Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Boží záměr se zemí

+19
gari
kasatymyr forse spain
lorak
Eliška
Pollypus
JAREKzRybenu
Martin Cibulka
delta.gama
bubu
pepakrocan
Styvi
Mezek
A6zvolen
Jiří Brei
zbysek
sazeč
Bulhar
Tonda Vlas
witness
23 posters

Strana 20 z 20 Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20

Goto down

Boží záměr se zemí - Stránka 20 Empty Re: Boží záměr se zemí

Příspěvek  Ing.Peter 27/10/2012, 08:26

A krom toho - jak už bylo uvedeno, "můj [Boží] lid" se nachází i ve Velkém Babylóně a to přes to, že je naplněn "krví svatých", a je vyzýván, aby z něj vyšel.

Len je otázka kedy a kam?

Ing.Peter

Male Poeet p?íspivku : 511
Reputace : 1
Body : 516
Registration date : 25. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Boží záměr se zemí - Stránka 20 Empty Re: Boží záměr se zemí

Příspěvek  zbysek 27/10/2012, 10:31

Ing.Peter napsal:A krom toho - jak už bylo uvedeno, "můj [Boží] lid" se nachází i ve Velkém Babylóně a to přes to, že je naplněn "krví svatých", a je vyzýván, aby z něj vyšel.

Len je otázka kedy a kam?
Ke Kristu, nikam jinam.

Jan 6:68  Šimon Petr mu odpověděl: „Pane, ke komu půjdeme? Máš slova věčného života

SJ velmi rádi vztahují tento text na sebe, tedy na svou organizaci. Kontext je ovšem naprosto jasný - tam se o žádné institucionální organizaci nemluví, ale jen a pouze o Kristu.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Boží záměr se zemí - Stránka 20 Empty Re: Boží záměr se zemí

Příspěvek  daniely 27/10/2012, 11:30

zbysek napsal:
Ke Kristu, nikam jinam.

Chtěla jsem napsat totéž :-) Poté, co jsem zjistila, že není jediná, pravá... organizace, odpověděla jsem si na Vámi položené otázky jednoduše.

Kam jít - ke Kristu
Kdy vyjít - když cítím, že mě společenství, ve kterém jsem, od Krista odvádí.

daniely

Female Poeet p?íspivku : 378
Reputace : 0
Body : 381
Registration date : 03. 02. 11

Návrat nahoru Goto down

Boží záměr se zemí - Stránka 20 Empty Re: Boží záměr se zemí

Příspěvek  gari 27/10/2012, 11:44

Ing.Peter napsal:A krom toho - jak už bylo uvedeno, "můj [Boží] lid" se nachází i ve Velkém Babylóně a to přes to, že je naplněn "krví svatých", a je vyzýván, aby z něj vyšel.

Len je otázka kedy a kam?

V komentáři ke knize Zjevení od Jiřího Mrázka se o této části Janova Zjevení píše - volně cituji:
Ve verších 18:4,5, ale i v následujících verších, které se destrukci Babylóna věnují podrobněji, je silný důraz položen spíše na jeho odbourání, v lidských srdcích a myslích, nezávisle na "místě pobytu" adresátů. .............

Zj 18:1 - 19:6
Žánrově zde Jan navazuje na starozákonní prorocké žalozpěvy, které v tzv. "prorockém perfektu" jako by pohřbívaly zaživa: oplakávaly města, která dosud stála a vypadala, že jsou v plné síle a rozkvětu. Prorocký (a také Janův) pohled vidí už nyní jejich perspektivu jinak.

Tato literární technika, kdy místo samotné destrukce slyšíme jenom reakce těch, jimž bude Babylón chybět, má jistě jeden důležitý aspekt: upozorňuje nás, že nestačí, aby Babylón "objektivně" skončil. Důležité je především odbourat "Babylón" v našich srdcích. Odbourat to, co si z něj neseme v sobě a čím nás poznamenal.

Konec citace.

Z toho je možné vyvodit odpověď na Peterovy otázky:
Kdy ? - je třeba začít hned teď
Kam ? - k Ježíši Kristu.

gari

Male Poeet p?íspivku : 589
vztah k organizaci : mnoho let aktivní SJ, pak velké zklamání a odchod
Reputace : 1
Body : 589
Registration date : 15. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Boží záměr se zemí - Stránka 20 Empty Re: Boží záměr se zemí

Příspěvek  Ing.Peter 27/10/2012, 12:14

Ano s tým všetkým súhlasím, no Biblia píše aj o zhromažďeniach,poslúchaní pastierov atď atď teda nejaké spoločenstvo to musí byť, aby sa dali uplatniť tiedo rady.

Ing.Peter

Male Poeet p?íspivku : 511
Reputace : 1
Body : 516
Registration date : 25. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Boží záměr se zemí - Stránka 20 Empty Re: Boží záměr se zemí

Příspěvek  sazeč 27/10/2012, 12:33

Ing.Peter napsal:Ano s tým všetkým súhlasím, no Biblia píše aj o zhromažďeniach,poslúchaní pastierov atď atď teda nejaké spoločenstvo to musí byť, aby sa dali uplatniť tiedo rady.
No jasně, společenství je třeba pro povzbuzování, poučování, též kárání, usměrňování ovšem vždy ve světle Písem a DS. A ne naslouchat příkazy a nařízení, jak to dělali farizeové, nyní od NSSJ.
Je na každém, kdo jde ke Kristu a má ho v sobě jako tu cestu k Bohu Otci, a ostatní díky jednotě v Kristu a DS se společně scházíme a nasloucháme rady a poučení, zkušenosti. Ovšem kdo ve svém srdci uchová něco z ,,Babylona" nebo se k němu vrátí, obvykle tento křesťan končí nezdarem, pokud neodčiní a neodvrátí se od ,,Babylona". Ten vyvolává sváry, rozdělení, hádky, nepřátelství, rozkoše, lásku k penězům atd.


Naposledy upravil sazeč dne 27/10/2012, 12:35, celkově upraveno 1 krát

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Boží záměr se zemí - Stránka 20 Empty Re: Boží záměr se zemí

Příspěvek  daniely 27/10/2012, 12:35

Ing.Peter napsal:Ano s tým všetkým súhlasím, no Biblia píše aj o zhromažďeniach,poslúchaní pastierov atď atď teda nejaké spoločenstvo to musí byť, aby sa dali uplatniť tiedo rady.

Já se na to, pane Peter dívám tak, že věřící lidé mají přirozenou touhu sdružovat se a z toho časem vyvstává nutnost tuto společnost nějak organizovat. Potom je dobré využívat rady od našeho láskyplného Boha, které by měly eliminovat nesprávné lidské touhy jako vládnout jeden nad druhým atd..

daniely

Female Poeet p?íspivku : 378
Reputace : 0
Body : 381
Registration date : 03. 02. 11

Návrat nahoru Goto down

Boží záměr se zemí - Stránka 20 Empty Re: Boží záměr se zemí

Příspěvek  gari 27/10/2012, 12:41

Ing.Peter napsal:Ano s tým všetkým súhlasím, no Biblia píše aj o zhromažďeniach,poslúchaní pastierov atď atď teda nejaké spoločenstvo to musí byť, aby sa dali uplatniť tiedo rady.

Peter, to máš jistě pravdu. Já si také nedovedu představit svůj život odděleně od křesťanského společenství. Velký problém ale vidím u SJ v tom, že všechny okolo označují jako Velký Babylón jen sebe ne. Na tom je vidět, jak daleko jsou od skutečné pravdy, od reality, že i oni jsou jeho součástí.

Pokud si tuto skutečnost křesťané připustí, jsou daleko více bdělí a ostražití na to, co se v jejich církvi a v nich samých děje a mohou na to včas reagovat.

Když ale žijí ve společenství, které tvrdí, že již vyšlo z Velkého Babylónu, pak je velké nebezpečí, že jim bude chybět sebereflexe a začnou žít v uměle vytvořené iluzi, ze které je jen velmi těžké vyjít. A tak zůstávají v zajetí Velkého Babylónu, aniž si to uvědomují.

gari

Male Poeet p?íspivku : 589
vztah k organizaci : mnoho let aktivní SJ, pak velké zklamání a odchod
Reputace : 1
Body : 589
Registration date : 15. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Boží záměr se zemí - Stránka 20 Empty Re: Boží záměr se zemí

Příspěvek  Anonymní 29/10/2012, 13:14

Bráškové a sestřičky.

Zj 18, 4 A slyšel jsem jiný hlas z nebe: „Vyjdi, lide můj, z toho města, nemějte účast na jeho hříších, aby vás nestihly jeho pohromy.

Co je problém u SJ potažmo jeho VRO, že supluje Boha či jeho služebníky v tomto případě zřejmě anděla. Protože když čtu pozorně pasáž ve Zjevení, tak jak je patrné z textu (viz výše) je řeč o hlase z nebe, ne o lidském hlase či provolání. Tedy buď se to již stalo a skutečně si toho povšimli jenom SJ, nebo teprve tento okamžik, o kterém píše Jan ve Zjevení, má teprve nastat a ti, kteří jsou Božím lidem budou informováni, že ten čas nastal kdy mají opustit to hříšné město, nemyslíte? :-)

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Boží záměr se zemí - Stránka 20 Empty Re: Boží záměr se zemí

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 20 z 20 Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru