Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

věk - prosím o Váš názor

+6
zbysek
Patrobas
candy
kovboj
Martin Cibulka
A6zvolen
10 posters

Strana 1 z 3 1, 2, 3  Next

Goto down

věk - prosím o Váš názor Empty věk - prosím o Váš názor

Příspěvek  A6zvolen 25/7/2009, 22:20

Dobrý den

Nedávno mě jeden můj známý zcela vykolejil a protože nevím, ptám se Vás

Dá se někde biblicky vysvětlit co znamená slovo VĚK? ... v tomto věku ani v budoucím, mezi věky, tohoto věku?

mat 28.19-20
19Jděte ke všem národům a získávejte mi učedníky, křtěte je ve jméno Otce i Syna i Ducha svatého 20 a učte je, aby zachovávali všecko, co jsem
vám přikázal. A hle, já jsem s vámi po všecky dny až do skonání tohoto
věku. “

Mat 12: 32 I tomu, kdo by řekl slovo proti Synu člověka, bude odpuštěno;
ale kdo by řekl slovo proti Duchu svatému, tomu nebude odpuštěno v tomto věku ani v budoucím.

Dobré semeno, to jsou synové království, plevel jsou synové toho zlého; 39nepřítel, který jej nasel, je ďábel. Žeň je skonání věku a ženci jsou andělé.
40Tak jako se tedy sbírá plevel a pálí ohněm, tak bude i při skonání věku.

Mat 24:3 Když seděl na Olivové hoře a byli sami, přistoupili k němu učedníci a řekli: „Pověz nám, kdy to nastane a jaké bude znamení tvého příchodu a skonání věku!“

Lukáš 18 - 30aby v tomto čase nedostal mnohokrát víc a v přicházejícím věku život věčný.“

1kor 10kap 9- 9A také nechtějme zkoušet Pána, jako to dělali někteří z nich, a hynuli od hadího uštknutí, 10ani nereptejte jako někteří z nich, a byli zahubeni Zhoubcem. 11To, co se jim stalo, je výstražný obraz a bylo to napsáno k napomenutí nám, které zastihl přelom věků.

Zde je to psáno naprosto flagrantně - přelom věků

Děkuji

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

věk - prosím o Váš názor Empty Re: věk - prosím o Váš názor

Příspěvek  Martin Cibulka 26/7/2009, 21:14

Slovo VĚK je překladem řeckého slova AIÓN, které má tyto významy: „čas, věk, věčnost; život“ (Václav Prach). Řeckým AIÓN se v Bibli obvykle překládá hebrejský výraz OLAM, jenž má tyto významy: „věk, věčnost, dávnověk, předvěk, dávnověký, dlouhý čas, veškerý čas (minulost i budoucnost)“ (Blahoslav Pípal). Co Tě na tom zcela vykolejilo?
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

věk - prosím o Váš názor Empty ahoj

Příspěvek  A6zvolen 26/7/2009, 23:06

děkuji ti, ale ptal jsem se co to znamená a jakou to má pro mě váhu. Prostě biblicky vysvětlit, to co mě vykolejilo je tato souvislost:

protože když mojžíš sešel ze sinaje, viděl zlatého býčka, rozbil tabulky s přikázáními a židi troubili na beraní rohy,

smrt beránka, beránek

ryby rybář, nakrmil za dvou ryb, ježíš je velký rybář, nakrmil 5000 lidí 2 rybami, ujal se 2 rybářů, kteří šli s ním, Znak křesťanů je ryba ... Přitom jde o sluneční náboženství během roku Ryb ... hle, já jsem s vámi po všecky dny až do skonání tohoto věku. “ Tenkrát prostě čuměli na ty hvězdy, to znamená že Ježíš tu s námi bude do 2150?


Luk 22:10
kde bude další pasha?
Vstoupíte do města a tam potkáte člověka co nese džbán s vodou.

4300přnl - 2150přnl sluneční rok býka
2150přnl - 0 sluneční rok berana
0-2150 - sluneční rok ryb
2150 - 4300 sluneční rok vodnáře.

V tomto věku ani v budoucím ... tzn v čem? v roku ryb a vodnáře? nebude odpuštěno do roku 4300?

Přelom věků? Berana a ryby?

Pokud tomu tak není, potřeboval bych bblické zdůvodnění. Děkuji

?

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

věk - prosím o Váš názor Empty Re: věk - prosím o Váš názor

Příspěvek  kovboj 27/7/2009, 19:03

A myslíš si, že uvedené věci, jako sestoupení Mojžíše do tábora,
smrt beránka(blíže neurčená),nasycení zástupů či pascha má nějakou souvislost?
Jestli jsi našel jsi nějakou spojitost nebo odkaz na "sluneční roky" v bibli, napiš prosím něco konkrétnějšího.
kovboj
kovboj

Poeet p?íspivku : 383
Reputace : 0
Body : 284
Registration date : 20. 04. 08

Návrat nahoru Goto down

věk - prosím o Váš názor Empty Re: věk - prosím o Váš názor

Příspěvek  candy 27/7/2009, 20:13

Ježíš když vyslal učedníky, aby našli místo na přípravu pasachu, měli potkat muže s vodou a někteří uvádějí, že se vlastně tak ukazovalo, že bude věk vodnáře, asi po věku ryby, co?

candy

Male Poeet p?íspivku : 600
Reputace : 0
Body : 485
Registration date : 04. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

věk - prosím o Váš názor Empty Re: věk - prosím o Váš názor

Příspěvek  A6zvolen 27/7/2009, 21:02

chci jen vědět jak to je...

každý hledá souvislosti a někdo je vidí v tomto, pokud tomu tak není, kde se píše opak? Oznařit něco za blbost je jednoduší než to vysvětlit

Proč tam teda píšou věk tento, mezi věky a ani v tomto ani v budoucím.

nic víc, proč se mluví o přelomech věků, o věku tomto a budoucím,

PROČ?

zanechme fabulací, co to znamená Kovboji? cio to tobě osobně říká. Proč jsou tam ty věky, když se jedná o růst jahod na antaktidě.

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

věk - prosím o Váš názor Empty Jahody v Antarktidě

Příspěvek  kovboj 28/7/2009, 17:59

PROČ?

zanechme fabulací, co to znamená Kovboji? cio to tobě osobně říká. Proč jsou tam ty věky, když se jedná o růst jahod na antaktidě.
No, pokud máš na mysli text Mat 12:32 "I tomu, kdo by řekl slovo proti Synu člověka, bude odpuštěno; ale kdo by řekl slovo proti Duchu svatému, tomu nebude odpuštěno v tomto věku ani v budoucím." tak se to dá, myslím celkem srozumitelně, vyložit. V textu se řeší otázka odpuštění v "tomto věku", tj.dokud bude svět světem a nepřijde Boží království. Pak nastane "budoucí věk",který začne příchodem Ježíše Krista a vyřešením hříchu světa.Je smutné, že právě pro rouhání proti Duchu, někteří lidé nebudou moci v tomto království žít.
O jiném přelomu věků v bibli nevím, zvláště vůbec ne o těch, které se spojují s astrologií.
Narážku o růstu jahod v Antarktidě (antaktidě?)jsem nepochopil...
Ke studiu mohou být například texty:Mar 10:30;Luk 18:30;Ef 1:21;Tit 2:12 atd.
kovboj
kovboj

Poeet p?íspivku : 383
Reputace : 0
Body : 284
Registration date : 20. 04. 08

Návrat nahoru Goto down

věk - prosím o Váš názor Empty Re: věk - prosím o Váš názor

Příspěvek  Martin Cibulka 29/7/2009, 22:30

A6zvolen napsal:
Proč tam teda píšou věk tento, mezi věky a ani v tomto ani v budoucím.

nic víc, proč se mluví o přelomech věků, o věku tomto a budoucím,

PROČ?
Protože každý z nás žije v určitém období dějin. OLAM HA-ZE (věk tento) je věk, ve kterém se právě nacházíme. OLAM HA-BA (věk, který přijde neboli věk budoucí) je věk, ve kterém se ani zrovna nenacházíme a ani ještě nenastal. Co se týče toho flagrantního výrazu „přelom věků“ (ekumenický překlad) z 1.Korinťanům 10:11, tak skutečně flagrantní se stane až tehdy, když se podíváš do řeckého textu, kde je psáno TA TELÉ TÓN AIÓNÓN, což přeloženo znamená „ta dospění těch věků“ (Nový kovenant, http://www.cestapanujiciho.cz/kovenant/novy_kovenant.php) ve smyslu „na konci věků“ (Překlad 21. století), tzn. před příchodem zvláštního OLAM HA-BA, kdy "Bůh nebes nastolí království, které se nikdy nezhroutí" (Daniel 2:44, Překlad 21. století). Řecké slovo TELOS má totiž tyto významy: „konec, hranice, závěr, skon, lhůta, cíl, účel“ (Václav Prach).
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

věk - prosím o Váš názor Empty Re: věk - prosím o Váš názor

Příspěvek  A6zvolen 30/7/2009, 14:42

Ano to období dějin - věk může být sluneční rok ...

Stejně jako když se mluvilo o třetině hvězd, nemluvilo se o hvězdách.

V bibli se na mnoha místech mluví v jinotajích, abstrakně.

mě to přesně do sebe zapadá, myslel jsem že je to hereze, ale při zkoumání více veršů to přesně sedí. Bible mluví o věku býka, berana, ryby a vodnáře.

Když by nešlo odpustit nikdy, nepsali by ani v tomto ani v budoucím. Prostě nikdy.

Jedná se o homiletické výklady Bible, asi každý v tom najdeme něco jiného, je jasné že kdyby to bylo samzřejmé, neexistovalo by 38.000 denominací víry v Boha. Myslel jsem že tam bude psáno jasněji, pochopitelněji a přesvědčivěji.

Tak alespoń děkuji

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

věk - prosím o Váš názor Empty Re: věk - prosím o Váš názor

Příspěvek  Patrobas 31/7/2009, 10:30

Ahoj Zvolene,
tyto teorie jsou známé, i s jinými čísly, např. rok 2012 (konkrétně 21.12.2012 - konec Mayského kalendáře), viz např.
http://cs.wikipedia.org/wiki/2012_Den_zk%C3%A1zy.
A co říkáš na text z Bible Skutky 1:7?

Patrobas

Male Poeet p?íspivku : 63
vztah k organizaci : po mnoha letech aktivity přišlo rozčarování; formální člen
Reputace : 0
Body : 41
Registration date : 01. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

věk - prosím o Váš názor Empty Asi je poctivé říct,

Příspěvek  A6zvolen 31/7/2009, 13:43

Asi je poctivé říct, že to co jsem zde otevřel není z mé hlavy.

prostě někdo se objevil jako blesk z čistého nebe, a moje předpoklady mi rozbil jako vejce kladivem.

Já jsem nehledal konflikt, já jsem hledal něco čím bych to mohl odmítnout.

musím říct, že jsem se ptal všech a Vy jste byli jedniní, co mi 1. vůbec odepsali, a za 2. mi argumentovali nějakými verši.

Rozumím těm skutkům 1:7, protože donedávna byl věk člověčí max 70let a před tím ještě kratší.

Rozumím, že je to jen úhel pohledu, rozumím, že je to nestravitelné, jako je velká spousta věcí v Bibli.

Ale děkuji Vám v tomto článku diskuze za Váš čas a ochotu mi odpovědět.

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

věk - prosím o Váš názor Empty Re: věk - prosím o Váš názor

Příspěvek  kovboj 31/7/2009, 14:41

Bible mluví o věku býka, berana, ryby a vodnáře.
Mohl by jsi prosím uvést texty, které máš na mysli? Zajímá mě to.
kovboj
kovboj

Poeet p?íspivku : 383
Reputace : 0
Body : 284
Registration date : 20. 04. 08

Návrat nahoru Goto down

věk - prosím o Váš názor Empty Re: věk - prosím o Váš názor

Příspěvek  A6zvolen 31/7/2009, 19:17

psal jsem myšlenku dne 26.07.09 23:06

Bible ukazuje symbilicky 3 věky dokud nenastane 4tý

Mojžíš setoupil ze sinaje, v ruce držel 10 přikázání (ony to ale nejsou přikázání nezabiješ, ale nezabiju - etický kodex) velmi rozhěván, když viděl že Židi si vyrobili zlatého býčka, rozbil tabulky a přikázal lidem ať se zabijí pro svou očistu Exodus 32.

Možná jsem to pochopil tak, že nejde v pravém slova smyslu o uctívání modly a odvrácení se od Hospodina, ale konce uctívnání modly,kdy zlaté tele reprezentuje věk Býka a Mojžíš jako přinášejícího nový věk - věk berana, nový vztah k Bohu odvrácení se od model, na toto znamení pak Židi troubili na beraní rohy - troubí na ně dodnes.
Ježíš je vlastně konce věku berana zabili beránka, a přichází věk ryb, skutečně věk ryb začíná okolo roku 0, v bibli se píše že Ježíš byl velký rybář, naplnil 5000 lidí 2mi rybami (znak ryb - 2 ryby plující proti sobě pod sebou) ujal se dvou rybářů ... Ježíš - nový věk - věk ryb.

luk 22:10
kde bude další pascha? až potkáte týpka co nese džbán s vodou jděte za ním - týpek co nese džbán s vodou - vodnář.

-4300 až -2150 býk
-2150 až 0 beran
0 až 2150 věk ryb
2150 - 4300 věk vodnáře.

Mat 28:20 Budu s vámi až do konce věku ... tzn 2150 ...

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

věk - prosím o Váš názor Empty Re: věk - prosím o Váš názor

Příspěvek  zbysek 31/7/2009, 20:12

To moc nevychází, protože Mojžíš působil cca kolem -1500.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

věk - prosím o Váš názor Empty Re: věk - prosím o Váš názor

Příspěvek  A6zvolen 31/7/2009, 20:39

rozumím, asi si tam žil a přesně to víš. Proto tvoje zpochybnění. Já jsem argumentoval, Zkus to taky ... shazovat umí každý, i ty

Já mám za to že Minos, byl příběh asi 2250 př.n.l. byl zachráněn před zabitím necháním na lodičce po řece, byl zachráněn princeznou ... přnášel na hoře Dicta zákon Boha, Monou tento zákon přinesl v Indii, Misis to byl v Egyptě, Moses na Sinaji.

Manou, Minos, Mises, Moses ...

Zbyšku králi všech argumetů

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

věk - prosím o Váš názor Empty Ježíš-nový věk (New Age)

Příspěvek  kovboj 31/7/2009, 21:07

ony to ale nejsou přikázání nezabiješ, ale nezabiju - etický kodex
)
Moc nerozumím, to "nezabiju" se vztahuje na koho? na Boha?
Mojžíš setoupil ze sinaje
...
přikázal lidem ať se zabijí pro svou očistu Exodus 32.
Mojžíš ale přece prosil za svůj lid, aby zůstal naživu! Ex 32:11-14
zlaté tele reprezentuje věk Býka
zlaté tele podle Písma představovalo modlu Izraelců Ex 32
věk berana, nový vztah k Bohu odvrácení se od model, na toto znamení pak Židi troubili na beraní rohy
a není celý Starý zákon o tom, jak Židé podléhali modlám?Opravdu si nový vztah vybudovali?Na beraní rohy troubili do útoku proti nepříteli-Joz 6.kapitola
bibli se píše že Ježíš byl velký rybář
nenapadá mne místo, které myslíš, spíše vysílá učedníky, aby "lovili" lidi
ujal se dvou rybářů
naplnil 5000 lidí 2mi rybami
a nebylo těch rybářů více?
týpek co nese džbán s vodou - vodnář.
a nepotkal se Ježíš s vodnářkou už u studny v Jan 4.kapitole?

A co říkáš tomuto?
Mat 1:23 Panna počne.............................věk Panny
Zj 5:5 Lev z pokolení Judova...................věk Lva
Luk 11:12 nebo by mu dal štíra...............věk Štíra
kovboj
kovboj

Poeet p?íspivku : 383
Reputace : 0
Body : 284
Registration date : 20. 04. 08

Návrat nahoru Goto down

věk - prosím o Váš názor Empty Re: věk - prosím o Váš názor

Příspěvek  zbysek 1/8/2009, 09:33

A6zvolen napsal:rozumím, asi si tam žil a přesně to víš. Proto tvoje zpochybnění. Já jsem argumentoval, Zkus to taky ... shazovat umí každý, i ty
Já taky argumentuju. A to prostým poukázáním na to, že podle řady pramenů žil Mojžíš nejspíš v jiné době. Proto mi tvé úvahy nesedí.

Dost mi připomínáš praktiky SJ - ti si upravují datování tak, aby to sedělo jejich ideologii. Profláklým případem je výpočet roku 1914.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

věk - prosím o Váš názor Empty Re: věk - prosím o Váš názor

Příspěvek  A6zvolen 1/8/2009, 10:25

Víš, taky jsem slyšel že pod sibiří je peklo a jejich argumentem byly vrty na poloostrově kola a spuštěním umělohmontého mikrofonu do 1100st Celsia prostředí a nahrání tam hlasy miliónů křičících duší ... Stačí si zadat "peklo pod Sibiří"

Z Bible ze které se dozvíš zbytečnou generalogii Josefa, který nebyl vůbec otec Ježíše (tím byl duch svatý) a jednou byl jeho otec Jákob a podruhé Heli. Si neumím představit nějaké odpočítávání časů a už vůbec ne když tam není přibližný věk jestli 30 nebo 300 anebo jestli tam jich 24 nechybí, protože to že se něco takového dělo, žádný kronikář v Izraeli nepopisuje.

Já se snažím vyhnout homiletickým výkladům Bible, proto mě z nich neobviňujte.

Otvírám tu věci, okterých se mlží a tou je jasná oferta Hospodina, před kterým stáli boží synové (je snad jen jeden) se Satanem (Jakoby hospodin nevěděl odkud Satan přichází ... což je podivné a to stejně podivně vypadá když šel zničit Sodomu a Gomoru, slyšel ale neviděl a šel se podívat - prostě si vzal Bačkory a šel, potkal abrahama a s ním pokecal o počtu spravedlivých) o rozsahu ško Jóba. Prostě dal mu plnou moc mimo smrti.

V celé bibli se vše maluje na černou a bílou a tady čteme, hle seděli Otec a synové a šel okolo Odpůrce (Satan) a Otec se ptá: Odkud jdeš Odpůrče? (Zdar Igore! Odkud jdeš? Ale toulal jsem se okolo chalupy a ten tvůj pes se má nějak dobře, asi mu dáváš dobře nažrat! Měl by tě rád kdybys mu nažrat nedával?) Ha Ivan! Dobře Igore, běž mého psa mučit ale nech ho naživu.

KOVBOY

Ano říká se to, ale může to mít i jiný význam, který jsem popsal

Já nejsem slovíčkář, bavím se v kontextu

Knihu zjevení beru s velkým odstupem, to stejné je evangelium marka, kde jsou psány nesmysly.

První židovské knihy (jen zprostředkovaná informace) jsou z doby vodnáře. zzn 25700let nazpět.

V knize Admyštejnských se píše, že mezi Eufratem a tygridem byl eden kde žili Mecham a Něva, kteří pak ze zahrady odešli. Tato kniha se datujena víc jak 18.000 let př.nl.

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

věk - prosím o Váš názor Empty Re: věk - prosím o Váš názor

Příspěvek  zbysek 1/8/2009, 10:59

Jestliže chceš Mojžíše s něčím spojovat, pak správný postup je tento: určíš podle nějakých relevantních kritérií, kdy mohl působit. Potom hledáš další souvislosti, ve vztahu k té době.
Opačný přístup, tedy zasazovat Mojžíše do nějaké doby jen proto, že se ti to z nějakých důvodů náramně hodí, je chybný a já ho nepřijímám.
Tohle s datováním podle Bible nemá nic společného, to je obecný přístup k jakýmkoliv údajům.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

věk - prosím o Váš názor Empty Re: věk - prosím o Váš názor

Příspěvek  A6zvolen 1/8/2009, 12:30

Já neříkám ani tak ani onak, neznám žádné relevantní zdroje na určení času nebo data a nechci si písmo vykládat homileticky.

Prostě jsem chtěl vědět, proč je psáno slovo Věk, mezi věky, v tomto věku ani v budoucím, mezi věky.

Je to tam psáno jasně a zřetelně, tekže to něco má znamenat, Tehdy prostě na ty hvězdy čuměli, nebyly hodinky Casio ani CNN a toto mi přijde jako logické vysvětlení.

Já bych těch manipulcí zanechal, pokud neexistuje na to jiné vysvětlení, nechme to blejt.

Krásný víkend

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

věk - prosím o Váš názor Empty Re: věk - prosím o Váš názor

Příspěvek  zbysek 1/8/2009, 14:16

Dle logiky kontextu bych (tento) věk chápal jako dobu do druhého příchodu Krista. Nikoliv podle atrologického členění.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

věk - prosím o Váš názor Empty Re: věk - prosím o Váš názor

Příspěvek  A6zvolen 1/8/2009, 15:14

Ano, tak jsem to chápal i já.

Týpek co nese džbán s vodou, proč to nebyl řezník nesoucí vánoční strom?
Ryby rybáři, 2 ryby, tento věk začal okolo Ježíše, což je astrologické znamení, kdyby ten věk začal o tisíc let jindy, bylo by to jasný. Beran Beránek, Beraní rohy, Proč si místo zlatého telete nevyrobili zlatého krokodýla?

Číslo šelmy je 666 vau vau vau - www. kdo není na netu jakoby nebyl. Podívej jak internet změnil planetu a mezilidské jednání, ...

Jak tu někdo říká sečíst čísla, tak na lze odpovědět taky takto :Ježíš byl potomkem kterého syna Davidova? Šalamouna (Matouš 1:6)? nebo Nátana (Lukáš 3:31) ? ? ?
Na čem stavíme? Zdědí Ježíš Davidův trůn? Jasně (Lukáš 1:32)... a ne e, protože je potomek Joakima (Matouš 1:11, 1 Letopisy 3:16) a Joakim byl proklet Bohem, že žádný z jeho potomků neusedne na Davidův trůn (Jeremiáš 36:30)

Já už nestavím na ničem z té knihy, jen ji beru jak doprovodnou literaturu, proto se nechci přít, tahat za slovíčka a vyměňovat si názory kdo to jak vidí. Chtěl jsem biblicky vysvětlit, že to znamneá něco jiného.

Já si Vás vážím, a děkuji Vám za snahu, vidím že Vy na tom co je v Bibli stavíte, jen já jsem přestal. Není to nic ve zlým, ale někdo mi poslal podstatně rozšiřující literaturu, která mluví o jiných souvislostech. Vídím že v některých pasážích dochází ke konfrontaci a to jsem prostě nechtěl. Pokud to bylo myšleno - nebo pochopeno konfrontačním způsobem, přijměnte mou omluvu. Třeba je to z mé strany úplný lapsus.

Děkuji A6zvolen@seznam.cz

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

věk - prosím o Váš názor Empty Re: věk - prosím o Váš názor

Příspěvek  zbysek 1/8/2009, 16:08

A6zvolen napsal:Týpek co nese džbán s vodou, proč to nebyl řezník nesoucí vánoční strom?
Protože vánoční strom v té době neexistoval.

Ryby rybáři, 2 ryby, tento věk začal okolo Ježíše, což je astrologické znamení, kdyby ten věk začal o tisíc let jindy, bylo by to jasný. Beran Beránek, Beraní rohy, Proč si místo zlatého telete nevyrobili zlatého krokodýla?
Že by proto, že hojně pěstovali ovce a kozy, ale nikoliv krokodýly?

Číslo šelmy je 666 vau vau vau - www. kdo není na netu jakoby nebyl. Podívej jak internet změnil planetu a mezilidské jednání, ...
666 je číslo člověka. V době, kdy to bylo napsané, www neexistovalo. Toto je hodně vyumělkovaná konstrukce.

Já už nestavím na ničem z té knihy, jen ji beru jak doprovodnou literaturu, proto se nechci přít, tahat za slovíčka a vyměňovat si názory kdo to jak vidí. Chtěl jsem biblicky vysvětlit, že to znamneá něco jiného.
Já Bibli taky beru jako doprovodnou literaturu, jako ukazatel, jako soupis zkušeností dávných lidí s Bohem. Za hlavní považuju osobní vztah. A při různých rozhovorech bourám některé představy svých souvěrců. Prostě jim nabízím alternativy.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

věk - prosím o Váš názor Empty Na co hledíme, na to se měníme

Příspěvek  kovboj 1/8/2009, 16:50

Knihu zjevení beru s velkým odstupem, to stejné je evangelium marka, kde jsou psány nesmysly.
Mohl by jsi alespoň 2-3 nesmysly uvést?
První židovské knihy (jen zprostředkovaná informace) jsou z doby vodnáře. zzn 25700let nazpět.
Pokud máš na mysli knihy Pentateuchu,určitě jsou mladší. Seriózní archeologie říká, že písmo vzniklo asi před 5000 lety v Mezopotámii. Odkud jsi vzal informaci, že jsou tak staré?
2150 - 4300 věk vodnáře.
Co to znamená doba vodnáře a jak se určuje její rozpětí? V minulém příspěvku jsi tvrdil, že věk vodnáře je od roku 2150-4300(n.l.), tak jak mohou být židovské knihy napsány v době vodnáře před 25700 lety?
Bibli bychom měli udělat svou hlavní "literaturou" a podle ní posuzovat vše ostatní, dokonce i vlastní zkušenost. Smysly totiž klamou a v duchovní oblasti to platí dvojnásob.Boží slovo je základem naší víry a z odvozeného postoje k životu.2 Tim 3:15.16
kovboj
kovboj

Poeet p?íspivku : 383
Reputace : 0
Body : 284
Registration date : 20. 04. 08

Návrat nahoru Goto down

věk - prosím o Váš názor Empty Äch jo

Příspěvek  A6zvolen 1/8/2009, 18:20

Zbyšek:

Protože vánoční strom v té době neexistoval....
Že by proto, že hojně pěstovali ovce a kozy, ale nikoliv krokodýly?
moje myšlenka byla zcela jiná... Proč mi to podsouváš, zkus přemýšlet o čem ti píši. Mohl jsem napsat řezníka co nese hovězí na zádech, co byls pak napsal?

666 označuje člověka, říká že je to šelma, aby nemohl kupovat ani prodávat, kdo není označen jménem té šelmy nebo číslicí jejího jména. Číslice je WWW

To o tom osobním vztahu je dobré.

KOVBOJ:

První nesmysl je o cizoložnici, druhý je kdo zaznamenal rozhovor Satana a Ježíše na poušti, Zjevení je alegorie a jinotaj psaný člověkem, který tak maximálně viděl Koně a velblouda, písek a džbán s vodou. Poznal ženu od Muže.

Zamysli se nad tímto veršem: A veliký drak, ten dávný had, zvaný ďábel a satan, který sváděl celý svět, byl svržen na zem a s ním i jeho andělé.

1. osoba A veliký drak, ten dávný had, zvaný ďábel
2. osoba Satan (odpůrce) který sváděl celý svět, byl svržen na zem a s ním i jejich andělé.

Co to je za blbosti?

Kdo tedy byl sražen v Iz 14:12, kam byl sražen,

Vlastně kniha zjevení jako jediná vypráví o mukách, které člověka neminou, protože zákonu nelze źcela vyhovět. Z knihy zjevení mám pocit, že z nějakého opiového opojení vzniklo něco co má jen spojení s koncem věku Ryb a je to neskutečná alegorie na války, hlad, zemětřes a vše co se kolem nás děje, ale to lze s nadsázkou říct o každé době.

Věk: Sluneční věk má 2150let a jde o třetí rotaci země, to znamneá u kterého souhvězdí vychází slunce, za 150 let se přesune z Ryb do vodnáře... už tam skoro je.

Tzn velký slunční rok má 2150*12=25800let. před tím došlo ke změně rotace země, tohle je uvedeno v Čínských sbírkách o rozsáhlých potopách, také viz Atlantida na západo západo jih od ostrova Madeira. To se stalo asi 30.000 let p.n.l.

Celá kniha zjevení je pouze alegorií pro konec věku Ryb, snaha o nahnání strachu atp.

Jen můj názor

Bible je plná rozporů jen se stačí prohlédnout mé příspěvky.

Nebo že by Noe se stavil do austrálie pro klokany, do Číny pro koalu, a pro zvířata žijící na americkém kontinentu?

Byl Adam a Eva, měli Kaina a Ábela ... a co dál? Kain a Ábel zasívali do země jako Onan? Děti vyrostli jako kukuřice

pozvolna nastává zásadní zlomová doba. Posun jarního bodu ze souhvězdí proti sobě plovoucích Ryb, které představují dualismus a konflikt, do souhvězdí Vodnáře, poukazuje na „axiální“ okamžik, kdy započne proměna celého lidstva a nevídaný paradigmatický posun. a do toho Matouš 28:20, Budu s Vámi až do skonání tohoto věku "ryb"

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

věk - prosím o Váš názor Empty Re: věk - prosím o Váš názor

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 3 1, 2, 3  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru