Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

+13
144012
Martin Cibulka
Minehava
candy
kovboj
jája
Černá ovce sboru
A6zvolen
zbysek
Pasach
sazeč
Roman Tovaryš
Eliška
17 posters

Strana 9 z 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby - Stránka 9 Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  Styvi 16/9/2009, 19:53

Souhlasím – je to ,ale někdy těžké si vše vysvětlit a ještě těžší je to přijmout.
Styvi
Styvi

Male Poeet p?íspivku : 450
Age : 64
vztah k organizaci : Už žádný
Reputace : 2
Body : 451
Registration date : 30. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby - Stránka 9 Empty Je ve víře nějaká jistota.

Příspěvek  Černá ovce sboru 16/9/2009, 19:56

Bible uvádí,nevím již kde,že je vše patrné z učiněných věcí.Chápu to tak,že stvoření musí mít tvůrce a zákon má zákonodárce.Přírodní,fyzikální zákony jsou tak dokonale provázané,že musí být nějaký inteligentní zdroj moci,který to stvořil.Nazveme si onoho stvořitele třeba "bůh.A tím začíná a končí veškerá prokazatelná jistota,kterou oprávněně máme.Žid 11:1 "Víra je jisté očekávání skutečnosti,na něž je naděje,zřejmý důkaz skutečnosti......
bývaly časy,že jsem věřil,že celá bible je slovo boží,že poselstvím bible je....atd.A jak tak přibývaly informace i z nezávislých zdrojů,přibývalo také poznatků v čem všem se organizace mýlí.Lhaní při registraci r.1993 mě otevřelo oči v tom smyslu,že se nejedná jen o nedokonalosti,nedopatření apod.které Jehova zajisté včas dá do pořádku v čase kdy to uzná za nejvhodnější.Určité indicie mi připomínají komunistickou propagandu.Už během stidia knihy "žít navždy" téma "oznam hřích" mi připomělo ne jen komunisty ,ale i svatou inkvizici. Učili jsme se ,že ráj bude na zemi,přežijící armagedon budou spět k dokonalosti atd. s podporou 2 textů v žalmech.Ovšem listy korinťanům píší,že všichni půjdou do nebe.1ko15.50 vyvrací to spění k dokonalosti.Verš 51píše,že všichni budou přeměněni,tudíž ne jen 144000.Přičemž verš 54 hned vyvrací smysl verše 50.Když vemu v úvahu skutečnost,že celá 19.kap.Izaiáše je prokazatelně falešné proroctví a dále,že Ježíš cituje farizeům ze zákona slova ,která nikde v zákoně nenajdeme.Tak jsem hledal na netu informace o mnoha údajích z bible a zjistil jsem,ře mnoho z bible má obdobu ve starověkých mýtech.Např. potopa nebyla globálního rozsahu ,ale bylo zatopeno území mezopotámie jakousi průrvou u černého moře,která smetla vše co žilo na území asi před 4500roky.K tomu,aby mohly být zatopeny i nejvyší hory by muselo být v atmosféře vypařeno asi 20000 krát víse vody než je technicky možné.Zjistil jsem,že existují nejméně 3 verze dějin izraele,přičemž ta biblická je ze všeho nejméně pravděpodobná.Co je tedy bylo důvodem napsání bible,obvzlášť NZ? Jednoznačně stabilizovat římskou říši. Vždyť až do 1.čtvtrletí 4.stol.svět o bibli nevěděl.Bible na počátku své existence,tj.vydáním po nicejském koncilu r.325.sloužila jako základní věroučný spis rímské církve.Všichni ti apoštolové,první papežové,životopisy svatých apod.bylo nabásněno se zpětným datováním,aby byl nějaký dějiný poddklad.Pochopitelně,že 300 let zpátky již nikdo nepamatoval ani pravnuky pamětníků té doby,do níž vsadily osobu Ježíše Krista.Naexistuje ani jediný hodnověrný důkaz,že kdy existoval Abraham,Mojšíš a dokonce i Ježíš Kristus.Bible vyšla z dílny katolické cenzury v době,kdy odpovídající mýty byly známy z různých náboženství a bylo možné bez vlivu boha tuto knihu napsat.
https://www.youtube.com/watch?v=LvzoJskUBfU&feature=PlayList&p=5D28842D1DAB91BC&index=0&playnext=1
https://www.youtube.com/watch?v=WfWAAPL1foY&feature=PlayList&p=5D28842D1DAB91BC&index=1
https://www.youtube.com/watch?v=v1XK8Yw2LD8&feature=PlayList&p=5D28842D1DAB91BC&index=2
Černá ovce sboru
Černá ovce sboru

Male Poeet p?íspivku : 280
vztah k organizaci : Dříve SJ dnes KOZEL,stoupenc GEHENY a věčného zatracení
Reputace : 0
Body : 87
Registration date : 15. 05. 07

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby - Stránka 9 Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  A6zvolen 16/9/2009, 22:28

Martine,

přece podle Bible byl Satan (Lucifero) andělem, který se vyvýšil na úroveň Boha a byl shozen na (kým?) zem - do podsvětí:

Izajáš:
Izajáš 14:12 | Jak jsi spadl z nebe, třpytivá hvězdo, jitřenky synu! Jak jsi sražen k zemi, zotročovateli pronárodů!

Kdo to říká? Kdo to zaznamenal? Co nám to říká?

Více veršů Izajáše
8I cypřiše se radují nad tebou i libanónské cedry od chvíle, kdy jsi padl: „Už nevstane ten, kdo nás kácel!“
9I nejhlubší podsvětí je kvůli tobě rozrušeno, čeká na tvůj příchod, probudilo kvůli tobě přízraky všech vojevůdců země. Všechny krále pronárodů přimělo vstát ze svých trůnů.
10Ti všichni se ozvou a řeknou tobě: „Také jsi jako my pozbyl síly? Už jsi nám podoben!
11Do podsvětí byla svržena tvá pýcha, hlučný zvuk tvých harf. Máš ustláno na hnilobě, přikrývku máš z červů.“
12Jak jsi spadl z nebe, třpytivá hvězdo, jitřenky synu! Jak jsi sražen k zemi, zotročovateli pronárodů!
13A v srdci sis říkal: „Vystoupím na nebesa, vyvýším svůj trůn nad Boží hvězdy, zasednu na Hoře setkávání na nejzazším Severu.
14Vystoupím na posvátná návrší oblaků, s Nejvyšším se budu měřit.“
15Teď jsi svržen do podsvětí, do nejhlubší jámy!
16Kdo tě uvidí, budou se dívat a divit: „To je ten muž, který zneklidňoval zemi a otřásal královstvími?
17Svět měnil v poušť, bořil jeho města, vězně nikdy nepropouštěl domů.“
18Všichni králové pronárodů, všichni leží slavně ve svých hrobkách,
19ale tebe pohodili mimo hrob jak ohavný výhonek; jsi jako šatem přikryt zavražděnými, porubanými mečem, svrženými do kamenité jámy, jsi jak pošlapaná mršina,

Co nám to má v době léta páně 2009 říct. Martine. Že je to alegorie Řecké mytologie...

Myšlenky
Že bylo podsvětí,
To je ten muž, kterého shodili z nebe? Z obrbitu? Z Marsu? Z Galaxie jaké? - ok to je kompars...
Jittřenky synu, jitřenka?

HA IVAN z ŘECKA:
Éósforos (latinsky Eosphorus), jinak také Hesperos či Fosforos, je v řecké mytologii synem bohyně ranních červánků Éós a Titána Astraia. Jako jeho otec bývá uváděn také obr Atlás či Kefalos, syn boha Herma.
Éósforos je bohem jitřní hvězdy a zároveň jejím zosobněním. Vycházel na oblohu ještě před bohyní Éós, bohyní ranních červánků, Aurorou. Bývá nazýván také Večernicí, vycházel-li večer. Jiné jeho jméno je Zářný, latinsky Lucifer.
Byl zobrazován jako nahý mladík, který s pochodní v ruce běží před svou matkou. Přinášel světu a lidem každodenně ranní světlo.
V mýtech je uváděn jako otec trachínského krále Kéýka, vášnivého mořeplavce, který doplatil na svou bezbřehou odvahu a za prudké bouře nakonec ztroskotal a byl vyvržen na břeh. Jeho manželka Alkyoné chtěla zemřít zároveň s ním, ale bohové to nedopustili. Proměnili je oba v ledňáčky.
V římské mytologii se Éósforos vyskytuje se jménem Lucifer. Teprve mnohem později se v křesťanských knihách objevuje jako kníže pekel, kam se dostal pro svůj odbojný vztah proti Bohu.

Zrovna co se týká té poslední věty myslím, z myšlenky je jasné jak to bylo a tím je bible vedle jak ta jedle, a pokud připustíme tento klam, který vychází z řecké mytologie a je vložen do bible změní to celý pohled na moc temna a dobra. A to je špatně. To znamená, že celý příběh o moci dobra a zla je vytržen a přepracován z řecké mytologie čemu odpovídá že Bůh seděl klábosil, šel okolo Lucifero a ptal se Bůh odkud jde. Mýlím se? Martine? Bůh v celém starém spisu knih příběhů (alegorický zákon) nezastupuje žádné dobro. Pokud si ten příběh budu skládat do pozitiva, bude pozitivní, když jinam, bude jiný.

Přece kdyby Bůh chtěl tak řekne na 1 papíře A4 o sobě vše.

17.9.2009 v 9:45 dodávám

Jak to mám najít, když existují informace, které myšlenku mění, nebo ji znehodnotí. Jak přistupovat ke Slovu Božímu, když tam čtu věci, jako by nebyly z Boha.

Proč Bible se skládá ze starého a nového zákona, když je jen snůška příběhů psaná lidmi tak jak to viděli oni... to není zákon, to je soubor knih, které mají napovědět. Asi takto si to nechám ve své mysli, protože vylít vaničku i s miminkem nechci, ale taky nechci být neustále zvedán za židle myšlenkami se kterými nelze souhlasit.

Děkuji všem

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby - Stránka 9 Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  Martin Cibulka 18/9/2009, 09:33

Pro Zvolena:

Podle Bible je v prvé řadě text Izajáše 14:8-19 adresován „babylónskému králi“ (Izajáš 14:4) a ne Satanovi alias Luciferovi. Proč opět nereaguješ na to, co jsem Ti napsal, ale místo toho začínáš s úplně jiným problémem? Cožpak jsou podobnosti biblických obrazů s řeckou mytologií důkazem nehodnověrnosti Bible? Popravdě přece každá mytologie může mít jakýsi reálný základ. Jinými slovy to, že mytologie jiných národů popisují určité věci obdobně jako Bible, je spíše důkazem toho, že tyto mytologické zprávy popisují tutéž věc. Do těchto popisů jsou však přimíchávány nejrůznější představy, které vycházejí z kultury či náboženství toho kterého národa a biblická zpráva tuto skutečnost respektuje. Proto v Bibli můžeme pro srozumitelnost nalézt narážky na mýtické zprávy těch národů.

Konkrétně třeba sepsání knihy Izajáš je připisováno judskému proroku téhož jména. Dalo by se tedy říct, že je to izraelský prorok. Jenže on neprorokuje pouze proti Izraelcům, ale také proti „babylónskému králi“, proti Asyřanům (Izajáš 14:24-27), proti Pelištejcům (Izajáš 14:28-32) atd. Jinému proroku Bůh proto dokonce řekl: „Hle , vložil jsem ti do úst svá slova. Viz, dnes jsem tě pověřil, abys byl nad národy a nad královstvími, abys vykořeňoval a bořil a ničil a strhával, stavěl a sázel.“ (Jeremjáš 1:9-10)

Proto věřím, že pokud biblická zpráva obsahuje určité věci a pojmy, které lze nalézt v mytologiích jiných národů, jsou tam pro větší srozumitelnost. Nikdy totiž nebylo záměrem, aby se biblická zpráva stala výhradním duchovním dědictvím fyzických potomků Abraháma, Izáka a Jákoba. Měla se totiž stát duchovním dědictvím všech národů právě, jak čteme: „Vždyť Abraham se jistě stane velkým a mocným národem, a všechny národy země si budou žehnat jeho prostřednictvím.“ (1.Mojžíšova 18:18)

Pro Černou ovci, který napsal:
Ježíš cituje farizeům ze zákona slova ,která nikde v zákoně nenajdeme.
Můžeš uvést takový příklad? A bereš v úvahu, že řecký výraz NOMOS nemusí označovat pouze psanou Tóru, ale také ústní Tóru?
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby - Stránka 9 Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  A6zvolen 19/9/2009, 10:52

Martínku,

my jsme se v posledním příspěvku bavili o Satanovi ...

Ty píšeš není loutkou, já píšu, je to postava řecké mytologie vložená do Bible. Když čtu Jóba, je to jak o Zeusovi (Dijovi?), když čtu adama taky je to šmrnclé... Martínku, koupím ti tu kknihu, pošlu ti jí, nebo dovezu, uvidíš sám

Víš co já vidím?

Vidím to, že pro tebe je všechno jasné, protože toto je psané tomu, toto onomu, další třeba Korinťanům ....

.... v originále jak zde často uvádíš je psáno sejfhskgfndkgj weuongvnaeruig haeriough což znamená něco jiného, podobného nebo doplňujícího než v mé červené bibli. Často zde uvádíš cizí slova kterým nerozumím, s tím že to znamená přesně to a to ... ale Já Martine ...

Já to takto nechci filtrovat, já to takto nechci bádat, víš?

Já chci jasné Boží slovo, nezpochybnitelné, bez ovcí a tuleňů, po zemi chodících Satanů, chápeš? Martine?

Proto jsem ti to napsal, proto jsem napsal že příběh o Satanovi je přímo vystřižen ... protože se domnívám, a já to takto filtrruji, že to není ta osoba, která je v našem rozhovoru

SPOLEČNÁ

a to proč jsem to psal, bylo že už konečně potřebuji z tebe dostat, jestli si myslíš, proč si to myslíš, z čeho si to myslíš že Satan je zároveň Lucifero, Baal-Zevul, Ašmodaj a já už nevím kdo další, - prostě jedna duchovní bytost, a kdo je pak takový to strašidelný, co to znamená, když za mnou přijde v noci dědeček a říká mi že Babička už tu dlouho nebude, bylo to před asi 10 lety, ale dědeček zemřel před 18lety.

To jsou mé vjemy, které pak u mě způsobují Havárii

Martine Cibulko, já jsem ti strašně vděčný, ani nevíš jak

jocolor

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby - Stránka 9 Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  Martin Cibulka 19/9/2009, 18:54

Pro Zvolena, který napsal:
Martínku, koupím ti tu kknihu, pošlu ti jí, nebo dovezu, uvidíš sám
Nekupuj a neposílej, raději vem tu svou ušmudlanou knihu a přijeď nám ji ukázat k nám do Třince. Rád si s Tebou promluvím tváří v tvář. Datum můžeme upřesnit přes e-mail. Stačí rozkliknout ikonku "email" pod mou fotografií a napsat.
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby - Stránka 9 Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  A6zvolen 19/9/2009, 19:39

a proč si mi Martine neodpověděl?

Napsal jsem to jasně, zřetelně skutečně co nejpochopitelnějším způsobem a čekal tvou odpověď.

Pro mě to není 1 bytost ale několik.

:-(

S úctou, toto dělají všichni, pak jedeme, šlehneme si Ježíše a zase na týden nám to vydrží.

Každej píše, úžasné a mocné slovo, já ho hledám. Já ho nenacházím. Tvou nabídku zvážím.

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby - Stránka 9 Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  Martin Cibulka 20/9/2009, 13:30

Pro Zvolena:

Ale vždyť já Ti odpověděl již v příspěvku z Wed 16 Sep ŕ 11:05. Biblický výraz SATAN podle mne může být jednak označením konkrétní osoby (o takové konkrétní osobě se píše např. v knize Job) a jednak se může jednat o synonymum pro to, co židé označují jako JECER RA (v tomto slova smyslu bylo toto slovo použito např. u Matouše 16:23).

SATANEM se může stát každý, kdo osočuje a obžalovává – v tomto směru Ti klidně mohu dát za pravdu, že se nejedná o jednu osobu. Nicméně pokud máme na mysli biblickou bytost, která stála za svedením Evy, pokoušením Ježíše na poušti a je mu připisována role coby panovníka démonů (Matouš 9:34) a je označován za velkého draka (Zjevení 12:9), pak věřím, že je to jedná a tatáž bytost, která má snahu činnost všech potencionálních satanů koordinovat.
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby - Stránka 9 Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  A6zvolen 25/9/2009, 23:35

Jen úplně náhodou ...

... kde a kdy to v tom Třinci (Třinec) konkrétně je?

neříkám že mám jasno, ale rád bych jen věděl ...

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby - Stránka 9 Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  Martin Cibulka 27/9/2009, 13:09

Pro Zvolena:

Rád Ti to upřesním, až budeš mít jasno, že chceš přijet.
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby - Stránka 9 Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 9 z 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru