím vysvětlovat proč tyto svátky neslavíme a přitom tomu sama nerozumím. Pro neslavení narozenin jsem nikdy biblický důvod nenašla. Z toho samého důvodu jsem už roky tzv. nečinná - nemůžu přece lidem ve službě nadšeně vykládat, jak je úžasné být SJ, když vím, že není.
Teď mě ještě dostala spousta informací, které jsem si přečetla v Krizi svědomí a na těchto stránkách. Roky děláme maňásky v něčím hloupém divadle.

Nevím, jak z toho ven. Když odejdu, s velkou pravděpodobností přijdu o všechny příbuzné, včetně maminky a sestry. Nevím, jak by se chovali k mým dětem - nechci aby oni taky o všechny přišly. Manžel je na stejné vlně jako já, ale na rozdíl ode mě o odchodu nepřemýšlí, prostě proto, že také nechce přijít o své rodné bratry a sestry a jejich rodiny a o svojí maminku.

Tak tomu necháme ještě chvíli volný průběh...

TULIPAN

Female Poeet p?íspivku : 27
Reputace : 0
Body : 29
Registration date : 28. 02. 13

Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  Mezek 6/3/2013, 20:15

Manžel je na stejné vlně jako já
Ahoj flower Důležité je,že jako manželé"zatím"táhnete za jeden provaz.
Co se týče dětí,je ten největší problém.Vím co říkám. Sad Přátele najdete i jinde věř,je to tak.S rodiči to je horší,ale uvědomte si že je to jen Váš život a nikoho jiného!Hlavně myslete na společnou komunikaci I love you jako manželé...Ve dvou se to lépe táhne a když do toho zapojíte přímluvce,nebude tak zle. Smile Mezek
Mezek
Mezek

Male Poeet p?íspivku : 526
Age : 67
vztah k organizaci : vlastním jménem Zdeněk Nygrýn
Reputace : 0
Body : 507
Registration date : 15. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  TULIPAN 6/3/2013, 22:43

Mezek napsal:
Manžel je na stejné vlně jako já
Ahoj flower Důležité je,že jako manželé"zatím"táhnete za jeden provaz.
Co se týče dětí,je ten největší problém.Vím co říkám. Sad Přátele najdete i jinde věř,je to tak.S rodiči to je horší,ale uvědomte si že je to jen Váš život a nikoho jiného!Hlavně myslete na společnou komunikaci I love you jako manželé...Ve dvou se to lépe táhne a když do toho zapojíte přímluvce,nebude tak zle. Smile Mezek

Díky za odpověď :-) Za to jsem moc ráda, nedovedu si představit, jak by to bylo, kdyby měl manžel jiný názor. Je zajímavé, že až teprve teď začínám mít opravdu potřebu mít vztah s Bohem, donedávna šlo všechno tak nějak mimo mě, asi proto, že jsem brala všechno ohledně víry jako svojí povinnost, rutinu. Vždycky jsem si říkala, že je lepší poznat pravdu později, než v ní být vychováván. Teď je to jiné, knížka od R. Franze mi opravdu pomohla. Mít vztah přímo s Bohem bez prostředníka - organizace je úplně jiné, najednou mám pocit, že na nás Jehovovi záleží. Není to Bůh příkazů a zákazů, ale lásky. Takže teprve myšlenky na odchod z organizace mě přibližují k Bohu. Není to trošku na hlavu postavené?

TULIPAN

Female Poeet p?íspivku : 27
Reputace : 0
Body : 29
Registration date : 28. 02. 13

Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  frodobagin 7/3/2013, 11:05

TULIPAN napsal:
Mezek napsal:
Manžel je na stejné vlně jako já
Ahoj flower Důležité je,že jako manželé"zatím"táhnete za jeden provaz.
Co se týče dětí,je ten největší problém.Vím co říkám. Sad Přátele najdete i jinde věř,je to tak.S rodiči to je horší,ale uvědomte si že je to jen Váš život a nikoho jiného!Hlavně myslete na společnou komunikaci I love you jako manželé...Ve dvou se to lépe táhne a když do toho zapojíte přímluvce,nebude tak zle. Smile Mezek

Díky za odpověď :-) Za to jsem moc ráda, nedovedu si představit, jak by to bylo, kdyby měl manžel jiný názor. Je zajímavé, že až teprve teď začínám mít opravdu potřebu mít vztah s Bohem, donedávna šlo všechno tak nějak mimo mě, asi proto, že jsem brala všechno ohledně víry jako svojí povinnost, rutinu. Vždycky jsem si říkala, že je lepší poznat pravdu později, než v ní být vychováván. Teď je to jiné, knížka od R. Franze mi opravdu pomohla. Mít vztah přímo s Bohem bez prostředníka - organizace je úplně jiné, najednou mám pocit, že na nás Jehovovi záleží. Není to Bůh příkazů a zákazů, ale lásky. Takže teprve myšlenky na odchod z organizace mě přibližují k Bohu. Není to trošku na hlavu postavené?

Ahoj tulipáne.
Když o tom přemýšlím a hodnotím, jak jsem mohl tak dlouho být v organizaci a nemít ty samé pocity, jaké máš ty teď "na odchodu", napadne mě přesně to samé, "Všechno šlo tak nějak mimo mne". Je dobré se neuzavřít ale snažit se chápat postoj dalších svědků Jehovových. Určitě je neodsuzuj i když ti ublíží. Zachovej si ten postoj, který ti přináší radost z vědomí, že Jehova a jeho syn Ježíš jsou bohy živých a jak tvrdí Ježíš:

PNS
Matouš 11:28 Pojďte ke mně všichni, kteří se lopotíte a jste obtíženi, a chci vás občerstvit
29 Vezměte na sebe mé jho a učte se ode mne, neboť jsem mírné povahy a ponížený v srdci, a naleznete občerstvení pro své duše
30 Vždyť mé jho je příjemné a můj náklad je lehký.


Také si dobře zapamatuj, co znamená a jaký význam má slovo LÁSKA:
PNS
1. Korinťanům 13:4 Láska je shovívavá a laskavá. Láska není žárlivá, nevychloubá se, nenadýmá se
5 nechová se neslušně, nevyhledává své vlastní zájmy, nedá se vyprovokovat. Nevypočítává urážky
6 Neraduje se z nespravedlnosti, ale raduje se z pravdy
7 Všechno snáší, všemu věří, ve vše doufá, ve všem vytrvává
8 Láska nikdy neselhává. Ale jsou-li [dary] prorokování, budou odstraněny; jsou-li jazyky, přestanou; je-li poznání, bude odstraněno


Bude se ti to hodit vždy, když se budeš rozhodovat jak dál.

Přeji mnoho dobrých zkušeností v přebírání odpovědnosti za sebe sama. Odpovědnosti, kterou za tebe většinou řešil všudypřítomný věrný a rozvážný otrok (VRO).
frodobagin
frodobagin

Male Poeet p?íspivku : 421
vztah k organizaci : SJ - pevně a neotřesitelně
Reputace : 0
Body : 434
Registration date : 21. 02. 11

http://www.osel.cz

Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  Alea 9/3/2013, 23:48

TULIPAN napsal:Není to Bůh příkazů a zákazů, ale lásky. Takže teprve myšlenky na odchod z organizace mě přibližují k Bohu. Není to trošku na hlavu postavené?

Naopak Very Happy

Teprve odchod z lidské organizace a zřeknutí se svých "závazků" vůči ní, člověka osvobozuje a posunuje od lidí přímo k Bohu Přeju Ti, aby ta Cesta byla plná jeho Lásky a zázraků, nad kterými nikdy člověk nepřestane žasnout ON JE TA CESTA I love you
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? Empty Zdravice - názor na článek

Příspěvek  Anonymní 10/3/2013, 18:17

cenzurováno


Naposledy upravil MartinHoch dne 12/3/2013, 18:42, celkově upraveno 1 krát

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 10 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru