Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

věk - prosím o Váš názor

+6
zbysek
Patrobas
candy
kovboj
Martin Cibulka
A6zvolen
10 posters

Strana 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next

Goto down

věk - prosím o Váš názor - Stránka 2 Empty Koperník by se divil...

Příspěvek  kovboj 1/8/2009, 20:03

První nesmysl je o cizoložnici, druhý je kdo zaznamenal rozhovor Satana a Ježíše na poušti
Nemůžeš upřesnit, kde v evangeliu Marka jsou tebou uvedené nesmysly?
Zjevení je alegorie a jinotaj psaný člověkem
,
Zjevení má název od toho, že Bůh chce něco lidem ZJEVIT, ne zatajit, není to tedy jinotaj.Základní pravdy bible, které stačí ke spasení, pochopí i malé dítě.

Zamysli se nad tímto veršem: A veliký drak, ten dávný had, zvaný ďábel a satan, který sváděl celý svět, byl svržen na zem a s ním i jeho andělé.
1. osoba A veliký drak, ten dávný had, zvaný ďábel
2. osoba Satan (odpůrce) který sváděl celý svět, byl svržen na zem a s ním i jejich andělé.
No, je potřeba se na čtení soustředit. Mluví se přece pořád o jedné bytosti, ne o dvou.
Vlastně kniha zjevení jako jediná vypráví o mukách, které člověka neminou, protože zákonu nelze źcela vyhovět.
Člověk, který svůj život odevzdá Bohu, není odsouzen.J 3:16-18;Sk 10:43
Sluneční věk má 2150let a jde o třetí rotaci země, to znamneá u kterého souhvězdí vychází slunce, za 150 let se přesune z Ryb do vodnáře... už tam skoro je
.
No, nedávno zastánci New Age tvrdili, že je to jen 2000 let a nastane to na přelomu tisíciletí.Ale budiž...Ty věříš v geocentrickou soustavu-to, že je Země středem Vesmíru? Jinak totiž nelze věřit, že se Slunce někam posouvá a už vůbec ne do nějakého náhodného seskupení hvězd, kterému jsme na Zemi dali název "souhvězdí Ryb".
započne proměna celého lidstva a nevídaný paradigmatický posun
No, hlavně aby "paradigmatický posun" nezačali vykonávat příslušníci New Age odstraňováním svých odpůrců, jak už dnes slibují.
Nebo že by Noe se stavil do austrálie pro klokany, do Číny pro koalu, a pro zvířata žijící na americkém kontinentu
A nebyla náhodou země celistvá a pak teprve rozdělena na kontinenty? Gen 10:25
A co když Bůh sám zvířata do archy přivedl, Noe by tak nemusel lítat po zeměkouli s klecemi a uspávacími puškami.
Bible je plná rozporů jen se stačí prohlédnout mé příspěvky.
Tvé příspěvky jsou plné rozporů, jen si stačí pořádně prohlížet bibli.
kovboj
kovboj

Poeet p?íspivku : 383
Reputace : 0
Body : 284
Registration date : 20. 04. 08

Návrat nahoru Goto down

věk - prosím o Váš názor - Stránka 2 Empty Re: věk - prosím o Váš názor

Příspěvek  A6zvolen 1/8/2009, 21:56

Nemá smysl s tebou argumentovat, protože žádné argumenty nepředkládáš, snažíš je jen shazovat to co se ti nehodí do krámu a jen omíláš své myšlenky pořád dokola aniž bys to zdůvodnil.

Bible je plná rozorů o tom není pochyb, v jedné kapitole se píše myšlenka, která je o další tři zpochyběna, jednou je otec Jákob, pak Heli, jednou zradil Ježíše Jidáš, jindy Ježíš na vojáky volal, když ti tu vypíšu co tam nesedí, neodpovíš jinak než Tvé příspěvky jsou plné rozporů, jen si stačí pořádně prohlížet bibli.

Marek 10:12 a jestliže manželka propustí svého muže a vezme si jiného, dopouští se cizoložství.“ To napsal kdo?

Tvoje manipulace se Sluncem je přímo učebnicová, zkus přečíst znovu, přemýšlej, nemaipuluj a nepřetáčej. Psal jsem zcela jiné věci. Asi o tom nic nevíš a potom se tu ztrapńuješ, Slunce vychází na pohled pozorovatele u jiného souhvězdí, Tato změna je jednou za 2150let.

píšeš A nebyla náhodou země celistvá a pak teprve rozdělena na kontinenty? Gen 10:25. Heberovi se narodili dva synové: jméno jednoho bylo Peleg (to je Rozčlenění) , neboť za jeho dnů byla země rozčleněna; a jméno jeho bratra bylo Joktán.

Rozčleněna na co? Na věky, na světadíly, na území...
Třeba to mysleli jako země rovná deska a slunce tahalo po nebi Nebeské spřežení. To už tu bylo skoro 1500let. Jmenovalo se to tmářství.

Podívej vidíš souvislosti podle svého klíče, já podle jiného.

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

věk - prosím o Váš názor - Stránka 2 Empty Re: věk - prosím o Váš názor

Příspěvek  zbysek 1/8/2009, 22:53

A6zvolen napsal:Tvoje manipulace se Sluncem je přímo učebnicová, zkus přečíst znovu, přemýšlej, nemaipuluj a nepřetáčej. Psal jsem zcela jiné věci. Asi o tom nic nevíš a potom se tu ztrapńuješ, Slunce vychází na pohled pozorovatele u jiného souhvězdí, Tato změna je jednou za 2150let.
Argumenty k souhvězdím. Přijmeme-li jako platný model, že Země se otáčí kolem Slunce, Slunce zas kolem středu galaxie, galaxie se pak pohybuje v rámci dalšího celku, pak z toho plyne, že to, co dnes chápeme jako souhvězdí, se v čase mění. A to tak rychle, že před 20 tisíci lety bylo uskupení hvězd viditelně jiné než dnes (ne zcela, ale s měřitelnými posuny). Z toho následně plyne, že souhvězdí se nemohou opakovat v nějakých cyklech. Jediným způsobem, jak se z tohoto nepříjemného modelu vyvléct, je, prohlásit vesmír minimálně za heliocentrický a uskupení hvězd za stálé. Nevím však, jak by se ti to při dnešním stupni poznání a možnostech měření podařilo prosadit.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

věk - prosím o Váš názor - Stránka 2 Empty Boží slovo je kladivem Jer 23:29

Příspěvek  kovboj 2/8/2009, 10:03

Knihu zjevení beru s velkým odstupem, to stejné je evangelium marka, kde jsou psány nesmysly.
Mohl by jsi alespoň 2-3 nesmysly uvést?
Dlužíš odpověď na mou otázku!
písmo vzniklo asi před 5000 lety v Mezopotámii. Odkud jsi vzal informaci, že jsou tak staré?
A co odpovědet na další otázku!
V minulém příspěvku jsi tvrdil, že věk vodnáře je od roku 2150-4300(n.l.), tak jak mohou být židovské knihy napsány v době vodnáře před 25700 lety?
Dlužíš vysvětlení tohoto rozporu!
Bible je plná rozorů o tom není pochyb, v jedné kapitole se píše myšlenka, která je o další tři zpochyběna, jednou je otec Jákob, pak Heli,
Jaký text bible máš na mysli?Kdo to je Heli?
jednou zradil Ježíše Jidáš, jindy Ježíš na vojáky volal,
Jakou má zrada Jidáše souvislost s voláním Ježíše na vojáky?
Marek 10:12 a jestliže manželka propustí svého muže a vezme si jiného, dopouští se cizoložství.“ To napsal kdo?
No přece autor evangelia Marek, který zaznamenal slova Ježíše.
Slunce vychází na pohled pozorovatele u jiného souhvězdí, Tato změna je jednou za 2150let.
Zemská osa trochu kolísá a to má za následek precesní pohyb.Ten je sice malý, ale způsobuje, že se souhvězdí neustále malinko posunují a astrologové mohou své výpočty hodit do koše.To ovšem babylonští astrologové kdysi nevěděli.."Vycházení slunce" v jiných souhvězdích za 2150 let funguje za předpokladu, že učiníme Zemi středem vesmíru.To ale moderní poznatky zcela vyvrátily, naše Země a sluneční soustava je pouze na okraji jedné obyčejné galaxie.Zastánci New Age sice přejali babylónské praktiky, ale některé věci prostě nedomysleli.
Rada na závěr z bible:
Posvěť je pravdou; tvoje slovo je pravda. Jan 17:17
Ježíš jasně říká, že Boží slovo je pravda.Toto slovo má moc bořit lidské výmysly(2.Kor 10:4)Učiň z něho měřítkem pro lidské(i vlastní) názory a zažiješ osvobozující Boží moc. Vypořádej se s knihami, které se zabývají věcmi, které odvádějí od pravého Boha(Sk 19:19).Modlí se za Tebe Kovboj.
kovboj
kovboj

Poeet p?íspivku : 383
Reputace : 0
Body : 284
Registration date : 20. 04. 08

Návrat nahoru Goto down

věk - prosím o Váš názor - Stránka 2 Empty Re: věk - prosím o Váš názor

Příspěvek  A6zvolen 2/8/2009, 11:56

Kovboj

Stačí číst - což neumíš, teď jsi to dokázal. Jen budu kopírovat z mého mejlu

a/ První nesmysl je o cizoložnici, druhý je kdo zaznamenal rozhovor Satana a Ježíše na poušti,
v mejlu předešlém znovu opakuji Marek 10:12 a jestliže manželka propustí svého muže a vezme si jiného, dopouští se cizoložství.“ To napsal kdo? Ten kdo tam nežil?

písmo vzniklo asi před 5000 lety v Mezopotámii. ??? Odduk máš tu informaci???
Odkud jsi vzal informaci, že jsou tak staré? Psal jsem o prvních knihách které pochází zřejmě z věku Vodnáře tzn -25650let

Sluneční rok má 25800 let, zatím podle všech, mimo tebe. Dělí se na 12 měsíců, někdo říká věků které mají 2150let.

Píšeš: Jakou má zrada Jidáše souvislost s voláním Ježíše na vojáky?

Celkem zásadní, pak neplatí o 30 střibrných zradě Jidáše a ostatní. Buď Ježíš Vojáky volal nebo Ho Jidáš zradil polkibkem.

Píšeš: No přece autor evangelia Marek, který zaznamenal slova Ježíše.
autor je pan pohádka, tohle nemohlo platit.

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

věk - prosím o Váš názor - Stránka 2 Empty Koperník by spíše plakal

Příspěvek  kovboj 2/8/2009, 12:58

Marek 10:12 a jestliže manželka propustí svého muže a vezme si jiného, dopouští se cizoložství.“ To napsal kdo? Ten kdo tam nežil?
A odkud máš informaci, že autor evangelia Marka"tam" nežil? A co je nejasného v textu?
Psal jsem o prvních knihách které pochází zřejmě z věku Vodnáře tzn -25650let
Seriózní archeologie dokázala, že písmo je velkolepým vynálezem kultury v Mezopotámii. Nejstarší památky v piktografickém písmu jsou staré asi 5000 let, s tím asi mnoho nenaděláš.Proto "první knihy" z "věku Vodnáře", staré 25650 let, je jen (be)zbožné přání vyznavačů New Age.
Sluneční rok má 25800 let, zatím podle všech, mimo tebe
Spíše se jedná o tzv.platónský rok.Má souvislost s precesí, tedy kolísáním zemské osy.Starověcí astrologové věřili, že je možné rozdělit zdánlivý roční pohyb slunce mezi souhvězdími na 12 dílů, ovšem neměli znalosti a prostředky na to, aby dokázali vypočítat cyklus "slunečního" roku, tento pojem se objevuje až po rozvoji matematiky a astronomie v moderní době. Ovšem pohybem zemské osy došlo i k zploštění ekliptiky a mezi 12 dílů se dostal i Hadonoš, s čímž ovšem astrologové nepočítali.Navíc, jak jsem už uvedl, vše funguje za předpokladu, že věříš v geocentrickou soustavu, jak stále dokazuješ.Z toho astrologie totiž vychází, ale Koperník již před 400 lety dokázal, že takto vesmír nevypadá.Pak vlastně Slunce žádnými souhvězdími neprochází, protože okolo Slunce obíhá Země a ne naopak.Jak jsem už psal, astrologové dali na svoje smysly, které je oklamaly a kdybychom neměli dobrou matematiku, věřili bychom tomu, že Slunce obíhá okolo Země, dodnes.Navíc astrologie věří, že planety a hvězdy mají "vědomí" a ovlivňují náš život.
Buď Ježíš Vojáky volal nebo Ho Jidáš zradil polkibkem.
Vojáci byli pouze vykonavatelé rozsudku, Jidáš zradil, Pilát selhal.To neznamená,že nemají svůj díl odpovědnosti, Pán jednou vše spravedlivě posoudí.Jaký v tom vidíš problém?
Stačí číst - což neumíš, teď jsi to dokázal.
Žádal jsem Tě o odkazy na Tvá tvrzení, že bible je plná nesmyslů, na texty, které máš na mysli.Spíše vidím, že nepozorně čteš Ty sám, navíc mám otazník nad nedotaženými myšlenkami v Tvých příspěvcích,ignorování otázek a překlepy.
Poslyš, nevím, jak ´jsi se dostal k takovému postoji k bibli, Bůh to vše ale ví. Jen Tě chci vyzvat, aby jsi "nepil" zakalenou vodu, ale vodu "živou", Boží slovo.Je třeba si otevřeně říci, že skutečný autor astrologických nauk je nepřítel spasení-satan.Ten se snaží, aby člověka odvedl od Boha a spasení, které Bůh chce dát každému.Protože nám Bůh dal svobodu, můžeš tuto nabídku přijmout či odmítnout.
kovboj
kovboj

Poeet p?íspivku : 383
Reputace : 0
Body : 284
Registration date : 20. 04. 08

Návrat nahoru Goto down

věk - prosím o Váš názor - Stránka 2 Empty Re: věk - prosím o Váš názor

Příspěvek  A6zvolen 2/8/2009, 20:06

Prostě si v té bible hledáš své, pro mě buď platí to, že ho políbil - zradil nebo Ježíš na ně volal a tím se sám prozradil a o žádnou zradu nešlo. Pokud to chápeš jinak, nemá smysl se s tebou o tom bavit, si jeden z těch kteří si dokládají své myšlenky biblí a pokud bible píše rozpor, mlží.

Prostě taková manželka a prvé nemohla se rozvést, to mohli jen muži a za druhé by ji ukamenovali.

Píšeš: Nejstarší památky v piktografickém písmu jsou staré asi 5000 let,
já ti odpovídám, nesouhlasím. Odkud tyto hlouposti čerpáš?

Píšeš: Spíše se jedná o tzv.platónský rok. Odpovídám ne nejedná. To o čem píšeš ty, je zcela zcestné.

Píšeš: Žádal jsem Tě o odkazy na Tvá tvrzení, že bible je plná nesmyslů, na texty, které máš na mysli.Spíše vidím, že nepozorně čteš Ty sám, navíc mám otazník nad nedotaženými myšlenkami v Tvých příspěvcích,ignorování otázek a překlepy.

Ne nesouhlasím:
Koukni se do historie této debaty, je tam toho dost.

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

věk - prosím o Váš názor - Stránka 2 Empty Re: věk - prosím o Váš názor

Příspěvek  zbysek 2/8/2009, 20:07

A6zvolen napsal:Sluneční rok má 25800 let, zatím podle všech, mimo tebe. Dělí se na 12 měsíců, někdo říká věků které mají 2150let.
Podle kterých "všech"? Jedině dle astrologů. Protože jinak rok znamená dobu oběhu kolem centra, v případě Slunce je to kolem středu galaxie, což trvá něco přes 200 milionů let.
Pokud se pokusíme vzít v úvahu Platonický rok, pak ani to nefunguje, protože vychylování zemské osy je nepravidelné. Například nedávné velké zamětřesení v Pacifiku odchýlilo zemskou osu o několik centimetrů. Podobně působí i srážky s velkými tělesy.
A nemluvě o dříve uvedeném faktoru proměny pozorovaného uskupení hvězd z pohledu ze země.
Suma sumárum, věky dle astrologických souhvězdí, tak jak je známe dnes (souhvězdí), se v našem uspořádání vesmíru opakovat nemohou.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

věk - prosím o Váš názor - Stránka 2 Empty Nabízím konec debaty

Příspěvek  A6zvolen 2/8/2009, 22:17

Zbyšku běžte si něco přečíst, kupte si o tom knihu, dívejte se, zajímejte.

já jsem nabízel tuto debatu ukončit.

Kovboj jen mlží, píše jen co se mu hodí, zbytek neslyší, toto není dávno dialog, ale mnoho monologů plných manipulace o tom, že Vaše pravda je v autoritě, když to já se snažím hledat autoritu v pravdě. Když napíšu že Adam a Eva měli dva syny Kaina a ábela a jak se tedy narodili další děti, tak proč na tuto otázku NENÍ BIBLICKY ODPOVĚZENO.

Proš Kovboj furt lže o neskonalé dokonalosti Bible, kdy je tam psáno hromada nesmyslů, které on chápe jako dokonalou pravdu. Pokud mám brát Boha jako neskonale dokonalou osobu, tak Bible je pravý opak dokonalosti.

Nesl svůj kříž a vyšel z města na místo zvané ‚Lebka‘, hebrejsky Golgota.
Cestou potkali jednoho člověka z Kyrény, jménem Šimona; toho přinutili, aby nesl jeho kříž.

Kdo tedy třeba nesl kříž? Ježíš nebo Šimon?

Nebo:
Ano. Řekl zloději, který ho bránil: “Amen pravím tobě, dnes budeš se mnou v ráji.”
Ne. Řekl Marii Magdaléně o dva dny později: “Nedotýkejž se mne; nebo jsem ještě nevstoupil k Otci svému”
Jo nebo ne...

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

věk - prosím o Váš názor - Stránka 2 Empty Re: věk - prosím o Váš názor

Příspěvek  zbysek 2/8/2009, 23:05

A6zvolen napsal:Zbyšku běžte si něco přečíst, kupte si o tom knihu, dívejte se, zajímejte.
Dívám se, zajímám se, snažím se filtrovat fabulace od zjištěných skutečností. Takže doporučuji seznámit se se základy fyziky a astronomie. Tolik k astrologickým věkům.

Ke zbytku se vyjadřovat nechci. A to proto, že Bible je napsána v době a kultuře, která je od nás vzdálená, takže některé věci můžeme snadno chápat (a chápeme) jinak než tehdejší lidé.

Jinak názor na astrology:
Da 2:27 "Daniel králi odpověděl: "Tajemství, na které se král ptá, nemohou králi sdělit ani mudrci ani zaklínači ani věštci ani planetáři."
Astrologové nemají skutečné a plné pochopení, jaké dává Bůh. K ničemu nepotřebujeme počítat roky, už mnoho skupin na to dojelo (včetně Svědků). Co mohl Ježíš myslet těmi věky? Je to zcela lhostejné, pokud Ježíše nepřijmeme jako svého Pána a pokud nám bude chybět láska. A pokud nám toto nechybí, i pak je to lhostejné, protože ti, kteří mu patří, poznají jeho druhý příchod. A nebudou muset nic počítat.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

věk - prosím o Váš názor - Stránka 2 Empty Astrologie

Příspěvek  Černá ovce sboru 2/8/2009, 23:38

Dnes je již obecně známo,že vzájemný pohyb hmoty ve vesmíru je normálním přírodním(fyzikálním jevem).Kakat strachy z božího hněvu při každém zatmění slunce čí měsíce je dnes již překonaný rituál.Během historie už bylo vykoumáno nepřeberné množství numerických spekulací,které nesplnily očekávanou událost.Když Bůh nesdělil datum ani synu,proč by sdělení data šifroval ovlivňováním polohy viditelných vesmírných těles?
Černá ovce sboru
Černá ovce sboru

Male Poeet p?íspivku : 280
vztah k organizaci : Dříve SJ dnes KOZEL,stoupenc GEHENY a věčného zatracení
Reputace : 0
Body : 87
Registration date : 15. 05. 07

Návrat nahoru Goto down

věk - prosím o Váš názor - Stránka 2 Empty Re: věk - prosím o Váš názor

Příspěvek  A6zvolen 3/8/2009, 08:02

Původní dotaz zněl, co znamneá když bible píše,
až do skonání tohoto věku,
mezi věky,
ani v tomto a ani v budoucím věku.

Co to znamená ten věk, proč je to tam psáno tímto způsobem

Nějaké další pohádky, vědecké rozbory, významy knihy, vytrhávání z veršů, prosím nechme stranou.

Píšeš Zbyšku:
Ke zbytku se vyjadřovat nechci. A to proto, že Bible je napsána v době a kultuře, která je od nás vzdálená, takže některé věci můžeme snadno chápat (a chápeme) jinak než tehdejší lidé.

Tohle je ale tvůj alibismus.

S Úctou

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

věk - prosím o Váš názor - Stránka 2 Empty Re: věk - prosím o Váš názor

Příspěvek  zbysek 3/8/2009, 12:43

A6zvolen napsal:Tohle je ale tvůj alibismus.
Kdo bere Bibli doslovně, nutně v ní nalézá rozpory. Kdo si plete Bibli s učebnicí přírodopisu, nachází v ní rozpory. Já chápu Bibli jako sbírku zkušeností mnoha lidí s Bohem, kteří své zkušenosti zapsali tak, jak uměli a jak věcem (i v kontextu své doby) rozuměli. Proto mi nijak nevadí, že každý ji vnímá jinak. Jestliže člověk hledá a nalézá Boha, srovná se to nějak samo (tím neříkám, že to bude mít srovnané stejně jako já). Kdo nehledá Boha, tam je to putna, protože jde zejména o hledání rozporů. Zkrátka, každý si tam najde co chce.

Pokud jde o věky, nevím, co přesně tím Ježíš myslel. Ale jsem přesvědčen, že to neznamená to, cos tu nabídl. Důvody jsem napsal.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

věk - prosím o Váš názor - Stránka 2 Empty Re: věk - prosím o Váš názor

Příspěvek  A6zvolen 3/8/2009, 14:05

podívej, já tu nechci nic devalvovat, jen píšu, že pokud je Bible plná rozporů a je to vlastně soubor knih který někdo určil jako "tyto knihy jsou ty pravé" a ostatní jakoby smrdí, tak to u mě není Boží slovo, ale jen soubor knih, který někdo předurčil ke svému prospěchu - (, někdo zmanipuloval a zkřivil, - ), aby pár lidí si z toho udělalo dobrou živnost, kde při 10 ovečkách máš po deseti desátcích celý plat 1 ovečky - za nic. Platí za to, že oni tomu prostě věří a ty jim vymýváš v pravidelných intervalech mozek a ve své podstatě ty lidi utrvzuješ k neustálému placení.


Myslím že vztah s Bohem má každý individuální.

Život každého člověka předurčují jeho geny a rodiče daným nastavením dítěti to ovlivňuje tvůj osud víc než myslíš.... Pokud budeš vyrůstat mezi psy, budeš štěkat a kousat a nikdo z tebe inženýra neudělá.

Pokud někdo si vymodlil auto, neznamená to že ty ho budeš mít taky. To je obecný problém věřících lidí, že místo individuálního vztahu s bohem hledají obecný model fungování Boha.

Někoho uzdravil Ježíš, jiného Jehova, jiný políbil sochu svatého Hopnašpeka, jinému Pana Mária dala druhou berli zdarma k první.

Něco jiného je zdarvý vztah s Bohem, a něco jiného je vymývání mozků, něco jiného je hledání pravdy v Bibli a nakonec je tu ničemný fanatismus.

Proč to píšu? Protože to tak vnímám, lidé fanatičtí si jen zůžili mantinely do černé a bílé, a jm to náramně vyhovuje

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

věk - prosím o Váš názor - Stránka 2 Empty Re: věk - prosím o Váš názor

Příspěvek  Martin Cibulka 3/8/2009, 16:45

Pro A6zvolena:

Proč zde kdekoho obviňuješ, že žádné argumenty nepředkládá a sám děláš totéž? Stále dokola píšeš, že Bible je plná rozporů, a přesto o žádném rozporu nedokážeš souvisle diskutovat.

Je zbytečné Ti něco vysvětlovat, když o WWW jsi schopen pořád tvrdit, že je to číslo 666. Ačkoliv jsem Tě již v samostatné diskuzi věnované tomuto problému upozorňoval na to, že spočítáním WWW dospěješ tak maximálně k číslici 18, Ty neslyšíš a nereaguješ. Místo toho stále meleš svou i tady. Tak je tomu se všemi Tvými rádoby argumenty. Stále nic konkrétního, jen samé pochybnosti a zpochybňování bez rozumného vysvětlení, jako třeba toto, kdy píšeš (Sat 1 Aug ŕ 21:56):
Marek 10:12 a jestliže manželka propustí svého muže a vezme si jiného, dopouští se cizoložství.“ To napsal kdo?
Není důležité, kdo to napsal, ale zda je informace pravdivá. Mišna potvrzuje, že je, protože obsahuje učení mudrců, písařů a talmudských učenců prvních dvou století n.l. Mišna totiž „poprvé v judaismu přiznává právo ženy žádat o rozvod. Mezi důvody je např. odmítnutí manželských povinností (traktát Ketubot 5:6), ale také násilí a omezení osobní svobody ze strany manžela (Ketubot 7:5).“ (PAVEL SLÁDEK: Malá encyklopedie rabínského judaismu; STR. 189).
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

věk - prosím o Váš názor - Stránka 2 Empty Re: věk - prosím o Váš názor

Příspěvek  A6zvolen 3/8/2009, 17:32

Myslíš že má smysl o tom diskutovat, když se píše jednou Ano a pak NE?

Čtete (všichni) skutečně moje řádky? Nejste neskutečně natvrdlí? Čtete co zde vůbec píšu? Asi ne, jinak bys a ostatní tyto hlouposti nepsali.

S úctou, to co píšeš o 666 je jen tvůj názor se kterým nesouhlasím, takže tvůj recept na to jak to je podle tebe a tvých filtrů a chápání asi neberu, a jde jen o to, jak to podáváš, protože nemyslím že ty bys měl kulaté razítko s nápisem recept na pravdu. z tvých řádků cítím neochotu diskutovat ale pouze poskytovat své myšlenkové vzorce

Pokud zde píšu jasně úryvky bible - je dle tebe nic konkrétního, tak nechápu jak pak mám chápat tvé rozumné vysvětlení...

To vysvětlení bude dle Homiletických výkladů Bible? Jak se co komu hodilo a jak si to spojil a teď mu to náramně vychází?

Co vlastně chcete? Nabízel jsem, že to vidím jinak a VY hned jak to vidím špatně a VY máte tu jedinou pravdu a když nejde prokázat, tak zhazujete to co jsem napsal. Ale já nechci konfrontaci.

Pletu se?

Nechcete si znovu přečíst co jsem psal A VYJÁDŘIT SE K MÝM UVEDENÝM BIBLICKÝM NESMYSLŮM?

Já jsem rozpory uvedl, já je napsal, co uděláš ty.... napíšeš že tam nejsou anebo teda mi k těm rozporům už konečně něco uvedeš, ještě jste nenapslali nic. Pořád tanec okolo, máš (máte) slovo ...

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

věk - prosím o Váš názor - Stránka 2 Empty Navrhuji ukončit debatu

Příspěvek  kovboj 3/8/2009, 18:23

Když napíšu že Adam a Eva měli dva syny Kaina a ábela a jak se tedy narodili další děti, tak proč na tuto otázku NENÍ BIBLICKY ODPOVĚZENO.
Po zplození Šéta žil Adam ještě osm set let a zplodil syny a dcery. A co takhle Gen 5:4 ?
Nesl svůj kříž a vyšel z města na místo zvané ‚Lebka‘, hebrejsky Golgota.
Cestou potkali jednoho člověka z Kyrény, jménem Šimona; toho přinutili, aby nesl jeho kříž.
Kdo tedy třeba nesl kříž? Ježíš nebo Šimon?
Maminka nesla svůj nákup a vyšla z Tesca na místo zvané autobusová zastávka, anglicky "stop bus ".
Cestou potkala svého syna Šimona, toho přinutila, aby jí vzal její těžký nákup.
Kdo tedy nesl nákup? Maminka nebo Šimonek?
Píšeš: Nejstarší památky v piktografickém písmu jsou staré asi 5000 let,
já ti odpovídám, nesouhlasím. Odkud tyto hlouposti čerpáš?
Stejně jako drtivá většina lidí z četby knih z Okresní knihovny. Za všechny např.z " Encyklopedie starověkého Předního východu", nakladatelství Libri, kolektiv autorů. A odkud čerpáš Ty informace, že máme k dispozici knihy staré 25000 let?
Píšeš: Spíše se jedná o tzv.platónský rok. Odpovídám ne nejedná. To o čem píšeš ty, je zcela zcestné.
Tak to bys měl vysvětlit panu Kleczekovi, autorovi "Velké encyklopedie vesmíru", Academia 2002.Tam je totiž vysvětlení tohoto pojmu. Jinak je možné navštívit "Wikipedii" na netu.
anebo teda mi k těm rozporům už konečně něco uvedeš, ještě jste nenapslali nic. Pořád tanec okolo
Bez komentáře...
kovboj
kovboj

Poeet p?íspivku : 383
Reputace : 0
Body : 284
Registration date : 20. 04. 08

Návrat nahoru Goto down

věk - prosím o Váš názor - Stránka 2 Empty Re: věk - prosím o Váš názor

Příspěvek  candy 3/8/2009, 18:31

Víš to máš těžký, nevšiml jsem si A6zvolen jestli jsi zde uváděl jaký je tvůj vtah k organizaci NSSJ, ale to je jedno jen proč to píši. Útočíš, nebo útočíte tu na sebe navzájem, ale M.C. a Zbyšek byli členy této organizace a zřejmě jim připomíná, co tu předvádíš, manipulativní jednání, vyučování této organizace, proto jim odpusť že reagují jak reagují. Nedávno na jednom shromku (místo kde se SJ setkávájí tedy shromáždění v sále Království) byl aniž by si to posluchači uvědomovali také přímo z pódia vykládán rozpor protože uváděli pasáž z bible
Sk 4,9. Poněvadž jsme dnes vyslýcháni pro dobrý skutek při nemocném člověku, kterým byl uzdraven,
10. ať je známo vám všem i všemu lidu Izraele, že ve jménu Ježíše Krista Nazaretského, kterého jste vy ukřižovali, jehož Bůh vzkřísil z mrtvých, skrze toho stojí před vámi tento člověk zdravý.
11. To je ten 'kámen, zavržený vámi staviteli, který se stal hlavním kamenem klenby'.
12. A v nikom jiném není spasení, protože lidem není dáno jiné jméno pod nebem, v němž bychom měli být spaseni."
Jestli jsi četl pozorně a pochopil ji kontext tak ten říká, že ve 12 verši tím jménem má být Ježíš Kristus. Ale je zvláštní, že něco takového VRO (označení pro šéfy v USA, kteří o sobě tvrdí, že je vede Pán) napíše ve svém časopise, který SJ studují "pečlivě" takový rozpor, protože když si přečteš
Řím 10,9. Vyznáš-li svými ústy Pána Ježíše a uvěříš-li ve svém srdci, že ho Bůh vzkřísil z mrtvých, budeš spasen.
10. Srdcem se totiž věří ke spravedlnosti a ústy se vyznává ke spasení.
11. Vždyť Písmo říká: "Nikdo, kdo v něj věří, nebude zahanben."
12. Není totiž rozdílu mezi Židem a Řekem, neboť tentýž Pán všech je bohatý ke všem, kdo ho vzývají.
13. Neboť "každý, kdo by vzýval jméno Pána, bude spasen."
bude ti jasné, že tento překlad chápe kontext a uvádí ve verši 13 správně, že kdo vzývá jméno Pána (chápej JK) má být spasen-zachráněn. Ale v překladu SJ PNS (Překlad nového světa) uvádí ve verši třináctém něco jiného, totiž že kdo vzývá Jehovovo jméno má být zachráněn-spasen. Ale jak je u SJ běžné tento verš tedy Řím 10,13 neuvedli ve svém časopise u textu Sk 4, 12 proč asi, protože by to mohlo někoho trknout, že na jedné straně uvádějí a komentují pasáž ze Skutků apoštolů pravdivě, ale v dopise Římanům to sami popírají, tak to jen tak naokraj.

Proto jsem to tu uvedl aby jsi chápal trošičku reakci těchto mužů-bratrů.

P.S. Nechci být jejich obhájcem, ale zrovna mi to tak přišlo a proto o tom píši.

candy

Male Poeet p?íspivku : 600
Reputace : 0
Body : 485
Registration date : 04. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

věk - prosím o Váš názor - Stránka 2 Empty Re: věk - prosím o Váš názor

Příspěvek  A6zvolen 4/8/2009, 00:28

děkuji Candy. Jasné výstižné a pravdivé.

Bůh s tebou.

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

věk - prosím o Váš názor - Stránka 2 Empty Re: věk - prosím o Váš názor

Příspěvek  Martin Cibulka 4/8/2009, 09:12

Pro A6zvolena, který napsal:
Myslíš že má smysl o tom diskutovat, když se píše jednou Ano a pak NE?
Neupřesnil jsi, co máš na mysli. Nicméně o jednom takovém údajném příkladu se rozepsal „kovboj“ a ptal se Tě: „Kdo tedy nesl nákup? Maminka nebo Šimonek?“ Zatím jsi neodpověděl.
Čtete (všichni) skutečně moje řádky? Nejste neskutečně natvrdlí? Čtete co zde vůbec píšu? Asi ne, jinak bys a ostatní tyto hlouposti nepsali.
Z výše uvedeného je zřejmé, že nejen já, ale i ostatní čtou Tvé řádky pozorně, ale natvrdlý jsi především Ty. Nejen, že neodpovídáš a nereaguješ na to, co Ti kdo píše, ale jen hystericky vykřikuješ, že ostatní píší hlouposti.
S úctou, to co píšeš o 666 je jen tvůj názor se kterým nesouhlasím, takže tvůj recept na to jak to je podle tebe a tvých filtrů a chápání asi neberu, a jde jen o to, jak to podáváš, protože nemyslím že ty bys měl kulaté razítko s nápisem recept na pravdu. z tvých řádků cítím neochotu diskutovat ale pouze poskytovat své myšlenkové vzorce
Nemáš žádnou úctu. Kdybys ji totiž měl, napsal bys, proč nesouhlasíš. Neochota diskutovat je od samého počátku především Tvůj problém. Jsou to totiž tvé vlastní filtry chápání, které Ti brání diskutovat o čemkoliv. Sám nemáš „kulaté razítko s nápisem recept na pravdu“ a po jiných bys ho chtěl?
Pokud zde píšu jasně úryvky bible - je dle tebe nic konkrétního, tak nechápu jak pak mám chápat tvé rozumné vysvětlení...
Žádné jasné úryvky Bible zde nepíšeš. I z té rádoby citace Marka 10:12 není zřejmé, z jakého překladu vycházíš a proč. Také doposud není zřejmé, co je tedy podle Tebe vlastně v tom Markovi 10:12 špatně.
To vysvětlení bude dle Homiletických výkladů Bible? Jak se co komu hodilo a jak si to spojil a teď mu to náramně vychází?

Co vlastně chcete? Nabízel jsem, že to vidím jinak a VY hned jak to vidím špatně a VY máte tu jedinou pravdu a když nejde prokázat, tak zhazujete to co jsem napsal. Ale já nechci konfrontaci.

Pletu se?
Ano, pleteš se. Ty jsi zde nabídl homiletický výklad Bible ohledně věků, kterému dáváš přednost, a když Ti oponenti vysvětlí, proč s tímto výkladem nesouhlasí, obviňuješ je ze shazování toho, co jsi napsal, a hlásání té jediné pravdy. Jestliže jsi nechtěl žádnou konfrontaci, pak jsi neměl vstupovat do žádné diskuze. Konfrontace je totiž nedílnou součástí každé diskuze.
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

věk - prosím o Váš názor - Stránka 2 Empty Re: věk - prosím o Váš názor

Příspěvek  A6zvolen 4/8/2009, 10:09

Děkuji Martine, napsal si to velmi výstižně, včetně odpovědí na biblické nesmysly, že mě to nenapadlo dřív, že zde se na cokoli ptát je úplná blbost. Si skvělý manipulátor, který bude věčně obviňovat oblbovat, slovíčkařit, ale nikdy neodpovídat k věci.

S takovými lidmi je radost si povídat ... děkuji za tvůj čas. Přeji ti mnoho Osobnostní plnosti a otevřenosti, ať ti slunce svítí a vše ti osvěcuje, neb žít ve tmách nemusí být prospěšné tvému vědění.

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

věk - prosím o Váš názor - Stránka 2 Empty Re: věk - prosím o Váš názor

Příspěvek  Styvi 16/9/2009, 19:47

Dobrý den.
Já nechápu co se to děje ? Proč na A6zvolen tak útočíte argumenty bible ?
Opravdu to nechápu ? Jestli A6zvolen nevěří bibli – tak je nemožné mu něco dokazovat bibli. Dokazovat – dokazovaným je nepřípustné.

Já beru v potaz ,že některé rozpory které uvádí – podle mě taky nejsou rozpory.
Třeba věc kdo nesl kříž ? No já to chápu tak ,že ho nesl Ježíš – ale bylo zřejmé ,že vzhledem k útrapám které zažil by už nebyl schopen ho fyzicky unést ,tak ho nesl Šimon. Já v tomhle problém nevidím.

Ale jinak musím říct ,že otrocky všemu věřit v bibli – taky jaksi nemohu brát za své. Pokud bych to vzal totálně jako nevěřící – tak bych asi těžko uvěřil ,že Adam a Eva by rozšířili celé lidstvo. Muselo by docházet k degeneraci genetické. A nebo ,že do Archy se vešla veškerá zvířata. Berte třeba knihu Zjevení – bylo by myslím i těžko dokázat ,že se jednalo o apoštola Jana který to psal. Je třeba brát v potaz ,že by musel mít přes 100 let. A co jeho zdravotní stav – máte zato ,že v tak pokročilém věku by byl schopen psát vše s jasnou hlavou ? A je fakt ,že věci které psal se v podstatě hodí na každou dobu. A vy chcete aby nevěřící člověk tomu věřil ?

Já se nechci pouštět do nalézání biblických sporů. To je vše závislé na víře. Jenže pokud A6zvolen v bibli nevěří – tak je nemožné ho přesvědčovat o pravdě s bible.
Dokazujte mu pravdivost bible – nebiblickým materiálem.

Přeji hezký den.
Styvi
Styvi

Male Poeet p?íspivku : 450
Age : 64
vztah k organizaci : Už žádný
Reputace : 2
Body : 451
Registration date : 30. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

věk - prosím o Váš názor - Stránka 2 Empty Re: věk - prosím o Váš názor

Příspěvek  A6zvolen 17/9/2009, 16:17

Styvi

Ahoj (teda dle fotky seš formát Semjona Mogileviče) - nebo radši Very Happy Dobrý den.

Já jsem taky Bibli vnímal jako jeden ucelený celek, který dává jednoznačnou myšlenku, jenže jsem udělal asi tu chybu, že jsem si nechal nalívat rozumy z více stran a to u mě otevřelo dveře k otázkám o až tak naprosto šíleně odlišných výkladů té které církve. Začal jsem vidět různé mentorace, manipulace no, řeknu to jinak, začal jsem vidět nějakou "církevní NLP" Rolling Eyes . To mě úplně posadilo, protože NLP mnoho lidí vidí jako nečisté a nepoctivé. Taky je potřeba napsat, že já vnímám rozdíl mezi Duchem svatým a trans-personálními vjemy, vazbami apod. Nechápal jsem to, říkal Bohu: Bože je to co ti "kněží - vedoucí" s těmi lidmi dělají, poctivé? Nechtěl jsem být ve vzdoru a začal jsem Bibli číst, používat výkladové slovníky, hledal jsem postavy i v jiné literatuře a můj domeček z karet se prostě zhroutil.
Já mám problém to číst, protože takový odkaz, který nám dává Bible nemůže být myšlen vážně. To jsou příběhy, které se někde povídali a pak sepsali jak to někdo viděl (nebo jak to chtěl vidět) jeho očima, posbírané kde všude možně a provázané.

Nějakým způsobem, hledám cestu zpět, ale našlapuji velmi opartně

jocolor

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

věk - prosím o Váš názor - Stránka 2 Empty Re: věk - prosím o Váš názor

Příspěvek  Martin Cibulka 18/9/2009, 09:59

Pro Styviho, který napsal:
Jestli A6zvolen nevěří bibli – tak je nemožné mu něco dokazovat bibli. Dokazovat – dokazovaným je nepřípustné.

Jenže pokud A6zvolen v bibli nevěří – tak je nemožné ho přesvědčovat o pravdě s bible.
Dokazujte mu pravdivost bible – nebiblickým materiálem.
Nemyslím si, že by k nějakým nepřípustnostem vůči Zvolenovi došlo. Pokud jsem argumentoval Biblí, tak proto, že její text byl interpretačně překrucován. Jinými slovy, Zvolen tvrdil, že v Bibli je něco, co tam ve skutečnosti není. V ostatních případech mu byla pravdivost Bible dokazována nebiblickým materiálem – Kovboj např. použil příměr o mamince, která nesla nákup z Tesca, já jsem poukazoval na to, že již Mišna přiznává ženám právo žádat o rozvod, nebo jsem vysvětloval, proč podle gematrie nemůže být výraz WWW číslicí 666.
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

věk - prosím o Váš názor - Stránka 2 Empty Věk..

Příspěvek  Jesen 18/9/2009, 22:58

Pokud bude člověk otevřeně číst Bibli, nemůže se vyhnout zřejmým rozporům, nejasnostem, věcem, které nejsou jednoznačně vysvětlitelné a jejichž interpretace může být různá. Když mi bylo kolem 15 let četl jsem si poctivě knihy Paralipomenon a Královské. Velice pracně jsem některé rozpory vysvětloval sám sobě. Daleko později jsem si řekl, že to bere sílu a víru, a tak jsem raději hluboce nezkoumal. Když k tomu připočítám různé překlady a jejich nepřesnosti, pak je objasnění´řady věcí velmi obtížné, neli nemožné. Osobně mohu doporučit vycházet z toho, co každý člověk vidí kolem sebe. Tj. zázrak přírody a života jako takového. Z tohoto poznatku vychází existence Stvořitele. Otázkou je, zda se o lidstvo zajímá nebo ne. Co je ale povzbuzující je to s čím přišel JK. to jest se zákonem lásky. Každý normální člověk touží po spravedlnosti a pěkném chování mezi lidmi. JK lidem ukázal, že to jde. Je to dobrý příklad následování. Vidím smysl života chovat se slušně k ostatním lidem, pokoušet se napodobovat dobré příklady z ranných křesťanských dob popsaných v NZ, radovat se s přáteli a hlavně se věnovat své rodině, dětem. Bůh se nemůže zlobit na člověka, jestliže přesně nerozpoznal, jak PŘESNĚ se chovat, protože jako nedokonalí tvorové nemáme jednoduchý a prostý návod. Po smrti můžeme být jedině příjemně překvapeni. Proto se A7zvolene netrap záležitostmi, které nejsou jednoznačně vysvětlitelné a mohou vést k řadě výkladů ( zase od lidí ).

Jesen

Male Poeet p?íspivku : 572
vztah k organizaci : odešel od lidské organizace SJ, v duchu ne od jejích obětí
Reputace : 0
Body : 563
Registration date : 06. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

věk - prosím o Váš názor - Stránka 2 Empty Re: věk - prosím o Váš názor

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru