Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Co nás čeká po smrti.Je tam něco?

+14
petra
Mysteri
janmat
Petr V.
Martin Cibulka
stefan
Věra Kolafová - quaero
Arago
Aleš
Doktorka White
Petr Štefek
Jirka z P. (queens)
Hvězdlický
OOO
18 posters

Strana 2 z 15 Previous  1, 2, 3 ... 8 ... 15  Next

Goto down

Co nás čeká po smrti.Je tam něco? - Stránka 2 Empty Re: Co nás čeká po smrti.Je tam něco?

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 16/2/2007, 09:35

Pavle Q,
přesně si to myslím jak píšeš:
těším se na jakoukoliv variantu, protože kdo jsem já, že bych mohl mluvit do činnosti boží?
Nepřijde mi to naivní. Myslím, že je dobře dát Bohu prostor, respektovat i jeho tajemství, vždyť kdo jsme my?....
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Co nás čeká po smrti.Je tam něco? - Stránka 2 Empty Re: Co nás čeká po smrti.Je tam něco?

Příspěvek  OOO 16/2/2007, 14:22

Milá paní doktorko White,položte prosím pro začátek nějaké konkrétní otázky a já se pokusím reagovat.Kousat jablíčko ze dvou stran mne velice láká..a může to být i příjemné....PS:Možná ani ne-záleží na jablíčku.. sunny
OOO
OOO

Male Poeet p?íspivku : 646
vztah k organizaci : HLUBOKÝ OMYL
Reputace : 0
Body : -36
Registration date : 31. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Co nás čeká po smrti.Je tam něco? - Stránka 2 Empty Re: Co nás čeká po smrti.Je tam něco?

Příspěvek  stefan 17/2/2007, 16:43

Hvězdlický:
a také zlevněné odpustky (ležáky se prodávají v akčních cenách)
Chcem veriť, že žartujete.
Ale nejsou podloženy Písmem, ale pouze tradicí jeho církve.
Budem sa snažiť viac pracovať s Písmom.
stefan
stefan

Male Poeet p?íspivku : 961
vztah k organizaci : oponent
Reputace : 0
Body : -14
Registration date : 29. 03. 06

http://www.vira.cz

Návrat nahoru Goto down

Co nás čeká po smrti.Je tam něco? - Stránka 2 Empty Re: Co nás čeká po smrti.Je tam něco?

Příspěvek  Hvězdlický 17/2/2007, 16:53

Chcem veriť, že žartujete


To nemyslím vážně. Cena je trvalá. Není proč zlevňovat. Mnohdy je postavena na dobrovolných darech, jako u SJ.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Co nás čeká po smrti.Je tam něco? - Stránka 2 Empty Re: Co nás čeká po smrti.Je tam něco?

Příspěvek  Andyy 24/2/2007, 00:32

Smrt je konec a zrození začátek.(Já jsem Alfa a Omega).A mi všichni jsme toho součástí.Po smrti jen zmizí ten náš pocit já,já a já.A až to jednou všichni pochopíme tak nebude jeden druhému ubližovat protože bude vědět,že tím vlastně ubližuje sám sobě.

Andyy
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Co nás čeká po smrti.Je tam něco? - Stránka 2 Empty Re: Co nás čeká po smrti.Je tam něco?

Příspěvek  Hvězdlický 24/2/2007, 10:13

Nejen :alfa a omega" ale také "vzkříšení a život", taky "cesta, pravda i život" atd...

Jan 11:25 Ježíš jí řekl: "Já jsem vzkříšení i život. Kdo věří ve mne, i kdyby umřel, bude žít.

(viz texty o vzkříšení, jako naplnění slibu- bude žít)

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Co nás čeká po smrti.Je tam něco? - Stránka 2 Empty Re: Co nás čeká po smrti.Je tam něco?

Příspěvek  stefan 4/3/2007, 17:54

Petr Štefek Předmět: Maria, matka Boha nebo anděla? 3. 3. 2006 at 8:41
Prosím vysvětli mě kde je tu zmínka o očistci ? Někdy se divím divením velikým.
Ako so muž naznačil v téme o duši, očistec je pomenovanie pre jednu z komôr šeolu. Pretože spolu s Martinom veríme, že šeol nie je miesto kde sú všetci mŕtvi pomiešaní ale, že existujú tzv. stupne utrpenia. Kresťanstvo tento obraz preberá zo židovstva a dáva mu nové mená. Peklo, očistec a nebo. Tým nechcem povedať, že tých poschodí v šeole nemôže byť viac. Pomenovali sme však len tieto tri. Texty ktoré môžu toto naznačovať sú:
Starý zákon.
2 Mach 12,45 On však byl přesvědčen, že těm, kdo zemřeli ve zbožnosti, je připravena nejkrásnější odměna. To je vznešená a zbožná myšlenka - proto dal přinést smírčí oběti za mrtvé, aby jim byly odpuštěny hříchy.
Na viacerých miestach v Starom zákone sa Boh zjavuje v ohni, aby obnovil zmluvu s neverným ľudom (tu ide o viac ako o kontrakt, tu ide o zasľúbenie): Abrahámovi (Gn 15,17), Mojžišovi (Ex 3,1-22), Izraelčanom (Nm 9,22-24), Eliášovi (1 Kr 18,38 ). Tomáš Špidlík, špirituál, podáva aj alegorický výklad, ktorý má duchovnú hodnotu: "Celé putovanie Izraela z egyptského otroctva do zasľúbenej zeme je očistec. Celá skutočnosť očistca sa v Písme nazýva prechod."
Nový zákon.
1 Kor 3,15 Když mu dílo shoří, utrpí škodu; sám bude sice zachráněn, ale projde ohněm.
1 Pt 1,7 aby se pravost vaší víry, mnohem drahocennější než pomíjející zlato, jež přece též bývá zkoušeno ohněm, prokázala k vaší chvále, slávě a cti v den, kdy se zjeví Ježíš Kristus.
Mt 5,25-26 Dohodni se svým protivníkem včas, dokud jsi na cestě k soudu, aby tě neodevzdal soudci a soudce žalářníkovi a byl bys uvržen do vězení. Amen, pravím ti, že odtud nevyjdeš, dokud nezaplatíš do posledního haléře.
Mt 12,32 I tomu, kdo by řekl slovo proti Synu člověka, bude odpuštěno; ale kdo by řekl slovo proti Duchu svatému, tomu nebude odpuštěno v tomto věku ani v budoucím.
Aj v Novom zákone sa Boh zjavuje ako oheň (prov. Sk 2,1-4; Heb 12,29)
Tradícia.
V Kalixtových katakombách čítame: "Vo svojich modlitbách myslite na nás, ktorí sme vás predišli".
Tertulián (+225): "Odbavujeme obety za mŕtvych na výročie ich narodenín (pre nebo)" (De corona). Tertulián patrí k priekopníkom náuky o očistci na Západe. Vychádzal z textu: ...kým nezaplatíš do posledného haliera. (Mt 5,26). Na Východe bol priekopníkom očistcovej náuky Klement Alexandrijský (+215). Vychádzal z textu očistného ohňa (1 Kor 3,10-15).
Ján Zlatoústy (+407): "Buďme im na pomoci a slávme ich pamiatku. Ak boli Jóbovi synovia očistení obetou svojho otca (porov. Jób 1,5), prečo by sme pochybovali, že naše obety za mŕtvych im neprinesú nijakú útechu? Neváhajme pomáhať tým, čo umreli, a obetovať za nich svoje modlitby" (Homílie na Prvý list Korinťanom 41,5).
Augustín (+430) zapísal žiadosť umierajúcej matky Moniky: "Pochovajte toto telo kdekoľvek. Len o jedno vás prosím: kdekoľvek budete, spomínajte na mňa pri Pánovom oltári" (Vyznania 9,11)
Bazil Veľký (+397) často hovoril o prinášaní obiet za zosnulých.
Pápež Gregor Veľký (+604) sprístupnil náuku o očistci širokým vrstvám veriacich.
stefan
stefan

Male Poeet p?íspivku : 961
vztah k organizaci : oponent
Reputace : 0
Body : -14
Registration date : 29. 03. 06

http://www.vira.cz

Návrat nahoru Goto down

Co nás čeká po smrti.Je tam něco? - Stránka 2 Empty Re: Co nás čeká po smrti.Je tam něco?

Příspěvek  Hvězdlický 4/3/2007, 18:02

I tady to je hezky napsané a někteří tomu uvěří...
Ale tak tomu bylo vždy...

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Co nás čeká po smrti.Je tam něco? - Stránka 2 Empty Re: Co nás čeká po smrti.Je tam něco?

Příspěvek  Arago 4/3/2007, 20:47

I já se divím divením velikým, když čtu, z čeho vychází nauka o očistci. Tak mě napadá, že tímto způsobem by šlo dokázat, že řeka Styx existuje /nějakou zmínku v Bibli o nějaké řece najdeme/,
a zrovna tak bych mohl vymýšlet, že kozel se těšil zvláštní úctě Izraelitů, když byl vyháněn na poušť a je třeba jej chovat i dnes ve zvláštní úctě. Že píšu hlouposti? Ano, jsem si toho vědom, ale nějaké dvourohé zviřátko bychom v Bibli také našli, byl by to hezký předobraz něčeho, no ještě nevím čeho, ale ono by se něco našlo. Very Happy Stačí, když se objeví dostatečně pomazaná hlava s dostatečnou odvahou něco tvrdit a pak se můžeme dočkat takových paskvilů, jako je například ¨kvákavá žabí propaganda¨.
Jsem rád, že nám Stefan uvedl argumenty, které ho vedou k víře v očistec, ale jsou to tak velké konstrukce a myšlenkové přemety, že bych raději zůstal u jednoduchosti. Leč, věřit se dá v lecos...
Arago
Arago

Male Poeet p?íspivku : 505
vztah k organizaci : bývalý SJ
Reputace : 0
Body : 35
Registration date : 08. 02. 06

Návrat nahoru Goto down

Co nás čeká po smrti.Je tam něco? - Stránka 2 Empty Re: Co nás čeká po smrti.Je tam něco?

Příspěvek  Petr Štefek 4/3/2007, 22:48

Stefane děkuji za odpověď i když jsem o ni prosil někoho jiného. Stefane rád čtu tvé příspěvky a i tento. Ale bohužel ať dělám co dělám, tak o očistci nemohu nic najít. Janmat mě poukázal pouze na stejné verše které udáváš ty a to na Mat.5.25,26.... Když si přečtu ale celou pasáž tohoto kázání, tak mě vychází krásné doporučení Ježíše, jak řešit osobní spory a problémy. Tuto myšlenku velmi pěkně dokresluje Ježíš v podobenství o nemilosrdném služebníku u Mat.18.34,35.....

Jsem ale rád, že jsi napsal, že uvádíš......Texty ktoré môžu toto naznačovať........ Někdo jiný by možná napsal, že jsem v moci toho zlého když takové zaručené vysvětlení nepřijmu.
Petr Štefek
Petr Štefek

Poeet p?íspivku : 362
vztah k organizaci : 30 let SJ, poté vyloučen za styk s vyloučenou dcerou (označeno jako nevázané chování)
Reputace : 0
Body : -15
Registration date : 31. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Co nás čeká po smrti.Je tam něco? - Stránka 2 Empty Re: Co nás čeká po smrti.Je tam něco?

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 5/3/2007, 09:41

Možná má stefan namysli různé fresky, které mají ukázat jak to chodí v pekle-šeolu-haidesu-v hrobě- v jámě- díře atd. Pak se mu nedivím, že má představu, že v šeolu jsou patra, oddělení. Protože za peníze si může koupit asi všechno, ale já věřím, že si nemůže koupit Boha potažmo jeho Ducha, že?
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Co nás čeká po smrti.Je tam něco? - Stránka 2 Empty Re: Co nás čeká po smrti.Je tam něco?

Příspěvek  stefan 5/3/2007, 10:15

Pozrite sa Pavel, Martin k tejto téme napísal: Biblická představa o ŠE’OLu je ta, že je to místo, které obsahuje více pater či místností, v nichž jsou duše zemřelých. Proto např. překlad SJ uvádí Davidova slova přesněji: „ … neboť tvá milující laskavost ke mně je velká a osvobodil jsi mou duši z šeolu, jeho nejnižšího místa.“ (Žalm 86:13) David netvrdil, že jeho duše neskončí v ŠE’OLu, ale tvrdí, že ho Bůh vysvobodil od jeho nejnižších míst, kde čekají duše na konečný soud. David tedy předpokládal, že jeho duše mezi smrtí a vzkříšením bude ve vyšších patrech ŠE’OLu, které bylo Židy též označováno jako „lůno Abrahámovo“ (srovnejte s Lukášem 16:23). Proto např. Job prosil Boha, aby se směl ukrýt v ŠE’OLu.
Teda sa jasne formuje židovská predstava o poschodiach alebo stupňoch v šeole. Ja som jeho myšlienku podporil aj nebiblickou literatúrou, ktorá dokresľuje spôsob uvažovania židovského národa v čase Ježiša Krista. A sám Ježiš túto tradíciu preberá a hovorí o nej v príbehu o Lazarovi a boháčovi. Tam Ježiš poukazuje na dva oddelené ale nie nekomunikatívne miesta v šeole.
stefan
stefan

Male Poeet p?íspivku : 961
vztah k organizaci : oponent
Reputace : 0
Body : -14
Registration date : 29. 03. 06

http://www.vira.cz

Návrat nahoru Goto down

Co nás čeká po smrti.Je tam něco? - Stránka 2 Empty Re: Co nás čeká po smrti.Je tam něco?

Příspěvek  Hvězdlický 5/3/2007, 10:26

Tam Ježiš poukazuje na dva oddelené ale nie nekomunikatívne miesta v šeole.

Mně to spíš připadá, že Ježíš jim chce ukázat, v tomto PODOBENSTVÍ ( a ne popisu skutečnosti) na nesmyslnost jejich víry.
Protože tato jejich představa, nemá se zákonem co dělat. proto jim asi říká na závěr- "tam máte Mojžíše a protoky. Ty poslouchejte"..

Jestli chce někdo stavět svou víru na doslovném znění nějakého podobenství, potom musí použít stejným způsobem všechna podobenství.. To by byla paráda..

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Co nás čeká po smrti.Je tam něco? - Stránka 2 Empty Re: Co nás čeká po smrti.Je tam něco?

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 5/3/2007, 10:37

A co je pro člověka nejnižší místo, než šeol, tedy místo kam jdou všichni, co zemřou??? Pořád bojujeme s tím, že chceme v Písmu nalézt tvrzení pro náš názor. Ale to je pochopitelné, jsme na tom tak špatně, že už nevěříme ani samotnému tvůrci. A to je skutečně smutné.
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Co nás čeká po smrti.Je tam něco? - Stránka 2 Empty Re: Co nás čeká po smrti.Je tam něco?

Příspěvek  stefan 5/3/2007, 11:19

Pavel Q
A co je pro člověka nejnižší místo, než šeol, tedy místo kam jdou všichni, co zemřou???
Nehovorí sa, že šeol je najnižšie miesto, ale že v šeole je nejaké miesto, ktoré je najnižšie. To predpokladá miesta, ktoré sú vyššie. Od výšky tohoto miesta sa odvíja miera trpenia, ako vidíme v Luk 16,22-31.
stefan
stefan

Male Poeet p?íspivku : 961
vztah k organizaci : oponent
Reputace : 0
Body : -14
Registration date : 29. 03. 06

http://www.vira.cz

Návrat nahoru Goto down

Co nás čeká po smrti.Je tam něco? - Stránka 2 Empty Re: Co nás čeká po smrti.Je tam něco?

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 5/3/2007, 11:48

Proč bych vám to vyvracel, já nejsem povolán vám brát vaši víru. Vy určitě znáte varování o těch, kteří jdou nebo jsou vedeni slepými vůdci, že? clown bounce sunny king
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Co nás čeká po smrti.Je tam něco? - Stránka 2 Empty Re: Co nás čeká po smrti.Je tam něco?

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 5/3/2007, 11:51

Pavle Q,
můžu se zeptat, jak chápeš to podobenství o Lazarovi a boháčovi? Ono to fakt není moc jednoduché, nebo jo?
Mně se zdá to vysvětlení SV docela legrační, teda odvždycky, tobě ne?
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Co nás čeká po smrti.Je tam něco? - Stránka 2 Empty Re: Co nás čeká po smrti.Je tam něco?

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 5/3/2007, 12:11

Podobenství není k tomu aby popisovalo skutečnost a tudíž není vůbec rozhodující jak si ho kdo vysvětluje, rozhodující je, brát ho jako podobenství a ne skutečnost. Quaro, v poslední době mi připadáš, že se chytáš stébla, tak jako tonoucí. A jseš již v takovém stádiu, že i to, co je jasné a byjící do očí, že bychom měli si dávat majzla, tak ty najednou si toho majzla nedáváš a může se stát, ale ne jen tobě, komukoliv kdo si nedává majzla, že uvěří čemukokliv. I já se mohu mýlit, raději ale nebudu věřit lidem tedy jejich bludům, a budu se snažit žít tak abych nikomu a ničemu neškodil, a jestli jsem se v něčem mýlil nebo ne, nechám na Bohu a Kristu, ale ne na lidech.
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Co nás čeká po smrti.Je tam něco? - Stránka 2 Empty Re: Co nás čeká po smrti.Je tam něco?

Příspěvek  stefan 5/3/2007, 13:47

To je špecialita Pavla Q. Odpovede sa asi nedočkáme. Podobenstvo je podobenstvo a hotovo, konec debaty.
stefan
stefan

Male Poeet p?íspivku : 961
vztah k organizaci : oponent
Reputace : 0
Body : -14
Registration date : 29. 03. 06

http://www.vira.cz

Návrat nahoru Goto down

Co nás čeká po smrti.Je tam něco? - Stránka 2 Empty Re: Co nás čeká po smrti.Je tam něco?

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 5/3/2007, 14:16

Co chceš slyšet, poučky od lidí, a od kdy??? Wink Cool
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Co nás čeká po smrti.Je tam něco? - Stránka 2 Empty Re: Co nás čeká po smrti.Je tam něco?

Příspěvek  Hvězdlický 5/3/2007, 14:28

To je špecialita Pavla Q. Odpovede sa asi nedočkáme. Podobenstvo je podobenstvo a hotovo, konec debaty.

Je to ale pravda. Podobenství není nějaký popis, nebo návod, ale jen podobenství, přirovnání, příběh, něco vymyšleného pro to, aby posluchač snadněji něco pochopil. Takže podobenství může být o úplně něčem jiném, než o čem je řeč.

I my občas řeknene, když nás posluchač nechápe -"to máš, jako když" A teď mu to k něčemu připodobníme.

Stavět tedy na podobenství nějakou nauku, bude velký omyl..

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Co nás čeká po smrti.Je tam něco? - Stránka 2 Empty Re: Co nás čeká po smrti.Je tam něco?

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 5/3/2007, 14:48

Pavle Q,
ale já přece neříkám, že to není podobenství. Já se jen ptala, jak si ho vysvětluješ, protože to vysvětlení SJ se mi zdálo odjakživa děsně našroubované, jen abychom se vyhnuli za každou cenu té myšlence, že by po smrti něco bylo.
Takových šroubovaných vysvětlení je přece víc.
Prostě, se jen ptám, jak to chápeš ty osobně? A ty tu o stéblech a o tonoucích a mám pocit, že spíš oddaluješ tu svou odpověď.
Ber to s humorem - píšu to taky z legrace. Škoda, že nevidíme vzájemně gesta, třeba bychom se už všichni smáli.
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Co nás čeká po smrti.Je tam něco? - Stránka 2 Empty Re: Co nás čeká po smrti.Je tam něco?

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 5/3/2007, 14:54

Nesděluji to kvůli těm, co mě k tomu vyzvali, ale kvůli těm, kteří zde nahlédnou, nebo se zastaví, proč?, aby možná četli o něčem jiném, než o tom stále stejném v jejich církvích. Za tím, co jsem prve napsal si stojím, ale tuto pasáž chápu jako příklad toho, jak jsou na tom ti, kteří nepřijímají Písmo, a takovým ani zázrak nepomůže aby uvěřili, protože vzkříšení je zázrak, takže ani ti, kteří by byli vzkříšeni by je nepřesvědčili o pravdě, která je v Písmu. Proto už dávno neřeším ty, kteří mají plná ústa rozumování, ale popírají biblické pravdy a snaží se je nahradit lidskýma blábolama.

Tak, takto já vnímám podobenství o boháči a Lazarovi, a je mi jasné, že jiní jej mohou chápat jinak nebo stejně, ale o tom to není, je to o tom aby pravdu z Písma každý přijímal sám za sebe a ne, že bude kopírovat názory někoho, který pak za to, že s nimi nedrží basu, ho budou soudit, pomlouvat, pronásledovat... .
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Co nás čeká po smrti.Je tam něco? - Stránka 2 Empty Re: Co nás čeká po smrti.Je tam něco?

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 5/3/2007, 15:02

Pavle Q,
i když jsi to nepsal kvůli mně, přesto ti děkuju za vyjádření. Nebudu ho ani kopírovat, ani tě nebudu pomlouvat, jen mě opravdu zajímá, jak to různí jednotlivci chápou. Tak se nezlob, ale když spolu lidi nesouhlasí, tak to přece nemusí být důvod k tomu, že se hned ježí, ne?
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Co nás čeká po smrti.Je tam něco? - Stránka 2 Empty Re: Co nás čeká po smrti.Je tam něco?

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 5/3/2007, 15:08

Quaero, rozhodně nemíním o pravdě z Písma psát v legraci, když už tak si můžeme dělat legraci z lidí i když i to je někdy ožehavé. Rozhodně v tom nevidím, tedy v tom podobenství, nějakou podporu v posmrtný život, to je věc, kterou zatáhli do pravd Písma lidé a k tomu přistupuji tak jak z podobenství vyplívá. Proč to SJ vysvětlují tak jak to vysvětlují, taky neřeším, protože to spadá do stejné kategorie. V momentě když bych chtěl založit církev, tak abych přilákal lidi, musím přijít s něčím jiným, než s čím přichází konkurence, nemyslíš? A to je cesta do pekel, nebo-li do záhuby.
Ale když mluvíš pravdu, tak se k tomu přidávají automaticky všichni, kteří v tom biblickou pravdu, nebo chceš-li hlas Pána poznávají. Tím, že církve tento hlas nemají, tak k tomu potřebují různá pozlátka, sliby, zastrašování, podbízení atd. Ale to Pán Kristus nedělal a přesto jeho ovce za ním šly, že? A tak to je až do dnešní doby. Proto ti, o kterých je podobenství o boháči a Lazarovi, kteří nepřijímají pravdy z Písma (Mojžíše a proroky), tomu nevěří a nic by natom nezměnila ani skutečnost, že by jim o tom dávali zvěst vzkříšení mrtví.
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Co nás čeká po smrti.Je tam něco? - Stránka 2 Empty Re: Co nás čeká po smrti.Je tam něco?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 15 Previous  1, 2, 3 ... 8 ... 15  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru