Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Je Písmo Sväté naozaj sväté?

+12
candy
jája
Melissa
fatima
sazeč
Martin Cibulka
zbysek
witness
A6zvolen
kovboj
Jesen
markus
16 posters

Strana 5 z 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Goto down

Je Písmo Sväté naozaj sväté? - Stránka 5 Empty Re: Je Písmo Sväté naozaj sväté?

Příspěvek  A6zvolen 18/10/2009, 13:01

Opět ses witnessi projevil ve výši své inteligence. Nemusíš až tak moc nám opakovat a dávat neustále najevo jaká že ta tvoje inteligence až k teatrálním překvapením skutečně je.

Candy.
Tady jsem měl pocit že vedeme debatu v horizontální rovině, ta ale nikam nevede, protože každý máme své předpoklady na kteřých stojíme a o ty se vlastně přeme a přetlačujeme. Pohled z vrchu je ten skutečný uchopitelný a na Witnessovi je vidět jak až může být zarytý obdivovač neskutečně naivních myšlení, které minimálně 500 let se postupně dokládají, že jde o jeden klam za druhým. Za tuto dobu dokonce církev ve jménu Boha došla až k takovým tmám, že nazvala historické knihy satanovým dílem a dnes 2009 jsou tu neochvějní hráči Biblických příběhů. Vlasntě neustálým opakováním dokonalosti bible, jsem přišel na neskutečnou manipulaci a vlastně jsem vděčný že byl někdo kdo mě donutil tu knihu číst a dojít a ž k těmto uchopitelným závěrům.

Poslední dobou mám dojem z verše Budu s vám až do skonání věku dojem, až kam věda v poznání vlastně dojde, jestli nedojde až tam, že vlastně zjistíme že s koncem věku skončí některé naše předpoklady.

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Je Písmo Sväté naozaj sväté? - Stránka 5 Empty Re: Je Písmo Sväté naozaj sväté?

Příspěvek  witness 18/10/2009, 15:23

candy napsal:
Prostě předřečník je v tom stále až po uši.
V čem?
Nemusím s druhou stranou souhlasit, ale také jej nemusím snižovat nebo mít převahu, což je běžný komunikační způsob u SJ když jednají s někým kdo jim ukazuje jak jsou mimo.
Nesmíš zaměňovat snižování druhého a přirozenou snahu ukázat tomu,
kdo má slabiny ve svém uvažování či jednání, že tyto slabiny má, jen tak je může poznat. Mimoto, nebyl to rozhovor s A6 Zvolenem, se kterým nemá smysl přímo komunikovat, ale spíše jakási snaha okomentovat trochu odlehčeněji do pléna jeho komentář.
Jen nechápu, kde se bere názor, že SJ obecně používají nadřazený způsob mluvy.Většina SJ nejsou nijak zvlášť sebevědomí lidé a nijak se netřesou na to, až někoho setřou a ukážou mu svou převahu, to mi věř.
Nevím sice jaký byl záměr Zvolena při snaze vysvětlit anglický termín, ale aspoň měl snahu.
Kdyby nějaký anglický výraz použil někdo jiný a A6 Zvolen ho následně vysvětlil, nic proti, ale použít výraz ,,Helicopter view´´ a následně ho vysvětlit, když takovému výrazu každý buď rozumí nebo si snadno odvodí jeho význam, to je opravdu úsměvné.
Neříkej mi, Candy, že bys to Ty bez překladu A6 Zvolena nepochopil, to bych
Ti opravdu nevěřil.
Zastáváš se A6 Zvolena, v pořádku, nic proti a mě považuješ za někoho, kdo
ho snižuje a ubližuje mu(prosím, přečti si všechny mé reakce na něj),
to jsem tedy zvědavý, jak zareaguješ na to, co napsal on o mě, jsi li tak citlivý na urážení druhých.
Připomínám slova A6 Zvolena, která na mou adresu napsal a která cituji.
Opět ses witnessi projevil ve výši své inteligence........
a na Witnessovi je vidět jak až může být zarytý obdivovač neskutečně naivních myšlení
Já mám jen obavy, jestli se ta A6 Zvolenova helikoptéra nezmítá v nějaké
větrné turbulenci sem a tam bez možnosti cokoliv správně zaměřit, jeho projev tomu odpovídá.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Je Písmo Sväté naozaj sväté? - Stránka 5 Empty Re: Je Písmo Sväté naozaj sväté?

Příspěvek  144012 18/10/2009, 16:18

Pořád je to stále dokola. A6 Zvolen řekl svůj názor - Bibli neuznává. Neustále druhé obviňuje, že jsou manipulovaní, že se nedívají na danou problematiku z jiného úhlu a on je ten "Spasitel", který nás zachrání. Děkuji, nemám zájem. A6 Zvolenem se manipulovat nedám.Je jenom člověk a nemůže vidět všechny souvislosti, jeho myšlení pracuje také s chybou. Jeho neustálé přesvědčování povrchníma myšlenkama mne jenom utvrzuje, že nemá co nabídnout.
Pořád jenom bortíš a vytahuješ se
A když přijde někdo, kdo to nazve správně, není to tvůj nepřítel, který tě napadá. Jen to jen člověk, který ví o čem je řeč.

A to jsem jen namátkou vybral jednu myšlenku z tvých mnohých, které sypeš jako z rukávu pro podporu svých divných teorií.
Jakou konkrétní životní cestu dáváš lidem? Která je lepší než Kristova, Boží. Bůh=láska, to určitě víš při svém rozhledu, znáš první vesmírný zákon.

Tak nám ji už prozraď, nebo toho nejsi schopen?
Mnoho dnešních lidí co se vydali okultní cestou líbivou řečí jakoby "otevírají oči".
Například nazývají hebrejského boha JHVH tyranem, despotou, krutým válečníkem. Zabraňujícím prý hebrejcům v rozvoji a rozkvětu. Zato ostatní národy byly IN. Nevadí, že děti obětovali svým bohům a prováděli kdejakou bezbožnost. A již nevidí, že JHVH rozhodně takové praktiky odsuzuje a dodává, že mu ani na mysl něco takového nepřišlo. Jsme přece svobodní nám nikdo nebude říkat co je co, my to víme nejlépe, my jsme vlastně bohové!
Kdy už "duchu" začneš hovořit konkrétně o své cestě ?!
144012
144012

Male Poeet p?íspivku : 56
Reputace : 0
Body : 25
Registration date : 24. 06. 08

Návrat nahoru Goto down

Je Písmo Sväté naozaj sväté? - Stránka 5 Empty Re: Je Písmo Sväté naozaj sväté?

Příspěvek  drobeček 18/10/2009, 17:34

witness napsal:
candy napsal:
Prostě předřečník je v tom stále až po uši.
V čem?
Nemusím s druhou stranou souhlasit, ale také jej nemusím snižovat nebo mít převahu, což je běžný komunikační způsob u SJ když jednají s někým kdo jim ukazuje jak jsou mimo.
Nesmíš zaměňovat snižování druhého a přirozenou snahu ukázat tomu,
kdo má slabiny ve svém uvažování či jednání, že tyto slabiny má, jen tak je může poznat. Mimoto, nebyl to rozhovor s A6 Zvolenem, se kterým nemá smysl přímo komunikovat, ale spíše jakási snaha okomentovat trochu odlehčeněji do pléna jeho komentář.
Jen nechápu, kde se bere názor, že SJ obecně používají nadřazený způsob mluvy.Většina SJ nejsou nijak zvlášť sebevědomí lidé a nijak se netřesou na to, až někoho setřou a ukážou mu svou převahu, to mi věř.
Nevím sice jaký byl záměr Zvolena při snaze vysvětlit anglický termín, ale aspoň měl snahu.
Kdyby nějaký anglický výraz použil někdo jiný a A6 Zvolen ho následně vysvětlil, nic proti, ale použít výraz ,,Helicopter view´´ a následně ho vysvětlit, když takovému výrazu každý buď rozumí nebo si snadno odvodí jeho význam, to je opravdu úsměvné.
Neříkej mi, Candy, že bys to Ty bez překladu A6 Zvolena nepochopil, to bych
Ti opravdu nevěřil.
Zastáváš se A6 Zvolena, v pořádku, nic proti a mě považuješ za někoho, kdo
ho snižuje a ubližuje mu(prosím, přečti si všechny mé reakce na něj),
to jsem tedy zvědavý, jak zareaguješ na to, co napsal on o mě, jsi li tak citlivý na urážení druhých.
Připomínám slova A6 Zvolena, která na mou adresu napsal a která cituji.
Opět ses witnessi projevil ve výši své inteligence........
a na Witnessovi je vidět jak až může být zarytý obdivovač neskutečně naivních myšlení
Já mám jen obavy, jestli se ta A6 Zvolenova helikoptéra nezmítá v nějaké
větrné turbulenci sem a tam bez možnosti cokoliv správně zaměřit, jeho projev tomu odpovídá.

Nějakou dobu jsem zde na fóru nebyl, ale žasnu, na jakou úroveň se komunikace dostala. Děkuji - nemusím
drobeček
drobeček

Poeet p?íspivku : 161
vztah k organizaci : žádný
Reputace : 0
Body : 56
Registration date : 12. 05. 06

Návrat nahoru Goto down

Je Písmo Sväté naozaj sväté? - Stránka 5 Empty Re: Je Písmo Sväté naozaj sväté?

Příspěvek  A6zvolen 18/10/2009, 18:06

144012: Kdy už "duchu" začneš hovořit konkrétně o své cestě ?!

Nevím. Pokud se bavíš o duchu svatém, očekával jsem že mě povede on.
Došel jsem někam, kde jsem se ptal sám sebe, jak to že to tak nějak divně funguje. To byl spouštěcí mechanismus toho, že jsem začal nahlas přemýšlet a vyvozovat závěry.

Cítím tady takové podsunutí ze strany některých, jakobych já byl ten špatný, co otevírá témata na které nikdo neumí odpovědět, nebo každý odpovídá jinak. Pokud Bibli věříte, věříte všemu co tam je napsané, je to Vaše věc, já ji nikomu neberu. Opravdu skutečně a vážně. Mě tam jen není jasné několik věcí a myslel jsem si, že si to ujasním. Mýlil jsem se, protože tady se někteří o ničem bavit prakticky nechtějí, anebo vždy ustřelí jinam, nebo mě napadají, ale sami píší
Ve sborech SJ, kam mí příbuzní chodí, se nachází vždy nějaký dogmatický starší, který by jim ze života udělal život bedlivě střežených osob, kdybych já od SJ odešel. Už jen sledování mých návštěv u rodičů, vyzvídání, o čem jsme diskutovali, by na mé příbuzné mělo těžký psychický dopad.Jelikož si nemyslím, že existuje jediná pravá církev a tudíž není z biblického hlediska ,,žádná jediná povinná registrace´´, tak necítím biblickou povinnost
odejít od SJ oficiálně, jelikož u SJ je pšenice a koukol jako všude jinde.
a nakonec úplný kraviny o helikoptéře. Zrovna toto je studium o strategickém myšlení a vyučuje se na školách které pro některé končí titulem MBA což nepředpokládám, že tu všichni mají.

Je to strašně laciné jen na ty druhé plivat protože mají jiný názor a chtějí argumenty, a ne nějaké myšlenkové konstrukce, jako ten mi řekl to, v Bibli četl toto a tím si dovodím že to je takto. To není Duch svatý. Proto to tadypíšu a snažím se zdůvodnit, proč si to myslím.

Já si všímám jak tady kdo zachází a mám takový pocit, že jen bojuji s něčím strachem, aby náhodou u některých nenastal AHA efekt. Třeba jednou přijdete do bodu, že se spolehnete, kdy se něco nepovede a pak začnete přemýšlet kde je chyba. Někteří ji vztáhnou na sebe jiní na Bibli ještě jiní na církev... Jenže to už je vám prd platný a já se nechci vrátit do bodu, kdy je mi to prd platný.

Jak vy osobně vnímáte řádky o instatním Bohu, který píše ve své mocné knize o naplněných potřebách... o tom jak chodí, jak světlonoš je jitřenky syn a jiné, na čem stavíte? Já za sebe jsem zjistil, že jsem stavěl svou mozaiku na tom, co mi z jeviště hřímavě kázali a natom jsem taky shořel.
To píšu já sám za sebe.

jocolor

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Je Písmo Sväté naozaj sväté? - Stránka 5 Empty Re: Je Písmo Sväté naozaj sväté?

Příspěvek  sazeč 18/10/2009, 18:53

Zvolene, prakticky nevěříš v ničem. Ty máš právo, soudíš nesoudíš to si nech pro sebe. Abys věděl jako nevěřící, máš to marné anebo hledáš výsměchy? Kdo věří, že Bůh jest a Písmo je inspirované, může zkoumat a zjistit s pomocí Ducha svatého. Žel opak je pravdou a to je tvůj případ. Slepý zůstává slepým a háží po vzduchu něco, čím má po ruce co se mu hodí. Tvá slova jsou sranda, jako ty používáš proti věřícím, smím-li?
Nemůžeš pak věřit, že Ježíš byl vzkřísen, proč holedbat to a to? Pokud vážně hledáš Boha, reagoval bys jinak, nemyslíš? Nebo si myslíš, že jsme slepí?
Prostě nejde jednoduše odpovědět, pokud tvé srdce není připravené! To je tajemství Boha. Věř nevěř! Židé nevěřili v Ježíše ani v domovském území, ale až pak i přesto zázraky se děly. Kdyby se ti objevil satanův duch, stejně bys nevěřil. Bůh se ti nemůže ukázat, kdepak! Kdo hledá najde. Nezapomeň si otevřít své srdce! Už pokolikáté ti to říkám.

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Je Písmo Sväté naozaj sväté? - Stránka 5 Empty Re: Je Písmo Sväté naozaj sväté?

Příspěvek  zbysek 18/10/2009, 19:03

A6zvolen napsal:Jinak jsi přenesl význam toho co jsem skutečně psal a prezentuješ to jako útok na svou osobu.
Nikoliv. Při pohledu z vrtulníku hodnotím, jak se tu projevuješ obecně k ostatním. Dost mizerně...

To že se to tak nazývá není z mé hlavy. To, že ty to nevidíš-nevnímáš co tam s tebou dělají a následně se s tebou děje, je prostě jejich cíl - cíl na ovládání TEBE jinými lidmi. A když přijde někdo, kdo to nazve správně, není to tvůj nepřítel, který tě napadá. Jen to jen člověk, který ví o čem je řeč. Skutečně, to není Bůh, to je kalkul lidí.
Co to plkáš? Zde je hodně lidí, kteří se právě vymanili z takového systému, tedy dokázali se dostat z manipulace. A ty si ve své povýšenosti dovolíš nazvat je vymytými mozky. Takže já ti taky řeknu, co se s tebou děje - a nazvu to správně - podlehl jsi klamu, že nyní vidíš věci správně, tak jak jsou, a neuvědomuješ si ten klam.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Je Písmo Sväté naozaj sväté? - Stránka 5 Empty Re: Je Písmo Sväté naozaj sväté?

Příspěvek  witness 19/10/2009, 01:08

drobeček napsal:
Nějakou dobu jsem zde na fóru nebyl, ale žasnu, na jakou úroveň se komunikace dostala. Děkuji - nemusím
Drobečku, myslím, že můžeš vnést do diskuze poměrně nezaujatý pohled,
pokud ses na fórum vrátil ,,po nějaké době´´ a máš tedy kontext všech komentářů k dispozici najednou a tedy tak trochu možnost většího nadhledu.
Mohl bys, prosím, upřesnit, co konkrétně nemusíš?
A6zvolen napsal:
Cítím tady takové podsunutí ze strany některých, jakobych já byl ten špatný, co otevírá témata na které nikdo neumí odpovědět, nebo každý odpovídá jinak.
Škoda, už jsem si říkal, že půjdu spát, jelikož je po půlnoci, ale toto vidění světa a sebe sama mě tak rozesmálo, že se mi asi usnout jen tak nepodaří,
připomíná mi to popis jednoho pamětníka, který přežil koncentrák a napsal,
že pro esesáky bylo velkou zábavou, když se posadili na nějakou káru a zapřáhli do ní vzdělané vězně a měli pak potěšení z toho, když na vzdělané a rozumné lidi, se kterými by za normálních okolností nemohli téměř o ničem konverzovat, mohli křičet své ,,hyjé´´.
V podobě A6 Zvolena tu máme podobného hlupáka, který se ptá zcela nesouvisle, otázky pokládá zmatené a nesourodé a když mu někdo projeví pokoru a snaží se jeho zauzlené myšlení rozuzlit a slušně reagovat, tak se dočká jen plivnutí. Asi to je pro A6 jediná možnost, jak se realizovat.
Sám sebe pak A6 Zvolen považuje za toho, kdo pokládá tak těžké a promyšlené otázky, na které druzí neumí odpovědět a proto jen v odpovědích manévrují. Místo toho, aby byl Zvolen vděčný, že se nachází mezi lidmi, kteří jsou i ochotni na jeho zvratky reagovat a pomoci mu, aby se příštímu zvracení mohl vyhnout, tak své zvracení znásobuje.
Každý holt má tu svou seberealizaci.
Na Zvolena normálně již nereaguji, ale teď udělám výjimku, takže přímá promluva ke Zvolenovi:
Copak nechápeš, ty hlupáku, že kdybys takto komunikoval s lidmi na jiném než křesťanském fóru, dávno by tě všichni ignorovali a někomu bys jistě stál i za to, aby si tě zjistil a dal Ti přes.......?
Zkus jít třeba debatovat mezi motorkáře do hospody a řekni jim, že na motorce jezdí jenom nepřemýšlející idioti.Jsem si jist, že by to byl Tvůj první a zároveň poslední komentář.
U nás ses naboural do diskuzí mezi lidmi, kteří si hluboce váží Bible a přesto, že po této úctě k Bibli již od počátku pliveš, nemáš ani tolik soudnosti, abys nejen ocenil, že na tebe vůbec někdo reaguje a tvé urážky se pro začátek snaží křesťansky přecházet a ještě na tvé názorové výkaly reagovat slušně,
ale máš i tak slabou sociální inteligenci, že urážíš dál a dál, i když někdo stále
pokračuje ve slušné komunikaci s Tebou.
Jenže, hloupá Á šestko, vše má své meze a jestli si představuješ křesťana jako někoho, kdo s tebou nikdy nevyběhne a nechá tě stále zvracet po svatých věcech i slušných lidech, tak křesťanství neznáš vůbec.

Zrovna toto je studium o strategickém myšlení a vyučuje se na školách které pro některé končí titulem MBA což nepředpokládám, že tu všichni mají.
Zřejmě promluvil doc. RNDr. Mgr. Ing. A6 Zvolen, CSc., jinak si jeho pronikavé posouzení vzdělání druhých neumím vysvětlit.
Je to strašně laciné jen na ty druhé plivat protože mají jiný názor a chtějí argumenty, a ne nějaké myšlenkové konstrukce
Opět na dobrou noc fajn zábava, já dnes asi fakt neusnu.
Já si všímám jak tady kdo zachází a mám takový pocit, že jen bojuji s něčím strachem, aby náhodou u některých nenastal AHA efekt.
AHA, to jsme netušili.
Jenže to už je vám prd platný a já se nechci vrátit do bodu, kdy je mi to prd platný.
Označil jsem tlustě jakési cizí slovo, kterému jsem nerozuměl, myslíte, že A6 vysvětlí význam i tohoto slova?

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Je Písmo Sväté naozaj sväté? - Stránka 5 Empty Re: Je Písmo Sväté naozaj sväté?

Příspěvek  candy 19/10/2009, 11:09

witnessi nejde ani tak o to, jestli někdo cizí výraz zná a nebo mu to dojde z kontextu, ale jde o to jestli je slušnost i přes tyto předpoklady umožnit čtenářům aby tomu porozuměli. Takže když nic jiného je to slušnost a u SJ tě to měli naučit, ale evidentně ne. Nevím v jakém okruhu SJ se pohybuješ, ale co jsem se já pohyboval, tak buď přímo nebo skrytě jsem u zájemců, kteří byli silní oponenti nauk SJ, tak ze strany SJ byla znát ta arogance a pýcha, o které jsem psal. Když jsi se toho tak chytil mohl by jsi být konfrontován s "trefená husa... ". Ale nechci být za chytráka nebo soudce, jen jsem napsal jak to cítím. Určitě Zvolen se nevyjadřuje vždy korektně, ale kdo z nás kdy neujel?, zatím moc také nerozumím jeho vztahu k bibli a Bohu, ale to neznamená, že k němu budu arogantní nebo odtažitý. Nejsem Kristus abych hned poznal jeho úmysly a věděl, že si dělá jen legraci a nebo mu nejde o pravdu a ignoroval bych ho, ale myslím si, že i Zvolen si zaslouží když nic jiného tak slušnost a korektnost. Přece nemáme oplácet stejným metrem.


Naposledy upravil candy dne 19/10/2009, 12:12, celkově upraveno 1 krát

candy

Male Poeet p?íspivku : 600
Reputace : 0
Body : 485
Registration date : 04. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Je Písmo Sväté naozaj sväté? - Stránka 5 Empty Re: Je Písmo Sväté naozaj sväté?

Příspěvek  A6zvolen 19/10/2009, 11:52

witnessi
,
Cituji tvé řádky inspirované tvým duchem svatým:
Copak nechápeš, ty hlupáku, že kdybys takto komunikoval s lidmi na jiném než křesťanském fóru, dávno by tě všichni ignorovali a někomu bys jistě stál i za to, aby si tě zjistil a dal Ti přes.......?

tak toto může napsat jen chudák.

Ne nechápu, Pro mě tranabt zůstane trabantem a proto ve vlákně Je Bible svatá upozorňuji na pasáže, které ji svatost odebírají.

Zbyšku,

Jakému klamu, když se ptám, jak to vnímáte? Vám to nevadí? Mluví k tobě někdy Bůh tímto způsobem, ke mě totiž ne. Pokud je Bible inspirovaná Bohem, neznamená to, že jde o slovo Boží. Inspirace je přece něco jiného.

Takže co platí? Co je uchopitelné? Určitě ne to že světlonoš je jitřenky syn. To je dle mě klam, dodatek, který celou myšlenku znevěrohodňuje.

Zbyšku ty si fakt tak slepý? Ty to nevidíš, nebo to vidět nechceš? Napiš to za sebe, taky píšu za sebe, že genesis 4 odporuje genesis 5. Nebo ... těch myšlenek je tam spousta, které si odporují. Já je vidím a zde je uvádím.

Jakým právem mě tu soudíte, to proto že vznáším otázky a dovoluji si stejně jako vy dedukovat odpovědi? Když došli argumenty tak začne napadání vyhrožování souzení v co můžu věřit a v co ne? Dělám to já Vám, nedělám.

jocolor

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Je Písmo Sväté naozaj sväté? - Stránka 5 Empty Re: Je Písmo Sväté naozaj sväté?

Příspěvek  zbysek 19/10/2009, 12:13

A6zvolen napsal:Jakému klamu, když se ptám, jak to vnímáte? Vám to nevadí? Mluví k tobě někdy Bůh tímto způsobem, ke mě totiž ne. Pokud je Bible inspirovaná Bohem, neznamená to, že jde o slovo Boží. Inspirace je přece něco jiného.
Prezentuješ zde nějakou změť svých názorů, která je podivného původu a místy není konzistentní s pozorovanou realitou (například ty tvoje věky). Co je inspirace a co si o tom osobně myslím jsem napsal, a myslím, že dostatečně jasně. Ale zkusím to napsat ještě jinak. Inspirace je základní nápad spojený někdy s nutkáním (což bych si tipnul u biblických textů, že to tak bylo) ten nápad nějak ztvárnit, uvést do světa. Nápad bývá sice určitý, ale jinak v zásadě rámcový, bez zbytečných detailů. Určitou výjimkou jsou odposlechnuté citáty, ty by měly být naopak co nejvěrnější. Ty detaily tam pak přidává člověk, který nápad ztvárňuje. Samozřejmě se v tom projeví způsob, jak ten člověk vnímá svět a vzájemné souvislosti. Jestliže najdeš nějaké chyby v detailech, pak stále nemůžeš odmítnout inspiraci. O té se můžeš rozhodnout až z nadhledu, když pochopíš nosnou myšlenku.

Zbyšku ty si fakt tak slepý? Ty to nevidíš, nebo to vidět nechceš? Napiš to za sebe, taky píšu za sebe, že genesis 4 odporuje genesis 5. Nebo ... těch myšlenek je tam spousta, které si odporují. Já je vidím a zde je uvádím.
Slepý jsi spíš ty. Na jedné straně tu operuješ vrtulníkem (čeština má mnohem krásnější slovo nadhled), na druhé straně prokazuješ, že ti zcela chybí. Genesis 4 se zabývá hlavně Kainem a Ábelem, Gen 5 rodokmenem od Šéta. Prostě úplně něčím jiným. Takže si to nejdřív pořádně přečti, a pak uveď, kde konkrétně je co v rozporu, a jakém.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Je Písmo Sväté naozaj sväté? - Stránka 5 Empty Re: Je Písmo Sväté naozaj sväté?

Příspěvek  A6zvolen 19/10/2009, 12:26

Zbyšku já zde cituji BIBLI! Jaké názory? Zbyšku?

Vysvětli mě ty věky, teda, prosím o tvůj úhel pohledu... PROSÍM

Ono totiž celou biblí jde od věků až na věky což já chápu jako nekonečno, ANO BERU
Ale pak je v Bibli psáno: do skonání tohoto věku a ani ve věku tomto ani v budoucím.

Máš slovo...

a ještě píšeš:
CITUJI:
Gen 5 rodokmenem od Šéta

NE! to není pravda. To je tvůj omyl, a to je to na co stále upozorńuji.

Gen kapitola pátá

1Toto je výčet rodopisu Adamova: V den, kdy Bůh stvořil člověka, učinil jej k podobě Boží.

2 Jako muže a ženu je stvořil, požehnal jim a v den, kdy je stvořil, dal jim jméno Adam (to je Člověk) .

3Ve věku sto třiceti let zplodil Adam syna ke své podobě, podle svého obrazu, a dal mu jméno Šét.

Jasné zřetelné a opravdové, v kapitole GEN 5 se o Kainovi a Ábelovi nepíše ničeho. Pro mě to je vyvrácením kapitoly GEN 4opakuji:

3Ve věku sto třiceti let zplodil Adam syna ke své podobě, podle svého obrazu, a dal mu jméno Šét.

Jen cituji Bibli.

jocolor

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Je Písmo Sväté naozaj sväté? - Stránka 5 Empty Re: Je Písmo Sväté naozaj sväté?

Příspěvek  zbysek 19/10/2009, 13:25

A6zvolen napsal:Ale pak je v Bibli psáno: do skonání tohoto věku a ani ve věku tomto ani v budoucím.
V tomto kontextu chápu věky jako doby platnosti jednotlivých smluv. Srovnej Mt 12:32 a 13:39,40. Jak jsou dlouhé - ví Bůh. Ale určitě ne ty ani astrologové. Každopádně známe mezníky Mojžíšské smlouvy a začátek nové.

Gen 5 rodokmenem od Šéta

NE! to není pravda. To je tvůj omyl, a to je to na co stále upozorńuji.

Gen kapitola pátá

1Toto je výčet rodopisu Adamova: V den, kdy Bůh stvořil člověka, učinil jej k podobě Boží.

2 Jako muže a ženu je stvořil, požehnal jim a v den, kdy je stvořil, dal jim jméno Adam (to je Člověk) .

3Ve věku sto třiceti let zplodil Adam syna ke své podobě, podle svého obrazu, a dal mu jméno Šét.

Jasné zřetelné a opravdové, v kapitole GEN 5 se o Kainovi a Ábelovi nepíše ničeho. Pro mě to je vyvrácením kapitoly GEN 4opakuji:

3Ve věku sto třiceti let zplodil Adam syna ke své podobě, podle svého obrazu, a dal mu jméno Šét.
Tvoje představy o důkazním řízení jsou opravdu velmi podivné. A proč by se mělo v 5 psát o Kainovi a Ábelovi, když se o nich píše ve 4? Ti dva jsou už "vyřešení", nevstupují do rodokmenu vedoucím k Izraeli, jsou tudíž pro další pokračování nezajímaví. Víme jen to, že se narodili dřív, než bylo Adamovi 130 (viz 4:25). Gen 5 nic nevyvrací, prostě pokračuje dál. Ty jen nerozumíš psanému textu, v tom je celý problém. Nebo sis někde přečetl nějaké pitomosti od lidí, kteří nerozumí textu.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Je Písmo Sväté naozaj sväté? - Stránka 5 Empty Re: Je Písmo Sväté naozaj sväté?

Příspěvek  witness 19/10/2009, 22:05

candy napsal:
witnessi nejde ani tak o to, jestli někdo cizí výraz zná a nebo mu to dojde z kontextu, ale jde o to jestli je slušnost i přes tyto předpoklady umožnit čtenářům aby tomu porozuměli.
Přečti si, prosím, zpětně, po jaké době a jakým způsobem A6Zvolen
svůj ,,Helicopter view´´ vysvětloval. Pak Tě má reakce možná až tak nepobouří.
Takže když nic jiného je to slušnost a u SJ tě to měli naučit, ale evidentně ne.
To jsou zbytečně silná a obecná slova, možná si neuvědomuješ, že slušnost není v žádném rozporu s přímostí a pevností.
Nevím v jakém okruhu SJ se pohybuješ, ale co jsem se já pohyboval, tak buď přímo nebo skrytě jsem u zájemců, kteří byli silní oponenti nauk SJ, tak ze strany SJ byla znát ta arogance a pýcha, o které jsem psal.
Znám spoustu SJ osobně, sice nijak neprotestuji, že pyšní a arogantní
SJ jistě existují, ale těch skromných SJ bez velkého sebevědomí je mnohem více, věř mi.
Když jsi se toho tak chytil mohl by jsi být konfrontován s "trefená husa... ".

Ne, jen jsem nechtěl, aby všichni SJ byli považováni za ty, co se cítí jako
nadřazení a mají radost, když mohou někoho setřít.Takoví jsou jen výjimky.
Ani netušíš, kolika SJ se klepou kolena, když zvoní u cizích dveří.
Ale nechci být za chytráka nebo soudce, jen jsem napsal jak to cítím.

Máš na to plné právo a ani z Tvého komentáře necítím, že by ses chtěl jako chytrák nebo soudce stavět. Své názory píšeš docela korektně a slušně, nemám důvod Ti to nepřiznat ani na mě nepůsobíš negativně, i když s Tebou
v něčem nesouhlasím.
Určitě Zvolen se nevyjadřuje vždy korektně, ale kdo z nás kdy neujel?, zatím moc také nerozumím jeho vztahu k bibli a Bohu, ale to neznamená, že k němu budu arogantní nebo odtažitý.
Nikdo k němu odtažitý ani arogantní nebyl, mnozí se snažili slušně mu odpovědět, a to často opakovaně, ale nemělo to žádný smysl, max. si vysloužili od Zvolena nějakou urážející poznámku.
Myslím, že u A6Zvolena se ale vůbec nedá mluvit o tom, že by jen ujel.
Nejsem Kristus abych hned poznal jeho úmysly a věděl, že si dělá jen legraci a nebo mu nejde o pravdu a ignoroval bych ho, ale myslím si, že i Zvolen si zaslouží když nic jiného tak slušnost a korektnost.
To je právě to, v čem se naše pohledy budou různit, já jsem přesvědčen, že
právě slušnosti a korektnosti si od nás A6Zvolen užil více než dost.
Jenže na základě jeho reakcí na projevenou slušnost a korektnost musel počítat s tím, že narazí. Když si porovnáš jeho výrazivo a výrazivo všech těch, co na něj reagují, ani zdaleka nejde o oplácení stejnou mincí...
To, že jsem ho např. já nazval přímo hlupákem, tak to jen proto, že slovo hlupák se běžně objevuje v Bibli jako označení těch, co znesvěcují Boha.
Ovšem výrazy, které používá A6Zvolen vůči těm, co s ním nesouhlasí nebo se ho slušně snaží přivést k rozumu, tak takové výrazy v Bibli opravdu nenajdeš.
A6zvolen napsal:
witnessi,
Cituji tvé řádky inspirované tvým duchem svatým:
Nemám svého ducha svatého, nepleť si to se sebou.
tak toto může napsat jen chudák.
Raději se nad tím, co jsem napsal, pořádně zamysli, jsi li toho alespoň částečně schopen.
Pokud mě někdo jako Ty nazve chudákem, může mi to být jen ke cti, oč nepřijatelnější by bylo např. Tvé tvrzení, že máš dojem, že Tvé a mé názory jsou celkem shodné..... hrůzné jen na to pomyslet.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Je Písmo Sväté naozaj sväté? - Stránka 5 Empty Re: Je Písmo Sväté naozaj sväté?

Příspěvek  A6zvolen 19/10/2009, 22:45

Pokud Witness mé otázky bere jako napadání, skrytě vyhrožuje, nemám chuť si s ním povídat. Napřed ať si přečte co napsal a pak ať něco něco píše. Jeho příspěvek je něco mezi manipulací a lží a to neberu. Moje reakce byla jasná a za ní si stojím, až musím napsat, že až tak hluboko jsme zde s Witnessem klesli.

Zbyšku. Tak jak ty to chápeš a je to pro tebe jasné, může být i jiný výklad jiného člověka a ten v tom uvidí - může vidět i jiné věci. Já jsem se nikdy nesnažil zde předkládat svou pravdu tak jak to zde děláte Vy, vždy jsem napsal myšlenku a poté ... co když ta myšlenka náhodou znamená toto nebo ono a když neznamená, jaké k tomu jsou Vaše argumenty. Žádné. opakuji nikdy ŽÁDNÉ Jsou to jen tvoje - Vaše výklady nebo výklady každého z nás - kdo tu diskutuje a stejně tak jsou vzájemně nereklamovatelné - nedokazatelné. Deklasovat jiný názor a sám napíšeš, že pro tebe je to jasné tím, že něco skončilo a v rodopisu se o tom mlčí, no na to asi nemám potenciál. To je u mě zase předpoklad někoho - Tvůj - kdo to zde prozentuje jako svůj výklad Bible. Ale to jsou zase ty zpropadené homiletické výklady Bible, na kterých to stojí.

A to je to o čem se od začátku bavím. Ty řekneš a, já b a někdo c. Ale kdo má pravdu? a Jak si ji ověříme? Čím k ní dojedeme? Zůstaneme v klamu? v Klamu věků,. které jsou od začátku až po konec Bible? Nevím. To že ty to vidíš tak a ajá jinak není pro mě podstatné, protože já to hledám. A nechci najít opět to, že mi někdo říkal a já na tom stavěl a z tohoto (nadhledového) pohledu je ta Bible nějaká informačně divná nesouvislá a proti řečí si. Tebe zajímá kolik měl Jób ovcí, beranů a krokodýlů? Mě ne. Tebe Ano? Ale víc mě zajímá ten Satan, který přišel, chodil a Bůh se ho ptá odkud jde. Nic víc. To že někdo má jiný názor neznamená, že je nepřítel, ale prostě chce to najít.

jocolor

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Je Písmo Sväté naozaj sväté? - Stránka 5 Empty Re: Je Písmo Sväté naozaj sväté?

Příspěvek  zbysek 20/10/2009, 08:53

Zvolene, je zcela lhostejné, co mě z Bible zajímá a co ne. Když se vrátím ke tvému pojetí Gen 4 a 5, pak text samotný ho vylučuje (to tvé pojetí). Jen si to pořádně přečti. Gen 4 se zabývá bratrovraždou a osudem Kaina. Od verše 25 po celou kapitolu 5 se pak zabývá rodokmenem Šéta. Neexistuje tam rozpor, který tam vidíš.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Je Písmo Sväté naozaj sväté? - Stránka 5 Empty Re: Je Písmo Sväté naozaj sväté?

Příspěvek  candy 20/10/2009, 10:40

witness napsal:
To je právě to, v čem se naše pohledy budou různit, já jsem přesvědčen, že
právě slušnosti a korektnosti si od nás A6Zvolen užil více než dost.
Jenže na základě jeho reakcí na projevenou slušnost a korektnost musel počítat s tím, že narazí.

Jak jsi to myslel, že narazí? Nemáme se snad dle vzoru Pána učit abychom neopláceli stejným metrem? Jak se pak na nás budou dívat např. různí Zvolenové, když budou moci očekávat, že když nebudou až tak korektní, že i naše odezva bude nekorektní?! Jak pak mohou poznat, že dělají něco, co není až tak v souladu s křesťanským chováním? Nevzpomínám si, že by někdy Ježíš když už nevěděl jak dál, tedy s těmi kteří byli dotěrní a nebo ho z něčeho napadali, že by jim říkal, že jsou hlupáci apod. Buď jim řekl něco tak silného, že si to posluchači uvědomili a pokořili se a u těch, co i toto na ně nezapůsobilo, prostě je nechal být, neřešil je.

Proč potom když jsi takovým "vzorem" v tom jak bychom se měli k sobě chovat a na sebe reagovat, jsi prostě ta místa která podle tebe jsou už pro tebe za nějakou hranicí, jsi to nenechal a neřešil jsi to? Představ si sebe v kůži Zvolena, že by ti někdo napsal, že jsi hlupák, co udělalo z Mojžíše, když si všechno moc bral osobně? Nechal se jak bychom dnes řekli "vytočit" a jednal proti Bohu a pak musel za to nést následky. Popřemýšlej o tom! Ani já nejsem v tom perfektní i já mám velké rezervy a nechám se někdy velmi rychle unést, ale abych ti pravdu řekl, tak pár let na této diskuzi mi celkem pomohlo, že si už dávám pozor. Přiznám se, že například s Martinem Cibulkou se někdy neudržím, a myslím si, že nebudu daleko od pravdy, že nejsem sám, ale to přece není výmluva za naše nekorektní reakce, ne?

candy

Male Poeet p?íspivku : 600
Reputace : 0
Body : 485
Registration date : 04. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Je Písmo Sväté naozaj sväté? - Stránka 5 Empty Re: Je Písmo Sväté naozaj sväté?

Příspěvek  zbysek 20/10/2009, 16:34

candy napsal:Nevzpomínám si, že by někdy Ježíš když už nevěděl jak dál, tedy s těmi kteří byli dotěrní a nebo ho z něčeho napadali, že by jim říkal, že jsou hlupáci apod. Buď jim řekl něco tak silného, že si to posluchači uvědomili a pokořili se a u těch, co i toto na ně nezapůsobilo, prostě je nechal být, neřešil je.
Mt 3:7 "Ale když spatřil, že mnoho farizeů a saduceů přichází ke křtu, řekl jim: "Plemeno zmijí, kdo vám ukázal, že můžete utéci před nadcházejícím hněvem?"

Mt 23:29-33 "29 Běda vám, zákoníci a farizeové, pokrytci! Stavíte náhrobky prorokům, zdobíte pomníky spravedlivých
30 a říkáte: `Kdybychom my byli na místě svých otců, neměli bychom podíl na smrti proroků.´
31 Tak svědčíte sami proti sobě, že jste synové těch, kteří zabíjeli proroky.
32 Dovršte tedy činy svých otců!
33 Hadi, plemeno zmijí, jak uniknete pekelnému trestu?"

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Je Písmo Sväté naozaj sväté? - Stránka 5 Empty Re: Je Písmo Sväté naozaj sväté?

Příspěvek  candy 20/10/2009, 16:47

No není to sice o hlupácích, a ty tedy počítáš Zvolena mezi farizeje, saduceje a zákoníky, že jsi zde uvedl tyto verše? Já jsem si myslel, že každému dojde, že žádného "obyčejného", prostého člověka neoznačil za hlupáka apod.

candy

Male Poeet p?íspivku : 600
Reputace : 0
Body : 485
Registration date : 04. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Je Písmo Sväté naozaj sväté? - Stránka 5 Empty Re: Je Písmo Sväté naozaj sväté?

Příspěvek  jája 20/10/2009, 17:09

witnessi,správně jsi mi radil,že to chce sebeovládání a mlčet. Ten,kdo tu přehazuje hnůj Very Happy ,se unaví a debata se vrátí k Bibli,nikoli k jejímu zpochybňování. K tomu je na netu určitě spousta jiných diskuzí.

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Je Písmo Sväté naozaj sväté? - Stránka 5 Empty Re: Je Písmo Sväté naozaj sväté?

Příspěvek  Styvi 20/10/2009, 17:50

1 Timoteovi 6:4 je nadutý, ničemu nerozumí a jen si libuje ve sporech a slovních potyčkách. Z toho vzniká závist, svár, urážky, podezřívání,
5 ustavičné hádky lidí, kteří mají zvrácenou mysl a jsou zbaveni pravdy, a zbožnost pokládají za prostředek k obohacení.
Styvi
Styvi

Male Poeet p?íspivku : 450
Age : 64
vztah k organizaci : Už žádný
Reputace : 2
Body : 451
Registration date : 30. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Je Písmo Sväté naozaj sväté? - Stránka 5 Empty Re: Je Písmo Sväté naozaj sväté?

Příspěvek  A6zvolen 20/10/2009, 17:52

Zbyšku a jak víš, že toto byla větev taková a toto maková? To se tam přece neuvádí? Jak to, že na tom stavíš.
To má dva začátky, přitom v tom druhém se jedná o výčet rodopisu. To pro mě znamená, že to je rozporné.

víš radši se tě ptám. Jsem tu za kacíře a už si tu někteří vzájemně pochlebují a taky nechci se tady dotknout lidí, kteří hned hystericky vyřikují o slušnosti, ale vyhrožují, že si mě najdou jako ubožáci, když někdo píše něco na co nemají argument a nechtějí připustit svou zabedněnost.

jocolor

Styvi
ano máš pravdu, jsou nadutí a neumí odpovídat. Jen předkládají své konstrukce. O tom se zde od začátku bavím. Ale to není uchopitelné. To je jen jejich filtr chápání, ale ten má každá církev jiná, ale duch svatý je jen jeden. Tak která církev vlastně hlásá pravdu? Žádná nebo všechny. Pojďme se dle bible modlit, aby nám to Bůh DAL, tak jak píše o vyslyšených modlitbách

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Je Písmo Sväté naozaj sväté? - Stránka 5 Empty Re: Je Písmo Sväté naozaj sväté?

Příspěvek  Styvi 20/10/2009, 18:03

Styvi
Styvi

Male Poeet p?íspivku : 450
Age : 64
vztah k organizaci : Už žádný
Reputace : 2
Body : 451
Registration date : 30. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Je Písmo Sväté naozaj sväté? - Stránka 5 Empty Re: Je Písmo Sväté naozaj sväté?

Příspěvek  A6zvolen 20/10/2009, 19:05

Děkuji Styvi rozumný názor, jen teď správně najít, co správné je a co není a o to mi jde od začátku. Začalo to s věky, pak těch otázek bylo víc. To je to co hledám, ostatní jak vidno to hledat nechtějí. Jediné pozitivní je, že jsem se stal horlivým čtenářem bible. jocolor

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Je Písmo Sväté naozaj sväté? - Stránka 5 Empty Patent na pravdu

Příspěvek  Černá ovce sboru 20/10/2009, 23:08

Naprosto souhlasím.tudíž ani "Kristova církev" nemůže být totožná s žádnou lidmi organizovanou církví.
Černá ovce sboru
Černá ovce sboru

Male Poeet p?íspivku : 280
vztah k organizaci : Dříve SJ dnes KOZEL,stoupenc GEHENY a věčného zatracení
Reputace : 0
Body : 87
Registration date : 15. 05. 07

Návrat nahoru Goto down

Je Písmo Sväté naozaj sväté? - Stránka 5 Empty Re: Je Písmo Sväté naozaj sväté?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 5 z 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Návrat nahoru

- Similar topics
» BIBLE

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru