Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Království nebeské - vnitřní stav nebo skutečnost?

+5
Martin Cibulka
Jirka z P. (queens)
Hvězdlický
OOO
Arago
9 posters

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Goto down

Království nebeské - vnitřní stav nebo skutečnost? - Stránka 2 Empty Re: Království nebeské - vnitřní stav nebo skutečnost?

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 23/11/2006, 09:18

.


Naposledy upravil dne 31/7/2007, 10:48, celkově upraveno 1 krát
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Království nebeské - vnitřní stav nebo skutečnost? - Stránka 2 Empty Re: Království nebeské - vnitřní stav nebo skutečnost?

Příspěvek  Hvězdlický 23/11/2006, 16:38

Co se týče Království, oba pojmy jsou zaměnitelné. Zatímco Matouš pro Království Kristovo na zemi
( 1000 let ) užívá nejčastěji pojem Království nebes, tak např. Lukáš to samé Království nazývá Královstvím Božím.

V NZ tedy rozlišujeme tyto druhy Království:

Jak je to někdy složité.
Já si to zjednodušuji. Pro mne je království, jako celek. V nebi i na zemi. Prostě v celém vesmíru. A ne, dnes tam, a zítra onde...

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Království nebeské - vnitřní stav nebo skutečnost? - Stránka 2 Empty Re: Království nebeské - vnitřní stav nebo skutečnost?

Příspěvek  Doktorka White 23/11/2006, 17:21


Pro mne je království, jako celek. V nebi i na zemi. Prostě v celém vesmíru. A ne, dnes tam, a zítra onde...

Dobrý den, pane Svatopluku !
Jsem ráda, že už jste tu .( měla jsem trochu obavy vzhledem k Vašemu pobytu v nemocnici ) Smile

Podle mého názoru ještě nenastal čas, kdy bychom mohli spatřit Boží království ve své plnosti, zde na zemi. Pokud tedy máte jiný názor, sem s ním ....
Doktorka White
Doktorka White

Female Poeet p?íspivku : 721
vztah k organizaci : bez vztahu
Reputace : 0
Body : -44
Registration date : 30. 08. 06

Návrat nahoru Goto down

Království nebeské - vnitřní stav nebo skutečnost? - Stránka 2 Empty Re: Království nebeské - vnitřní stav nebo skutečnost?

Příspěvek  Hvězdlický 23/11/2006, 18:29

Podle mého názoru ještě nenastal čas, kdy bychom mohli spatřit Boží království ve své plnosti, zde na zemi. Pokud tedy máte jiný názor, sem s ním ....

Podle mne, ta plnost, si ještě dlouho počká. Na závěr tisíciletí si tady ještě chvilku podovádí satan a ti, kdo se k němu, během této doby připojí.
Takže, až potom. Až Kristus odevzdá hotové dílo, to znamená novou očištěnou zem, zpět do rukou Otce. Teprve potom...Až se naplní komplet vše. Dobré i špatné a uzavře.. Až po té tečce..

Ale je to zase jen jeden z názorů.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Království nebeské - vnitřní stav nebo skutečnost? - Stránka 2 Empty Re: Království nebeské - vnitřní stav nebo skutečnost?

Příspěvek  Doktorka White 23/11/2006, 19:16

Já mám ale za to, že Království přijde na zem teprve s II.příchodem Krista. Tady mluvím o naplnění času 1000-letého kralování s Kristem.
Doktorka White
Doktorka White

Female Poeet p?íspivku : 721
vztah k organizaci : bez vztahu
Reputace : 0
Body : -44
Registration date : 30. 08. 06

Návrat nahoru Goto down

Království nebeské - vnitřní stav nebo skutečnost? - Stránka 2 Empty Re: Království nebeské - vnitřní stav nebo skutečnost?

Příspěvek  Hvězdlický 23/11/2006, 20:40

Příchod Krista je počátek údobí, které bude naplněno (dovršeno) za tisíc let.
Je to tedy počátek jeho vlády, jeho království, ale stále "uprostřed nepřátel" kteří se připojí k satanovi na závěr.
Prakticky vládne na nebi i na zemi v omezené míře i dnes. Ale naplno až potom. Ale v tom si asi rozumíme...

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Království nebeské - vnitřní stav nebo skutečnost? - Stránka 2 Empty Re: Království nebeské - vnitřní stav nebo skutečnost?

Příspěvek  Doktorka White 23/11/2006, 22:12

Pane Svatopluku, podle mého názoru vládne Kristus ve svém ,Otcem ustanoveném Království v nebesích, ale až přijde konec času (milosti), pak přijde Kristus fyzicky na zem a ustanoví svou fyzickou vládu na 1000 let. Teď tedy zažíváme dobu, kdy vnímáme ( jako Církev) jeho vládu v duchovnín světe svou vírou a zároveň "obnovujeme" svou novou bytost ( za asistence Ducha S.) , abychom mohli do tohoto Království vstoupit.

Vy si myslíte, že se ocitáte již v době 1000-letého kralování ?
Doktorka White
Doktorka White

Female Poeet p?íspivku : 721
vztah k organizaci : bez vztahu
Reputace : 0
Body : -44
Registration date : 30. 08. 06

Návrat nahoru Goto down

Království nebeské - vnitřní stav nebo skutečnost? - Stránka 2 Empty Re: Království nebeské - vnitřní stav nebo skutečnost?

Příspěvek  Hvězdlický 23/11/2006, 22:19

pak přijde Kristus fyzicky na zem a ustanoví svou fyzickou vládu na 1000 let.

Některé texty, tomu jeho fyzickému příchodu lehce nasvědčují. Ale až splní svůj úkol po tisíci letech.
Jinak by byl asi brzo znovu ukřižovaný a těžko by jako člověk na závěr zvítězil nad satanem a jeho lidskými i duchovními služebníky...

Ale to jsou jen úvahy. Zatím..

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Království nebeské - vnitřní stav nebo skutečnost? - Stránka 2 Empty Re: Království nebeské - vnitřní stav nebo skutečnost?

Příspěvek  Doktorka White 23/11/2006, 22:43

Některé texty, tomu jeho fyzickému příchodu lehce nasvědčují. Ale až splní svůj úkol po tisíci letech.

Lehce ???
Matouš 24:29 "Ihned po soužení oněch dnů se zatmí slunce a měsíc nevydá svou zář, hvězdy budou padat z nebe a mocnosti nebes se otřesou.
30 Potom se ukáže znamení Syna člověka na nebi, a tehdy se budou bít v prsa všechny kmeny země. A uvidí Syna člověka přicházejícího na nebeských oblacích s mocí a velikou slávou.
31 A pošle své anděly s mohutným zvukem polnice a ti shromáždí jeho vyvolené ze čtyř světových stran, od jednoho nejzazšího konce nebes až k jejich druhému nejzazšímu konci."

Anebo:
Marek 13:24 "Ale v oněch dnech, po onom soužení `zatmí se slunce a měsíc nebude vydávat svou záři.
25 Hvězdy budou padat z nebe a mocnosti, které jsou v nebesích, budou otřeseny.´
26 A potom uvidí Syna člověka přicházejícího v oblacích s velikou mocí a slávou.
27 A tehdy vyšle anděly a bude shromažďovat své vyvolené ze čtyř větrů od nejzazšího konce země až po nejzazší konec nebe."

Takto přece Ježíš mluví o posledních časech, kdy sestoupí ve své slávě
na zem, aby ustanovil své Království . ( fyzicky )


Zjevení Janovo 20:1 Uviděl jsem, jak z nebe sestupuje anděl, který měl klíč od bezedné propasti a ve své ruce veliký řetěz.
2 Zmocnil se draka, toho dávného hada, jenž jest Ďábel a Satan, na tisíc let jej spoutal
3 a uvrhl do bezedné propasti. A zamkl a zapečetil ji nad ním, aby již nesváděl národy, dokud se nedovrší těch tisíc let. Potom musí být ještě na krátký čas rozvázán.
4 A spatřil jsem trůny a ty, kteří se na ně posadili, a byl jim svěřen soud; uviděl jsem také duše těch, kteří byli sťati pro Ježíšovo svědectví a pro slovo Boží, i ty, kteří se nepoklonili šelmě ani jejímu obrazu a nepřijali její cejch na čelo ani na ruku. I ožili a kralovali s Kristem tisíc let.
5 Ostatní mrtví neožili, dokud se těch tisíc let nedovršilo. To je první vzkříšení.
6 Blahoslavený a svatý, kdo má podíl na prvním vzkříšení; nad těmi druhá smrt nemá pravomoc, nýbrž budou kněžími Božími a Kristovými a budou s ním kralovat tisíc let.

Pane Svatopluku, podle Vás tedy proběhlo velké soužení ?
Doktorka White
Doktorka White

Female Poeet p?íspivku : 721
vztah k organizaci : bez vztahu
Reputace : 0
Body : -44
Registration date : 30. 08. 06

Návrat nahoru Goto down

Království nebeské - vnitřní stav nebo skutečnost? - Stránka 2 Empty Re: Království nebeské - vnitřní stav nebo skutečnost?

Příspěvek  Hvězdlický 23/11/2006, 22:58

Kdyby proběhlo již velké soužení, jaké nebylo, tak takové soužení by bylo legráckou.

Ty texty, které uvádíte, beru jen jako symbolické znázornění.
Nebo věříte, že nějaká doslovná propast na zemi, má velká vrata na klíč a je možné za nimi uzavřít satana (duchovní bytost) a jeho démony??. Nebo, že andělé, jako ženci přijdou s kosama a budou sekat pšenici a koukol??
To si jistě nemyslíte.

Já jsem měl na mysli jiné texty. Tam je naznačeno, že jeho vláda v nebesích, kterou jej Otec pověřil, je dočasná. A tedy i pobyt v nebi.
Třeba-

Skutky apoštolů 3:21 On zůstane v nebi až do chvíle, kdy bude všechno nové, jak o tom Bůh od věků mluvil ústy svých svatých proroků.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Království nebeské - vnitřní stav nebo skutečnost? - Stránka 2 Empty Re: Království nebeské - vnitřní stav nebo skutečnost?

Příspěvek  Doktorka White 25/11/2006, 15:29

Ale, ale .... zase stará věc - chyba překladu !

Ve Skutcích je zde popisován konkrétní zázrak, který se uskutečnil z "aktu víry ". Petr a Jan byli natolik dokonalý va svém poslání, že hned vyjukaným židům, představili Pána Ježíše, kterého si sami ukřižovali coby zaslíbeného Mesiáše, který má poslání od Otce nás všechny uzdravovat ( duchovně, duševně i tělesně) !!! Dále jim vysvětlovali, že Pán Ježíš byl přijat do nebe, než-li dojde ( zde na zemi ) k obnově všech věcí !
Tím není myšleno Nová Zem a Nová nebesa, ale obnova lidských duší do podoby, či obrazu Pána Ježíše. Proto se odvolávají na mocnou řeč Možíše, který toto sám prorokoval :23 A stane se, že každá duše, která neuposlechne toho proroka, bude vyhlazena z lidu.´

Na závěr, Vám uvedu dva překlady, abyste si to mohl ověřit :

KMS Nebe ho musí přijmout až do časů obnovy všech věcí, jak o tom mluvil Bůh od věků ústy svých svatých proroků.
KR Kteréhož zajisté musí přijíti nebesa, až do času napravení všech věcí; což byl předpověděl Bůh skrze ústa svých svatých proroků od věků.
Doktorka White
Doktorka White

Female Poeet p?íspivku : 721
vztah k organizaci : bez vztahu
Reputace : 0
Body : -44
Registration date : 30. 08. 06

Návrat nahoru Goto down

Království nebeské - vnitřní stav nebo skutečnost? - Stránka 2 Empty Re: Království nebeské - vnitřní stav nebo skutečnost?

Příspěvek  Hvězdlický 25/11/2006, 16:06

A stane se, že každá duše, která neuposlechne toho proroka, bude vyhlazena z lidu

Slyšel jsem, že duše je NESMRTENÁ.
Co tím tedy asi Mojžíš (tou duší) myslel??

Jestli člověka, potom výklad i ostatních textů je vedle..

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Království nebeské - vnitřní stav nebo skutečnost? - Stránka 2 Empty Re: Království nebeské - vnitřní stav nebo skutečnost?

Příspěvek  Doktorka White 25/11/2006, 16:28

Slyšel jsem, že duše je NESMRTENÁ.
Co tím tedy asi Mojžíš (tou duší) myslel??

Jestli člověka, potom výklad i ostatních textů je vedle..
3:22 Mojžíš řekl: `Proroka vám vzbudí Pán, váš Bůh, z vašich bratrů jako vzbudil mne; toho budete poslouchat ve všem, co by vám řekl.

23 A stane se, že každá duše, která neuposlechne toho proroka, bude vyhlazena z lidu.´

Tady se podle mého jedná o vykázání ze "svatého lidu", souvisí to právě s budoucí neschopností vstoupit do fyzického Království nebeského . Ten kdo Ježíše neslyší a nevidí (duchovně) , čili nečiní pokání a nenechá se kárat a vést jeho Milostí - nemá šanci se dostat do jeho Království - panovat spolu s ním.
Doktorka White
Doktorka White

Female Poeet p?íspivku : 721
vztah k organizaci : bez vztahu
Reputace : 0
Body : -44
Registration date : 30. 08. 06

Návrat nahoru Goto down

Království nebeské - vnitřní stav nebo skutečnost? - Stránka 2 Empty Re: Království nebeské - vnitřní stav nebo skutečnost?

Příspěvek  Hvězdlický 25/11/2006, 16:37

nemá šanci se dostat do jeho Království - panovat spolu s ním.

Souhlas bez připomínek a námitek...

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Království nebeské - vnitřní stav nebo skutečnost? - Stránka 2 Empty Re: Království nebeské - vnitřní stav nebo skutečnost?

Příspěvek  Jiří Brei 17/8/2014, 12:24

Ahoj Anno,

umisťuji svůj příspěvek do tohoto vlákna, i když je reakcí na to, co píšeš vzhledem ke 144.000. Já si myslím, že chyba svědků Jehových vzhledem k učení o 144.000 je mimo jiné i v tom, že redukují Boží království pouze na vládu. Za poslední rok jsem s nimi na toto téma měl na ulici mnoho rozhovorů a vždy argumentovali texty u Dan 7:14.27.

Dan 7:14: „Byla mu dána vláda a čest i království a všichni lidé, národy a jazyky jej budou uctívat. Jeho vláda je vládou věčnou, nepomíjivou, také jeho království, jež nebude zničeno.“ (Český studijní překlad)
Dan 7:27: „zatímco království a vláda i velikost všech království pod nebesy bude dána lidu svatých Nejvyššího. Jeho království je království věčné a všechny vlády jej budou uctívat a poslouchat.“ (Český studijní překlad)

V obou citátech Svatý Duch, jak to vidím já, rozlišuje mezi vládou a královstvím. Kristus a lid svatých Nejvyššího má mít jak vládu nad národy, nad jejich říšemi, tak i vlastní království.

Kol 1:13 k Božímu království říká: „On nás vysvobodil z moci tmy a přenesl do království svého milovaného Syna.“ (Český ekumenický překlad)
Podle tohoto textu má Kristus své království. Nevidím žádný zvláštní důvod proto, abych nemohl ztotožnit Kristovo království v Kol 1:13 s tím, které je zmíněno u Dan 7:14. Prostě řečeno, Boží (Nebeské, Kristovo) království je říše, kde vládne Kristus, kterému toto své království dal Bůh. Tato říše skládající se z Krista a jeho lidu má mít vládu nad národy a jejich vládami. Podobně jako ji kdysi měl Egypt, Asýrie, Babylón, Persie Řecko a Řím. Na rozdíl od nich, však o svojí moc a vládu nad národy nikdy nepřijde. Žádná jiná říše je o království nad ostatními národy nepřipraví, jak se to stalo předchozím královstvím z tohoto světa. Ježíš Kristus a občané Boží říše, Božího království, budou pro tyto národy a celou zemi králi a kněžími navěky.
Ve 13. kapitole Matoušova evangelia můžeš číst mnoho podobenství, která slouží jako pomůcky, na nichž lze Boží království pochopit. Možná jedno za všechny:
Mat 13:47-50: „Dále je království Nebes podobné síti, která byla spuštěna do moře a shromáždila všechny druhy ryb. Když se naplnila, vytáhli ji na břeh, posadili se, dobré sebrali do nádob a špatné vyhodili ven. Tak tomu bude při skonání věku: Vyjdou andělé, oddělí zlé zprostředka spravedlivých hodí je do ohnivé pece; tam bude pláč a skřípění zubů.“ (Český studijní překlad)

Já věřím, že tato sít existovala, jak ukazuje Kol 1:13, již v prvním století a lidé v prvním století i my dnes jsme všichni v této jedné síti. Tuto podobu a úlohu sítě na shromažďování lidí má Kristovo království dodnes. A jak text Kol 1:13 ukazuje, existují dnes pouze dvě možnosti – buď jsi v této síti, nebo jsi stále v moci tmy. A stejné to bude při skonání věku. Dobří a spravedliví budou sebráni do nádob a špatní vyhozeni ven, do ohnivé pece, kde bude pláč a skřípění zubů. Zase zde vidím pouze dvě skupiny – spravedlivé a zlé. A pouze dvě konečné destinace – království Kristova Otce, kde budou zářit spravedliví (Mt 13:43) a ohnivou pec, kde pláčí a skřípou zuby lidé zlí, kteří byli do Boží sítě chyceni a posléze z ní vybráni jako neužiteční. Řekl bych, že neužiteční k tomu, aby byli králi a kněžími pro Krista (Zj 20:6). Mne se to zatím jeví tak, že buď tedy jako křesťan patříš k lidu svatých Nejvyššího a budeš, pokud nebudeš z Božího království při skonání věku vyhozena ven, vládnout spolu s Kristem nad národy, nebo budeš, v tom lepším případě, součástí národů, nad kterými lid svatých Nejvyššího sice vládne, ale zároveň ony sami Boží lidem nejsou.
Já proto věřím, že 144.000 je lidem svatých Nejvyššího. Věřím, že mezi těchto 144.000 ze Zj 14:1-5 patří jak 144.000 ze Zj 7:1-8, tak velký zástup ze Zj 7:9-17, a také veliký oblak svědků z Hebr 12:1, popsaný v Hebr 11:4-40. Věřím, že všichni tito svatí Nejvyššího jsou Kristovým a Božím královstvím, že jsou hosty svatební hostiny z Mt 22:1-14 a Zj 19:9, chotí a nevěstou ze Zj 19:7 a 21:9, novým či nebeským Jeruzalémem ze Zj 21:2.9-27, těmi, kdo mají dle Zj 22:19 podíl na stromu života a svatém městě, Božím stánkem ze Zj 21:4, milovaným městem a táborem svatých ze Zj 20:9.
V celé Bibli vidím po všechny věky, které mi odhaluje, vždy jen dvě skupiny – lid svatých Nejvyššího (a možná i ty, kdo se mezi ně na chvíli neoprávněně vloudili, ale nemají tam ve skutečnosti, co pohledávat), a národy, které k tomuto lidu nepatří. Proto považuji dělení křesťanů na křesťany s různou nadějí za nebiblické. Stejně tak za nebiblické považuji rozdělování křesťanů na křesťany vládnoucí jiným křesťanům, a křesťany, kterým budou jiní křesťané vládnout. Buď má totiž křesťan patřičné svatební roucho a je a zůstane účastníkem Beránkovi svatby, ke které je připodobněno Boží království (Mt 22:2), a je králem a knězem, nebo toto svatební roucho nemá a bude při skonání věků vyhozen ven, do nejzazší temnoty (Mt 22:12.13 Český studijní překlad). Křesťané mají nad sebou jen jednoho jediného vládce a tím je z Božího pověření Ježíš Kristus.

S přáním Božího požehnání
Jirka
Jiří Brei
Jiří Brei

Male Poeet p?íspivku : 582
Reputace : 1
Body : 488
Registration date : 09. 08. 07

Návrat nahoru Goto down

Království nebeské - vnitřní stav nebo skutečnost? - Stránka 2 Empty Re: Království nebeské - vnitřní stav nebo skutečnost?

Příspěvek  dajti 17/8/2014, 19:24

Jirko a jak to bude se vzkříšením nespravedlivých ? - ti nemají svatební roucho a nejsou účastníky Beránkovi svadby, musí tedy být vzkříšeni sem na zem. A že by tuto planetu obývali jen vzkříšení nespravedliví a ev. předkřestanstí Boží služebníci ? Možná ano, ale že by žádní křestané ?

dajti

Male Poeet p?íspivku : 137
Reputace : 0
Body : 137
Registration date : 11. 12. 12

Návrat nahoru Goto down

Království nebeské - vnitřní stav nebo skutečnost? - Stránka 2 Empty Re: Království nebeské - vnitřní stav nebo skutečnost?

Příspěvek  Jiří Brei 24/8/2014, 15:54

Ahoj Dajti,

Jan 5:28.29 říká: “Nedivte se tomu; vždyť přichází hodina, v níž všichni, kteří jsou v hrobech, uslyší jeho hlas a vyjdou. Ti, kdo činili dobře, budou vzkříšeni k životu, a ti, kdo jednali zle, budou vzkříšeni k soudu.” (Český studijní překlad). Zdá se mi, že tuto dobu popisuje Zj 22:11-15. Zj 22:11 říká: „A uviděl jsem veliký bílý trůn a toho, kdo na něm seděl; před jeho tváří zmizela země i nebe a jejich místo již více nebylo.“ (Český studijní překlad). Chápu to sice spíše jako obraz, ale i tak vidím určitý průběh: 1. zničení Božích nepřátel (Zj 20:7-10), 2. vzkříšení mrtvých pro soud (možná by ho bylo možné nazvat druhým vzkříšením). Na tomto soudu se bude zkoumat, ve které z knih jsou tito vzkříšení zapsáni. Bible ukazuje, že jména do knihy života jsou zapisována od založení světa (Ex 32:32; Fil 4:3; Zj 3:5, 13:8, 17:8, 21:27). Zatím se mi zdá, že do knihy života jsou zapisováni jak lidé, kteří zakusí první (Zj 3:5), tak lidé, kteří zakusí až druhé vzkříšení. Kdo jsou ti zapsaní v knize života, kteří nezažijí první vzkříšení, nevím. Nevěřím však, že je to nějaká druhá kategorie křesťanů. Kristus jednou prohlásil: „A kdo by jednomu z těchto maličkých dal napít proto, že je učedník, i kdyby mu dal jen pohár studené vody, amen, pravím vám, jistě nepřijde o svou odměnu.“ (Mk 10:42 Český studijní překlad). Možná, že adepty na druhé vzkříšení života lze hledat mezi takovými lidmi. 3. Vhození smrti a hádu a těch, kdo nejsou zapsáni v knize života, do ohnivého jezera (Zj 20:14.15). 4. příchod nového nebe a nové země (Zj kap. 21 a 22).

I na nové zemi jsou vidět národy a králové země (Zj 21:24, 22:2). Tak, jak to ze Zjevení zatím chápu, nejsou tyto národy a jejich králové součástí nového Jeruzaléma (Božího proměněného lidu), ale přinejmenším králové těchto národů mají do nového Jeruzaléma přístup (Zj 21:24). Zdá se mi, že nový Jeruzalém a Boží stan je různé označení pro totéž – pro Kristovu nevěstu (Zj 21:2.9-11), pro Boží proměněný lid (1 Kor 15:51-53). Zdá se mi, že posláním tohoto Božího proměněného lidu je, aby žil na zemi, a to i proto, aby skrze tento Boží proměněný lid Bůh přebýval s ostatními lidmi a národy, aby i národy mohli chodit ve světle, které ozařuje Boží proměněný lid, aby i s jejich pomocí mohl být jejich lampou Beránek (Zj 21:23), aby se tyto národy mohly léčit listím ze stromu života (Zj 22:2) a byla tak setřena každá slza z jejich očí (Zj 21:4). Věřím proto, že nová země (ať už je to cokoli) má být domovem nejen lidí, kteří nezažili první vzkříšení, ale i těch, kteří první vzkříšení zažili. Přinejmenším ti, kteří zažili první vzkříšení, mají být proměněni (1 Kor 15:51-53) a mají být jako andělé (Lk 20:36), kteří mají přístup do nebe (Gn 28:12). Nicméně až budoucnost ukáže, jak to skutečně bude.

Přeji Boží požehnání
Jirka
Jiří Brei
Jiří Brei

Male Poeet p?íspivku : 582
Reputace : 1
Body : 488
Registration date : 09. 08. 07

Návrat nahoru Goto down

Království nebeské - vnitřní stav nebo skutečnost? - Stránka 2 Empty Re: Království nebeské - vnitřní stav nebo skutečnost?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru