Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SETKÁNÍ S JEŽÍŠEM ?

+6
jonas
OOO
Jirka z P. (queens)
Hvězdlický
haid
Doktorka White
10 posters

Strana 4 z 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Goto down

SETKÁNÍ S JEŽÍŠEM ? - Stránka 4 Empty Re: SETKÁNÍ S JEŽÍŠEM ?

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 13/11/2006, 10:29

Rozumím ti, Petře a děkuju za odpověď.
Máš pravdu, je to vlastně slib tak není důvod pro obavy, že se nesplní. Chce to trpělivost nebo spíš zklidnění a naladění se na Boha, v tomhle případě na Krista. To chápu.
Já psala spíš o tom, že někdy to na mě trochu působí (a mám pocit, že i na ostatní, soudě podle jejich odpovědí), že nejsme-li znovuzrození, jsme na tom nějak špatně, nebo to nějak špatně chápeme. Ono to může být spíš tím, že na všechno je ustanovený čas....
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

SETKÁNÍ S JEŽÍŠEM ? - Stránka 4 Empty Re: SETKÁNÍ S JEŽÍŠEM ?

Příspěvek  Petr Štefek 13/11/2006, 15:32

quaero napsal:............Co se mi ale zdá docela divné, že Kristův přístup cítím jiný. Myslím taky, že to brání důvěře a to je škoda. To je přece to, o co jsme přišli, o důvěru, a potřebujeme ji získat................Takže pochopitelně nesu docela s lítostí takové ty poznámky, že jsme uzavření, že nechápeme, prostě jsme "pomýlení", to už jsem taky jednou zažila...A souhlasím s Queensem - cožpak nemůžu mít dobrý vztah s Bohem a Kristem i bez těch zážitků, které zatím nemám?

quaero díky za tvá slova. Někdy mám totiž podobný pocit a přitom si kladu otázku , jak by asi jednal JK ? Často si říkám, že Ježíš by tak určitě nejednal, a že tak nemůže jednat ani ten, kdo je údajně znovuzrozen. A i mě to brání v důvěře a různé postoje mi připomínají léta minulá. Ale zase na druhou stranu si říkám, že jsme stále jenom lidé, ať znovuzrození, či nikoli. Můj vztah k Bohu nemůže nikdo z lidí hodnotit a ani já nemám a nechci hodnotit vztah druhých. To může pouze náš Pán a jen čas ukáže jak to skutečně je.
Petr Štefek
Petr Štefek

Poeet p?íspivku : 362
vztah k organizaci : 30 let SJ, poté vyloučen za styk s vyloučenou dcerou (označeno jako nevázané chování)
Reputace : 0
Body : -15
Registration date : 31. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

SETKÁNÍ S JEŽÍŠEM ? - Stránka 4 Empty Re: SETKÁNÍ S JEŽÍŠEM ?

Příspěvek  Doktorka White 13/11/2006, 18:37

Milá Quaero !
Víte já osobně jsem měla to štěstí, že mi Pán hned po obrácení ukázal, že denomice a třídění na "církevní kluby" je rozdělení Pánova Těla. Byla mi tím vlastně prokázána velká milost , že jsem se nemusela namočit do žádné denominační církve a zastávat jejich "správné" učení. Ale proč to píšu ? Chápu Vaší zraněnou důvěru čili víru ve správné učení našeho Pána.( teologické výklady ) Hledáme čisté učení bez duchovní poskvrny od Zlého. A narážíme na různé "pravdy" .....Toto máme všichni společné, je to naše cesta do Království , plná nástrah.
Nenechte se prosím zmást pocitama o nadřazenosti znovuzrozených. Je to blbost .....Pokud je totiž člověk opravdu znovuzrozen, má v sobě neuvěřitelnou touhu, sloužit svému bratru. Je to takový typický dar Ducha Pravdy. V duchovním světě podle mého názoru ,je hiearchie obrácená naruby, tedy z úhlu pozemského. To znamená, že Ti s vyšší mocí, slouží těm slabším. No a tady na fóru to možná Vám vyznívá jako nadřazené chování, ale v srdcích těch co radí kterak vyváznout s područí ducha jehovismu, je to čisté. Jsem si tím jistá, ze strany Datla, Martina, Oldy a Mr.Brown.
( a samozřejmě admina ) Very Happy
Doktorka White
Doktorka White

Female Poeet p?íspivku : 721
vztah k organizaci : bez vztahu
Reputace : 0
Body : -44
Registration date : 30. 08. 06

Návrat nahoru Goto down

SETKÁNÍ S JEŽÍŠEM ? - Stránka 4 Empty Re: SETKÁNÍ S JEŽÍŠEM ?

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 13/11/2006, 19:43

Asi jsem ještě nepřečetla úplně všechny stránky tady, tak nevím, jestli se nebudu ptát na něco, o čem jste třeba někde psala, tak se předem omlouvám. Ale chci se zeptat, milá dr.White, vy jste byla znovuzrozena, aniž byste byla členkou jakékoli denominační církve, mám tomu rozumět, že jste nebyla členkou vůbec žádné církve?
Určitě máte pravdu, že hledáme čisté učení našeho Pána pokud možno bez poskvrn. U SJ jsem byla opravdu ráda, že nepatřím k církvím a skupinám, které v historii opravdu o našem Pánu svým chováním dobře nesvědčily. Jenže tam byly zase jiné chyby, proto jsem tady...Prostě nedokonalý člověk se prohřešuje svou nedokonalostí. Proto je dobře, když si to uvědomuje. A tak je asi dobře pochybovat, i o té cestě, o které si myslím, že je zrovna správná, protože kdykoliv si je nedokonalý člověk příliš jistý, je důvod k obavám. Jistota často vede k fanatismu a k tomu, že přestaneme vidět nedostatky tam, kde mohou být.
Možná to tedy nemusí být můj pocit z nadřazenosti některých, ale z jejich jistoty, která myslím si, náleží jen Bohu a Kristu.
Je moc příjemné, že darem Ducha, je touha pomáhat druhým. Upřímnou pomoc každý ocení.
Na druhé straně vám můžu říct, že "jistá" si těžko mohu být sama sebou, tak se docela divím vaší jistotě, co se týče vámi jmenovaných lidí. Co se nechvěje, není pevné a já mám před Bohem a Kristem opravdu pocit chvění a nejistoty a nemyslím si, že by to bylo na škodu. To co mi chybí, je důvěra v lidi, ale důvěru v Boha a Krista mám. To chvění a nejistota před Bohem pramení spíš z toho, že si nejsem jistá, jestli to co si zrovna myslím, je opravdu tak. Ale jak se tu shoduje víc lidí, Bůh to člověku časem dává vědět.
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

SETKÁNÍ S JEŽÍŠEM ? - Stránka 4 Empty Re: SETKÁNÍ S JEŽÍŠEM ?

Příspěvek  OOO 13/11/2006, 20:14

Na zamyšlení:Jak mohu toužit po něčem v co jsem nebyl "vyučován"?Učení SJ vytvořilo "kasty" nadějí..První a druhé kategorie..Proto si myslím ,že i mnoho upřímných SJ ve svém srdci po naději "Božích "dětí netouží a ni netuší ,že může.Protože si myslí ,že jim nepřísluší.To je největší lež SJ.Takto mnoho lidí zůstává na půl cesty k této naději v JK.Pokrok je si "to" jen připustit.Jistota "Božích" dětí není vstupenka do nějaké V.I.P. společnosti.To je jen další omyl SJ.Naopak je to "jen "začátek a jak píše Písmo.."závdavek" toho co příjde.I Já jsem prožíval s "podezíráním"to ,když jsem se odkláněl od učení SJ.Tato dobrá "kvočna" nám však zastírá to nejdůležitější v našem životě..Občas je nutné odložit jistotu u "naukové"kvočny a kouknout se dál..Jistota ,která přichází při "znovuzrození"stojí zato.Opravdu.Tato promněna nemůže však asi plně vstoupit do našeho srdce pokud není "připraveno" naší nechutí ji příjmout.Duch s. ťuká na naše srdíčko ,ale nikoho nenutí..I Pavel u Damašku musel být ve stavu kdy ho JK mohl oslovit.Naslouchejme Duch s. ani nekřičí.. sunny
OOO
OOO

Male Poeet p?íspivku : 646
vztah k organizaci : HLUBOKÝ OMYL
Reputace : 0
Body : -36
Registration date : 31. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

SETKÁNÍ S JEŽÍŠEM ? - Stránka 4 Empty Re: SETKÁNÍ S JEŽÍŠEM ?

Příspěvek  Doktorka White 13/11/2006, 21:25

Přesně tak, nikdy jsem nebyla členkou žádné denominační církve. Nechala jsem se po svém obrácení pokřtít potopením do vody, ve jménu Boha, JK a Ducha Svatého. Křtilo mne společenství lidí, o kterých jsem byla přesvědčena , že vyznávají Církev coby Tělo Boží. Nebyl tedy žádný tlak o správnosti a vyhrazeného práva pro kult jakékoli denomice. To mi v té době nikdo jiný nebyl schopen nabídnout. Dnes už znám bratry, kteří cítí to samé.

Co se týče mé jistoty jmenovaných přispěvovatelů. Bavili jsme se o Vašem pocitu nedůvěry vůči "znovuzrozeným" bratrům - pocitu o jejich nadřazenosti. Mám jistotu, že ze sebe nedělají elitu Boží armády, ale chtějí Vám spíše dopomoci k tomu co prokazatelně hledáte. Nic víc, nic míň.

S láskou
dr.White
Doktorka White
Doktorka White

Female Poeet p?íspivku : 721
vztah k organizaci : bez vztahu
Reputace : 0
Body : -44
Registration date : 30. 08. 06

Návrat nahoru Goto down

SETKÁNÍ S JEŽÍŠEM ? - Stránka 4 Empty Re: SETKÁNÍ S JEŽÍŠEM ?

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 13/11/2006, 21:54

Petře, píšeš, že "mnoho upřímných SJ ve svém srdci po naději "Božích "dětí netouží a ni netuší ,že může.Protože si myslí ,že jim nepřísluší"

To je určitě pravda, že se člověk neodváží toužit po ničem, co není pro něho. Na jednu stranu jsme si pěstovali pokoru, že nemáme chtít to, co je pro jiné, ale na druhé straně i pozemská naděje je přece nádherná. Vždyť kdo by si nepřál být zdravý, šťastný, bez problémů a starostí s přáteli v krásné přírodě? To je hmotná stránka věci. Pamatuju si, že jsem vždycky říkala, že bych ráda jela do nebe na exkurzi. Podívat se a pak se vrátit na zemi. A měla jsem svou soukromou víru, že to určitě někdy v novém světě půjde. Ale poslední dobou mám pocit, že není podstatné co bude, ale co je. Že je důležité žít tak, aby to opravdu bylo křesťanství a ne jen hra na ně. A to co bude pak, nechám klidně na Pánu..... opravdu asi v kompetenci Boha a Krista.


Potom jsi psal, že:
Tato promněna nemůže však asi plně vstoupit do našeho srdce pokud není "připraveno"

Ovšem kdo s lidí tohle může s klidným svědomím posoudit, že? Řekla bych, že i tohle ráda nechám na Bohu a Kristu.
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

SETKÁNÍ S JEŽÍŠEM ? - Stránka 4 Empty Re: SETKÁNÍ S JEŽÍŠEM ?

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 13/11/2006, 22:10

Dr. White,
píšete, že jste se nechala pokřtít po svém obrácení ponořením ve vodě ve jménu Boha, JK a Ducha svatého.
V tom všem jsme na tom stejně, takhle jsem byla také pokřtěna. Jen ve vašem případě nevím, jestli spolu s obrácením došlo u vás ke znovuzrození nebo až někdy později.
A vy jste se po svém křtu tedy nestala částí toho společenství lidí nebo ano?
Nezlobte se, že se vás na to ptám, ale většinou lidé patří třeba ke Křesťanským sborům nebo ke Křesťanskému společenství, prostě k nějaké denominaci, vy píšete, že u vás je to jiné, protože různé denominace jsou rozdělením Pánova Těla, tak proto se ptám.
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

SETKÁNÍ S JEŽÍŠEM ? - Stránka 4 Empty Re: SETKÁNÍ S JEŽÍŠEM ?

Příspěvek  Foreign girl 13/11/2006, 23:28

Ahoj Quaero,
je mile, ze mas spoustu otazek, ktere vrtaji hlavou i mi - jsem 'vyucena' v tom, ze mit ducha svateho ci byt znovuzrozena - to je proste neco obrovskeho, co se muze povest jen tem nejlepsim z nejlepsich duchovnich borcu. Ted uz to chapu jinak, je to mnohem vic o tvem pristupu nez o lidskych kvalitach, a Ducha mohu mit, i kdyz jsem jen prachobycejny hrisnik, ktery opakuje porad znovu sve trapne chyby. Chystam se pokrtit, take mimo denominace, a ver, ze jsou spolecenstvi lidi, kteri neskatulkuji a proste uctivaji, a i kdyz nekteri chapou veci rozdilne, nechavaji se vest Duchem.
Svaty duch muze pracovat ruzne, ja napriklad citim, ze mi odkryva nektere veci postupne, a tak se muzu tesit i z prislibu vyliti svateho ducha, i kdyz treba jeste nenastal...proste verim, i kdyz nevidim. Preju TI moc stesti v hledani, Buh ma radost, ze po nem touzis a da se Ti poznat, nekdy je to dlouhy proces..... God bless Smile
Foreign girl
Foreign girl

Female Poeet p?íspivku : 50
Age : 43
vztah k organizaci : uz byvala nepokrtena zvestovatelka.....
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 24. 08. 06

Návrat nahoru Goto down

SETKÁNÍ S JEŽÍŠEM ? - Stránka 4 Empty Re: SETKÁNÍ S JEŽÍŠEM ?

Příspěvek  OOO 14/11/2006, 07:51

"Znovuzrození" je opravdu tím novým začátkem v JK.Znovuzrozené můžeme nacházet skoro všude v církvi.Není vázáno na "církev"snad ani na nauky.Jen tam ,kde se touha po něm potlačuje a zamlčuje se neprojevuje.Jako u SJ atd.Jeho součástí je i obrácení a vyznání ,že JK je našim Mesiášem a Bohem.Je úžasné ,že znovuzrození není projev naší skoro-dokonalosti v JK.I to je zvrácený předsudek SJ.Naopak je to otevření dveří do života V JK.Nic víc a nic míň.Někdo zažije po znovuzrození "křest"v Duchu s. někdo né..Někdo dostane Dary Ducha s. někdo né alespoň né hned.Ani ti co tyto dary mají nejsou v JK víc než ostatní.Jejich dary slouží pro bratry ve svém okolí.Jen dar jazyků je jiný..To je však jiné téma. Zkusme všichni nahlas projevit touhu po otevření se těmto věcem v JK..a pomoci Ducha s. i požádat o pochopení těchto věcí..Je to důležité.Pro quaero, pozemská naděje je taky úžasná ale je to "bolavá cesta"Lidé co nebudou vytrženi s církví jK do nebe budou muset projít do "pozemské" naděje přes velké soužení..Pak se tu bude 1000let něco dít..a nakonec dojde k "vytržení".Tedy ta pozemská naděje ta složitější cesta k stejnému cíli byt s JK.. sunny
OOO
OOO

Male Poeet p?íspivku : 646
vztah k organizaci : HLUBOKÝ OMYL
Reputace : 0
Body : -36
Registration date : 31. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

SETKÁNÍ S JEŽÍŠEM ? - Stránka 4 Empty Re: SETKÁNÍ S JEŽÍŠEM ?

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 14/11/2006, 08:28

Petře, napsal jsi:
pozemská naděje je taky úžasná ale je to "bolavá cesta"Lidé co nebudou vytrženi s církví jK do nebe budou muset projít do "pozemské" naděje přes velké soužení..Pak se tu bude 1000let něco dít..a nakonec dojde k "vytržení".Tedy ta pozemská naděje ta složitější cesta k stejnému cíli byt s JK..

Otázka je, jestli si člověk může "vybrat"? Jestli třeba Kristus neví, která cesta je pro koho...
Taky mě napadlo, kdyby se dalo vybrat, kterou cestu by si vybral Kristus?
Rozhodně si nelibuju v utrpení a nepříjemné zkoušky mě vždycky dostanou, ale je pravda, že se v nich nakonec něco vždycky naučím. Nebo dozvím.
Jestliže je to tak jak píšeš, že pozemská naděje je složitější cesta ke stejnému cíli, je to trochu podobné tomu, co učí SJ. Pochopitelně až na ten konec. Ale to, že někteří jdou do nebe (musí to cítit sami, neurčují jim to druzí), ostatní mají naději na zemi, kde to ani po 1000letech nebude jednoduché (satan bude vypuštěn z propasti) to je v podstatě stejné. SJ sice říkají, že pak bude ta nekonečná pozemská blaženost, ale už jsem slyšela dost úvah, jak by to mohlo být dál. To ale není důležité. Důležité je, jak to chce udělat Bůh a Kristus, lépe řečeno jak to chtěl udělat, protože si myslím, že už dávno ví, jak to bude.
Stejně si pořád myslím, že to, co bude, není pro nás teď tak podstatné. Nejdůležitejší že, milovat Boha a Krista, a bližního, jak říkal Ježíš. Myslím, že jakoukoli cestou a v kterýkoli čas, teď tady a nebo později někde jinde, takovýhle lidé jsou v Boží náruči, myslím tím, že je miluje a oni mu patří.
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

SETKÁNÍ S JEŽÍŠEM ? - Stránka 4 Empty Re: SETKÁNÍ S JEŽÍŠEM ?

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 14/11/2006, 08:47

Quaero, v podstatě souhlas. Ale nemohu se zbavit pocitu, a Datel mi v tom opět nahrál, že je to spíše více naše touha a přání, než že by čekali na Pána, jestli si je vybere. Datel mimo jiné napsal:
Pro quaero, pozemská naděje je taky úžasná ale je to "bolavá cesta"Lidé co nebudou vytrženi s církví jK do nebe budou muset projít do "pozemské" naděje přes velké soužení..Pak se tu bude 1000let něco dít..a nakonec dojde k "vytržení".Tedy ta pozemská naděje ta složitější cesta k stejnému cíli byt s JK..
Už z tohoto vyjádření se může zdát, že Datel má z té pozemské cesty obyvy a proto je mu bližší ta nebeská cesta. A tak si ji přál až tomu začal věřit. Takže někdo z obav, nejistoty apod. může dojít k různým závěrům, ale ty nemusí být vždy těmi správnými. Taky bych se tě Datle, rád zeptal, jak jsi to myslel, že nakonec dojde k vytržení? Potom nechápu proč by zde muselo být těch 1000 let, nebo spíše nějaká doba blíže neurčená, protože co víme?
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

SETKÁNÍ S JEŽÍŠEM ? - Stránka 4 Empty Re: SETKÁNÍ S JEŽÍŠEM ?

Příspěvek  OOO 14/11/2006, 09:08

Ta volba není na "nás".My máme jen očekávat "ten" den jako křesťané v prvním století nebo i Abrahám.Vytržení si nelze zasloužit..Jde jen být připraven..Pozemská 1000letá cesta je tu také pro určitý cíl.Po ukončení milénia dojde k propojení vytržených a těch co prošli na konec milenia.Né však v těle.Cesta přes velké soužení tu je jako poslední "spoj" do "nového"Bude to složité a bolestné....Proto máme očekávat a vyhlížet to lepší v slibech JK.Je úžasné ,že to nebude hledisko podle zásluh a podobných lidských měřítek co rozhodne o této naději.Dojde k tomu ,že někdo bude vytržen a někdo ponechán..Modlitba o "moudrost" a připravu našeho srdce je to jediné co můžeme..Duch s. nám i v této touze dokáže pomoci. sunny
OOO
OOO

Male Poeet p?íspivku : 646
vztah k organizaci : HLUBOKÝ OMYL
Reputace : 0
Body : -36
Registration date : 31. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

SETKÁNÍ S JEŽÍŠEM ? - Stránka 4 Empty Re: SETKÁNÍ S JEŽÍŠEM ?

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 14/11/2006, 09:31

Taky mi to všechno přijde, jako různé cesty ke stejnému cíli.
Jen z toho vyplývá, že ta pozemská alternativa je bolestnější. Přiznám se, že nemám ráda ideologie, které jsou postavené na strachu. Pak se může stát, že člověk něco dělá, aby nezemřel, netrpěl atd. a ani si to nemusí uvědomovat, což je to nejhorší.
Boží plán je ale postaven, podle toho jak tomu rozumím, spíš na lásce. Je-li na druhé straně pravda,co ty píšeš, Petře(Datle), mám takový dojem, že vlastně SJ budou dobře připraveni na tu pozemskou variantu. Počítají s ní, jsou připraveni na těžkosti (přejít přes velké soužení) a taky se tam těší, takže když se člověk na něco těší, snáze překoná problémy, které to přináší. Budou připraveni podle mého lépe než ti, kteří pořád usilují a chtěli by tu nebeskou, lehčí cestu a ve finále zjistí, že na ně vyšla ta bolestná pozemská. To už na samém začátku mají handycap, ne? SJ tam vejdou s elánem a oni s úzkostí.
To nic, to byla jen takový úvaha. Ještě že to není na nás, ale všechno, jak to bude, je na Bohu a Kristu, že?
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

SETKÁNÍ S JEŽÍŠEM ? - Stránka 4 Empty Re: SETKÁNÍ S JEŽÍŠEM ?

Příspěvek  OOO 14/11/2006, 09:55

Otázkou je jestli SJ vůbec projdou "velké soužení" jako organizace?Nevím?Já myslím ,že né.SJ jsou v moci "falešného"učení..Které opovrhuje "božstvím" JK.To v podstatě dělali i Židé prvního století.To však nemůže znamenat ne-možnost pro normální "ovečky"z řad SJ.Oni si své "znovuzrození"třeba projdou ve "velkém soužení"?Myslím si ,že SJ se sami "odřízli od startovní čáry všech křesťanů.Budou u velkého soužení , :ale projdou jím? sunny Není lepší být připraven předem ?
OOO
OOO

Male Poeet p?íspivku : 646
vztah k organizaci : HLUBOKÝ OMYL
Reputace : 0
Body : -36
Registration date : 31. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

SETKÁNÍ S JEŽÍŠEM ? - Stránka 4 Empty Re: SETKÁNÍ S JEŽÍŠEM ?

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 14/11/2006, 10:25

Petře, napsal jsi:
Otázkou je jestli SJ vůbec projdou "velké soužení" jako organizace?

Uvědomila jsem si, že jsem nikdy nepřemýšlela, že by lidé procházeli velkým soužením v organizacích, vždycky jsem to chápala že jen sami za sebe. Ty různé organizace, církve, denominace nebo jak se jim všem říká, si myslím že tu jsou, aby lidem pomohly více či méně k Bohu. Takže mám pocit, že tu není ani jediná, o které by se dalo říct, že projde velkým soužením jako celek, tedy že to je Boží lid, Boží ogranizace, nebo Kristova církev. V přeneseném slova smyslu si pochopitelně myslím, že tu Kristus svou církev má, ale prostě, je tu jako ta pšenice s koukolem, a oddělit to přijdou až andělé.
Jinak je pravda, zakáže-li ve svých naukách (nebo naopak přikáže-li) ta či ona skupina svým ovečkám něco co v Božím slově je (nebo není) je to chyba a překážka pro ovečky a je na jednotlivcích,aby si to zjistili. Dneska je nám hej, máme Písmo, spoustu vymožeností, ke kterým patří i internet, ale co ti chudáci v dobách, kdy ani Písmo neměli po ruce.
Zas musím jen dodat, myslím si pořád, že všechno to bude hodnotit Bůh a Kristus. A to jsem moc ráda.
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

SETKÁNÍ S JEŽÍŠEM ? - Stránka 4 Empty Re: SETKÁNÍ S JEŽÍŠEM ?

Příspěvek  OOO 14/11/2006, 10:39

Ano,církve jako systémy jsou lidskou snahou o "boží"zřízení.Boží lid byl vždy rozptýlen ve všech církvích i mimo ně.Navíc byl těmi -to církvemi utiskován.Je tomu tak, protože člověk je "potvora"Tam je noha tam ruka "Boží" církve.Nikdo nemá předem vyhráno pro svojí příslušností "někam".Občanství v JK dá do srdce všem kterých se to týká právě "ON".Proto tvrzení ,že organizace SJ pod vedením V.R.O. je novodobá Archa je zase"lež"Věřím ,že JK oslovuje své ovečky v různých církvích a až přijde čas oni to poznají a sjednotí se ve své "naději" na "Pastýřův"příchod.On je tím kdo to učiní.. sunny
OOO
OOO

Male Poeet p?íspivku : 646
vztah k organizaci : HLUBOKÝ OMYL
Reputace : 0
Body : -36
Registration date : 31. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

SETKÁNÍ S JEŽÍŠEM ? - Stránka 4 Empty Re: SETKÁNÍ S JEŽÍŠEM ?

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 14/11/2006, 11:06

Tomu také věřím ,že JK oslovuje své ovečky v různých církvích.
Takže nemá cenu jakékoli tvrzení, že ta či ona skupina, církev či organizace má Boží schválení a druhá ne. Máš pravdu, že to SJ tvrdí, že jsou jediní, ale nejsou jediní v tom, kdo to tvrdí. Jiné skupiny si pro svou jedinečnost hledají jiné argumenty, že jsou nejstarší, nejpočetnější, atd atd.
Tady se fakt dobře cítím, protože i když tu každý napíše svůj názor, a bez toho diskuze ani není možná, tak mě ale ve finále nikam nestrká, nemanipuluje a nepodsouvá mi myšlenku, že on to dělá nejlépe. Je to možná tím, že za námi nejsou ty miliony souvěrců, protože tohle vědomí někdy dává člověku falešnou jistotu pravosti. Tady se každý snaží o to, aby byl opravdu u Krista, u Boha, a to je dobře. Díky vám za to.
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

SETKÁNÍ S JEŽÍŠEM ? - Stránka 4 Empty Re: SETKÁNÍ S JEŽÍŠEM ?

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 14/11/2006, 12:11

Bohu nejde o kvantitu, ale kvalitu. I zde bych si nebyl tak jistý s tou kvalitou, takže možná "upřímnost", "otevřenost" a v neposlední řadě "láska". A tyto indície skutečně můžeme vidět v každé z církví, skupin a organizací. Proto je dobře, že to není na lidech, ale na Bohu. Zde tyto lidské tendence taky občas zazní, ale v duchu horlivosti, touhy pomoci někomu atd. Ale chyby dělají jak SJ, tak i ŘKC, AC no prostě všechny skupiny, které nějakým způsobem používají označení nebo se jeví jako křesťané. Celkem obdivuji Datlovo přesvědčení, že SJ nejsou křesťané. On to může posuzovat z toho, že nepřijímají JK jako Boha, ale ŘKC bych řekl taky nemusí být křesťanská a všechny ostatní skupiny, protože se zase odklánějí jiným způsobem např. modlářstvím, vinou krve atd. Proto nám skutečně nepřísluší soudit a označovat někoho za křesťana a jiného ne, jen proto, že si to myslíme. My nic nevíme a přesto soudíme. Nezapomínejme, že o tom, o kom by si to tehdejší židé ani nepomysleli, řekl Ježíš, že takovou víru v Izraeli nenašel apod. Tak proč dělat závěry ještě před dobou kdy bude skutečně každému jasné kam bude zařazen Boží prozřetelností. Proč v prvním století n.l. byla skupina židů a pohanů označena prozřetelností, že jsou křesťané (Kristovci)? Zřejmě to bylo v době kdy bylo patrné, že se snaží naplnit to, co jim jejich Pán řekl aby tak jednali. A stejné to je i dnes. Prostě jsou jedinci, kteří se snaží žít tak jak jim jejich Pán JK ukázal nebo byl jim vzorem v napodobení. Ale je to pouze snaha, protože i dnes nikdo nemůže říci, že Ježíšova přikázání plní na 100%.
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

SETKÁNÍ S JEŽÍŠEM ? - Stránka 4 Empty Re: SETKÁNÍ S JEŽÍŠEM ?

Příspěvek  OOO 14/11/2006, 12:59

Použiji určitý příklad.Božství JK je odlišujicí znak.Stejně jako ŽIDY odlišovalo uctívání JHVH..Tak i uznání božství JK je tím hlavním znakem odlišení. Na ty co jsou v a na ty co jsou mimo.Proto si myslím ,že SJ jsou mimo.Stejně jako byly mimo Izrael i národy okolo které JHVH neuctívaly.To ,že v samotném Izraeli bylo mnoho"špíny" to ano.I mezi křesťany byla třeba inkvizice a jiné hrůzy.Izrael byl proto potrestán i tím ,že "naděje"JK byla dána i "pohanům".Tedy né ŽIDŮM.Toto je moje současné pochopení proč jsou SJ mimo... sunny
OOO
OOO

Male Poeet p?íspivku : 646
vztah k organizaci : HLUBOKÝ OMYL
Reputace : 0
Body : -36
Registration date : 31. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

SETKÁNÍ S JEŽÍŠEM ? - Stránka 4 Empty Re: SETKÁNÍ S JEŽÍŠEM ?

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 14/11/2006, 13:25

Petře (Datle) píšeš:
Božství JK je odlišujicí znak, uznání božství JK je tím hlavním znakem odlišení

Pokud to nemám brát jen jako tvůj osobní názor, potřebovala bych k tomu bilbický text, nejlépe výrok Ježíše Krista. Jinak jsem nucena si myslet, že bude Kristus vybírat podle "ovoce", podle "lásky", podle "konání Boží vůle" a podle jiných věcí, o kterých je v Písmu řeč a to, jestli ten dotyčný uznává Kristovo božství už je jen lidský názor.
To je jedna věc, a druhá je zase význam slov, protože mnozí (dokonce i SJ) uznávají JK v určitém smyslu jako Boha, jiní zase v jiném smyslu a otázka je, jak to má člověk brát. To bych radši nerozebírala, to se rozebírá na jiných místech a odvedlo by to námět jinam.
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

SETKÁNÍ S JEŽÍŠEM ? - Stránka 4 Empty Re: SETKÁNÍ S JEŽÍŠEM ?

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 15/11/2006, 09:34

Ahoj Foreign girl!
Moc děkuju za tvůj příspěvek! Odpovídám až teď, ačkoli o něm celou dobu přemýšlím. Moc mě tvá slova povzbudila, a faktem je, že povzbuzení není nikdy dost. Zaujalo mě, že se chystáš pokřtít mimo denominace a píšeš o jakémsi společenství lidí, kde lidé nejsou vedeni k naprosté jednotě, ale přitom se nechávají vest Duchem. To je mi moc příjemné. Nevím, kde tyto lidi hledat. Neříkám, že bych za nimi hned běžela, ale přemýšlela jsem už o tom, jestli nějací takoví neexistují. Teď ale nevím, jsi-li z Česka nebo opravdu "Foreign". V každém případě se měj hezky, přeju moc Božího požehnání.
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

SETKÁNÍ S JEŽÍŠEM ? - Stránka 4 Empty Re: SETKÁNÍ S JEŽÍŠEM ?

Příspěvek  Hvězdlický 16/11/2006, 16:52

K otázce rovnosti "v Božství". Jen jeden text (je jich samozřejmně víc)

Nenám svůj PC (zatím nejsem doma) tak jen cituji slova Pána "odcházím ke svému Bohu a k vašemu Bohu, ke svému Otci a k vašemu Otci"

Může mít Bůh, svého Boha??? Bůh, to je vždy něco nadřazeného, Datle.
Jistě, že Ježíš je Bohem, ale podřízený autoritě svého Boha Otce..

Nëbo zase Bible plantá něco, s čím katoličtí svatí otcové nemohou souhlasit???

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

SETKÁNÍ S JEŽÍŠEM ? - Stránka 4 Empty Re: SETKÁNÍ S JEŽÍŠEM ?

Příspěvek  Foreign girl 20/11/2006, 22:47

Mila Quaero, poslala jsem Ti soukromou zpravu, ale nejak mi nejde odeslat... zkousela jsem to dvakrat.. tak mi prosim jen dej vedet, jestli Ti to naaaahodou neprislo Smile Mej se moc krasne a vy ostatni taky...
Foreign girl
Foreign girl

Female Poeet p?íspivku : 50
Age : 43
vztah k organizaci : uz byvala nepokrtena zvestovatelka.....
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 24. 08. 06

Návrat nahoru Goto down

SETKÁNÍ S JEŽÍŠEM ? - Stránka 4 Empty Re: SETKÁNÍ S JEŽÍŠEM ?

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 20/11/2006, 22:54

Milá Foreign girl,
moc mě to mrzí, ale zatím mi nic od tebe nepřišlo. Těším se, až se ti to povede. Měj se hezky!
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

SETKÁNÍ S JEŽÍŠEM ? - Stránka 4 Empty Re: SETKÁNÍ S JEŽÍŠEM ?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 4 z 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru