Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Existuje dnes někde na zemi opravdový Boží lid???

4 posters

Goto down

Existuje dnes někde na zemi opravdový Boží lid??? Empty Existuje dnes někde na zemi opravdový Boží lid???

Příspěvek  popepapez 24/12/2012, 19:42

Shocked to jsou mi věci i bez dvou deci a jak tak pročítám příspěvky vůbec z toho nejsem chytrý...
Jen ve zkratce,neprv ateista i když mi evoluce přišla jako největší nesmylsl co jsem kdy slyšel Very Happy
potom asi 4 roky v protestantské denominaci, následně dva roky studium se SJ a teď se dovídám nejen na těchto stránkách,že je to jinak jakože podvod?!

popepapez

Male Poeet p?íspivku : 14
Reputace : 0
Body : 20
Registration date : 24. 12. 12

Návrat nahoru Goto down

Existuje dnes někde na zemi opravdový Boží lid??? Empty Re: Existuje dnes někde na zemi opravdový Boží lid???

Příspěvek  rals 25/12/2012, 00:26

Kápnul jsi na to.. Very Happy

rals

Male Poeet p?íspivku : 132
vztah k organizaci : bývalý 11let
Reputace : 3
Body : 133
Registration date : 29. 03. 10

Návrat nahoru Goto down

Existuje dnes někde na zemi opravdový Boží lid??? Empty Re: Existuje dnes někde na zemi opravdový Boží lid???

Příspěvek  popepapez 25/12/2012, 09:33

Aha.. no nazdar No takže těžká cenzura.. DVD oranizace jedna věc, realita druhá? Dům knížat za peníze členů.. to připomíná místní pol. scénu.
Na druhou tranu vše vypadá v organizaci pro běžného smrtelníka tak úžasné, že to lze stěží slovy popsat až do doby kdy narazí na nesrovnalosti rok 1914 a bod od kterého se počítá by znamenalo ve skutečnosti 1894 jestli dobře počítám, rok 1975 sice nelze asi skrýt ale když jsem se na to ptal v organizaci bylo mi řečeno, že nikdy žáné toto datum k tomuto roku nebylo napsáno ve SV ale někteří v ČR to tak pochopily, neboť jsem poukázal, že by to znamenalo jak ostatně tu na fóru zaznělo, že by šlo o falešného proroka ze SZ.

Já bral studium s "rezervou" ale přeci jen a co mě nejvíc teda asi překvailo v tom špatném slova smyslu u SJ bylo po jednom studiu vyjádření o tom, že ten kdo získá přesné poznání ale nepřidá se na stranu Jehovy potažmo nevstoupí do organizace tak pro něj už není šance na věčný život.

popepapez

Male Poeet p?íspivku : 14
Reputace : 0
Body : 20
Registration date : 24. 12. 12

Návrat nahoru Goto down

Existuje dnes někde na zemi opravdový Boží lid??? Empty Re: Existuje dnes někde na zemi opravdový Boží lid???

Příspěvek  Mezek 25/12/2012, 09:40


Já bral studium s "rezervou" ale přeci jen a co mě nejvíc teda asi překvailo v tom špatném slova smyslu u SJ bylo po jednom studiu vyjádření o tom, že ten kdo získá přesné poznání ale nepřidá se na stranu Jehovy potažmo nevstoupí do organizace tak pro něj už není šance na věčný život.

No a teť babo raď...
Mezek
Mezek

Male Poeet p?íspivku : 526
Age : 67
vztah k organizaci : vlastním jménem Zdeněk Nygrýn
Reputace : 0
Body : 507
Registration date : 15. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Existuje dnes někde na zemi opravdový Boží lid??? Empty Re: Existuje dnes někde na zemi opravdový Boží lid???

Příspěvek  popepapez 25/12/2012, 10:24

Mezek napsal:

Já bral studium s "rezervou" ale přeci jen a co mě nejvíc teda asi překvailo v tom špatném slova smyslu u SJ bylo po jednom studiu vyjádření o tom, že ten kdo získá přesné poznání ale nepřidá se na stranu Jehovy potažmo nevstoupí do organizace tak pro něj už není šance na věčný život.

No a teť babo raď...

Ano to jsem zapomněl dodat Smile

popepapez

Male Poeet p?íspivku : 14
Reputace : 0
Body : 20
Registration date : 24. 12. 12

Návrat nahoru Goto down

Existuje dnes někde na zemi opravdový Boží lid??? Empty Re: Existuje dnes někde na zemi opravdový Boží lid???

Příspěvek  frodobagin 25/12/2012, 11:15

Ahoj popepapez.
A co máš v plánu teď? Snad ne udělat si vlastní názor na skutečnosti. Zkus to. Je to docela dobrý krok kupředu. Argumentů zde najdeš přehršel a také různých pohledů na věc. Ptej se, zkoumej, přemýšlej, diskutuj.
Hlavně pevně drž v mysli a srdci víru v Ježíše Krista a JHVH (Jehovu).
Přeji množství dobré vůle k tomu to uskutečňovat. Je to velmi zajímavé a poučné.

Možná na úvod některé zkratky, které se zde uvádějí z důvodu délky nebo četnosti používání slov, které prezentují.
SJ - svědek jehovův
VS - vedoucí sbor
VRO - věrná a rozvážný otrok
NSSJ - náboženská společnost svědkové jehovovi
WTBTS - watch tower bible and tract society (náboženská a traktátní společnost strážná věž)
DS - duch svatý

A k otázce v námětu "Existuje dnes někde na zemi opravdový Boží lid???"
Myslím si, že boží lid existuje ale nemá hranice v nějaké jakékoliv organizaci (Katolíci, Evangelící, Svědkové jehovi atp.) Je to velká skupina lidí, kteří slyší Ježíšovo volání a přijímají Ježíšova pomocníka svatého ducha.
A co myslíš ty.
Ano nebo ne a popřípadě jak a kde?
Děkuji za odpovědi.
frodobagin
frodobagin

Male Poeet p?íspivku : 421
vztah k organizaci : SJ - pevně a neotřesitelně
Reputace : 0
Body : 434
Registration date : 21. 02. 11

http://www.osel.cz

Návrat nahoru Goto down

Existuje dnes někde na zemi opravdový Boží lid??? Empty Re: Existuje dnes někde na zemi opravdový Boží lid???

Příspěvek  popepapez 25/12/2012, 13:03

Ahoj frodobagin,

díky za odezvy i Tobě. V plánu ještě přesně nevím, taky nevím zda
se účastnit těchto shromáždění. Říkat něco na pódiu by asi nemělo
smysl - účinek...
No je lepší si věci dvakrát rozmyslet než něčeho litovat, ačkoliv tady
v tomto případě asi není nad čím Laughing věci jsou jak jsou a jde o to
se správně rozhodnout.
Taky mám podobný názor ačkoliv se s ním těžko vypořádávám,proto
jsem nastavil i to téma.

popepapez

Male Poeet p?íspivku : 14
Reputace : 0
Body : 20
Registration date : 24. 12. 12

Návrat nahoru Goto down

Existuje dnes někde na zemi opravdový Boží lid??? Empty Re: Existuje dnes někde na zemi opravdový Boží lid???

Příspěvek  Mezek 25/12/2012, 17:31

popepapez napsal:Ahoj frodobagin,

díky za odezvy i Tobě. V plánu ještě přesně nevím, taky nevím zda
se účastnit těchto shromáždění. Říkat něco na pódiu by asi nemělo
smysl - účinek...
No je lepší si věci dvakrát rozmyslet než něčeho litovat, ačkoliv tady
v tomto případě asi není nad čím Laughing věci jsou jak jsou a jde o to
se správně rozhodnout.
Taky mám podobný názor ačkoliv se s ním těžko vypořádávám,proto
jsem nastavil i to téma
.

https://straznavez.forumczech.com/t163-ma-kristus-v-dnesnich-dnech-svoji-cirkev-zde-na-zemi
Mezek
Mezek

Male Poeet p?íspivku : 526
Age : 67
vztah k organizaci : vlastním jménem Zdeněk Nygrýn
Reputace : 0
Body : 507
Registration date : 15. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Existuje dnes někde na zemi opravdový Boží lid??? Empty Re: Existuje dnes někde na zemi opravdový Boží lid???

Příspěvek  rals 25/12/2012, 23:56

Přečti si knihu od Raymonda Franze, bývalého člena vedoucího sboru- Krize svědomí, běžně lze stáhnout na netu, budeš zírat na drát...

rals

Male Poeet p?íspivku : 132
vztah k organizaci : bývalý 11let
Reputace : 3
Body : 133
Registration date : 29. 03. 10

Návrat nahoru Goto down

Existuje dnes někde na zemi opravdový Boží lid??? Empty Re: Existuje dnes někde na zemi opravdový Boží lid???

Příspěvek  frodobagin 26/12/2012, 10:01

Má pravdu má pravdu.
Taky jsem zíral na drát.
frodobagin
frodobagin

Male Poeet p?íspivku : 421
vztah k organizaci : SJ - pevně a neotřesitelně
Reputace : 0
Body : 434
Registration date : 21. 02. 11

http://www.osel.cz

Návrat nahoru Goto down

Existuje dnes někde na zemi opravdový Boží lid??? Empty Re: Existuje dnes někde na zemi opravdový Boží lid???

Příspěvek  Mezek 26/12/2012, 10:08

rals napsal:Přečti si knihu od Raymonda Franze, bývalého člena vedoucího sboru- Krize svědomí, běžně lze stáhnout na netu, budeš zírat na drát...


nebo:
http://www.ulozto.cz/xAhtFxT/hledani-pdf
Mezek
Mezek

Male Poeet p?íspivku : 526
Age : 67
vztah k organizaci : vlastním jménem Zdeněk Nygrýn
Reputace : 0
Body : 507
Registration date : 15. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Existuje dnes někde na zemi opravdový Boží lid??? Empty Re: Existuje dnes někde na zemi opravdový Boží lid???

Příspěvek  Mezek 26/12/2012, 10:12

Mezek
Mezek

Male Poeet p?íspivku : 526
Age : 67
vztah k organizaci : vlastním jménem Zdeněk Nygrýn
Reputace : 0
Body : 507
Registration date : 15. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Existuje dnes někde na zemi opravdový Boží lid??? Empty Re: Existuje dnes někde na zemi opravdový Boží lid???

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru