Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Boží záměr se zemí

+19
gari
kasatymyr forse spain
lorak
Eliška
Pollypus
JAREKzRybenu
Martin Cibulka
delta.gama
bubu
pepakrocan
Styvi
Mezek
A6zvolen
Jiří Brei
zbysek
sazeč
Bulhar
Tonda Vlas
witness
23 posters

Strana 19 z 20 Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20  Next

Goto down

Boží záměr se zemí - Stránka 19 Empty Re: Boží záměr se zemí

Příspěvek  Mezek 17/8/2012, 18:36

My si vykáme?
Drž se tématu vlákna.........
A jinak,je mi celkem fuk jestli tělo takové,či onaké.Určitě jsou obě verze dobré.I kyž dobré,znamená za tři./3/že? clown Tak raději výborné.
Co se týče svědomí,jj nejni to mnohdá jen tak,ono fakt fungluje.Jsme podivuhodně uděláni...
Ano,stane se,že ve své nedokonalosti potlačím moje svědomí Embarassed A jak jsi na tom Ty.CO? scratch
Mezek
Mezek

Male Poeet p?íspivku : 526
Age : 67
vztah k organizaci : vlastním jménem Zdeněk Nygrýn
Reputace : 0
Body : 507
Registration date : 15. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Boží záměr se zemí - Stránka 19 Empty Re: Boží záměr se zemí

Příspěvek  gari 17/8/2012, 18:46

Kasatymyre, a jaké měl Ježíš po svém vzkříšení vlastně tělo, když klidně prošel zavřenými dveřmi? Dokážeš to taky, aniž by sis ublížil?

gari

Male Poeet p?íspivku : 589
vztah k organizaci : mnoho let aktivní SJ, pak velké zklamání a odchod
Reputace : 1
Body : 589
Registration date : 15. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Boží záměr se zemí - Stránka 19 Empty Re: Boží záměr se zemí

Příspěvek  kasatymyr forse spain 17/8/2012, 22:02

Nevykáme si Mezku, já psal v množném čísle. Svědomí také potlačuji, ale důležité je přiznat chybu. A ty a jiní už nepřiznáte, že ráj na zemi v tomto těle ( ale dokonalém ) je pravda, raději pro potlačení svědomí vymýšlíte báchorky o duchovním těle někde na nově stvořené zemi.
Duchovní těla patří jen do nebe. A na ráj na této planetě patří dokonalá těla v naší podobě.

Gari, to chceš říct, že v ráji na této zemi budou lidé umět procházet zavřenými dveřmi ? Adam s Evou to snad před hříchem uměli ? Pochybuji.
A Ježíš je výjimka - to je jako kdybys řekl, že v ráji na této zemi budeme také jako Ježíš křísit mrtvé. Proč se do toho všeho stále všichni jen zamotáváte ?
Děláte vše pro to, aby svědkové Jehovovi se ukázali jako lháři. Dnes mi starší od svědků Jehovových řekli, že jeden z nich bude se mnou studovat. To nebude žádné filosofování ani báchorky jako u mnohých z vás, ale pravda. Hanba všem, kteří kritizují svědky Jehovovi - stydte se a PROBUDTE SE.

kasatymyr forse spain

Male Poeet p?íspivku : 138
vztah k organizaci : svědkové Jehovovi spolu s Adventisty sedmého dne - Boží vyvolení.
Reputace : 0
Body : 138
Registration date : 06. 06. 12

Návrat nahoru Goto down

Boží záměr se zemí - Stránka 19 Empty Re: Boží záměr se zemí

Příspěvek  zbysek 17/8/2012, 22:52

lorak napsal:Jehova si primo vybira lidi, ktere pozehnava svym duchem a dava jim zaslibeni k nebeskemu zivotu
Loraku, kdysi dávno mi někdo vložil do srdce touhu po nebeském životě. O mnoho let později, když jsem začal studovat Bibli se svědky, došlo k tomu, že učení SV se na jedné straně všemožně snažilo tuto touhu zadupat do prachu země, na druhé straně jsem při četbě Bible pochopil, jakou touhu jsem to vlastně obdržel. Nějakou dobu se to ve mně mlelo, než jsem pochopil, že SV mi prostě lže. Jaké pro to máš vysvětlení?

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Boží záměr se zemí - Stránka 19 Empty Re: Boží záměr se zemí

Příspěvek  JAREKzRybenu 19/8/2012, 01:50

lorak napsal:Jarku zamysli se jaky duch te vede k tomu, ze mas na tuhle vec jiny nazor a myslis, ze lidi zijici na zemi budou jako BUH - jako duchovni bytosti ?

"zcela jistě budete jako Bůh" (1 Moj 3:5)
Vytrháváš tu část verše z kontextu. Proč ho nedopíšeš celý?

"...zcela jistě budete jako Bůh a budete znát dobré a špatné.“

Ďábel v tom verši vůbec nemluví o fyzické podstatě jejich těl, ale o tom, že "budou znát dobré a špatné" = že nebudou muset Boha poslouchat, ale o všem rozhodovat sami.

Kromě toho netvrdim, "ze lidi zijici na zemi budou jako BUH - jako duchovni bytosti". Pouze jsem napsal úvahu nad duševním a duchovním tělem, a doplnil to Pavlovým dost jasným výkladem o vzkříšení.

No a jako téměř vždy jsi neodpověděl na 2 jednoduché otázky, ale napsal mnoho slov okolo (velice dobře by ses uplatnil v politice - tam se také někoho na něco zeptají, a ten dlouho a "odborně" mluví okolo a ve finále se vůbec nic nedozvíš).

Tedy ještě jednou:
JAREKzRybenu napsal:
lorak napsal:Ver tomu, ze zlocinec vzkrisen Kristem k vecnemu zivotu v Raji na Zemi bude vzkrisen ve fyzickem tele jake mel i Adam dokonaly prvni clovek.
A kde je to v Bibli napsáno - že bude mít onen zločinec "fyzické tělo jako Adam?" - abych tomu mohl věřit?

lorak napsal:Pavel teda napsal PRAVDU a sam jako pomazany krestan bude vzkrisen k duchovnimu zivotu v nebi jako kral a knez Boha Jehovu. Ty, ale neucis to co ucil Pavel, Jezis Kristus a dalsi verni Jezisovi ucenici o zivote a vzkriseni mrtvych na zemi !

Co učili Pán Ježíš Kristus a ap. Pavel "o zivote a vzkriseni mrtvych na zemi"?

Rozumíš loraku těm otázkám? Když mi píšeš "Ver tomu, ze zlocinec vzkrisen Kristem k vecnemu zivotu v Raji na Zemi bude vzkrisen ve fyzickem tele jake mel i Adam" tak se přece logicky ptám, kde je to v Bibli napsané? Pokud to tam totiž není, tak je to jen názor, nikoli jednoznačná Biblická nauka.

Druhá otázka je podobná: Zmínil ses že "ucil Pavel, Jezis Kristus a dalsi verni Jezisovi ucenici o zivote a vzkriseni mrtvych na zemi" a proto se tě zcela logicky ptám: "Co učili Pán Ježíš Kristus a ap. Pavel "o zivote a vzkriseni mrtvych na zemi?" Zkrátka když tvrdíš, že ap. Pavel i Pán Ježíš učili o životě a vzkříšení na zemi, měl bys být schopen uvést jejich konkrétní slova. Pokud to v Bibli není, píšeš pouhé výmysly.

Já osobně si vybavuji tento Pánův výrok:

Matthew 5:5  Blahoslavení tiší, neboť oni dostanou zemi do dědictví.

Nicméně řekl také:

Matthew 5:  
3 „Blahoslavení chudí duchem, neboť jejich je království Nebes.
8 Blahoslavení čistého srdce, neboť oni uvidí Boha.
9 Blahoslavení ti, kdo působí pokoj, neboť oni budou nazváni Božími syny.
10 Blahoslavení ti, kdo jsou pronásledováni pro spravedlnost, neboť jejich je království Nebes.


Přičemž pokud vím nemáme záznam o tom, že by to Pán dále rozváděl a podrobně vysvětloval jak přesně se jeho zaslíbení splní.

Loraku, podívej, já věřím, že budou nejen "nová nebesa", ale i "nová země", když ale nevidím v Písmu přesné, jednoznačné vyjádření jakým způsobem se to splní, pak je to pro mě otevřená záležitost, stejně jako cokoli, k čemu nemám podrobné informace. Pokud někdo "uvaří" nějakou nauku z veršů, které nejsou zcela jednoznačné, nebo ignoruje verše, které nejdou dát s touto naukou do souladu, pak je to pro mě jen výmysl, nikoli Biblická nauka.

Dokážeš mi tedy odpovědět, kde je v Bibli napsáno, jaké bude mít tělo zločinec, co visel vedle Pána Ježíše, a co a kde učí Pavel a Ježíš Kristus o životě a vzkíšení na zemi, nebo alespoň přiznat, že o tom v Bibli není záznam?
JAREKzRybenu
JAREKzRybenu

Male Poeet p?íspivku : 644
vztah k organizaci : "kacíř" - dostižený a odsuzený církevní "spravedlností" organizace dne 7.3.2012 za podřizování svého svědomí Bohu, Kristu a Svatému Písmu spíše, než lidské omylné autoritě Písmu odporující.
Reputace : 0
Body : 646
Registration date : 01. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Boží záměr se zemí - Stránka 19 Empty Re: Boží záměr se zemí

Příspěvek  lorak 19/8/2012, 04:34

zbysek napsal:
lorak napsal:Jehova si primo vybira lidi, ktere pozehnava svym duchem a dava jim zaslibeni k nebeskemu zivotu
Loraku, kdysi dávno mi někdo vložil do srdce touhu po nebeském životě. O mnoho let později, když jsem začal studovat Bibli se svědky, došlo k tomu, že učení SV se na jedné straně všemožně snažilo tuto touhu zadupat do prachu země, na druhé straně jsem při četbě Bible pochopil, jakou touhu jsem to vlastně obdržel. Nějakou dobu se to ve mně mlelo, než jsem pochopil, že SV mi prostě lže. Jaké pro to máš vysvětlení?

Povolani od Jehovu nema nic spolecne s tim po cem ty sam touzis a co si prejes ! (Rim 9:16)

Kdybys mel pomazani od Jehovu jeho svatym duchem mel bys vedet rozeznavat jaka je Bozi vule. Ty ale neznas Bozi vuli a odporujes jeho duchu PRAVDY a misto toho prijimas ducha tohoto sveta.

Zbysku ty jsi prijal ducha tohoto sveta a ne ducha od Jehovu a to byl nejspis i duvod proc se to v tobe mlelo a proc jsi nakonec i odpadnul od cisteho uctivani i kdyz jsi dostal od Jehovu moznost poznat PRAVDU.

"Děťátka, je poslední hodina, a právě jak jste slyšeli, že přichází antikrist, i teď se mnozí stali antikristy; z této skutečnosti poznáváme, že je poslední hodina. Vyšli z nás, ale nebyli našeho druhu; kdyby totiž byli našeho druhu, zůstali by s námi. Ale [vyšli], aby se ukázalo, že ne všichni jsou našeho druhu. A máte pomazání od svatého; všichni máte poznání. Nepíši vám proto, že neznáte pravdu, ale protože ji znáte a protože žádná lež nepochází z pravdy. Kdo je lhář, ne-li ten, kdo popírá, že Ježíš je KRISTUS? Antikrist je ten, kdo popírá Otce a Syna." (1 Jana 2:18-22)

Zbysku Jezis je KRISTUS - ne JEHOVA ! Zacni teda OTCE - Boha JEHOVU oslavovat jako jedineho PRAVEHO BOHA a Jezise prijmi jako jeho pomazaneho - jako KRISTA.

"Mezi lidem se však také vyskytli falešní proroci, jako i mezi vámi budou falešní učitelé. Právě ti budou nenápadně zavádět ničivé sekty a zapřou dokonce majitele, který je koupil, [a] přivodí si rychlé zničení.Dále, mnozí budou následovat jejich skutky nevázaného chování a kvůli nim se bude mluvit utrhačně o cestě pravdy.Také vás budou chtivě vykořisťovat podvodnými slovy. Ale pokud jde o ně, soud z dávna nepostupuje pomalu a jejich zničení nedříme." (2. Petra 2:1-3)


"Což nevíte, že vaše tělo je chrámem svatého ducha ve vás, kterého máte od Boha? Nepatříte také sami sobě, neboť jste byli koupeni za cenu. Rozhodně oslavujte Boha ve svém těle." (1 Kor 6:19,20)

"Přichází však hodina, a je [již] nyní, kdy praví ctitelé budou uctívat Otce duchem a pravdou, neboť Otec skutečně hledá takové [lidi], aby ho uctívali. Bůh je Duch a ti, kdo ho uctívají, musí uctívat duchem a pravdou.“ " (Jan 4:23,24)

"‚Jehovu, svého Boha, budeš uctívat a jemu samotnému budeš prokazovat posvátnou službu.‘“ " (Mat 4:10)

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Boží záměr se zemí - Stránka 19 Empty Re: Boží záměr se zemí

Příspěvek  lorak 19/8/2012, 05:06

JAREKzRybenu napsal:
lorak napsal:Jarku zamysli se jaky duch te vede k tomu, ze mas na tuhle vec jiny nazor a myslis, ze lidi zijici na zemi budou jako BUH - jako duchovni bytosti ?

"zcela jistě budete jako Bůh" (1 Moj 3:5)
Vytrháváš tu část verše z kontextu. Proč ho nedopíšeš celý?

"...zcela jistě budete jako Bůh a budete znát dobré a špatné.“

Ďábel v tom verši vůbec nemluví o fyzické podstatě jejich těl, ale o tom, že "budou znát dobré a špatné" = že nebudou muset Boha poslouchat, ale o všem rozhodovat sami.

Kromě toho netvrdim, "ze lidi zijici na zemi budou jako BUH - jako duchovni bytosti". Pouze jsem napsal úvahu nad duševním a duchovním tělem, a doplnil to Pavlovým dost jasným výkladem o vzkříšení.

No a jako téměř vždy jsi neodpověděl na 2 jednoduché otázky, ale napsal mnoho slov okolo (velice dobře by ses uplatnil v politice - tam se také někoho na něco zeptají, a ten dlouho a "odborně" mluví okolo a ve finále se vůbec nic nedozvíš).

Tedy ještě jednou:
JAREKzRybenu napsal:
lorak napsal:Ver tomu, ze zlocinec vzkrisen Kristem k vecnemu zivotu v Raji na Zemi bude vzkrisen ve fyzickem tele jake mel i Adam dokonaly prvni clovek.
A kde je to v Bibli napsáno - že bude mít onen zločinec "fyzické tělo jako Adam?" - abych tomu mohl věřit?

lorak napsal:Pavel teda napsal PRAVDU a sam jako pomazany krestan bude vzkrisen k duchovnimu zivotu v nebi jako kral a knez Boha Jehovu. Ty, ale neucis to co ucil Pavel, Jezis Kristus a dalsi verni Jezisovi ucenici o zivote a vzkriseni mrtvych na zemi !

Co učili Pán Ježíš Kristus a ap. Pavel "o zivote a vzkriseni mrtvych na zemi"?

Rozumíš loraku těm otázkám? Když mi píšeš "Ver tomu, ze zlocinec vzkrisen Kristem k vecnemu zivotu v Raji na Zemi bude vzkrisen ve fyzickem tele jake mel i Adam" tak se přece logicky ptám, kde je to v Bibli napsané? Pokud to tam totiž není, tak je to jen názor, nikoli jednoznačná Biblická nauka.

Druhá otázka je podobná: Zmínil ses že "ucil Pavel, Jezis Kristus a dalsi verni Jezisovi ucenici o zivote a vzkriseni mrtvych na zemi" a proto se tě zcela logicky ptám: "Co učili Pán Ježíš Kristus a ap. Pavel "o zivote a vzkriseni mrtvych na zemi?" Zkrátka když tvrdíš, že ap. Pavel i Pán Ježíš učili o životě a vzkříšení na zemi, měl bys být schopen uvést jejich konkrétní slova. Pokud to v Bibli není, píšeš pouhé výmysly.

Já osobně si vybavuji tento Pánův výrok:

Matthew 5:5  Blahoslavení tiší, neboť oni dostanou zemi do dědictví.

Nicméně řekl také:

Matthew 5:  
3 „Blahoslavení chudí duchem, neboť jejich je království Nebes.
8 Blahoslavení čistého srdce, neboť oni uvidí Boha.
9 Blahoslavení ti, kdo působí pokoj, neboť oni budou nazváni Božími syny.
10 Blahoslavení ti, kdo jsou pronásledováni pro spravedlnost, neboť jejich je království Nebes.


Přičemž pokud vím nemáme záznam o tom, že by to Pán dále rozváděl a podrobně vysvětloval jak přesně se jeho zaslíbení splní.

Loraku, podívej, já věřím, že budou nejen "nová nebesa", ale i "nová země", když ale nevidím v Písmu přesné, jednoznačné vyjádření jakým způsobem se to splní, pak je to pro mě otevřená záležitost, stejně jako cokoli, k čemu nemám podrobné informace. Pokud někdo "uvaří" nějakou nauku z veršů, které nejsou zcela jednoznačné, nebo ignoruje verše, které nejdou dát s touto naukou do souladu, pak je to pro mě jen výmysl, nikoli Biblická nauka.

Dokážeš mi tedy odpovědět, kde je v Bibli napsáno, jaké bude mít tělo zločinec, co visel vedle Pána Ježíše, a co a kde učí Pavel a Ježíš Kristus o životě a vzkíšení na zemi, nebo alespoň přiznat, že o tom v Bibli není záznam?

Jarku kdyz chces kontext k 1 Moj 3:5 tak cti pozorne !

"„Skutečně Bůh řekl, že nesmíte jíst z každého stromu zahrady?“ Na to žena hadovi řekla: „Z ovoce stromů zahrady smíme jíst. Ale o [jedení] z ovoce stromu, který je uprostřed zahrady, Bůh řekl: ‚Nebudete z něho jíst, ani se ho nedotknete, abyste nezemřeli.‘“ Na to had řekl ženě: „Určitě nezemřete. Bůh totiž ví, že v ten den, kdy z něho pojíte, se vám zcela jistě otevřou oči a zcela jistě budete jako Bůh a budete znát dobré a špatné.

Jarku v duchu vyse zmineneho kontextu mi jasne odpovez.

Kdo LHAL a kdo rikal PRAVDU ? Zemreli lide po tom, co zhresili a neposlechli Boha, nebo zili dal i kdyz se jejich fyzicke telo po jejich smrti rozpadlo na prach zeme z ktereho bylo lidske telo utvoreno ? Veris tomu, ze lide mohou zit dal i po sve smrti jako duchovni bytosti - jako nesmrtelne duse ?

Kdy mohou byt lide zase vzkriseni ? Co se o tom pise v pismu ? Znas vsechny texty pisma tykajici se vzkriseni lidi ? Vis o nadeji na vzkriseni, kterou prechovaval Abraham a pozdeji i Zide jeste drive nez prisel Jezis Kristus ?

Velmi dobre vis, ze Pismo rozlisuje vzkriseni k nebeskemu zivotu a pozemske vzkriseni.

Jezis o vzkriseni rekl hodne informaci, co jsou primo zapsane v PISMU. Pavel i dalsi ucenici, ale i vsichni, ktere Jehova vedl svym duchem, kdyz psali PISMO taky o tom napsali vic jak dost informaci.Neni teda rozumne vytrhnout z kontextu PISMA slova tykajici se nebeskeho vzkriseni a ignorovat to co je v PISMU napsane o vzkriseni lidi jako fyzickych bytosti.

Vis dobre, ze vecsina prvnich krestanu dostala od Jehovu nebeske povolani, aby spolu s jeho Synem v nebi vladli jako krali a knezi.

Nejspis vsak zamerne opominas jednu velmi dulezitou vec a tou je naplneni Boziho zameru ! Kdo se tu teda v debate chova jako politik, co neodpovida na otazky jsi ty sam.

Zeptam se te teda znova.

Pochybujes o tom, ze JEHOVA uskutecni svuj puvodni zamer s lidmi ? (Iz 55:11)


Vis velmi dobre, co z uceni PISMA vic nez jasne vyplyva. Cloveka stvoril Jehova na zemi jako zivou dusi - jako fyzickou bytost a pozehnal ho na zemi k vecnemu zivotu. Toto je jeho zamer s lidmi a ten se nijak nezmenil. Nastali okolnosti kdy tento zamer narusil vzpurny Bozi andel co dovolil, aby ho ovladla spatna sebecka touha a presne to se stalo i u prvnich lidi. Byli vznesene otazky o opravnenosti Bozi zvrchovanosti ! Jehova jasne urcil ve svem stvoreni co nesmeji jim stvorene bytosti udelat, aby mohli i nadale zit. Neudelal to z rozmaru, ale proto lebo velmi dobre vedel, co je pro kazdeho v jeho stvoreni dobre. Poslusnost vuci nasemu nebeskemu Otci Bohu Jehovovi zalozena na laske a ucte mela byt zakladem dobreho vztahu kazdeho svobodneho ziveho tvora, aby pak vsechno co Jehova vytvoril skrze sveho syna Jezise Krista skutecne fungovalo jak si to Jehovo predsevzal. Jehova ve svem stvoreni urcite zadnou chybu neudelal a proto neni zadny duvod neco na tom co uz jednou stvoril nejak menit. (Kaz 7:29)

Jezise poslal, aby opet sjednotil vsechny veci v nebi i na zemi a uvedl je do puvodniho stavu, ktery panoval jeste pred hrichem duchovniho tvora, ktereho ted zname pod jmenem Satan Dabel. Az Jezis nastoli konani Bozi vule a odevzda kralovstvi svemu Otci i on sam se mu nakonec plne podridi a Buh Jehova sa opet stane kazdemu vsim a uz nebudeme potrebovat prostrednika v pristupu k naseme nebeskemu Otci.

"bude s nimi přebývat a oni budou jeho lidem. A sám Bůh bude s nimi...Každý, kdo zvítězí, zdědí tyto věci, a budu jeho Bohem a bude mým synem." (Zj 21:3,7)

To plati jak pro duchovne bytosti tak i pro fyzicke bytosti zijici na ZEMI pro lidi, ktere Jezis privede k dokonalosti, kterou stratili kvuli hrichu prvnich lidi Adama a Evy.

"...tvorstvo bude osvobozeno ze zotročení porušeností a bude mít slavnou svobodu Božích dětí. " (Rim 8:21 )

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Boží záměr se zemí - Stránka 19 Empty Re: Boží záměr se zemí

Příspěvek  zbysek 19/8/2012, 08:59

lorak napsal:Povolani od Jehovu nema nic spolecne s tim po cem ty sam touzis a co si prejes ! (Rim 9:16)
Loraku, jak chceš správně reagovat na nějakou myšlenku, když ani neumíš číst? Já jsem jasně napsal, že ta touha byla do mně vložena, nikoliv že je má vlastní, z mé síly! Tedy další tvá mimózní reakce.

Kdybys mel pomazani od Jehovu jeho svatym duchem mel bys vedet rozeznavat jaka je Bozi vule.
To já mám, proto jsem také rozeznal, že Boží vůlí, tou nejvyšší, je jednota všech a všeho v Kristu. A že sektářské oddělování jedněch křesťanů od druhých je hříchem a démonskou zkouškou, která je v přímém rozporu s Boží vůlí. Jak ty o sobě můžeš tvrdit, že tě vede Bůh, když tu proklínáš a zatracuješ lidi, kteří patří Kristu? A to jen proto, že na některé věci mají jiný názor než ty? Ovoce tvého jednání jasně ukazuje, kým se necháváš vést.

Antikrist je ten, kdo popírá Otce a Syna." (1 Jana 2:18-22)
Kdo tu popírá Syna? Kdo z Božího Slova dělá nějakého stvořeného anděla?

Zbysku Jezis je KRISTUS - ne JEHOVA !
Proč tedy Pavel používá citáty ze SZ (kde je zmiňován JHVH) a uplatňuje je na Ježíše? Že by Pavel měl tak malé poznání?

Jezise prijmi jako jeho pomazaneho - jako KRISTA.
To samozřejmě dělám - protože Kristus je česky Pomazaný. Já vyznávám, že Ježíš je vtělené Slovo (tedy přišel v těle) a je tím jediným pravým Pomazaným.

"Právě ti budou nenápadně zavádět ničivé sekty a zapřou dokonce majitele, který je koupil," (2. Petra 2:1-3)
Jak tě může napadnout použít tento text, když jsem ses tu přede všemi jasně odhalil, že zapíráš svého majitele, který tě vykoupil? Loraku, neblouzníš v nějaké horečce? Máš aspoň kousek sebereflexe?

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Boží záměr se zemí - Stránka 19 Empty Re: Boží záměr se zemí

Příspěvek  zbysek 19/8/2012, 09:18

lorak napsal:Kdo LHAL a kdo rikal PRAVDU ? Zemreli lide po tom, co zhresili a neposlechli Boha, nebo zili dal

Genesis 2:17  ale ze stromu poznání dobrého a zlého, z toho nejez. Neboť v den, kdy bys z něho jedl, jistě zemřeš.

Genesis 3:5  neboť Bůh ví, že v den, kdy z něho budete jíst, se vaše oči otevřou a budete jako Bůh, budete znát dobré a zlé.

Genesis 5:5  Všech dnů, kdy Adam žil, bylo devět set třicet let, a zemřel.

Pokud to budeme brát DOSLOVA, pak jasně lhal Bůh, protože Adam žil i poté dál nějakých osm až devět set let. Taky hezká ukázka, jak ošemetné jsou doslovné výklady. Smile

Jezis o vzkriseni rekl hodne informaci, co jsou primo zapsane v PISMU.
... a ignorovat to co je v PISMU napsane o vzkriseni lidi jako fyzickych bytosti.
Matouš 22:30  Při vzkříšení se totiž lidé nežení ani nevdávají, ale jsou jako Boží andělé v nebi.

Ježíš zde dost jasně naznačuje, že vzkříšená těla budou jiná než ta, co máme teď. Nechápu tedy, jak někdo může vyučovat, že budeme mít stejná těla. Ve stejném smyslu píše i Pavel.

Nejspis vsak zamerne opominas jednu velmi dulezitou vec a tou je naplneni Boziho zameru !
Spíš to vypadá tak, že pod vlivem falešného učení SV máš zmatek v tom, co je ve skutečnosti Božím záměrem.

Pochybujes o tom, ze JEHOVA uskutecni svuj puvodni zamer s lidmi ? (Iz 55:11)
Izajáš 55:11  tak bude mé slovo, které vyjde z mých úst: Nenavrátí se ke mně s prázdnou, nýbrž vykoná to, co si přeji, a zdárně dokáže to, k čemu ho pošlu.

Já ani v NEJMENŠÍM nepochybuju o tom, že Bůh nakonec uvede všechny a vše do jednoty v Ježíši Kristu, tedy v jeho Slovu. A to i navzdory těm, kteří této jednotě vzdorují a svévolně se oddělují od dalších, kteří patří Kristu.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Boží záměr se zemí - Stránka 19 Empty Re: Boží záměr se zemí

Příspěvek  JAREKzRybenu 20/8/2012, 00:52

Loraku, zase jsi neodpověděl na otázku, ale mluvíš/píšeš okolo. Připomínáš mi mé soudce od právního výboru - když jsem se zeptal co je z hlediska autority výše - zda svaté Písmo nebo vedoucí sbor, nechtěli mi odpovědět a odpovídali otázkami typu "kdo tě všechno naučil?" (přece "matka organizace" Wink ).

Takže to zkusím znovu:

otázky, které jsem Ti napsal:Když mi píšeš "Ver tomu, ze zlocinec vzkrisen Kristem k vecnemu zivotu v Raji na Zemi bude vzkrisen ve fyzickem tele jake mel i Adam" tak se přece logicky ptám, kde je to v Bibli napsané? Pokud to tam totiž není, tak je to jen názor, nikoli jednoznačná Biblická nauka.

Druhá otázka je podobná: Zmínil ses že "ucil Pavel, Jezis Kristus a dalsi verni Jezisovi ucenici o zivote a vzkriseni mrtvych na zemi" a proto se tě zcela logicky ptám: "Co učili Pán Ježíš Kristus a ap. Pavel "o zivote a vzkriseni mrtvych na zemi?" Zkrátka když tvrdíš, že ap. Pavel i Pán Ježíš učili o životě a vzkříšení na zemi, měl bys být schopen uvést jejich konkrétní slova. Pokud to v Bibli není, píšeš pouhé výmysly.

Dokážeš mi tedy odpovědět, kde je v Bibli napsáno, jaké bude mít tělo zločinec, co visel vedle Pána Ježíše, a co a kde učí Pavel a Ježíš Kristus o životě a vzkíšení na zemi, nebo alespoň přiznat, že o tom v Bibli není záznam?

Vždycky tady šermuješ Biblickými verši, a najednou nic. Tak kde to je v Bibli napsáno?

Nebo aspoň napiš, že na to odpovídat nechceš. Wink

lorak napsal:Veris tomu, ze lide mohou zit dal i po sve smrti jako duchovni bytosti - jako nesmrtelne duse ?
Ne, nevěřím tomu. Věřím, že k nesmrtelnosti je potřeba vzkříšení a duchovní tělo, o němž psal ap. Pavel.
Ale nesoudím ty, kteří v nesmrtelnou duši věří. Věřím, že růst v poznání je individuální záležitost, a že i já v něm potřebuji růst.

A nevyjádřil ses k tomu kontextu jak jsem psal:

"...zcela jistě budete jako Bůh a budete znát dobré a špatné.“

Mluví Ďábel v tom verši o fyzické podstatě jejich těl, nebo o tom, že "budou znát dobré a špatné" = že nebudou muset Boha poslouchat, ale o všem rozhodovat sami?

lorak napsal:Vis o nadeji na vzkriseni, kterou prechovaval Abraham a pozdeji i Zide jeste drive nez prisel Jezis Kristus ?
Hebrews 11:8  Vírou uposlechl Abraham, když byl volán, aby vyšel na místo, které měl dostat za dědictví; a vyšel, ačkoli nevěděl, kam jde.
9 Vírou se usadil v zaslíbené zemi jako v zemi cizí, bydlel ve stanech s Izákem a Jákobem, spoludědici téhož zaslíbení.
10 Očekával totiž město mající základy, jehož stavitelem a tvůrcem je Bůh.
11 Vírou i sama Sára, ač byla neplodná, přijala moc k početí potomka a mimo svůj čas porodila, protože měla za věrného toho, kdo dal slib.
12 Pročež z jednoho, a to z již odumřelého, byli zplozeni mnozí, ‚počtem jako hvězdy nebeské a jako je nespočetný písek na břehu mořském‘.¶
13 Tito všichni zemřeli podle víry, aniž v plnosti přijali ta zaslíbení; jen zdaleka je zahlédli a pozdravili, a vyznali, že jsou cizinci a příchozí na zemi.
14 Neboť ti, kdo to říkají, dávají najevo, že vyhlížejí vlast.
15 Kdyby totiž myslili na tu, z níž vyšli, měli by čas se navrátit.
16 Avšak touží po lepší vlasti, to jest po vlasti nebeské. Proto se Bůh za ně nestydí, je-li nazýván jejich Bohem, neboť jim připravil město.¶


Matthew 8:11  Pravím vám, že mnozí přijdou od východu i západu a budou stolovat s Abrahamem, Izákem a Jákobem v království Nebes;
12 avšak synové království budou vyvrženi do nejzazší temnoty; tam bude pláč a skřípění zubů.“


lorak napsal:Zeptam se te teda znova.

Pochybujes o tom, ze JEHOVA uskutecni svuj puvodni zamer s lidmi ? (Iz 55:11)

Nevím, že by ses mě na to už ptal. Ale mohl jsem to v těch Tvých "románech" přehlédnout.

Jinak se můžu jen ztotožnit s tím, co už o tom napsal Zbyšek:
zbysek napsal:
Pochybujes o tom, ze JEHOVA uskutecni svuj puvodni zamer s lidmi ? (Iz 55:11)
Izajáš 55:11 tak bude mé slovo, které vyjde z mých úst: Nenavrátí se ke mně s prázdnou, nýbrž vykoná to, co si přeji, a zdárně dokáže to, k čemu ho pošlu.

Já ani v NEJMENŠÍM nepochybuju o tom, že Bůh nakonec uvede všechny a vše do jednoty v Ježíši Kristu, tedy v jeho Slovu. A to i navzdory těm, kteří této jednotě vzdorují a svévolně se oddělují od dalších, kteří patří Kristu.
JAREKzRybenu
JAREKzRybenu

Male Poeet p?íspivku : 644
vztah k organizaci : "kacíř" - dostižený a odsuzený církevní "spravedlností" organizace dne 7.3.2012 za podřizování svého svědomí Bohu, Kristu a Svatému Písmu spíše, než lidské omylné autoritě Písmu odporující.
Reputace : 0
Body : 646
Registration date : 01. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Boží záměr se zemí - Stránka 19 Empty Re: Boží záměr se zemí

Příspěvek  zbysek 20/8/2012, 09:12

JAREKzRybenu napsal:Připomínáš mi mé soudce od právního výboru - když jsem se zeptal co je z hlediska autority výše - zda svaté Písmo nebo vedoucí sbor, nechtěli mi odpovědět a odpovídali otázkami typu "kdo tě všechno naučil?" (přece "matka organizace" Wink ).
Taky jsem to zažil. Když došlo ke konfrontaci s pravdou, kterou nemohli nijak vyvrátit ani najít pro své lži nějakou výmluvu, nastoupilo citové vydírání, že jsem vlastně nevděčník. Very Happy Namísto aby se zamysleli nad tím, zda to, co obhajují, je či není pravda.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Boží záměr se zemí - Stránka 19 Empty Re: Boží záměr se zemí

Příspěvek  sazeč 20/8/2012, 09:54

zbysek napsal:
JAREKzRybenu napsal:Připomínáš mi mé soudce od právního výboru - když jsem se zeptal co je z hlediska autority výše - zda svaté Písmo nebo vedoucí sbor, nechtěli mi odpovědět a odpovídali otázkami typu "kdo tě všechno naučil?" (přece "matka organizace" Wink ).
Taky jsem to zažil. Když došlo ke konfrontaci s pravdou, kterou nemohli nijak vyvrátit ani najít pro své lži nějakou výmluvu, nastoupilo citové vydírání, že jsem vlastně nevděčník. Very Happy Namísto aby se zamysleli nad tím, zda to, co obhajují, je či není pravda.
Smutná pravda. Crying or Very sad

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Boží záměr se zemí - Stránka 19 Empty Re: Boží záměr se zemí

Příspěvek  gari 20/8/2012, 10:46

U právních výborů SJ nejde vůbec o PRAVDU. Buď odvoláš to, s čím nesouhlasíš s VRO a podřídíš se - nebo jsi "mrtvej Homolka".

Stejný soud, jako s Husem nebo Ježíšem, kde také vůbec nešlo o to dobrat se pravdy.
Jsem přesvědčen, že by se Ježíš se svými postoji rozhodně dostal v dnešní době před právní výbor SJ a byl by popraven.

Bratři v právních výborech jsou odborníci v tom, jak na několika dobrých věcech, které v organizaci SJ jsou, umí zneviditelnit ta mnohá příkoří, trápení, lži a křivdy, které její členové mnohdy zažívají. Když si dovolí tito řadoví SJ na takové věci upozornit, hned nastupuje výčet věcí, za které má být tento nepokorný jedinec matce organizaci vděčný a tak se má uklidnit a zařadit se poslušně do stáda. V mnoha případech toto citové vydírání funguje a ztrápený jedinec se tak dostává do kruhu, z kterého se nedá vystoupit.

Nechci ale odbíhat od tématu a jsem zvědavý, jestli Lorak Jarkovi konečně odpoví přímo, jasně a srozumitelně, nebo tu opět předvede svůj rituál, a zaplaví nás horou nesouvislých blábolů a zkopírovaných textů, které tu zřejmě už nikdo ani nečte.

gari

Male Poeet p?íspivku : 589
vztah k organizaci : mnoho let aktivní SJ, pak velké zklamání a odchod
Reputace : 1
Body : 589
Registration date : 15. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Boží záměr se zemí - Stránka 19 Empty Re: Boží záměr se zemí

Příspěvek  jája 20/8/2012, 14:24

kasatymyre, loraku a možná jsem na někoho zapomněl: SJ mají jedinou pravdu, těšíte se z jejich přítomnosti, my jsme odpadlíci...
Moje otázka zní: co tu děláte? Proč jste tak zapálení do zdejší debaty? Zvoní vám u dveří někdo z "odpadlíků"? Proč zvoníte teda na naše tady, když vás to pobuřuje?
Přijdete mi jak televizní kritici, co uznávají jen ČT2 a komerční stanice, jejichž program výborně znají, je silně pobuřuje Smile .
Na vyřešení tohoto problému existuje velice snadný řešení: klik.
Krásnej letní den.

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Boží záměr se zemí - Stránka 19 Empty Re: Boží záměr se zemí

Příspěvek  zbysek 20/8/2012, 15:18

jája napsal:kasatymyre, loraku a možná jsem na někoho zapomněl: SJ mají jedinou pravdu, těšíte se z jejich přítomnosti, my jsme odpadlíci...
Moje otázka zní: co tu děláte?
Podvědomě hledají skutečnou PRAVDU. Smile Jinak by se tu jen mihli a nezůstávali by tu tak dlouho.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Boží záměr se zemí - Stránka 19 Empty Re: Boží záměr se zemí

Příspěvek  Mezek 20/8/2012, 18:42

kasatymyr forse spain za 17.08.12 22:02
Nevykáme si Mezku, já psal v množném čísle. Svědomí také potlačuji, ale důležité je přiznat chybu. A ty a jiní už nepřiznáte, že ráj na zemi v tomto těle ( ale dokonalém ) je pravda, raději pro potlačení svědomí vymýšlíte báchorky o duchovním těle někde na nově stvořené zemi.
Duchovní těla patří jen do nebe. A na ráj na této planetě patří dokonalá těla v naší podobě.

Jak krásně umíš udělat závěr./takový výtah z komentáře druhého/ Není to tak jak si myslíš.Jinak Ti přeji příjemné studium study písma.
Mezek
Mezek

Male Poeet p?íspivku : 526
Age : 67
vztah k organizaci : vlastním jménem Zdeněk Nygrýn
Reputace : 0
Body : 507
Registration date : 15. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Boží záměr se zemí - Stránka 19 Empty Re: Boží záměr se zemí

Příspěvek  kasatymyr forse spain 23/8/2012, 15:05

Jájo, Zbyšku - já tu nejsem proto, abych ostatní špinil a nadával jim do odpadlíků. A rád bych se od vás něco přiučil, vždyt jsem biblický analfabet. Katolická církev mě Bibli nenaučila - a to jsem tam byl mnoho let - a se svědky jsem teprve ted začal pravidelně studovat. Jenže tady opravdu píšete lži a nepravdu a o to je to horší, že mnozí jste svědky byli - nevěřím že by vám tam někdo ubližoval. A proto HANBA těm, kteří to dělají.

kasatymyr forse spain

Male Poeet p?íspivku : 138
vztah k organizaci : svědkové Jehovovi spolu s Adventisty sedmého dne - Boží vyvolení.
Reputace : 0
Body : 138
Registration date : 06. 06. 12

Návrat nahoru Goto down

Boží záměr se zemí - Stránka 19 Empty Re: Boží záměr se zemí

Příspěvek  zbysek 23/8/2012, 16:07

Kasatymyre, pravda má svou definici - v podstatě se jedná o výrok, který je v souladu se skutečností. Pravda se nedeklaruje nějakou (lidskou) autoritou, o pravdě se ani nehlasuje. Pravda se neověřuje ani pocity - tím, že se ti něco líbí víc, než něco jiného. Pravda se prokazuje logikou.

Pokud tvrdíš, že máme nepravdu, nebo dokonce že lžeme, máš možnost nepravdu prokázat. Ale nikoliv deklarativním výrokem, ale poukazem na konkrétní rozpor mezi našimi výroky a skutečností. Pokud tvrdíš, že lžeme, pak bys měl ještě prokázat, že víme o tom, že tvrdíme nepravdu.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Boží záměr se zemí - Stránka 19 Empty Re: Boží záměr se zemí

Příspěvek  rals 23/8/2012, 19:50

Kasatymyre, ostatní členové zde uvádějí svoje zkušenosti a ať příznivci nebo odpůrci SJ opírají svoje argumenty o něco, ty ale jen křičíš do tmy jak jsou SJ nejlepší i když zkušenosti s nimi máš dle tvých komentářů zde velmi povrchní.. Jak můžeš obhajovat a zastávat se něčeho, co neznáš do hloubky ale znáš jen to pozlátko?

rals

Male Poeet p?íspivku : 132
vztah k organizaci : bývalý 11let
Reputace : 3
Body : 133
Registration date : 29. 03. 10

Návrat nahoru Goto down

Boží záměr se zemí - Stránka 19 Empty Re: Boží záměr se zemí

Příspěvek  Anonymní 23/8/2012, 21:09

Boží záměr se zemí?!

Není to náhodou dost jasné:!!

Iz 65, 17„Hle, já stvořím nová nebesa a novou zemi. Věci minulé nebudou připomínány, nevstoupí na mysl.

Zj 20, 11A viděl jsem veliký bělostný trůn a toho, kdo na něm seděl; před jeho pohledem zmizela země i nebe a už pro ně nebylo místa.

2P 3, 13Podle jeho slibu čekáme nové nebe a novou zemi, ve kterých přebývá spravedlnost.

Zj 21, 1A viděl jsem nové nebe a novou zemi, neboť první nebe a první země pominuly a moře již vůbec nebylo.

2A viděl jsem od Boha z nebe sestupovat svaté město, nový Jeruzalém, krásný jako nevěsta ozdobená pro svého ženicha.

3A slyšel jsem veliký hlas od trůnu: „Hle, příbytek Boží uprostřed lidí, Bůh bude přebývat mezi nimi a oni budou jeho lid; on sám, jejich Bůh, bude s nimi,

4a setře jim každou slzu z očí. A smrti již nebude, ani žalu ani nářku ani bolesti už nebude – neboť co bylo, pominulo.“

5Ten, který seděl na trůnu, řekl: „Hle, všecko tvořím nové.“ A řekl: „Napiš: Tato slova jsou věrná a pravá.“

Hle, kdo říkal, že ta slova jsou věrná a pravá??? Všecko má být nové, ne?! Proč by jinak Kristovo tělo tvořili znovuzrození křesťané mj. ?! :-)

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Boží záměr se zemí - Stránka 19 Empty Re: Boží záměr se zemí

Příspěvek  kasatymyr forse spain 25/8/2012, 16:11

rals napsal:

Jak můžeš obhajovat a zastávat se něčeho, co neznáš do hloubky ale znáš jen to pozlátko?

Už léta jsem zájemcem svědků Jehovových, i když pravidelně jsem začal studovat až ted. A jaké pozlátko máš na mysli ? Myslíš že mi svědkové mažou med kolem huby nebo mi dávají při příchodu cukrovou vatu ?

kasatymyr forse spain

Male Poeet p?íspivku : 138
vztah k organizaci : svědkové Jehovovi spolu s Adventisty sedmého dne - Boží vyvolení.
Reputace : 0
Body : 138
Registration date : 06. 06. 12

Návrat nahoru Goto down

Boží záměr se zemí - Stránka 19 Empty Re: Boží záměr se zemí

Příspěvek  Bulhar 2/9/2012, 19:48

Zjevení 5:10 v různých překladech Bible :

a udělal jsi z nich království a kněze našemu Bohu a mají kralovat nad zemí - PNS

Učinil jsi nás králi a kněžími našemu Bohu a budeme kralovat nad zemí - Bible 21

a učinil je královským kněžstvem našeho Boha a ujmou se vlády nad zemí - KB

Všude je výraz - nad zemí - ne nad novou zemí, avšak NAD ZEMÍ.
Není to snad důkaz toho, že na této zemi bude ráj, nad kterým bude z nebe Boží vláda panovat ? A že jinde v Bibli vyskytující se výrazy nová země znamenají jen nový systém na této zemi, jako o někom, kdo změní své chování k lepšímu řekneme, že je z něho nový člověk ?

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Boží záměr se zemí - Stránka 19 Empty Re: Boží záměr se zemí

Příspěvek  zbysek 2/9/2012, 20:05

Bulhar napsal:Zjevení 5:10 v různých překladech Bible :

Všude je výraz - nad zemí - ne nad novou zemí, avšak NAD ZEMÍ.
Není to snad důkaz toho, že na této zemi bude ráj, nad kterým bude z nebe Boží vláda panovat ?
Není. Dokonce to nelze použít ani jako důkaz, že by vládli z nebe.

Například Studijní překlad: a budou kralovat na zemi.

Navíc se zde nejspíš mluví o době před novým stvořením.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Boží záměr se zemí - Stránka 19 Empty Re: Boží záměr se zemí

Příspěvek  Ing.Peter 26/10/2012, 13:38

Uvažoval som nad textom Zj 18:4. Veľký Babylon bude tak ,ako to učia JS ,falošné náboženstvo ale ako tu niekto písal ,aj z tohto textu to vidím tak ,že Boží služobníci sú aj v iných náboženstvách ,keďže ten text uvádza : Vyjdite z neho, ľud môj, ak nechcete mať ... " = "jeho ľud" je v tom Babylone . Text nepíše "vyjdite z neho do alebo k môjmu ľudu"
Čo vy na to?

Ing.Peter

Male Poeet p?íspivku : 511
Reputace : 1
Body : 516
Registration date : 25. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Boží záměr se zemí - Stránka 19 Empty Re: Boží záměr se zemí

Příspěvek  JAREKzRybenu 26/10/2012, 22:19

Řekl bych dobrá úvaha, Peter.

Dál se dá rozvíjet, koho nebo co Velký Babylón představuje. Zajímavý je třeba tento znak:

Vina krve

Zjevení 18:24 Ano, byla v něm nalezena krev proroků a svatých a všech, kdo byli pobiti na zemi.

Také Zjevení 17:5, 6 A na jejím čele bylo napsáno jméno, záhada: „Velký Babylón, matka nevěstek a ohavností země.“ 6 A viděl jsem, že ta žena je opilá krví svatých a krví Ježíšových svědků.

V řadě náboženských institucí lze tento znak - krev proroků, svatých a Ježíšových svědků - nalézt. Ale zdaleka to neplatí o každém křesťanském seskupení.

A krom toho - jak už bylo uvedeno, "můj [Boží] lid" se nachází i ve Velkém Babylóně a to přes to, že je naplněn "krví svatých", a je vyzýván, aby z něj vyšel.
JAREKzRybenu
JAREKzRybenu

Male Poeet p?íspivku : 644
vztah k organizaci : "kacíř" - dostižený a odsuzený církevní "spravedlností" organizace dne 7.3.2012 za podřizování svého svědomí Bohu, Kristu a Svatému Písmu spíše, než lidské omylné autoritě Písmu odporující.
Reputace : 0
Body : 646
Registration date : 01. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Boží záměr se zemí - Stránka 19 Empty Re: Boží záměr se zemí

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 19 z 20 Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru