Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SJ ma nepresvedčili že mám len telo

+4
SSERP71
apostol
kovboj
miro
8 posters

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Goto down

SJ ma nepresvedčili že mám len telo - Stránka 2 Empty Re: SJ ma nepresvedčili že mám len telo

Příspěvek  oneironaut 19/11/2010, 08:56

Myslím, že odpověď zjistíme v okamžiku smrti. Jsem naprosto přesvědčen o tom, že žádná skutečná smrt neexistuje. Je to jenom strašák, nafouknutá bublina, která splaskne. Byl si toho vědom Ježíš, věděl to i Pavel a všichni další. Jenom chudáci SJ se propadnou do temnoty a budou ničím Twisted Evil

oneironaut

Male Poeet p?íspivku : 67
Reputace : 0
Body : 73
Registration date : 05. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

SJ ma nepresvedčili že mám len telo - Stránka 2 Empty Re: SJ ma nepresvedčili že mám len telo

Příspěvek  Anonymní 19/11/2010, 09:03

Zdravím všechny.

Jestli pro Krista byla smrt jen strašák, proč potom potil krev? :-)

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

SJ ma nepresvedčili že mám len telo - Stránka 2 Empty Re: SJ ma nepresvedčili že mám len telo

Příspěvek  Xton 19/11/2010, 15:06

Xtoys napsal: Mají duchovní bytosti duši? Ale když by jim byl také odebrán oživující duch, byli by ještě také dušemi?

Osobně netuším, ale v knihách (židovská kabala, magie) je obrázek ve složení člověka následovný. Hmotné tělo pak, jemnohmotná duše-jejíž podstata je stále ve hmotě (živlech) i když ji nevidíme. Pak duch, který je oživujícím principem všeho-ten nikdy nezaniká, ale vrací se k Bohu. ? Zatímco Bůh je jenom Duch. Asi tak nějak ??

Sám jsem ale mluvil s několika lidmi, kteří zážitek vylétnutí z těla měli. Navíc něco takového prý dokáže skoro každý čaroděj. Rozdíl je však v tom, považovat to za důkaz nesmrtelnosti duše-což je asi nesmysl, protože duše má hmotnou podstatu a tak se dříve či později rozpadne zpět do živlů (prachu).

Tak jsem vyčerpal zapamatovanou zásobu vědomostí asi ze tří knih, co jsem kdy o tom četl :-)

Podstatné je, že se tím na křesťanské víře nic nemění, ani se nepopírají biblické texty-ve smrti zanikají myšlenky, že (ještě) Lazar není mrtví, ale jen spí atd.

Xton
Xton

Male Poeet p?íspivku : 141
vztah k organizaci : sem tam studující
Reputace : 0
Body : 160
Registration date : 09. 12. 09

http://vojtech-filip-knihy.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

SJ ma nepresvedčili že mám len telo - Stránka 2 Empty Re: SJ ma nepresvedčili že mám len telo

Příspěvek  Anonymní 19/11/2010, 15:22

Zdravím všechny.

Tak to jo talmudisti-židé, to pak je všechno jasné. :-)

Hezký den přeji

yxoxs

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

SJ ma nepresvedčili že mám len telo - Stránka 2 Empty Re: SJ ma nepresvedčili že mám len telo

Příspěvek  oneironaut 20/11/2010, 09:28

Zážitek vylétnutí z těla není určen jenom výjimečně nadaným lidem nebo čarodějům, ale každému, kdo tomu věnuje jisté úsilí. Já se o to už nějakou dobu živě zajímám a musím potvrdit, že je to fakt. Nepopiratelný. Co se týče smrti a Krista, kde se píše, že se smrti bál? Nic takového jsem nenašel. Máme se bát soudu, ne smrti. Ta se týká jenom té skořápky kterou nosíme na sobě a která se v prach obrátí...Já se s ní neztotožňuji. Ohledně kabaly - židovská mystika stejně jako každá jiná (křesťanská, islámská apod.) je chvályhodná věc, mystik je z nás Bohu nejblíže. Mystika by se měla vyučovat ve školách. Pryč s dogmatikou, staňte se mystiky! Není nad vlastní zážitek božství.

oneironaut

Male Poeet p?íspivku : 67
Reputace : 0
Body : 73
Registration date : 05. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

SJ ma nepresvedčili že mám len telo - Stránka 2 Empty Re: SJ ma nepresvedčili že mám len telo

Příspěvek  Xton 20/11/2010, 10:15

Oneironaut napsal: Ohledně kabaly - židovská mystika stejně jako každá jiná (křesťanská, islámská apod.) je chvályhodná věc...mystika by se měla vyučovat na školách.

Nejsi Zednář? Něco takového (názory) by jim bylo podobné.

No ale s tím létáním-někteří mystici píší, že když opustíš tělo-vyprázdníš svůj dům-je to nebezpečné, protože když nemáš ochranu, může tě něco posednout.

Asi bych tyto pokusy jako naprosto nezávadné neoznačoval-bál bych se je provádět. Další věcí je styk s bytostmi a duchy, které když vylétneš z těla potkáš. No mám pocit, že styk s bytostmi a duchy je v Bibli přímo zakázán, protože jejich přítomnost tě ovlivní jejich silou a ne tou Kristovou. A je jedno zda se s nimi setkáš osobně v astrálu, nebo při spiritistické seanci ve fyzickém těle ne?

Komu to přijde přirozenou cestou-no budiž, ale veřejně to propagovat asi není dobré a ke Kristu tě to nepřiblíží-pouze k mocnostem a silám světa.

Mnoho slavných mystiků a mágů hledalo ve vesmíru Boha a ani jeden z nich ho nenašel. Bůh je ve skrytu a nelze Ho najít než skrze Krista.

Krom toho, i duše nakonec podle všeho umírá a teprve (nevědomí) duch člověka se vrací k Bohu. Nelze proto důkazy vylétnutí z těla považovat za důkaz nesmrtelnosti duše. Jediné, co se vrací s zůstává je Duch, který narozdíl od duše není vědomí. Takže, co je napsáno v Bibli o zániku myšlenek atd. platí a platí zřejmě i to co říkají SJ. :-)
Xton
Xton

Male Poeet p?íspivku : 141
vztah k organizaci : sem tam studující
Reputace : 0
Body : 160
Registration date : 09. 12. 09

http://vojtech-filip-knihy.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

SJ ma nepresvedčili že mám len telo - Stránka 2 Empty Re: SJ ma nepresvedčili že mám len telo

Příspěvek  oneironaut 20/11/2010, 20:43

Nejsem zednář ani zedník, neboj Very Happy Jestli je v Bibli styk s duchy zakázán to neřeším, pro mě není Bible závazná. Nejsem křesťan i když Ježíše uznávám, ale jako mystika Wink Musím tě vyvézt z jednoho velikého omylu: psal jsi, že žádný z mystiků Boha nenašel. Pravdou je pravý opak. Našli jej téměř všichni - v sobě samém. To je ta největší mystika, uvědomit si své vlastní božství, svou vlastní totožnost s Bohem. Jsme s ním jedné podstaty, žije v nás jeho jiskra a ta se k němu po smrti vrací. Ta jiskra je ten váš Kristus. Tělo a mysl zaniká, duch (boží jiskra) se vrací k Bohu. Proto nelze Boha najít jinak, než skrze Krista. Nic složitého. Co se týče toho astrálního cestování - není to nic nebezpečného. Ty řeči o tom, že opuštěné tělo může obsadit nějaká zlá bytost, jsou k smíchu. Nic takového se neděje. Když si přečteš něco od Roberta Monroa, který tomuto tématu zasvětil svůj život, tak se dozvíš víc. Podnikl tisíce astrálních cest a seznámil se s mnoha duchovními bytostmi, které mu pomáhaly. Fakt dobré čtení, pro SJ ovšem patrně závadné, takže nevím, jestli máte dovoleno tohle číst...

oneironaut

Male Poeet p?íspivku : 67
Reputace : 0
Body : 73
Registration date : 05. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

SJ ma nepresvedčili že mám len telo - Stránka 2 Empty Re: SJ ma nepresvedčili že mám len telo

Příspěvek  Xton 22/11/2010, 10:02

Oneironaut napsal:Musím tě vyvézt z jednoho velikého omylu: psal jsi, že žádný z mystiků Boha nenašel. Pravdou je pravý opak. Našli jej téměř všichni - v sobě samém. To je ta největší mystika, uvědomit si své vlastní božství, svou vlastní totožnost s Bohem. Jsme s ním jedné podstaty, žije v nás jeho jiskra a ta se k němu po smrti vrací. Ta jiskra je ten váš Kristus.

To už Satan v ráji říkal Evě, budete jako bohové, budete jako Bůh :-) Křesťanské to není jak sám píšeš. Před lety jsem si dopisoval se školou Lectorium Rosicrucianum-jejich nauka obsahuje toto učení o božské jiskře. Také čeští Unitáři o ní mluví. Tak jsem se k tomuto učení dostal já a po jeho rychlém teoretickém prostudování ho zase jako nekřesťanské rychle opustil (Kristus v něm není potřeba jako mesiáš-spasíš se sám vlastním úsilím). Tak si myslím, že toto učení je možná na pohled jako "chutný pamlsek", ale na pekelně ostrém háčku toho zlého na který ulovil (odehnal od Krista) již mnoho lidí. :-/

Ohledně hledání Boha. Západní magická cesta nachází ve svém nejvyšším učení oživující prasvětlo-božskou prozřetelnost, ve které se mystik/mág rozpustí a stane se součástí "všeho ve všem". O tomto mluví Minařík i Bardon. Oba zároveň říkají, že tento princim může být považován za jekés božství, ale ne za Boha jako takového (osobu). Proto mluví o tom, že Boha nikde nemašli.

Pak je východní cesta, která jde ještě dál a snaží se překonat i toto prasvětlo až do nicoty-nebytí. V němž se opět rozpustí-což je něco jako smrt jedince v práznotě? Nicota je pro ně nejvíc-ani oni Boha neznají. Budha je tak vlastně ateista.

Učení o jiskře, kterou je nutné rozdmýchat v plamen a stát se "bohem" k Bohu tomu skutečnému nevede- myslíl si, že člověk s tímto učením přijde max. k onomu prasvětlu jako Minařík a Bardon. Ale to není Bůh. Křesťané to mají jednosušší, mají příslib, že skutečného Boha dříve nebo později poznají osobně-což se nikomu z okultistů, jogínů apod. zatím nepovedlo.
Xton
Xton

Male Poeet p?íspivku : 141
vztah k organizaci : sem tam studující
Reputace : 0
Body : 160
Registration date : 09. 12. 09

http://vojtech-filip-knihy.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

SJ ma nepresvedčili že mám len telo - Stránka 2 Empty Re: SJ ma nepresvedčili že mám len telo

Příspěvek  Anonymní 22/11/2010, 10:58

Zdravím všechny.

A co stav samdhi nebo samathi? Buddhisté věří, že takto v tomto stavu jsou po celém světě, ale převážně v Nepálu, hodně "bytostí" členové ras-Lemuřané, Atlanťané a členové Arijské rasy (dnešní lidé), čekají až zemi postihne globální katastrofa a znovu z tohoto genofondu lidstva vystoupí ze stavu samathi a obnoví lidskou rasu. Prý se to stalo již několikrát??!! Údajně Buddha byl jedním z Lemurské rasy, který vystoupil ze stavu samathi. A Kristus byl prorokem, který byl vyučován v Šambale. :-)

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

SJ ma nepresvedčili že mám len telo - Stránka 2 Empty Re: SJ ma nepresvedčili že mám len telo

Příspěvek  Tonda Vlas 22/11/2010, 11:22

Xton napsal:

Krom toho, i duše nakonec podle všeho umírá a teprve (nevědomí) duch člověka se vrací k Bohu. Nelze proto důkazy vylétnutí z těla považovat za důkaz nesmrtelnosti duše. Jediné, co se vrací s zůstává je Duch, který narozdíl od duše není vědomí. Takže, co je napsáno v Bibli o zániku myšlenek atd. platí a platí zřejmě i to co říkají SJ. :-)
Myslím si, že je třeba brát v úvahu všechny verše v bibli na to téma a ne pouze v SZ, zjevení v bibli dle mě postupně graduje, není konstantní. Plnost zjevení pak přišla v Božím Synu Ježíši Kristu. Měl jsem na toto téma už diskuzi s kovbojem na biblefóru a ten na mě přišel s argumentem, že větší sílu mají v bibli verše, které jsou napsány dříve a ty ostatní je třeba vyložit podle nich. Takový přístup mi připadá jako zapřahání vozu před koně (italské pořekadlo). Pokud nástupci mileritů(náboženských blouznivců z první poloviny 19. století ), adventisté a SJ takový podle mě zcestný přístup studia bible praktikují, ta já se od něj distancuju. Proto považuju adventistické učení o thnétopsychismu, tj. že zesnulá duše není při vědomí ale jako by spí, tak učení SJ, že vědomí při smrti zaniká, s ohledem na to co je napsáno v NZ, kdy přišla plnost zjevení jako zcestné a nebiblické.

Tonda Vlas

Male Poeet p?íspivku : 875
Reputace : 0
Body : 873
Registration date : 15. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

SJ ma nepresvedčili že mám len telo - Stránka 2 Empty Re: SJ ma nepresvedčili že mám len telo

Příspěvek  Tonda Vlas 22/11/2010, 12:03

Xton napsal:

Asi bych tyto pokusy jako naprosto nezávadné neoznačoval-bál bych se je provádět. Další věcí je styk s bytostmi a duchy, které když vylétneš z těla potkáš. No mám pocit, že styk s bytostmi a duchy je v Bibli přímo zakázán, protože jejich přítomnost tě ovlivní jejich silou a ne tou Kristovou. A je jedno zda se s nimi setkáš osobně v astrálu, nebo při spiritistické seanci ve fyzickém těle ne?

Jinak s tebou částečně souhlasím, ona křestanská mystika existuje, nemá však vůbec nic společného s tím, co tu píše kolega. Za prvé se jakoukoliv aktivní mystickou čiností nepřiblížíme k Bohu ani o milimetr a za druhé tyto typy mystiky vedou k monismu, což je z křesťanského hlediska nepřípustné. Na doktorce byl před pár dny naprosto zavádějící článek o mystice a naprosto zcestně tam byla interpretována mystická zkušenost Terezie z Avily.

Tonda Vlas

Male Poeet p?íspivku : 875
Reputace : 0
Body : 873
Registration date : 15. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

SJ ma nepresvedčili že mám len telo - Stránka 2 Empty Re: SJ ma nepresvedčili že mám len telo

Příspěvek  oneironaut 22/11/2010, 17:19

Takže jak to tak sleduji, kolik lidí, tolik názorů Very Happy Asi nám nezbude, než si počkat...Nicméně si myslím, že nás nebudou soudit podle příslušnosti k té či oné náboženské skupině, ale podle toho, jak jsme se svými životy naložili. Jinými slovy, muslim, buddhista apod. kteří svůj život obětují v pomoci ostatním, mají k Bohu blíže, než kdejaký svědek Jehovův, který je přesvědčen o své výlučnosti, ale v praxi to nijak neprokazuje. Twisted Evil

oneironaut

Male Poeet p?íspivku : 67
Reputace : 0
Body : 73
Registration date : 05. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

SJ ma nepresvedčili že mám len telo - Stránka 2 Empty Re: SJ ma nepresvedčili že mám len telo

Příspěvek  Tonda Vlas 23/11/2010, 01:13

oneironaut napsal:než kdejaký svědek Jehovův, který je přesvědčen o své výlučnosti, ale v praxi to nijak neprokazuje. Twisted Evil
Naštěstí, jehovismem se zajímám tak zhruba rok, spíš jsem sledoval jinačí skupinu, která si libuje ve stejné výlučnosti (fanatičtí pravoslavní) je to spojeno s jakýmsi nehorázným bojovným kozáctvím, tedy mírně řečeno"Potěš hodiny"

Tonda Vlas

Male Poeet p?íspivku : 875
Reputace : 0
Body : 873
Registration date : 15. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

SJ ma nepresvedčili že mám len telo - Stránka 2 Empty Re: SJ ma nepresvedčili že mám len telo

Příspěvek  Xton 23/11/2010, 10:12

Tonda Vlas napsal: spíš jsem sledoval jinačí skupinu, která si libuje ve stejné výlučnosti (fanatičtí pravoslavní) je to spojeno s jakýmsi nehorázným bojovným kozáctvím, tedy mírně řečeno"Potěš hodiny"

To mě velice zajímá. Sice je toto fórum o svědcích, ale o nich toho bylo napsáno přece již tolik. O jiných skupinách se zde naproti tomu nedozvíme nic. Nebylo by od věci rozvést toto téma a rozšířit si tak své vědomosti? O pravoslavném fanatizmu všeobecně informace nejsou dostupné. Ale těch skupin, na které by bylo možno upozornit v zájmu jakési "duševní prevance" by bylo asi víc. Nechceš toto téma založit n.vlákno a trochu ho rozvést?
Xton
Xton

Male Poeet p?íspivku : 141
vztah k organizaci : sem tam studující
Reputace : 0
Body : 160
Registration date : 09. 12. 09

http://vojtech-filip-knihy.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

SJ ma nepresvedčili že mám len telo - Stránka 2 Empty Re: SJ ma nepresvedčili že mám len telo

Příspěvek  Anonymní 23/11/2010, 11:13

Zdravím všechny.

U některých, ne-li všech skupin se fanatismus=fundamentalismus.

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

SJ ma nepresvedčili že mám len telo - Stránka 2 Empty Re: SJ ma nepresvedčili že mám len telo

Příspěvek  Tonda Vlas 23/11/2010, 16:13

Xton napsal:Tonda Vlas napsal: spíš jsem sledoval jinačí skupinu, která si libuje ve stejné výlučnosti (fanatičtí pravoslavní) je to spojeno s jakýmsi nehorázným bojovným kozáctvím, tedy mírně řečeno"Potěš hodiny"

To mě velice zajímá. Sice je toto fórum o svědcích, ale o nich toho bylo napsáno přece již tolik. O jiných skupinách se zde naproti tomu nedozvíme nic. Nebylo by od věci rozvést toto téma a rozšířit si tak své vědomosti? O pravoslavném fanatizmu všeobecně informace nejsou dostupné. Ale těch skupin, na které by bylo možno upozornit v zájmu jakési "duševní prevance" by bylo asi víc. Nechceš toto téma založit n.vlákno a trochu ho rozvést?

Tonda Vlas

Male Poeet p?íspivku : 875
Reputace : 0
Body : 873
Registration date : 15. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

SJ ma nepresvedčili že mám len telo - Stránka 2 Empty Re: SJ ma nepresvedčili že mám len telo

Příspěvek  Tonda Vlas 23/11/2010, 16:22

Tonda Vlas napsal:
Xton napsal:Tonda Vlas napsal: spíš jsem sledoval jinačí skupinu, která si libuje ve stejné výlučnosti (fanatičtí pravoslavní) je to spojeno s jakýmsi nehorázným bojovným kozáctvím, tedy mírně řečeno"Potěš hodiny"

To mě velice zajímá. Sice je toto fórum o svědcích, ale o nich toho bylo napsáno přece již tolik. O jiných skupinách se zde naproti tomu nedozvíme nic. Nebylo by od věci rozvést toto téma a rozšířit si tak své vědomosti? O pravoslavném fanatizmu všeobecně informace nejsou dostupné. Ale těch skupin, na které by bylo možno upozornit v zájmu jakési "duševní prevance" by bylo asi víc. Nechceš toto téma založit n.vlákno a trochu ho rozvést?
Znám pár pravoslavných a mnozí z nich jsou solidní tolerantní kristovci, znám i však takové, kde je to intolerance , naprostá výlučnost a fanatismus non plus ultra, dříve než jsem se zabýval jehovismem, tak jsem hrůzou trnul nad webovými stránkami těchto nesnášenlivců. Stačí si tam počíst, můžu říct, že součastná katolická církev je proti tomu naprostá selanka.

Tonda Vlas

Male Poeet p?íspivku : 875
Reputace : 0
Body : 873
Registration date : 15. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

SJ ma nepresvedčili že mám len telo - Stránka 2 Empty Re: SJ ma nepresvedčili že mám len telo

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru