Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Židé v Božím plánu (Řím 11:25-36)

+18
witness
Melissa
transylvánec
schwanenburg
Jesen
zbysek
candy
Jiří Brei
KEROS
Biblicky krestan
Petr V.
Petr Štefek
Doktorka White
Jirka z P. (queens)
Arago
Hvězdlický
Martin Cibulka
OOO
22 posters

Strana 2 z 13 Previous  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Next

Goto down

Židé v Božím plánu (Řím 11:25-36) - Stránka 2 Empty Re: Židé v Božím plánu (Řím 11:25-36)

Příspěvek  Hvězdlický 31/7/2006, 07:57

Možná si Datle vzpomeneš, že SJ hlásají na shromáždění, že Jehova zavrhl Židovský národ. Byla to v podstatě zkomolenina Matouše 21/43.

S tím jsem tehdy nesouhlasil a proto jsem důkladně (s jedním spolubratrem) zkoumal Písmo. Hlavně Římanům 11 (jak upřímně radíš, abych si přečetl).

Z textů (vybraných dole) lze usoudit, že dnes nemá židovský národ žádnou výsadu, oproti jiným národům. Byl smluvním národem, ale pro svou vzpurnost a tvrdošíjnost odmítl to, co mu bylo dáno. Výsada, být královským kněžstvem.

Proto Ježíš reagoval takto-
Matouš 21:43 Proto vám pravím, že vám Boží království bude odňato a bude dáno národu, který ponese jeho ovoce.

Dnes nemají nic, jen pronásledování. Jsou na úrovni ostatních všech národů.
Proto mne udivuje, že se rozčiluješ nad situací židů, a je ti úplně jedno, že se děje někde jinde ještě něco strašnějšího.

Zdá se, jako bys odpovídal textu- Juda 1:16 Vzpouzejí se a odporují Božímu vedení a žijí si podle svých vášní, jejich ústa mluví nadutě a lichotí lidem pro svůj prospěch.

(a stím souvisí i mů názor na "americkou propagandu", a je mi jedno, jestli americká, nebo sovětská, . Mám názor asi jiný než ty, i na cíl mírových misí různých armád v různých národech)
To vše je satanův svět. Nic k obdivování, ale stále jen od špatného k horšímu. Až nakonec k zániku.

Dnes, tedy žid nemá žádnou nadřazenost před ostatními, ale možná podle Božích slibů bude mít.
Římanům 11:1, 2 Protož pravím: Zdali jest Bůh zavrhl lid svůj? Nikoli;….Nezavrhlť jest Bůh lidu svého, (to říká Pavel, protože byl žid)

Přesto je i žid jen člověk. Jako každý jiný člověk, jakékoliv rasy, ale pořád jen člověk.

I anděl ve Zjevení varoval Jana „neklaněj se přede mnou“.
A ty mne nabádáš, (jsi otřesen a zdrcen) abych se „klaněl“ před člověkem, židem???

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Židé v Božím plánu (Řím 11:25-36) - Stránka 2 Empty Re: Židé v Božím plánu (Řím 11:25-36)

Příspěvek  OOO 31/7/2006, 08:39

Dědo S. ,to co píšeš o klanění "Izraeli"je jen fatamorgána prostě to tam není ani mezi řádky.Chci jen zdůraznit ,že je tu nějaká "vůle" od počátku a ta se má naplnit na tomto lidu "smlouvy"Proto je třeba sledovat ,to co se tam děje.Protože Izrael zažije "Milénium"tady na Zemi...Tedy jeho část... Proto tu je i těch 1000let.Je to slib Boha...Kristova církev má však jinou naději.To už jsme zase u jiného tématu. bounce
OOO
OOO

Male Poeet p?íspivku : 646
vztah k organizaci : HLUBOKÝ OMYL
Reputace : 0
Body : -36
Registration date : 31. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Židé v Božím plánu (Řím 11:25-36) - Stránka 2 Empty Re: Židé v Božím plánu (Řím 11:25-36)

Příspěvek  Hvězdlický 31/7/2006, 09:09

Protože Izrael zažije "Milénium"tady na Zemi...Tedy jeho část... Proto tu je i těch 1000let.Je to slib Boha...Kristova církev má však jinou naději.To už jsme zase u jiného tématu.

Tady s tím plně souhlasím. Z tvých minulých příspěvků ale mám obavu, že někdy nerozumíš tomu, co píšeš.

To navadí. Hlavně, že jsme si na závěr porozumněli (aspoň doufám)a kdyby jsi nevyskakoval jako čert ze škatulky, ušetřili bychom si "naježené chlupy" a spoustu času.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Židé v Božím plánu (Řím 11:25-36) - Stránka 2 Empty Re: Židé v Božím plánu (Řím 11:25-36)

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 1/8/2006, 01:54

Datel napsal:
Ty si děláš "kozy"

Pokud je to slovník znovuzrozeného, no tak děkuji pěkně. To jen na úvod.

Datle, již kdysi dávno si Izrael vybral lidské panovníky a odvrhl JHVH, a dnes to není jiné, tak co chtějí. Ale i na ty z dnešního politického Izraele, platí naděje, která platí i pro ostatní národy a ta je založena na výkupném JK.

Tak tady nikoho neobviňuj z antisemitismu. Protože kdo nejvíc křičí, tak zřejmě pro to, aby zakryl sám to, co kritizuje. Ani nevím proč se mi vybavila scénka z jedné skvělé české komedie: Zloděj křičí: chyťte zleděje.
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Židé v Božím plánu (Řím 11:25-36) - Stránka 2 Empty Re: Židé v Božím plánu (Řím 11:25-36)

Příspěvek  OOO 1/8/2006, 07:20

V podstatě sá říci že tobě gueensi i Dědovi S.,utíká to základní a "hlavní"..Je vidět ,že jeden o koze a druhý o voze..Není v mé moci s tím hnout..Jinak hlavně ,že jsme zdrávi.. bounce
OOO
OOO

Male Poeet p?íspivku : 646
vztah k organizaci : HLUBOKÝ OMYL
Reputace : 0
Body : -36
Registration date : 31. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Židé v Božím plánu (Řím 11:25-36) - Stránka 2 Empty Re: Židé v Božím plánu (Řím 11:25-36)

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 1/8/2006, 08:14

Hold ti to leze na hlavu, Datle rendeer
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Židé v Božím plánu (Řím 11:25-36) - Stránka 2 Empty Re: Židé v Božím plánu (Řím 11:25-36)

Příspěvek  OOO 1/8/2006, 08:48

gueensi,gueensi ?Teď si to podtrhnul argumenty..to je síla affraid Sleep
OOO
OOO

Male Poeet p?íspivku : 646
vztah k organizaci : HLUBOKÝ OMYL
Reputace : 0
Body : -36
Registration date : 31. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Židé v Božím plánu (Řím 11:25-36) - Stránka 2 Empty Re: Židé v Božím plánu (Řím 11:25-36)

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 1/8/2006, 09:29

A co to je to hlavní a základní? albino

Pokud jsou to nějaké poučky od lidí (např. od tebe), tak dík, já si už žádného člověka a nebo organizaci lidí mezi mně a Boha JHVH nepustím. Aby se mi to dařilo, tak budu ty lidičky stále pozorovat a v momentě, kdy mi mé svědomí a zkoumání Písma napoví ! POZOR !, tak to budu respektovat. A u tebe Datle, mám stále ještě ! POZOR !
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Židé v Božím plánu (Řím 11:25-36) - Stránka 2 Empty Re: Židé v Božím plánu (Řím 11:25-36)

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 1/8/2006, 09:56

Tak jak nemůžu odejít na jinou planetu, protože na té naši hrozí smrt. Tak proč bych někam odcházel ( tedy od SJ), vdyť jinde to je stejné. Je zvláštní, že Nikodém byl stále členem Sanhedrinu a přesto přišel za Pánem, a on mu neklad na srdce: "pokud neodejdeš tak s tebou nebudu mluvit", ne, on mu jen něco naťukl a spoléhal na jeho rozumnost, že se v pravý čas správně rozhodne. To mě k Ježíši přitahuje, on nenařizuje, ale řekne nebo udělá tak, že ten, kdo v něm rozpozná pastýře, tak ho poslechne, ne že to Pán nařizuje, ale že to chce ta ověčka, protože ví, že u pastýře jí je nejlíp. Ano, LÁSKA se prokazuje ochotou a ne nařízením, že chci někoho poslouchat. Proto, až nastane ten správný okamžik a ty správné podmínky, tak odejdu, ne jinam-k jiné lidské skupině, ale tam kde bude pro mne připraveno místo a já budu chtít tam jít. Pokud se rozhodnu jinak tak to buď ztratím a nebo naleznu, co pro mne JHVH a JK, připravili. Kdyby nikdo nechtěl, tak žádná nařízení nic nenadělají. Bůh JHVH si toho je vědom, protože nás zná, je našim stvořitelem. Pokud nám dal svobodu rozhodování, tak ji maximálně respektuje. Když nechceš tak nechceš, ale poneseš následky. Když se svobodně rozhodneš, že chceš, budeš zažívat požehnání. Bez práce nejsou koláče, Bůh dal základ, zahradu Eden, ale kdyby lidé nechtěli, tak on by tu zahradu rozkoše nerozšířil sám, to měli udělat lidé. Adam a Eva se rozhodli, že nechtějí, a tak Eden se nerozšířil diky lidem na celou Zemi. Ale JHVH dal možnost a příležitost jiným, kteří budou chtít, a na tom se teď momentálně pracuje již od vyhnání z ráje. Až budou ty nejoptimálnější podmínky, ne podle lidí, ale podle JHVH, tak dá těm lidem co chtějí pracovat příležitost, aby dokončili jeho záměr.
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Židé v Božím plánu (Řím 11:25-36) - Stránka 2 Empty Re: Židé v Božím plánu (Řím 11:25-36)

Příspěvek  Martin Cibulka 1/8/2006, 11:49

Děda Slavík napsal (po 31 červenec ŕ 7:57):
Z textů (vybraných dole) lze usoudit, že dnes nemá židovský národ žádnou výsadu, oproti jiným národům. Byl smluvním národem, ale pro svou vzpurnost a tvrdošíjnost odmítl to, co mu bylo dáno. Výsada, být královským kněžstvem.
Klíčovým textem dědova názoru je Matouš 21:43, kde jsou zaznamenána tato slova našeho Pána: „Proto vám říkám: Boží království vám bude odňato a bude dáno národu, který nese jeho ovoce.“

Tato slova však pronesl Pán Ježíš na adresu předních kněží a farizeů (viz Matouš 21:45) a ne celého izraelského národa, jak se snaží děda dokazovat. Proto činí děda nesprávný úsudek o Izraeli a nevšímá si, že i dnes má židovský národ tutéž výsadu jako v 1. století n.l., o niž apoštol Pavel napsal: „V čem je tedy nadřazenost Žida nebo v čem je prospěch z obřízky? V každém směru v mnohém. Především proto, že jim byla svěřena Boží posvátná prohlášení.“ (Římanům 3:1–2)

Ten, kdo toto popírá, popírá rostoucí výsady židovského národa v dnešní době, kdy můžeme pozorovat, jak „jeho mladá ratolest“ změkla a vyhání listy (Matouš 24:32). Předně je to návrat Židů do své vlasti, návrat ke svému hebrejskému jazyku a vznik mesiánských sborů. Vlastnictví země včetně města Jeruzaléma je výsada, která jim byla téměř 2000 let upírána. Dnešní boje jsou v podstatě zápasem o nárok Židů na zemi Izrael a město Jeruzalém. Ten, kdo rozlišuje „mezi správným a nesprávným“ (Hebrejcům 5:14), ví, že tato země i město bude patřit Izraeli a ne okolním národům. Ten, kdo ví, komu toto bude patřit, nemůže souhlasit s nárokem muslimů na tuto zemi a nemůže Izraeli upírat nárok na obranu.

Libanon, kde nyní umírá nejvíc civilistů, je země, jejíž vláda nemá pod kontrolou své území. Jih Libanonu totiž nemá pod kontrolou regulérní libanonská armáda, ale islámská teroristická organizace Hizballáh, která unáší izraelské vojáky, ostřeluje izraelská města raketami a snaží se vyvolat ozbrojený konflikt mezi arabskými zeměmi a Izraelem. Jinými slovy, libanonská vláda, na rozdíl od izraelské vlády, neplní Boží požadavky stanovené pro „vládní moci“ (Římanům 13:1–7, EP). Křesťan, který toto nevidí, ve skutečnosti „není seznámen se slovem spravedlnosti“ (Hebrejcům 5:13) či dokonce otupěl „ve svém slyšení“ (Hebrejcům 5:11).
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Židé v Božím plánu (Řím 11:25-36) - Stránka 2 Empty Re: Židé v Božím plánu (Řím 11:25-36)

Příspěvek  Hvězdlický 1/8/2006, 13:22

Tato slova však pronesl Pán Ježíš na adresu předních kněží a farizeů (viz Matouš 21:45) a ne celého izraelského národa,

To je zajímavá úvaha. A já jsem se domníval, že smlouva o království byla Jehovou uzavřena s celým národem

Tady jsem se ale dozvěděl, že jen s elitou, s předními knězi a farizeji a ne obyčejným knězem, nebo dokonce židem.

Ten obyčejný lid sice jednal v souladu s pokyny svých vůdců, ale podle této informace jim byla starozákonní smlouva (kterou Kristus odstranil a nahradil Novou smlouvou) ponechána v platnosti.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Židé v Božím plánu (Řím 11:25-36) - Stránka 2 Empty Re: Židé v Božím plánu (Řím 11:25-36)

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 1/8/2006, 14:23

Martin, napsal:
Jinými slovy, libanonská vláda, na rozdíl od izraelské vlády, neplní Boží požadavky stanovené pro „vládní moci“ (Římanům 13:1–7, EP). Křesťan, který toto nevidí, ve skutečnosti „není seznámen se slovem spravedlnosti“ (Hebrejcům 5:13) či dokonce otupěl „ve svém slyšení“ (Hebrejcům 5:11).

Martine, zadrž. Dnešní Izrael, jak zapadá do Božího plánu? Nebyl jasný signál dán, když Korneliova domácnost přijala pravdu, že výběr z Izraelského ovčince jako by skončil, když byla dána možnost jiným ovcím, stát se součástí jednoho stáda pod jedním pastýřem? V Písmu byla dána příležitost Izraelitům, aby se stali učedníky Krista, ale oni ji všichni nevyužili, jen někteří, kteří poznávali svého pastýře po hlase, tak jako doslovné ovce. Po tomto období byla dána příležitost i lidem z národů (jiné ovce z 10. kap. evangelia Jana). A ty tvrdíž, že tato možnost pro Izraelity stále trvá!!! Mohou snad dnešní Izraelité jasně doložit svůj původ? Pokud ne, tak mají stejné výsady nebo možnosti které mají i jiné národy. Hold když propásneš příležitost, tak ji nemůžeš nikdy vzít zpět, ledaže by tuto situaci Bůh změnil. Ale pokud mi předložíš rozumně z Písma, že se mýlím, tak budu první, který se přihlásím k tomu, že jsem se spletl. Nebyl Jeruzalém a obyvatelé Judy poslán do vyhnanství, právě proto, že na místě uctívání dovolili, aby tam stáli znevažující modly? A ty si v dnešní době dovolíš tvrdit, když na původním místě kde stál chrám a dnes tam stojí mešita, že toto podporuje Bůh? Tak potom asi věříš v jiného Boha než já, ono s dvojím Jahvem, bych se vlastně ani nedivil, že věříš v jiného Boha.
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Židé v Božím plánu (Řím 11:25-36) - Stránka 2 Empty Re: Židé v Božím plánu (Řím 11:25-36)

Příspěvek  Hvězdlický 1/8/2006, 15:40

Jinými slovy, libanonská vláda, na rozdíl od izraelské vlády, neplní Boží požadavky stanovené pro „vládní moci“

Tento úsudek není z vlastní zkušenosti, ale jak jsem psal Datlovi a on se rozčílil. je to Americká propaganda. Tak jim to pasuje. Tak to bylo vždy. Ti nahoře jednoho označili za bídáka a druhého za hrdinu, a ti dole, jim věřili, jako samotnému VRO.
Ve skutečnosti je to jen moderní, mocenský boj o "kolonie".
Po válce se dostane pod moc Ameriky, vítěz i poražený...
Dokazují to zkušenosti z jiných válek, kde měli prsty.

Ve skutečnosti jsou, jeden za pět atd.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Židé v Božím plánu (Řím 11:25-36) - Stránka 2 Empty Re: Židé v Božím plánu (Řím 11:25-36)

Příspěvek  Martin Cibulka 2/8/2006, 14:07

Pro dědu Slavíka:

Často překrucuješ to, co píšu, stejně jako nyní, když jsem napsal něco málo k textu z Matouše 21:43. Z mých slov ses totiž nemohl dozvědět, že Jahve uzavřel smlouvu o království jen s elitou. Poukázal jsem totiž na to, že ta elita se sama vydělila z požehnání, která Jahve přislíbil Izraeli. Proto jim Pán Ježíš řekl: „Boží království vám bude odňato …“ a apoštol Pavel to potvrdil, když psal křesťanům z národů, že „některé z ratolestí“ ušlechtilé olivy „byly vylomeny“, aby i ratolesti z plané olivy se staly „podílníkem na tučném kořenu olivy“ (Římanům 11:17).

Stejně tak Tvé hodnocení toho, co jsem napsal o libanonské a izraelské světské vládě, je úplně scestné. Na koho se tedy podle Tebe vztahují slova z Římanům 13:1-7, když ne na světské vlády tohoto světa? Každá světská vláda má svou propagandu. Když umíš posoudit tu americkou, jak to, že neumíš posoudit propagandu arabských a islámských zemí?

Pro Queense:

Mýlíš se, jestliže si myslíš, že Bůh s Izraelem skončil. Zřejmě jsi v nevědomosti o tomto tajemství: „že u Izraele částečně nastalo otupení vnímavosti, dokud nevejde plný počet lidí z národů, …“ (Římanům 11:25) Pak Pán „odvrátí bezbožné zvyklosti od Jákoba“ (Římanům 11:26) a odejme „jejich hříchy“ (Římanům 11:27). Kdyby izraelský národ neměl žádné hříchy, nemusel by jim je Pán odejmout.

Bible učí, že v historii lidstva dojde ke dvěma vyhnanstvím a dvěma návratům židovského národa. Prorok Izajáš totiž napsal, že Jahve „opět podá ruku, podruhé, aby získal ostatek svého lidu, který zůstane z Asýrie a z Egypta a z Patru a z Kuše a z Elamu a ze
Šinearu a z Hamatu a z mořských ostrovů. A jistě vyzdvihne signál pro národy a shromáždí rozehnané z Izraele; a rozptýlené z Judy sesbírá ze čtyř nejzazších končin země.“ (Izajáš 11:11-12)

První vyhnanství Izraele proběhlo v roce 586 př.n.l a druhé v roce 70 n.l. Nyní se podruhé a naposledy vrátil do země, kterou Bůh slíbil Abrahamovi jako věčné vlastnictví.

Podle Ezekiele 36:24–28 tento druhý a konečný návrat proběhne ve dvou fázích. Za prvé fyzicky a za druhé jako fáze duchovní. To znamená, že Židé se vrátí domů jako sekulární lidé a potom dojde k tomu, že na ně bude vylita Boží láska a Boží Duch a budou duchovně obnoveni. Podle Ezekiele nastane tato obnova kvůli Božímu zaslíbení danému otcům, totiž Abrahamovi, Izákovi a Jákobovi. Jinými slovy, poslední obnova Izraele se koná díky Abrahamovské smlouvě.

O tom, Queensi, že dnešní Židé mohou jasně doložit svůj původ, podala před nedávném ty nejpřesvědčivější argumenty Hitlerovská mašinérie, jež v té věci vykazovala naprostou preciznost.
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Židé v Božím plánu (Řím 11:25-36) - Stránka 2 Empty Re: Židé v Božím plánu (Řím 11:25-36)

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 2/8/2006, 14:57

Martine, nevím proč tvoje a Datlovy názory mi připomínají praktiky a výrazivo VRO. Nevíš čím to asi bude? clown
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Židé v Božím plánu (Řím 11:25-36) - Stránka 2 Empty Re: Židé v Božím plánu (Řím 11:25-36)

Příspěvek  Martin Cibulka 2/8/2006, 15:17

Queensi, asi to bude tím, že jsi stále ještě v zajetí těch praktik a výrazů.

"Vím a jsem přesvědčen v Pánu Ježíši, že nic není poskvrněné samo o sobě; jen když člověk považuje něco za poskvrněné, je to pro něj poskvrněné." (Římanům 14:14)
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Židé v Božím plánu (Řím 11:25-36) - Stránka 2 Empty Re: Židé v Božím plánu (Řím 11:25-36)

Příspěvek  Hvězdlický 2/8/2006, 15:23

že ta elita se sama vydělila z požehnání, která Jahve přislíbil Izraeli. Proto jim Pán Ježíš řekl: „Boží království vám bude odňato
…“

Jestli se elita sama vzdala (vydědila) z příslibu, nemohlo jim již být nic odňato, protože se dobrovolně vzdali.
Království tedy muselo být odňato těm, pro které nabídka trvala.

Když umíš posoudit tu americkou, jak to, že neumíš posoudit propagandu arabských a islámských zemí?

Myslím, že jsem psal, že jsou všichni stejní. Jeden za pět…atd.

To znamená, že Židé se vrátí domů jako sekulární lidé a potom dojde k tomu, že na ně bude vylita Boží láska a Boží Duch a budou duchovně obnoveni. Podle Ezekiele nastane tato obnova kvůli Božímu zaslíbení danému otcům, totiž Abrahamovi, Izákovi a Jákobovi. Jinými slovy, poslední obnova Izraele se koná díky Abrahamovské smlouvě.

Pokud se židé vrátí domů jako lidé, tak kam?, Převládá názor o zničené zemi a životě pouze v nebi.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Židé v Božím plánu (Řím 11:25-36) - Stránka 2 Empty Re: Židé v Božím plánu (Řím 11:25-36)

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 2/8/2006, 15:32

Děda Slavík, vtipně poznamenal:
Pokud se židé vrátí domů jako lidé, tak kam?, Převládá názor o zničené zemi a životě pouze v nebi.

Přesto je to, dědo Slavíku, asi neťukne a nepřestanou jít za slepými vůdci.

A pokud převládá názor, že bude zničena země, nesmíme opomenout, že to stejné bylo prorokováno i o nebi. (2.Petra 3:13)
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Židé v Božím plánu (Řím 11:25-36) - Stránka 2 Empty Re: Židé v Božím plánu (Řím 11:25-36)

Příspěvek  Martin Cibulka 2/8/2006, 15:45

Sváťo, nenapsal jsem, že se ta elita vzdala příslibu, ale vydělila se. Začali totiž o sobě smýšlet příliš vysoko. Ve skutečnosti pouze sebe považovali za vyvolené, ale "am ha-erec" neboli "lid země" za nehodné toho zaslíbení.

Jestliže tvrdíš, že jsou všichni stejní, tak jen dokazuješ, že buď nemáš rozlišovací schopnost nebo ji vůbec nepoužíváš.

Jestliže převládá názor o zničené zemi a životě pouze v nebi, tak rozhodně ten názor jsi neslyšel ode mne. Židé se teprve nevrátí domů do "erec Jisrael" (země Izrael), jak uštěpačně poznamenáváš, ale již se vracejí, aby v té zemi byli při příchodu našeho Pána. Je také docela možné, že ještě před příchodem Pána vybudují třetí chrám, jak napsal Petr/Datel.
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Židé v Božím plánu (Řím 11:25-36) - Stránka 2 Empty Re: Židé v Božím plánu (Řím 11:25-36)

Příspěvek  Hvězdlický 2/8/2006, 15:53

Je také docela možné, že ještě před příchodem Pána vybudují třetí chrám, jak napsal Petr/Datel.

Takže již máme mezi sebou proroka. VRO byl ale první.

Jestliže tvrdíš, že jsou všichni stejní, tak jen dokazuješ, že buď nemáš rozlišovací schopnost nebo ji vůbec nepoužíváš.
(možná také nemám najivitu, nezkušenost a důvěřivost mládí)

Všichni nejsou stejní. Jsou tlustí, nebo hubení, chytří, nebo hloupí, v tom směru jsou odlišní. Stejní jsou tím, že slouží stejnému pánu a vládci tohoto světa, mají stejné cíle, a jdou od špatného k horšímu. Všichni společně. Někdo má beránčí roucho větší a jiný menší. Vlk je viditelnější. Karkulko...

Někdo třeba říká, že dnešní policie je lepší, než bývalé SNB. Ale v čem je lepší??? Neznám jejich lepší skutky, těch bývalých.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Židé v Božím plánu (Řím 11:25-36) - Stránka 2 Empty Re: Židé v Božím plánu (Řím 11:25-36)

Příspěvek  Martin Cibulka 2/8/2006, 16:12

Sváťo, prorok neříká, že něco je docela možné, a tzv. VRO už vůbec nebyl prvním prorokem. Co se týče posuzování světských vlád, tak o to mi šlo, abys rozlišil tloušťku a hubenost v tom, v čem jsou tyto vlády "Božími veřejnými sluhy" (Římanům 13:6) a neházel je do stejného pytle. V opačném případě můžeme Římanům 13:1-7 úplně škrtnout, nemyslíš?
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Židé v Božím plánu (Řím 11:25-36) - Stránka 2 Empty Re: Židé v Božím plánu (Řím 11:25-36)

Příspěvek  Hvězdlický 2/8/2006, 17:53

tom, v čem jsou tyto vlády "Božími veřejnými sluhy"

To vím, že VRO nebyl první prorok a již vůbec ne Jehovův, ale ani prorok v uvozovkách. Prostě je to samozvanec.

Co se týká vlád, netroufám si posoudit, jak dalece kterou vládu Bůh, a nebo spíš Kristus král, používá jako veřejného sluhu ve svém záměru.
˛
Římanům 13:6 Proto také platíte daň. Vládcové jsou v Boží službě, když se drží svých úkolů.

Úkolů Božího služebníka. Za sedmdesát let života, jsem takovou dobrou vládu nepotkal, ani o ní neslyšel.

Jinak "veřejným služebníkem" jistě jsou. Slouží zájmům veřejnosti. Školy, nemocnice, sídliště, obchody atd. Ale také jsou zdrojem neštěstí. Tisíce mrtvých na bojištích, chudoba, nezaměstnanost, zločinnost, korupce a kdoví jaké svinstvo, nejen podporují a trpí, ale je přímo mezi nimi.

Takže, mohou být BOŽÍM veřejným služebníkem, a nebo satanovým???

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Židé v Božím plánu (Řím 11:25-36) - Stránka 2 Empty Re: Židé v Božím plánu (Řím 11:25-36)

Příspěvek  OOO 5/8/2006, 08:27

Dědo S, a queensi už jste četli Ezechiela 38.- ? study :sunny:O 11 kapitole Římanům ani nemusím mluvit..


Naposledy upravil dne 5/8/2006, 09:23, celkově upraveno 1 krát
OOO
OOO

Male Poeet p?íspivku : 646
vztah k organizaci : HLUBOKÝ OMYL
Reputace : 0
Body : -36
Registration date : 31. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Židé v Božím plánu (Řím 11:25-36) - Stránka 2 Empty Re: Židé v Božím plánu (Řím 11:25-36)

Příspěvek  OOO 5/8/2006, 09:16

Na pochopení toho co se děje v Izraeli a jaký to má význam i pro náš křesťany i dnes.Doporučuji křesťanský časopis:"Volání uprostřed noci".Nebo knihy z nakladatelství A-Alef , www.ova.inecnet.cz/a-alef :sunny:www.mnr.ch
OOO
OOO

Male Poeet p?íspivku : 646
vztah k organizaci : HLUBOKÝ OMYL
Reputace : 0
Body : -36
Registration date : 31. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Židé v Božím plánu (Řím 11:25-36) - Stránka 2 Empty Re: Židé v Božím plánu (Řím 11:25-36)

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 5/8/2006, 19:46

Datle, mám dotaz, když jsem četl 11. kapitolu Římanům, tak mi pro tebe vyvstala otázka: kdo je podle tebe tím kořenem?
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Židé v Božím plánu (Řím 11:25-36) - Stránka 2 Empty Re: Židé v Božím plánu (Řím 11:25-36)

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 13 Previous  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru