Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Oslavy

+27
witness
26
agamnemnon
jsemkteryjsem
dov
floweret
jája
Petr V.
Vladislav Kulda
stefan
petra
Petr W.
Dora
Mysteri
Jane
Doktorka White
Fortuna
Veronika
Arago
Věra Kolafová - quaero
Michal
Hvězdlický
hihihi
Jirka z P. (queens)
Old.Stloukal
Zdeněk Bláha
Marcy
31 posters

Strana 5 z 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Goto down

Oslavy - Stránka 5 Empty Re: Oslavy

Příspěvek  floweret 14/11/2007, 11:06

Petře W.,
zcela souhlasím, že jedna věc je můj postoj a druhá věc je ta, že žiji uprostřed lidí, kteří nemusí můj pohled sdílet... Viděla bych to stejně jako ono maso obětované modlám, jak jsi zmínil... Je důležitý si v tom udělat jasno mezi sebou a Pánem a taky mít jasno, jak to budu/nebudu aplikovat - samozřejmě, že zákonictvím se nikam nedohrabeme...
Sama nemám osobní důvod k oslavám, ale lidé kolem mě slavit chtějí... Do oslav se pro klid v rodině zapojuji, ale vidím to už z jiného úhlu. Třeba Vánoce beru jako příležitost, kdy se lidé více ptají na Boha a jde jim ledacos povědět.
Myslím ale že rodina může klidně fungovat i bez takových spešl oslav - ale jen pokud se na tom všichni shodnou, pokud např. děti přijmou adekvátní vysvětlení od dospělých. A také jsem sama zjistila, že dětem nejde o hmotné dárky, ale o ten čas, který s nimi strávíme, o lásku, kterou jim věnujeme - ať už to je k nějaké příležitosti či nikoli.
Ale je jasné, že slavení/neslavení je otázka celé rodiny, která se na tom musí shodnout... Pokud nedojde ke shodě, nemáme pokoušet sourozence... 1Kor8,13 A protož jestližeť pohoršuje pokrm bližního mého, nebudu jísti masa na věky, abych nezhoršil bratra svého. (aneb pokud by moje neslavení pohoršovalo mého bratra, budu se účastnit oslav, abych ho nepohoršila)...
Jana Wink

floweret

Female Poeet p?íspivku : 7
vztah k organizaci : vše zkoumejte, dobrého se držte... Nezaujatý pohled na SJ mi pomohl odejít z podobné šlamastiky-ŘKC
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 13. 11. 07

Návrat nahoru Goto down

Oslavy - Stránka 5 Empty Re: Oslavy

Příspěvek  Petr W. 14/11/2007, 17:00

Ale podívej se na to i z této strany: neteř ne SJ nedostala loni snowboard,protože nebyl sníh,ale zájezd do Paříže s babičkou.Snowboard dostane od strýčka letos,pokud bude sníh.Mám na mysli vhodný dárek když se hodí,ne podle datumu.

...jajo...plne souhlasim. Ja neobvinuji ty co neslavi spolecenske svatky, ze jsou horsi, nez ti, co slavi. Mne jde skutecne o nalezeni (castecne) odpovedi na otazku, jak dalece mame uprednostovat/potlacovat nejake sve MENSINOVE nabozenske presvedceni v MAJORITNI spolecnosti?

Myslim si, ze obecne odpoved neexistuje, ale je to silne situacne a individualne podminene....
Petr W.
Petr W.

Male Poeet p?íspivku : 489
Reputace : 1
Body : 12
Registration date : 12. 02. 06

Návrat nahoru Goto down

Oslavy - Stránka 5 Empty Re: Oslavy

Příspěvek  dov 1/12/2007, 11:40

Ahoj,

narazil jsem na zajímavý odkaz k vánocům, chci se o něj podělit,
protože když slavit tak důsledně Cool

http://vanoce.vira.cz/

Dóv
dov
dov

Male Poeet p?íspivku : 443
Age : 48
Reputace : 0
Body : 50
Registration date : 23. 10. 07

http://www.sweb.cz/asre

Návrat nahoru Goto down

Oslavy - Stránka 5 Empty Re: Oslavy

Příspěvek  Hvězdlický 1/12/2007, 15:36

Pročetl jsem a zajímavý článek našel pouze jeden. Ostatní chápu jen jako náboženskou tradici a blouznění.

Astronomie a data biblických událostí
(Jiří Grygar)
z knihy "Jiří Grygar - věda a víra"

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Oslavy - Stránka 5 Empty Re: Oslavy

Příspěvek  Old.Stloukal 2/12/2007, 18:00

VÁNOCE V DNEŠNÍ DOBĚ JSOU KOMERČNÍ A MÓDNÍ ZÁLEŽITOSTÍ, KTERÁ NEMÁ S JEJICH PRAVÝM VÝZNEMEM SPOLEČNÉHO NIC. JEDINÝM KLADAEM TĚCHTO SVÁTKŮ Z POHLEDU LIDÍ JE, ŽE SE V TOMTO ČASE CHOVAJÍ K SOBĚ ĹÉPE NEŽ V JINÉM ROČNÍM OBDOBÍ.
JINAK VĚTŠINĚ LIDÍ PRAVÝ SMYSL NAROZENÍ JEŽÍŠE KRISTA NIC NEŘÍKÁ TAK JAKO ŽIDŮM, KTEŘÍ NEUZNÁVAJÍ, ŽE PŘIŠEL NA SVĚT TAK PODOBNĚ SE CHOVÁ I NSSJ.

DÁLE NA TOTO TÉMA DISKUTOVAT JE BEZPŘEDMĚTNÉ, NEBOŤ TI KTEŘÍ ZNAJÍ VÝZNAM NAROZENÍ J.K PRO LIDSTVO JEJ UCTÍVAJÍ V DUCHU A PRAVDĚ A STÁLE NA SOBĚ PRACUJÍ, BY ŽIVOT JEJICH SE BLÍŽIL K ŽIVOTU J.K. JEHO OTEC SPOLU S DUCHEM SVATÝM VŠEM UPŘIMNÝM A NEBOJÁCNÝM KŘESŤANŮM POMOHOU V ČASE ZKOUŠEK VÍRY SKRZE JEHO VÝKUPNÍ OBĚŤ ZA NÁS VŠECHNY LIDI DANOU.

OLDA
Old.Stloukal
Old.Stloukal
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Male Poeet p?íspivku : 491
Age : 79
vztah k organizaci : BYL JSEM ČLENEM NSSJ
Reputace : 0
Body : -15
Registration date : 11. 02. 06

http://WWW.SEZNAM.CZ

Návrat nahoru Goto down

Oslavy - Stránka 5 Empty Re: Oslavy

Příspěvek  jsemkteryjsem 28/1/2008, 03:48

Dělat z neslavení velký objev a hrát si na lepší křesťany protože neslavíme - to nejde. Je to strašně nepodstatné pro život.
Jistě byl jsem dítě a musel jsem před celou třídou vysvětlovat proč neslavím vánoce - taková věc malýho kluka posílí a leččemus naučí.
Dárků jsme měli hodně a naši pořádali v létě takové romantické dárkové dny na chatě s lampiony.
Kde je hranice mezi slavit a neslavit? Ten den nepracuju, válíme se s partou kamarádů na horách na chatě chodíme do aquaparku - tak to vlastně asi slavíme protože jindy to neděláme.
Mít stromeček a zpívat koledy ve kterých se říkají o Ježíšovi nesmysly - to by mi svědomí nedovolilo.
Ale je to i postoj moderní literatury za posledních 3-5 let:

Důležité je co si při tom myslíš - Uctíváš tím třeba Baala?

jsemkteryjsem

Male Poeet p?íspivku : 71
Reputace : 0
Body : -4
Registration date : 26. 12. 07

Návrat nahoru Goto down

Oslavy - Stránka 5 Empty Re: Oslavy

Příspěvek  Hvězdlický 28/1/2008, 09:30

kód:
Mít stromeček a zpívat koledy ve kterých se říkají o Ježíšovi nesmysly - to by mi svědomí nedovolilo.

I tady souhlasím. Rozhodující, zda slavit a nebo ne, bych viděl vlastní svědomí.
A NE POŽADAVEK TÉ ČI ONÉ CÍRKVE A NEBO "ŽE TO TAK DĚLAJÍ VŠICHNI A JAK BYCH VYPADAL".

Svědomí ale může být pořádně pokroucené a tedy mnohdy špatný rádce.
Bude asi vyžadovat řádné školení, podle správné osnovy. Bible. Ne věrouk církví. I ty jsou pokroucené, podle svého druhu.

To znamená, zase žádnou církev, ani v tomto případě, nepotřebuji..

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Oslavy - Stránka 5 Empty Re: Oslavy

Příspěvek  agamnemnon 7/9/2009, 01:41

Psal jsem to již do podobné sekce, ale dovolím si to ještě jednou zkopírovat sem:
Osobbně si myslím, že nauka o nedržení vánoc je další, co je jen názor NSSJ a s Biblí to nijak nesouvisí. Často se to přirovnává k modlářství. Podle mne je to strašná hloupost, protože velmi záleží na tom, co si z těch vánoc člověk sám udělá.
Osobně vánoce držíme, v obchoďákách fronty nestojíme, dárky dětem ale dáváme. Ne jen to potřebné, ale i to co si přejí. S prvním dítětem jsme je 4 roky nedrželi, pak jsme začali. Od začátku jsme jim vysvětlovali, že dárky nenosí žádný Ježíšek. Vánoce je doba, při které se rodiny scházejí a navštěvují, dárky si kupují členové rodiny, ev. blízcí.
Přejídání? To je každýho problém, spousta lidí se přejídá pořád. Na vánoce děláme kuřecí řízky.
Proč je držíme? Není mi známo rozumné vysvětlení, proč bych tak neměl činit. Jak jsem uvedl, přirovnává se to k modlářství. Ale to jen proto, že se jim (NSSJ) to hodí do krámu. Je zajímavé, že vánoce se držet nesmí, ale starší chodí se svými dětmi na podzim pouštět draka. Ale to je přeci čínský náboženský zvyk ne? Ne, tohle je starší a záleží na jeho svědomí s jakým tak toho draka pouští.
Stejně to já vidím i s těmi vánoci.

agamnemnon

Female Poeet p?íspivku : 16
Reputace : 0
Body : 16
Registration date : 05. 09. 09

Návrat nahoru Goto down

Oslavy - Stránka 5 Empty slavení - V TOM MAM JASNO

Příspěvek  26 5/11/2009, 00:56

Proč zakázat? Představte si že chcete někoho naprosto ovládat chcete se stát jeho jidinným zdrojem informací musíte zařídit, aby nikoho jiného neposlouchal (Orwell vedel jak na to:) dodejte mu prehrsel informaci treba tydne casopis, parkrat do roka knihu a vyvolejte v nem pocit ze informace od vas musi nastudovat a dobre znat at nema cas na studium neceho jineho... Zbyde vam jedina slabina k tomu aby jste ho mohli dokonale ovladat jeho rodina a pratele ktere pod palcem nemate... Ikdyz v nem vyvolate pocit ze rozhovory s prateli mimo tema "vasi veci" je prinejlepsim ztrata casu, kdyz uz ne neco spatneho. Stale bude mit prilezitost/nevyhnutelnost se s nimi stykat v ramci slaveni rozlicnych svatku... CO S TIM? ZAKAZTE JE! Zpretrhate jedine co ho spojuje s lidmi mimo vasi organizaci a mate VYHRANO!

26

Poeet p?íspivku : 32
Reputace : 0
Body : 14
Registration date : 03. 02. 06

Návrat nahoru Goto down

Oslavy - Stránka 5 Empty Re: Oslavy

Příspěvek  witness 5/11/2009, 03:29

26 napsal:
Stale bude mit prilezitost/nevyhnutelnost se s nimi stykat v ramci slaveni rozlicnych svatku... CO S TIM? ZAKAZTE JE! Zpretrhate jedine co ho spojuje s lidmi mimo vasi organizaci a mate VYHRANO!
Je to přesně tak, navíc izolovat se od rodiny odmítáním setkávat se s ní v rámci rozličných svátků(čímž nemyslím podporovat rodinné okázalosti či pitky) přinese dotyčnému takový punc odlišnosti a nepochopitelnosti, že jeho případné pozdější zařazení do vhodných rodinných setkání bývá velmi náročné.
Pokud je rodina zvyklá, že 20 let nedáváte žádné ,,sváteční´´ dárky
a předání takového daru považujete za ztrátu věrnosti Bohu, bude působit přinejmenším podivně, když s něčím takovým po těch mnohých letech začnete.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Oslavy - Stránka 5 Empty zákaz oslav = nástroj moci

Příspěvek  Černá ovce sboru 5/11/2009, 09:42

Zákaz oslav také vnímám jako jedn z nástrojů k izolaci člena sekty od svého okolí.Dle Dr.Remeše je cílené přetrhávání vazeb člověka s okolím mimo sektu významným sektářským znakem.
Černá ovce sboru
Černá ovce sboru

Male Poeet p?íspivku : 280
vztah k organizaci : Dříve SJ dnes KOZEL,stoupenc GEHENY a věčného zatracení
Reputace : 0
Body : 87
Registration date : 15. 05. 07

Návrat nahoru Goto down

Oslavy - Stránka 5 Empty Re: Oslavy

Příspěvek  candy 22/12/2009, 13:55

Jak to tedy je, když zakazují lidé - pro mnohé to je důvod k obviňování těch, co zakazují jako náznak sektářství. Když zakazuje Bůh, je to OK. Jenže, co když ti lidé, kteří zakazují to mají podložené Božím zákazem i v takových případech se v tom zračí sektářství?

Jistě každý zákaz má nějaké oprávnění, ale je diskutabilní kdy má být vyžadován nekompromisně a kdy máme pamataovat na svobodu každého jedince, na okolnosti atd. Účel nebo-li cíl zákazu, a tady bych souhlasil s tím, když se to týká zákazů lidmi stanovených, určitě bych se pídil po pohnutce, která vedla k vyžadování zákazu.

Jinak bych se na otázku zákazu díval z pohledu svědomí každého človíčka.

candy

Male Poeet p?íspivku : 600
Reputace : 0
Body : 485
Registration date : 04. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Oslavy - Stránka 5 Empty Svobodná vůle

Příspěvek  Černá ovce sboru 22/12/2009, 20:13

Bůh dal lidem svobodnou vůli,zákazy jsou mířeny proti uplatnění svobodné vůle,tudíž se domnívám,že nejsou od boha.Zákazy jsou od lidských autorit,tj.politických a náboženských vůdců.Alibizmus je i o tom,že "zákaz je od boha.
Černá ovce sboru
Černá ovce sboru

Male Poeet p?íspivku : 280
vztah k organizaci : Dříve SJ dnes KOZEL,stoupenc GEHENY a věčného zatracení
Reputace : 0
Body : 87
Registration date : 15. 05. 07

Návrat nahoru Goto down

Oslavy - Stránka 5 Empty Re: Oslavy

Příspěvek  zbysek 22/12/2009, 22:58

Se zákazy je to složitější. Některé zákazy jsou pro to, aby společnost mohla vůbec fungovat a lidi se navzájem nepovraždili. Protože ne každý je natolik zralý, aby mohl sám jednat správně i bez zákazů. Týká se to všech menších dětí, ale i mnoha dospělých.

Pak jsou tu zákazy jen pro buzeraci, pro ovládní jiných lidí. Je třeba rozlišovat.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Oslavy - Stránka 5 Empty Re: Oslavy

Příspěvek  candy 22/12/2009, 23:56

Zákazy od Boha například:
-jíst ze stromu v Edenu
-nepokradeš
-sice to není přímo zákaz: nemá rád rozvody
-sňatky pouze v Pánu
atd.

candy

Male Poeet p?íspivku : 600
Reputace : 0
Body : 485
Registration date : 04. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Oslavy - Stránka 5 Empty Re: Oslavy

Příspěvek  Arago 28/12/2009, 21:03

Oslavy versus zákazy - to je zajímavé téma. Nevím, nakolik se nám dochovalo to, že by Bůh někomu něco zakázal. Pokud můžeme důvěřovat tomu, že Ježíš byl Boží Syn, tak ona dvě slavná přikázání o milování bližního a milování Boha, nebyla vůbec zákazem, ale úžasnou duchovní radou. Jak by šlo dohromady Boží stvoření - člověk, který dostal svobodnou vůli - jako koruna Božího stvoření a proti tomu zákazy? Jestliže byl člověk stvořen jako obraz Boží, nebylo třeba zákazů. Pokud dostanu svobodu a na zátylek mi bude mířit odjištěná zbraň, nelze mluvit o svobodě. Bůh ale takový není. Takoví jsou pouze lidé.
Arago
Arago

Male Poeet p?íspivku : 505
vztah k organizaci : bývalý SJ
Reputace : 0
Body : 35
Registration date : 08. 02. 06

Návrat nahoru Goto down

Oslavy - Stránka 5 Empty Re: Oslavy

Příspěvek  candy 28/12/2009, 22:28

Já teď neřeším dobu před Kristem a po Kristu, ale tady někdo nadhodil tezi, že Bůh nezakazuje. Co například zákazy konzumace určitého druhu masa, sabat atd.? Svoboda není anarchie.

candy

Male Poeet p?íspivku : 600
Reputace : 0
Body : 485
Registration date : 04. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Oslavy - Stránka 5 Empty Re: Oslavy

Příspěvek  agamnemnon 31/12/2009, 16:01

Správně. Psát, že Bůh nezakazuje je absolutní blbost. Je to stejné, jako když Mojžíš říkal izraelitům: "Jak můžete být svobodni bez zákona". No a zákon je souhrn pravidel, tedy i zákazů.
Spíše je potřeba rozlišit, za jakým účelem byl zákaz vydán. Pokud se nemýlím, tak zákazy od Boha jsou pro naši ochranu. Opravte mě, jestli se pletu.
Otázkou zůstává zákaz, který není podložen Biblí/Bohem, jestli je pro naše omezení, nebo pro naši svobodu. A to tu řešíme.

agamnemnon

Female Poeet p?íspivku : 16
Reputace : 0
Body : 16
Registration date : 05. 09. 09

Návrat nahoru Goto down

Oslavy - Stránka 5 Empty Re: Oslavy

Příspěvek  kovboj 31/12/2009, 19:25

zákazy od Boha jsou pro naši ochranu. Opravte mě, jestli se pletu
.
Souhlas.Totéž prožíváme jako rodiče, prostě něco zakážeme svým dětem, protože víme, že by to nedopadlo dobře.(strkat dráty do zásuvky)
zákaz, který není podložen Biblí/Bohem, jestli je pro naše omezení, nebo pro naši svobodu. A to tu řešíme.
Nevím,jestli se to vyřeší. V lidských zákonech je mnoho věcí, které v bibli nejsou(např. dopravní předpisy). Mnoho zákonů nás skutečně omezuje a jsou spíše pro naši ochranu, než "svobodu".
Zbyšek to vyjádřil dobře:
Některé zákazy jsou pro to, aby společnost mohla vůbec fungovat a lidi se navzájem nepovraždili. Pak jsou tu zákazy jen pro buzeraci, pro ovládní jiných lidí. Je třeba rozlišovat.
kovboj
kovboj

Poeet p?íspivku : 383
Reputace : 0
Body : 284
Registration date : 20. 04. 08

Návrat nahoru Goto down

Oslavy - Stránka 5 Empty Re: Oslavy

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 5 z 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru