Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Setkávání - potlach

+44
Losiris
pepakrocan
ingrid
Ing.Peter
kaplan
sazeč
Jiří Brei
admin pavel
gari
Mezek
zven
Matěj Telam
witness
jája
Eliška
Černá ovce sboru
Patrobas
attila333
Vojtěch Malleus
f.gump
dov
candy
Nikola Tyrpak
Červenka
Ctibor Plášek
kovboj
Jaroslav Malý
hanala
Vladislav Kulda
drobeček
Dora
zbysek
Zdeněk Bláha
Alžběta
Martin Vlasák
Petr Sláma
Hvězdlický
pat
Old.Stloukal
Robin Hronek
stefan
Petr Štefek
Martin Cibulka
Jirka z P. (queens)
48 posters

Strana 16 z 16 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16

Goto down

Setkávání - potlach - Stránka 16 Empty Re: Setkávání - potlach

Příspěvek  Anonymní 27/4/2014, 22:05

Aleo, proc si smutna, preci v Panove naruci neni zadny zal ani smutek, mozna je to tim, ze das moc na teology nez na souzneni s Duchem. Smile
A ten posledni kousek je taky z divadelni hry?

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Setkávání - potlach - Stránka 16 Empty Re: Setkávání - potlach

Příspěvek  Anonymní 27/4/2014, 22:17

Aleo, podival jsem se na ty odkazy a chapu, ze zrejme vice das na nazory lidi nez vlastni zkusenost s Panem, protoze v Jobovi je krasne ukazano na smysl ziti. Kdo zije i pres utrpeni a vidi v tom presto zivot ma prave za tu vernost zivota odmenu - zivot; svuj ale i druhych. Smile

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Setkávání - potlach - Stránka 16 Empty Re: Setkávání - potlach

Příspěvek  zbysek 27/4/2014, 23:19

Alea napsal:Jisté je nejen to, že kniha Job je drama, ale i to, že kniha Jób je již psána jako drama a divadelní hra - což je pro jiné knihy v Písmu celkem netradiční forma.
V každém případě kniha Job obsahuje dlouhé dialogy a krátké uvedení scén. Zajímavé jsou také dialogy odehrávající se v nebi, mezi Bohem a Satanem - odkud to asi někdo mohl vědět? Je možné, že Job existoval a popisované události prožil. Přesto ze způsobu, jakým je celá kniha napsána, můžeme seriózně uvažovat o tom, že příběh Joba byl lidmi upraven a zbásněn do podoby dramatu vhodného k živému hraní před publikem.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Setkávání - potlach - Stránka 16 Empty Setkávání-potlach

Příspěvek  annakonyk 28/4/2014, 16:11

Chci připsat verše o Jobovi, které jsou zapsané v Ezechiela 14:14,20.

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

Setkávání - potlach - Stránka 16 Empty Re: Setkávání - potlach

Příspěvek  zbysek 28/4/2014, 19:39

annakonyk napsal:Chci připsat verše o Jobovi, které jsou zapsané v Ezechiela 14:14,20.
Co z toho vyvrací, že by kniha Job mohla být divadelní hra? Prostě v Bibli je víc literárních žánrů. Píseň písní také bereš jako doslovný fakt?

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Setkávání - potlach - Stránka 16 Empty Setkávání-potlach

Příspěvek  annakonyk 28/4/2014, 20:00

Celé Bible je napsána pod inspiraci Ducha svatého 2 Tím.3:16, věřím Bohu a ne lidem.

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

Setkávání - potlach - Stránka 16 Empty Re: Setkávání - potlach

Příspěvek  zbysek 28/4/2014, 20:12

annakonyk napsal:Celé Bible je napsána pod inspiraci Ducha svatého 2 Tím.3:16, věřím Bohu a ne lidem.
A víš, jak taková inspirace funguje? Zažila jsi to někdy? Já ano. Takže vím, že se to nijak nevylučuje s tím, že kniha Job může klidně být zpracovaná jako divadelní hra.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Setkávání - potlach - Stránka 16 Empty Setkávání-potlach

Příspěvek  annakonyk 28/4/2014, 21:03

Vím jak to fungovalo, Bůh dával svého ducha lidem, a oni psali tak jak jim Duch to říkal, třeba Daniel psal ale nerozuměl co píše Dan. 12:8.

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

Setkávání - potlach - Stránka 16 Empty Re: Setkávání - potlach

Příspěvek  zbysek 28/4/2014, 22:51

annakonyk napsal:Vím jak to fungovalo, Bůh dával svého ducha lidem, a oni psali tak jak jim Duch to říkal, třeba Daniel psal ale nerozuměl co píše Dan. 12:8.  
Jenže to se jednalo o proroctví. Kniha Job je něco výrazně jiného. Proroctví jsem zažil také a také jsem ho nechápal. Až do doby, než se vyplnilo.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Setkávání - potlach - Stránka 16 Empty Re: Setkávání - potlach

Příspěvek  Anonymní 29/4/2014, 00:37

Nepřemýšleli jste nad tím proč, když jde o určované učení bible, že všechny důkazy pro jejich popření, byli z Písma buď odstraněny, nebo ty které se jim nepodařilo odstranit, tak se je snaží snižovat nebo jako v našem případě knihy Joba, stavět do roviny, která má z kritiků náboženských dogmat udělat hlupáky, kteří neví o co tu jde?!?!

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Setkávání - potlach - Stránka 16 Empty Re: Setkávání - potlach

Příspěvek  Anonymní 3/5/2014, 20:24

Ing.Peter napsal:
Ktore nabozenstvo, cirkev, hnutie ,spolocenstvo nieje castou Babylonu???
Společenství těch, kteří patří Kristu.
Máte to v NZ-Kristovo tělo, tím máte odpověď na to, proč někteří nemají potřebu někde patřit, stačí jim když jsou částí Kristova těla. Smile

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Setkávání - potlach - Stránka 16 Empty Re: Setkávání - potlach

Příspěvek  Ing.Peter 3/5/2014, 21:46

Ale niekto to tu uz pisal , ze musi byt nejake spolocenstvo kde su dozorcovia atd podla pokynov v NZ ..

Ing.Peter

Male Poeet p?íspivku : 511
Reputace : 1
Body : 516
Registration date : 25. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Setkávání - potlach - Stránka 16 Empty Re: Setkávání - potlach

Příspěvek  Anonymní 3/5/2014, 23:38

Potřeboval snad nějaké pokyny ap. Pavel, když byl puzen DS? Že ze zdvořilosti a aby ukojil ješitnost některých židovských křesťanů v Jeruzalému tam po několika letech po jeho obrácení se ukázal, skutečně ukazuje na vedení z nějakého ústředí? To poslední byla ironie. Smile

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Setkávání - potlach - Stránka 16 Empty Re: Setkávání - potlach

Příspěvek  delta.gama 4/5/2014, 08:55

yxoxs napsal:Potřeboval snad nějaké pokyny ap. Pavel, když byl puzen DS?
verš by nebyl ?
delta.gama
delta.gama

Male Poeet p?íspivku : 81
Reputace : 0
Body : 94
Registration date : 04. 12. 08

Návrat nahoru Goto down

Setkávání - potlach - Stránka 16 Empty Re: Setkávání - potlach

Příspěvek  dajti 4/5/2014, 12:28

Třeba apoštol Pavel a jiní kazatelé dávali zprávu nějakému , centru ´, jak jinak by se vědělo, že
Po celé zemi se rozlehl jejich hlas, do nejzažších končin jejich slova Řím.10:18 Ek. překlad.

dajti

Male Poeet p?íspivku : 137
Reputace : 0
Body : 137
Registration date : 11. 12. 12

Návrat nahoru Goto down

Setkávání - potlach - Stránka 16 Empty Re: Setkávání - potlach

Příspěvek  Anonymní 4/5/2014, 16:26

Třeba apoštol Pavel a jiní kazatelé dávali zprávu nějakému , centru ´, jak jinak by se vědělo, že
Po celé zemi se rozlehl jejich hlas, do nejzažších končin jejich slova Řím.10:18 Ek. překlad.
Protože se o tom mluvilo!

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Setkávání - potlach - Stránka 16 Empty Re: Setkávání - potlach

Příspěvek  Anonymní 4/5/2014, 16:51

verš by nebyl ?
Chtěl jsi texty, ok. Smile

Gal 1, 18Teprve po třech letech jsem přišel do Jeruzaléma, abych se seznámil s Petrem. Strávil jsem u něj dva týdny, 19ale s žádným jiným apoštolem jsem se nesetkal, kromě Jakuba, Pánova bratra. 20Bůh je mi svědek, že vám nepíšu žádnou lež!
21Poté jsem odešel do Sýrie a Kilikie. 22V judských církvích, které jsou v Kristu, mě osobně vůbec neznali. 23Slyšeli jen, že „náš dřívější pronásledovatel teď káže víru, kterou předtím potíral,“ 24a oslavovali kvůli mně Boha. 2, 1Po čtrnácti letech jsem se pak vrátil do Jeruzaléma s Barnabášem a vzal jsem s sebou i Tita. 2Přišel jsem tehdy na základě zjevení. Sešel jsem se soukromě s váženými vůdci a seznámil je s evangeliem, které kážu mezi pohany, aby snad můj dosavadní ani další běh nebyl zbytečný. 3Žádnou obřízku tehdy nikdo nevnucoval ani mému řeckému společníku Titovi. 4To jen ti vetřelci, ti falešní bratři se mezi nás vloudili, aby vyslídili svobodu, kterou máme v Kristu Ježíši, a aby nás zotročili. 5Ani na chvíli jsme jim neustoupili a nepoddali se, aby pro vás byla zachována pravda evangelia.

Co dělal nebo koho poslouchal a kdo jej vysílal? :)Dovolil jsem si něco zvýraznit, ti kteří jsou vnímaví, pochopí. Smile

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Setkávání - potlach - Stránka 16 Empty Re: Setkávání - potlach

Příspěvek  zbysek 4/5/2014, 18:51

yxoxs napsal:Co dělal nebo koho poslouchal a kdo jej vysílal? Smile
To říká hned o kousek dál:
12  Neboť jsem je nepřevzal ani se mu nenaučil od člověka, ale skrze zjevení Ježíše Krista.

Pokud by Ježíš zjevil něco jinému SJ než VS a ten bloud by se tím někde veřejně pochlubil, jojo, to byl oheň na střeše. Very Happy

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Setkávání - potlach - Stránka 16 Empty Re: Setkávání - potlach

Příspěvek  zbysek 4/5/2014, 19:01

Vlastně ne dál, ale před tím. A tohle je ještě významnější:
Galatským 1:1  Pavel, apoštol vyslaný ne od lidí nebo skrze člověka, ale skrze Ježíše Krista a Boha Otce, který ho vzkřísil z mrtvých,

A hle, co si ten drzoun drzá, s "centrálou" nespojená, dovolil na významného apoštola s centrálou spojeného:
Galatským 2:11  Ale když přišel Kéfas do Antiochie, postavil jsem se proti němu tváří v tvář, neboť si zasloužil odsouzení.
12  Než totiž přišli někteří od Jakuba, jídával společně s pohany. Když však přišli, začal couvat a oddělovat se, protože se bál těch, kteří byli z obřezaných.
Smile

SJ se sice chlubí, jak dobře znají Bibli, ale tohle jasně vyvrací smyšlenku o nějakém vedoucím sboru v 1. století a jeho autoritě podobné té, jakou si dnes uzurpuje VS aka VRO.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Setkávání - potlach - Stránka 16 Empty Re: Setkávání - potlach

Příspěvek  delta.gama 4/5/2014, 19:15

zbysek napsal:
yxoxs napsal:Co dělal nebo koho poslouchal a kdo jej vysílal? Smile
To říká hned o kousek dál:
12  Neboť jsem je nepřevzal ani se mu nenaučil od člověka, ale skrze zjevení Ježíše Krista.

to yxoxs šlo mi o tvé tvrzení, že byl puzen Duchem , co já vím, tak jej vyslal přímo Kristus

pro jsem chtěl verš kde Pavla pudí Duch.. neříkám, že není, jen si jej nevybavuj pokud je ..
delta.gama
delta.gama

Male Poeet p?íspivku : 81
Reputace : 0
Body : 94
Registration date : 04. 12. 08

Návrat nahoru Goto down

Setkávání - potlach - Stránka 16 Empty Re: Setkávání - potlach

Příspěvek  dajti 4/5/2014, 22:10

yxoxs napsal:
Protože se o tom mluvilo!

A kdo zjistil, že se o tom, že někdo káže, mluví po celé zemi a do nejzažších končin ?
Ne, ne , to muselo být v 1. století nějak křestany zmapováno, neříkám že na principu VRO, ale nějak ano.

dajti

Male Poeet p?íspivku : 137
Reputace : 0
Body : 137
Registration date : 11. 12. 12

Návrat nahoru Goto down

Setkávání - potlach - Stránka 16 Empty Re: Setkávání - potlach

Příspěvek  witness 8/5/2014, 09:47

dajti napsal:Třeba apoštol Pavel a jiní kazatelé dávali zprávu nějakému , centru ´, jak jinak by se vědělo, že
Po celé zemi se rozlehl jejich hlas, do nejzažších končin jejich slova Řím.10:18 Ek. překlad......

.......A kdo zjistil, že se o tom, že někdo káže, mluví po celé zemi a do nejzažších končin ?
Ne, ne , to muselo být v 1. století nějak křestany zmapováno,
Ahoj Dajti, zkusme se na tento verš podívat z kontextu.
Když budeme číst 10. kapitolu Římanům, verše 14-21, zjistíme, že apoštol Pavel zde
klade otázky a odpovídá na ně odkazy na Starý zákon.
A stejně je tomu tak i u 18. verše, který je součástí této pasáže (odkaz na Žalm 19:5).

Tato pasáž tedy není nějaké geografické mapování situace, ale spíše podnět apoštola Pavla
pro čtenáře, aby chápali, že Bůh se vždy a ze zásady postará o to, aby se zvěst o Kristu
dostatečně rozšířila a aby si uvědomili, že tento rys Boží osobnosti je jasně ukázán
již ve Starém zákoně.

Navíc si musíme uvědomit, že apoštol Pavel mohl mít celkem dobrý přehled o tom,
kde všude se káže zpráva o Kristu, a to jak díky svým vlastním zkušenostem,
tak jistě i díky zprávám, které slyšel od svých přátel, kterých měl všude ,,plno´´
nebo díky zprávám, které se k němu donesly.

Fakt, že by apoštol Pavel (a jiní) dodávali zprávy do nějakého ,,centra´´, odkud si je
zase Pavel vyzvedl předtím, než zapsal slova Řím 10:18, není z této (ani z jiné)
pasáže Bible nijak vyvoditelná.

PS: Sami apoštolové (neboli dle SJ údajné centrum a vedoucí sbor tehdejších
křesťanských sborů) měli s velkou pravděpodobností (můj názor) mnohem menší
faktický přehled o ,,kazatelské situaci´´ než měl apoštol Pavel a bylo li by nutné
nějaké geografické přesné mapování, museli by jít spíše oni k Pavlovi a ne naopak  Very Happy


neříkám že na principu VRO, ale nějak ano.
Princip VRO by Řím 10:18 napsal asi takto:

S radostí vám oznamujeme, že dobrá zpráva o Království se nyní káže ve všech zemích
našeho známého světa. V kazatelské službě bylo odslouženo 286 234 hodin, bylo vykonáno
16 569 opětovných návštěv a zvěstovatelé Království vedli v minulém služebním roce
neuvěřitelných 8 523 biblických studií.
V první linii této činnosti stáli průkopníci, z nichž bylo 2 568 ve zvláštní průkopnické službě,
3 256 v pravidelné průkopnické službě a v měsíci Památné slavnosti sloužil dosud
největší počet pomocných průkopníků, celkem 6 879.
Radost průkopníků byla bezmezná a ve všech sborech se vyprávějí nádherné zkušenosti,
vedoucí sbor se proto rozhodl vyhlásit pro příští služební rok cíl překonat vrcholný počet
pomocných průkopníků.
Projevíš vděčnost a ujmeš se této nádherné výsady a budeme tak moci mít v příštím roce
7 000 pomocných průkopníků?
K tomuto cíli vedoucí sbor oznamuje, že v příštím roce bude pro období Památné slavnosti
snížena kvóta pro pomocné průkopníky na 20 h za měsíc. Upozorňujeme, že tato snížená kvóta
neplatí pro jiné měsíce.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Setkávání - potlach - Stránka 16 Empty Re: Setkávání - potlach

Příspěvek  dajti 8/5/2014, 22:02

To by mohlo být vysvětlení - díky.

dajti

Male Poeet p?íspivku : 137
Reputace : 0
Body : 137
Registration date : 11. 12. 12

Návrat nahoru Goto down

Setkávání - potlach - Stránka 16 Empty Re: Setkávání - potlach

Příspěvek  Anonymní 18/5/2014, 19:16

Zdeněk Bláha napsal:

Řekl bych, že věděl do čeho jde a přesto do toho šel.
Přesně to samé si myslím i já.. .

Jinak reagovat nemohu, sorry. Smile

Pán Ježíš se rozhodl z místa, jestli je možné to tak napsat, kde není čas, prostě z míta kde není nic a kde je všechno, do fyzického světa, který je ovlivněn časem a prostorem. Tuto realitu neznal, tedy chtěl mít v ní zkušenost, která mj. je nejenom zkušeností, ale má prospěch pro všechny, kteří zažívají stejnou zkušenost v čase a prostoru, pro který se rozhodli, tak to vidím já. :)Tady máte i odpověď na Boha, proč v časoprostorové realitě věděl, co se stane, protože chtěl zažít zkušenost, s tímto stavem. Pro nás je rozhodující, že ví jak z každé zkušenosti, proto také ví, co dělat, a prot také může říci, že vše co dělá je dobré, protože v konečném důsledku, je vše dobré i to, co se nám jeví jako špatné. Kdo tomu rozumí a tedy i chápe, tak mi dá za pravdu, kdo ne, věřím tomu, že dříve nebo později, taky pochopí. Smile

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Setkávání - potlach - Stránka 16 Empty Re: Setkávání - potlach

Příspěvek  Anonymní 10/6/2014, 14:50

Zdeněk Bláha napsal:
Napadá mě jedno srovnání z dnešní doby. Obyčejná leasingová smlouva. Během splácení smluvních  - leasingových splátek smí nájemce věc užívat dle podmínek vymezených ve smlouvě. Splacením celé smluvní částky je smlouva naplněna a předmět leasingu (zpravidla auto) přechází do vlastníctví nájemce.
Dle mého názoru se jedná o skvělé přirovnání. Po naplnění leasingové smlouvy jsou veškeré další pokusy platit splátky zcela nesmyslné. Stejně tak je to se zvířecími oběťmi.
Asi se opakuji, ale neměl se zákon naplnit na někom? Smile

Pavek

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Setkávání - potlach - Stránka 16 Empty Re: Setkávání - potlach

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 16 z 16 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru