Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nezapomínáš na Boha Otce?

4 posters

Goto down

Nezapomínáš na Boha Otce?  Empty Nezapomínáš na Boha Otce?

Příspěvek  Eliška 24/3/2011, 22:04

Bylo jedno království, ve kterém se rozšířila smrtelná choroba. Krále velmi bolelo, když viděl své poddané trpět a umírat. Ze všech sil pracoval na vývoji léku k jejich uzdravení. Po čase ten lék skutečně vynalezl. Pro jeho výrobu však nutně potřeboval pomoc svého milovaného Syna. Věděl, že zůčastnit se na výrobě toho léku bude pro jeho Syna bolestivé a velmi nebezpečné. Věděl, že bude v ohrožení samotný Synův život. Nechal na Synovi, zda do toho chce jít. Syn pochopil, že to jeho Otec jinak udělat nemůže, a byl ochoten to utrpení podstoupit. Vše se nakonec opravdu podařilo, a tak byl vzácný lék vyroben. Byl ho dostatek pro všechny. Nyní ještě zbývalo dostat lék k nemocným. Král si vzal na starost vyhledávat lidi, kteří lék potřebují a Syn dostal za úkol ho nemocným podávat. Potíž byla, že většina poddaných byla nemocná již od narození, takže si svoji nemoc ani neuvědomovali. To, co se jim dělo, považovali za normální. Pro Krále bylo velmi těžké jim ukázat, že se potřebují léčit. Ty, které to konečně pochopili, posílal za svým Synem.. Teprve poté, co byli vyléčeni, si uvědomili, jak moc nemocní byli. Cítili ohromnou úlevu a radost. Mnozí z celého srdce chválili a oslavovali Syna. Vždyť on jim ten lék osobně podával, a ještě navíc při jeho výrobě nasadil svůj život! Byli z lásky králova Syna tak nadšení, že si nestačili všimnout, co všechno pro ně udělal Otec, Král. Nestačili si všimnout, že to byl právě Otec Král, který lék vymyslel. Netušili jak moc ho bolelo, když viděl svého Syna trpět. Neuvědomovali si, že by to sám Syn bez Otce dokázat prostě nemohl. A zapomněli, že i k tomu, aby si byli ochotni ke královskému Synovi pro lék vůbec jít, je přesvědčil Otec, Král.

Všechna jejich chvála a vděk za uzdravení adresována královskému Synovi.
Tolik podobenství. V duchovním ohledu se dnes děje něco podobného.

Mnozí křesťané upřímně, z celého svého srdce milují a oslavují Božího Syna. Jsou tak uchváceni tím, co pro ně Pán Ježíš udělal, že zapomínají na to, co pro ně udělal, a stále dělá, Bůh Otec. Zapomínají na to, že i On jako jediný náš nebeský Otec, touží po lásce svých dětí. Zapomnínají na slova Pána Ježíše Krista:" nikdo ke mně nemůže přijít, není-li mu to dáno od Otce."Jan 6:65 Zapomínají na to, že to byl Bůh Otec, který je vyhledal a k Pánu Ježíšovi přivedl.

Láska k Bohu Otci nepozorovaně zmizela ze srdcí a myslí mnoha upřímných křesťanů.

Eliška

Poeet p?íspivku : 434
Reputace : 3
Body : 237
Registration date : 12. 01. 08

Návrat nahoru Goto down

Nezapomínáš na Boha Otce?  Empty Re: Nezapomínáš na Boha Otce?

Příspěvek  Tonda Vlas 25/3/2011, 05:42

Eliška napsal:
Bylo jedno království, ve kterém se rozšířila smrtelná choroba. Krále velmi bolelo, když viděl své poddané trpět a umírat. Ze všech sil pracoval na vývoji léku k jejich uzdravení. Po čase ten lék skutečně vynalezl. Pro jeho výrobu však nutně potřeboval pomoc svého milovaného Syna. Věděl, že zůčastnit se na výrobě toho léku bude pro jeho Syna bolestivé a velmi nebezpečné. Věděl, že bude v ohrožení samotný Synův život. Nechal na Synovi, zda do toho chce jít. Syn pochopil, že to jeho Otec jinak udělat nemůže, a byl ochoten to utrpení podstoupit. Vše se nakonec opravdu podařilo, a tak byl vzácný lék vyroben. Byl ho dostatek pro všechny. Nyní ještě zbývalo dostat lék k nemocným. Král si vzal na starost vyhledávat lidi, kteří lék potřebují a Syn dostal za úkol ho nemocným podávat. Potíž byla, že většina poddaných byla nemocná již od narození, takže si svoji nemoc ani neuvědomovali. To, co se jim dělo, považovali za normální. Pro Krále bylo velmi těžké jim ukázat, že se potřebují léčit. Ty, které to konečně pochopili, posílal za svým Synem.. Teprve poté, co byli vyléčeni, si uvědomili, jak moc nemocní byli. Cítili ohromnou úlevu a radost. Mnozí z celého srdce chválili a oslavovali Syna. Vždyť on jim ten lék osobně podával, a ještě navíc při jeho výrobě nasadil svůj život! Byli z lásky králova Syna tak nadšení, že si nestačili všimnout, co všechno pro ně udělal Otec, Král. Nestačili si všimnout, že to byl právě Otec Král, který lék vymyslel. Netušili jak moc ho bolelo, když viděl svého Syna trpět. Neuvědomovali si, že by to sám Syn bez Otce dokázat prostě nemohl. A zapomněli, že i k tomu, aby si byli ochotni ke královskému Synovi pro lék vůbec jít, je přesvědčil Otec, Král.

Všechna jejich chvála a vděk za uzdravení adresována královskému Synovi.
Tolik podobenství. V duchovním ohledu se dnes děje něco podobného.

Mnozí křesťané upřímně, z celého svého srdce milují a oslavují Božího Syna. Jsou tak uchváceni tím, co pro ně Pán Ježíš udělal, že zapomínají na to, co pro ně udělal, a stále dělá, Bůh Otec. Zapomínají na to, že i On jako jediný náš nebeský Otec, touží po lásce svých dětí. Zapomnínají na slova Pána Ježíše Krista:" nikdo ke mně nemůže přijít, není-li mu to dáno od Otce."Jan 6:65 Zapomínají na to, že to byl Bůh Otec, který je vyhledal a k Pánu Ježíšovi přivedl.

Láska k Bohu Otci nepozorovaně zmizela ze srdcí a myslí mnoha upřímných křesťanů.

Eliško, není to tak zlé. Pomalu se tu lásku k svému nebeskému Otci začínám učit. Mám to poněkud ztížené, poněvadž mi chybí pozemský vzor. Lásku pozemského otce jsem nikdy nepoznal. Doteky lásky nebeského Otce však ano. Znám ten drahocený lék, KREV Ježíše prolitou na dřevě kříže, která působí přijetím milosti (blahodati) zdarma vnitřní uzdravení.

Tonda Vlas

Male Poeet p?íspivku : 875
Reputace : 0
Body : 873
Registration date : 15. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

Nezapomínáš na Boha Otce?  Empty eli

Příspěvek  delta.gama 25/3/2011, 06:42

dík
delta.gama
delta.gama

Male Poeet p?íspivku : 81
Reputace : 0
Body : 94
Registration date : 04. 12. 08

Návrat nahoru Goto down

Nezapomínáš na Boha Otce?  Empty Re: Nezapomínáš na Boha Otce?

Příspěvek  Eliška 25/3/2011, 16:03

Tonda Vlas napsal:[ Pomalu se tu lásku k svému nebeskému Otci začínám učit. Mám to poněkud ztížené, poněvadž mi chybí pozemský vzor. Lásku pozemského otce jsem nikdy nepoznal. Doteky lásky nebeského Otce však ano. Znám ten drahocený lék, KREV Ježíše prolitou na dřevě kříže, která působí přijetím milosti (blahodati) zdarma vnitřní uzdravení.

Tondo, přeji Ti, aby jsi byl Bohu Otci tak nablízku, aby Ti mohl již nyní mohl dát maximum své lásky, a aby se i na Tebe plně vztahovalo toto zaslíbení:

Malachiáš 3:16  ... byla před ním sepsána pamětní kniha se jmény těch, kteří se bojí JHVH a mají na mysli jeho jméno. 17  "Ti budou, praví JHVH zástupů, v den, který připravuji, mým zvláštním vlastnictvím, budu k nim shovívavý, jako bývá shovívavý otec k synu, jenž mu slouží." Při tom všem však musíme mít na mysli, že procházíme výchovou, která je často krušná, později však přináší ovoce pokoje a spravedlnost těm, kdo jí prošli.

Židům 12:5  Což jste zapomněli na slova, jimiž vás Bůh povzbuzuje jako své syny: `Synu můj, podrobuj se kázni Páně a neklesej na mysli, když tě kárá.
6  Koho Pán miluje, toho přísně vychovává, a trestá každého, koho přijímá za syna.
7  Podvolujte se jeho výchově; Bůh s vámi jedná jako se svými syny. Byl by to vůbec syn, kdyby ho otec nevychovával? 8  Jste-li bez takové výchovy, jaké se dostává všem synům, pak nejste synové, ale cizí děti. 9  Naši tělesní otcové nás trestali, a přece jsme je měli v úctě; nemáme být mnohem víc poddáni tomu Otci, který dává Ducha a život? 10  A to nás naši tělesní otcové vychovávali podle svého uvážení a jen pro krátký čas, kdežto nebeský Otec nás vychovává k vyššímu cíli, k podílu na své svatosti. 11  Přísná výchova se ovšem v tu chvíli nikdy nezdá příjemná, nýbrž krušná, později však přináší ovoce pokoje a spravedlnost těm, kdo jí prošli.

Eliška

Poeet p?íspivku : 434
Reputace : 3
Body : 237
Registration date : 12. 01. 08

Návrat nahoru Goto down

Nezapomínáš na Boha Otce?  Empty Re: Nezapomínáš na Boha Otce?

Příspěvek  delta.gama 31/3/2011, 21:26

Daniel 10:5  Pozdvih očí svých, viděl jsem, a aj, muž jeden oděný v roucho lněné, a bedra jeho přepásaná byla zlatem ryzím z Ufaz.
Tělo pak jeho jako tarsis, a oblíčej jeho na pohledění jako blesk,
a oči jeho podobné pochodním hořícím,
a ramena jeho i nohy jeho na pohledění jako měď vypulerovaná,
a zvuk slov jeho podobný zvuku množství.

Zjevení Janovo 19:12  Oči pak jeho byly jako plamen ohně,
a na hlavě jeho korun množství,
a měl jméno napsané, kteréhož žádný neví, než on sám.

delta.gama
delta.gama

Male Poeet p?íspivku : 81
Reputace : 0
Body : 94
Registration date : 04. 12. 08

Návrat nahoru Goto down

Nezapomínáš na Boha Otce?  Empty Věnováno našemu nebeskému Otci

Příspěvek  Eliška 3/4/2011, 15:55

Všemohoucímu Bohu, nebeskému Otci, který si přeje být uctíván v Duchu a v pravdě.

Jan 4:23, 24 .. ti, kteří Boha opravdově ctí, budou ho uctívat v Duchu a v pravdě. A Otec si přeje, aby ho lidé takto ctili. Bůh je Duch a ti, kdo ho uctívají, mají tak činit v Duchu a v pravdě."

Jan 4:23 KB Ale jdeť hodina, a nyníť jest, kdyžto praví modlitebníci modliti se budou Otci v duchu a v pravdě. Neboť takových Otec hledá, aby se modlili jemu.

Všemohoucímu Bohu, nebeskému Otci, jenž je sám jediným pravým Bohem.

Jan 17: 1, 3 Otče... život věčný je v tom, když poznají tebe, jediného pravého Boha, a toho, kterého jsi poslal, Ježíš Krista.

Všemohoucímu Bohu, nebeskému Otci, který vyslýchá motlitby.

Matouš 18:19  Opět vám pravím, shodnou-li se dva z vás na zemi v prosbě o jakoukoli věc, můj nebeský Otec jim to učiní.

Lukáš 11:2  Odpověděl jim: "Když se modlíte, říkejte: Otče náš, jenž jsi v nebesích, buď posvěceno tvé jméno. Přijď tvé království. Staň se vůle tvá jako v nebi, tak i na zemi.

Všemohoucímu Bohu, nebeskému Otci, který je větší nade všecky.

Jan 10:29  Můj Otec, který mi je dal, je větší nade všecky...
Jan 14:28 ….Otec je větší než já.

Všemohoucímu Bohu, nebeskému Otci, jehož nikdo z lidí nikdy neviděl.

Jan 1:18 Boha nikdy nikdo neviděl; jednorozený Syn, který je v náruči Otcově, nám o něm řekl.
Jan 6:46 Ne že by někdo Otce viděl; jen ten, kdo je u Boha, viděl Otce.
1 Timoteovi 6:16 On jediný je nesmrtelný a přebývá v nepřístupném světle; jeho nikdo z lidí neviděl a nemůže uvidět. Jemu patří čest a věčná moc. Amen.
1 Janùv 4:12 Boha nikdy nikdo neviděl..

Všemohoucímu Bohu Otci, který poslal svého jediného Syna, aby usmířil svět se sebou.

Jan 3:16 Neboť Bůh tak miloval svět, že dal svého jediného Syna, aby žádný, kdo v něho věří, nezahynul, ale měl život věčný.
1 Janùv 4:10 ...(Bůh).. poslal svého Syna jako oběť smíření za naše hříchy.
2 Korintským 5:18,19 To všecko je z Boha, který nás smířil sám se sebou skrze Krista Neboť v Kristu Bůh usmířil svět se sebou...

Všemohoucímu Bohu, nebeskému Otci, bez něhož nikdo nepřijde k poznání Syna.

Jan 6:44 Nikdo nemůže přijít ke mně, jestliže ho nepřitáhne Otec, který mě poslal..
Jan 6:65  A řekl: "Proto jsem vám pravil, že nikdo ke mně nemůže přijít, není-li mu to dáno od Otce

Všemohoucímu Bohu, nebeskému Otci, který odpouští naše přestoupení.

Matouš 6:14,15  Neboť jestliže odpustíte lidem jejich přestoupení, i vám odpustí váš nebeský Otec;
jestliže však neodpustíte lidem, ani váš Otec vám neodpustí vaše přestoupení.

Všemohoucímu Bohu, nebeskému Otci, po jehož pravici usedl navěky Pán Ježíš.
Matouš 26:64 Ježíš odpověděl: „..od nynějška uzříte Syna člověka sedět po pravici Všemohoucího“
Lukáš 22:69 Ale od této chvíle bude Syn člověka sedět po pravici všemohoucího Boha."
Skutky apoštolské 5:30, 31 Bůh našich otců vzkřísil Ježíše...toho Bůh vyvýšil jako vůdce a spasitele a dal mu místo po své pravici...
Efezským 1: 3,20 Bůh a Otec našeho Pána Ježíše Krista... posadil (Krista) po své pravici v nebesích
Židùm 8:1.. máme velekněze, který usedl po pravici Božího trůnu v nebesích
Židùm 10:12 Kristus však... navěky usedl po pravici Boží
Židùm 12:2 ..Ježíš...usedl po pravici Božího trůnu.
Skutky apoštolské 7:55, 56 Ale on, plný Ducha svatého, pohleděl k nebi a uzřel Boží slávu i Ježíše, jak stojí po pravici Boží a řekl: "Hle, vidím nebesa otevřená a Syna člověka, stojícího po pravici Boží."

Všemohoucímu Bohu, nebeskému Otci, který je Bohem i Otcem Pána Ježíše, i naším.
Jan 20:17 ... jdi k mým bratřím a pověz jim, že vystupuji k Otci svému i Otci vašemu a k Bohu svému i Bohu vašemu."
Židům 2:11  A on, který posvěcuje, i ti, kdo jsou posvěcováni, jsou z téhož Otce.

Všemohoucímu Bohu, nebeskému Otci, který svému Synovi daroval život sám v sobě.
Jan 5:26 Neboť jako Otec má život sám v sobě, tak dal i Synovi, aby měl život sám v sobě.
Jan 6:57 Jako mne poslal živý Otec a já mám život z Otce, tak i ten, kdo mne jí, bude mít život ze mne.

Všemohoucímu Bohu, nebeskému Otci, který svému jedinému Synovi daroval slávu a čest, moc i soud.

Jan 17:22 Slávu, kterou jsi mi dal...
Jan 17:24 .. slávu, kterou jsi mi dal...
Jan 1:14 .. Spatřili jsme jeho slávu,.. jakou má od Otce jednorozený Syn, plný milosti a pravdy
Lukáš 10:22 Všechno je mi dáno od mého Otce...
2 Petrùv 1:17 On přijal od Boha Otce čest i slávu....
Jan 3:35  Otec miluje Syna a všecku moc dal do jeho rukou.
Jan 5:22  Otec nikoho nesoudí, ale všechen soud dal do rukou Synovi...

Všemohoucímu Bohu, Otci, který si ponechal ve své moci čas pro obnovení svého království.

Skutky apoštolské 1:7 (Ježíš ) Řekl jim: "Není vaše věc znát čas a lhůtu, kterou si Otec ponechal ve své moci

Všemohoucímu Bohu, Otci, který určuje vlastnictví míst po Ježíšově pravici a levici.

Matouš 20:23  Praví jim: "Můj kalich budete pít, ale udělovat místa po mé pravici či levici není má věc; ta místa patří těm, jimž je připravil můj Otec."

Všemohoucímu Bohu, nebeskému Otci, který jediný ví o onom dni a hodině.

Matouš 24:36  O onom dni a hodině však neví nikdo, ani andělé v nebi, ani Syn; jenom Otec sám.
Marek 13:32 O onom dni či hodině neví nikdo, ani andělé v nebi, ani Syn, jenom Otec.

Všemohoucímu Bohu, nebeskému Otci, pro něhož Pán Ježíš Kristus buduje duchovní chrám.

Zjevení Janovo 3:12 Kdo zvítězí, toho učiním sloupem v chrámě svého Boha a chrám již neopustí..

Všemohoucímu Bohu, nebeskému Otci, jehož jméno píše oslavený Pán Ježíš na své věrné.

Zjevení Janovo 3:12 Kdo zvítězí ....napíšu na něj jméno svého Boha.....(říká oslavený Pán Ježíš)
Zjevení Janovo 14:1 Beránek stál na hoře Sión a s ním sto čtyřicet čtyři tisíce těch, kdo mají na čele napsáno jméno jeho i jméno jeho Otce.
Zjevení Janovo 22:4 budou hledět na jeho tvář a na čele ponesou jeho jméno.

Všemohoucímu Bohu, nebeskému Otci, jemuž Kristus odevzdá království.

1 Korintským 15:24 Tu nastane konec, až Kristus zruší vládu všech mocností a sil a odevzdá království Bohu a Otci.

Všemohoucímu Bohu, nebeskému Otci, který je a který byl a který přichází.

Zjevení Janovo 1:4...Milost vám a pokoj od toho, který jest a který byl a který přichází, i od sedmi duchů před jeho trůnem 5  a od Ježíše Krista....
Zjevení Janovo 1:8  Já jsem Alfa i Omega, praví Pán Bůh, ten, který jest a který byl a který přichází, Všemohoucí.
Zjevení Janovo 4:8  Všechny čtyři bytosti jedna jako druhá měly po šesti křídlech a plno očí hledících ven i dovnitř. A bez ustání dnem i nocí volají: "Svatý, svatý, svatý JHVH, Bůh všemohoucí, ten, který byl a který jest a který přichází."
Zjevení Janovo 19:6  A slyšel jsem zpěv jakoby ohromného zástupu, jako hukot množství vod a jako dunění hromu: "Haleluja, ujal se vlády Pán Bůh náš všemohoucí.



Eliška

Poeet p?íspivku : 434
Reputace : 3
Body : 237
Registration date : 12. 01. 08

Návrat nahoru Goto down

Nezapomínáš na Boha Otce?  Empty Re: Nezapomínáš na Boha Otce?

Příspěvek  delta.gama 7/4/2011, 18:37

Daniel 2:21  On mění časy i doby, krále sesazuje, krále ustanovuje, dává moudrost moudrým, poznání těm, kdo mají rozum.
delta.gama
delta.gama

Male Poeet p?íspivku : 81
Reputace : 0
Body : 94
Registration date : 04. 12. 08

Návrat nahoru Goto down

Nezapomínáš na Boha Otce?  Empty Byl založen virtuální sál království svědků jehovových!!!!

Příspěvek  šemdich 7/4/2011, 20:16


šemdich

Male Poeet p?íspivku : 62
Reputace : -1
Body : 62
Registration date : 07. 04. 11

Návrat nahoru Goto down

Nezapomínáš na Boha Otce?  Empty Re: Nezapomínáš na Boha Otce?

Příspěvek  delta.gama 10/4/2011, 09:33

1 Timoteovi 6:15  požehnaný a jediný Vládce, Král králů a Pán pánů.

Zjevení Janovo 19:16  Na plášti a na boku má napsáno jméno:
Král králů a Pán pánů.
delta.gama
delta.gama

Male Poeet p?íspivku : 81
Reputace : 0
Body : 94
Registration date : 04. 12. 08

Návrat nahoru Goto down

Nezapomínáš na Boha Otce?  Empty Re: Nezapomínáš na Boha Otce?

Příspěvek  Eliška 11/4/2011, 05:58

delta.gama napsal:1 Timoteovi 6:15  požehnaný a jediný Vládce, Král králů a Pán pánů.

Zjevení Janovo 19:16  Na plášti a na boku má napsáno jméno:
Král králů a Pán pánů.

Delta.gamo,

z toho, že jsou Všemohoucí Bůh i Pán Ježíš označeni titulem Pán Pánů a Král Králů nelze jednoznačně vyvozovat, že jsou jednou Boží osobou.

Je třeba se podívat na místa v Písmu, kde je Bible uvádí oba najednou a z nich můžeš vidět další skutečnosti. Podíváme- li se např. do biblické knihy Zjevení, která přináší vhled do budoucích věcí, vidíme, že jsou v ní oslavováni, chváleni a ctěni OBA DVA, Pán Bůh i jeho Mesiáš.

Mocný hlas v nebi oznamuje:„Nyní přišlo spasení, moc a království našeho Boha i vláda jeho Mesiáše..(OBOU) Zjevení Janovo 12:10

Velký zástup zachráněných ze všech ras, kmenů, národů a jazyků děkuje za svoji záchranu Bohu i Beránkovi: „Díky Spasiteli, Bohu našemu, sedícímu na trůnu, a Beránkovi.“ ( OBĚMA) (Zjevení Janovo 7:10)

Ani mocné hlasy v nebi, které se ozvou při zatroubení sedmé trubky nezapomenou uvést OBA DVA. Je psáno, že budou volat : „Vlády nad světem se ujal náš Pán a jeho Mesiáš.( OBA DVA)...“ (Zjevení Janovo 11:15 )

Také všechno stvoření na nebi, na zemi, pod zemí....vzdá čest i slávu OBĚMA DVĚMA, když bude volat: „Tomu, jenž sedí na trůnu, i Beránkovi dobrořečení, čest, sláva i moc na věky věků!“(Zjevení Janovo 5:13)

Vidíme, že ani poslední kniha Bible nepřestala rozlišovat a chválit ani osobu Pána Boha, Otce, Toho, který sedí na trůnu, Toho, který byl, který je a který přichází, Všemohoucího ani osobu Pána Ježíše Krista, Mesiáše, Božího Syna, Beránka, Pána Pánů a Krále Králů. Nepřestala je rozlišovat, ani je neztotožňuje ani nezapomíná na žádného z nich.

Eliška

Poeet p?íspivku : 434
Reputace : 3
Body : 237
Registration date : 12. 01. 08

Návrat nahoru Goto down

Nezapomínáš na Boha Otce?  Empty Re: Nezapomínáš na Boha Otce?

Příspěvek  delta.gama 11/4/2011, 09:23

eli, ty mi dáváš úkoly no budiž, píšeš o "obou dvou" tak se pokusím sepsat takový pro tebe a ostatní asi trošku kacířský "výtah"

Matouš 28:19  křtěte ve jméno a)Otce i b)Syna i c)Ducha svatého

1 Korintským 13:13  a)víra, b)naděje, c)láska - ale největší z té trojice je láska.

Daniel 7:9  Viděl jsem, že byly postaveny stolce a že usedl a)Věkovitý.

Jeho oblek byl bílý jako sníh, vlasy jeho hlavy jako čistá vlna, jeho stolec - plameny ohně, jeho kola - hořící oheň.

(Jan 1:18  Boha nikdy nikdo neviděl;)

b) Zjevení Janovo 4:11  "Jsi hoden, Pane a Bože náš, přijmout slávu, čest i moc, neboť ty jsi stvořil všechno a tvou vůlí všechno povstalo a jest."

a) Zjevení Janovo 5:1  A v pravici toho, který sedí na trůnu, spatřil jsem knihu úplně popsanou, zapečetěnou sedmi pečetěmi.

Zjevení Janovo 5:13  a)"Tomu, jenž sedí na trůnu, i b)Beránkovi dobrořečení


1 Timoteovi 6:13  Vyzývám tě před a) Bohem, který dává všemu život, a b) Kristem Ježíšem, který vydal svědectví svým dobrým vyznáním před Pontiem Pilátem, abys bez poskvrny a výtky plnil své poslání až do příchodu našeho Pána Ježíše Krista.

1 Timoteovi 6:15  Jeho příchod zjeví v určený čas požehnaný a c) jediný Vládce, Král králů (Bohů) a Pán pánů.(beránků)

1 Timoteovi 6:16  c) On jediný je nesmrtelný a přebývá v nepřístupném světle;


1 Korintským 13:8  Láska nikdy nezanikne.
Proroctví - to pomine; jazyky - ty ustanou; poznání - to bude překonáno.



Marek 3:28  Amen, pravím vám, že všecko bude lidem odpuštěno,
hříchy i všechna možná rouhání.

Kdo by se však rouhal proti Duchu svatému,
nemá odpuštění na věky, ale je vinen věčným hříchem."



já vím je to o Bohu Otci potažmo beránkovi
tak se jen ptám, nezapomínáme na "činnou.." sílu ?


1 Korintským 2:10  Duch totiž zkoumá všechno, i hlubiny Boží.










delta.gama
delta.gama

Male Poeet p?íspivku : 81
Reputace : 0
Body : 94
Registration date : 04. 12. 08

Návrat nahoru Goto down

Nezapomínáš na Boha Otce?  Empty Re: Nezapomínáš na Boha Otce?

Příspěvek  Eliška 11/4/2011, 11:46

delta.gama napsal:eli, ty mi dáváš úkoly no budiž,


Rozhodně jsem to nemysllela jako úkol. Very Happy

Nechápu, co jsi tím příspěvkem myslel a nechci se dohadovat. Můžeš to, prosím, říci jasně a jednoduše?

Díky! Very Happy






Eliška

Poeet p?íspivku : 434
Reputace : 3
Body : 237
Registration date : 12. 01. 08

Návrat nahoru Goto down

Nezapomínáš na Boha Otce?  Empty Re: Nezapomínáš na Boha Otce?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru