Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Je Písmo Sväté naozaj sväté?

+12
candy
jája
Melissa
fatima
sazeč
Martin Cibulka
zbysek
witness
A6zvolen
kovboj
Jesen
markus
16 posters

Strana 2 z 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Goto down

Je Písmo Sväté naozaj sväté? - Stránka 2 Empty Re: Je Písmo Sväté naozaj sväté?

Příspěvek  jája 8/10/2009, 12:29

Zvolene,k tvýmu srovnání mě napadá,že pokud máš takhle rozbitý auto,pojedeš do servisu.Ale pokud hned ve dveřích začneš vykřikovat,že pochybuješ o jejich odbornosti,že jsou hlupáci,když dělají věci takhle,že všechny příručky a školení jsou jen oblbování od výrobce... A jako argument uvedeš pár chyb,který se kdy staly,půjdeš ze servisu do servisu a za čas zjistíš,že se s tebou nikde nebudou bavit.Působíš na mě:já jsem naboural, dejte mě dohromady,ale dopředu vás ujišťuju,že vám nevěřím,protože děláte chyby,Bible je špatná,protože jí úplně nerozumím,co jak myslí,Bůh je špatnej,protože jí nenapsal pro mě zřetelně... Možná by sis měl nejdřív ujasnit,co vlastně chceš a proč jsi vstoupil na "server auta".

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Je Písmo Sväté naozaj sväté? - Stránka 2 Empty Re: Je Písmo Sväté naozaj sväté?

Příspěvek  zbysek 8/10/2009, 12:31

Zvolene, je to těžké, pokud se silničním autem jezdíš po tankodromu (v domnění, že jsi na silnici). Pak se ti nutně stane přesně to, cos popsal.

Protože mnoha jiným auto funguje velmi dobře a velmi dlouho, pak mi z toho plyne, že nerozeznáš tankodrom od silnice. Napadla tě i tato varianta, že chyba je v tobě? Proč to jiným funguje a tobě ne?

Například jsem si všiml, že někteří lidé považují Boha za automat na plnění přání. To jim samozřejmě nefunguje, tak odsouděj Boha. Nebo si představují, že Bůh musí plnit jejich vlastní představy o ideálním světě, a protože je neplní, pak tu Bůh není, nebo je velmi zlý. Nebo dělají jiné podobně brutální chyby. Pak není divu, že jim to nefunguje a celé se to rozpadá.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Je Písmo Sväté naozaj sväté? - Stránka 2 Empty Re: Je Písmo Sväté naozaj sväté?

Příspěvek  A6zvolen 8/10/2009, 13:41

Jájo,

já jsem přijel do servisu a řekli mi bylo to tím a tím a já ok a já odjel pryč a spokojeně jezdil. Uplynuly 2 roky a selhaly mi brzdy, řekl jsem, opět jsem zajel do servisu a ne úplně, ale bylo - ok. Pak jsem se ptal, dělám dobře s tímto autem a bylo mi sděleno ano, a jedeš správně a dělal jsem kde co jen aby se neopakovalo, to co mě zranilo a tak jsem byl až přehnaně pečlivý a starostný. Když jsem se opět vymlel, začal jsem být velmi nazlobený.

Zbyšku,

já jsem si upřímně dal tu práci a ptal jsem se lidí jak ten úspěšný život s autem vypadá a zjistil jsem že v autoservisu se baví jen o kladech - aby měli co největší obrat a o tom jak si někdo namlel kokos se taktně mlčí. Jakoby to mělo vypadat že vše jen dobře funguje. Ale to je klam. To je moje sebezkušenostní zjištění. Tak jsem v autoservisu řekl své zkušenosti a slyším jak jen já... a co je špatně.

Proč?

Vy všichni jste bohatí úspěšní a šťastní? Nebo jste to našli tam, kde všichni ostatní a to v rezignaci na něco víc.

Chtěl jsem obyčejnou věc. Na které mě záleželo a vlastně záleží doteď. Mám hodně krásných prožitků, které ale nebyly vůbec důležité a když jsem je podrobil kritice, mohl bych je už tehdy i dnes přeložit různě.

Prostě nechci si nic nalhávat. Nechci si říkat toto je Duch svatý, toto je toto, toto radši přeskočím. Až za tebou přijde někdo, kdo tu Bibli vidí z úplně jiné strany a umí si za svým stát stejně jako někteří zde Biblicky fundovaní, a řekne ti: No jo no, v Bibli je Bohem obláčkový dědeček, který někdy funguje a někdy ne, někdy je hodný a milující, někdy vražící to se nesmíš divit....
Tomu se při zranění velmi těžko brání, když dotyčný vidí u mě realitu.

A tak neustále bojuji. Vy kříčíte Hurá a on bluééé a já jsem v pytli, zraněn a když chci hledat, tak jediný co čtu: JAK TO ŽE A6 NEVIDÍ TO ÚŽASNÉ ... a ten druhý, kdy už to pochopí, tolik má indícií od svých známých a sám sebe....

Třeba už mě jednou pochopíte. Nechci znovu na titanik. Chci církev, kterou brány pekelné nepřemohou.

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Je Písmo Sväté naozaj sväté? - Stránka 2 Empty Re: Je Písmo Sväté naozaj sväté?

Příspěvek  jája 8/10/2009, 14:11

Zvolene,nehledej církev,hledej Boha.Na současnym stavu exSJ shledávám prospěšnym možnost mluvit se všema.Zjišťuju,že zakotvili v různých církvích,ale všichni jsou spokojený.To ve mě vyvolává zmatek.Tak poslouchám,navštěvuju,čtu Bibli...A snažím se najít zpátky cestu k Bohu.Jestli to bude znovu přes SJ,někoho jinýho nebo zůstanu tak,jak teď,neřeším.To je moje zkušennost.Na pilu se nesmí tlačit.Nakonec se to uřízne.

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Je Písmo Sväté naozaj sväté? - Stránka 2 Empty Re: Je Písmo Sväté naozaj sväté?

Příspěvek  Martin Cibulka 8/10/2009, 20:53

Zvolene, píšeš (Today at 13:41):
Vy všichni jste bohatí úspěšní a šťastní?

Třeba už mě jednou pochopíte. Nechci znovu na titanik. Chci církev, kterou brány pekelné nepřemohou.
Jestliže chceš být opravdu bohatý, úspěšný a šťastný, máš prakticky dvě možnosti. Buď přijmout Boží pohled na tyto věci nebo tento pohled odmítnout. Z příspěvků, které jsi stačil napsat, mi to zatím připadá tak, že jsi ten Boží pohled ještě nepřijal.

Ono to je totiž tak, že se mnohým mohu jevit tak, že nejsem ani nijak zvlášť bohatý (nemám auto, nejezdím na dovolené k moři, bydlím v nájemním bytě, chodím do práce na směny) ani nijak zvlášť úspěšný (nemám vysokoškolský titul, na pracovišti nemám vedoucí postavení) a že tedy nemohu být ani nijak zvlášť šťastný. Jenže to je pohled těch, kteří mou pozici srovnávají ze svého pohledu. Z Božího pohledu však nemám důvod být nespokojený. Čteme totiž: „Máme-li tedy obživu a čím se přikrýt, budeme s tím spokojeni.“ (1.Timoteovi 6:8)

Když vezmu jako kritérium bohatství a úspěšnosti výše uvedený verš Bible, pak musím trvat na tom, že jsem mimořádně bohatý a úspěšný. Nedlužím bance žádné peníze, mám práci, která uživí nejen mne, ale i rodinu, jsem součástí malého místního mesiánského společenství, kde jsem vedoucím mužem „mezi bratry“ (Skutky 15:22). Měl bych být tedy mimořádně šťastný.

A ono to tak skutečně je. Jsem šťastný, když mám čas na Boží dílo a když se v Božím díle angažuje i má rodina. Ne vždy to ovšem jde bez problémů. Někdy totiž zanedbávám to, co je v Božích očích důležité a pak se divím, že jsou problémy, které musím narychlo řešit (to pak jsem opravdu málo šťastný). Zatím však mám takovou zkušenost, že problémy, které ubírají z mého štěstí, nastávají tehdy, když nevěnuji např. dostatek času modlitbám či komunikaci v rodině a ve společenství nebo nevěnuji pozornost některým Boží přikázáním.
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Je Písmo Sväté naozaj sväté? - Stránka 2 Empty Re: Je Písmo Sväté naozaj sväté?

Příspěvek  A6zvolen 8/10/2009, 22:22

Martine, já jsem psal o úplně jiné myšlence. Vidím, že si ji minul a reagoval na jednu jedinou zcela nepodstanou myšlenku, která byla jen doprovodná. Jinak si tě nesmírně vážím, ale manipulace od tématu k tématu s úplnou úctou k tobě přijmout nemohu. Zkus si prosím přečíst můj celý příspěvek ještě jednou.

Z celého srdce děkuji

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Je Písmo Sväté naozaj sväté? - Stránka 2 Empty Re: Je Písmo Sväté naozaj sväté?

Příspěvek  zbysek 8/10/2009, 23:17

A6zvolen napsal:já jsem si upřímně dal tu práci a ptal jsem se lidí jak ten úspěšný život s autem vypadá a zjistil jsem že v autoservisu se baví jen o kladech - aby měli co největší obrat a o tom jak si někdo namlel kokos se taktně mlčí. Jakoby to mělo vypadat že vše jen dobře funguje. Ale to je klam. To je moje sebezkušenostní zjištění. Tak jsem v autoservisu řekl své zkušenosti a slyším jak jen já... a co je špatně.
Já se ale neptám lidí na jejich zkušenost se servisy, protože tam se pohybují často různí flákači a lumpové, kteří ti auto spíš rozbijou. Já se ptal lidí na zkušenost se samotným autem. A pokud si ho nenechají rozbít v nějakém podloudném servisu (tedy nedozírají na jeho opravu), pak jim to auto funguje tak, jak fungovat má.

Vy všichni jste bohatí úspěšní a šťastní?
Bohatstvím myslíš co? Štěstím myslíš co? To jsou velmi relativní pojmy, které každý chápeme jinak.

Chci církev, kterou brány pekelné nepřemohou.
Institucionální církev takového charakteru není. Každá taková slouží nějakým způsobem a v nějaké míře i Satanovi, nejen Bohu.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Je Písmo Sväté naozaj sväté? - Stránka 2 Empty Re: Je Písmo Sväté naozaj sväté?

Příspěvek  Martin Cibulka 9/10/2009, 15:13

Pro Zvolena:

Podívej, pokud chceš, aby Ti lidé odpovídali na podstatné myšlenky, pak by bylo dobré, kdybys je zbytečně neprokládal těmi nepodstatnými. V opačném případě totiž za případnou manipulaci „od tématu k tématu“ neseš vinu především Ty sám.

Kromě toho si nemyslím, že bych zcela minul to podstatné, co zde zatím celou dobu předkládáš. To samozřejmě mohu stěží dokázat, protože jsi zatím jasně nevysvětlil téměř nic, dokonce ani to, co myslíš tím „krásným autem“, u kterého se Ti kdeco kazí. Zřejmě by bylo nejlepší, kdybys místo „idiotsky“, začal psát raději jasně a srozumitelně. Potom snad bude jasno i v otázkách, které Ti položil Zbyšek, když napsal: "Bohatstvím myslíš co? Štěstím myslíš co? To jsou velmi relativní pojmy, které každý chápeme jinak."
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Je Písmo Sväté naozaj sväté? - Stránka 2 Empty Re: Je Písmo Sväté naozaj sväté?

Příspěvek  A6zvolen 9/10/2009, 15:39

Ale Martine,

já píšu naprosto srozumitelně a zatím zde čtu, že všichni mimo tebe tomu rozumí. Ty ses chytl jediné myšlenky a k té si napsal odpověď /svůj postřeh. Je mi jasné, že si psal hlavně sobě, aby sis to obhájil - protože to bylo to co tě zaujalo. To bylo píchnutí do přidané hodnoty, a ty si ji uvedl. Napsal si o tom jak si šťastný, bohatý a úspěšný. Děkuji.

Ale já mluvil o něčem jiném a teď mne mrzí že ses nepostavil jako chlap. Bylo poctivé si to přečíst, zamyslet se a ne to hned dehonestovat.

jocolor

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Je Písmo Sväté naozaj sväté? - Stránka 2 Empty Re: Je Písmo Sväté naozaj sväté?

Příspěvek  Martin Cibulka 9/10/2009, 16:02

Pro Zvolena:

Zatím se dehonestace dopouštíš Ty sám, a to tím, že neodpovídáš na jednoznačně položené otázky a místo toho tvrdíš, že tomu, co jsi napsal „idiotsky“, rozumí všichni mimo mne. Kdybys však psal opravdu „naprosto srozumitelně“, neměl by Zbyšek potřebu se Tě ptát na to, co myslíš „bohatstvím“ a „štěstím“. Já se Tě však kromě toho ptám i na to, co myslíš tím „krásným autem“.
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Je Písmo Sväté naozaj sväté? - Stránka 2 Empty Re: Je Písmo Sväté naozaj sväté?

Příspěvek  A6zvolen 9/10/2009, 16:50

Nemá to cenu, hoď to za hlavu, ty nenasloucháš, využil si manipulaci k odvedení od tématu. Toto už je se vší úctou k tobě, ze tvé strany příliš laciné.

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Je Písmo Sväté naozaj sväté? - Stránka 2 Empty Re: Je Písmo Sväté naozaj sväté?

Příspěvek  Martin Cibulka 11/10/2009, 13:12

Pro Zvolena:

Co mám hodit za hlavu? Tu hromadu tzv. nepodstatných myšlenek, kterou jsi zde prezentoval a kterou nemíníš vysvětlit? Proč zaměňuješ významy pojmů, které používáš? Vždyť to Tvé „nenasloucháš“ je sprosté obvinění každého, kdo nežere i s navijákem všechno, co píšeš! Trvání na vysvětlení pak označuješ za „manipulaci“ a odvádění „od tématu“. Jestliže je z mé strany něco laciné, pak z Tvé stany je to co?
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Je Písmo Sväté naozaj sväté? - Stránka 2 Empty Re: Je Písmo Sväté naozaj sväté?

Příspěvek  A6zvolen 11/10/2009, 14:58

Ale vždyť to není pravda Martine. Prostě z mnoha vět a myšlenek, které nebyly příjemné a těžko se na ně odpovídalo sis vybral záměrně si jednu a celé s to přehodil na jinou kolej. Vybízel jsem tě ať si to přečteš a ty si mě tady napadl. OK. Proto to neřeš. Prostě už vím, že kde dojde argumentace, začíná manipulace. Tohle je takto vždycky a úplně všude.

Jestli jsem se tě dotkl, promiň, ale já nesnáším manipulci. Chci chodit ve světle a v pravdě a to je manipulací opakem. Vlastně to co jsem tu dělal byly dotazy, které jsem vznášel a používal alegorii a jinotaj.

Myslím, že tyhle ty úskoky, když chceš něco řešit jsou přesně tím problémem - nenaslouchat a jen lidem z kazatelny exportovat svoje filtry vidění Bible. Pak člověk tomu uvěří, začne se tím řídit a vybourá se. Protože to učení bylo Automobil značky lejno a autoservis kde ho inzerovali se jmenoval manipulace s.r.o. a nyní jsem zjistli že i u Martina Cibulky je to stejné. Věřím, že možná máš v něčem asi větší jasno, ale neomaleně odvádět od tématu jsem od tebe nečekal. Proto jsem psal Hoď to za hlavu.

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Je Písmo Sväté naozaj sväté? - Stránka 2 Empty Re: Je Písmo Sväté naozaj sväté?

Příspěvek  candy 11/10/2009, 15:16

Problém každého člověka potažmo i věřícího je ten, že v podstatě v konfrontaci s okolím tedy společenstvím by rád presentoval a obhajoval "své" názory a myšlenky. Určitě na to máme právo, ale v záležitosti víry nebo-li společenství lidí, kteří sdílí stejné hodnoty a víru se musí dohodnout na základě měřítek nebo chcete-li základu a od něj odvíjet své uvažování případně i tvořit a předkládat své názory na danou věc. Tedy mám na své názory právo, ale v otázce víry a tedy i soužití ve společenství bratrů a sester by měly naše názory být v souladu s tím základem a domnívám se, že se shodneme na tom, že tím základem je pro věřící křesťany bible. Co je navíc je prostě navíc a druzí to mohou vyslechnout, ale to je tak všechno, co Já mohu od spoluvěřících očekávat. Ale pokud se bavíme nad otázkami, které mají nějakou spojitost ne-li návaznost se základem neměl by náš názor být v postavení, že se liší od toho základu. Proto se Zvolenovi nedivím a chápu jeho rozhodnutí, že to dále nechce rozvádět protože to z jeho pohledu nikam nevede, což je rozumné a chápu toto jeho rozhodnutí.

candy

Male Poeet p?íspivku : 600
Reputace : 0
Body : 485
Registration date : 04. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Je Písmo Sväté naozaj sväté? - Stránka 2 Empty Re: Je Písmo Sväté naozaj sväté?

Příspěvek  sazeč 11/10/2009, 16:41

Promiň Zvolene a též Candy, co je pro vás snadnější překvapivě útočit nebo bránit se? Zvolen Bibli především napadá. Když se mu něco nezdá nebo nevěří, ať jasně vysvětlí, co má na srdci, ne? Jistě dostane odpověď.

1.kor.2:10-16:
10Nám však to Bůh zjevil skrze Ducha; Duch totiž zkoumá všechno, i hlubiny Boží.
11Neboť kdo z lidí zná, co je v člověku, než jeho vlastní duch? Právě tak nikdo nepoznal, co je v Bohu, než Duch Boží.
12My jsme však nepřijali ducha světa, ale Ducha, který je z Boha,
13abychom poznali, co nám Bůh daroval. O tom i mluvíme ne tak, jak nás naučila lidská moudrost, ale jak nás naučil Duch, a duchovní věci vykládáme slovy Ducha.
14Přirozený člověk nemůže přijmout věci Božího Ducha; jsou mu bláznovstvím a nemůže je chápat, protože se dají posoudit jen Duchem.
15Člověk obdařený Duchem je schopen posoudit všecko, ale sám nemůže být nikým správně posouzen.

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Je Písmo Sväté naozaj sväté? - Stránka 2 Empty Re: Je Písmo Sväté naozaj sväté?

Příspěvek  A6zvolen 11/10/2009, 18:30

Sazeči:

Jak jsem psal, nechci znovu stoupnout na palubu titaniku.

Zrovna tyto verše:

10Nám však to Bůh zjevil skrze Ducha; Duch totiž zkoumá všechno, i hlubiny Boží.
Co to je pro SAZEČE ta hlubina Boží? To ví zase jen duch svatý? Nemotáme se v kole?
11Neboť kdo z lidí zná, co je v člověku, než jeho vlastní duch? Právě tak nikdo nepoznal, co je v Bohu, než Duch Boží.
To je věta jak Babička povídá 5letému vnukovi na dobrou noc a krásně spi, na nic se neptej, protože Někdo to ví ... To že ty to nejsi není důležitý... To že nám říká věci, pod kterými každý vidí něco jiného... nevadí.
12My jsme však nepřijali ducha světa, ale Ducha, který je z Boha,
14Přirozený člověk nemůže přijmout věci Božího Ducha; jsou mu bláznovstvím a nemůže je chápat, protože se dají posoudit jen Duchem.
A ten Duch řekl Tobě, že se jmenuje Bůh Jehova, druhému Hospodin, třetímu Alláh, pátému je třeba Bůh, sto šestému Ježíš, Jiní se modlí k Marii, protože jim to řekl Duch,
Jaké věci se Dají posoudit Duchem, když ke každému Duch říká zcela něco jiného a vlastně tady jsou kazatelé, kteří mají mít patent na rozum spolu s telefonem na Ducha svatého a exportovat ovcím z hlediště názory jménem Ducha svatého... Ano tito idioti se svými názory se třeba podepsali svými homiletickými výklady na životě mnoha lidí... toto bylo TO téma a zkušeně Martin Cibulka hodí výhybku z tématu, který se MU nehodí....

Trocha mystiky nakonec ...
15Člověk obdařený Duchem je schopen posoudit všecko, ale sám nemůže být nikým správně posouzen.
Ano děkuji, už tomu rozumím. Teď právě je to to pravé... teď už mohu rovnou skočit do kremační pece, nač tady být, když už dnes mohu být v nebi. - to je moje posouzení

Já jsem psal jak jste šťastní úspěšní a bohatí ... ano a psal jsem proto, jaký je rozdíl mezi věřícím a nevěřícím ... nevidím totiž žádný. Protože zázraky se dějí a je jedno o jaký oltář opírám své prosby. To je ale potom Bible kniha o čem? O tom, že skrze celou Biblí je od věků až na věky, a u Ježíše do skonání tohoto věku a Ducha svatého nebude odpoštěno ve věku tomto ani budoucím. Nikoli navždy jak se povídá.
Vzhledem ža troubili na beraní rohy a pak zabili beránka a pak Ježíš velký rybář a slavili ryby a pak ten spropadený Vodnář, ve kterém SLUNCE vejde do domu... Jasně ... Někomu se to do krámu prostě nehodí. To je můj Homiletický výklad ... To to co já vidím a o tom se tady ptám. Nemám potřebu tady něco podsouvat, protože to tam prostě čtu... Já se tady o tom prostě snažím bavit, nic nepodsouvám téma otvírám. Nepoužívám nekalé techniky k oblbování lidí, jak je to úžasné skvělé a perfektní ... KDYŽ NENÍ, proto zkusme nemanipulovat a bavit se narovinu, nic víc.

jocolor

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Je Písmo Sväté naozaj sväté? - Stránka 2 Empty Re: Je Písmo Sväté naozaj sväté?

Příspěvek  sazeč 11/10/2009, 19:50

Gagarin se vrátil z vesmírného letu a chlubil se, že neviděl Boha. Má právo jako Ty. Jedno malé děvčátko ze Švédska se ho ptala: ,,Pane Gegarine, jaké máš srdce?´´ Pro Tebe je bláznovství. Inu, prosím, a tak hřích zůstává... Zbytečně potom se s Tebou polemizovat.

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Je Písmo Sväté naozaj sväté? - Stránka 2 Empty Re: Je Písmo Sväté naozaj sväté?

Příspěvek  sazeč 11/10/2009, 19:52

Oprava: ,,Pane, ráda bych věděla, jaké máš srdce?´´

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Je Písmo Sväté naozaj sväté? - Stránka 2 Empty Duch svatý

Příspěvek  Černá ovce sboru 11/10/2009, 21:28

Dobře to vystihl A6Zvolen.Tak jako komunisti říkali:"jménem pracujícího lidu" a pritom hali a dělali co chtěli bez ohledu na pracující,podopně duchovní vůdci říkají:"ve jménu ...ducha svatého a také lžou a dělají si co chtějí bez ohledu na boha.
Černá ovce sboru
Černá ovce sboru

Male Poeet p?íspivku : 280
vztah k organizaci : Dříve SJ dnes KOZEL,stoupenc GEHENY a věčného zatracení
Reputace : 0
Body : 87
Registration date : 15. 05. 07

Návrat nahoru Goto down

Je Písmo Sväté naozaj sväté? - Stránka 2 Empty Re: Je Písmo Sväté naozaj sväté?

Příspěvek  Martin Cibulka 12/10/2009, 10:41

Zvolene, na můj poslední příspěvek odpovídáš takto:
Ale vždyť to není pravda Martine. Prostě z mnoha vět a myšlenek, které nebyly příjemné a těžko se na ně odpovídalo sis vybral záměrně si jednu a celé s to přehodil na jinou kolej. Vybízel jsem tě ať si to přečteš a ty si mě tady napadl. OK. Proto to neřeš. Prostě už vím, že kde dojde argumentace, začíná manipulace. Tohle je takto vždycky a úplně všude.
Z mnoha vět a myšlenek, které jsi zde prezentoval, jsem ve svém příspěvku z Thu 8 Oct ŕ 20:53 vybral problém „bohatství, úspěšnosti a štěstí“, a to především proto, že na tuto kolej jsi to nasměroval Ty sám (viz tvůj příspěvek z Thu 8 Oct ŕ 11:36), když jsi odpovídal na to, co jsem Ti psal před tím. Jinými slovy, Ty se klidně začneš obsáhle rozepisovat o svém krásném autě, které Ti kvůli poruchovosti nepřináší takový pocit štěstí, jaký sis představoval, ale když na to zareaguji, tak mě začneš obviňovat z nepozorného čtení, napadení, ztráty argumentů a manipulace.

Ať tedy Tvé příspěvku pročítám znovu kolikrát chci, vychází mi, že kritizuješ především to, čeho se sám dopouštíš. Pokud chceš opravdu chodit ve světle, jak tvrdíš, měl by ses nejprve zbavit této své neomalenosti a přestat ji připisovat těm, jimž takováto neomalenost není vlastní. Zatím však stále jen jezdíš v tom automobilu „značky lejno“ a autoservis „manipulace s.r.o.“ ti ho udržuje v pojízdném stavu. Co z toho, že nechceš „znovu stoupnout na palubu titaniku“, když se na něm vesele potápíš?

Proč jinak bys text z 1.Korintským 2:11, který zní: „Neboť kdo z lidí zná, co je v člověku, než jeho vlastní duch? Právě tak nikdo nepoznal, co je v Bohu, než Duch Boží“, označoval těmito slovy? Cituji:
To je věta jak Babička povídá 5letému vnukovi na dobrou noc a krásně spi, na nic se neptej, protože Někdo to ví ... To že ty to nejsi není důležitý... To že nám říká věci, pod kterými každý vidí něco jiného... nevadí.
Já říkám vadí! Opět totiž překrucuješ to, co v Písmu čteme. Onen text přece neříká, že to nejsi Ty, kdo může vědět. On totiž říká, že to, co je v člověku, ví jednak jeho vlastní duch a jednak Bůh, před kterým se nemůžeš přetvařovat. Zkoušet obelhávat můžeš lidi ve svém okolí, ne však Boha, protože u něj se Ti to nemůže povést.
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Je Písmo Sväté naozaj sväté? - Stránka 2 Empty Re: Je Písmo Sväté naozaj sväté?

Příspěvek  A6zvolen 12/10/2009, 13:25

Martine,

vidím že si sklouzl do roviny napadání, dobře je to tvoje věc.
Když jsem říkal hoďme to za hlavu, bylo mi jasné, že to takto dopadne. Já se nechci dotýkat kazatelské ješitnosti, prostě to vidím jinak. Pro mě ty slova znamenají to co jsem zde napsal. Je to můj Homiletický výklad, který jsem si vytvořil a zde ho napsal. Tvůj úhyb - výhybku jsem jasně vnímal jako úskok, mám právo si to myslet.

Úplně v klidu a v pohodě, ti říkám naše debata nemá smysl.

Když totiž napíšu větu.

Šel jsem do Potravin pro rohlíky a šunku ...

Pro mě to bude znamenat, že jsem měl hlad a šel si nakoupit
pro druhého, jak jsem si mohl koupit a možná jíst vepřové maso,
pro třetího že jsem šel, levá, pravá, levá, pravá a jestli nejsem nemocný, nebo jsem nezkrachoval,
pro dalšího proč do Potravin a ne do Tesca

a to je kámen úrazu našeho rozhovoru.

Martine my si nerozumíme.
Martine, já za sebe mám dojem, že nechceš rozumět - ty to nechceš slyšet - a mě to nebaví pořád opakovat. Každý si nechme to svoje.

Pro mě i nebiblický oltář nese své ovoce, já nevím proč, ty taky ne, Bible to neví a to ve mě vzbuzuje pochybnosti. Duch svatý každýmu říká jiné věci, taky nevím proč, ty taky ne a ani Bible to neví. Když chci něco vědět, ví to jen Duch svatý a ten mlčí, nebo každému dá jiné vysvětlení.
Když přijdu do cíkrve a slyším různé
doporučuji,
nerad bych viděl,
důrazně nedoporučuji,
křesťani to neradi slyší,
již si to nepamatuji,
opravdu?,
pokud mi nedůvěřuješ, pak nedůvěřuješ Bohu, že mne správně vede ...
víte, já mám takovou zkušenost s Bohem .... bla bla bla
jednou jsem slyšel že Jeden Pán Povídal ... NE Martine, v tom už žít nechci, protože Pána, který povídal nikdy nikde nenajdu, on totiž neexistuje, nebo je to pohádkář anebo jde o jeho filtr chápání.

Hoďme to za hlavu, mě se to dotklo, uviděl jsem v tom to staré zatuchlé myslím, že toto je poctivá nabídka.

jocolor

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Je Písmo Sväté naozaj sväté? - Stránka 2 Empty Re: Je Písmo Sväté naozaj sväté?

Příspěvek  Martin Cibulka 12/10/2009, 14:17

Pro Zvolena:

Mě nevadí, když někdo něco vidí jinak. Vadí mi ale, když někdo o tom, jak to vidí, píše na diskuzním fóru, přičemž o ničem z toho, co napsal není ochoten diskutovat, natož něco vysvětlovat, protože si myslí, že ho musejí všichni chápat a rozumět mu.
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Je Písmo Sväté naozaj sväté? - Stránka 2 Empty Re: Je Písmo Sväté naozaj sväté?

Příspěvek  A6zvolen 12/10/2009, 16:10

Ale Martine,

ty děláš přesně to samé. To je tvůj export myšlenek, stejně jako ten můj. Toto vlákno se jmenuje je opravdu Bible svatá? ano a já chci sem psát. Od toho si myslím, že ta diskuze tu je. Já mám pocit, že každý zde meleme to své a jsme naštvaní jeden na druhého. Pokud máš pocit že je to jen o naslouchání Martina Cibulky a já ti do něj nepíšu zrovna co se ti hodí, napiš můžeme si udělat svou nit - své vlákno, kde budeme řešit kdo co napsal, co tím říkal, jak a co tím myslel, a jak to ten druhý chápe.

Prosím, pokud nechceš chápat mé myšlenky a jen exportuješ své, a já vlastně pořád opakuji svou myšlenku dokola, skutenčě nejde o diskuzi, ale o dva monology. Já myslím, že ty jsi moc dobře pochopil co jsem psal.

Pokud chceš jasné odpovědi, napiš jasné otázky:
Otázka: Co jsi měl k obědu?
Odpověď: Segedínský Guláš v s výborným knedlíkem, Martine Cibulko.
Potom už zbývá ještě se zeptat na otázku Ala Martin Cibulka:
Myslíš Guláš Segedýnský nebo v restauraci Szeged sis dal Guláš?
Odpovím u Měděné pánve jsem si dal Segedýnský Guláš.

jocolor

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Je Písmo Sväté naozaj sväté? - Stránka 2 Empty Re: Je Písmo Sväté naozaj sväté?

Příspěvek  sazeč 12/10/2009, 16:47

Candy, nějak jsem přehlédl. Jinak s Tebou souhlasím.

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Je Písmo Sväté naozaj sväté? - Stránka 2 Empty Re: Je Písmo Sväté naozaj sväté?

Příspěvek  candy 12/10/2009, 16:49

Myslím si, a Martin Cibulka nebude mít radost, že Zvolen uhodil hřebíček na hlavičku. Je zajímavé, že Zvolene nejsi první kdo měl nebo má podobný problém, který zde popisuješ ve vztahu s Martinem Cibulkou. Myslím si, že právě jak jsi to hezky popsal nejde kolikrát o diskuzi, ale monolog proti monologu. Tuším a myslím, že správně že právě pro tento faul na diskuzi, většina zde nepřispívá do diskuze a jsou jen čtenáři.

Je evidentní, že jako lidé si potrpíme na označování, tituly apod. proto mě vůbec nepřekvapuje, že někomu nemusí být lhostejné jestli bible je svaté písmo a nebo ne, protože když mu to někdo potvrdí bude rád a když ne, tak bude zklamaný a bude si více vážit nějaký jiný soubor moudrých knih. Ale tu přece nejde o to jestli budeme bibli nazývat svatou nebo ne, ale jde o to, co nebo čím je pro nás její poselství? Ano pro někoho je označení svatá důkaz nebo potvrzení, že je od Boha a ne o lidí, to beru, ale není to v konečné fázi rozhodující. Rozhodující je přece to, jestli se snažím řídit učením Krista protože jeho skutky vydají víc než jen nějaká skutečnost, že někdo tvrdí o někom nebo o něčem, že je svatý. Dle mého na mně nepřestává bible a její poselství míň nebo víc působit jen proto, že si budu nebo nebudu myslet, že je svatá? Jde o to - věřit a konat skutky odpovídající tomu, čemu věřím.

Jedna myšlenka z citovaných veršů Zvolena a Martina Cibulky na mně udělala dojem. Jak věci Boží tak věci člověka posuzuje duch jak duch svatý tak duch toho kterého člověka a nikdo krom toho ducha to nemůže posoudit. Proto věřme, že budeme posouzeni správně a spravedlivě a nestěžujme si životy už tak dost na tomto světě zkoušené, co? :-)

candy

Male Poeet p?íspivku : 600
Reputace : 0
Body : 485
Registration date : 04. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Je Písmo Sväté naozaj sväté? - Stránka 2 Empty Re: Je Písmo Sväté naozaj sväté?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Návrat nahoru

- Similar topics
» BIBLE

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru