Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Věčný život v nebi i na zemi

+11
Styvi
Ing.Peter
דנר
iofka
Melissa
noname
sazeč
annakonyk
Markét
witness
dajti
15 posters

Strana 1 z 14 1, 2, 3 ... 7 ... 14  Next

Goto down

Věčný život v nebi i na zemi Empty Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  dajti 19/7/2014, 21:19

Hluboce mě zaujaly rozbory na internetu, kde se poukazuje na možnost, že schválení, vykoupení křestané se budou moci ve věčném životě , pohybovat ´ jak v nebi, tak i na zemi.
Tuto schopnost měl Ježíš, andělé a vlastně i odpadlí andělé - démoni, kteří se před potopou zhmotnili, aby měli poměr se ženami. Pokud je toto pravda, odpadly by zbytečné spory o to, kdo půjde do nebe a kdo zůstane na zemi a zachovala by se jednotřídní křestanská naděje.
Bibli to neodporuje, mě to velmi oslovilo a považuji to za pravděpodobné.

Já ale nejsem nic, proto bych rád znal i názor ostatních.

dajti

Male Poeet p?íspivku : 137
Reputace : 0
Body : 137
Registration date : 11. 12. 12

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  witness 20/7/2014, 00:01

dajti napsal:
Já ale nejsem nic, proto bych rád znal i názor ostatních.
Dajti, všichni tu jsme nic.... Very Happy 

Co se mě týká, též jsem se tímto námětem zabýval a došel jsem k tomu,
že v Bibli nic neodporuje názoru, který uvádíš.
Naopak myslím, že Tebou zmíněná možnost, že ti, co budou schváleni pro nebeský život
s Kristem, se budou moci ,,pohybovat jak v nebi tak i na zemi´´, je zcela rozumná
a reálná.

Pokud je toto pravda, odpadly by zbytečné spory o to, kdo půjde do nebe a kdo zůstane na zemi a zachovala by se jednotřídní křestanská naděje.
Bible sama jednoznačně vybízí každého následovníka Krista, aby usiloval
o naději nebeskou, z tohoto pohledu tedy Bible jednoznačně poukazuje jen
na jednu jedinou křesťanskou naději, a to nebeskou.

Samozřejmě je ,,s nebeským schválením´´ spojena ryzost, vytrvalost až do konce
neboli je rozumné očekávat, že ne každý, kdo je pokřtěným křesťanem,
půjde ,,automaticky´´ do nebe, už třeba jen proto, že v době Pánova příchodu bude nějaký křesťan ,,čerstvě obrácený´´ a nebude ještě splňovat požadavky pro nebeské schválení nebo jako ,,čerstvě obrácený a ještě neprokázaný´´ zemřel apod.

Je jistě možno uvést řadu důvodů, které mohou eventuálně zabránit finálnímu
nebeskému schválení jednotlivce, ale my samozřejmě nejsme ti, kdo v této věci mají
konkrétně určovat jak to s každým jednotlivě dopadne.
Nemůžeme to s jistotou vědět ani o sobě.

Já osobně věřím tomu, že pro křesťany je určena nebeská naděje v tom smyslu,
že je pro každého křesťana jako jednotlivce nejen otevřená, ale každý křesťan je
k usilování o tuto naději v Bibli jednoznačně podněcován.
Křesťan s pozemskou nadějí, jak vyučují SJ, z biblického hlediska NEEXISTUJE.

To ovšem nijak nevylučuje Boží neměnný stvořitelský záměr se zemí, aby i ta
byla obydlena, a jistě bude kým (pokřtění křesťané, kteří z různých důvodů nedosáhli
nebeského schválení, ale nebyli ,,zatraceni´´... lidé, kteří neměli možnost Krista
poznat nebo plně křesťansky vyzrát...vzkříšení nespravedlivých atd. atd.)

Vzhledem k tomu, že ti, co budou v nebesích s Kristem, mají s ním také vládnout, je
praktické a rozumné předpokládat jejich možnost pohybovat se i na zemi.
Dokonce ani nevylučuji možnost, že sám Kristus se bude v rámci svých úloh Krále
též i na zemi pohybovat.

Prostě, dle mého názoru Bible tomuto úhlu pohledu nikde neodporuje.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  Markét 21/7/2014, 22:22

witness napsal:To ovšem nijak nevylučuje Boží neměnný stvořitelský záměr se zemí, aby i ta
byla obydlena, a jistě bude kým (pokřtění křesťané, kteří z různých důvodů nedosáhli
nebeského schválení, ale nebyli ,,zatraceni´´... lidé, kteří neměli možnost Krista
poznat nebo plně křesťansky vyzrát...vzkříšení nespravedlivých atd. atd.)
Podle tvého názoru, tito lidé by mohli být vzkříšeni na zem? A co třeba předkřesťanští Boží služebníci? (Židům 11:16)

Markét

Female Poeet p?íspivku : 18
Reputace : 0
Body : 18
Registration date : 09. 07. 14

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi Empty Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  annakonyk 22/7/2014, 08:23

Sám Ježíš když byl na zemi učil své učedníky jak se mají modlit, a jsou tam slova: "Přijď tvé království. Staň se tvá vůle jako v nebi, tak i na zemi".

Izajáš 66:22 "Jako nová nebesa a nová země, které učiním..."
Zjevení 22:1 "A viděl jsem nové nebe a novou zemi..."

Z těch veršů je vidět, že Bůh svůj záměr se zemi nezměnil, na zemi budou žit lide. Když Bůh stvořil Adama tak ho ubytoval v zahradě Eden. "Bůh viděl, že všechno, co učinil, je velmi dobře". 1.Moj. 1:31.
Život na zemi nebude o nic horší než v nebi, z tím rozdílem, že neuvidíme Boha.

Podle Písma těch které jdou do nebe (vykoupený ze země) je omezený počet a to 144000. Zjevení 14:1,3,4. To jsou ti který mají nebeskou nadějí. Skoro celý Nový Zákon je napsán pro vyvolené (svaté, zapečetěné, královské kněžství, jsou to ti, které obdržely Ducha svatého). Oni budou v Novém Jeruzalémě, který sestoupí z nebe od Boha Zjevení 21:2,10 a budou vládnout nad zemi, Zjevení 5:10.

V Efez. 2:20,21 "Jste stavbou, jejímž základem jsou apoštolové a proroci a úhelným kamenem sám Ježíš Kristus. V něm je celá stavba pevně spojena a roste v chrám, posvěcený v Pánu.
Z toho verše je vidět, že proroci mají nebeskou naději, Abraham, Izák, Jakob jdou do nebe, Heb. 11:9,10,13,16. Bůh jim připravil město (Nový Jeruzalém).

I dnes jsou lide kteří mají nebeskou naději, protože v Zjevení 20:4 je napsáno: "... nepoklekli před dravou šelmou ani jejím obrazem a nepřijali její znamení na čelo ani na ruku. Nyní povstali k životu a ujali se vlády z Kristem na tisíc let." To proroctví se ještě nesplnilo, je před námi, pravděpodobně až se to bude plnit tak poznáme kdo má nebeskou naději. Je tam podmínka, že mají zůstat věrní až dokonce. Zjevení 2:10; 3:12.
Tak tomu rozumím já, nikomu svůj názor nevnucují.



annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  Markét 22/7/2014, 14:15

Nechtěla jsem rozhodně popřít, že na zemi budou žít lidé. Jenom mám v poslední době pocit, že je mi čím dál míň jasné, jak to je. Co mi zatím připadá jednoznačné - nebeská naděje pro křesťany...ale vzhledem k tomu, že je ,,hodně povolaných, málo vyvolených", co ti ,,nevyvolení"? Jak to, že Abraham a spol. by byli v nebi (Židům 11:16), když vzhledem k době, v níž žili, nemohli přijmout Krista? Nebo to není podmínkou k získání nebeského vyvolení? Kam budou vzkříšeni spravedliví? (Skutky 24:15) Jaké vzkříšení měla na mysli Marta? (Jan 11:24)  Omlouvám se, jestli to zní zmateně, ale odráží to současný stav mé mysli vzhledem k tomuto tématu :-) Samozřejmě vím, že nejdůležitější je vztah k Bohu a Kristu, láska k nim a k bližním, ale  přesto bych uvítala vaše názory na toto téma  Smile

Markét

Female Poeet p?íspivku : 18
Reputace : 0
Body : 18
Registration date : 09. 07. 14

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi Empty Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  annakonyk 22/7/2014, 15:50

Bůh Abrahamovi dál slib, v Heb. 11:13 "Ve víře zemřeli ti všichni, i když se splnění slibu nedožili, nýbrž jen z dálky je zahledli a pozdravili, vyznávajíce, že jsou na zemi jen cizinci a přistěhovalci."
Apoštol Pavel v Heb. 11:39 napsal: "A ti všichni, ačkoliv osvědčili svou víru, nedočkali se splnění toho, co bylo zaslíbeno, neboť Bůh, který zamýšlel pro nás něco lepšího, nechtěl, aby dosáhli cíle bez nás."

Z těch veršů je moc dobře vidět, že Ježíšovo oběť se vztahuje i na Abrahama.

Sám Ježíš řekl: "Pravím vám, že mnozí od východu a západu přijdou a budou stolovat a Abrahamem, Izákem a Jákobem v království nebeském." 

Bible nám píše o dvou vzkříšeních, k tomu prvnímu patří ti které budou vládnout nad zemi z Kristem 1000 let. To jsou ti které obdrželi Ducha svatého (vyvolení, zapečetění, královské kněžství) Zjev. 20:6 "To je první vzkříšení. Blahoslovení a svatý, kdo má podíl na prvním vzkříšení! Nad těmi druhá smrt nemá mocí, nýbrž Bůh a Kristus je učiní svými kněžími a budou s nim kralovat po tisíc let."

Druhé vzkříšení nastane až skonči tisíc let Zjevení 20:5 "Ostatní mrtví neožili, dokud neskončilo těch 1000 let."  Ve Zjevení 20:11-15 je napsáno jak to bude probíhat.

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  Markét 22/7/2014, 16:17

Annakonyk, co se podle tebe bude dít na zemi během tisícileté vlády Krista a jeho vyvolených? Mohla bys k tomu uvést nějaké texty? A ,,ostatní mrtví", kteří budou vzkříšeni po skončení 1000 let, budou žít podle tvého názoru na zemi? Děkuju za tvoje odpovědi  Smile

Markét

Female Poeet p?íspivku : 18
Reputace : 0
Body : 18
Registration date : 09. 07. 14

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi Empty Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  annakonyk 22/7/2014, 21:52

Apoštol Jan v Zjevení 7:9 napsal: "Potom jsem viděl, a pohleďme, velký zastup, který žádný člověk nemohl sečíst, že všech národu a kmenu a lidi a jazyku, jak stojí před trůnem..." (mluví o lidech, protože ti které mají nebeskou nadějí budou mít jiné tělo (jako anděly) a je jich přesně 144000), že Bůh nad nimi rozprostře svůj stan, nebudou hladovět ani žíznit (mluví o lidech, protože anděly nehladoví ani nežízni), nebude na ně bit slunce... neboť Beranek který je před trůnem (Ježíš řekl: "Tomu kdo zvítězí, chci dopřát, aby se mnou usedl na můj trůn, stejně jako já jsem zvítězil a usedl se svým Otcem na jeho trůn." Zjevení 3:21), jsou dva trůny, Bůh má svůj a Ježíš bude mít svůj trůn. Ten Ježíšovo trůn, podle Zjevení 7:17 se nachází před Božím trůnem. Rozumím tomu tak, že Ježíš a 144000 vykoupených ze země Zjevení 14:4 budou v Novém Jeruzalémě Zjevení 3:12; 21:2 "A viděl jsem od Boha sestupovat svaté město Nový Jeruzalém..." který se bude nacházet v nebi, ale bude to někdy mezi Božím trůnem a lidmi. Zjevení 21:3 "Hle příbytek Boží uprostřed lidi, Bůh bude přebývat mezi nimi a oni budou jeho lid; on sám, jejich Bůh bude, s nimi, a setře jim každou slzu z očí. A smrt již nebude, ani žalu ani nářku ani bolesti už nebude - neboť co bylo, pominulo." 


Takže lidi budou spokojeně žit na zemi, pod vládou Pána Ježíše která se bude skládat ze 144000 těch, který byli koupeni se zemi. Ta vláda se bude nacházet ve městě (Nový Jeruzalém), o tom městě píše v Zjevení 21:1-22:5. To město bude nám nad hlavou, jak vysoko Bible to neuvádí. Já osobně myslím, že to bude mezi sluncem a měsícem, ale teď to rozebírat nebudu.


O mrtvých které budou vzkříšení po skončení 1000 let je napsáno ve Zjevení 20:7-15.
Vzhledem k tomu, že Bůh tvoří novou zem, tak život bude na zemi. 
Tak tomu rozumím já, když tomu rozumíš jinak, tak mi to prosím napiš.

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  Markét 22/7/2014, 22:26

Upřímně řečeno, v poslední době mám čím dál víc pocit, že ,,vím, že nic nevím". Věřím tomu, že křesťané mají nebeskou naději, ale i tomu, že země bude trvat a budou na ní žít lidé. Nejsem si ale jistá, že 144 000 je doslovný počet, ani si nejsem jistá, kdo a kde je velký zástup. Po letech falešné jistoty se nacházím v období zmatku. I proto bych byla ráda, kdyby své názory napsal ještě někdo další. V každém případě děkuju za vyjádření  Smile

Markét

Female Poeet p?íspivku : 18
Reputace : 0
Body : 18
Registration date : 09. 07. 14

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  sazeč 23/7/2014, 00:28

Anno, logiku dej prosím stranou. Nikdo nemá pravdu, neví přesně jak to bude vypadat.
Market, jsi upřímná a přiznáš se, že nevíš. Dnes jsem mluvil s baptistou a před ním jsem se styděl, protože jsem s ním mluvil jak vím a on neví, jen říká, že nerozumí a že nechá na Bohu. On má velké srdce, a já pyšný.

Jinak 144000 je symbolické číslo a velký zástup pochází od všech národů tak jak ap.Pavel vysvětlil ohledně naroubování na izraelský kmen, který už není, ale Ježíšův.

Tedy 144000 původních tělesných židů a velký zástup je jedno Kristovo tělo, a kdo bude vládnout nad zemi a kdo žít na zemi? Vynasnažme se vstoupit do Božího království a ne si myslet, že Bůh uzavřel pro plný počet 144000. Proto to symbolické.

Anno, hladovět a žíznit neznamená doslova jak uvádíš stejně SJ, znamená duchovně. Izajáš ukazuje na dobu po Kristu, kdy praví kristovci se mezi sebou vzájemně milují přes různorodost povah. Bude to taková absence nenávisti, krutosti a nepřátelství. Ježíš přece řekl, že přišel působit pokoj a promění věřící i přírodu díky vykoupení. Ez.34:25,26 to potvrzuje.

SJ učení se chce odlišit od ostatních a má smůlu, že nakonec pohrdají Kristem i jeho výkupným, když říkají, že ostatní ovce s nadějí na zem vyhlíží na pomazané bratry. Proč opět tito věřící mají znovu žít ve zkouškách, když zemřeli ve víře?

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  noname 23/7/2014, 03:46

Markét, rozumím pocitu, který popisuješ - ani já totiž nemám v této otázce ještě zcela jasno. Dostala jsem se zatím do bodu, kdy věřím, že 144 000 je symbolické číslo a že velký zástup věrných je také v nebi (Zj.19:1). Nevylučuji také ani tu myšlenku, že se v budoucnosti lidé z nebe, včetně Krista, budou moci pohybovat také po zemi. Věřím také, že bude i Země obývána lidmi, přesně jak slíbil Bůh. Co ale zatím netuším, je to, komu přesně je tato "pozemská" naděje určena...

noname

Female Poeet p?íspivku : 128
vztah k organizaci : SJ, který si přeje sloužit Bohu se svou silou rozumu
Reputace : 1
Body : 132
Registration date : 29. 10. 12

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi Empty Věčný život v nebi i na zemiVím

Příspěvek  annakonyk 23/7/2014, 07:23

Vím, že většina z vás si myslíte, že půjdete do nebe, ale je to v rozporu z Bibli.
Skoro každý svůj dopis apoštol Pavel adresuje vyvoleným (svatým) těm který mají nebeskou nadějí.
Číslo 144000 není symbolické ale doslovné, je napsáno, že jsou vykoupení se zemi, a ti které nejsou vykoupeni (vyvolení, svatý) zůstanou na zemi. Kdyby Bůh chtěl aby lide žily v nebi, tak k čemu NOVÁ ZEMĚ? Je Bůh jako člověk, že něco napíše a udělá pravý opak? Bůh nemůže lhát.
V první řadě každý z nás si musí uvědomit, že k Božímu slovu nesmíme nic přidávat ani ubírat ani překrucovat. Když něco přidávám nebo ubírám tak lžu. Přísloví 30:6 "K jeho slovům nic nepřidávej, jinak tě potrestá a budeš shledán lhářem." Zjevení 22:18,19.

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  Markét 23/7/2014, 08:03

Annakonyk, já osobně nemám pocit, že půjdu do nebe. Ale právě nevím, jestli to vlastně není chyba, jestli to neznamená nedostatek víry, slabý duchovní stav. Trápí mě, že nevím, jestli i tak můžu mít Boží schválení (to je nakonec i důvod, proč mám potřebu tohle téma řešit). Jak jsem už naznačila, po dlouhé době u SJ mám najednou v mnoha věcech zmatek.

Markét

Female Poeet p?íspivku : 18
Reputace : 0
Body : 18
Registration date : 09. 07. 14

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi Empty Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  annakonyk 23/7/2014, 08:58

Ani já nejsem tak dlouho vyloučená, v říjnu bude rok.

Když jsem zjistila, že náboženství SJ je falešné, tak jsem chtěla najít to pravé, dokud jsem nepochopila, že žádné není. Dnes jsme každý sám za sebe. Pán Ježíš od svého Otce obdržel veškerou moc v nebi i na zemi, a ti lide který nebudou hledat pomoc u lidi (v jakémkoliv náboženství), ale budou věřit Božímu Synu budou zachránění. Pán Ježíš má moc nás zachránit kdekoli a kdykoli, když to člověk ani organizace ani církev tu moc nemá.

Lide které obdrželi nebeskou nadějí, určil sám Bůh. Řím.8:28-30 "...Kdo jsou povolaní podle jeho rozhodnuti. Které předem vyhlédl, ty také předem určil, aby přijaly podobu jeho Syna..., které předem určil ty také povolal; které povolal ty také ospravedlnil, a které ospravedlnil, ty také uvedl do své slávy."  Ten, kdo bude povolán, Bůh jemu to dá na vědomí.  

Tím, že nepatříme k žádnému náboženství jsme svobodní. Jan 8:36 "Jestliže vás Syn osvobodí, budete skutečně svobodní."
Dnes máme hledat útočiště jedině u Božího Syna. Jan 3:35,36 "Otec miluje Syna a dal mu všechno do ruky. Kdo projevuje víru v Syna má věčný život, kdo neposlouchá Syna, neuvidí život, ale zůstává na něm Boží zloba."

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  noname 23/7/2014, 09:20

Markét napsal:Annakonyk, já osobně nemám pocit, že půjdu do nebe. Ale právě nevím, jestli to vlastně není chyba, jestli to neznamená nedostatek víry, slabý duchovní stav.

Markét, jak jsem napsala, chápu to. Ani já stále vnitřně necítím, že bych měla jít do nebe. Citově mám stále dojem, že prostě patřím na zem, že je zde mnoho věcí, které by mě chyběly, které mám ráda. Takže se v tom také do jisté míry stále plácám. Nakonec jsem ale došla k závěru, že je to vlastně jedno, kam potom půjdu, protože to není důležité - důležité je, jaký mám vztah k Bohu tady a teď ,a jaký ho budu mít i dál. To ovlivnit mohu, Boží závěr ohledně mé budoucnosti nechávám s důvěrou na Něm, ačkoli bych samozřejmě odpověď ráda znala.
Ohledně tvého postoje, o kterém píšeš, ti mohu říct jen to, co vnímám - vnímám tvou upřímnost a snahu najít tu správnou cestu. A to dle mého ukazuje na ten správný postoj srdce.

Trápí mě, že nevím, jestli i tak můžu mít Boží schválení (to je nakonec i důvod, proč mám potřebu tohle téma řešit). Jak jsem už naznačila, po dlouhé době u SJ mám najednou v mnoha věcech zmatek.

Text 1.Jana 3:20 říká (určitě ho sama dobře znáš): "Kdyby nás totiž odsuzovalo naše srdce, Bůh je větší než naše srdce a ví všechno."
Bůh ví, co a proč cítíš, a vidí ještě mnohem dál. I kdybychom sami sebe již odepsali, Boží láska s námi zůstane, pokud o ni budeme v životě stát. A věřím, že s námi zůstává zejména v období krizí nebo právě těch vnitřních zmatků, kdy s upřímností hledáme ty správné odpovědi, ale zatím je nevidíme...

noname

Female Poeet p?íspivku : 128
vztah k organizaci : SJ, který si přeje sloužit Bohu se svou silou rozumu
Reputace : 1
Body : 132
Registration date : 29. 10. 12

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  sazeč 23/7/2014, 09:58

Boží moudrost vychází z poznání Boha a Pána čili člověk když Boha a Pána najde, je Bohu schválen a dává se mu poznat, jaký je. Ten milostivý, který Pána pro všechny poslal smazat hříchy víc než Jehova který chránil svůj národ v předkristovské době. Tj. Ježíš dokonal Boží dílo již před založením světa.
Měl jsem pocit jako Market když jsem byl SJ a po dlouhé době byl mrtvý ve svých činech. Přestal jsem kázat 10 let ačkoli předtím jsem byl horlivý a obětoval mnoho času a energie.
Ale přišla doba, kdy jsem poznal na sobě jaký jsem, ten ubohý, mrtvý a naštval jsem se na sebe. No a proto jsem hledal příčinu ve web. stránce a chtěl zjistit, jestli SJ mají pravdu. 2 měsíce jsem se zastal pravdy SJ veřejně až jsem Pána skutečně našel. Tak že moje srdce přestalo bít pro SJ definitivně a já uvědomil, že SJ jsou v omylu, že VRO nás podvedl, že bez Pána nemá nikdo naději jakoukoli. No a poprvé jsem proti radám SJ poklekl před Pánem Ježíšem a plakal a prosil o smilování, a v noci mě Bůh přišel navštívit a dal mi svou lásku do srdce skrze Ducha svatého (Řím.5:5) a já pocítil blaženost. To trvalo asi 20-30 min. Dále po 4. noci Bůh mně vylil DS přes hlavu dolů po celém těle ovšem do kolen. víc ne asi proto, že dál dle Danielova proroctví tato noha obsahuje železo s hlínou nemaje společného s DS?
Byl jsem bezmocný trochu strachy pro Jeho moc a dar víry. Trvalo asi hodinu, než jsem únavou usnul.
Po té době se mi zjevil v mnoha znameních, o kterých jsem se zde zmiňoval.
Proto si myslím, že Boží vůle je, aby každý Pána našel a ostatní Pán věřícího povede až do konce s pomocí darů DS.
Proto si myslím, že všichni, kdo věří v Pána, je Bohu chválen a dostává se mu milosti. I SJ. Ostatní je zbytečné jako uctívání Panny, dodržování sabatu, Zákona, poslušnosti vůči organizace, ale vedení Duchem svatým. V tom mám jistotu, že každý má pečeť synovství a podobá se Synu každý ať někdo bude vládnout či pobude na zemi. V tom se nevyznám. 1.Kor.15.kap. píše, že všichni v Pánu budou mít nové duchovní tělo ne jako Adam, ale Pán Ježíš který pochází z nebe. ,,První člověk byl z prachu země, druhý člověk z nebe. Jaký byl ten pozemský, takoví jsou i ostatní na zemi, a jaký je ten nebeský, takoví i ostatní v nebesích. A jako jsme nesli podobu pozemského, tak poneseme i podobu nebeského. Chci říci to, bratří, že člověk, jak je, nemůže mít podíl na království Božím a pomíjitelné nemůže mít podíl na nepomíjitelném."
Proto si myslím, že všichni bychom měli usilovat o Boží království v nebi. Co se zemí nechám na Bohu.

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  Markét 23/7/2014, 11:11

annakonyk napsal:jsem chtěla najít to pravé, dokud jsem nepochopila, že žádné není
]
S tím nemůžu než souhlasit.
noname napsal:Ani já stále vnitřně necítím, že bych měla jít do nebe. Citově mám stále dojem, že prostě patřím na zem, že je zde mnoho věcí, které by mě chyběly, které mám ráda. Takže se v tom také do jisté míry stále plácám. Nakonec jsem ale došla k závěru, že je to vlastně jedno, kam potom půjdu, protože to není důležité - důležité je, jaký mám vztah k Bohu tady a teď ,a jaký ho budu mít i dál. To ovlivnit mohu, Boží závěr ohledně mé budoucnosti nechávám s důvěrou na Něm, ačkoli bych samozřejmě odpověď ráda znala.
Ano, mám to hodně podobně. A moc děkuju za útěšná slova  Smile 
Děkuju i Sazečovi za sdílení osobní zkušenosti.

Markét

Female Poeet p?íspivku : 18
Reputace : 0
Body : 18
Registration date : 09. 07. 14

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi Empty Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  annakonyk 23/7/2014, 11:49

1.Kor.15.kap. píše, že všichni v Pánu budou mít nové duchovní tělo ne jako Adam, ale Pán Ježíš který pochází z nebe. ,,První člověk byl z prachu země, druhý člověk z nebe. Jaký byl ten pozemský, takoví jsou i ostatní na zemi, a jaký je ten nebeský, takoví i ostatní v nebesích. A jako jsme nesli podobu pozemského, tak poneseme i podobu nebeského. Chci říci to, bratří, že člověk, jak je, nemůže mít podíl na království Božím a pomíjitelné nemůže mít podíl na nepomíjitelném."

Ve verších které uvádíš apoštol Pavel mluví o sobě k těm které máji nebeskou nadějí.
1.Kor. 15:52 je napsáno: "naraz, v okamžiku, až se naposled ozve polnice. Až zazni, mrtvi budou vzkříšeni k nepomíjitelnosti, a my živí proměnění." Podobný verš je v 1 Tes. 4:16 kde říká: "Zazni povel, hlas archanděla, zvuk Boží polnice, sám Pán sestoupí z nebe, a ti kdo zemřely v Kristu, vstanou nejdříve, potom my živi, kteří se toho dočkáme, budeme spolu s nimi uchvácení v oblacích vzhůru vstříc Pánu." Na obou místech mluví o těch, které budou z Ježíšem vládnout nad zemi, je to první vzkříšení.
V 1.Kor. 15:54 říká: "A když pomíjitelné  obleče nepomíjitelnost a smrtelné nesmrtelnost, pak se naplní co je psáno: "Smrt je pohlcena, Bůh zvítězil!"

Nepomíjitelnost oblečou ti který máji nebeskou naději, pro nás který budeme žit na zemi, smrt už nebude, oblečeme nesmrtelnost.

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  Melissa 23/7/2014, 13:01

sazeč napsal:Boží moudrost vychází z poznání Boha a Pána čili člověk když Boha a Pána najde, je Bohu schválen a dává se mu poznat, jaký je. Tj. Ježíš dokonal Boží dílo již před založením světa.

Proto si myslím, že Boží vůle je, aby každý Pána našel a ostatní Pán věřícího povede až do konce s pomocí darů DS.
Proto si myslím, že všichni, kdo věří v Pána, je Bohu chválen a dostává se mu milosti. I SJ. Ostatní je zbytečné jako uctívání Panny, dodržování sabatu, Zákona, poslušnosti vůči organizace, ale vedení Duchem svatým. V tom mám jistotu, že každý má pečeť synovství a podobá se Synu každý ať někdo bude vládnout či pobude na zemi.
.

Mám to podobné, můj bratře k Kristu I love you 

Hodně mi pomáhá pochopit Jan - o kmenim o učednících, o Přímluvci. Vím, že jsem ho našla, jsem živá zelená větvička, naroubovaná na vinný keř. Smile 

Jak říkal Ježíš- zůstanete-li ve mně, vaše radost bude plná, moje radost bude ve vás. Nevím, jak a kde budu s ním,až přijde, nebo zemřu-li dřív, co bude přesně.
Teď tady na zemi s ním žiju, co bude dál, se uvidí. Není na mně, abych si to sama určovala.
Co ale vím jistě, je to, že nechci, aby mě cokoli odloučilo od jeho lásky - ani hloubka, ani smrt.

Přeju vám, anno i markét, abyste se přestaly trápit otázkami, které do vás nasadili falešní proroci. Hledejte Pána a on už vám mnohé osvětlí. Co všechno a kdy - to nechte na něm. On je láska, v něm je pokoj, radost - ne jak dává svět. Miluje vás, pro vás zemřel. Přijměte tu lásku, je to milost bez podmínek. Udělal to už když jsme byli hříšní, nečekal, až se "polepšíme".

Melissa

Female Poeet p?íspivku : 398
Reputace : 2
Body : 357
Registration date : 04. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  sazeč 23/7/2014, 14:04

Melisso, vyjádřila ses krásně, to bylo pohlazení pro duši. flower 

Anno, zkus jestli chceš, číst 20.-28.verš

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  Anonymní 23/7/2014, 18:11

Pouvažujte o tom, co říkal Pán, když se ho ptali na Království, jak jim odpověděl a jak to, světe div se různě interpretují církve, a vnáší tak do toho spíše zmatek než soulad a pokoj a celistvost s Otcem a Synem. Smile

Lk 17, 20 Když se ho farizeové otázali, kdy přijde Boží království, odpověděl jim: „Boží království nepřichází tak, abyste ho mohli pozorovat; 21 ani neřeknou: ‚Hle, je tu‘ nebo ‚je tam‘. Neboť hle, Boží království je mezi vámi.“

Ž 39, 4 Srdce mi v nitru hořelo. Když jsem tesknil, plál ve mně oheň. Pak jsem promluvil svým jazykem:

Myslím, že Žalmista to pěkně vystihl, jak tu odpověď na Království Pán vlastně myslel.

Proto to, co se odehrává nebo bude odehrávat po smrti či vzkříšení, poznáme až se to bude dít, před tím se můžeme akorát dohadovat. Smile

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  annakonyk 23/7/2014, 22:39

Anno, zkus jestli chceš, číst 20.-28.verš

V 1.Kor. 15:20-28 píše, že Kristus byl vzkříšen první, potom ti které patří Kristu (první vzkříšení, během jeho přítomností).

Zruší vládu všech mocností na ten verš navazuje Zjevení 19:19-21 "A viděl jsem dravou šelmu a krále země i jejich vojska shromážděná, aby vtrhli do boje proti jezdci a proti jeho vojsku... Za živa byli šelma a její prorok hození do ohnivého jezera hořícího sirou. Ostatní byli pobiti mečem vycházejícím z úst jezdce.

Po skončeni 1000 letého království stejně dopadne i Satan Zjevení 20:10 "Jejich svůdce ďábel byl uvržen do jezera, kde hoři síra a kde je již dravá šelma a falešný prorok." Tak Pán Ježíš zruší vládu všech mocností.

Jako poslední nepřítel bude přemožena smrt.
Zjevení 20:14 "Pak smrt a její říše byli uvržení do hořícího jezera..."
I smrt bude zničena až po skončení 1000 lete vlády Ježíše Krista, pak i sám Syn se podřídí tomu, kdo mu všecko podřídil, a tak bude Bůh všecko ve všem."

Tak tomu rozumím já.

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  sazeč 23/7/2014, 23:53

Ap.Pavel psal, že ti kdo patří Kristu, dojdou vzkříšení života. O dalším vzkříšení se nezmínil.
Takže vidím, že všichni, kdo uvěří v Krista, dostanou duchovní těla.
A naopak, ty. kdo Kristu nepatří, čeká soud.

A ne, jedni duchovní těla a druzí hmotná těla. Prostě se o tom ap.Pavel nezmínil. Tak i ap.Jan. Tak tomu rozumím já.

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  witness 24/7/2014, 01:12

Markét napsal:
witness napsal:
To ovšem nijak nevylučuje Boží neměnný stvořitelský záměr se zemí, aby i ta
byla obydlena, a jistě bude kým (pokřtění křesťané, kteří z různých důvodů nedosáhli
nebeského schválení, ale nebyli ,,zatraceni´´... lidé, kteří neměli možnost Krista
poznat nebo plně křesťansky vyzrát...vzkříšení nespravedlivých atd. atd.)
Podle tvého názoru, tito lidé by mohli být vzkříšeni na zem?
Podle mého názoru nejenže ,,by mohli´´ být vzkříšeni na zem, ale zcela jistě budou.
A co třeba předkřesťanští Boží služebníci?
Upřímně, tuto otázku nemám ještě uzavřenou, takže zatím nebe:země - 50:50... Very Happy

......já osobně nemám pocit, že půjdu do nebe.
Ale právě nevím, jestli to vlastně není chyba, jestli to neznamená nedostatek víry,
slabý duchovní stav.
Není to vůbec chyba, je to přirozený psychologický pozůstatek z doby přesvědčení SJ,
kdy měl člověk spojenu naději výhradně s rájem na zemi a kdy nebesky život spojoval
se specifickým vyvolením, které se ho netýká.
Navíc je to umocněno tím, že život na zemi není nic ,,nenormálního´´ a naděje žít věčně
na zemi je přirozeně lákavá.

Já si pamatuji, že když jsem se z Bible přesvědčil, že pro křesťana existuje jen nebeská naděje
a že je k ní jednoznačně každý křesťan směrován, tak jsem to přijímal jen rozumem, fakticky,
ale srdce mě do nebe netáhlo.

Mohlo mi trvat tak minimálně rok, než jsem přirozeně a poměrně naráz začal vnímat
(aniž jsem o to usiloval, vidím v tom tedy zásah od Boha) nebeský cíl jako cíl lákavý a žádoucí.

Důvod změny byl ten, že jsem si najednou uvědomil tu obrovskou čest a přitažlivost naděje
vidět Boha a Krista ,,tváří v tvář´´....a co si vlastně může následovník Krista přát víc?

Někdy se člověk dívá nesprávně (i když přirozeně a pochopitelně) na nebeskou naději
pozemskýma očima tak, že si např. říká, že tam nebude mít dobré pozemské jídlo,
už se nevykoupe v moři, ztratí své pozemské blízké, jak a kde bude v nebi bydlet apod.

Pokud se však křesťan naučí vidět věci z pohledu, že tam hlavně bude Bůh a Kristus a možnost
těšit se přímo z jejich společnosti, pak nebeská naděje nabývá jiných rozměrů, vše ostatní je
podružné a křesťan si je jist, že vše bude ,,fungovat´´ k jeho plné spokojenosti, i když nemá
konkrétní představu jak to vlastně ,,v nebi´´ vypadá, jak se tam ,,bydlí´´ apod.
A hlavně ty ,,podružné´´ věci se stávají opravdu ,,podružnými´´ a člověk je
úplně přestává řešit.

A fakt, který cítíš teď, že ,,ty osobně nemáš pocit, že půjdeš do nebe´´, není v žádném případě
chyba, nedostatek víry nebo slabý duchovní stav.
Je to prostě přirozená fáze po opuštění SJ názorů a nové hledání sebe sama
na Kristově cestě. Zdaleka nejsi sama, kdo touto fází prochází a mohu Tě ujistit, že někteří SJ
(se kterými jsem mluvil) tuto fázi ani nechtějí cítit a nechtějí ani na chvilku připustit myšlenku,
že by mohli přijít o ráj na zemi.

Já si cením toho, že i přes přirozený zmatek, který teď cítíš, jdeš za pravdou a nebojíš se klást
si poctivé otázky, to dokáže málokdo.

Já osobně si myslím, že přehodnotit svůj vztah k pozemské naději je jedna
z nejtěžších zkoušek, kterou musí ten, kdo byl přesvědčeným SJ a pochopil svůj omyl, projít.
Úspěšně projít i touto zkouškou a nevzdat se opravdu stojí za to a Ty jsi myslím,
Markét, na dobré cestě k tomuto úspěchu.

A navíc, jak tu řešíme, Bible nijak neodporuje myšlence, že být schválen pro nebeský život
neznamená mít uzavřen přístup na zem.


witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  iofka 24/7/2014, 10:10

iofka
iofka

Female Poeet p?íspivku : 36
Reputace : 7
Body : 43
Registration date : 08. 10. 12

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 14 1, 2, 3 ... 7 ... 14  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru