Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SETKÁNÍ S JEŽÍŠEM ?

+6
jonas
OOO
Jirka z P. (queens)
Hvězdlický
haid
Doktorka White
10 posters

Strana 5 z 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Goto down

SETKÁNÍ S JEŽÍŠEM ? - Stránka 5 Empty Re: SETKÁNÍ S JEŽÍŠEM ?

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 21/11/2006, 18:01

Milá Foreign girl,
už je to v pořádku, zpráva přišla (moc děkuji) a odpověď jsem ti už taky poslala. Doufám že k tobě v pořádku dojde.
Měj se moc krásně!!!!!
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

SETKÁNÍ S JEŽÍŠEM ? - Stránka 5 Empty Re: SETKÁNÍ S JEŽÍŠEM ?

Příspěvek  Hvězdlický 28/11/2006, 13:32

Dejte si s psaním chvilku odraz, a přečtěte krátký, ale výstižný článek na

http://www.straznavez.cz/Zkusenosti/subrt2.htm

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

SETKÁNÍ S JEŽÍŠEM ? - Stránka 5 Empty Re: SETKÁNÍ S JEŽÍŠEM ?

Příspěvek  OOO 16/2/2007, 16:22

Setkání s Ježíšem..?Kým nebo čím je pro nás JK?
Mesiáš,kamarád nebo nějaký anděl?Znám ho osobně mluvím s ním?Odpovídá my? To jsou velice důležité otázky i odpovědi na ně.Na rozdíl od otázky: “Existuje Bůh?” jen málo lidí zpochybňuje, jestli existoval Ježíš Kristus. Obecně se uznává, že Ježíš byl skutečným člověkem, který chodil po zemi před 2000 lety. Diskuze začíná, když dojde na otázku Ježíšovy totožnosti a jeho přítomnosti v životech křesťanů po celá staletí od jeho smrti.Téměř každé větší náboženství učí, že Ježíš byl nekonečně víc než prorok, dobrý učitel nebo zbožný muž.Dokonce i Islám.Někdo však tvrdí ,že je v každodením kontaktu s JK..Jak to tedy je Question

C.S.Lewis ve své knize K jádru křesťanství píše: ”Snažím se, aby co nejméně lidí vyslovovalo větu, kterou tak často lidé opakují o Ježíši Kristu: Jsem připraven uznat Ježíše jako velikého učitele mravnosti, ale nepřijímám jeho nárok, že je zároveň Bohem. Tuhle větu nikdy nemáme vyslovovat. Muž, který by byl obyčejným člověkem a říkal by věci, které říkal Ježíš, by nebyl velikým učitelem morálky. Byl by buď náměsíční snílek – na úrovni někoho, kdo by o sobě tvrdil, že je vařeným vejcem – anebo pak by to byl už jen ďábel z pekla. Musíte se rozhodnout. Buď tento člověk byl a je Synem Božím, anebo šílencem, anebo ještě něčím horším... Můžete jej odepsat jako blázna, můžete jej oplivat i zabít jako démona; anebo taky padnout před ním na kolena a nazvat jej Pánem a Bohem. Odpusťme si ale jakékoli banální nesmysly o velikém člověku. Neměl to v úmyslu.”

Za koho se tedy vyhlašoval Ježíš? Co o Něm hovoří Bible? Nejdříve se podívejme na Ježíšova slova v evangeliu Janově 10:30: ”Já a můj Otec jsme jedno.” Na první pohled se nám nemusí zdát, že Ježíš se tady vyhlašuje za Boha. Všimněme si ale reakci Židů na tento výrok:”Nechceme tě kamenovat pro dobrý skutek, ale pro rouhání:jsi člověk a tvrdíš, že jsi Bůh” (Jan 10:33). Židé pochopili Ježíšův výrok jako nárok, že je Bůh. V následujících verších Ježíš Židy nepřesvědčuje například tím, že by řekl: ”Já nejsem Bůh.” To naznačuje, že Ježíš skutečně chce říct, že je Bohem, když říká “Já a Otec jsme jedno”. (Jan 10:33). Jan 8:58 je další příklad. Ježíš říká: ”Amen, amen, pravím vám, dříve než se Abraham narodil,já jsem.” A reakce Židů je opět taková, že berou kamení a chtějí Ježíše kamenovat. Ježíš definuje svou totožnost jako “Já jsem”, co je přímou narážkou na Boží starozákonné jméno (Exodus 3:14). Proč by Židé chtěli Ježíše kamenovat, kdyby neřekl něco, o čem oni byli přesvědčeni, že je to rouhání, jmenovitě, že o sobě tvrdil, že je Bůh?
Jan 1:1 říká, že “to Slovo bylo Bůh”. Jan 1:14 hovoří, že “Slovo se stalo tělem”. Z toho jasně vyplývá, že Ježíš je vtěleným Bohem. Tomáš, učedník, říká svému Mistru:” Můj Pán a můj Bůh” (Jan 20:28).Ježíš jej neopravuje. Apoštol Pavej jej opisuje jako: ”...Velikého Boha a Spasitele Ježíše Krista” (Titovi 2:13). Apoštol Petr říká rovněž: “...náš Bůh a Spasitel, Ježíš Kristus” (2.Petra 1:1). Bůh Otec je svědkem Ježíšovy pravé identity: “O Synovi však:Tvůj trůn, Bože, je na věky věků a žezlo práva je žezlem tvého království.” Starý zákon prorokuje o Ježíši Kristu a oznamuje Jeho božství: Neboť se nám narodí dítě, bude nám dán Syn, na jehož rameni spočine vláda a bude mu dáno jméno: Divůplný Rádce, Božský bohatýr, Otec věčnosti, Vládce pokoje.
Jak už napsal C.S.Lewis – věřit v Ježíše jako velikého učitele není volba. Ježíš jasně a nepopiratelně vyhlašoval, že je Bůh. Jestli nebyl, pak byl lhářem a nemůže tedy být ani prorokem, dobrým učitelem nebo zbožným mužem. Při pokusech zlehčit Ježíšova slova moderní “učenci” říkají, že “skutečný historický Ježíš” nevyslovil množství výroků, které mu Bible připisuje. Kdo ale jsme my, že chceme protiřečit Božímu Slovu ohledně toho, co Ježíš řekl nebo neřekl? Jak může nějaký “učenec” 2000 let po Ježíši lépe vědět, co On řekl nebo neřekl, jako ti, co s Ježíšem žili, sloužili Mu a dali se Jím vyučovat (Jan 14:26)?
Proč je otázka skutečné Ježíšovy totožnosti tak důležitá? Proč záleží na tom, jestli Ježíš je, nebo není Bůh? Nejdůležitějším důvodem je, že kdyby nebyl Bůh, Jeho smrt by nepostačovala na splacení trestu za naše hříchy a za hříchy celého světa (1.Janova 2:2). Jedině Bůh mohl zaplatit tak nekonečný dluh. Ježíš musel být člověkem, aby mohl za nás zemřít. Spasení je dosažitelné jedině skrze víru v Ježíše Krista. Protože byl Bůh, mohl být tou jedinou cestou ke spasení. Protože byl Bůh, mohl prohlásitl: ”Já jsem ta cesta, pravda i život. Nikdo nepřichází k Otci, než skrze mne.” (Jan 14:6).
OOO
OOO

Male Poeet p?íspivku : 646
vztah k organizaci : HLUBOKÝ OMYL
Reputace : 0
Body : -36
Registration date : 31. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

SETKÁNÍ S JEŽÍŠEM ? - Stránka 5 Empty Re: SETKÁNÍ S JEŽÍŠEM ?

Příspěvek  OOO 25/2/2007, 14:29

Setkání s Ježíšem..?Pro někoho z nás to může být jen teorie...pro jiné je to osobní zkušennost.PS:uvádím několik svědectví lidí, které některé znám osobně..o setkání s JK http://www.novyzivot.cz/?language=1&action=svedectvi sunny
OOO
OOO

Male Poeet p?íspivku : 646
vztah k organizaci : HLUBOKÝ OMYL
Reputace : 0
Body : -36
Registration date : 31. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

SETKÁNÍ S JEŽÍŠEM ? - Stránka 5 Empty Re: SETKÁNÍ S JEŽÍŠEM ?

Příspěvek  sazeč 31/1/2012, 00:08

Pro SJ je nepředstavitelné, aby vše bylo v Božích rukou a že se vše děje přesně co si Bůh přeje a může určovat osudy druhých, jelikož vidí do jejich duše a postojů.
Je také pro SJ nepředstavitelné, aby někteří se setkali s Pánem či Bohem. Nenechám se uvěřit laciným řečem od lidí, co prožili, ale vzdělanými biblickými výklady?

http://www.insightsofgod.com
http://www.insightsofgod.com/downloads/Rolland_Buck_ANDELE_V_AKCI.pdf
Když mě Bůh přivedl z nebe zpět na zem, řekl mi: „Přijdu k tobě zase." Jak Jej miluji! Vždy znovu mi posílal nebeské posly s poselstvím pro dnešní svět! Lidem, kteří se ptali, zda by andělé přišli na mé zavolání, odpovídám: „Ne, není to možné! Andělé nereagují na lidské volání, protože poslouchají jen Boha.“ Slyšel jsem mnoho lidí říkat: „Přikážu andělům, aby udělali to nebo ono!" Tito lidé se namáhají zbytečně, protože člověk nemůže andělovi nic nařídit! Andělé poslouchají jen Boží příkazy! Proto také vím, že když andělé mluví, opakují jen Boží slova. Proto nedbají na lidské námitky, když jim Bůh přikáže, aby někomu sloužili.
„Jestliže už slovo zákona, které vyslovili andělé, bylo pevné a každý přestupek i každá neposlušnost došla spravedlivé odplaty, jak bychom mohli uniknout my, pohrdneme-li tak slavným spasením? První je zvěstoval sám Pán a ti, kdo uslyšeli, dosvědčili toto spasení i nám." /Žd 2,2-3/
Má návštěva u trůnu Boží milosti úplně změnila můj život! Znám Boha lépe a víc osobně, než kdykoliv dřív. MOJE MODLITBY SE STALY SETKÁNÍM S NÍM! Bible pro mne nabyla novou dimenzi a ožila.

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

SETKÁNÍ S JEŽÍŠEM ? - Stránka 5 Empty Re: SETKÁNÍ S JEŽÍŠEM ?

Příspěvek  sazeč 31/1/2012, 11:26

http://www.insightsofgod.com/downloads/Rolland_Buck_ANDELE_V_AKCI.pdf
str.8
Slyšel jsem názor: „Je dobré, když to děláme lidem těžké, aby přišli k Bohu. Alespoň si ho pak budou více vážit." To není Boží způsob! Bůh chce, aby pro lidi bylo snadné k Němu přijít a velmi obtížné odpadnout! Bůh po vás touží. Miluje vás! Nehledá důvod, pro který by vás mohl zavrhnout. Spíše hledá důvody proto, aby si vás mohl udržet! Protože Bůh řekl, že vaše modlitby jsou již vyslyšeny, můžete se hned přestat modlit, pokud jste mu své drahé už jednou ve víře předložili na modlitbě! Ten anděl řekl, že můžete začít Boha chválit právě teď. On je při práci. Uvolnil síly, které vyvolají takové okolnosti, že pro tyto lidi bude velmi těžké obracet se dále k Bohu zády.
Anděl ještě řekl: „Vedu nyní velký zástup andělů, jehož úkolem je uvolnit cestu, rozehnat nepřátele, odstranit překážky a bariéry a dát lidem vědět, že Boží srdce je pro ně plné lásky."
Ukázal mi ještě mnoho nádherných pravd. Právě při této návštěvě, když ke mně mluvil, jsem si uvědomil, že to byl tentýž anděl, který se zjevil Zachariášovi se stejným poselstvím: "Tvé modlitby jsou vyslyšeny!"

----

SJ naopak přijímá jen ty, kteří dobře Boha a Pána znají a konají Boží vůli, odvykají zvyky, vydávají svědectví lidem, studují falešné náboženství, navštěvují shromky atd. a posléze se nechají pokřtít a tím vzati do zachranné archy,
a naopak lehce vylučují ty byť za nesmyslný prohřešek (za stýkání s vyloučenými s vlastními dětmi či rodičmi, všemi příbuznými, za přijetí Syna jako svého Pána, za civilku, za transfúze krve atd.).
Bože, jak jsou SJ typicky světští a vzdělaní, a nevěří, že zázraky se nadále dějí a že andělé nám všem pomáhají a že Bůh ano všechny miluje tak, že kdo věří, je spasen!!

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

SETKÁNÍ S JEŽÍŠEM ? - Stránka 5 Empty Re: SETKÁNÍ S JEŽÍŠEM ?

Příspěvek  sazeč 31/1/2012, 11:55

str.7
Překrásně je to popsáno v příběhu Ester. Mardocheus přišel k ní a prorokoval jí, že Bůh jí chtěl mít právě v této době na královském dvoře, aby zde splnila určitý úkol. Ester se mohla rozhodnout, zda přijme nebo nepřijme tento úkol a s ním i bohaté Boží požehnání. Bylo však jisté, že ikdyž odmítne, Boží lid bude přesto vysvobozen /Est 4,14/. Boží plán dojde vždy naplnění. V případě nutnosti způsobí Bůh vysvobození odjinud, než původně plánoval. Nikdy však nezklame! Bůh mi dal vědět, že co rozhodl, TO SE MUSÍ STÁT!

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

SETKÁNÍ S JEŽÍŠEM ? - Stránka 5 Empty Re: SETKÁNÍ S JEŽÍŠEM ?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 5 z 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru